Poging tot doodslag of gewoon gevallen? De Raad van Leiderdorp koos 'n opvolger voor wethouder Snel Baggermolen sloeg om Brand in loods huis en caté „Door omstandigheden Een gouden bruidspaar aan het Braassemermeer DINSDAG 15 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De justitie staat in Amsterdam voor tief voor deze „poging tot doodslag" een vraagstuk, dat moeilijk op te los- i was er wél, volgens de politie. Man sen is. Een echtpaar aan de Van en vrouw leefden gescheiden van ta- Eeghenstraat n.l. heeft de politie de volgende feiten in handen gegeven: de man zegt: „mijn vrouw is tijdens het ophangen van de gordijnen in de keuken van een trapje gevallen". De vrouw zegt: „mijn man heeft mij met een pook in de nek geslagen. Het was een poging tot moord." Inderdaad vertoonde de vrouw een vleeswond in de hals. De politie heeft de gehele keuken doorzocht maar geen pook gevonden, waaraan bloed kleefde. De patholoog-anatoom dr J. Zeldenrust stelt naar de poken in de keuken een diepgaander onderzoek in. Er waren van deze gebeurtenis za terdagmiddag geen getuigen. Een mo- fel en bed, zij woonden echter wel in hetzelfde huis. De vrouw echter voer de een proces met de bedoeling de man uit huis te laten zetten. Mis schien heeft de man een ongunstige uitslag willen voorkomen, door de vrouw te doden. Het is een moeilijk geval. De man is door de politie in verzekerde bewa ring gesteld. PRINS EN PRINSESSEN IN OOSTENRIJK Prins Bernhard en de prinsessen Beatrix en Irene hebben wegens het onbestendige weer hutn verblijf in het gebied van Vent, waar zij enige bergtochten hebben gemaakt, afge broken. Zij zijn in Obergungel aan gekomen, waar de prinsessen nog skitochten willen maken. Zij worden vergezeld door de beide skileraren uit Sankt Anton, Marth en Bonbar- delli, Het ligt in het voornemen van de bezoekers tot donderdag in Oos tenrijk te blijven. De prinsessen zul len daarna, naar Brussel gaan* om het door koning Boudewijn te geven hof bal bij te wonen. Man verdronken Gistermiddag omstreeks kwart over vijf is de baggermolen „Eureka V" van de firma Blom van der Vlies uit Sliedrecht bij het invaren van de vluchthaven te Zijpe tengevolge van de stroom en de harde wind gekap seisd. De 64-jarige machinist RL J. v. d. Boom uit Dordrecht is daarbij ver dronken. De baggermolen en twee bakken werden getrokken door de motorvlet „Sieneke" van dezelfde maatschappij. Door de sterke ebstroom en de harde wind sloeg de baggermalen om. Met de jacobsladder naar beneden bleef de molen drijven. Twee opvarenden geraakten bij het kapseizen te wa ter, maar werden door te hulp snel lende sahepen opgepikt. Een derde, machinist v. d. Boom, bleef in het ruim van de baggermolen achter en gaf door klopsignalen te kennen, dat hij nog in leven was. Men haalde staaldraden onder de baggermolen door om het casco drij vende te kunnen houden en uit Brui nissen werden mannen gerequireerd om met snijbranders een gat in het ruim te branden. Toen men met een drietal branders een flink gat had gebrand, was de in het ruim achter gebleven man echter niet meer te bekennen. Het water stond in de ruimte veel hoger dan men had ge dacht, en doordat de lucht ontsnapte begon het ijzeren gevaarte in de mond van de vluchthaven snel te zinken. De redders die bij 't branden be hulpzaam waren geweest, moesten zich snel van het wrak verwijderen om niet zelf te waiter te raken. Van de Boom, die vermoedelijk al bewus teloos was, kwam niet meer boven en verdween omstreeks kwart over zes met het gevaarte onder water. Ie Nieuw Dordrecht Te Nieuw-Dordrecht (Dr.) is gis teravond tengevolge van brand een loods van een dors- en sproeibedrijt en het er naast gelegen woonhuis ver loren gegaan. De totale schade wordt, op meer dan tweehonderdduizend gul den geschat. