Monteur stortte van kerkdak in pastorietuin /'Oranjeboom^ Bouw van 47 woningen aan de Hoge Rijndijk Rotterdams restaurant iru* tl DONDERDAG 24 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Struiken braken de val Gistermorgen is bij de Heilig Hart- kerk te Bussum een ernstig ongeval gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. De 25-jarige Amster damse bliksemafleidermonteur, H. Zvviebel, bevond zich op de nok van het dak en moest zich van daar, langs een touw omhoog werken te gen een klein daktorentje van de kerk, om daar bovenop een vernieu wing aan te brengen aan de blik semafleider. Het torentje heeft geen klimhaken en men had daarom een touw, met behulp van een lange staaf aan een haak, vlak onder het kruis moeten bevestigen. Toen de monteur tot vlak onder het kruis was ge klommen, kon hij zich niet langer houden. JHij stortte van 35 meter hoogte omlaag in de pastorietuin, eerst buitelend en glijdend langs het kerkdak en daarna van ongeveer tien meter hoogte de tuin in. Geluk kig kwam hij juist naast een stenen kapel in de struiken terecht. Hier door werd zijn val gebroken en daar. aan heeft hij ongetwijfeld zijn le ven te danken. Met twee gebroken benen, een hoofdwonde en vermoedelijk inwen dige kwetsuren is hij naar het St. Gerardus Majellaziekenhuis overge bracht. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Het ontslag van K.L.M.-stewardessen boven de 35 jaar Naar wij vernemen zal de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Amsterdam nog voor het einde van deze maand een beslissing nemen, inzake de aanvraag van de directie van de KLM om vergunning te ver lenen voor het ontslag van de ste wardessen van de maatschappij, die de leeftijd van 35 jaar hebben be reikt. Einde februari heeft de KLM dit verzoek om ontslagvergunning aan gevraagd. De 21 stewardessen, die hierbij betrokken zijn, werden, in middels door het GAB gehoord, even als de vertegenwoordigers van de directie van de maatschappij, en voorts de leden van een commissie van drie uit de vereniging van KLM- stewardessen. Dezer dagen zullen en kele adviseurs van de directeur van het GAB, ook wel „vertrouwensman nen" genoemd en onder wie zich ook vertegenwoordigers uit werkgevers- en werknemerskringen bevinden, zich met deze kwestie bezighouden, waar na zij hun advies aan de directeur van het gewestelijk arbeidsbureau zullen uitbrengen. Daarna neemt die een beslissing. Enige tijd geleden heeft de KLM besloten de eindleeftijd van het be roep van stewardess te stellen op 35 jaar. De ervaring heeft volgens het oordeel van de directie van de maat schappij geleerd, dat deze leeftijds grens die ook door een aantal andere luchtvaartmaatschappijen is gesteld, de juiste is. De stewardessen, die deze leeftijd overschrijden, zouden de uit oefening van de functie moeten be ëindigen, hetgeen gepaard zou gaan met een financiële regeling. Voor die dames, die daarop prijs stellen, zou een passende grondfunctie in het be drijf worden gezocht, tegen een daar mee in overeenstemming zijnd sala ris. Geen van de 21 stewardessen, die onder deze regeling in 1958 zouden vallen, hebben in februari een schrij ven van de KLM-directie, waarin zich accoord met laatstbedoelde regeling zouden verklaren, getekend. Dat is de reden geweest, waarom de direc- De werkzaamheden aan de blik semafleider moesten verricht wor den, omdat de verzekering een nieuw systeem had geëist. Enkele weken geleden had men het werk onder broken in verband met de sterke wind. Voordien is reeds tweemaal iemand van het dak der kerk gevallen. Eerst bij de bouw, ruim 25 jaar geleden, en later bij herstelwerkzaamheden aan het dak. Beide werkmensen kwa men toen om het leven. (Advertentie) Van Nelle bestellen! SUIKERSUCCES IN VOORHOUT. Onder de leerlingen der bakkers- en banketbakkers