DUINS TREEK JEUGDKLEDING sterk en sportief VROOM DREESMANN DINSDAG 22 APRIL 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 JAARVERGADERING VEGLO. In Oud-Hortuszicht hield de Ver eniging van Gerepatrieerden voor Leiden en Omstreken zaterdagavond haar jaarvergadering. Deze nog jonge ver. stond voor een belangrijke be slissing, daar zij tot nog toe de vriend schapsband en gezelligheid in eigen kring trachtte te bevorderen en nu het bestuur besloten had om door statu tenwijziging ook de bevordering van de integratie harer leden in de Ned. samenleving te bevorderen en te vens de vereniging open te stellen voor niet-gerepatrieerden, door opne ming als buitengewone leden. Na de opening gaf de voorzitter, de heer R. de Bruin, een overzicht over het afgelopen verenigingsjaar, waarbij hij naast een enkel verlies- punt, toch ook weer verblijdende winstpunten zag. Vooral de zich meer en meer ontwikkelende sociale func tie van de VEGLO was zeer verheu gend, terwijl ook het oprichten van een sportclub een verblijdend teken was. Ook de plannen om naast de badmintonclub, nog een korfbal- en tafeltennisclub op te richten, waren voor de voorzitter een bewijs dat de sportclub wel degelijk redenen van bestaan heeft, temeer daar de bad mintonclub in de a.s. landelijke com petitie zal meespelen. De voorzitter besprak bij „een blik in de toekomst" SPORT VOETBAL UVS-BESTUUR KREEG VERTROUWEN DER LEDEN En bleef aan. In de eivolle Burchtzaal werd gisteravond de met spanning tege- moetgeziene algemene ledenverga dering van de Leidse Voetbal- en Athletiekvereniging UVS gehouden, waarin het aftreden van het bestuur aan de orde kwam. Nadat de voorzitter, de heer J. Wondergem allen in de gelegenheid had gesteld het woord over de be kende kwestie te voeren, werd er door de vergadering een motie in gediend, waarbij het bestuur werd verzocht aan te blijven. Onder grote bijval nam de vergadering deze mo tie aan, zodat het bestuur besloot te blijven, onder voorwaarde echter, dat het ook de machtiging kreeg om alle verkeerde elementen uit de vereniging te stoten. Ook dit kreeg de instemming van de vergadering. BRIDGE LEIDSE BRIDGE CLUB „D.D.S." Na de derde ronde luidt de stand in de Parencompetitie: Groep Zwart: 1. Brouwer—Plou- vier Jr 115 m.p. (gemiddelde 94 2. ParmentierVan der Voort 113; 3. Van der MeerSchölvinck 97V«; 4. Hr en mevr. Eichhorn 95; 5. Hr en nrwr. Kuilman 89'/i; 6-7. Verboog Vellenga en Van Berge Henegouwen Rijnbende beiden 87; 8. Hr en mevr. De la Court 81. Groep Groen: 1. Mevr. Rijnbende Lautenbach 143 m.p. (gem. 120); 2. Mevr. BeekeBaggen 137'/2j 3. Plou- vierLangemeyer 127; 4. Mevr. Van Zijp—Van Noort 1255. Dames VisserVan der Meer 125; 6. Hr en mevr. Brouwer Jr 120; 7. Mevr. Ree kersD. Reekers 115'/t; 8. Hr en Mevr. Krul 105; 9. Dames SeisVan Alphen 103'A; 10. Hr en mevr. Lan- cel 98. Groep Rood: 1. Hr en Mevr. Van Heusden 119'/» (gem. 90); 2. Dambes VerboogBrouwer 91; 3. Dames Den HolderSchneiders 89'/s; 4. Dames Van Berge Heneg.Landzaat 88'/:; 5 Dames Van RooyenVan der Valk 83; 6. Dames VerstraatenNagel 82V-; 7. Dames GuldemondAalbers- berg 811 8. Van LeeuwenEynd- hoven 80'/a. BRIDGECLUB SANS ATOUT De uitslagen van de eerste ronde der ladderwedstrijden zijn: Zwart: 