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich niet voorgedaan. Omstreeks drie uur zagen omwo nenden rook uit de loods komen. In deze loods waren dors- en sproeiap paraten van het bedrijf van de ge broeders G. H. en H. Fühler opgesla gen, alsmede de landbouwinventaris van een andere broer, de heer M. Fühler. De brand werd aangewakkerd door dat vaten gaisolie die in de loods wa ren geborgen explodeerden. Bran dende olie stroomde weg en door de vuurgloed stond spoedig ook het naast de loods staande woonhuis an nex café, van de heer H. Fühler in brand. Het met riet gedekte dak van dit woonhuis vatte vlam. Alleen het voor het café bestemde gedeelte van het 'huis kon worden behouden. Het in de loods staande materiaal een waarde vertegenwoordigend van naar schatting honderdduizend gul den verbrandde. Alleen enig meu bilair uit 'het woonhuis kon worden gered. Vermoed wordt dat jongens die in de loods hebben gespeeld de brand hebben veroorzaakt. ONGELUK IN SCENE GEZET. Zaterdag werd op de rijksweg Kam penZwolle ter hoogte van het dorp Wilsum een man aangetroffen, die, liggende naast zijn rijwiel, ogen schijnlijk bewusteloos was. Het slacht offer werd per ziekenauto naar het ziekenhuis te Kampen vervoerd. Het bleek 'n 42-jarige inwoner van Zwol le te zijn, die zei door een auto te zijn aangereden. Bij nader onderzoek kwam evenwel aan het licht, dat de man generlei let sel had opgelopen, doch slechts een verkeersongeval in scene had gezet om enkele dagen in het ziekenhuis te kunnen worden opgenomen. De man, die reeds in een psychopaten- inrich ting was verpleegd, zag er vermoede lijk geen kans meer toe op andere wijze in het onderhoud te voorzien. BOERDERIJ AFGEBRAND TE WILP Gistermorgen te kwart voor twaalf werd brand ontdekt in de kleine boer derij van de heer J. Treffers te Wilp. De brandweer uit Twelloo was om twaalf uur ter plaatse, doch toen was de situatie al vrijwel hopeloos. De boerderij ging verloren. Een klein deel van de inboedel en de veestapel, w.o. vier koeien, konden worden ge red. Drie kalveren kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt ge deeltelijk de schade. Dp hppr Isif men °P de heer waren uitge- "«er bos. bracht en j op de heer Meerburg I had gewenst maar door de omstan- In een buitengewone en voltallige digheden gedwongen, deze taak zal raadszitting, gisteravond gehouden I aanvaarden. onder leiding van burgemeester K. I De voorzitter wenste de heer Los van Diepeningen, werd eerst het ver-1 geluk met zijn verkiezing en hoopt scheiden herdacht van wethouder op prettige wijze in het belang van Snel. Direct na het openingsgebed de gemeente met de heer Los te mo aanhoorden de raadsleden staande de rede van burgemeester van Die peningen. „Het is precies een week geleden dat wethouder Snel is overleden. Het bericht van zijn dood kwam onverwacht en heeft ons diep ge troffen. Wij hebben de laatste eer mogen bewijzen op een wijze zoals de heer Snel het zou hebben ge wild, met een sobere plechtigheid. Namens de raad heb ik in de aula mogen spreken. Wij voelen grote dankbaarheid voor hem. Hij was voor anderen en voor zichzelf niet gemakkelijk, maar een man met een groot rechtvaardigheidsgevoel en grote toewijding. Als lid van de raad en als wethouder heeft hij zijn beslissingen genomen zonder aan zien des persoons, en alleen op de zaken lettende, gaf hij zijn stem aan een voorstel. In deze eerste openbare vergadering na het overlijden van de heer Snel, wil ik met grote dank baarheid gedenken alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan. Zijn naam en persoon zal by ons blijven voortleven." Als nestor van de raad sprak de heer Schoppen: „Het overlijden van de heer Snel is voor