8-1: Deze uitslag tekent de gehele wedstrijd Nederland-Curacao Moedig volhouden der gasten kon tekort aan techniek niet aanvullen Het sprekende testament Faas Wilkes ster van het veld DONDERDAG 24 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 -1! Dat tekent de gehele stand van doelman Polinet ln de eerste fase van raken in de eerste Nederlandse inter nationale kunstlichtwedstrijd, waarbij de voetballers uit Curacao als gewillige slachtoffers fungeerden. Het was eigen lijk een zielige vertoning: een Oranje elftal op z'n best, gesterkt door de 72 overwinning op België, en een gasten- elftal, dat niet gewend is bij kunstlicht en in voor hen toch altijd nog koud kli maat te spelen, een elftal bovendien, dat geenszins aanspraak kan maken op een internationale routine zoals de onzen nu zo langzamerhand wel hebben op gedaan. Het was dus een wel zeer on gelijke strijd, die eigenlijk een teleur stelling inhield voor de wijze waarop Curacao als slachtoffer werd gebruikt. Toch hebben de rond 55.000 toeschou wers met veel genoegen dit spel van kat en muis aanschouwd en blijkens de toejuichingen bij een mogelijke kans en zeker bij het „redden van de eer", had den zij niet zozeer de overwinning van de kat als wel de* nederlaag van de muis tot doel. Als we zeggen, dat het Oranje-elftal deze wedstrijd gemakkelijk won en te vens de grootste zege in de interland wedstrijden op zijn naam bracht, dan is nog slechts op bescheiden wijze het krachtsverschil tussen beide ploegen tot uiting gebracht. Het was eigenlijk geen wedstrijd, het was een „leer"-avond van de Oranjeploeg. zoals zij nog nimmer heeft beleefd. Het was derhalve geen zege om trots op te zijn, al kwamen de doelpunten vaak op verbluffend knappe wijze tot stand. De eerste twee doelpunten van Faas Wilkes waren van verbluffend fijne techniek en de twee doelpunten van Lenstra waren juweel tjes van uitgerekend kopwerk, waar geen „speld tussen te krijgen was". De gasten uit Curacao speelden een zeer primitief spelletje voetbal, waarbij het slechte positiespel wel het meest uitkwam. Men betrok nl'. de vleugel spelers bijna in het geheel niet in het spel en daardoor was de aanval vleugel lam en van tevoren reeds tot mislukken gedoemd. Daarbij stond de Curacaose verdedi ging waarin tenslotte rechtsback Ma- trona nog de beste was eenvoudig machteloos tegenover de begripvolle combinaties van de Nederlandse voor hoede, die veelal werden ingeleid met passes op de snel sprintende buiten spelers Coen Moulijn en Piet van der Kuil, die meer dan in de voorgaande wedstrijden in het spel werden betrok ken. En uit de verwarring die deze buitenspelers veroorzaakten, én de con stante druk van de beide halfspelers, ontstonden steeds weer tamelijk een voudige scoringskansen, waarvan er ten slotte acht werden benut: vier vóór de rust, toen het Oranje-elftal oppermach tig was en vier na de rust. Deze laat ste vier waren van veel groter beteke nis, want toen „speelde" het Oranjeteam maar zo wat en liet de gasten maar aanval na aanval opzetten. Dat er toen aan Nederlandse zijde eveneens viermaal werd gescoord, bewijst wel hoe zwak de verdediging van de rijksbroeders was. De grootste teleurstelling in het spel van de Curagaose ploeg was zonder twijfel, dat het spel het door onze land genoten gevreesde element van verras sing miste. De aanvallen werden zonder enige structuur opgebouwd, veelal met lange opportunistische trappen