Leidse raad benoemde twee leden in bestuur industrieschap Meningsverschil over de politieke achtergronden Scherp Wat het Jeugd-Rode Kruis kan doen HUIBERS Twaalf en een half jarig jubileum van hef Leidse Volkszangkoor Bandlezing van „Natuurvriend" was gedeeltelijk „uitgewist" DINSDAG 22 APRIL 1958 DE LEIDSE COUP/ NT PAGINA 2 De raad van de gemeente Leiden heeft gistermiddag twee leden in de raad van bestuur van het Industrieschap „De Grote Polder" gekozen. Zoals be kend is dit industrieschap een stichting van de gemeenten Zoeterwoude en Leiden. Op Zoeterwouds grondgebied zal onder gemeenschappelijke auspi ciën de Grote Polder rijp gemaakt worden voor het vestigen van indus trieën. Er Is gToot gebrek aan industrieterrein in Leiden. De gemeente Zoe terwoude heeft reeds vier bestuursleden aangewezen; het zijn drie K.V.P.- ers en één lid van de Prot. Chr. fractie. Ook zeer grote gezinnen moeten geholpen worden De heer Meester (P.v.d.A.) deed bouw" grondig bestudeerd heeft. In deze commissie waren enige behar- tenswaardige opmerkingen gemaakt over de plaats van de keukendeur in een gedeelte der woningen. Bo vendien wenste zij aandacht voor olieleidingen in de huizen, omdat steeds meer gezinnen tot het stoken van olie overgaan. Ook kastruimte is belangrijk, de architecten besteden hier dikwyls te weinig aandacht aan. Grote gezinnen De heer Van Dijk (KVP) toonde zich verheugd over het feit, dat in in dit bouwplan ook woningen voor grotere gezinnen zijn opgenomen. Hij maakte hierbij echter de opmerking, dat als maximum wordt aangehou den acht personen. Er zijn echter ge zinnen met méér leden, die in kom mervolle omstandigheden moeten leven. Ook zij moeten een eerlijke kans hebben een betere woning te krijgen. In dit verband is het zaak, dat de dienst huisvesting zich niet te streng aan normen over maxima houdt. Een gezin van 10 personen, dat in een huis moet wonen met 4 kinderen, is geholpen indien het een huis voor 8 personen krijgt toege wezen. Na het antwoord van de wethou der, dat meer gericht was op de moeilijkheden in de woningbouw dan op de techniek van het verdelen van de woonruimte, sloot zich ook dok ter Kortmann (KVP) bij het betoog van de heer Van Dijk aan. Uit er varing was hem bekend hoe mens onwaardig de toestand in sommige grote gezinnen zijn kan. Het gaat dan niet aan, dat „huisvesting" zien aan bindende normen houdt over de grootte van 't gezin. Kleine kinde ren kunnen dikwijls met meer op 1 kamer slapen. Hij wenste van de wethouder een duidelijke uitspraak over dit probleem. In tweede instantie zei de wethou der, dat dit vraagstuk hier eigenlijk niet aan de orde was, hoewel het er wel mee te maken heeft. Hij wees op de problemen die zich bij het verdelen van de woonruimte voor doen. De dienst heeft te maken met een tekort in alle sectoren. Ook ge zinnen met 2 kinderen leven dikwijls in kommervolle omstandigheden. Het gaat er om een redelijke verdeling van het weinige te krijgen. Het voorstel werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. een beroep op de raadsleden nóg een vertegenwoordiger van de P.v.d.A. uit de Leidse raad aan te wijzen, om dat de politieke schakering van de vaad toch ook in dit bestuur tot uiting moet komen. Het college van Leiden heeft als vertegenwoordigers de wet houders v. d. Kwaak (Prot. Chr.) cn Jongeleen (P.v.d.A.) aangewezen, indien de raad nu niet nóg een P.v.d-A.-lid zou aanwyzen, zou in dit bestuur van acnt mensen slechts één lid van de P.v.dA, zitting hebben, terwijl de kie/e-f van beide gemeen ten toch 38 procent van het aantal stemmen op de P.v.d.A. uitbrachten. De KVP echter, die 26 procent van de kiezers kreeg, zou met vier leden 50 procent van het industrieschaps- bestuur uitmaken. Hij vond dit wei nig reëel. Géén politiek De heer Woudstra (Prot.