de raad een gevoelig verlies. Hij was ons aller vriend, een zeer rechtschapen mens met een helder oordeel. Wat hij heeft gedaan gedurende zijn leven, deed hij in het belang van de gemeente. Hij ruste in vrede." Na de woorden van de heer Schop pen werd een minuut stilte be tracht ter nagedachtenis aan de heer Snel. De voorz. deelde mede, dat be richt van deelneming was binnen gekomen van het gemeentebestuur van Leiden, de heer Giels, architect, gemeentebestuur van Boskoop, de heer Quantes, socioloog van het ar chitectenbureau Van Bruggen e.a. Vervolgens werd overgegaan tot onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw ingekomen raadslid, de heer C. Meerburg. Nadat de ge loofsbrieven in orde bevonden wa ren, werd hem door de voorzitter de eed afgenomen, waarop deze hem met een korte toespraak installeer de. „Niet 'gewenst Hierop werd overgegaan tot het kiezen van een nieuwe wethouder Na stemming bleek dat er 10 stern- gen samenwerken. Tot een van de taken van een met het gevolg dat Wout van der 99 FOM A plaatselijk dagbladcorrespondent be hoort ook nogal eens het bezoeken van een gouden bruidspaar. Dit om de noodzakelijke gegevens te ver krijgen, welke moeten dienen voor het aureool, waarmede men het gouden bruidspaar in de „krant" pleegt te omhangen. En al is dit in Roelofarendsveen beslist geen dage lijkse bezigheid, toch komt het nogal eens voor dat wij bij het ingaan van de bruidsdagen zo een visite gaan maken. Gisteravond togen wij hier toe naar de Witte Singel 21, waar woensdag 16 april de gouden bruids dagen ingaan van het echtpaar Wouterus van der Veer en Maria van der Veer-Wesseling. Tot voor enkele jaren was dit pittoreske huisje gelegen op een eilandje in het Braassemermeer, maar thans heeft men voor een vaste oeverver- Veer 't water in gleed. Deze gladdig heid was tevens oorzaak, dat, nadat hij gelukkig de kant weer had we ten te bereiken, hier niet tegen op kon klimmen. Zijn hulpgeroep werd door zijn echtgenote gehoord en deze kon nog via een kleine stroeve strook de drenkeling de hand rei ken en hem op het droge helpen. Een zeer anstig avontuur begrijpe lijk, dat gelukkig geen al te ernstige nasleep kreeg. Na voorzien te zijn van droge kleren en een stevige borrel voor de schrik was vader Van der Veer de schrik weer gauw te boven, maar moeder Van der Ver kreeg het begrijpelijk toch even op haar zenuwen. Nu kon e echter om dit voorval weer hartelijk lachen. Trouwens, de levensblijheid is haar nog van het gezicht te lezen. binding gezorgd. En terwijl wij door) En toch zijn deze 50 jaren niet hele- LEIDSCHENDAM Candidaten gemeenteraad. Door de Leidschendamse P. v. d. A. zijn voör de verkiezing van de nieuwe gemeenteraad de volgende candida ten gesteld: 1. P. C. Boone (aftr.); 2. K. D. Dorsman-; 3. J. Tamboer; 4. M. Kop penberg; 5. Mevr. J. C. Boon-Somers; 6. J. de Romp. De speeltuinvereniging. Op de jaarvergadering van de vereniging deelde de heer H. van der Last mede, dat de vereniging in het ontplooien van haar activiteiten ernstig werd belemmerd door het wachten op een nieuw speelterrein. Het door de ge meente tijdelijk in gebruik gegeven terreirraan de Willem Pijperlaan zal binnenkort verlaten moeten worden. De gemeente heeft een nieuw terrein toegezegd dat voor betrekkelijk lange duur gebruikt zal kunnen worden. Het bestuur streeft er naar dit nieuwe terrein per 1 mei a.s. te kunnen be trekken. De vereniging telt thans 170 leden en heeft een kas tekort van 600.wat het bestuur hoopt te kunnen dekken door de resultaten van de te houden fancy-fair op 2, 3 en 5 mei a.s. Tot voorzitter van de vereniging werd gekozen de heer ir. H. Dijkstra. Geslaagd buurtfeest. De bewo ners van de St. Willibrordusbuurt hebben in broederzin een welge