Ift. f SLWTUGAT &>)m&STAD V A O Kinderaitzending blijft noodzakelijk GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DUINSTREEK RIJNSTREEK PONDERDAG 17 APRIL 195S DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Jongeren-bedevaart in Lourdes De jongerenbedevaai i van de Ka tholieke Jeugdraad, die van 12 tot 19 april in Lourdes wordt gehouden, is zondagmiddag teger 12 uur in goede welstand aangekomen. Er nemen 1500 jongeren, leden van verschillen de katholieke jeugdorganisaties aan deel; 200 zieken be /inden zich onder hen. Tot vandaag had men nog maar één maal aan de Sacramentsprocessie en aan de lichtprocessie kunnen deelne men, daar het weer bijzonder slecht is. In de nieuwe Pius X-basiliek, heb ben de pelgrims de plechtigheden nog niet kunnen houden, daar deze voor een week gesloten geweest is. Woens dagmiddag echter is zij voor de Sa cramentsprocessie opengesteld. Dinsdagavond is de aartsbisschop van Utrecht, mrg. dr B. J. Alfrink. per vliegtuig gearriveerd. Gedurende de avondwake die hij leidde, heeft hij de pelgrims toegesproken. Daarna droeg hij de nachtmis op. De afgelo pen dagen hebben twee grote confe renties plaats gevonden, één welke voor allen gezamenlijk was en één welke gesplitst was in de groep Ka- jotters, Kajotsters, boeren en boerin nen enerzijds en één voor alle overige vrouwelijke pelgrims. Daarin is het- - motief van de bedevaart behandeld, gerepareerde welke levensopdracht er de jongeren gegeven is in de wereld, waarin zij leven. De bedevaart keert vrijdag naar Nederland terug in de drie treinen waarmede zij gekomen is en arriveert KLANT KAN SCHOENMAKERS PRO DUKTIVITEIT OPVOEREN Het publiek kan er in belangrijke mate toe bijdragen, dat de produkti- viteit in het schoenherstellersbedrijf wordt opgevoerd. Dit deelde de heer J. Douma, secretaris van het bedrijf schap schoenmakerij te Utrecht me de, op de kaderdag voor de schoen makerij. Het onregelmatig ter reparatie aan bieden van schoeisel, het aanbod van haast-karweitjes, het op willekeurige tijden doen halen, en brengen van schoeisel verstoren, vplgens de heer Douma, de regelmaat in het werk van de schoenhersteller. Een doel matig werkend bedrijfsleven is, vol gens hem, niet alleen een branche- belang toch tevens van grote bete kenis voor de welvaart van ons ge hele volk. Ir. F. J. N. Stades, adviseur van de stichting ter bevordering van de produktiviteit in het schoenherstel- lersambacht, gaf richtlijnen aan die de produktiviteit in het schoenher- stellersvak kunnen bevorderen. Vol gens hem, dienen wachttijden voor komen te worden terwijl eventueel leegloop kan worden overbrugd door voor-uitvaardiging van halffa brikaten, hij pleitte voorts voor orde en netheid alsmede goede overzich telijke opberging van materiaal en eerde schoenen. Van de zijde van de legervoorlich- hier zaterdag. Met de zieken is belast! tingsdienst wordt bevestigd, dat ka- aalmoezenier Van Reinigen, voor de pitein A. Leegsma bij de minister van geestelijke zorg, en dr Dijkstra van de oorlog een klacht heeft ingediend te- gen generaal Hasselman. Deze klacht is gebaseerd op art. 9 sub 4 van het reglement betreffende de krygstucht, aangaande een ver meende onbillijke behandeling die een mindere van een meerdere zou hebben ondergaan. Kapitein Leegsma is namelijk van oordeel dat generaal Hasselman