Het sprekende testament In Katwijkse raad werd een wethouder verzocht af te treden JAN VONK Weet U heel zeker 2?o Oranjeploeg van zitvoetbal eenzaam aan de kop VRIJDAG 18 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Gisterenavond kwam de raad van Katwijk in openbare vergadering bij een. Aan de overvolle publieke tribu ne, enigen moesten nog plaats ne men in het gangpad was merkbaar dat er iets buitengewoons in de lucht hing. Dat bijzondere kwam echter pas op het einde der vergadering. De voorzitter heette welkom de heer Wassenaar, die een half jaar bui tenlands was geweest en de heer mr van der Plas, die hersteld was van een ziekte. Bij de behandeling van de ingeko men stukken bracht de heer C. van der Plas ter sprake de verkoop van toegangsbewijzen voor het recreatie oord „De Pan", in welke regeling de heer v. d. Plas opgenomen wilde zien dat op zondagen geen verkoop van toegangsbewijzen zou plaats hebben. De voorzitter deed de toezegging dat met een en ander rekening zou wor den gehouden. Het ingekomen beroepschrift van de heer Kornet tegen de geweigerde bouwvergunning had nogal belang stelling. De heer Wasenaar pleitte vóór de heer Kornet, dr Overdijkink wees er op, dat deze kwestie al loopt vanaf 1946. Spr. had een gevoel van onbehagen en vreesde v/eer voor een op de lange baan schuiven. De heren mr v. d. Plas en H. Haasnoot waren van mening, dat het in het belang van de heer Kornet is, het verzoek af te wijzen. Na een toezegging van weth. Bloot dat binnen 2 maanden de gelegenheid er zal zijn de kwestie op te lossen, werd het voorstel aangeno men. Op hun verzoek wordt aan W. Ouwehand, Boulevard 56. ir M. Po-I lak, van Alkemadelaan 213 te 's-Gra- venhage en Jac. van Rijn, Koningin Emmastraat 25 te Katwijk verkocht resp. 270 m2, 845 rr.2 en 1475 m2 bouwgrond in het plan „Koestal- Overduin", voor resp. 2538, 4700 en 8400, waarvoor de raad goedkeu ring verleent. Dan een voorstel tot het aangaan van een geldlening groot 134.000. met de Bank van Nederl. gemeenten; voorwaarden: koer 100 looptijd 25 jaar, rente 5 1/4 per jaar, halfjaar lijks te voldoen, aflossing in 20 ge lijke jaarlijkse termijnen, aanvangen de 1 april 1964, vervroegde aflossing de eerste 10 jaar niet toegestaan. Op neming 1 april 1958. Aldus wordt het voorstel aangenomen. Volgt een voorstel tot herziening van het pensioen van de oud-wethou der, de heer J. Dubbeldam. Door bij zondere omstandigheden zijn de ver schillende verhogingen welke toege staan waren, op dit pensioen niet toe gepast, zodat de heer Dubbeldam over de jaren 1954 t/m 1957 nog een zeke re toeslag toekomt. Door een raads besluit wordt hierin thans tegemoet gekomen. Op voorstel van b. en w. wordt her zien de begrenzing van enige strand- vakken, tot nadere vaststelling van de pachtsommen en tot wijziging van de Alg. Politieverordening. Door de aanwezigheid van een zandzuiger in het Uitwateringskanaal is het veelal gevaarlijk daar te zwemmen. Het dui ken zal daar voortaan verboden zijn. De pachtsommen worden tevens aan merkelijk verhoogd. Goedgekeurd. Het voorstel tot onbewoonbaarver klaring van de woning "Waaigat 18c, eigendom van B. van der Plas alhier, heeft de goedkeuring van de raad. De Noordboulevard. Voorstellen met betrekking tot ver nieuwing van het wegdek van de Noordboulevard en tot bestrating van de Haringkade zijn een gevolg van de omstandigheden dat deze niet langer VOOR MEUBEL- EN MATRASREPARATIE altijd weer Goedkoper beter en VLUG TERUG. STOFFEERDERIJ MATRASSENMAKERIJ Haarlemmerstraat 81 Leiden Tel. 22580 uitgesteld kunnen worden. De kosten van dit werk worden geraamd op 77.000.