-Chr.) was het hier niet mee eens. Dit industrie schap staat los van de politiek. De heer Van Dijk (KVP) sloot zich hier bij aan. Hij deed een aanbeveling voor zijn fractiegenoot de heer Bree. Het gaat immers om de ver tegenwoordiging van de Leidse raad cn de Leidse raad moet hiervoor ten slotte een beslissing nemen, los van overwegingen, die op getallen en percentages zijn gebaseerd. De stemming die hierna volgde, maakte duidelijk, dat de raad in zijn geheel geen rekening hield met de wensen van de heer Meester. Er werden nl. dertig stemmen uitge bracht op de heer Hagens (VVD) die van verschillende zijde candidaat was gesteld en zeventien op de heer De Bree, die dus beiden gekozen wer den. De andere candidaten kregen de volgende stemmen: de heer Somme- ling (P.v.d.A.) 14, de heer Zunder- man (P.v.d.A.) 1. Twee stemmen werden blanco uitgebracht. Beëdiging mr.' Verduin Vóór deze discussie aan de orde kwam werd mr. Th. J. C. Verduin, de opvolger van mr. Brederveld, be ëdigd als tweede loco-secretaris. De andere functies van mr. Brederveld (die zoals men zich herinneren zal benoemd is tot secretaris van de gemeente Almelo) secretaris van het college van curatoren van het stedelijk gymnasium, secretaris van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs werden over gedragen na stemming door de raads leden aan mr. M. J. Blok. Tweehonderdachttien woningen Andere raadsvoorstellen gingen snel onder de hamer door. Gesproken werd nog bij het voorstel inzake de bouw van 218 woningen en 18 gara ges in Leiden-Zuidwest op een ter rein ten oosten van de Churchill- laan. Mej. Van Nienes (P.v.d.A.) gaf er blijk van, dat zij de blauwdruk en van dit plan in de „Vrouwen adviescommissie voor de woning- POTLOOD en GEFST No. 508, Horizontaal: 1. voetstap, 5. meisjesnaam, 6. latwerk, 8. voorzet sel, 9. gebod. 11. voegwoord (Fr.), 13. bergweide, 15. over, langs, 16. begane grond, 17. telwoord, 19. hond, 21. lid woord (Fr.), 22. bekend dier, 24. adel lijke titel in Engeland (afk.), 25. schraal, 27, reeks, 29. zeker kaart spel. Verticaal: 1. afkorting van sele nium, 2. stap, 3. bid (Lat.), 4. muziek noot, 5. deel van het oor, 7. steen, 8. meubelstuk, 10. verschil bussen bruto en netto gewicht, 12. berm van een weg, 14. mens, 15. afgelegen, 18. plechtige gelofte, 20. priem, 22. vo gel, 23. voor, 26. jongensnaam, pers. voornaamwoord. Oplossing no. 507. Horizontaal: 1. slot, 3. klok, 5. opa. 7. plomp, 9. per, 11. leren. 13. ruk, 16. ren, 16. stier, 18. ets, 20. kreek, 22. een, 23. kaal, 24. gaas. Verticaal: 1. soep, 2. tol, 3. kamer, 4. keen, 6. pol, 7. pruik, 8. preek, 10. ert, 12. ent, 14. kerel, 16. slak, 17. ree, 19. soes, 21 eng. Dure leningen Tenslotte werden nog twee voor stellen tot het aangaan van geld leningen (totaal 1 miljoen gulden) aangenomen. Het raadsstuk voor de lening van ƒ260.000, spreekt van een geldlening van 5 5/8 procent. De heer Kortmann (KVP) vroeg of dit niet te hoog is. Voorwaarde is bovendien, dat de af lossing van dit bedrag ineens in 1971 zal plaatsvinden. Dit stelt Leiden voor hoge aflossingskosten. Is het niet mogelijk vroeger af te lossen? Wethouder Van der Kwaak zei, dat men met handen en voeten aan de voorwaarden van de Bank voor Nederlandse Gemeenten gebonden is. Buiten de bank mag men slechts lenen tegen 4'/j procent en tegen deze rente is er op de kapitaalmarkt geen geld te krijgen. B. en w. zijn zelfs blij, dat zij dit geld kunnen lenen, dat gebruikt zal worden voor de financiering van de r.k. lagere school aan de Oppenheimstraat. D(fnk