1. team Niehot 6 pnt.; 2. team De Haas Sr. 4 pnt.; 3. team Al- tink 2 pnt.; 4. team Kop 0 pnt. Tussenronde: team Winterkamp wint van team Stikvoort met 13 m.p. Rood: 1. team Bernard 5 pnt.; 2. team Zwanenburg 4 pnt.; 3. team Kukler 3 pnt.; 4. team v. d. Zeeuw 0 pnt. Zwart: 1. team De Vries 6 pnt; 2. team v. d. Staaij 4 pnt.; 3. team Tiel- kemeijer 1 pnt.; 4. team Huijs 1 pnt. vooral de verhouding welke er mo gelijk zal ontstaan tussen de pas in het leven geroepen sociale commis sie, onder leiding van prof. Lemaire, en de Veglo. De notulen van de vorige ledenver gadering werden, evenals het verslag van de penningmeester, onder dank goedgekeurd. Ook de verslagen van redactie-com missie en de algemeen sportleider werden onder veel waardering voor het verzette werk goedgekeurd. Voorzitter verzocht hierna de aan wezigen zich tijdens de pauze nog eens te beraden over de voorgestelde statutenwijzigingen en bestuursver kiezing. Hoewel de voorzitter na de pauze het verlangen te kennen gaf als zo danig af te treden wegens aanstaand vertrek uit Leiden, werden alle njoeilijkheden inclusief de statuten wijziging ia prettige verstandhou ding opgelost. De bevordering van de integratie der leden in de Ned. samenleving werd unaniem goedgekeurd, terwijl de vergadering na enige discussie ook accoord ging met bovengenoemde openstelling der Veglo voor niet-gere patrieerden en de status van deze laatsten. De voorzitter verklaarde zich ten slotte onder aandrang der leden be reid om ook de laatste maanden van zijn verblijf hier ter stede de voorzit tershamer te blijven hanteren, ter wijl de vice-voorzitter, de heer R. K. van Tongeren, daarna voorlopig zijn plaats zal innemen. De heer W. M. Wiesenberg zal het secretariaat op zich nemen wegens het vertrek van de heer Johannes. Hiermede kwam het einde van deze vergadering, waarna de leden zich nog enige tijd met een gezellig dansje vermaakten. Agenda Leiden DINSDAG 22 APRIL „Angelicum", Italiaans Strijkorkest Stadsgehoorzaal 8 uur nam. R.K. Toneelvereniging „Vondel". Jaarvergadering. Leonardushuis, Haagweg, 8 uur nam. L.K. Kapperspatroonsbond. Vak technische avond. Zomerzorg, 7.45 u. nam. Oud-studenten. Toneelopvoering. Schouwburg, 8 uur nam. St. Eloy-Adviesavond. Geb. Chr. S j. Belangen. Half achthalf negen Kon. Ned. Nat.-Hist. Vere.iiging. Bijeenkomst. Nat. laboratorium, Non nensteeg 8 uur nan,. „Koninginnedag". Inschrijving kin derspelen Meisjes 912 jaar. De Bi- -cht 4.30 uur nam. R.K. E.HJ5.0 afd. Leiden. Begin nerscursus. R.K. Lyceum, Marien- poelstraat. 8 uur nam. WOENSDAG, 23 APRIL. .Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kérk, 7 uur nam. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. Ledenvergadering. De Kleine Burcht. 8 uur nam. Leids Onderling Ziekenfonds. Pro- paganda-filmavond. De Burcht, half acht nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. „Wat is wonen?" Filmlezing. De Hoeksteen, Levendaal 1, 9.30 v.m. Kon. Ver. „Litteris Sacrum". „Bo- naventura" Schouwburg, 8 uur nam. „Het Mobilisatlekruis". Lezing over visserij in Zuid-Oost Azië. Rijksmu seum voor Volkenunde, 8 uur nam. DONDERDAG 24 APRIL Verbond voor Veilig Verkeer Uit reiking diploma's bromfietsers. Gul den Vlies, 8 uur nam. „Liefde voor