vanuit de achterhoede. En aangezien de Curagaose achterhoedespelers ook in snelheid niet waren opgewassen tegen de Nederlandse voorhoede, bleven zij zonder effect. VERGENOEGDE MADÜRO Mordy S. L. Maduro, de president van de Curagaose voetbalbond, keek bijzon der vergenoegd vlak voordat de elftal len van Nederland en Curagao op het punt stonden het overvloedig verlichte veld van het Feyenoord Stadion te be treden. En hij had er alle reden voor. Niet slechts was zijn vurigste wens een officiële interland tegen het Neder landse elftal vervuld, doch ook over de belangstelling, die het Nederlandse publiek toonde voor de Antilliaanse voetballers kon hij tevreden zijn: toen de Shellharmonie zich gereed maakte voor het spelen van het Wilhelmus, had den al rond 55.000 toeschouwers hun plaatsen ingenomen en nog steeds stroomden laatkomers naar de poorten van het stadion. Een hartelijk applaus barstte los toen de teams het veld op kwamen, een applaus, dat aangroeide tot een ovatie op het moment, dat de elftallen zich op het middenveld voor stelden aan de bezoekers. DE WEDSTRIJD Nadat mr. G. P. Helders, de minister van Zaken Overzee, de bal aan het rollen had gebracht, mocht even later Fons van Wissen „echt" aftrappen. De eerste Nederlandse aanval liep vast op buitenspel van Coen Moulijn. Toch moest Toto KNVB helpt andere bonden De bestedingscommissie in toto zaken van de K.N.V.B. heeft in overleg met het bestuur van deze organisatie besloten de uitzending van Nederlandse atleten naar de Europese atletiekkampioenschappen in Stockholm en van Nederlandse zwemmers en zwemsters naar de Europese kampioenschappen in Boedapest mogelijk te maken. Deze bonden ontvangen een bijdrage. Voorts wordt financiële steun verstrekt aan de Kon. Ned. Honk- balbond voor het organiseren van de Europese kampioenschappen in Nederland. Verder zal het revalidatiecentrum „De Hoogstraat", afdeling basket en volleybal, tien wagentjes ont vangen voor sportbeoefening. de strijd optreden toen Wilkes na pass van Lenstra, gevaarlijk dicht zijn heiligdom naderde. Resoluut wierp hij zich voor de voeten van de lange V.V.V.-er. In het eerste kwartier waren de Ne derlanders aanzienlijk sterker, al kwa men de Antillianen tot enkele, welis waar simpele, doch zeker ook gevaar lijke aanvallen. De strijd bleef zich voorlopig geheel op de helft van Curagao afspelen, maar enkele Nederlandse kansen gingen ver loren doordat de speels dekkende ver dediging van Curagao met succes de buitenspelval toepaste. Het primitieve verweer werd tenslotte toch doorbroken. Coen Couüjn flitste enkele keren met opvallend gemak langs rechtsachter Matrona, aan de an dere kant kwam Delannoy snelheid te kort tegen Van der Kuil, Wilkes en Lenstra vonden elkaar met begripvolle combinaties, en de verdediging van de gasten werd tenslotte geheel overspeeld. Na negentien minuten kwam het eerste Nederlandse doelpunt. Bij een der Ne- aeriondse aanvallen zag linksachter De lannoy geen oplossing meer en speelde de bal voor de voeten van Wilkes. En kele verdedigers probeerden nog het doel af te schermen, maar de Rotter dammer zag nog juist een onbescherm de plek en schoot raak (10). Drie minuten later kreeg Moulijn een fraaie kans, na een combinatie tussen Lenstra en Wilkes. De bal vloog uit zijn schot echter juist langs het doel. Het was slechts uitstel van executie, want in de zes en twintigste minuut reageer de Wilkes in buitenspel