—, uit welk bedrag tevens geput kan worden voor verbetering van de bocht Noordboulevard-Rijn mond. De vrij komende keien zullen kunnen worden gebruikt voor de aan leg van de Haringkade. De kosten van dit werk kunnen dan in minde ring gebracht worden op eerstge noemd werk (aftrek 4800.Ook dit voorstel wordt na een enkele op merking aangenomen. Parkeerterrein. B. en w. vragen vei-volgens een cre- diet ad 16000.voor de aanleg van een parkeerterrein op „Rijnmond" waaraan grote behoefte bestaat. Op een tegemoetkoming in deze kosten door het rijk zal wel kunnen worden gerekend. Het' bestaande plantsoen tussen de Boulevard en de E. A. Bor- gerstraat zal hiervoor benut kunnen worden. Dit parkeerterrein zal plaats kunnen bieden aan 36 auto's. Het plantsoen gaat wel verloren maar daar is toch tnoeilijk iets aan de groei te krijgen en 't vordert in verhouding tot andere plantsoenen een te groot bedrag. De raad is het met de moti vering volkomen eens en aldus wordt besloten. In de vergadering van 24 januari 1957 verleende de raad aan b. en w. een crediet van 65000.voor her bebossing en reconstructie van het landgoed „De Pan". In het kader van de bestedingsbeperking is dit crediet op aandrang van Ged. Staten later te ruggebracht op 20.000.waardoor slechts een beperkt deel tot uitvoe ring kan worden gebracht weshalve b. en w. thans een crediet aan de raad vragen van 20.000. Getracht zal worden deze werkzaamheden als werkverruimingsobject voor te dra gen. Indien dit mogelijk blijkt zal la ter een extra-crediet worden ge vraagd. Aangenomen. De heer Wassenaar wijst op de on houdbare toestand ten oosten van „De Rusthoek" waar het somtijds een modderpoel gelijk is. Het entree van het dorp krijgt daardoor een allesbe halve redelijk aanzien. De heer J. N. Ouwehand, CJL, vraagt een verklaring te mogen afleg gen wat hem wordt toegestaan. Spr. zegt: kennis genomen hebbende van het feit dat de heer D. J. Klein, C.H.- raadslid, bedankt heeft als lid van de C.H.U. en overgegaan is naar een an dere politieke partij, waar hij als no. 1 op de candidatenlijst voorkomt, ziet de CJH.-fractie zich genoodzaakt het vertrouwen in de heer Kleen op te zeggen. Zij verzoekt hem zijn raadslidmaatschap ter beschikking te stellen. Hierna sluiting der vergadering met gebed. Geboren: Edith M. W. d. van F. C. P. Boeker en M. W. Th. Buch- holtz; Anna S. d. van P. Minnee en N. J. Snijders; Willem z. van J. van der Bent en A. Hesenoot; Willem z. van T. Guyt en J. W. Van der Meij; Raoul P. z. van N. Pascaud en M. Aarts; Barend C. z. van C. P. J. Moggre en C. M. Vis; Johannes z. van A. van Vliet en H. A. v. Duyn; Hasina d. van J. Zuyderduyn en A. Berkheij; Teunis z. van P. van der Plas en J. van der Bent; Alida L. d. van C. de Vreugd en C. v. Duyn; Cornelis z. van P. J. Wassenaar en E. Zuyderduin; Gerrit z. van W. van der Boon en W. de Vreugd; Thomas Chr. z. van C. Koékebakker en A. Quartel; Pieter Anne z. van P. Plug en A. C. M. Siertsema; IJnske d. van P. van der Plas en P. Rovers; Aagje d. van A. Vlieland en A. van Duyn; Jannetje d. van M. van der Plas en P. van Duyn; Jacob z. van J. Barn- hoorn en J. C. van Duyn. Ondertrouwd: G. van Duyn en L. van Delft; J. Barnhoorn en T. Snij er; J. van Duyn en G. de Vreugd; J. Haasnoot en H. Vooys; D. van der Plas en