Toneel" (Zoeterwoude) 40-jarig bestaan. „De Witte Non". St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. Expogé-filmavond. „Oostenrijk" De Harmonie, 8 uur nam. Abonnementsconcert. Residentie-or kest o.l.v. W. van Otterloo. Vioolsolo Ricardo Odnoposoff Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Kon. Ver. „Litteris Sacrum" „Bona- ventura" Schouwburg, 8 uur nam. Kynologenver. „Rijnland" Kynolo- genforum, Zomerzorg, 8 uur nam. Verbond Veilig Verkeer. Diploma- uitreiken bromfietscursus. Gulden Vlies, 8 uur nam. Leids Onderling Ziekenfond. Pro- paganda-filmavond. De Burcht, half acht nam. VRIJDAG, 25 APRIL. K. O.-lezing „Italië, land dei- Liefde", door P. van 't Zelfde. Stads gehoorzaal, 8 uur nam. ,,d' Oprechte Amateur" 3de Ama teuravond. Rapenburg 6, 8 uur nam. L.T.J.-Leiden. Jaarvergadering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Leidse Smalfilmliga. Ledenvergade ring, Smit Röntgen, Herengracht, 8 u. nam. D.E.V. Leidse Tuiniersver. Leden vergadering. Aniba, Witte Singel, 8 u. nam. Mevr. C. de Groot-Van Egmond 50 jaar modiste. Receptie Haarlem merstraat 145147. 5- -6 uur nam. Sporthuis Van der Staay. Badpak- ken- en Sportkledingshow. Gulden Vlies, 35 u. en 810 uur nam. Mij. voor Toonkunst. Operettes door leerlingen muziekschool. 7.30 u. nam. Jeugdparlement. S. Menken over Sociale Zaken. Trouwzaal Stadhuis, half acht nam. ZATERDAG, 26 APRIL. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Excursie naar Clingendaal. Halte Posthof 1.56 uur nam. „Ons Toneel". Opvoering „Het Huis aan het Meer", St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. VEGLO. Forumavond. Kweekschool, Vliet 8, 8 uur nam. Kon. Ver. „Litteris Sacrum". „Bo- naventura" Schouwburg, 8 uur nam. Poppentheater „Harlekijn". „Jan Klaassen en de Draak", Leids Volks huis, Apothekersdijk, half drie en vier uur nam. „De Vriendenkring" Revue, zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. Universiteit. Uitreiking. Dicke-me- daille. Groot Auditorium, 15.30 u. nam. KATWIJK AAN DEN RIJN KAMPIOENSELFTAL RIJNVOGELS DOOR OUD-LEDEN GEHULDIGD Nadat 's middags in hotel „De Ros kam", de eerste vreugdedranken reeds aangeboden waren, kwamen de spelers met hun dames, bestuur en elftalkommissie zondagavond om 8 uur bijeen in het parochiehuis. De heer J. J. Verhart opende namens het huldigingskomité. Hij was ver heugd dat dit elftal op overtuigende en sportieve \yijze had getoond de sterkste te zijn in zijn afdeling. Hij deelde mede, dat door de oud-leden van de Rijnvogels deze avond werd aangeboden. Hij wilde echter ook de dames van de spelers in deze huldi ging betrekken, en terwijl hij dit deed kwamen de adspiranten de zaal bin nen stappen in sportemue en zij bo den de dames bloemen aan. Nadat de koffie was geserveerd, kreeg Henk Steenvoorden het woord om in samenwerking met de heer Westgeest het gezellige gedeelte van de avond te verzorgen. Trainer Corhs sprak het kampioenselftal toe en sprak de wens uit, dat de goede geest in dit elftal bestendigd zal blijven, zodat wij in de volgende kompetitie ook weer tot goede resultaten ko men. De voorzitter van de Rijnvogels sprak nogmaals zijn felicitaties uit aan de Spelers. Hij hoopte, dat zij volgend jaar weer dit succes zouden hebben. Dit