positie snel op een verre pass van Notermans, flitste naar binnen en passeerde doelman Polinet kansloos met een laag schot (2—0). Lenstra, Wilkes en Van Wissen waren het, die in de dertigste minuut de han den van de toeschouwers opnieuw op elkaar brachten. Na een snelle combi natie tussen Lenstra en Wilkes kwam de laatste in vrije positie, hij stond evenwel te ver naast het doel om een schietkans te hebben. Wilkes tikte de bal door naar Van Wissen wiens schot echter door doelman Polinet tot hoek schop werd verwerkt. Twee minuten later was het raak. Opnieuw had Wil kes een werkzaam aandeel in dit doel punt Van de voet van de V.V.V.-er kwam de bal bij de ongedekte Van der Kuil, die goed naar binnen was ge komen en keeper Polinet geen kans gaf (30). Nederland bleef sterker en het enige wapenfeit dat Eddy Pieters Graaf land voor de rust kon verrichten, was een spectaculaire duik voor de voeten van de Curagaose rechtsbinnen Daal toen deze na een korte pass vrij voor de Ajax-keeper kwam. Een grove fout van de Curagaose verdediging was de directe aanleiding tot het vierde doel punt, kort voor het rustsignaal van scheidsrechter Versyp door Lenstra met een kopbal gescoord. Een voorzet van de kleine Piet van der Kuil van de rechterzijdelijn werd in eerste instantie gemist door een back van Curagao, daar na kreeg Lenstra een kans zijn ge plaatste doch zeker niet onhoudbare kopbal, af te vuren: tussen de armen van Polinet door vloog de bal in de touwen (4—^0). Na de hervatting wilden de Neder landers kennelijk niet al te veel risico's meer nemen; Curagao kwam wat meer in de aanval en het had er wel alle schijn van, dat de Antillianen na een vijftal minuten tegen zouden scoren door middenvoor Schoop, die tussen de Nederlandse verdedigers was doorge glipt. Zijn schot ging echter naast. Het doelpunt kwam, als zo vaak, aan de an dere kant. Via Lenstra en Wilkes kreeg Coen Moulijn in het strafschopgebied de bal in zijn bezit. Hij tikte niet, zo als verwacht werd, het leder door, maar draaide handig om aanvoerder Pedro Matrona heen en het schot, dat daarna volgde, was van te dichtbij afgevuurd om de doelman ook maar een kans te geven (50). Toch scoorde het aan- valskwintet van Curagao. Martel was de maker van deze eerste treffer. Te recht keurde scheidsrechter Versyp het doelpunt van de debuterende linksbui ten Ronald Martel met zijn achttien jaren de jongste speler van het team af. Het publiek gunde de rijksge noten echt wel een doelpunt. Dat bleek van uit verschillende hoeken van het inmiddels vrijwel geheel gevulde sta dion toen een gescandandeerd Curagao Curagao opklonk. Maar het hielp niet, ondanks het feit, dat het Neder lands elftal zich beslist niet meer in spande dan minimaal noodzakelijk was. Individueel deden de Curagaoers vaak aardige dingen, maar op deze handelin gen volgde altijd weer een slordig af werken. De voorhoede van de Oranje- ploeg viel, nadat de 5—0 stand was be reikt, duidelijk minder fel aan. Veel scoringskansen ontstonden er dan ook niet. mede omdat Van Wissen zich op nieuw niet de ideale middenvoor toonde. Na 25 minuten werd linksachter Veve Delannoy na een onschuldige botsing vervangen door zijn broer R. Delannoy. De Antillianen mochten dan met 50 achter staan, aan hun geestdrift was dit stellig niet te merken. Fel bleven zij zich verweren tegen de aanvallen van de Nederlandse voorhoede. Toch konden zij niet voorkomen, dat de oranjehem den terugkwamen. Dat moést tot doel punten leiden. Zij kwamen ook. na een pass van Lenstra zorgde Fons van Wis sen in de vier en dertigste minuut voor een treffer. Bijna gelijktijdig met stop per Canword trapte hij op enkele me ters van het doel. naar de bal. De M.V.V.