A. van Duyvenvoorde. Getrouwd: K. van Duyn en J. G. Wassenaar; J. Meijvogel en G. Schaap. Overleden: J. van der Bent, 2 jaar; D. de Jong, 68 jaar. KATWIJK AAN DF.N RIJN K.D.C. De onderlinge Damwed- strijd om de H. A. van den Anker- beker had de volgende uitslag: Groep I C. van KlaverenJac. Freke 0-2; H. KlinkenbergH. Voorzaat 1-1; Groejp H: Prijzenwedstryd: Am. van Beelen 0-2, Ab. van BeelenJ. Sloot- nodig b Coster staat bekend om zijn VERRASSENDE AANBIEDINGEN moor than» heeft hij er één, die olie voorgoande overtreft. Louter en alleen om het voorjaorsseizoen op aparte wijze aan te kondigen Morgen om 9 uur pree ie», begint de verkoop van longenshemden, in zware prachtige kwaliteit poplin. Leuke modellen, gemaakt om Uw boy er keurig gekleed en toch sportief te doen uitzien. Poplin hemden, die normooi 7.50 kosten, maar nü, omdat wi| U een verras sing zonder weerga willen berei den, aanbieden ii alle maten t/m 16 jaar voor In zes moderne effen tinten. Zolang de voorroad strekt. •ga willen berei- LEIDEN: Haarlem straat 25, Tel. 25317 ROTTERDAM! Korte Hoogsusat 11, tel. 1169 65 Meent hk. Goudieslngel. tel. 1163 77 Katendr. Lsgedljk hk. Dorpsweg, tel. 74130 W.Kralskade 35. teL125511 (Ad verten tie i weg 2-0; J. ZwaanJ. Houwer 1-1; Groep HI: C. de WinterAlb. de Ko ning 0-2; J. van DuyvenbodeK. van Velzen 2-0; W. Slootweg—Ar. van Beelen 2-0. LEIDSCHFNDAM Bungalowbouw. Architect R. Parry en E. Truijen te Voorburg heb ben, namens W. Goris&en te s-Uia- venlhage het bouwen van een bunga low onderhands aanbestelT' schrijvingen waren van hoog naar laag: Gelbr. Niersman, v 50.941; N. Tetteroo, Leidschendam 38.300; J. Schouten, Leidschendam 37.300. RIJNSBURG Bloembollencultuur. De afde$hg Rijnsburg van de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur hield gisteravond in de cantine van veiling Flora haar ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. Schoneveld Dzn., opende deze avond met een kort woord, waarin hij allereerst de aanwezigen harte lijk welkom heette. In zijn openings woord zei spreker, dat dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar was, waarbij hij de wens uitsprak, dat het jaar 1958 een voorspoedig jaar voor de gehele vereniging zal mogen zijn. Hierna kreeg de secretaris, de heer G. v. d. Haak, gelegenheid tot het lezen der notulen. Vervolgens werd door de penningmeester, de heer J. van Egmond, verslag uitgebracht over de financiën van de afdeling, waar uit bleek dat de kas met een batig saldo van 242.18 sloot, waarop de kascommissie mededeelde, dat de boeken en bescheiden van de pen ningmeester in goede orde waren be vonden. Bij ballotage werden 3 nieu we leden tot de vereniging toegela ten. Bij de behandeling van de be schrijvingsbrief voor de a.s. maandag te houden vergadering van de Alg. (tiet hmil vulde mi toe spoel mlmden! Ik rxl \teimm.an... f i meeei farmeeuit (48) Ver. voor Bloembollencultuur te Haarlem, werd het voorstel van de afd. Lisserbroek om de minimum prijs voor de bollenoogst 1959 te ver hogen tot 100 procent van de kost prijs in de goedkoopst producerende streek, na enige discussie afgestemd. Door de heer D. van Egmond werd vervolgens een korte uiteenzetting gegeven aangaande het nieuwe meet systeem voor 1959 uitgaande van het productschap. Tot afgevaardigden naar de alge mene vergadering werden de heren C. Batenburg en J. van Klaveren benoemd. Geboren: Hendrik z. van G. Nasveld en T. Noort; Margretha Cor nelia d. van