zich tijdens een op 13 september 1957 gehouden persconferentie op smadelijke wijze over hem zou heb ben uitgelaten door te verklaren dat hij reeds eerder blijken van geeste lijke onevenwichtigheid had gege ven. Zoals men zich herinnert was ka pitein Leegsma tijdens manoeuvres die verleden jaai in Duitsland wer den gehouden overspannen geraakt. De oorzaak hiervan was dat er onder de soldaten die in Sennelager gele gerd waren een griepepidemie was uitgebroken en naar de mening van de kapitein de verzorging van de zieken niet voldoende was. Kapitein Leegsma vestigde hierop de aandacht in een brief welke hij aan de minister van oorlog richtte. Hij zelf moest geruime tijd in een kliniek verpleegd worden. Van mi litaire zijde werden geen maatregelen tegen kapitein Leegsma getroffen. Klokkenberg voor de lichamelijke zorg. Aan de bedevaart, welke staat on der de zorgen van de V.N.B. nemen ook deel, de voorzitter van de Kath. Jeugdraad en verschillende bestuurs leden van jeugdorganisaties. Momen teel zijn ongeveer 7 bedevaarten in Lourdes met ongeveer 20.000 pel grims. L.E.I. OVER REKENFOUT Het Landbouw-Economisch Insti tuut heeft in een officiële verklaring naar aanleiding van de gemaakte vergissing van 12 miljoen gulden njeegedeeld, dat het zijn berekenin gen gemaakt heeft op grond van een schatting over de te verwachten per centuele stijging van het loonpeil van de verschillende groepen land arbeiders Deze schatting is gemaakt door een commissie van deskundigen van het Landbouwschap en het mini sterie van Landbouw, aldus meldt de „Volkskrant". Volgens het L.E.I. is thans geble. ken, dat de commissie van deskundi-. gen tot de ontdekking is gekomen over het hoofd te hebben gezien, „dat in de loonnormen voor het jaar 1957 1958 reeds een verkorting van de werktijd was verdisconteerd voor de groep vaste arbeiders-veeverzorgers, welke gelijkgesteld kan worden met een loonsverhoging van 3 percent' per gewerkt uur". Daarom zou voor deze groep van landarbeiders geen loons verhoging van 6, maar van 3 percent nodig zijn voor een goede toepassing van de werkclassificatie, aldus het L.E.I. „Het is duidelijk", aldus de verklaring, „dat op grond hiervan de verhoging van de kostprijzen lager uitvalt dan eerst was berekend voor het Landbouw Economisch Instituut. Op de 15 april gehouden veiling is het Nederlandsche Roode Kruis eige naar geworden van het pand aan het Leeghwaterplein 27. te 's-Gravenha- ge, de voormalige bedrijfsgebouwen van de Fridorfabrieken. Reeds eer der is dit complex bij het Nederland sche Roode Kruis in gebruik geweest n.l. in de eerste jaren na de oorlog toen daar de Intendance vele honder den tonnen hulpgoederen uit het bui tenland over de zwaarst getroffen gebieden in Nederland moest distri bueren. Tevens werden toen vandaar- uit de in Indonesië werkende teams bevoorraad. Het waren in hoofdzaak financiële redenen, die het Neder landsche Roode Kruis noodzaakten zijn dienst te verplaatsen naar een ge bouw aan de Fluwelen Burgwal. Gedurende de watersnood in 1953 is ten duidelijkste g».bleken, dat op laatstgenoemde plaats aan de eisen van een snelle en verantv/oorde hulp verlening c.q. opslag van hulpgoe deren nauwelijks kan worden vol daan. Het is zeer speciaal om die reden, dat het Nederlandsche Roode Kruis met bijzondere dankbaarheid een gift van