vakscholen in ons land (1200 jongelui) is een wedstrijd ge houden in het tekenen van een nieu we taart en het boetseren van figu ren, die uitvoerbaar zijn in suiker werk. Tot de winnaars op de tentoonstel ling „De Suiker" behoorden in de wedstrijd voor de nieuwe taart niet minder dan drie leerlingen van de school te Voorhout, nl.: Ie prijs: W. H. Witteveen, 2e prijs: A. de Groot, 3eprijs: J. Kuipers. De afdelingen der Banketbakkers organisaties bekampten elkaar in de wedstrijd „De Banketbakkerij op 2 M2". De uitslag was hier: 1. de ban ketbakkers uit Rotterdam; 2. Am sterdam; 3. Haarlem. VROUW STAK HAAR ECHTGENOOT MET EEN MES Een vrouw te Bergen op Zoom had het denkbeeld opgevat dat haar echtgenoot haar bedroog. Maandag avond haar man was ergens in Zegge, nabij Breda op bezoek drong de op wraak beluste vrouw het huis binnen, waar zich haar echtgenoot bevond en stak hem met een mes in zijn nek. Gelukkig was de verwonding niet ernstig. Niettemin heeft de Rijkspo litie te Zegge de vrouw aangehou den op verdenking, een poging tot moord te hebben ondernomen op haar echtgenoot. PAKHUIS UITGEBRAND IN KOOG a. d. ZAAN Voor ongeveer 50.000 giulden aan koekwikkels, dozen e.d. is woensdag middag in vlammen opgegaan bij een hevige uitslaande fabrieksbrand te Koog a. d. Zaan. Een pakhuis van 75x100 meter van de Van Delft's fa brieken, dat tot de nok toe gevuld was met verpakkingsmiddelen, brand de tot de grond toe af. De brand ontstond, doordat jongens een vuurtje stookten tegen de buiten kant van het pakhuis. Toen de brand weer arriveerde, sloegen de vlammen (Advertentie) Van Nelle bestellen! DEKKNECHT VERDRONKEN. Tegen het middaguur is gisteren in het Losingskaaal bij de Mauritskade te Amsterdam de 23-jarige dekknecht D. F. uit Amsterdam-Noord van een vlet gevallen en verdronken. Vermoedelijk raakte de niet be stuurde vlet een dukdalf en verloor de dekknecht door de schok zijn evenwicht. Hij verdween vrijwel on middellijk onder water en eerst na een kwartier dreggen slaagde men er in hem op te halen. Zijn stoffelijk overschot is door een ambulancewagen van de G.G. en G.D. naar het Wilhelminagasthuis ge bracht. alléén LEIDERDORP Raadsagenda. Vrijdag a.s. komt de raad des avonds acht uur in open bare zitting bijeen. Behandeld zal worden onderstaande agenda: Her opening beraadslagingen over het verzoek tot openstelling van het zwembad op zondag; voorstel tot aangaan van geldleningen bij de Bank van Ned. Gemeenten tot een bedrag van ƒ44.000,— en een van 625.000,voorstel verlenging kas geldlening groot 160.000,— ver strekt door de rijkspostspaarbank, voorstel tot verkoop van enkele per celen water aan het hoogheemraad schap Rijnland; voorstel tot het ver lenen van een subsidie aan het me disch opvoedkundig bureau; voorstel tot afwijzing van het verzoek van vijf groentehandelaren tot het tref fen van een vakantieregeling; voor stel verlening tegemoetkoming in de kosten van plaatsing van een leer plichtig kind op de Leidse Buiten school; voorstel verpachting bedie ning Doesbrug; voorstel verhuur los land aan de heer Hoogstraten; voor stel verlening studietoelage voor een leerling die de HTS bezoekt te Rot terdam; voorstel tot verlening van een vergunning vóór het plaatsen van een lichtreclame op de etage woningen aan de B. G. Cortslaan; voorstel tot het doen opmaken van een reconstructieplan voor de 24 wo ningen in het van Leeuwenpark; voorstel verlening subsidie aan de Mater Amabilisscholen in Leiden en omgeving. Openstelling zwembad op zondag In de raadszitting van a.s. vrij dag komt opnieuw in behandeling het verzoek van de zwem- en polo vereniging De Does om het zwembad gedurende de maanden juni, juli en augustus des middags voor het pu bliek open te stellen. In de vorige raadszitting staakten, door afwezig heid van de heer Schoppen, de stem