ÏWjuwaeir Genootschap Nederl.-Engeland S.L.F.-personeel genoot van sprankelende feestavond Scherp Hasselman Pander NO-IRON Hoeden C. H. NOLET De Gouden Bond In een ballonrok kan de vrouw niet fietsen HUIBERS Communie-Geschenken St. Bernulphes bereidt zich voor op excursie naar EXPO Eerste tomaten in Leiden Iflf D&tf fi&h rèój LM&STAD VRIJDAG 18 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vriendschap en samenwerking Het personeel van de Stedelijke Lichtfabrieken kreeg gisteravond in de Stadsgehoorzaal een feestavond aangeboden, welke nog lang in herin nering zal blijven voortleven. De per soneelsvereniging was zo gelukkig geweest voor haar jaarlijkse gezellige avond een cabaret te arrangeren, ver- Studentenlijst kwam met haar programma 19e Eeuws cachet van Leiden behouden De T.E.R.A. (totale eensgezinde radicale actie), de studenteüjartij die aan de komende gemeenteraadsver kiezing te Leiden zal deelnemen, deelt ons mee, dat zij niets uitstaande heeft met de Societas Studiosorum Refor- matorum en met de Leidse Civitas Academica. Voorts, dat zij uitsluitend een be langen-, geen confessionele patij is of beoogt te zijn. Met haar program van actie wenst de partij het volgende te bereiken: Reductie bij alle culturele manifes taties in Leiden op vertoon van col legekaart. Opheffing van de kamer- nood door belastingfaciliteiten aan kamerverhuurders. Verheffing van de bioscoopprogramma's, versnelde oplossing van het verkeersprobleem op het Rapenburg, .it in verband met verzakking van studentenhui zen. Instandhouding van het negen tiende eeuwse cachet van Leiden als Universiteitsstad. B'oedarmoedige beginselverklaring Het is te hopen, dat de studen ten in Leiden, die met een eigen lijst voor de gemeenteraad uitko men, méér geest bezitten dan blijkt uit het beginselprogramma, dat zij thans gepubliceerd hebben. Met recht: het is een (bloedarmoe dig) belangen-programma; de stu denten hebben in hun eigen be perkte kringetje gezocht naar za ken die huns inziens verbetering behoeven. Zij willen goedkoper naar de schouwburg, zij willen méér en goedkopere kamers. In het programa klinkt nog een iel cultureel nootje door waar men vraagt om „verheffing van de bio- scoopprogramma's". De gegronde vrees bestaat, dat veel academie-burgers dan weg blijven, want reakties van studentenzijde in de vrijdagavondbioscopen wijzen op een voorkeur voor sterke knokscènes. De verkeersproblemen van 't Rapen burg, (nota bene: terwijl zij het 19e eeuwse karakter van de stad willen behouden) moeten dit irjanifest een wijdere, steedse strekking geven. Het schoonst is echter de laatste wens: instandhouding van het 19e eeuwse cachet van Leiden als universiteits stad. Waarom niet achttiende, zeven tiende of zestiende eeuws? Het ant woord ligt voor de hand: de negen tiende eeuw was de glorie-eeuw voor het studentendom, eeuw van feest rijders, kroegkruipers, van bleke, languissante versjeschriivers de eeuw vooral, waarin een ordentelijk stu dent zijn oppasser had, die zijn schoe nen zijn plaat etc. Doetste. De „T.E.R.A.", die bekend staat om zijn grappige inslag, heeft met dit programma een grap wil.en lan ceren. Dit is duidelijk ondanks de ernst waarmede de „partij" haar pro gram heeft opgesteld. Laat „T.E.R.A." dan dit serieus commentaar onzerzijds op gelijke wijze beoordelen. De kiezers zullen in elk geval wel het wijst blijken te zijn. potlood .