het Nationaal Rampen Fonds aanvaardde, die uitdrukkelijk be doeld is om een verantwoorde opslag van hulpgoederen te verzekeren. In het nieuw verworven pand, zal het centraal rampenmagazijn worden ge vestigd; dat wil zeggen: er zullen goederen worden bewaard, die nodig zijn om bij grote rampen op ruime schaal snelle hulp te kunnen verle- *nen. Bovendien zal alle arbeid, die met hulpverlening door het Nederland sche Roode Kruis te maken heeft, van daaruit efficiënter kunnen geschie den. In zijn toog, midden in de kleine uitgespaarde ruimte op het podium van het Amsterdamse concertgebouw, zat gisteravond père Aimé Duval, zoals hij in tal van zalen in Frankrijk en sinds kort ook daarbuiten heeft gezeten. Deze „guitaarspeler voor de goede God", zoals hij zich noemt heeft gedurende enige uren zijn chansons gezongen voor en enkele daarvan doen zingen door de stampvolle zaal die hem omsloot. Het aantal plaatsen was met drie honderd tot 2500 uitgebreid. Niette min moesten enige honderden wor den teleurgesteld. Op vrijdagavond 25 april a.s. zal daarom père Du vals optreden te Amsterdam worden her haald. P. DE GRUYTER EN Zn. N. V. Na een onafgebroken reeks van na oorlogse jaren met stijgende exploi tatieresultaten is 1957 het eerste jaar dat enige terugslag te zien geeft. De oorzaak daarvan is gelegen in een vertraagd tempo van de omzetstijging en een daling van de bruto winst marges, waardoor de kostenstijging niet volledig kon worden opgevan gen. Het bruto exploitatieresultaat daalde van 11.135.313 tot 10.672.319. Na normale afschrijvingen en extra afschrijvingen tot een totaal van ƒ5.178.830 v.j. ƒ4.446.387), resteert een netto exploitatieresultaat van 5.493.489 (ƒ6.688.920). Voorgesteld wordt 6 procent op de cum. pref. aan delen, 8 pet. op de cum. pref. winst- delende aandelen, 6 pet. op de priori teitsaandelen en 14 pet (onv.) op de gewone aandelen. Voorts wordt voor gesteld in het reservefonds te storten ƒ3.000.000, waardoor dit stijgt tot ƒ21 miljoen. De directie meent, dat als gevolg van de terugslag na de hamsteraan kopen in november en december 1956, het verbruik per hoofd van kruide nierswalen in 1957 met »ngeveer 2 procent is gedaald. De laatste jaren is de concurrentie in de levensmidde lenbranche belangrijk toegenomen. De directie is voorstander van vrije con currentie en gelooft, dat het belang KAASGEHAKT 200 gr. kaas vraag naar oude, pikante kaas!), zoo gr. rijst of aardappelen, 2oo gr. (oud) brood, l ui, 2 eieren, '/i pakje roomboter. Het brood, het uitje en de kaas raspen en mengen met de ge kookte koude rijst of de fijn ge stampte of gemalen aardappelen. Alle Ingrediënten goed dooreen kneden en op smaak afmaken met zout, noot en aroma. Er mooie balletjes van vormen en deze in de koekepan in de hete boter rondom goudbruin bakken. Doe nóg meer met kaas (Advertentie) van de consument daarmee is ge diend. De tendentie naar zelfbediening in het levensmiddelenbedrijf heeft zich ook in 1957 gedemonstreerd. Van de filialen werden 16 verbouwd tot zelf bedieningszaken. Eovendien werden 9 nieuwe zelfbedieningswinkels en 1 bedieningswinkel geopend. 