men waardoor het voorstel in een voltallige raad opnieuw in behande ling moet worden genomen. Indien de stemming hetzelfde verloop heeft als een vorige keer zal de stem van (Advertentie) (Advertentie) Van Nelle bestellen! Gemeenteraad van Zoeterwoude tie van de KLM toentertijd het ver- bran^ in een boer- zoek om vergunning voor ontslag bij het gewestelijk arbeidsbureau heeft ingediend. Vallen voor dit jaar 21 dames on der dit besluit van de 35-jarige leef tijd, voor 1959 zouden 11 stewardes sen die leeftijd hebben bereikt en in de beide daarop volgende jaren tel kenmale vijf. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Een holle bolle Gijs Het Rotterdams restaurant „In de Keuken", waar men enige jaren ge durende 90 minuten ongelimiteerd heeft kunnen eten en drinken voor 'n tientje, heeft dit experiment moeten staken. Wie er zich nog eens een keer aan wil wagen moet tweemaal zoveel neertellen. De oorzaak is, dat de min of meer normale klanten het verlies niet kon den goedmaken, dat veroorzaakt werd door lieden, die er meermalen 'n soort weddenschap van schenen te maken. Zo heeft een klant het be staan het volgende menu binnen die 90 minuten naar binnen te werken: een Russisch ei, soep, drie porties tong, twee porties goulash, vijf por ties kip, evenzoveel porties biefstuk, een portie ossetong ,drie cou pes ijs, tweemaal fruit en een kop koffie, nog ongeacht de wijnen die hij in onbeperkte mate zelf kon tap pen. De man moet over een driedub bele maag beschikt hebben. Bij de aanvang van de vergade ring van de gemeenteraad van Zoe terwoude, deelde de voorzitter mede bericht van verhindering te hebben ontvangen van mevr. Neuwahl-San. ders en de heer Wesselingh. Ook werd medegedeeld, dat het officiële bevolkingscijfer op 1 januari 6061 is, zodat het nu vast staat, dat het aantal raadsleden nu tot 13 wordt uitgebreid. Het reeds gepubliceerde voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot het stichten van openbare kleu terschool en wel medewerking te ver lenen voor het totstandkomen van hoog uit het houten pakhuis. Het i 'n r.k. kleuterschool aan de Meining brandde geheel uit. Verzekering dekt of Noordbuurtseweg (par. H. Kruis- de schade. verheffing) werd zonder besprekin- gen met algemene stemmen aange nomen. Aan de Landbouwwinterschool werd over twee vorige jaren voor resp. 2 en 5 leerlingen een subsidie van 50.verleend. Het plan tot beplanting in het ge bied tussen Zwetkade en Korte Mie- ning, uit te voeren door de Ned. Heide Mij voor f 7355.werd z.h. st. aangenomen. Bij het toetaan van een crediet van 1000.voor het inrichten van een speelweide ten zuiden van de Korte Miening werd bepaald dat de achtertuinen tussen de schuren van de huizen van Jan van Banning- straat, afgescheiden zullen worden. Om de kinderen vanaf het Watertje langs kortere weg toegang tot deze speeltuin te geven, drong de heer Van der Ploeg aan op spoedig tot standkomen van de doorbraak van af de Zuidbuurtseweg, door afbraak van de schuur van P. N. v. Velzen. De voorzitter deelde mede, dat de TREKKER OMGESLAGEN LANDBOUWER GEDOOD De 43-jarige bedrijfsleider van een landbouwbedrijf aan de Vliegtuig, weg by Nagele in de Noordoostpol der, -de heer J. Vermeulen is gister avond bij werkzaamheden op het land dodelijk verongelukt. V. was aan het eggen. Daarby is de door hem bestuurde trekker achterover geslagen. V. kwam er onder en moet onmiddellijk dood zyn geweest. Het ongeluk werd kort daarna ontdekt door een zoontje dat zijn vader kof fie kwam brengen. Het slachtoffer laat eenvrouw en drie kinderen achter. Vier koeien kwamen in de vlam- derijtje te Nijega onder het Friese ren. Wat kleinvee kon worden ge-1 transport ie gedaan, zal leze door- rea- j gang gemaakt worder.. Zo zal ook dezer dagen het be- I schikkingsrecht verkregen worden van de