„c.fpst zorgd door theaterbureau „Anova", met een keur van radio- en televisie- artistcn, welke stuk voor stuk de zaal wisten onder te dompelen in een feestelijke en gezellige sfeer. De voorzitter der personeelsvereni ging, de heer H. v. Woudenberg, had in een kort openingswoordje de leden en genodigden verwelkomd, in het bijzonder de directeur der Stedelijke Lichtfabrieken, ir. A. Ykema en wet houder B. v. d. Kwaak. Spreker me moreerde, dat dit jaar wat betreft ju bilea een zeer bijzoader jaar is. daar 22 personeelsleden hun 40-jarig jubi leum vieren en twee hun 50-jarig. Er vertrekken 15 leden met pensioen. De heer Woudenberg maakte van de gelegenheid gebruik om zelf afscheid te nemen, daar hij voor het laatst in de functie van voorzitter der perso neelsvereniging optrad. Het grote aantal jubilea vond vol gens de scheiden le voorzitter zijn oorzaak in de prettig esfeer, die er altijd onder de werknemers van de Lichtfabrieken geheerst heeft en nog heerst. Hij hoopte, dat deze geest van vriendschap en samenwerking nog lange tijd bestendigd zou blijven. Peter Piekos, de naam zegt al veel, trad op als conferencier. Op hem rust te de taak met een praatje de ver schillende klein-kunstenaars in te lei den en voor te stellen. Hij deed dit op de hem eigen vrije, vlotte manier, maar werd in zijn imitaties wat lang dradig, een feiltje dat volledig werd goedgemaakt door de geestige „kin derhumor". De Pico's vormden het accordeon- duo,^ dat bij geen enkel cabaret of variétéprogramma schijnt gemist te kunnen worden. Hun optreden werd echter een succes, omdat zij de juiste feeststemming spoedig wisten op te wekken. Iets aparts was meester- jongleur Gino Manelli. Over de Wama's het befaamde mu zikale kolderduo, behoeven wij niet veel te vertellen; goede wijn behoeft immers geen krans. Wel constateer den wij een paar minder „fijne" scènes; zelfs de „Wama's" blijken mede daardoor hun populariteit hoog te willen houden. Van wat lager gehalte waren The Rile Brothers, die in het programma aangekondigd wer den met het onverklaarbare woord „Cascadeurs", wat vrij vertaald „gooi- en smyt-acrobaten" moet be tekenen. Onopvallend maar toch noodzake lijk was pianist Disk Horris, met een origineel ballonnenspel trad hij meer op de voorgrond. De avond werd be sloten met een gezellig bal onder lei ding van J. van Alphenaar en muzi kaal verzorgd door „The Woodshop- pers". (Advertentie) No. 506. Horizontaal: 1. wordt ge zongen, 4. palmboom (Java). 7 ver schil tussen bruto en netto gewicht. 9. vermaard, 11. gewicht in China, 12. hoofddeksel, 14. pers. voornaamw., 15. wereldtaal, 16. ontkenning (Eng.), 17. zelfkant, 19. voorzetsel, 20. spijkeren. 24. dril, 26. gordel, 27. slag Verticaal: 1. bergplaats, 8. rond ge bouw, 9. scheidingsteken, ton. 10. Eu ropeanen, 11. metaalsoort, 13. hou ten vat, 18. soldij, 19. keukengerei 21. gesneden steen, 22. water in Neder land, 23. slede, 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 505. Horizontaal: 1. vol, 3. als, 5. om, 6. oor, 7. ik, 9. al, 10. et 12. rob, 14. aap, 15. email, 16. toe, 17. oei. 19. la, 21. on, 22. Po, 24. lam, 25. A.M., 26. set, 27. aas. Verticaal: 1. V.M., 2. lol, 3. are, 4. si, 5. oir, 8. kop, 9. abeel, 11. talon, 13. ban, 16. top. 18. Ilm, 20. alt, 21. oma, 23. os, 25. as. OVERHEMDEN NIET MEER STRIJKEN. In alle bekende merken Kerko, Fablo, enz., vanaf 13.50 14.90 WEEKEND