A. Noort en G. Noort. Overleden: M. Uittenbogaard, 94 jaar, wed. v. Hogewoning. Ondertrouwd: Th. van der Meij 22 jaar en M. Zwaan 20 jaar; C. de Koning 27 jaar en M. C. van Kla veren 25 jaar. Gevestigd: B. Hensen, 27 jaar,; M. van der Schoor. Vertrokken: F. Dekker; D. de Ko ning; R. Koning; A. Versneij en P. E. de Koning. V00RSCH0TEH „BLOEMBOLLENCULTUUR" TEGEN NIEUWE MEETWIJZE. In de gisteravond gehouden verga dering van de afdeling NoordwijKer- hooit van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultu'ur gaf de voorzitter de heer C. Th. de Groot, in zijn ope ningswoord een overzicht over de gang van zaken in het vak in het af gelopen jaar en gaf hij zijn visie over het verloop van de teelt in het ko mende seizoen. De heer De Groot was optimistisch gestemd over de kwali teit van de tulpen en de hyacinthen. Deze staan er over het algemeen goed bij. Wat de handel betreft merkte hij op dat er in het buitenland veel is verkocht. Ook hier zijn de vooruit zichten van het vak gunstig te noe men. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat de afdeling thans 202 leden telt en volgens het verslag van de penningmeester is de financiële toestand van de afdeling wel gezond te noemen. Op de vraag van de voorzitter bleek de vergadering algemeen van gevoe len, dat het zeer gewenst is, dat de afdeling in principe deelneemt aan de Vollegrondstentoonstelling van bol gewassen die tijdens de Internationale Tuinbouwtentoonstelling I960 in Rot terdam zal worden gehouden. De be schrijvingsbrief voor de 225e alge mene vergadering op 21 april a.s. in Haarlem leverde weinig stof tot dis cussie op. Alleen over het voorstel van de afdeling Lisserbroek om po gingen aan te wenden bij 'het PVS opdat bereikt wordt, dat voor de bol len uit de oogst 1959, zodanige mi nimum prijzen worden gesteld, dat zij gebaseerd zijn op 100% van de kostprijzen in de goedkoopst produ cerende streken overeenkomstig het laatst uitgekomen L.E.I.-rapport, bleken de meningen der leden nogal uiteen te lopen. Toonde de heer L. van Hensbergen zich sterk tegen een dergelijke ver hoging van de minimumprijs, de heer H. Langeveld liet een geiheel ander geluid horen. Het bestuur adviseerde de leden om tegen het voorstel te stemmen, maar de stemming zelf wees uit, dat van de 33 uitgebrachte stemmen er 17 vóór het voorstel Lis serbroek waren. Aan de heren J. Jonkheer en L. van Hensbergen, die als afgevaardigden naar de algemene vergadering werden aangewezen, werd de opdracht ver strekt om ten sterkste te protesteren tegen de invoering van de nieuwe meetwijze van het areaal De heer C. A. Gehrels van de Plan tenziekten kundige Dienst te Lisse hield hierna een voordracht over de bestrijding van de aardappelmoeheid. Het wortelaaltje, aldus de heer Geh rels, is de oorzaak van de aardappel- moeheid en wel speciaal het wijfje. Na het afsterven van het wijfje vormt zich n.l. een z.g. cyste, waarin eitjes en larven een veilige toevlucht vinden tot zij in de gelegenheid ge steld worden uit te groeien tot vol waardige aaltjes, door de sappen van knolgewassen als aardappelen tot zich te nemen, tot welke plant zij worden aangetrokken door de vocht- afsoheiding der wortels. De grondge dachte van de bestrijding der aard- appelmoeiheid is het belang van de export der bloembollen. Aan de hand van lichtbeelden ver duidelijkte de heer Gehrels zijn inte ressant en belangwekkend betoog. DODELIJKE VAL MET MOTOR Vanochtend is in het