kampioenschap was- het mooiste geschenk dat zij de vereni ging in dit jubileumjaar konden aan bieden. Hij bedankte de trainer voor de training, maar ook voor de geest van kameraadschap die hij bij de spelers had weten aan te kweken. Zijn dank ging ook naar de heren Verhart en Van Schie, die het initia tief hadden genomen om deze avond te organiseren, en tot slot richtte hij zich tot de aanvoerder Willem Rawie, die zijn laatste wedstrijd (voorlopig) had gespeeld, wegens uitzending naar Biak. Hij hoopte dat Willem in trai ning zou blijven om bij zijn terugkeer weer zijn plaats in te nemen in het elftal. W. Rawie dankte het huldigingsko mité voor deze avond, en zei dat hij in training zou blijven en dat hij bij zijn terugkeer met vreugde weer de Rijnvogelskleuren zou verdedigen. De stemming zat er al spoedig in en het werd een avond die nog lang in het geheugen zal blijven van de spelers. LISSE Voetbalwedstrijd met Britse mili tairen In het Lisser Sportpark speelde Lisse een wedstrijd tegen De avond- en nachtdienst van ue apotheken te Leiden: Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Te Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1825 april zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „De slavin van Pointe du Loup", 14 jaar. Luxor: „Sissi, keizerin cn moe der", alle leeftijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De held van Benghazi", 18 jaar. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER. ILLEGALE EENDENJACHT. Twee inwoners van Noordwijkei- hout stonden terecht, omdat zij op 15 dec. met buksen op eenden op het ijs hadden geschoten. De officier, die het laf vond op arme hongerige eenden te schieten en inbreuk op de jachtwet vaststelde, eiste 140 boete of 15 d. en tegen een van hen, die zich op verboden grond had bevon den 15 boete of 5 d. De pl.v. kan tonrechter veroordeelde de mannen resp. tot 25 boete of 10 d. en 15 boete of 5 d. en verbeurtverklaring der in beslag genomen buksen. een militair Brits elftal, dat gele gerd is in Hoek van Holland. Lisse verscheen met een drietal invallers, maar ondanks deze handi cap waren de Lissenaren vrijwel de gehele wedstrijd het meest in de aanval. Dank zij het voortreffelijke werk van de Britse doelman duurde het eerst vijf minuten voor de rust alvorens A. Bon uit een voorzet van Vryburg het eerste doelpunt kon scoren. Ook na de hervatting oefende Lis se een sterke druk op het doel van de militairen en na 20 minuten was het weer Vryburg die v. Kesteren een goede kans bood, welke door hem werd benut. Uit een fraaie combinatie scoorde Th. Castien het derde doelpunt voor Lisse. Doelman Baak welke slechts enige malen in actie moest komen, werd eerst in de allerlaatste minuut gepasseerd, zo dat het einde van deze eenzijdige wedstrijd met een 31 zege voor Lisse eindigde, waarmee de Britse militairen uiteindelijk nog tevreden kunnen zijn. daar Lisse over alle linies domineerde.. Zondag a.s. speelt Lisse in Nieuw Vennep een erewedstrijd tegen een elftal uit Zutphen. SASSENHEIM BINDINGSAVOND B.B. Ter afsluiting van het cursus-sei zoen heeft de BB gisteravond een bindingsavond georganiseerd. Op deze avond werden ook verschillende diploma's uitgereikt. De burgemeester heette de BB'ers