SHIRTS KREUKVRIJE DASSEN Lucky, Wecon v.a. ƒ3.95 zeer mooie sortering in alle soorten en prijzen. HAARLEMMERSTRAAT 206 BOTERMARKT S—9 (Advertentie) 25-JARIG JUBILEUM BIJ N.V. CLOS EN LEEMBRUGGEN. Heden herdacht de heer H. Velt- huysen zijn 25-jarig dienstverband met de N.V. Clos Leembruggen. Wegens afwezigheid van de direc tie, werd de jubilaris met zijn echt genote ontvangen door de bedrijfs leider, de heer J. Sat. In aanwezig heid van chefs, collega's en verte genwoordigers van de onderne mingsraad en jubileumfonds, sprak de heer Sat de jubilaris hartelijk toe, waarbij hij in het bijzonder de nadruk legde op het feit, dat de heer Velthuysen behoort tot de categorie medewerkers die een positieve bij drage leveren tot samenwerking tus sen werknemers en bedrijfsleiding en tot goede onderlinge verhoudingen. Na het overhandigen namens de di rectie van een geschenk onder cou vert werd met een gezellig samen zijn deze huldiging besloten. Agenda Leiden VRIJDAG, 18 APRIL Ballet Toos Zandvliet. Uitvoering Schouwburg, 8 uur nam. St. Christoffel. Ledenvergadering. De Harmonie, 8 uiur nam. „In de Vroolijcke Arke" Dansavond voor leden en introducé's, in Nieuwe zaal Arke, 8 uur nam. BIOSCOPEN. De films in de week van 1825 april zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Gejaagd door de wind", 14 jaar. Lido: „De slavin van Pointe du Loup", 14 jaar. Luxor: „Sissi, keizerin en moe der", alle leeftijden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De held van Benghazi", 18 jaar. Wanneer wij allen, al dan niet ge organiseerde handels-, kantoor-, win kel- en verzekeringsemploye's in deze week via enige advertenties, hebben opgewekt HEDENAVOND om 9 uur (cabaretprogramma) en om 10.30 uur (echo) af te stemmen op de KRO dan deden wij dit, om alle werkers op kantoor en winkel mede te laten de len in de grote feestvreugde, welke ons bezielt. Vijftig jaar geleden werd de HKW als landelijke organisatie opgericht, in omstandigheden, welke velen van ons zich nauwelijks meer kunnen in denken. Toen moest er gewerkt en gestreden worden, toen werden er werkelijk offers gebracht. Toen kon het bestaan, dat er Middenstandsor ganisaties waren, in 1912, die protes teerden tegen de aanmaning aan de gelovigen door de Bisschoppen in hun vastenbrief gesteld, om het kopen op zondag na te laten. Toen was het al een hele vooruit gang: de eerste winkelsluitingsveror- dering van de gemeente Amsterdam, die de tijden van de openstelling der winkels beperkte van 5.00 uur 's mor gens tot 9.00 uur 's avonds op de ge wone en van 5.00 tot 11.00 uur des avonds op de drukke koopdagen. En nu? Wat een enorme vooruit gang, op alle sociale- en economische terreinen. Niet zo maar verkregen, maar be vochten in een jarenlange strijd, met de pauselijke encyclieken in de vuist en met liefde in het hart voor de vele, paupers met witte boord en lege maag. De HKW in het goud moet geschre ven worden in zilveren cijfers. Ook Leiden zal haar beste beentje voor moeten zetten om het getal van 25.000 vol te helpen maken. Moge ieder lid één nieuw lid aanbrengen, als feest gave op dit gouden jubileum. Dankbaar jegens de werkers van het eerste uur, maar bovenal dank- Kanttekeningen bij V. en D.