-er bleek juist wat sneller en zonder dat Polinet er iets aan kon doen was het 5—0. Twee minuten later trof de Limburger opnieuw de roos, ditmaal nadat de bal na een ver schot van Jan Klaassens van de rechterpaal was te ruggesprongen. Zonder veel moeite schoot Van Wissen daarna van dichtbij rustig in (70). Simpel van opzet was het achtste en laatste doelpunt van de Nederlanders. Piet van der Kuil lan ceerde van de zijlijn een voorzet op maat. Lenstra stond klaar en had weinig meer te doen dan louter te knikken om doelma Pnolinet te verslaan (8—0). Curagao zou echter zijn doelpunt krij gen. Rechtsbuiten Jansen was er, kort voort tijd, de maker van. Zijn schot, van richting veranderd door Cor van der Hart. verraste Pieters Graafland (8—1). En de gasten waren zo ver heugd, dat zij maar al te graag zelf de bal uit het doel haalden Overigens zal zelden een doelpunt met zo'n applaus en zo'n gejuich zijn ont vangen als dit eerste en naar later zou blijken, e":"e doelpunt van de Antil liaanse gasten. Het enige doelpunt, door de 55.000 toeschouwers de donkere tegenstanders van harte gegund, was dan ook minder een verdienste van de Antillianen dan een voor Nederland onfortuinlijke sa menloop van omstandigheden. Rechts- ten Jansen was naar het centrum afgezwenkt en kreeg in een ogenschijn lijk ongevaarlijke situatie de bal in zijn bezit. Hij loste een schot, dat Pieters Graafland zonder twijfel geen moeite zou hebben opgeleverd,, maar Cor van der Hart poogde vrijwel gelijktijdig de aanval af te wenden en via zijn schoen vloog de bal hoog in het net: 8—-1.... Einde! Verkeersmoeilijk heden te Rotterdam Toen om acht uur gisteravond de voetbalwedstrijd NederlandCu ragao in het Feijenoord Stadion te Rotterdam zou beginnen, waren nog lang niet alle toeschouwers, die per auto moesten komen, in het stadion aanwezig. Om half negen stond er nog een lange file op de tunneltraverse tot aan de Schiet baanlaan. Deze vertraging kwam enerzijds door enkele aanrijdingen op de rijksweg Den HaagRotterdam, hetgeen stagnatie veroorzaakte, an derzijds doordat er moeilijkheden in de Maastunnel waren, die het verkeer daar 10 minuten lang lam legden. Verder moesten enige auto's met technische mankementen of benzinegebrek uit de tunnel wor den gesleept. Enkele minuten voor de rust kwamen er nog tal van bezoekers het stadion binnen. Lenstra's 30e of 31e doelpunt? „Us" Abe heeft dan toch zijn 30ste doelpunt gescoorden de treffer waardoor hij op de lijst van topscorers in interland-duels naast Bep Bakhuis kwam, is ongetwijfeld een van de fraaiste uit zijn carrière 1 geworden. De toeschouwers beju- belden het dan ook terecht met 1 een onstuimig „AbeAbe 1 Het doelpunt werd ingeleid door 1 Piet van der Kuil, die op de rech- 1 ter vleugel net zo lang met de bal treuzelde tot Lenstra het doelge bied had bereikt. De Ajaxied liet een voorzet los, waaruit de bal precies op de zwarte kuif van de Fries belandde. Ongenadig hard stootte Lenstra toe. De bal vloog onbereikbaar voor doelman Polinet in het net. Een doelpunt van grote klasse. Hierbij zij aangetekend, dat Lenstra zelf van mening is, dat hij met dit laatste doelpunt zijn 