en hun echtgenoten welkom alsmede het hoofd van de kring, de heer Gerth v. Wijk. In de afgelopen maanden is zeer hard gewerkt. Ook in Sassenheim be- 'gint de BB te leven, dank zij de stu kende kracht van verschillende per sonen. Er komt nu een bevredigen de toestand. AT is de kwantiteit nog niet op peil, de kwaliteit in zeer goed. Spreker bracht dank aan de heer Stolwijk, secretaris-coördinator, Bre da en Keyzer voor 't zeer vele werk wat door hen is verricht. Sedert een paar weken heeft men de beschikking over een eigen leslo kaal, waar ook het materiaal kan worden opgeborgen. Vorige week hebben twee ploegen hun vaardigheidsproef afgelegd. Alle leden behaalden het diploma, Propaganda wilde de burgemeester niet voeren; hij was van mening, dat dit meer op het terrein van de blokhoofden ligt. Aan de volgende personen werd 't diploma uitgereikt: aan de heren Metsker, Buwalda, Natzijl en Wolvers (blokhoofden); de heren Habraken, v. Zelm, J. Mosseveld en J. J. Beyk (wnd. blokhoofden): de heren B. de Vries, J. Kipping, M. C. Braam, J. Hoogeveen, P. Luyk, C. Berg, W. J. v. Biezen, P. v. Duivenvoorden, L. v. Klaveren, C. Plagmeyer, H. Witte man (redders); de heer M. H. van Ruiten. Als brandwacht de heer W. Hoo geveen (EHBO). Als melders de he ren A. v. d. Voort en J. Wijntjes. Na dit officiële gedeelte volgde een gezellige avond welke werd ver zorgd door de heer Augustinus uit Noordwijk met zijn gezelschap. Villabouw. Architect D. Dondorp te Heemstede heeft namens de heer Fr. Geskus te Wassenaar, het bou wen van een bungalow aan de W. Warnaarlaan opgedragen aan de fir ma J. Dijkstra en Zn., alhier. Bouw bloemenpakschuur gegund Namens de n.v. Bakker en Van Vorst alhier, is het bouwen van een bloemenpakschuur aan de Wasbeker laan opgedragen aan de firma H. Bakker te Bennebroek voor ca. 36.001. VOORSCHOTEN Vrouwelijke Vrijwilligers. Vrij dag hield de Federatie van Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening (F. V.V.H.) een gezellige avond voor haar collectrices in „Allemansgeest". De presidente mevr. S. G. van der Hoevende Jongh de Leeuw, opende deze bijeenkomst en heette de damci hartelijk welkom evenals de 'spreek ster, mevr. D. Holderd. Hierna gaf het collectehofd. mevr. J. E. Wiert- semavan den Boom, een overzicht van het resultaat van de gehouden collectes. Hieruit bleek, dat in 1956 in totaal een bedrag van f 4.198.65 was ingezameld en in 1957 nog 826,01 meer, dus 5.024.05. Er wer den dat jaar collectes gehouden ten behoeve van de Rheumatiekbestrij- ding, Emmabloem, Rode Kruis, AVO en Kankerbestrijding. Mevr Wiert- sema dankte de dames voor hun medewerking en sprak de hoop uit, dat de Federatie ook dit jaar weer een beroep op alle collectrices zou mogen doen. Vervolgens sprak mevr. D. Hol derd over „Het wassen van nylon". Het was een zeer interessante le zing. Tenslotte hield schipper Van der Weijde met een collega, beiden van het M.O.C., de dames geruime tijd aangenaam bezig met het span nende Bingo-spel. Voor de winnares sen waren door de Federatie ver schillende aardige prijzen beschik baar gesteld. WASSENAAR Toneelvereniging De Vriendschap. De r.k. toneelvereniging De Vriend schap is zondag- en gisteravond in het Verenigingsgebouw op de plan ken gekomen