2 bedie ningswinkels werden opgeheven. Dientengevolge had de vennootschap aan het eind van 1957: 421 winkels, waarvan 89 zelfbediendingswinkels. Het derde fabriekscomplex in Den Bosch is voor een gedeelte gereed gekomen en kon in gebruik worden genomen. De uitbreiding en vernieu wing van de fabrieken en winkels vergden een belangrijke investering ad 7.487.682. In mei 1957 werd, zoals bekend, een 5 pet. obligatielening uitgegeven ad f 20 miljoen. j/t LEIDSE LANGE-PIJP-ROKERS. „De geselligh dampring" een ver eniging van doordampers, zal op 24 april haar eerste lustrum gaan vie ren. Zoals men weet is Nederland ver gevorderd in de techniek van het langdurig pijproken. In Purmerend woont zelfs de wereldrecordhouder op de lange pijp en het is dan ook te Purmerend, tevens de bakermat van de pijprokersclub, dat het lustrum ge vierd wordt. Natuurlijk zijn er pijp rookwedstrijden en ook Leiden is hierin vertegenwoordigd. Vijf Leidse studenten zullen n.l. in de strijd-dampring treden met de pijp en met strijdlust om de eer van de Leidse civitas hoog te houden. Het zijn de heren: R. Blextoon, A. G. Echer, F. L. van Holthoorn. F. W. Kist en H. A. Wolterbeek. HKW-cabaret voor de radio. De H.K.W., afdeling Leiden, ver zoekt ons er uw aandacht op te vesti- gen, dat de KRO vrijdagavond om 9 uur een speciaal H.K.W.-programma uitzendt met een H.K.W.-cabaret. St. Chrfcstoffel. Het bestuur van de R.K. Vereniging van Handelsvertegenwoordigers en Verzekerings-inspecteurs „St. Chris- toffel" herinnert de leden nog even aan de vergadering van vrijdag, 18 april a.s. in café-restaurant „De Har monie", waarop de heer F. Verstegen, directeur van het kasbeheer en Cre- dietwezen, een zeer belangrijke en interessante lezing zal houden. Het rekent op uw aller komst. Toneeluitvoering Kwartet in Majeur. Ten bate van het Nederlands Stu denten Sanatorium te Laren, geeft de toneelgroep „Oud-Studenten" onder regie van mr. P. Cleveringa te Leiden op dinsdag 22 april a.s. om 20 uur in de Stadsschouwburg, één enkele voorstelling van „Kwartet in Majeur" 4 korte blijspelen van Shaw, Tsjechov, Pirandello en Georg_ Feydeau. Een echt vrolijke avond dus. Zaterdag beroep op uw milddadigheid Nu zaterdag 19 april de gezamen lijke verenigingen voor kinder uitzending, verenigd in de Leidse Raad voor Kinderuitzending wederom een beroep doen op de milddadigheid van het publiek zij het mij vergund even stil te staan bij het prachtige werk van deze uitzendverenigingen en de be tekenis hiervan na te gaan voor de gezondheid van onze kinde ren. Zeker, de sociaal-hygiënische omstandigheden waaronder het kind tegenwoordig wordt groot gebracht zijn beter dan vroeger. De tuberculose is gelukkig lang zamerhand aan het verdwijnen, de voeding is beter en deskun diger samengesteld dan 25 jaar geleden en echte ondervoeding komt bijna niet meer voor. Men zou zich daarom kunnen afvra gen of kinderuitzending nog wel noodzakelijk is. Toch kan deze vraag zonder meer bevestigend worden beantwoord. Het meg dan waar zijn, VERTROKKEN: P. A. Reizevoort en fam., van Schel penkade 28 naar Canada; G. Akerboom en fam., van Morsstraat 27 naar Cana da; J. B. van Hove en fam., van v. d. Waalsstraat 43 naar Voorburg, Koningin Julianalaan 109; A. J. van der Linden en fam., van Voorstraat 25 naar Vlaar- dingen. Valeriusstraat 57; A. G. Koppers en fam.. van Warmonderstraat 8 naar Soest. Prof. Lorentzlaan 34; jonkheer J. de Graeff en fam., van Houtlaan no. 7 naar Oegstgeest, Prins Hendriklaan 3; M. Lampo en fam., van L. van en fam., van