31ste heeft gescoord en dus recordhou- i der is. Ondanks de voetbalwedstrijd Neder landCuragao waren toch nog velen komen kijken naar het dammen van de leiders, die in deze ronde gingen uit maken wie voorlopig alleen aan de kop zou komen. Zij zagen een zeer boeiende partij tussen de Rus Koeperman (wit) en de Belg Verpoest, vooral van Rus sische zijde prachtig gespeeld. Het staat nu wel vast, dat Koeperman een dam mer van de allereerste klasse is. In deze derde partij ontwikkelde hij een dyna miek. die wij in het verleden alleen nog maar van de Canadezen zagen en van enkele heel grote Europese mees ters. Verpoest wist tegen de Russische stoomwals geen verdediging te vinden. Langzaam maar zeker werd hij terug gedrongen, probeerde nog een offer, maar het mocht niet baten. Koeperman vond de weerlegging en won het eind spel. daardoor alleen de leiding nemend. Wim Roozenburg heeft weer teleur gesteld. Speelde hij zijn partij uit de tweede ronde in een overmoedige bui, doordat hij toen te vroeg tot de aanval overging, in de partij tegen Hisard lag er een zekere matheid over zijn spel, hetgeen de Fransman in staat stelde om van de opening af de leiding te nemen. Langzaam maar zeker drong hij Roo zenburg terug en Hisard kreeg heel wat meer dambord in zijn bezit dan waarop hij eigenlijk recht had. Het moeilijke eindspel stelde Roozen burg te hoge eisen en een blinder bij de 646te zet verhaastte het einde. Na 3 partijen staart Roozenburg nog steeds naar een hatelijke nul. De stand luidt thans: 1. Koeperman 5 pnt.; 2. Hisard 4 pnt.; 8. Verpoest 3 pnt.; 4. Roozenburg 0 pnt. ZWEMMEN Het Curacaose voetbalelftal zal, onder de naam Willemstad, op woensdag 30 april te Charleroi een wedstrijd spelen tegen Olympic Charleroi, welke vereni ging in de Belgische ere-divisie uitkomt. De trip van het team naar Spanje, waar de Antillianen twee wedstrijden willen spelen, gaat niet door. wél wor den nog onderhandelingen gevoerd voor wedstrijden in West-Duitsland en in Noord-Afrika. Wat de officials zeggen Elek Schwartz: „Goede prestatie!" Elek Schwartz keek ons eens verbaasd aan, toen wij hem vroegen of hij wel erg veel waarde toekende aan die 81 overwinning van het Nederlandse elftal. „Waarom zou dat geen bijzondere pres tatie zijn?", klonk het bijna verontwaar digd uit de mond van de bondscoach. „Om dat het Curagaose team niet zo heel erg sterk speelde?", en lachend vervolgde hij: „Een 8—1 zege op zich is al iets bijzonders, zeker als die wordt behaald-op een ploeg, die van de eerste tot de laatste minuut zwoegt om een zo eervol mogelijk resultaat te behalen. Spelpeil verbeterd De heer G. Kruyver, voorzitter van de technische commissie, had evenmin veel tyd nodig om zijn mening te geven. „Natuurlijk, het Curagao was gehandi capt door het klimaat, misschien ook door het veld, dat kan best zijn, maar toch was er geen groot verschil tussen het spelletje wat dit team speelde en dat van het Curagaose elftal dat in 1954 tegenstander van onze bondsploeg was. Ik vind het bijzonder bemoedigend, dat wij hebben kunnen vaststellen, dat de spelpeilverbetering in Nederlands voetbal oorzaak is van dit fraaie resul taat. Klasse beter „Het Nederlandse elftal was over alle linies sterker, het speelde zeker een klasse beter voetbal dan onze ploeg", vertelde aanvoerder Pedro Matrona. wiens humeur niet onder de nederlaag geleden bleek te hebben. En hij beves tigde de mening van de heer Kruyver