met een experimenteel toneelstuk, dat de volle zalen stor menderhand veroverde. Experimen teel was „Ik herinner me Mama" niet slechts wat betreft de vorm: een lan ge reeks van taferelen, samenge bracht in 4 bedrijven en wat betreft de aankleding van het toneel zon der coulissen. Nieuw was vooral ook de inhoud: een levensecht verhaal van een doodgev. jne familie zonder allerlei onwaarschijnlijke gebeurte nissen, maar met de gewone dage lijkse vreugden en zorgen, die ieders deel zijn cn toch boeiend van het begin tot het eind. Regisseur Ben van Hest leidde het stuk met enkele welgekozen zinnen in; hij zei o.m., dat „Ik herinner me Mama" voor het eerst in Nederland werd opgevoerd. En daarna begon het verhaal, waar in de toeschouwers kennis maakten met een in Amerika levende fami lie van Noorse afkomst: vader, moe der, een zoon en drie dochters. Drie oude tantes en een angstaanjagende oom, die overigens lang zo kwaad niet is, komen in het verhaal voor, een allercharmantste kostganger, die plotseling met de noorderzon en met achterlating van een valse cheque vertrekt, een begrafenisbedienaar, die een van de tantes het hof maakt en een schrijfster, die een van de dochters op weg helpt naar een lite raire loopbaan en nog meer mensen, die échte mensen zijn en geen to neelfiguren. Daarin lag de grote charme van dit stuk, dat door de leden van De Vriendschap voortref felijk gebracht werd. Een bijzonder compliment verdienen Riet Plompen voor haar spel als de moeder, Gerda Westgeest als de dochter die schrijf ster wil worden en in het stuk en kele keren als vertelster optreedt, M. Slots-Te Wiel als tante Jenny cn W. Meeuwesse als oom Chris. En, uiteraard ook, de artistieke leider van het gezelschap, Ben van Hest, die dit experiment aandurfde en erin slaagde, het tot een groot succes te maken. Marktberichten LEIDEN, 22 april, vett^ varkens. Aangevoerd 216 vette ar kens. Note ring: zware varkens geen notering, lichte varkens 1.50—1.68, slagers varkens 1.88—1.70 en 1.72, zeugen 1.44—1.48 per kilogram levend gew. Handel matig, Voorts werden aangevoerd 3 nuch tere kalveren. Geen notering. ROTTERDAM, 22 april vee. Aan voer 5560 stuks vee. C25 vette koeien, 2033 gebruiksvee, 290 vette kalveren, 219 graskalveren, 2032 nuchtere kal veren. 86 varkens. 16 biggen, 97 paar den, 2 veulens, 258 schapen, 157 lam meren, 55 geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 —3.35; 2e kw. 2.70—2.95; 3e kw. 2.502.65; vette kalveren 2.60 2.70; 2.50—2.60; 2.20—2.50; gras kalveren 425—300—250; nuchtere kalveren 57—5042; slachtpaarden 2.60—2.40—2.10; schapen 100—90 80; lammeren 1109080: weide- lammeren 70—6040; kalfkoeien 1275—1000850; melkkoeien 1275 1000--850; varekoeien 890750 650; vaarzen 900—780580; pinken 580—480—380. Handel: vette koeien aanvoer kor ter, handel slepend, prijzen als giste ren; vette kalveren aanvoer iets min der, handel vlot, wat stijver in prijs; graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel stug, prijzen iets lager; slacht paarden aanvoer even kleiner, handel x-edelijk, ietc stijver in prijs; schapen aanvoer iets groter, handel redelijk, prijzen onveranderd, lammeren aan voer iets groter, handel redelijk, prij zen onveranderd: weide-lammeren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prü- als vorige week; kalfkoeien aanvoer levendiger, goed prijshoudend; melk koeien aanvoer ruimer, handel leven diger, goed prijshoudend; varekoeien aanvoer groter, handel williger, ruim prijshoudend; vaarzen aanvoer iets meer, handel kalm, goed prijshou dend; pinken aanvoer iets meer, han del kalm, goed prijshoudend. BODEGRAVEN. 