-show Nog eenmaal in dit seizoen flitste gisteren in de lunchroom van V. en D. de voorjaars- en zomermode voor bij aan een talrijk publiek. Lij zo'n laatste show valt uiteraard weinig nieuws meer te schrijven. Wat ons gisteren weer opviel waren de met zorg gekozen kleurcombinaties en de prachtige warme tinten oranjerood, beige en groen. Fraai en chique was bijvoorbeeld een lindegroen japon netje, dat werd geocmpleteerd door een paarse hoed met brede rand. Het waren vooral de bijzondere tinten van de verschillende kleuren die het 'm deden. In kostuums en japonnen met bij behorende jasjes viel het accent op len op een band zijn gezet. Of deze rokken geaccepteerd zullen worden door de Nederlandse vrouw, blijft nog de vraag. Voor jeugdige, slanke figuren is het effect aardig, maar of de draagster zich er wel zo prettig in voelt, valt te betwijfelen. Men kan in een dergelijke rok niet fietsen en dit is voor jonge meisjes een groot bezwaar. Als toiletje voor bijzondere gelegenheden zullen ze misschien wel opgang maken. Een gevarieerde trapeziumlijn was te bespeuren in de rechte floujapon- nen met even boven de knie een ge- plisseerde of geklokte strook tot aan df zoom. In rood en goud was een dergelijk toiletje uitgevoerd, dat bo de heup door middel van strikjes of vendien een tot op heuphoogte ge- kleine ceintuurtjes. De ruglijn bij plisseerd los rugpand had, bevestigd deze modellen is éven bollend. Gang baar blijven de hoogzomerjaponnen met rond, v-vormig of vierkant dé colleté.» strak bovenlijfje en wijde rok. Wil men naar de laatste mode gekleed gaan, dan zijn er in dit genre de ballonrokken, die bij V. en D. al- baar jegens God, die het werk van onze bond zo zichtbaar heeft geze gend, is de ondergrond van onze feestviering. Mogen wij allen de weg volgen die anderen voor ons hebben betre den met een geest van Christelijke optimisme en groot vertrouwen, tot heil van Kerk en Staat, tot heil van gands ons Volk. F. H. M. KOK. Oud-Voorzitter H.K.W. afd. Leiden. (Van redaktiewege bekort). Burgerlijke Stand Geboren: Janny Cornelia dr van D. van der Plas en N. Remmelzwaal; Magdalena Ingrid dr van J. J. W. Ba- karbessy en C. S. Habibuw; Hendrik Jacobus zn van H. J. Beekman en T. M. Kluts; Ronald Gerardus Joan nes zn van J. Koevoet en M. Rijs- dam; Adriaan zn van T. Kok en M Kuijf; Hillegonda Yvonne dr van J. L. Stokhuijzen en H. Grotenhuis. Getrouwd: I. van Wijk en A. G. Speller; W. J. Brakel en G. van Rijn; P. van Meijgaarden en M. Kaapaan; C. G. van Kempen en A. F. W. van Veen; C. N. H. Nieuwenburg en E. Overdijk; J. P. van Eijk en H. P. Bek H. C. van Weeren en T. van Oosten; C. G. Hundersmarck en E. de Jong; A. K. Erades en J. M. van Benten; W. F. Crama en J. Nieuwenburg; G. de Smeth en H. L. Antheunisse. Overleden: H. C. J. van der Lin den 42 jr vrouw; J. C. Droppert 18 jr zoon; P. de Kreek 83 jr man; M. Neuteboom 60 jr vrouw. PRONONCE voor Uw NYLONS Leiden Breestraat 65 Tel. 21800 Oegstgeest Geversstraat 41 Tel 23917 onder de schouderpas. Aan het Tweede Keizerrijk deden de empire-achtige wijde japonnen met schouderpas denken. Door mid del van een ceintuur werd hierbij de tot de boezem verhoogde taillelijn aangegeven; soms alleen in het voor pand. Voor de sportieve mantels in fan- tatiestoffen waren de overigens fraaie hoeden een tikkeltje te ge kleed. De wollen stof met gebreid kabeleffect, die voor mantels wordt gebruikt, was in een oranje kleur het materiaal voor een strakke da mespantalon met kleine splitjes op zij van de nauwe pijpen. Een regen mantel die ook als gewone zomer mantel dienst kan doen, was ver vaardigd van waterafstotend raffia. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 18 Maart 1858. Weenen. Te Triest leefde een jong mensch met zijne moe der in armoedigen toestand en kon haar door zijnen arbeid slechts met moeite een gulden per week geven. Eensklaps komt hem voor den geest zijn geluk in de loterij te beproeven, en voor den gulden die hij in die week van zijne moeder zoudt geven kocht hij een lot. Hij stel de het aan zijn moeder ter hand, en gaf haar den raad voor die week enige stuivers te leenen. In de volgende weken gaf hij haar als naar gewoonte den gulden. Eindelijk had de trekking plaats en wie kan zijne vreugde schet sen toen hij vernam 16.000 fl. te hebben getrokken. Hij kwam te huis en vroeg naar het bewijs, maar moest vernemen, dat het reeds lang verkocht was. Van zijne drift niet meester bragt hij haar eenige messteken toe, vanwaar de moeder is bezweken. Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. (Advertentie). Tweede kennismaking met Cambridge Mr D. Coleman, manager van de Brit. Travel Association, heeft gister avond voor het genootschap Neder- land-Engeland een typisch-Engelse lezing gehouden. Hij vertelde over Cambridge en zijn verhaal was doorspekt met droog komiek kanttekeningen, die het uit de mond van een flegmatieke Brit 'goed doen. Cambridge is een prachtige stad. De heer Coleman beweest dit met de kleurrijke dia's, die hij van deze uni versiteitsstad vertoonde. Ook de geschiedenis van deze stad is belangwekkend. Cambridge ligt in het centrum van wellicht de vrucht baarste streek van Engeland, het ligt ook op het knooppunt van doorgangs wegen en reeds in de tijd van de Ro meinse bezetting was het een belang rijke nederzetting. In de middeleeuwen hebben de ab dijen gunstige invloed uitgeoefend op de ontwikkeling van en op dit gedeel te van Engeland. Een belangrijk deel van zijn lezing was gewijd aan de universiteit en de colleges van Cambridge. In tegenstel ling met Oxford is de band van de universiteit met de stad hecht. Ook Cambridge echter kent talrijke eer biedwaardige gebruiken. Genoemd mogen worden de madrigaalzang op, de rivier de Cam, het varen met de z.g. punts, de punters, waarin de stu dent alles pleegt te doen, wat in een boot gedaan kan worden, en dat is naar Cambridge gegrippen zeer veel. „The mayball" wordt niet in mei maar in juni gehouden, ook in over eenstemming met de traditie. Cam bridge is een belangrijk centrum voor wetenschappelijk onderzoek, vooral op het gebied van de landbouw, daar naast is het beroemd om het feit dat er voor het eerst „atomen werden ge splitst" en dat er Erasmus vier jaar doceerde. Prachtige foto's liet de heer Cole man zien van het „Kings"- „Queens"- „Trinity"- en „Jezus"-college, van de kathedraal en de grote moderne bi bliotheek. Tenslotte zag men een filmpje, dat ha het aftreden van de heer P. de Gruyter. De voorzitter prof. dr A. A. Prins sprak tenslotte een hartelijk dank woord tot de spreker. Deze tweede kennismaking met deze stad na de Cambridge-week, was van onver deeld aangename aard. Op de Leidse veiling zijn vanmor gen de eerste tomaten geveild. Zij brachten 20 cent per stuk op. De tomaten werden aangevoerd door de heer Jansse uit Zoeterwoude en gekocht door de heer Koos Schreu- der te Leiden. In de kleine gezellige vergaderzaal van „Klein Minerva" hield „St. Ber- nulphus" de katholieke