St. Elisabeth- ziekenhuis te Haarlem de 62-jarige uitvoerder J. Broeren uit Voorscho ten bezweken aan verwondingen, die hij gistermiddag tengevolge van een ongeluk had opgelopen. De heer Broeren, die werkzaam was bij de aanleg van de Westelijke Randweg te Haarlem, reed op zijn motor door hoopjes grind, die op deze weg la gen opgetast. Hij verloor de macht over het stuur, viel en moest met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis worden vervoerd. WARMOND Bloembollencultuur. Onder voor zitterschap van de heer Th. R. de Vroomen hield de afdeling Warmond van de Kon. Algemene vereniging voor bloembollencultuur haar jaar vergadering in hotel de Zon. Wegens verblijf in het buitenland van de heer W. K. Heijl werd het secretariaat waargenomen door de heer H. v. d. Voet. In zyn openingswoord wees de voorzitter op de grote schade die aan j de bollen is aangericht door de vorst, veroorzaakt door de late winters, waarvan speciaal de narcissen te lij den hebben gehad. Een van de voor naamste punten van de agenda was de behandeling van de beschrijvings brief voor de 225e algemene vergade ring, welke maandag a.s. wordt ge houden in Haarlem. In principe werd besloten medewerking te verlenen aan |yidse jeugd.jour De derde ronde van het zitvoetbal- tournooi bracht weer veel verande ring in de stand. De Sophiastraat ver speelde een kostbaar puntje aan Rijp- wetering. De spelers startten goed, maar nadat zij al rap met 10 voor stonden, kwam Rijpwetering nog voor het doel-wisselen gelijk 11. In de tweede helft was Sophiastraat wel sterker, maar de Rijpwetering-keeper hield alles en zo bleef het gelijk. Hier na kwam de Oranjeploeg tegen DOS B. Op de grond ging het aardig gelijk op, maar de Oranjeploeg-keeper, hield zijn doel ook nu weer geheel blank. Twee treffers waren voor de Oranjeploeg voldoende om de kop te nemen. DOS aLeerlooiers was een zwa re wedstrijd, die veel doelpunten op leverde. De leerlooiers, trokken met 43 aan het langste eind, maar kre gen wel even meer dan zzij verdien den. St. BernardusMaredijk B was de belangrijkste wedstrijd van de avond. De winnaar hiervan zou in de kop groep komen. Dat het zo'n sportieve ontmoeting werd, verdient dan ook wel extra vermelding. Maredijk B kwam met 20 voor, maar moedig volhouden van Bernardus bracht de stand op 21. Ondanks een heftig slotoffensief, konden zij echter de ge lijkmaker niet meer bereiken. De Leidse Boys leed een zware 9—1 nederlaag tegen Maredijk a. Het ene tegenpunt kwam hier nog uit een strafschop. Een verkeerde afspraak van L.-B., waardoor iij met 4 inval lers moesten spelen, was hieraan schuld. Kleine ploegen. Als laatsten kwamen de twee klein ste ploegen op de vloer, Maredijk c DOS c. Al gauw in de eerste helft maakte DOS c een doelpunt Dit bleek beslissend. Want hoe hard er ook nog gewerkt werd, de keepers bleven meester van de situatie. DOS c kreeg dus 2 pnt door een 10 overwinning. Door deze uitslagen heeft de Oranje ploeg nu alleen de leiding voor Ma redijk B en Sophiastraat. Er wacht hun volgende week echter de zware opgave om Rijpwetering te bekam pen. De stand is als volgt: gesp. pnt doelcijfers. Oranjeploeg 3 6 70 Maredijk B 3 5 72 Sophiastraat 3 5 72 Maredijk a 3 4 145 Leerlooiers 3 4 86 Rijpwetering 3 3 4—3 Bernardus 3 3 44 DOS a 3 2 6—7 DOS c 3 2 2—7 Leidse Boys 3 2 514 DOS B 3 0 18 Maredijk c 3 0 29 (Advertentie) de internationale tuinbouw tentoon stelling welke in 1960 in Rotterdam zal worden gehouden