door eveneens vast te stellen, dat deze ploeg niet kan worden vergeleken met het team, dat een trip naar de Antillen heeftgemaakt. „Wij zullen nog veel, heel veel moeten trainen om een gelijkwaardige ploeg te worden", was het commentaar van de Curagaose aanvoerder. seggeo De Curagaose spelers waren vol be wondering voor het spel van Faas Wil kes. die zij de beste man van het veld achtten. De voorzitter van de Curagaose voet balbond, Mordy Maduro, sprekend over het spel van zijn elftal, zeide dat men de buitenspelers te weinig in het spel had betrokken. Als zwak punt noemde hij voorts de dekking* die veel te wen sen had gelaten. Tijdens interacademiale sportwedstrij den in Amsterdam heeft de Delftenaar Van Aarst het Nederlands studenten record kogelstoten verbeterd met een afstand van 12.90 meter. Van deze in teracademiale zijn thans drie onderdelen verwerkt, namelijk atletiek, zwemmen en volleybal. Bij het zwemmen werd de eerste plaats bij de heren bezet door Utrecht met 72 pnt., gevolgd door Delft '69) en Amsterdam (49). Bij de dames ku amen alleen de zwemploegen van Amsterdam en Utrecht aan de start. Hier won Utrecht met 22 pnt., terwijl Am sterdam het tot 14 punten bracht. Delft won het onderdeel atletiek bij de heren met 76'/» pnt. voor Leiden (57'/») en Wageningen (56). Bij de da mes zegevierde Utrecht met 69 pnt. voor Amsterdam met 50 pnt. Het volleybal voor dames werd gewonnen door Am sterdam, dat Utrecht met 20 versloeg. Na deze onderdelen heeft bij de dames Utrecht met 5 pnt. de leiding in het algemeen klassement. Amsterdam staat op de tweede plaats met 7 pnt. Bij de heren leidt Delft met 11 pnten voor Utrecht (8), Leiden en Amsterdam (elk 7 punten). DE ENGELSE LEAGUE De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden voor de Engelse league luiden: Eerste divisie: BlackpoolEverton 01, Manchester UnitedNewcastle Un. 1—1. Tweede divisie: BarnsleySheffield United 02, FulhamBlackburn Rovers 11, Notts CountyBristol Rovers 00, Lincoln CityBristol City 40. WALES—ENGELAND 2—1 In een wedstrijd voor spelers van jonger dan 23 jaar te Wrexham in Noord-Wales, heeft Wales gistermiddag met 21 van Engeland gewonnen. AUTOMOBILISME DE TULPENRALLYE Door de sportcommissie van de KNAC zijn de volgende équipes aangewezen om tijdens de Tulpenrallye mee te dingen naar de landen trophy wisselprijs: W. J. TakW. C. Niemöller, W. Schorr W. L. Poll, W. F. CoenenJ. Butter, P. J. JettenL. B. P. van Noord wijk en M. GatsonidesA. J. P. Jetten. Voorts zullen de teams R. L. G. M. GorrisJ. M. Proost, K. S. Barendregt A. Langestraat en J. van Nieuwen- huyzenH. A. A. van der Laan als KNAC-clubteam meestrijden om de door de Tulpenrallye-organisatie beschikbaar gestelde clubteam-prijs. BRIDGE BRIDGECLUB „O. O." Gisteravond was „O. O." op bezoek bij „Sion" in Wassenaar, waar gespeeld werd om twee beschikbaar gestelde bekers. Het was een gezellige avond, waarbij „O. ic O." in beide groepen als overwinnaar uit de bus kwam. In groep zwart met 155 tegen 115 m.p., in groep rood met 160 tegen 120 m.p. De bekers kwamen dus voor de eerste maal in het bezit van „O. O." De volgende week woensdag (Konin- Jacobs ginnedag) geen bridge-avond. Metz Gisteravond hield de zwemvereniging De Zijl haar tweede algemene leden vergadering in de Kleine Burcht. Het jaar 1957 was zeer bevredigend voor de wedstrijdzwemmers. Er werden 41 club- records gebroken en op wedstrijden verschillende eerste