De voorzitter sloot deze raadsver gadering met een woord van dank tot de scheidende tweede loco-secre taris, chef van het kabinet van de burgemeester, mr. E. Brederveld, voor het goede werk, dat hij vele De vlam in de pan Een grappige woordenwisseling deed zich gistermiddag in de raad voor toen de heer Scliiiller (P. v. d- A.) vaststelde, dat zijns inziens een keuken een deur moet heb ben, omdat de huisvrouw haar brandende pan naar buiten moet kunnen gooien. Zijn fractiegenote mej. van Nienes toonde zich hier over zeer verontwaardigd. Zij achtte het een belediging voor de huisvrouw. Alsof een vrouw van deze tijd niet verstandig ge noeg is een vlam in de pan on middellijk met wat water of een natte dweil te bezweren. Mevr. Braggaar (PvdA) meende echter dat niet alle huisvrouwen zo knap zijn als mej. van Nienes. In tijd /an nood kan het zijn nut hebben een brandende pan naar buiten te zwiepen. Het woorden duel over de competentie van de Leidse huisvrouw bleef onbeslist. jaren lang voor de gemeente Leiden heeft gedaan, onder meer als secre taris van de commissievergaderingen. De voorzitter gaf hem de beste wen sen mee in zijn verdere loopbaan. CONGRES IN ZUID-SLAVIë. In Ljubljana is bekendgemaakt dat de „delegatie van de Indonesische Communistische Partij, toen zij na haar aankomst op d. hoogte werd ge steld van de Russische boycot van het congres haar status veranderde in die van een Missie van Waarnemers. De enige „broederlijke delegatie" van communisten was die van Deen se communistische partij. Het viel te betreuren dat niet meer leerkrachten en jeugdleiders gehoor hadden gegeven aan het verzoek van c.e afdeling Leiden van het Neder- landsche Roode Kruis om naar de school aan de Du Rieustraat te ko men. Slechts een handjevol mensen luisterde nu naar het bezielende be toog van mej. M. E. van Dijk. Zeer jammer, want hetgeen zij over het werk van het Jeugd Rode Kruis re vertellen had, verdiende zonder enig voorbehoud ieders aandacht. De secretaris van de Leidse afde ling, mr J. C. de Vroom sprak een in leidend woord, waarna mej. Van Dijk haar betoog begon met te stel len dat zij niet naar Leiden gekomen om daar iets nieuws „op te richten". Zij wilde geen organisatie met leden, administratie, contributie e.d. uit de grond stampen. Zij hield alleen een hartstochtelijk pleidooi om het on derwijs en het jeugdwerk door een kleine wijziging in dienst te stellen van het lichamelijk of geestelijk ge troffen kind. Om een voorbeeld te noemen. In ons land zijn er zeker 5000 kinderen, die door een langdurige ziekte soms vooi jaren aan het bed zijn gekluis terd. Speelgoed heeft het Rode Kruis voldoende, maar aan prettige kinder lectuur is een chronische behoefte Haarlemmersfr. 123 - Lelden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Communie-Geschenken Zie ook onze etalage en show- ruimte aan de Stille Mare Goede, spontane muziek I_|et was een vrolijk zangfeest in 't gebouw Staal wijk. Het beschei den podium prijkte met tal van mooie bloemstukken geschenken aan 't jubilerende koor van aanverwante verenigingen. Direct na de bevrijding werden de eerste samenzangavonden onder leiding van Heman Stenz ge houden, geassisteerd dor zijn echtge note Tilly StenzLeening als pia niste. In Leiden wil de volkszang niet erg bloeien, wat zeker niet aan de levendige enthousiaste dirigent ligt, maar wél aan onze stadgenoten, want wél in Den Haag bloeit de Ne derlandse Vereniging voor Volks zang, waarvan de heer Stenz dirigent is sinds 't overlijden van Arnold Spoel in 1934. Hij kweekt daar ook een jeugdkoor van de Ned. Volks zang, een leuk fris zingend meisjes koor, dat wij op dit feestgetij in Staalwijk