slaagd feest gevierd. Niet alleen voor de ouderen maar ook voor de jonge ren die genoten van enige vrolijke films vergezeld van heel welkome tractaties. Voor de ouderen had in het patro naatsgebouw een toneelavond plaats met op de planken de bewpners van de Willibrorduswijk. Dit verhoogde de stemming op merkbare wijze en droeg er veel toe bij dat het blijspel „Betty weet het beter" op vlotte wijze werd voorgedragen. Het uit bundige applaus was het bewijs dat de volle zaal, waaronder wethouder P. Groenewegen en pastoor van der Kolk, zich kostelijk geamuseerd heeft. De voorzitter de heer W. Heemskerk mocht dan ook verklaren dat het wijkfeest in alle opzichten geslaagd was. Spreekuur burgemeester spreekuur van de burgemeester van Leiderdorp is woensdag van 8.30 10 uur v.m. Kandidatenlijst Gemeentebelang Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing is door de groep gemeentebe lang de volgende kandidatenlijst opgesteld: 1. G. Schoppen, 2. G. J. Lolling, 3. mevr. B. Seret-Cruden, 4. L. Engelenburg; 5. Ir J. P. v. Leeu wen, 6. G. v. d. Putten, 7. M. J. F. Meiners, 8. E. ten Hooven, 9. P. M. Bartels, 10. J. Sitee. Kandidatenlijst A. R. partij In een vergadering van de A. R. kies vereniging is in de vacature door het overlijden van de heer Snel als nummer één op de lijst geplaatst de heer C. Meerburg. De Koninginnefeesten De Oranjevereniging van Leiderdorp heeft ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. Koningin Juliana we derom voor een uitgebreid feest programma gezorgd. De inzet is reeds op zaterdag 26 april. Om half acht des avonds voert de Leider- dorpse Toneelvereniging „Ons Ge noegen" een klucht op. 29 April 's avonds de grote taptoe. 30 April des morgens 8 uur koraalmuziek op het grasveld bij de Herv. kerk aan de Hoofdstraat. Om 9 uur de' tradi tionele aubade van de schoolkinde ren bij de burgemeester voor het raadhuis gevolgd door een muzikale rondgang door het dorp en om 10 uur de zeer attractieve hindernisrit voor auto's op het burgemeester Brug- plein. Het is zeer goed gezien van deze des morgens te houden, waar door de middag geheel in het teken van de sport komt te staan. Vorige jaren liep dit soms wel enigszins door elkaar. Was er het vorig jaar alleen korfbal en voetbal, ditmaal is daar weer een andere sport bijge komen en wel tennis. En het wordt al direct een internationale ontmoe ting, want de strijd zal gaan tegen een team uit Oxford (Engeland). Voor korfbal staat op het program ma Velocitas (Leiderdorp)Pernix (Leiden). De voetbalwedstrijd ten slotte, om 4 uur, zal gaan tussen RCL 1 en ASC 1 uit Leiden. Des avonds om 8 uur volgt een tweede opvoering van het blijspel door „Ons Genoegen". Geboren: Sophia dr van W. de Jong en A. van Leeuwen. Hendrika Helena Maria dr van J. S. den Dub belden en H. W. Lek. Marianne dr van D. W. K. Vring en M. J. Schelle- vis. Paul Robert zn van A. E. H. Bij kerk en L. M. McManis. Overleden: L. C. Snel 73 jr. N00RDWIJK CANDID ATENLIJSTEN GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN Vandaag zijn op het gemeentehuis de candidatenlijsten ingeleverd voor de gemeenteraadsverkiezingen op 28 mei a.s. Van de katholieke groepe ringen zijn de navolgende lijsten in gediend. Kath. Middengroep: 1. C. G. J. Al kemade, 2. M. C. J. Sedelaar, 3. F. J. Urlus, 4. dr A. T. Blom, 5. H. G. J. Caspers, 6. H. C. v. d. Werf, 7. C. H. G. Goudriaan. 