22 april, Kaas Aanvoer 17 partijen. Geen notering. TER AAR: 21 april. Groente. Witlof 1 0,84—0.89; idem 2 0,72— 0,79; spinazie 0,700,79; idem B 0.610.67; glasandijvie 0.770,83; iaem B 0,64; aardappelen 0,14; prei peen 0.490,50 alles per kg.; sla A 0,13—0,20; idem B 0,08—0,12; idem C 0,05—0,08; komkommers C 0,41; idem D 0,30—0,36; idem sterk 0,22—0,28; bloemkool C 0,24—0.39; idem D 0,22; idem stek 0,150,16, alles per stuk; radijs 0,120,14; idem afw. 0,07; selderij 0,080,09; raapstelen 0,13 alles per bos; stoof- sla 0.80—1,90 per kist; aardbeien 1,10—1,70 per doosje. R'VEEN, bloemenveiling 21 april Anemonen 1835, Lathyrus 80—130, Dhoronicum 1821, Nar cissen 10—34, Tulpen: Wintergold 3962, Rijzend zon 4458, Refor- ma 58—74, Royal Present 70—84, Rose Copland 61—95; v. d. Eerden 53—86, Bartigon 50—72, Golden Harvest 60—92 Cordel Huil 59—78, E. Eddy 38—76, Elisabeth 80—91; Rijnland 6078, Golden Measure 6071. Theems 59—74, White Vir- gine 66—97, Early Queen 36—64, Campfire 5074, Piccadilly 5573, Golden Christmas 6074, Pink Gem 4664, Weber 46—53, Basra 90—96, Elmus 6683, Korniforus 52—59, Aristo 6065, Queen Elisabeth 74 82, Couleur Cardinal 4o54, Kleu renpracht 6068, Dubbele Tulpen 3073. Parkiettulpen 60100 per bos. Am. Anjers 1526 per stuk. R'VEEN: Groenteveiling. Aard beien 1 105190. Aarbeien 2 7090 per doosje. Kropsla 11.00 15.00. Spinazie 53.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 21 opril. Groente. Prei 2736 ct.. Rabarber 93, Spi nazie 69—79. Stoofsla 45—46, Was- peen afw. 37—38, Witlof A II 105 107, Witlof B II afw 74 per kg Sla A 1721, id. B 914, id. C 6 per stuk. Raapstelen 1011. Radijs 614, Pe terselie 17 ct. per bos. Voorjaar betekent: Buiten ravotten! En al is het dan een teken van gezondheid cn levenslust, voor moeder brengt het zorgen mee. Vooral de longens kunnen wat aan Gelukkig heeft V. G D. extra sterke jongenskleding, die een stootje kan hebben! 1 Hoircord jurkje met bandgar nering Alleraardig»! motiel|e van kleine roosje» Maten 60 90. Maat 60 9.90 2 Charmante irdigd eitjesjurkjes ver prachtige „Bous- sac" ttol. In het hypermoderne hekwerkdestln. Met leuke bloemrand. Maten 60-95 Maat 60 14.75 Katoenen jongenspyoma'* in moderne dessins. Vlot model en uitstekende afwerking In rood. geel of blauw Voor 4 jaar 7.50 3 Jongens-ruithemden met Itali aanse sluiting. Moderne des sin» en kleuritellingen. Korte mouw. 4-12 aa' Voor 4 jaar 2.40 Korte jongensbrocken van prima kwaliteit Bedford cord In ellen R.A.F., grijt en brum 5-14 jaar Voor 5 iaar 5.90 „Trumon" shirt» voor de »por tleve longen». Leuk model met Italiaante sluiting Voor 4 16 jaar. Voor 4 jaar 3.80 Korte spijkerbroeken In blue denim. Sterk, sportief en con trast gestikt Met Western etiketten. 6-1 6 jaar Voor 6 jaar 4.45 Voor elle artikelen geldt prijs stijging per maat

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3