en welke mede werking zal bestaan in de verzor ging van de buitenbeplanting met narcissen. Aan de orde kwam hierna het voorstel van de afdeling Lisser broek om de minimum prijzen op te trekken tot 100%, gebaseerd op* de kostprijs in het goedkoopst produ cerende gebied zulks overeenkomstig het L.E.I. rapport. Dit voorstel kon niet de goedkeuring der vergadering wegdragen en werd dan ook met meerderheid van stemmen verworpen. Door een lid werd gevraagd naar de meting zoals het PSV die wil toe passen in 1959. De voor en nadelen hiervan werden aan een grondige be schouwing onderworpen. Hierbij kwam men algemeen tot de overtui ging dat een en ander zeer nadelig zou werken voor de kleine bedrij ven. Besloten werd deze zienswijze ter kennis te brengen op de algemene vergadering. Als afgevaardigden naar deze vergadering werden gekozen de heren A. v. d. Hulst en H. v. d. Voet, Hierna werd de zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten. R.-k. Middenstandsvereniging. Onder voorzitterschap van de heer P. Akerboom hield de afdeling War mond van de r.-k. Middenstands ver eniging haar laatste contactavond van dit seizoen. In zijn openingswoord wees de voorzitter erop, dat deze avonden geheel aan de gestelde ver wachtingen hebben voldaan. Zij had den hoofdzakelijk tot doel een grotere binding tot stand te brengen tussen de leden onderling, een meer met elkaar dan naast elkaar leven tot versterking van het onderling begrip. Gezien het grote succes dezer avonden ligt het in het voornemen van het bestuur hier in de toekomst nog meer zorg te besteden. Hierna werd overgegaan tot het prysjassen waarvoor grote be langstelling bestond. De uitslag was: 1. Jac. v. Niekerk; 2. Mevr. van Wis sen; 3. G. van Bentem; 4. mevr. Sik- king. De totale uitslag gedurende de in het seizoen gespeelde wedstrijden was 1. mevr. van Wissen; 2. G. v. Bentem; 3. G. v. Elburg. Coöp. Raiffeissenbank. Onder voorzitterschap van de heer P. F. Vergeer hield de Coöp. Raiffeissen bank haar 56e algemene jaarvergade ring. In zfjn openingsrede wees de voorzitter er op dat het jaar 1957 voor de zuivelindustrie minder goed was dan men gewenst had. Van de bollenhandel mag gezegd worden, dat het jaar alleszins bevre digend is geweest al liggen de vei ling omzetten beneden die van 1956. Op de bloemenveilingen verliepen de zaken naar wens. De verwachting, die aan het begin van het jaar werd uitgesproken, nl. dat een steeds doorgaand beroep ten aanzien van de voorschot en crediet- verlening op de banken zou worden gedaan is ten volle bewaarheid. Met de regelmaat van een klok stegen van maand tot maand bij de boeren leenbanken de voorschotten en hypo. theken, ofschoon in de tweede helft van het boekjaar 1957 van een zekere vertraging in deze stijging kon wor den gesproken. In de eerste maanden van het afgelopen jaar hield de stij ging van spaargelden ongeveer ge. lijke tred met de uitbreiding van de voorschotverlening. Willen de boerenleenbanken, aldus spreker ook in de toekomst hun taak iü. de financiering van de land- en tuinbouw op korte en middelbare termijn blijven vervullen, dan zal aan het aantrekken van middelen de nodige aandacht moeten worden ge schonken. Aan de orde kwam hierna de vast stelling van de verlies en winstreke ning over 1957 zomede de balans over 1957. Uit deze bescheiden bleek dat de winst over 1957 had bedragen 2500.12 en toegevoegd aan het re servefonds bedraagt dit fonds thans ƒ59051.Het