8. H. A. Vis. 9. A. J. Beuk. Kath. Arbeidersgroep: 1. J. v. Leeu wen, 2. P. Schenkeveld, 3. A. H. Mesker, 4. W. H. de Haas, 5. H. F. A. AJbels, 6. W. Schelvis, 7. G. v. d. Graaf, 8. Jac. Zwarts, 9. W. Smit, 10. mevr. d. DijkVersluys, 11. E. H. Hoogendoorn, 12. G. A. Vink. Kath. Agrarische groep: 1. Job de Groot, 2. G. Faase, 3. Fr. Berbee, 4. J. Hoogeveen, 5. W. de Ridder, 6. Ant v. d. Meer, 7. C. J. v. d. Plas, 8. A. Mulder. Was de verwachting dat met deze verkiezingen volstaan zou worden i et 6 lijsten t.w. Kath. Arbeiders groep, Kath. Middengroep, Kath. Agrarische groep, Prot. Chr. groep, Partij v. d. Arbeid en Prot. Kiesver. Gemeentebelang, hedenmorgen werd nog een 7e lijst ingediend en wel van de Comm. Partij Ned. met als candidaten: 1. W. v. d. Klaauw, 2. P. J. Korbee. In een bijeenkomst van de Noord- wijkse politie met de burgemeester G. F. W. v. Berckel gisteren gehou den maakte deze enige bevorderin gen bekend. Deze promoties hielden verband met de toekomstige reorga nisatie en uitbreiding van het korps, noodzakelijk door de snelle groei van het venster een pracht gezicht had den -op het door de sterke Noord- Oostenwind wat onrustige meer, maakten wij bij de gezellig branden de kachel een praatje met het bruidspaar, dat wij beiden gelukkig thuis troffen. Eigenlijk was dit toe vallig, want 's morgens was de gou den bruidegom nog met zijn zoon meegegaan om behulpzaam te zijn I op het tuindersbedryf Voor zijn 77 Het jaren nog een krasse baas, van wie het echter maar weinig gescheeld had of hij had deze gouden dagen niet meer beleefd. Dit gebeurde in de afgelopen winter op 9 december, toen hij als gebruikelijk iedere dag de kippen verzorgd had en de wa terbak aan de waterkant zou om spoelen. Door het vriezende weer en de grote golfslag op de betonnen oever was deze spiegelglad geworden de gemeenten en het eigen karakter van de badplaats, zo deelde de bur gemeester in een toespraak aan de politie mede, waarin hij de totstand koming en de betekenis van de ver hoging van het aantal kaderrangen uiteenzette. Gelukwensen richtte spr. tot de brigadier G. A. v. Zeyst die werd bevorderd tot adjudant, tot de hoofdagenten C. Schaap en W. Reu- dering, die zich benoemd zagen tot brigadier en tot agent P. v. Duuren, die benoemd werd tot hoofdagent. Hoofdinspecteur A. N. Merkelbach wenste de ambtenaren met hun be vordering geluk. De korpschef schet ste de belangrijke taak die op het k? der gaat rusten, ingevolge de minis teriële circulaire omtrent de nieuwe taak bij de politiebevordering. In de toekomst ïllen derhalve deze vol gens andere maatstaven gaan plaats vinden. Als herinnering bood de heer Merkelbach de bevorderden een boekwerk aan. Namens de vakorgani saties sprak brigadier H. v. Venetiën. Deze dankte de burgemeester voor het totstandbrengen van deze bevor deringen. Voorts gaf de heer v. Ve netiën een overzicht van de beteke nis van deze uitbreiding van het ka der, speciaal met h^ oog op de toe komstige promotie. Er zijn nu voor het jongere personeel betere kansen en" daarom wekte hij hen op tot stu die voor de hogere vakdiploma's. Na dit officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. N00RDWIJKERH0UT Bloemen-bridgedrive in comfortabel verwarmde zalen. Ook dit jaar is de bloemen-brigdedrive die de Noord wijkerhoutse bridgeclug „Het Juiste Bod" in samenwerking met de V.V.V. in de zalen van Brama en Van der Geest gisteren hield, een bijzonder succes geweest. Bijna 330 bridgers uit 33 verschillende plaatsen speelden zondagmiddag om de vele beschik baar gestelde prijzen. De bijzondere verrassing daarbij was, dat daarenboven iedere deel nemer met een grote bos narcissen voor zijn deelname werd beloond. Het heeft de organisatoren wel veel moeite gekost dit jaar een vol- die deze door de gemeente be schikbaar gestelde prijs uit handen van burgemeester P. M. M. van der Weijden mocht ontvangen, doende voorraad bloemen ter be schikking te krijgen, maar geen en kele deelnemer behoefde te worden te leurgesteld. Bij de deelnemers bevond zich zelfs het echtpaar Dozen uit Meppel, die voor hun lange tocht naar