plaatsen behaald. Ook werden deze avond de prestatie- medailles van 1957, beschikbaar gesteld door de K.N.Z.B., uitgereikt aan de da mes C. Martijn en G. Heemskerk (brons) en aan de heren J. de Haas (zilver). W. Bergman. H. v. d. Moolen, L. Stokhuijzen en A. Plezier (brons). De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de secretaris, de heer P. Boehlee. werd opgevolgd door de heer G. Doetz. GYMNASTIEK Op eén bijeenkomst in Rotterdam zijn enkele mededelingen gedaan omtrent het gymnastiekfeest, dat op 24, 25 en 26 mei ter gelegenheid van het negentig jarig bestaan van het K.NG.V. in Arn hem wordt gehouden. Ook het bonds- feest 1958 zal na het succes van de voorgaande massa-demonstraties in Arn hem op de zo uniek gelegen Sonsbeek- weide worden gehouden. Op zaterdag, zondagmiddag en maan dagmorgen worden de verenigingswed strijden gehouden, zowel nationaal als internationaal. Voor zondagmiddag 25 mei staat de dames interlandturnwedstrijd Nederland Noorwegen op het programma. Zon dagavond is er een jeugduitvoering en een demonstratie door de meisjesgroep Al vest a en de verenigingen, die een prijs hebben gewonnen. De demonstraties, welke maandagmid dag 26 mei op de Sonsbeekweide wor den gegeven, worden ingeleid met een optocht door Arnhem met 20 muziek korpsen. Ongeveer vierduizend turners en ad- spiranten zullen de massale oefeningen uitvoeren. De gezamenlijke knots- en lint-oefeningen, die door duizenden da mes en meisjes zullen worden uitge voerd. staan onder leiding van de ont werpster van de bondsoefening mejuffr. Rosine van Praag. Het aantal deelnemende verenigingen wordt geschat op ruim 260, waarbij vijf Franse, zes Zwitserse, enkele Belgische en een Zweedse vereniging. Nog steeds komen aanmeldingen van deelnemers binnen. Het totaal aantal zal ongeveer 15.000 turnsters en turners bedragen. Er zullen ook demonstraties volksdansen worden gehouden met medewerking van vele buitenlandse dansgroepen. BILJARTEN Gisteren zijn opnieuw vier partijen gespeeld voor dé selectiewedstrijd voor het Europees kampioenschap 47/2 ir Gent. Henk Scholte leed twee verras sende nederlagen, maar kan toch nog op de eerste plaats eindigen, indien hij hedenmiddag zijn laatste partij tegen Jacobs wint. De uitslagen waren: WANDELSPORT AVONDVIERDAAGSE L. EN O. Als voorloper voor de komende 42ste Vierdaagse, hét sportevenement van duizenden binnen- en buitenlandse tip pelaars, zal ook nu weer door de wan delkring Leiden en omstreken een avondvierdaagse worden georganiseerd, waarbij door alle deelnemers vier avon den achtereen moet worden deelgeno men. Met het oog op de organisatie is spoedige inschrijving gewenst. Voor de volgende plaatsen kan gestart worden op 2 3, 4, 5 en 6 juni (met de keus J. Luchthart, Dijkstraat 6, Leiden. Katwijk: Wijkgebouw Abeelplein. In schrijving: G. de Best. Sluisweg 83. Noordwijk: Café de Beurs, Voorstraat 123. Inschrijving: A. van Beelen. Was sen aarsestraat 1, Noordwijk-Binnen. Alphen: IJsclubterrein, Prins Bern- hardlaan, op 4. 5. 