Haagweg 45a naar Leider dorp, A. van Saksenstraat 24; C. A. Ko- revaar en fam., van Kastanjelaan no. 17 naar Nieuwer-Amstel, Keizer Karelweg 333; J. van Rooijen, van Javastraat 8 naar Canada; B. Bogaards geb. v. d. Meij, van Haagweg 178 naar de Ver. Staten van Amerika; J. M. Gieske, van Mauritsstraat 97 naar Canada: E. B. Gieske geb. Lamboo. van Hogewoerd 74a naar Canada: A. Gieske. van Mau ritsstraat 97 naar Canada; D. G. van Eek. van Bilderd(jkstraat 6 naar Ca nada: J- A. van Arkel, van Morsstraat 60a naar Wassenaar, Jonkerlaan 30; P. C. van Nlerop geb. Chrispijn, van Am- bonstraat 21 naar Voorschoten, Prins Bernhardlaan 8- G. van Nierop. van Vreewijkstraat 12 a naar Voorschoten, Pr. Bernhardlaan 8; J. van Gent, van Boshulzerkade 43 naar Baarn, Amster damse Straatweg 42; J. W. Flier geb. De la Bije, van Kort Rapenburg 18 i Den Haag. Jan van Nassaustraat 1; J. A. Kuyper, van Hooigracht 57 naar Den Haag, Jozeph Israëllaan 14; I. Thal'Lar- sen, van Groenhovenstraat 13 naar Naarden, Meentweg 2; A. van der Spek. van Turfmarkt 5a naar Oegatgeeit, H. Morsweg 48; M. W. Muijselaar, van Uiterstegracht 107a naar Canada; W. J. van Duijvenbode geb. Huner, van Zijl singel 35 naar Voorschoten. Noorthey- straat lcA. J. Dekker, van Roodboret- straat 54 naar de Ver. Staten v. Ame rika; J. de Beij. van Nachtegaallaan 7 naar Voorschoten, Veurseweg 224: H. A. Keuls, van Kagerstraat 14 naar de Ver. Staten van Amerika; E. G. M. Wieg man, van Rijnsburgerweg 30 naar Den Haag. Riouwstraat 39; A. Smit, VBn Ter Haarkade 4a naar Arnhem, Koningsweg 23a; A. C. Hermans geb. Bedet. van Hugo de Grootstraat 31 naar de Ver. Staten van Amerika; G. M. G. J. Poet- ma, van Vreewijkstraat 23 naar Rotter dam, All. Piersonstraat 14c; A. Roest Crollius, van Groenhovenstraat 13 naar Apeldoorn, v. d. H. v. Oordtlaan no. 2; M. G. Raar. van Kamerlingh Onneslaan 51 naar Rotterdam, Schiebroekselaan 59a; W. J. Ammerlaan, van Thorbecke- straat 74 naar Canada; M. C. Versteeg geb. Hogenes, van St. Jorissteeg no. 35 naar Hazerswoude, Rijndijk 240; M. G. van Tries, van 5e Binnenvestgracbt naar Canada. GEVESTIGD: W. J". Sloos en fam., bankbediende, Rijnsburgerweg 69; J. de Raaij en fam., hoofd ener school, Moddermanstraat 104; P. Bruning, kapster, De Sitterlaan 82; C. A. Verton, Maredyk 149; M. G. F. Eleveld, militair, Bree6traat 64; J. Groe- nenberg, Korevaarstraat 9a; P. J. de Kort, constr. bankwerker. Hof laan 95; C de Graaf geb. Van Egmond. Vree wijkstraat 16; Moehammed Slamet (mas). Oude Singel 188; P. L. Molenapr. leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. M. J. van der Klein, gezinsverzorg ster, Hogewoerd 56. dat de tuberculose bij kinderen sterk is teruggelopen, maar de kans op besmetting door volwassenen van het in slechte conditie verkerende kind blijft. Wij zullen dus moeten zorgen dat de besmetting geen kans krijgt door het kind in zo goed mO' gelijke conditie te houden. Steeds is er nog een vrij grote groep kinderen, die na een langdurige of ernstige ziekte weer moeten aan sterken en op verhaal komen. Ook voor hen is uitzending naar een kolo- ndehuis aangewezen. Maar eveneens onze asthma- en bronchitis-kinde- ren en vooral ook de tegenwoordig zo talrijke nerveuze kinderen. Ner veuze kinderen die juist door hun zwakke constitutie zo nerveus zijn geworden. Het staat vast dat