grond tussen Willibrordus- straat en Rijnegommerstraat, waar. ZWARE STRAFFEN VOOR BESCHONKEN BROMFIETSERS Wegens het onder invloed van al cohol ryden op een bromfiets heeft de politierechter te Groningen gis> toe het voorstel van B en W. tot het aanbesteden van het bouwrijp ma ken werd aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. tot teren enkele fikse straffen opgelegd, het verlenen van medewerking aan Drie maanden gevangenisstraf en een de R.K. Wonng bouwvereniging voor jaar ontzegging van de rybevoegd- J de bouw van 47 woningwetwoningen heid kreeg een verdachte uit Munten-1 aan de H. Rijndijk, waarvan wij het dam (eis 3 maanden gevangenisstraf). prae-advies niet konden publiceren, Twee maanden gevangenisstraf en I werd nu medegedeeld dat voor het een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid luidde het vonnis voor een inwoner van Veen dam (eis twee maanden gevangenisstraf). Beiden zijn al meermalen voor een dergelijk delict veroordeeld. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam va.i het schip ver meld. Argentinië: sa. „Libertad" 27 april; Brazilië: s.s. „Libertad" 27 april; Canada: s.s. „Maasdam" 28 april, ma. „Pr. Willem van Oranje" 3 mei; Chili: 29 april via New York; Indonesië: s.s. „Drente" 1 mei; Ned. Antillen: ma. „Daphnis" 28 april; Nieuw Zeeland: via Engeland 26 april, 3 mei; Suriname: ma. „Norin- da" 29 april; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: ma. „Jagersfontein" 29 april: Brits-Oost-Afrika: sa. ..Pier re Loti" 26 april. Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. grondvoorschot 164.800,en voor het bouwvoorschot ƒ744.800.moet worden verleend. Er znllen 9 hul zen bewoonbaar voor 11, 12 voor 10 en 26 voor 6 personen worden ge bouwd. De gemiddelde huurprijs zal ƒ12,80 zijn. Het arrestantenlokaal. De heer Van Vliet maakte be zwaar tegen het verlenen van cre diet voor het verbeteren van het arrestantenlokaal op het Dorp, om dat het gewenst is dat dit gebouwtje verdwijnt. De voorzitter gaf een chronolo gisch kort verslag van alle correspon dentie en onderhandelingen, die om trent dit arrestantenlokaal nu ge durende 10 jaar gevoerd zijn. Deze hebben ook reeds in het stadium gestaan van het stichten van een groepsbureau annex arrestantenlo kaal en zijn nu zover gekomen, dat bü tot stand komen van de verbete- werd met 7 tegen 2 stemmen (van de wethouders) aangenomen. By het aan de orde komen van het verzoek van het R.K. Kerkbestuur par. St. Jans Onthoofding tot het maken van een draaibrug over de ringen de jaarlijkse huurprijs, in clusief schoonhouden, verwarmen enz. 70.en de bijdrage in de kos ten van verbetering 10% 's jaars zou zyn. De verbetering is geraamd op 2500.— De voorzitter, zich richtende tot de heer Van Vliet, zei te begrijpen dat het gaat om de ontmanteling van de nu gerestaureerde Ned. Herv. Kerk. De heer Van Vliet wil deze zaak omkeren en stelde voor aan de Rijksgebouwendienst te berichten, dat de gemeente niet zal overgaan tot de verbetering, omdat zo gauw mogelijk die oude rommel snel op geruimd moet worden. De heer Van der Ploeg informeer de of het een zaak van het Rijk is, waarop de voorzitter bevestigend antwoordde. Hierna deelde de heer Van der Ploeg mede, dat de KVP- fractie tegen het voorstel van B. en W. is. Het voorstel-Van Vliet werd ondersteund door de heren Van der Ploeg en C. v. Leeuwen. Dit voorstel Zuidbuurtseweg verzocht de voor zitter van de KVP-fractie dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering. Als de voorzitter voorstelt het kerk bestuur toch te attenderen tot het herstellen zei de heer Van der Ploeg, dat dit, in het geval de kwakel weg moet, geen zin heeft. De zaak werd aangehouden. Bij de rondvraag bracht de heer Van der Geest andermaal de gevaar lijke verkeerssituatie voor wielrij ders aan de