bond van technici en chemici een vergadering ter bespreking van ce algemene ver gadering van 29 maart j.l. in Utrecht en ter voorbereding van het zomer- program. Na de opening besprak secretaris. W. G. v. d. Linden, de excursie naar de wereldtentoonstelling te Brussel op 29 april. Hij vertelde o.a. aan de hand van een plattegrond van Expo over de rondleiding langs de voor technici de meest interessante pavil joens. Ook de vertrekplaatsen en -tij den werden meegedeeld, welke ten overvloede in een circulaire zullen worden bekendgemaakt. Ook de nieuwe acti voor de rim boepastoor in Sarawak (Ned. Borneo) werd uitvoerig besproken. Reeds eerder heeft St. Bernulphus deze pater aan een kerk geholpen en nu heeft het algemeen bestuur een beroep op alle leden gedaan ook nog voor de ontbrekende school te zorgen. Dit zal een waardige feestgave zijn bij het 40-jarig bestaan, dat 8 dec. a.s. zal worden gevierd, Gezien de grote activiteit van het bestuur, zal de af deling Leiden hierin 'n hartig woord je meespreken. Ook de besprekingen en de resolu ties van de algemene ledenvergade ring in Utrecht waren een onderwerp van gesprek. De keuze van de nieu we algemene voorzitter en de voor gestelde samenwerking - en zelfs fusie met H.K.W. en Werkmeesters wa ren een onderwerp van uitvoerige discussie. De voorzitter, de heer F. van Og- trop, sprak in dit verband ook nog over statutenwijziging en de aan vraag van de Kon. Goedkeuring voor de bond. Een warm woord van aanbeveling werd nog gesproken over de kader cursussen van de K.A.B. welke van groot belang zijn in verband met de sociale problemen, welke het leven tegenwoordig beheersen, denk slechts aan de ondernemingsraden, de P.B.O. etc., terwijl ook het vak godsdienst in deze tijd van onkerkelijkheid van zeer groot belang is. Na de rondvraag, waarbij vooral de excusie naar de Expo nogmaals M TWEEDE PLAAT VAN PASTOOR VAN SCHALEN. De eerste editie van de grammo foonplaat van pastoor Van Schalen voldoet geluidstechnisch niet aan de eisen, die men daaraan mocht stel len. De grammofoonplatenfirma, die de zwarte schijven maakte, erkent, dat de matrijs niet gedeugd heeft. Er zijn dus nieuwe platen gegoten en deze zijn aanmerkelijk beter dan de voorafgaande. Zij, die vóór 13 april j.l. een plaat gekocht hebben (van de oude lichting) hebben het recht deze plaat voor een nieuwe om te ruilen bij Gé Hofenk, Haar lemmerstraat, of bij de pastorie aan m de Haagweg. Dit kost uiteraard niets in aardige filmtaal zijn betoog aan- extra, vulde. Vóór de heer Coleman aan het woord kwam, hield 't Genootschap een korte vergadering, waarin tot contributieverhoging werd besloten. De heer J. J. van der Werff ten Het gaat goed met de verkoop van deze plaat. Er zijn reeds ruim 400 bestellingen binnen, niet alleen uit Leiden, maar uit het gehele land, omdat ook de landelijke bladen aan dacht aan deze stunt van de Leidse Bosch werd in het bestuur gekozen bouwpastoor hebben geschonken. Van paard en wagen gevallen. De zeventienjarige Roelof van der Ploeg, die woont aan de Tesselscha- destraat, heeft ondervonden, dat men op zijn leeftijd niet ongestraft op een wagen klimt. Hij viel toen het paard voor de wagen in een draf overging en kon daarna niet meer op beide benen staan. De E.H.D. heeft hem naar het ziekenhuis gebracht waar men vaststelde, dat hij vermoedelijk zijn rechterbeen gebroken heeft. Het gebeurde om half