opne ming van deze kinderen in de kolo- niehiuizen, waar men alle beschikbare middelen wordt gepoogd de kinderen tot rustige evenwichtigheid te bren gen, van onschatbare waarde is ter voorkoming vam ernstiger psychische stoornissen. Kinderuitzending is en blijft nood zakelijk en het is nog steeds zo dat meer candidaatjes zijn dan moge lij kheid tot plaatsing in verbaind met de financiële draagkracht van de verenigingen. Het is daarom dat ik hierbij een dringend beroep doe op het publiek om de a.s. collecte ruim te geden ken, want kinderuitzending is nood zakelijk en de bijna 200 kinderen die zo jaarlijks worden uitgezonden zul len u daarvoor dankbaar zijn. J, G. BAZUIN Waarn. Dir. van de G.G. G.D. Voor degenen, die Vorig jaar de buitengewoon geslaagde opvoering van „Welkom Thuis" bijwoonden, zal een aanbeveling voor deze van ouds beproefde en bekende spelers nauwe lijks nodig zijn. Het Leids Werk-Comité van het Nederlands Studenten Sanatorium verwacht dan ook, dat niemand zich de gelegenheid zal laten ontgaan de ze groep te zien optreden en dit uiter aard weer ten voordele van het Ne derlands Studenten Sanatorium. Lessen „Sportief" De lessen van de r.k. Damesgym nastiekvereniging „Sportief" op mor- fenavond in de zalen Rapenburg en 'otgieterlaan gaan niet door. Agenda Leiden DONDERDAG. 17 APRIL R.K. E.H.B.O -afd. Leiden. Ver volgcursus. r.-k. lyceum Marienpoel- straat, 8 uur nam. Genootschap NederlandEngeland. Mr. D. Coleman over „Cambridge" De Doelen 8 uur nam. „St. Bernulphus" Ledenvergade ring. Nw. Minerva, 8 uur nam. Interacademiaal Congres, Groot auditorium Universiteit, 10 v.m. en 14 uur nam. Personeelsver. Leidse Lichtfabriek. Feestavond. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Cabaret o.l.v Mister Doedel. Cantine. Doelen kazerne, 8 uur nam. Forumavond voor jongeren. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. VRIJDAG, 18 APRIL Ballet Toos Zandvliet. Uitvoering Schouwburg, 8 uur nam. St. Christoffel. Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. „In de Vroolijcke Arke" Dansavond voor leden en introducé's, in Nieuwe zaal Arke, 8 uur nam. ZATERDAG, 19 APRIL „Litteris Sacrum" „Boneventura". Schouwburg, 8 uur nam. VEGLO. Jaarvergadering. Oud Hor- tuszicht. (Witte Singel 59) 8 uur nam. Poppentheater „Harkekijn". „Het geheim van de flesgeest". Leids Volkshuis, Apothekersdijk. 2.30 en 4 uu. nam. De avond- en nachtdienst der apo theken: Leiden' apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel 26274. Wat lezers schrijven VREUGDE OVER DE NIEUWE PAARDENMARKT IN VOORSCHOTEN Voorschoten, 15 april. Iedere rechtgeaarde Voorschotenaar die een wandeling gemaakt heeft door de Professorenwijk, zal wel tot vreugde gestemd zijn bij het zien van dt lange ryen zwartgeteerde boom stammen met bijbehorende grasmat jes! Al dat zwart contrasteert scherp met de blanke muren van de splin ternieuwe huizen, die deze lanen verfraaien. „Werkelijk de ideale gelegenheid om het jaarlijkse paardenfestijn te vieren", heeft men wellicht ge dacht. Ook hier zal de bestedingsbeper king wel een woordje meegesproken hebben vanwege het economisch effect: Overvloedig kunstmest op de matjes! Dit bemerkte een ingezetene. Tot zijn grote verbazing en teleur stelling echter maakte een bewoner hem er op opmerkzaam, dat deze paaltjes tot rijwielstalling dienen! Zou het geen aardige suggestie zijn nieuwe namen te kiezen b.v. de Paaltjesstraat no 1, no 2 enz.!?!. Voorschotenaren, komt dit zien cn laat uw smaak blijken! Dit is een zachte wenk, zoals u wel zult begrij pen. Jolé Fini. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. Z0ETERW0UDE Op 30 april a.s. Koninginnedag dus, organiseert PIT'54 voor de 2e maal de taf el tenniskampioenschap pen van Zoeterwoude. Er wordt in aparte afdeling gevormd voor niet- leden, zodat iedereen, die ooit een tafeltennisbal gehanteerd heeft, kan inschrijven. Wij wijzen er op. dat de inschrijving reeds op 21 april sluit. Geeft u dus nu direct op, dan bent u op 30 april verzekerd van een mooie sportieve dag. Hier volgen de gegevens: Plaats: Parochiehuis, Schenkel weg 68; Inschrijving: In de volgende afdelingen: Damesenkel- en dubbel spel; herenenkel- en dubbelspel junioren enkel- en dubbelspel; mixed douible. Indeling: geschiedt door loting. Insohrijving: staat open voor alle Zoeterwouders. Vorig jaar schreven er 30 niet-leden in. Opgave vóór 21 april bij: H. Berg, Dorps straat 29; G. v. d. Fluit, Jan van Bannigstr. 22; J. de Boer, Zwetkade 2. N00RDWIJK 101 JARIGE OVERLEDEN In het bejaardenhuis Duin en Dal is in den leeftijd van 101 jaar de oudste inwoner van Noordwijk over leden, de heer A. van Rooijen. De overledene, 'n ras-echte Noord- wijker, werd geboren op 2 januari 1857 en heeft in zijn werkzaam en soms moeilyk leven zich steeds mo- gen verheugen in een zeer goede ge- I boven* dëlloot" met "het zondheid. Op 2 januari 11. bij zyn müdeljike «evnh> dat hii De tipgevers dingen bovendien mee in onze nleuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie maanden) een prij6 van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. COMMUNIKANTJE TE WATER Dinsdag j.l. was het in Roelof- arendsveen voor de parochie St. Pe trus Banden weer de dag van de eer ste en Plechtige H. Communie. Tra ditiegetrouw gevierd op de negende dag na Pasen, 's Morgens en 's mid dags togen 168 kinderen, keurig ge kleed, met ouders en familie naar de kerk. Doch 's middags was er één die zijn mooie pakje had moeten ruilen voor een ander. Dit was de 7-jarige Peter v. Leeuwen. Deze was ongeluk kigerwijze, een half uur voor de aan vang van de middagplechtigheden, in een moddersloot terecht gekomen. Van onder tot boven bevuild door de modder werd de knaap spoedig naar huis gebracht. Na vlot gewassen en gekleed te zijn, kon hy nog juist op tijd in de kerk zyn. Peter zal het wel gauw vergeten zijn. Maar zijn ouders zal het feit nog lang in her innering blijven. Ingezonden door; J. H- M. v. d. MEER, Zuideinde 12, Roelof arendsveen. Een iets andere versie van het ge beurde geeft de volgende inzender: Dinsdag na Beloken Pasen is de Veen altijd een zee van festiviteiten, n.l. de Communiefeesten. De klein tjes en groten komen met opgetooi de pakjes en jurkjes, met blijde ge zichten en mogelijk ook met blijde harten naar de kerk om daar de heuglijke dag te beginnen. Het is echter ontzettend moeilijk om de hele dag je mooie pakje of jurkje onbezoedeld te houden. Dit bleek dinsdagmiddag al heel goed bij een voetbalminnend knaapje van 6 jaar. In zijn ijver om de bal uit één van de vele Veense moddersloten te halen, bracht hij, noodlottig voor hem, zijn zwaartepunt juist iets te onver- januari 11. bij