VrouwenwegEuropa- weg. Gaande in de richting Leiden moeten wielrijders driemaal de auto. rijweg oversteken n.1. eerst de Vrou wenweg, daarna de Europaweg met verkeer uit twee richtingen en daar. na weer de Vrouwenweg nabij de Lammenbrng. Vooral het oversteken naby de Lammenbrng Is, omdat men vanaf het rijwielpad geen inzicht heeft door het brugwachtershuis, «eer gevaariyk. De heer Van der Geest verzocht B. en W. aan de Rijkspolitie een rap port, omtrent die verkeerssituatie, te vragen. De voorzitter zei toe dit rapport te zullen aanvragen aan de groepscommandant, doch wees op de nieuwe situatie, die ter plaatse ont staan zal, als de nieuwe Lammen- brug meer Oostwaarts zal gelegd worden, waartoe de tuinhuizen van Cronestein zullen moeten verdwij nen. Ook de heer Van der Ploeg be sprak een verkeersbelang, n.L betere aanduiding bij de opritten van de Rijksweg 4A door op de borden de verwyzing Zoeterwoude te noemen Zoeterwoude-Dorp en of Zoeterwou de H. Rijndijk. De heer C. v. Leeuwen vroeg, in verband met het besluit tot beplan ting, een plantdag voor de jeugd te houden om daarmede te bereiken, dat de jeugd de beplanting niet zal vernielen. De voorzitter zei, dat bij de be planting langs de Schenkelweg des tijds ook een plantdag gehouden is voor de jeugd; echter zonder resul taat. Al wy de heer Van der Ploeg goed verstaan hebben was de oor zaak van mislukking van deze be planting meer aan de bomen dan aan de jeugd te wijten. In ieder geval achtte spr. het wekken van interes se bij de jeugd voor de beplanting aan te bevelen, waarna de voorzit ter zich weer bereid verklaarde voor de jeugd een boom-plantdag te organiseren De vergadering was binnen een urn- ten einde en de heren bleven nog genoegelijk samen om de tweede kop koffie te genieten (Advertentie) Van Nelle bestellen! de heer Schoppen, die voorstander is van sport op zondag, de doorslag geven. Het zal vermoedelijk niet zonder strijd gaan gezien de belang stelling voor deze kwestie. Zo is er, zowel door de Raad van de Gerefor meerde Kerk te Leiderdorp als van de Kerkeraad der Hervormde Ge meente, een schrijven aan de raad gericht. Vakantieregeling groentehandela ren. Vier van de plaatselijke groentehandelaren en een uit Zoe terwoude dienden een verzoek in tot verplichte vakantiesluiting voor alle plaatselijke groentehandelaren. De Kamer van Koophandel die volgens de Winkelsluitingswet hierin advi seert bracht een negatief advies uit. De vijfde plaatselijke groentehande laar, gehoord door b. en w., heeft geen behoefte zijn winkel te sluiten en is tegen verplichte sluiting. Ge zien het feit, dat meerdere groente handelaren uit Leiden in deze ge meente hun producten afzetten, zal nimmer een sluitende regeling kun nen worden gemaakt. Daarom stel len b. en w. voor niet op het verzoek van de groentehandelaren in te gaan. De raad is ingevolge de Win kelsluitingswet niet verplicht een regeling vast te stellen. Verpachting bediening Doesbrug. Nadat gedurende 2 jaar de bediening van de Doesbrug door de heer J. J. Wolff was verzorgd tegen een vergoe ding van 2500.— per jaar, is thans, op aandrang van de raad, een open bare inschrijving gehouden. B. en w. waren destijds tegen deze inschrij ving en heeft ook vorig jaar haar standpunt in deze nog weer aan de raad voorgelegd waarop de raad haar goedkeuring gaf met dien verstande dat dit jaar de inschrijving zou wor den gehouden hetgeen thans is ge schied. Het resultaat is dat slechts één gegadigde zich heeft gemeld, te we ten de heer N. C. Voorma, die de be diening op zich wil nemen voor 1.500.