Noordwij- kerhout een extra bos tulpen in ont vangst mocht nemen. De prijs vpor het paar met het grootste aantal behaalde punten 89 in deze drive moest worden ge deeld door de paren HaitsmaWaar denburg uit Rotterdam en Koolvan den Hof uit Utrecht. De verenigingsprijs viel ten deel aan de Haagse bridge-club „Up en Down" een nog jonge vereniging Verloren en gevonden voorwer pen Verloren een portemonnaie met inhoud, een rode vulpen, een damespolshorloge, een damesrijwiel, een zilveren oorbel, een bos sleu tels, vyltjes, een paar wollen hand schoenen. Gevonden: een paar da meshandschoenen, een houten krui wagen, herenpantalon, een porte monnaie, een blik olie, een glas van een bromfietsachterlicht, een hoofd doek, kinderwanten, een kinder schoen. SASSENH^IM GEMEENTEBESTUUR TEGENOVER HUISEIGENAAR IN HET ONGELIJK GESTELD. In afwijking van het advies van de Woonruimte-advies-kommissie van Sassenheim vorderden burgemeester en wethouders dier gemeente van de heer J. Oudshoorn aldaar diens eigen- 'dom Willem Warnaarlaan no. 6 te Sassenheim ten behoeve van de heer P. G. Benschop. De huiseigenaar wei gerde deze woning aan de heer Ben schop te verhuren en wenste haar al- maal ongemerkt aan haar voorbijge gaan. Wij hebben haar echter moe ten beloven hier niet te veel over te vermelden, maar als wij u zeggen dat van de 7 kinderen nog 5 in leven zijn, dan begrijpt u dat het gemis van deze twee nog steeds sterk in de herinnering leeft. 20 Kleinkinde ren vormen thans reeds het nage slacht. Echter, de bruid is dankbaar dat zij dit gouden feest mag beleven. Want haar 4 oudere broers, allen nog in leven, hebben het zover niet kunnen brengen. De bruid verzorgt nog dagelijks zelf haar huishoudelijke beslomme ringen, en nadat zij haar breiwerk even had laten rusten, kwamen wij er niet onderuit maar moesten eerst iets samen met de bruidegom ge bruiken, waarbij wij dan tevens van de geboden gelegenheid konden gebruik maken om een heilwens tot het bruidspaar te richten. Op 7 mei wordt dit gouden feest gevierd. Een neef van het bruidspaar, pater Jo Wesseling. geboren in Sassenheim, zal de H. Mis uit dankbaarheid op dragen, waarna de gehele familie deze dag in hotel „De Vier Heems kinderen" op feestelijke wijze zal doorbrengen. De oudste broer van de bruid, de 83-jarige Hannes Wes- seling, evenals de andere broers in den lande, geboren Veender, komt uit Rotterdam met zijn kleindochter als chauffeuse het bruidspaar met de auto afhalen om naar de kerk te rijden. Natuurlijk zal de belangstel ling voor dit gouden feest niet al leen tot de familiekring beperkt blijven, maar zullen allerwegen de welgemeende gelukwensen dit sym pathieke bruidspaar toestromen. Droogschuimreiniger Reinigt, ontvlekt en verfrist de kleu ren van Uw tapijten, lopers, meubel en autobekleding, kledingstukken, enz. in eeft ommezien van tijd, zonder deze nat te maken. Verkrijgbaar bij Drogisten en Wo ninginrichtingen. Let vooral op de naam „FOMA", U ontvangt dan een grote flacon voor slechts 2.25. (Advertentie) leen af te staan aan de heer A. van der Wagt, die onmiddellijk nabij het huis W. Warnaarlaan no. 6 te Sassen heim een industrieterrein van de heer Oudshoorn huurde. Laatstge noemde kwam door tussenkomst van de praktizijn Th. J. van der Heijden uit Leiden tegen de vordering van b. en w. in verzet bij Gedeputeerde Sta.