zijn I mijdelijke gevolg dat hij, inclusief 101e verjaardag, was zyn gezondheid COmmuniepakje, de bal gezelschap naar omstandigheden zeer goed enjging houden in de modder. kon hy met grote opgewektheid zyn, De krachtdadige hand van een te verjaardag nog vieren. j hulp geschoten timmerman vatte het a u t rr kereltje bij de kraag en zette het op Villabouw. Architect J. v. Tu-de waj J bergen alhier, heeft het bouwen van Z[jn angstige kreet „ik wil niet een bungalow aan het Wantveld ge- naar huis" werd blijkbaar verkeerd gund aan de firma B. v. d. Wiel en Zn. alhier. VOORSCHOTEN Buurtvereniging „Recht door Recht". In het Bondsgebouw te Voorscho ten gaf de buurtvereniging „Recht door Recht" een feestavond voor de bewoners met hun introducé's. De toneelvereniging „De Vriendenclub" van de buurtvereniging bracht het verstaan, want met bekwame spoed werd hij achter op een fiets gezet cn naar huis getransporteerd. De ontvangst thuis paste niet in de sfeer van het feest. Ingezonden door: TH. VERMIJ. Westeinde 67, Roelofarendsvcen. NOG EEN DRENKELING Dinsdagmiddag moest ik voor moe- toneelstuk „De Zwarte Hengst" over'der een boodschap doen in de Wei- het voetlicht. De Donkianer^ ïrnnrienpoort. Daar werd ik opgeschrikt door het voetlicht. De Donklaners konden genieten van het spel der spelers. De inhoud van het stuk bestaat uit een doorzichtige intrige en laat de toe hoorders kennis maken met de paardensport. De tekst is slecht Ne derlands, daardoor zijn de rollen niet altijd even dankbaar. Ondanks deze bezwaren kan de toneelclub terug zien op een succesvolle avond. Dit gezelschap weet wat toneelspelen is en staat beslist een klasse boven het normale amateurgehalte. De regie berustte wederom bij <je heer J. v. d. Hulst. Vóór de „Zwarte Hengst" bracht het gezelschap nog een één- acter „Wie ruilt mijn schoenen". De voorzitter, de heer Wanders, deelde aan het begin der avond me de, dat het ledental der vereniging thans 210 bedraagt. Daar de vereni ging telkenjare bij feestelijkheden, zoals Sint Nicolaas en Zomerfeest, een 190 kinderen een onbezorgde dag biedt en de contributie zeer laag gehouden wordt, was voor de kas het belangrijkste gedeelte der avond een zeer uitvoerige verloting van meubels en handwerken, vervaardigd door de knutselclub van de Donklaan. Ken merkend voor avonden van de een jongetje, dat plotseling met zijn fiets slingerend voorover te water geraakte; 7 jaar was hij. Ik bedacht mij geen ogenblik en wendde pogin gen aan het kind te pakken te krij gen. Eerst ging hij onder en met bag ger op het hoofd kwam hij weer bo ven. Aan één hand die hij huilend omhoog stak, zag ik kans het kind op het droge te trekken. Inmiddels kwamen er buurjongens aan, die de fiets van het ventje weer uit het wa ter haalden. Daar er'juist deze mor gen een kind was begraven, was de schrik van dc moeder van het kind des te groter. Angstig is en blijft het water. Ingezonden door de redder van het kindje: ARNOLD v. MARWIJK (9 jr) Zuidbuurtseweg 41, Zoeterwoude. righeid, ieder heeft zijn of haar taak in de „grote familie". Na afloop van de verloting bleven allen nog gezellig bijeen met de mu ziek van „Kwartet Ted Bonnet". De buurtvereniging kan terugzien op een buurtvereniging is de grote saamho- zeer geslaagde feestavond.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5