twee gistermiddag in de Storm Buysingstraat. Aangereden. De 78-jarige mevrouw Prehn, wo nend aan de Morsweg, werd gister middag om kwart voor zes bij het oversteken van de Morsweg door een fietser aangereden. Met een zware hersenschudding en een wond aan de kin werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. werd besproken, sloot de voorzitter deze prettige vergadering met de wens, dat de afwezigen hun absentie op de volgende vergaderingen weer zullen goedmaken. KOKSSCHOOL ZAG VARIéTé. Mr. Doodle en een aantal andere artiesten waren gisteravond bij de militairen van de Leidse Koksschool op bezoek. Geen wonder dus dat de ruime kantinezaal van de Doelenka zerne bijna geheel gevuld was. In snel tempo werd het variétéprogram ma van deze avond, welke met een enkel woord van welkom door adju dant J. Nieuwenstein werd geopend, afgewerkt. Het Cocktailtrio onder leiding van ^d v. d. Gein speelde wat moderne muziek, terwijl de charmante Francis van Rooy zich af en toe bij dit drie tal voegde om op vocaal gebied pres taties te leveren. Instrumentaal kwam de accordeoniste Willy Ré uitstekend voor de dag. Ook zij oogst te veel applaus. Bewondering had men zeer terecht voor de „slangen mens" Maurice Delmonte. Op verras sende wijze demonstreerde hij zijn le nigheid. Sven Smeele zorgde op deze gezellige avond voor muzikale kol der, terwijl er na de pauze ook nog een acrobatennummer was. Mr. Doodle trad behalve als conferen cier nog op als „manipulator" en „imitator". Wat heeft men om hem moeten lachen. De in onze stad gele gerde soldaten kunnen zeer zeker op een aangename onderbreking van Je dagelijkse gang van zaken in een kazerne terugzien. ,a pi tsfe» Berichten MIDDEN-CELEBES IN REGERINGS HANDEN. De chef-staf van het leger, gene- raal-majoor Nasoetion, heeft vrijdag verklaard, dat een speciale strijd macht Midden-Celebes heeft her overd. In een dagorder ter gelegenheid van de bezetting van Padang, ver klaarde de chef-staf, dat de opstand thans in zijn laatste fase verkeert. Midden-Celebes behoorde bij Noord- Celebes, dat zich achter de opstan dige beweging in Midden-Sumatra had geschaard. Er zijn op het ogenblik nog geen gegevens over de verblijfplaats van de leden der „revolutionaire rege ring". Marktberichten LEIDEN. 18 april. Vee. Op de veemarkt waren vandaag aangevoerd 2 stieren, 126 melkkoeien, 280 vette koeien, 244 vare koeien, 30 pinken, 60 vette kalveren, 305 nuchtere kalve ren, 45 vette schapen, 95 fokschapen, 1020 vette lammeren, 327 weidelam- meren, 60 varkens (zeugen), 213 s hrammen 661 biggen, 1 paard. 18 geiten, totaal 3.487 stuks vee. Notering: melkkoeien 800—1050, vette koeien, schoon gewicht 2.70— 3.15, vare koeien 600825, pinken 275—475, vette kalveren, levend ge wicht 1.802.40, nuchtere kalveren, levend gewicht per kg 1.201.50, nuchtere kalveren, levend gewicht per stuk 4555, vette schapen 7595, fokschapen met 2 lammeren 140175; vette lammeren 85110; drachtige zeugen 275350, schammen 70110, biggen 4856. De handel: voor melkkoeien rustig, vette koeien lui, vare koeien lui, pin ken kalm, vette kalveren kalm. nuch tere kalveren matig, vette schapen en vette lammeren stug, fokschapen lui, zeugen, schrammen en biggen zeer matig. LEIDEN, 19 april, kaas. Er zijn Aangevoerd 7 partijen Goudse kaas, notering eerste soort: 2.002.15. De handel was lui.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2