aantal leden bedraagt thans 144 het aantal dagboekposten 10504 dat is 1600 meer dan in 1956. Wat lezers schrijven Leiden, 18 april 1958 TE RA Daar ik zelf studenten op kamers heb, werd ik getroffen door het be richt, dat de studenten van Tera weer bezig zijn. Een jaar geleden hebben ze ook al alle straatnamen in de Vogelenbuurt veranderd, onder andere in „Avenue Tera". Ik kan me dat nog zo goed herinneren, omdat ik zelf in deze buurt woon. Enkele maanden geleden hoorde ik van familie in Katwijk dat daar overal papiertjes waren aangeplakt met „Totale Eensgezinde Revolutio naire Actie" er op. Dit bewijst dat die politieke party ook maar onzin is. Nu kan men den ken, dat dat studentengrapjes waren en dit ernst, maar ik voor mij per soonlijk geloof dat het allemaal gek heid is. En ik vraag: Mag dat nou zo maar? Kan hier niets aan gedaan worden? Ik geloof dat dit misbruik is van de vrijheid, die we in ons democra tisch landje gelukkig nog hebben. Kan men bijvoorbeeld niet eisen dat iedere lijsttrekker een beginselpro gram heeft en dat anders die lijsten geweigerd worden? Want Tera heeft geen beginsels. Lezeres. Het aantal spaarrekeningen be droeg 904. Aan spaargeld werd in gelegd 551020.terwijl werd terug betaald 519327.De rekening en de balans werd hierna met algemene stemmen vastgesteld, waarbij de kas sier de heer A. P. Versluijs van de bestuurstafel een woord van bijzon dere dank kreeg. De heer Vergeer werd met alge mene stemmen als voorzitter herko. zen. De heer Th. de Vroomen maakte zich tot tolk van de aanwezigen toen hij de heer Vergeer feliciteerde met deze herbenoeming erop wijzende dat de heer Vergeer zeer veel werk voor de Bank verzet en dit op een wijze die ieders bewondering afdwingt. Aan de orde kwam hierna de ver kiezing van een lid van de raad van toezicht ter voorziening in de vaca ture ontstaan door het bedanken van de heer C. P. Oosterom. Alvorens tot stemming werd overgegaan sprak de voorzitter enige waarderende woor den aan het adres van de l.eer Oos- terom wiens deskundige adviezen steeds op hoge prijs werden gesteld. Gelukkig, aldus spreker heeft ae heer Oosterom zich bereid verklaard zich in de toekomst, indien nodig, de bank van advies te dienen vooral wanneer het zaken betreft op het terrein van taxatie van onroerende goederen! Als lid van de raad van toezicht werd het overlijden van de heer A. J. Hek- ker, J. H. Haverkort en mej. J. Knoop. Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer v. Leeuwen of het niet mogelijk was de rente van spaargel den op 3Vs te brengen welk rente percentage ook bij andere banken geldt. Over deze aangelegenheid ont spon zich een uitvoerige maar ook belangrijke discussie waaraon van bestuurszijde werd deelgenomen door de heren Vergeer, De Vroomen en de kassier. Uit deze discussie bleek, dat van ontsparing geen sprake is. Meer moeilijkheden heeft de bank bij de belegging van gelden. De heer De Vroomen gaf hiervan sprekende voorbeelden. Men had zelfs geld moe ten beleggen in woonschepen, ob jecten die de bank in het geheel niet aantrekken. Ook had men geld ge leend aan de zuster-instelling te Kat wijk, dit alles omdat men gebrek aan beleggingsobjecten had. Deze aangelegenheid, aldus spreker is een echt zorgenkind voor de bank. Nog maals benadrukte hij dat van een ontsparing in geen geval kan worden gesproken. Hierna sluiting van de zeer geani. meerde bijeenkomst.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11