— per jaar. B. en w. stellen voor de bediening vai. de Doesbrug op te dragen aan de heer N. C- Voor ma, wonende te Leiderdorp, Hoofd straat 206, ingaande 1 mei 1958 en wel voor de duur van vijf jaar met een wederzijdse opzeggingstermijn van vier maanden, voor de som van 1500.per jaar, onder voorwaarde dat, bij tussentijdse beëindiging van de bediening, de heer Voorma bij een eventueel als gevolg daarvan te hou den nieuwe inschrijving van mededin ging zal worden uitgesloten en voorts onder een door b. en w. by hun be sluit van 27 april 1956 vastgestelde voorwaarden en bepalingen. Beëindi ging vanwege de gemeente kan altijd plaats vinden indien de overeenkomst niet naar behoren wordt nagekomen. De kandldatenUjsten. Voor de komende gemeenteraadsverkiezingen zijn de volgende kandidatenlijsten ingediend: A R.S.G.P.: C. Meerburg, R. Los, G. W. Boot, K. Hayes, J. v. d. Stoel, A. P. Bas, C. Walen, C. Gordijn, A. de Haas, T. Rasser, K. P. Bosman, D. Groeneveld, W. de Jong, H. W. Heij- koop, A. W. Verhoeks. K.V.P.: H. Broxterman, A. M Kleiss, P. W. J. Goddyn, P. J. M, Evers, J. M. Neervoort, H. Kuilen- berg. C.H.O.: W. A. Pleijsier, E. J. Veld- huyzen, C. de Graaf Wzn, J. Colijn, A. Pison, P. v. d. Kwaak, W. v. Groe ningen, T. J. Rietveld. P.v.d.A.: J. Nievaart, P. J. Andrik, J. J. Boon, W. Storm van Leeuwen, mej. M. v. d. Voort, C. M. Boot, A. Burgerjon, W. Dahmen, A. W. F. Geerlings, J. P. Oudshoorn. Gemeentebelang: G. Schoppen, G. J. Lolling, D. Seret-Cruden, L. Enge lenburg, J. P. v. Leeuwen, M. J. F. Meinders, E. ten Hooven, P. M. Bar- tels, J. Sitee. LEIDSSHEHDAH Geboren: Willem F. zn van D. \'an Pylen en E. J. C. Schuchmann; Cornelia L. P. dr van L. J. C. Goemen en P. G. M. Boers; Cees J. R. zn van L. Boers en A. Attes; Jozef P. M. zn van H. P. Duivenvoorden en A. B. M. Lamb; Wilhelmus E. M. zn van W. H. Kamps en P. H. M. Hoogduin; Ronald zn van J. Fresco en W. Soe ter. Ondertrouwd: J. P. C. van der Werf, te Zoetermeer, en C. M. T. Hil- gersom; J. B. G. van Heijningen en M. P. T. van Meurs; G. B. J. Klaas- sen. te Voorschoten, en M. T. C. de Groot; C. J. van der Meer en Th. J M. van Leeuwen; C. G. van Wissen en C. W. Disseldorp. Getrouwd: D. Rehling en J. G. Sla man, te Voorburg; W. Idema en Na- taschka Kroes, uit Medan; C. J. Juf fermans, te Voorburg, en G. T. C. Gahrmann; J. H. Klaassen, te Nij- megeh, en H. A. Duits. Overleden: Arie Oskam 72 j., on gehuwd; Jacobus de Maker 71 j., echt genoot van Z. Criens. RIJNSBURG Bloemschikkunst. Groot was gis teravond de belangstelling van de ge arrangeerde bloemstukken in een der zalen van veiling „Flora" van de laatste gehouden les in bloemschik ken en binden van een cursus onder leiding van de heer C. Kiest, uitgaan de van de Ver. kleinhandelaren in bloemen en planten, alhier. liet was dan ook de moeite waard om een kijkje te nemen, en het oordeel der vakkenners was dan ook zo, dat het niveau van deze cursus steeds hoger komt te liggen. Onder de talrijke be zoekers merkten wij ook burgemees ter B. H. Koomens en echtgenote, en het hoofd van de Chr. Tuinbouw school de heer G. Doeter en zyn echt genote. De voorzitter van de ver., de heer J. Schild, deelde ons mede, dat de wens van het bestuur en commissie van toezicht is, dat zo'n ex positie volgend jaar in nog groter formaat zal alaats mogen vinden. HILLEG0M De heer A. Schrijvers in Engeland overleden Op 77-jarige leeftyd is in zyn hotel kamer te Londen overleden de heer Alexander Schryvers uit Hillegom, oen bekende figuur in de Bollen streek.. Nadat men de heer Schrijver* dood in zijn kamer had aangetroffen, heeft de Nederlandse vice-consul in Lon den de werkgever van de overledene, de heer Van Zanten, telefonisch op de hoogte gesteld. De heer Schryvers, die een goede bekende was in het bloemibollenvak, was het vorig jaar ernstig ziek geweest. Na zyn herstel nam hy eigener beweging, niettegen staande zijn hoge leeftijd, weer zija oude metier, de bollen ver koop in En geland, ter hand. (Advertentie) Van Nelle bestellen! (Advertentie) Van Nelle bestellen! LISSE Mozaïk wedstrijd op 3 mei De Mozaïekwedstrijd, die steeds op dezelfde datum viel als het Bloembol lencorso, zal dit jaar een week eer der gehouden wonden. Dit in verband met het uitstellen van het corso. De commissie is bang, dat veel hya cinthen tegen tien mei rullen zijn uitgebloeid. Indien dit het geval is, dan moeten de nog beschikbare bloe men op de eerste plaats worden ge bruikt voor de versiering van corso wagens. Op 3e mei ruit u dus kunnen genie ten van de mozaïeken. 