met pleizier hebben ge hoord. Boven die bloemen en het feestelijk gedoe stonden in volle I glorie Stenz en zijn vrouw. Van hier werd de samenzang geleid. Wat is eigenlijk volkszang? Het is de een stemmige zang, .vaarmee het volks lied wordt uitgevoerd, veelal wereld se liederen, hoewel bij samenzang 't geestelijke lied niet ontbreekt. Actie ve deelname wordt van allen ver wacht, en wie luistert wordt opge nomen in de zingende groep. Teksten en muziek zyn ongekunsteld. Mooi, helder en klaar klonk die samenzang o.a. in „Com nu met Sang", „Die winter is vergangen", „Schoon Lieve- I ken" en nog heel veel liedjes meer. De meisjes van het jeugdkoor in haar aardig uniforme japonnetjes verhoog den de sfeer niet weinig. Door de Haagse pianist de heer Sterreburg be geleid, die in de plaats kwam voor de grote stuwkracht van de volkszang mevrouw RaderSpaan, zongen de meisjes een Frans volksliedje „Ma Normandie" en 't geestig geschreven „Baas Jochum" van de hand van Herman Stenz dat met de nodige pit werd uitgevoerd èn door het koor èn door dc vlotte muziale pianist. Her man Stenz is één en al actie, geniet zélf mee en dat is je ware. Het Leidse Volkszangkoor, dat al léén zingt om te zingen, alléén zich (zonder pretentie) leent voor een of ander goed doel, zong het mooie „Do- mine Salvam xac". van Giesen en een lang niet gemakkelijk motet van Nö- ring, dat met succes a cappela werd uitgevoerd. Dan werd 't de beurt van het Leids vrouwenkoor „Cantemus", dat studeert onder Tilly StenzLee ning, die wij kennen als een musi cienne met talent, 't Geliefde lied „Friihllng" van Bargiel was gekozen en twee mooie Franse 'iedjes van Denza, hetgeen alles goed voorbereid, ook heel welluidend en beschaafd klonk. In de pauze werden de heer en me vrouw Stenz op vriendelijke wijze gehuldigd. Van het bestuur van K. en O. (waarvan de heer Stenz ook lid is) waren verschillende heren met hun dames aanwezig. De voorzit ter. de heer H. de Wilde, hield een boertig speechje, dat hoe grappig en pikant ook toch van de grote waardering getuigde voor het vele werk, dat onze stadgenoot verzet heeft. Een enveloppe met inhoud na mens K. en O. voor de aankoop van muziek kwam in handen van de pen ningmeester, waarna onder hartelijke gelukwens een mooie bloemkorf met inhoud aan het echtpaar werd gepre senteerd. Ook het volkszangkoor was present met een mooi en cierlyk ge schenk. Herman Stenz dankte op zijn gemoedelijke, vriendelijke wijze. Na de pauze stond er nog veel moois op 't programma, waaraan alle uitvoerenden, elk op zijn wijze, mede zongen. 't Was een aardige, vlotte avond, waarop goede volkszang spontaan werd uitgevoerd. Leve de bescheiden groep die van het Leidse Volkszang koor overbleef. Nog vele jaren onder dc bekwame leiding van de welbe kende dirigent en zijn ega! J. KORTMANN. En wat is het voor moeite in een school of een verenigingsgebouw een doos neer te zetten, waarin uitgele zen tijdschriftjes of leuk samenge stelde plakboekjes gedeponeerd kun- yen worden? En waarom niet naast deze doos andere dozen geplaatst, waarin het zilverpapier, de postze gels of capsules gedaan kunnen wor den, waarmede het Dunanthuis te Zeist in stand wordt gehouden? Mej. Van Dijk deed talloze sugges ties aan de hand van acties, die kun nen worden ondernomen zonder dat het veel moeite kost en waarmede anderen zoveel vreugde kan worden verschaft. Het pleidooi werd na de pauze nog eens duidelijk onderstreept door de vertoning van enige suggestieve films. Club de Limetz maakte plannen Wanneer eenmaal Pasen achter de rug is, gaat de „Club de Limetz" alle zeilen bijzetten in de voorbereiding voor de reis naar Frankrijk. Die voor bereidingen