- ten voor Zuid-Holland. In een uitvoe rig betoog bepleitte deze dat de vor deringsbevoegdheid van het gemeen tebestuur niet verder mocht gaan dan het bevorderen van een doelmatige verdeling van de beschikbare ruimte en het voorzien in de behoefte aan woongelegenheid. Het doet dus niet terzake of het voor een ingevorderde wellicht prettiger zal zijn in een con- fortabele woning te huizen, omdat het niet tot de taak van b. en w. behoort burgers een min of meer luxueus on derkomen te bezorgen. Volgens pleiter woonde B. welis waar niet zo erg royaal, maar toch weer niet slechter dan v. d. Wagt. In beginsel heeft de huiseigenaar voorkeursrecht om te bepalen, wie hij als gebruiker van zijn eigendom wenst te zien, ook in de Woonruimte- wet nog niet helemaal verloren. Het voorkeursrecht van de eigenaar was zijns inziens doorslaggevend, indien de verhuurder zakelijke belangen heeft, welke het wenselijk maken van zijn voorkeursrecht riet af te wijken. Deze belangen achtte de heer Van der Heijden in alle opzichten aanwe zig. B. en w. van Sassenheim waren evenwel tot de conclusie gekomen, dat de belangen van de eigenaar in dit geval niet mochten praevaleren boven die van de door hen aangewe zen gegadigde Benschop. Deze stond reeds van 1954 op de wachtlijst voor een andere huis. zijn gezin was met twee kinderen uitgebreid en het vol doen aan de wens van de eigenaar zou noodzakelijkerwijs moeten leiden tot een tekorschieten van het ge meente-bestuur in zijn plicht ten aan zien van de veel zwaarder wegende belangen van de huurder Benschop. Het college van Gedeputeerde Sta ten heeft thans de vordering van b. en w. van Sassenheim vernietigd. Gedeputeerde Staten overwogen in hun beslissing, dat b(j de toewijzing van gevorderde woonruimte voorzo ver mogelijk rekening moet worden gehouden met de voorkeur van dege ne, tegen wie de vordering wordt ge richt met betrekking tot de personen, aan wie het gebruik van het gevor derde zal worden toegewezen. G. St. zijn van oordeel dat b. en w. een en ander onvoldoende in acht namen. De eigenaar, aldus G. S., heeft er een re delijk belang bij de woning aan A. van der Wagt te verhuren, omdat de ze beter dan thans het geval is, in staat is toezicht te houden dp zijn fa brieksterrein, hetwelk Van der Wagt reeds van de heer Oudshoorn in huur heeft. Weliswaar valt niet te ontken nen, dat het uit 9 personen bestaande gezin van Benschop voor toewijzing van andere woonruimte in aanmer king komt, maar het belang van dit gezin bij het betrekken van de ge vorderde woning is niet dermate gro ter dan het uit 11 personen bestaande gezin van A. van der Wagt, dat met de voorkeur van de eigenaar geen re kening zou kunnen worden gehouden, W.V. Sassenheim en Omstreken. De uitslagen van de tijdrit van zon dagmorgen voor de lentecompetitie waren: over 22 km: 1. Lud. Meyland in 42 min. 17 sec.; 2. Ton v. Dorp in 44 min. 17,5 sec. Bij de junioren over 11 km maakte Tonny Zelden thuis de tijd van 25 min. 54 sec. Zondag a.s. gaan we naar Valkenburg voor de Ned. kampioenschappen op de weg. De renners, die deze tocht niet mee gaan, rijden dan een rit over 35 km, ook geldend voor de lentecompetitie. Op vrijdag 25 april wordt op veler verzoek nogmaals een kaartavond ge houden in café De Oude Post, aan vang 8 uur. VOORSCHOTEN De definitieve candidatenlijst van de V.V.D. voor de gemeenteraadsver kiezing van Voorschoten is vastge steld als hieronder vermeld. Hiebij zij aangetekend, dat de heer J. H. van Eist geen candidatuur meer heeft aanvaard en de heer G. J. Stoop zich heeft teruggetrokken. 1. A. de Groot, 2. drs M. C. Tide- man, 3. drs H. A. Korthals, 4 drs P. D. Burggraaf, 5. A. de Waal Malefijt- Spruijt, 6. A. J. Stemerding, 7. dr J. F. Sirks, 8. J. M. A. M. Paanakker, 9. J. E. Wiertsemavan den Boom, 11». J. P. Turion, 11. J. Kalverkamp, 12. drs G. P. Kamermans, 13. R. H. de Vries, 14. Th. H. KuyperGroenewe gen, 15. F. H. Scheurkogel, 16. A. Beydals, 17. W. Jansen, 18. G. A. Alers. Aanbesteding. Gisteren heeft in het gemeenthuis te Voorschoten de openbare aanbesteding plaats gevon den voor het bouwrijp maken van het derde gedeelte van de Vlietwijk. het