40-Jaar trouwe dienst J. N. Ne derpelt. Op zaterdag, 26 april zal het 40 jaar geleden zyn, dat de heer J. N. Nederpelt, Julianastraat 170 te Lisse, op 12-jarige leeftyd als „jong maatje" in dienst kwam by de firma Hoes, loodgieters en verwarmings installateurs, alhier. De heer Nederpelt is nog wel jong maar hij is inmiddels geen jongmaat je meer. In de afgelopen veertig ja ren heeft hy zich opgewerkt tot eer ste loodgieter en verwarmingsmon teur van de firma. Opvallend Is dat, deze twee vakken zich slechts hoogstzelden in één en dezelfde persoon vertegenwoordigd zien. De heer Nederpelt echter, be heerst ze beide. In verband met het jubileum is er op zaterdag, 26 april a.s., des middags van vier tot vyf uur, een receptie ten huize van de firma Hoes aan de Grachtweg 35. Candidaatstelilng gemeenteraad. Woensdagmorgen werden de candi- datenlijsten voor de gemeenteraad te Lisse ten raadhuize vastgesteld. De volgorde werd; 1. K.V.P.; 2. C.H.U.; 3. A.R.; 4. P. v. d. A.; 5. S.G.P.; 6. G.P.V. N00RDWIJXERH0UT Raadsvergadering. De raad der gemeente is voor maandag, 28 april a.s. in vergadering byeen geroepen voor een vry korte vergadering. Aan de orde wordt gesteld een voor stel van b. en w. tot het opnieuw vaststellen van de verordening op de heffing en invordering van een wegenbelasting en de behandeling van een aantal verzoeken om een bijdrage ex artikel 13 der Lager On derwijswet 1920. Aan de vergadering zal worden voorgelegd een verzoek van ver schillende kruideniers om vaststel ling van een verplichte vakantiere geling op grond van de winkelslui tingswet. In die vergadering zal tevens wor den behandeld het rapport van de architect P. van der Sterre betref fende de restauratie van de gemeen tetoren aan de Dorpsstraat. Koninginnedag-viering. Voor de viering van Koninginnedag 1958 heeft de Oranjevereniging het vol gende programma opgesteld. De ochtend van die dag is gere serveerd voor voetbal- en handbal- wedstryden voor jongens en meis jes der plaatselijke scholen op de terreinen van WSB aan de Zee straat. 's Middags om 3 uur start het bloemencorso voor de schoolkinde ren. Met de muziek voorop gaat de tocht vanaf de Langevelderweg, Dorpsstraat, Viaductweg, Hoogstraat. Schoolstraat, Kleine Schoolstraat en Herenweg terug naar de school aan de Langevelderweg. Des avonds om 7.15 uur brengen schoolkinderen en de zang. en mu ziekverenigingen voor het gemeen tehuis een zang- en muziekhulde aan burgemeester P. M. M. van der Weij- den. als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin. Na deze hulde reikt de burgemeester de prijzen van het bloemencorso uit. 's Avonds marcheren beide muziek korpsen door het dorp. Een groot aantal autobusonderne mers in Nederland zullen by de uit gang der bussen een transparant aanbrengen, waarop de busreizigers worden gewaarschuwd tegen het on voorzichtig oversteken. De ANWB heeft het initiatief tot deze campagne genomen. Het ge beurt nl. maar al te vaak dat uitstap pende buspassagiers worden aangere den wanneer zij na het uitstappen voor de bus langs oversteken. Cijfers van het CBS wijzen uit dat jaarlyks ongeveer 30 personen op deze volko men onnodige wyze de dood vinden. De door de ANWB ontworpen trans paranten dragen de tekst: „Altijd achter langs en kyk om de hoek voor u oversteekt",

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11