worden geopend met een reisje naar Limetz door de leiders van de club, bij welke gelegenheid de nodige afspraken en regelingen tot stand komen. In Royal gaf gister avond Joop Koevoets een verslag over de reis, die hij in de week na Pasen heeft ondernomen. Het voornaamste was, dat officieel de datum van de vakantietocht werd vastgesteld op 11 augustus. De eet zaal en het dagverblijf worden inge richt in een grote tent achter de openbare school, van waar uit men ook enig comfort mag genieten. Een andere ingrijpende wijziging is dit jaar, dat de club de terugreis zal aan vaarden vóór de aanvang van net dorpsfeest. Voorts heeft men, om de reizigers op de lange route wat bezig te houden, besloten, verschillende wedstrijden e.a. te houden, waarvan de uitslagen op de gebruikelijke reünie bekend zullen worden. De dag na aankomst, 12 augustus, wordt ingedeeld naar eigen smaak. Des middags is er gelegenheid voor een excursie naar l'église de Ste, Claire, een vikingkerkje op 20 kilo meter van Limetz. Woensdag d.a.v. gaat het naar Parijs en donderdag, de veertiende, is de dag van de ver maarde „retraite aux flamberux", de fakkeloptocht. Op vrijdag, het feest van Maria ten Hemelopneming is er na een Hoogmis een gezamenlijke maaltijd met muziek en in de loop van de dag vindt een „Leidse" op tocht plaats, waarbij Sainte Jeanne d'Arc wat leven in de Franse brou werij zal komen brengen. Zaterdag neemt men afscheid van Limetz en gaat het gezelschap naar Bouvigny in Noord-Frankrijk, waar zondag na Zeer geanimeerd vergaderden de léden van de Leidse Aquarium- en Terrariumhoudersver. „De Natuur vriend" gisteravond in gebouw Steenschuur 6. Na ballotage van en kele leden deed voorzitter, de' heer C. Borghart, mededeling dat van de zustervereniging uit Oegstgeest het verzoek was binnengekomen, daar deze vereniging wordt opgeheven de leden en bloc te doen inschrijven als leden van de Natuurvriend. Zodoen de zullen de gelederen van de Na- Nettowinst Wernink iets hoger Bij Wernink's Beton Maatschappij stonden in 1957 tegenover 1.5 (onv.) aan baten 1.1 (onv.) miljoen aan algemene kosten. Na afschrijvingen ad 322.900 (v.j. 243.000 en datatie ad 140 000 aan pensioenen), resteer de een vvinstsaldo van 88.000 (64.000). Zoals bekend wordt hier uit een divident voorgesteld van (v.j. 6)% over het aandelenkapitaal ad 1 mlijoen. Voor belastingen was v ederom geen voorziening nodig, mede als gevolg van investeringsaf trek. Het fabrieksbedrijf was nog in rui me mate van opdrachten voorzien. Door het invoeren van een tarief stelsel is de produktiviteit gestegen. In de tweede helft van 1957 kwa men als gevolg van de bestedings beperking minder nieuwe opdrachten binnen, terwijl het prijzenpeil enige daling onderging. Getracht wordt door voortgezette rationalisatie aan de scherpere marktverhoudingen het hoofd te bieden. N.R.V.-AVOND TE LEIDEN. In de foyer van de Stadsgehoorzaal, welke tot op de allerlaatste plaats was bezet, organiseerde de Ned. Reis- vereniging een bijeenkomst, waarop een film over het natuurschoon in Zwitserland en Oostenrijk werd ge draaid. De voorzitter van de afdeling Leiden, de heer J. A. A. v. d. Horst, opende de avond met een woord van welkom. Aangezien de heer C. H. Groen niet aanwezig kon zijn was de taak aan de heer Slotboom om in het kort het een en ander over Zwitserland en Oostenrijk te vertellen. Hij begon met er op te wijzen, dat althans voor de toerist het natuurschoon van Oosten rijk en Zwitserland nagenoeg gelijk is. Met de geaardheid van de bevol king is het echter geheel anders ge steld. Voorts zette spreker uiteen het ontstaan van de Zwitserse bondsre publiek, welke uit niet