6 en 7 juni. Inschrij ving: J. Woordes. H. Gorterstraat lb. PAARDESPORT DE KOERSEN TE DUINDIGT De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen te Duindigt luiden: HollandHannover-prhs: 1. Willy's Lieveling (P. J. Verhoeve) km.tijd 1.36.6; 2. Wanda Axit; 3. Vitesse. Totali- sator: winnend f 81.70; plaats f 5, f 2.70, f 7.80; gekoppeld f 129.40; covercal f 1.90. Hollandia-prijs: 1. Vliegenvanger S (N. J. Bloemsaat) 1.29.6; 2. Uiltje S; 3. Uhlan Erebus. Totalisator: winn.: f 8.20; plaats: f 1.70. f 2. f 1.40; gekoppeld f 21.50; covercal f 5.70. Herold MCG-prijs: 1. Valmiki (W. H. Geersen) 1.29.6; 2. Theo Bascom; 3. E. M. Truax. Totalisator: winnend f 2.30; plaats f 1.60, f 3.10, f 3.30; gekoppeld f 9.20covercal f 8.50. Hollywood Nible-prijs: 1. Uranus (W. H. Geersen) 1.26.9; 2. Urma Norton; 3. Rita Rose. Totalisator. winnend f 1.60; plaats f 1.10, f 1.40; gekoppeld i 3.50; covercal f 3. Handsome Scott-prijs: 1. Ruth Buffing- ton (F. Lefèvre) 1.27.6; 2. Query Hano ver; 3. Rascal Hanover. Totalisator: win nend f 240; plaats f 1.40, f 1.90, f 1.90; gekoppeld f 10.70; covercal f 7.90. Heligi-prijs: 1. Rinay Gay (M. Ver gay) 1.26.3 3. Sunny Boys S; 3. Sorento. Totalisator: winnend f 2.70; plaats f 1.40, f 1.50; gekoppeld f 2.80; covercal f 3.30. Albanas-prijs: 1. Friar's Deight (A. E. Selens) 2.14 4; 2. Saint Flour; 3. Roche Fleurie. Totalisator: winnend f 4.50; plaats f 3.50. f 1.80; gekoppeld f 8; covercal f 3.50. Her Grace-prijs: 1. Cicero (H. J. v. d. Kraats) 2.08.6; 2. Leone; 3. Peigne d'Or. Totalisator: winnend f 1.70; plaats f 1.20, f 1.80; gekoppeld f 5 40, covercal f 4.70. Missouri-prijs: 1. Centurion (A. W. van Dijk) 1.58.5; 2. Heraut; 3. Staats geheim. Totalisator: winnend f 2.10; pl. f 1.20, f 3.10; gekoppeld f 7.10; cover cal f 3.30. Totalisator-omzet f 82.517,50. HAAGSE POLITIERECHTER. Overeenkomstig de eis veoordeelde de Haagse politierechter een dame uit Noordwijk tot veertig gulden boe te of acht dagen. Ze had in oktober 1957 een paspoort dat verlopen was zelf langer geldig gemaakt. Bij een grensstation was ze aangehouden, maar van de douane had ze een be- wijsje gekregen dat ze verder kon reizen naar Zwitserland. Ze ging daarheen om haar overleden zuster de laatste eer te bewijzen. „Als ik geweten had dat het zo gemakkelijk ging had ik het paspoort niet ver valst", zei ze nu. De officier van justitie hield bij zijn eis rekening met de omstandig heden, want hij kon zich voorstellen, dat men in zulke omstandigheden dingen doet die men anders wel uit het hoofd zal laten. De rechter vond dat het een zeer respectabele wens was geweest om dc begrafenis van de zuster te gaan bijwonen, maar nu die reis door was gegaan vond hij toch dat een boete van veertig gul den voor het eigenmachtig handelen wel op zijn plaats was. Metz 400 Jacobs 382 Jacobs 400 Scholte 358 Scholte 352 Metz 400 29 106 400 15 127 Twee weken gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en 25,boete of vijf dagen met twee jaar toezicht van de Prot. Chr. reclas sering legde de Haagse politierechter overeenkomstig de eis op aan een 18- jarige monteur W. R. uit Lelden. Op Valkenburg had deze verdachte op diverse tijdstippen uit kleedlokalen enz. bankbiljetten van tien gulden weggenomen. De verdachte erkende dit. Hij had rijlessen willen hebben en was bang hiervoor geld te kort te 22.57 komen. Aan zijn vader durfde hij 20.70het niet vragen. Inmiddels heeft de 23.521 verdachte zijn rijbewijs geheald en 19.73 ondanks zijn misstappen heeft hij zijn 26.66 betrekking behouden. 13.79 13 17 25 00 (53) mlnmmzicnw voorde mi nam ïti hechte* de 9u0e die de opdracht heel licht opvat. ■--g& hnn^omerlmtmchienrmteensiemni om mtMdmttetxn nden voornam uur'bdinaldiemormnmsonnetiM 7 in bovendien hebtkntfy de tilifimn'y- «iT*

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5