gedeelte Logenover de Raadhuis laan en Vlietzicht. Er werd door 12 aannemers inge schreven: L. J. Visscher te Leiden voor ƒ67.500,—; L. P. v. d. Geer te Leiden ƒ68.500,— fa. J. Stam te Voorschoten 72.750,C. A. Lan- geveld te Alphen a.d. Rijn 73.000, H. Ringen te Wassenaar f 73.900, A P. Stuyfzand te I eiden 75.800, J. Mens te Lisse 77.300,—; fa. Kos ter en Visser te Waddinxvecn 77.500,—; 9. Gebr. Schouls te Lei den 78.500,N.V. Aannemers Be drijf N.B.M. te Zaandam 78.500,—; D. de Rooy te Badhoevedorp 80.495; W. Hennipman te Leiderdorp 86.500. De gunning is aangehouden. Toneeluitvoring „St. Genesius". In ht r.k. Bondsgebouw gaf de to neelvereniging „St. Genesius" een op voering van 't vrolijke spel ,,'n Wes pennest", geschreven door J. W. Heij den en Henk Bakker. Deze toneel avond was bestemd voor de dona teurs van de vereniging. En St. Ge- nsius heeft er goed aan gedaan de weldoeners een genoeglijke avond te verschaffen. Do zaal was vol en heeft ten volle meegeleefd met het spel. Het was beslist een zeer geslaagde avond. Men verwikkelde zich geza menlijk in de vele verwikkelingen en moeilijkheden, die zich in het pension van de heer F. Verduijn voordeden. Men zegt niet voor niets „men steekt zich in een wespennest"; De typeringen van de verschillende personen, die in dit spel optreden was goed. Er werd met enthousiasme gespeeld en i.'dere speler en speel ster gaf een uitstekende vertolking van de hun toebedachte rol. De en scenering en costumering was pas send bij het stuk en de regisseur, de heer C- P. Meegdes zal stellig met voldoening terugzien op deze ge slaagde uitvoering. Zondagavond 20 april a.s. zal de toneelvereniging „St. Genesius" dit spel nogmaals opvoe ren voor haar donateurs, maar dan zijn ook niet-donateurs van harte welkom. Deze uitvoering zal even eens gegeven worden in het Bonds gebouw om 8 uur. The Johny Wimtils verleenden hun muzikale medewer king en gaven de aanwezipen ruim schoots de gelegenheid tot het ma ken van een dansje. Scheepsberichten HECUBA 14 april v. Rotterdam naar Bremen; KENNEMERLAND 14 april te Rotterdam; KARACHI 14 april te R'dam op proeftocht; LEO 12 april te IJmui- den- OMMENKERK 14 april te Rotter dam; OUWERKERK 14 april te Rotter dam; AAGTEDIJK 14 april v. Genua n. Marseille; AAGTEKERK 14 april van Bremen n. Hamburg; ALGOL pass. 13 april Fernando Noronha n. Rio de Ja- nero; AMSTELKROON 14 april te Bom bay ANTONIA (t.) 15 april te Singa pore; ASTRID NAESS (t.) 14 april te Fowley: CALTEX DELFT (t.) pass. 14 april Kaap Finlsterre n. Rotterdam; CALTEX LEIDEN <t.) 14 april te Thameshaven verw.; EOS 14 april van Malta n. Algericas; ETREMA (t.) 14 apr. te Berre; FRIESLAND <ssm) 14 april te Setubal; GAASTERKERK pass. 14 april Ouessant n. Le Havre; HECTOR pass. 14 april Ouessant n. Hamburg; HEEMSKERK pass. 14 april Ouessant naar Antwerpen; KERKED1JK 15 april te Bremen; LOENERKERK poss. 14 apr. Wight n. Marseille; LUTTERKERK pa«,s. 14 april Malta n. Le Havre; MAPIA (t.) pass. 14 april Muscat n. Abadan; MERWELLOYD 14 april v. Khorram- shar n. Abadan; MUSILLOYD 15 april te lSngapore; OOSTKERK 14 april van Tientsin n. Shanghai; OVERIJSSEL 14 april v. hSanghai n. Nagoya; PEPER KUST 14 april v. Accra n. Duala; PRINS JOHAN WILLEM FRISO 14 april te La Guardia; RIOUW 14 april v. Livorno n. Port Said; ROEBIAH 14 april v. Soe- rabaja n. Balikpapan; SALATIGA 14 april te Suez; SAROENA (t.) 15 april te Pladju; SCHERPENDRECHT (t.) 14 april v. Kaohsiung n. Persian Gulf; SCHIE 14 april te Tunis; STRAAT SOENDA 15 april te Singapore; TARA- KAN 14 april dw. westpunt Kreta naar Port Said; UTRECHT 14 april v. Vene tië n. Genua; WELTEVREDEN 14 april v. Tandjong Priok naar Tandjong ManL

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5