minder dan 22 autonome kantons bestaat en reeds gedurende vele eeuwen kan bogen op een goed en paraat leger. De Oostenrijkers, zo ging de heer Slotboom verder, vormen een volk, dat in de loop der jaren veel moeilijk heden heeft gekend. Niettemin heeft vrijwel iedere Oostenrijker vertrou wen in de toekomst cn blijft hij on der alle omstandigheden optimist. Na dit inleidend praatje werd de kleu renfilm „Van Grimsel tot Grossglock- ner" vertoond, die de schoonheid, van het Oostenrijkse en Zwitser.se land schap toonde. Er waren enige technische moei lijkheden met het band-recorder apparaat. Het apparaat was nl. door een vereniging in Tholen gebruikt, die weinig deskundig was opgetre den. Bij het terugdraaien van de band had men ongeveer één vierde van de lezing „weggeveegd". In Leiden werd het apparaat naar een technicus gestuurd, die er geen gat in zag. Een en ander kwam tot de ontdekking, dat een verkeerde manipulatie een gedeelte van de rede had weggenomen. De heer P. Geertsma liet door mid del van gekleurde projectieplaatjes de aanwezigen zien hoe men de bouw van een goed aquarium moeten aan pakken. Uitvoerig werd ingegaan op een veilige verlichting in de licht- kap, afdekking en isolering van het aquarium. Ook het exterieur van de bak werd onder de loupe genomen, waarbij vele dia's getuigden dat er met een beetje goede wil en kunnen uitstekende resultaten te verwezen lijken zijn. Circus Strassburger naar Leiden Het bekende Circus Strassburger, Nederlands grootste circus komt weer naar Leiden. Het zal er van 30 april tot en met 2 mei zijn tentenstad op slaan op het Schuttersveld. Reeds dinsdag 29 april zal het circus te Lei den arriveren en dan zal dadelijk met de opbouw worden begonnen. Strassburger vertoont dit seizoen een voor ons land geheel nieuw pro gramma, vol bonte afwisseling, waar aan dieren en mensen uit alle we relddelen medewerken. Het bestaat uit een sterrenparade van internatio nale artisten. Er valt veel te lachen, vooral omdat er twee internationaal zeer bekende clownsgroepen geënga geerd zijn en wel de Rubatis, Neder landse clowns van wereldnaam en de Steckels Brothers, populaire Deense clowns in hun militaire scène te paard. Mevrouw Elly BelliStrass burger ziet U, evenals Adolphe Strassburger, in nieuwe vrijheids- dressuren met de mooiste paarden van Europa, terwijl Adolphe boven dien 'n zeer origineel olifantennum mer presenteert. Miss Crocker laat haar kolossale beren van alles doen, wat men alleen van mensen zou ver wachten. Pilado Cristiani presenteert een zeer knap en grappig chimpan seenummer. De in ons land zo be kende Vera Strassburger, die enige jaren in het buitenland vertoefde, vertoont thans een eigen honden nummer, terwyl ze tevens de taak van vrouwelijke spreekstalmeester heeft overgenomen, wat een unicum genoemd mag worden. De hoge school wordt gereden door mevrouw Regina Strassburger of door de heer Jo Spruyt. Na een bonte circuspara de van mens en difer opent het pro gramma met een voltigenummer. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dingsdag 22 April 1858. Parijs. Volgens de P a trie zal de Koningin der Nederlan den alhier in het begin van de volgende maand overkomen en vergezeld worden door haren jongsten zoon, prins Alexander. Zij zal aan de Tuilerieën afstap pen en zich daarna naar Fon- tainebleau begeven. Rusland. In weerwil voor de zorgen gedurende een aantal jaren aan het onderwijs besteed, bedraagt het getal der scholie ren slechts 125.577, en dat op eene bevolking van 60 millioen zielen. de Hoogmis weer de strijdbare pa trones van Frankrijk zal meerijden in een openbare processie, waarin o.ui. vier muziekkorpsen zullen meelopen. Na afloop is er pen concert apéritif. Maandag 1.8 augustus, naken de Leidenaren des morgens zelf de dienst uit. Des middags gaan ze naar Atrecht (Arras) waar o.m. een bezoek aan het kasteel op het Rro- gramma staat. Op de achtste dag, des avonds, keert de Club de Limetz via Brugge en de Krabbebossen terug op zijn basis. Daar de Club de Limetz geen reis- vereniging is, heeft men zich voor genomen, dat dit jaar zoveel moge lijk nieuwe leden de reis meema ken om het enthousiasme te behou den, dat bij een „geestelijke injectie" noodzakelijk is. De rest van de avond werd gevuld fhet plannen voor het Middeleeuwse weekend op Vijverduin, Bloemendaal, waar de Club (en enkele genodig den) het koperen priesterjubileum van kapelaan J. W. de Jong zullen vieren en de leden elkaar wat beter leren kennen en waarderen, hetgeen het doel van de club zeer zeker ten voordele zal strekken. Burgerlijke Stand Geb.: Jacoba Maria er v. J. T. C. van Etten en J. C. Meeuwissen; Do- rien Josepihine Jacoba dr. v. A. H. Waterman en C. F. Hartman; Paul Jeroen Willebrord Joseph zn. v. J. H. A. Hendriksen en B. C. H. M. Braham; Angenietha dr. v. B. van Vliet en M. Willemsen; Astrid Maria Agnes dr. v. W. H, J. J. Vrouwenvel- der en N. M. Kortekaas; R.udolf zn v. B. Zuijderduin en J. R. Krösschell; Suzanna Maria dr. v. P. J. H. Dexel en S. M. Labordus; Petronella Johan na Maria dr. v. A. B. van den Hoek en W. J. Otgaar; Alberdina dr. v. I. Lardee en A. Ouwerkerk; Johannes Adrianus zn v. M. H. de Ruijter en T. M. J. van der Spek; Marion Hilda dr v. R. Nap en G. Wortel; Anna Christina Gijsberta Helena dr. v. A. G. M. van der Poel en C. J. A. M. Strijk; Helga dr. v. N. Masirel en M. A. Mulder; Olga dr v. N. Masurel en M. A. Mulder; Johannes z. v. J. de Lange en C. van der Linden; Arie zn v, W. de Vreugd en I. van der Plas Maria Johanna Martina dr. v. A. J. Driessen en J. M. de Haas. Getr.: M. J. Heemskerk en F. Faas; C. M. van Gent en J. H. van Keeken. Overl.: D. Bergman, 55 jr, man; C. W. de Vos, 56 jr, vrouw; A. Hokke, 82 jr, wed. v. J. F. de Heer; S. Gulaij 64 jr, echtgenote v. J. A. van Bem- melen; L. Borst, 79 jr, wed. v. P. A. Blijleven; M. Laurier, 71 jr, echtge note v. A. Zwaan; C. M. J. Slot, 9 jaar, dr.; W. Krispijn, 77 jr, man; B. de Veen, 79 jr, echtgenote v. T. P. Vink; A. W. M. Martens, 58 jr, echt genote v. J. E. Conradi; H. J. Dreef, 69 jr, man. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee Ln onze niéuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie jnaanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. INBRAAK TE LEIDEN In de nacht van zondag op maan dag, 20 op 21 april is, in de kantine van de R.K.T.V. „Unicum" aan de Haarlemmertrekvaart ingebroken. De dader(s), die nog niet bekend zijn hebben eerst 2 deuren geforceerd en daarna aan 50- chocolade, kauw gom en banketstaven gestolen. Het is nu al de 3e keer. sinds de opening in 1957, dat er is gestolen. Ingezonden door: W. v. d. HEIJDEN Breestraat 83, Leiden EEN ZELDZAME ONTDEKKING Gistermiddag (zondag) ontdekte de heer V., toen hij van het mooie weer stond te genieten achter zijn woning in het Hazerswoudse Riet veld, een ree, die met grote snelheid over sloten en veld er. ging. Sloten van 4 meter breed nam het dier ir. één keer zonder het water aan te ra ken, over een afzetting van gaas van 1.50 m. hoog, verdween het dier in de richting van de Voorweg. Het dier was ongeveer 1 meter groot en had slanke poten. Ingezonden door: H VERDEGAAL Rietveld 19, Hazerswoude Noot red.: Ook van andere zijde hebben wij berichten ontvangen over een ree, die zich in deze omgeving ophoudt.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2