School-en Sporthemden Candidaten voor de raadsverkiezing te Leiden Jonathan Zaalberg overleden Elke woensdag /^MARKT Peek&Cloppenburg Zilveren jubileum voor pelgrimage naar Schiedam Scherp HUIBERS Communie-Geschenken Ongewone candidatenlijst voor de Leidse raad ingediend St. Adelbertvereniging over het middelbaar onderwijs „Een nichtje uit Buenos Aires" bij de Leidse „Gastspe.ers" DINSDAG 15 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Voor de verkiezing van de gemeen teraad in Leiden zijn de volgende lijsten ingediend: G. Dallinga; A. Galjaard; S. C. Wyr- deman geb. Quaadgras; B. Haneveld. V.V.D. J. G. Hagens» J. Drijber; F. Port- heine; J. J. G. van Hoek; J. E. Glas stra van Loon geb. Boon; J. P. Duij- verman; L. Zitman; J. H. van der Kloot; mej. J. E. M. ten Dijk; C. J. F. Böttcher; T. van Praag geb. Ta- van der Poel; J. W. J. Wiertz; H. MJconis; D. van Eek; F. C. de Vos; H. J. YV. J. Kortmann; A. van Dijk; J. J j. Lam; M. A. Kakebeeke geb. van Lij ben; M. B. van der Klugt; J. J. I der Put; C. E. Sohippers; M. Blok; KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ S. Menken; K. F. de Bree; J. C. J. Lambermont; P. C. A. ten Broek; J. Klein; A. H. van Oudenhoven geb. Schrurs; C. P. W. Sohinck; F. Th. Goddijn; H. J. Dirks; J. J. M. Caste- lein; J. M. van Asperdt; J. M. Silves ter. D. van der Kwaak; C. J. Woudstra; J. van Iterson; S. M. Stolp; B. de Kier; H. D. M. Knol; P. S. Ilarmsen; J. G. Lamers; L. Questro; A. G. de Mey geb. Schellingerhout; J. Rave- stein; J. van der Have; I. Geelkerken geb. Brusse; A. Leeuwenburgih; J. Verduyn; G. van der Vliet; W. Bon- da; J. Pison; P. M. de Joode; J. A. M. de Leeuw. PARTU VAN DE ARBEID J. C. van Schaik; A. J. Jongelecn; J. Goslings; mej. A. J. Nienes; M. Sommehng; C. J. Piena; J. Winscmi- us; H. Zunderman; mej. A. C. Bekker; M. van Aken; G. A. Spierenburg geb. Beekhuizen; W. G. den Dubbelden; S. Sannes; C. F. Lardee; S. J. Roorda; P. Fakkel; L. van Praag; H. de Kruis geb. Wagemaker; H. van Duyne; J. A. van der Horst; J. de Vos; J. Berg man; T. van Zonneveld geb. van der Lecq; J. G. Fokkema; D. van R(jn; De heer Jonathan Zaalberg is 74 jaar in zijn huis te Wassenaar over leden. Hij was oud-directeur van de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens, voorheen J. C. Zaalberg en Zonen te Leiden. Jonathan Zaalberg trad in 1904 in diensf werd firma opgenomen en trad in 1924, in welk jaar de firma werd omgezet in een naamloze vennootschap, op als gedelegeerd commissaris. Hij bleef, als directeur werkzaam tot 1934, toen hij zich uit het zakenleven terugtrok en zijn woonplaats Oegstgeest (de Hertenkamp) verwisselde met Wasse naar. De heer Zaalberg was een be kend pluimveeliefhebber en een der oprichters van de Leidse Pluimvee- vei-eniging en de landelijke bond „Avicultura". Hij was een rechtstreekse afstam meling van J. C. Zaalberg, die op 1 januari 1814 de toenmalige- lakenfa briek overschakelde op de produktie van wollen dekens en tevens de laatste Zaalberg, die ii dit bedrijf werkzaam was. De bijzetting van het stoffelijk overschot in het familiegraf op „Rhijnhof" heeft heden in alle stilte plaats gevonden. Opvolgers van mr E. Brederveld Als chef van het kabinet van de burgemeester is mr. E. Brederveld (die te Almelo tot gemeentesecretaris is benoemd) opgevolgd door mr M J. Blok, die voorheen de assistent was van mr Brederveld. Als tweede loco-secretaris wordt hij opgevolgd door mr Th. J. C. Ver duin. die als zodanig in de raadszit ting van maandag a.s. beëdigd zal worden. LL. M. Kukenheim geb. Gorter, COMMUNISTISCHE PARTIJ VAN NEDERLAND H. van Welzcn; J. M. van der Blom geb. Vijlbrief; D. Schreuder; W F. van Riet; R. Pet; H. Kooien geb. Wa gemaker; D. Hoeven; J. van Putten; A. van Bellecum geb. Uyttenboogaart; D. Teske; M. Delvos geb. Overvliet; E. van Maurik; A. van der Veen geb. Vlam; M. J. Teske geb. Berkhout; J. Volkers; Th. J. de Zwart. APARTE LIJST L. W. Jongeleen; A. Wendt; G. van Essen; L. van Leeuwen; G. Schipaan- boord; C. Scheurwater; J. Schouls; Ph. van den Berg; J. Meertens. 4 sportieve kleuren, wasecht en kleurecht Permo - stiffboord - dus blijvend correct. leefti|d 6 jaar No-iron Een luxe voor moeder (niet meer strijken) én zoon (elke dag een schoon shirt) Leeftijd 6 jaar kleine stijging per maat mb* W/m/M/M Afwijkend program POTLOOD en GERST Voor dc 25e maal vertrok gister morgen de jaarlijkse bedevaart van de Leidenaars naar St. Lidwina van Schiedam. Dit jubileum van deze pelgrimage, die op initiatief van pastoor Th. M. Beukers, zelf oud- Schiedammer, is ontstaan, gaf aan deze reis een feestelijk accent. Als altijd bestond er weer voldoende belangstelling. Drie bussen stonden om half negen vóór de St. Petrus- kerk, één bus uit Den Haag en één uit Noordwijk sloten zich bij de stoet aan. In totaal waren er 175 deelnemers. De reis werd dit jaar aanzienlijk sneller gereden, dank zij de betere verbinding via de Rijksweg 4a, die terwoude kan oprijden. Het nadeel was echter, dat men véél te vroeg bij de St. Lidwinakerk in Schiedam arriveerde, er was geen feestelijk klokgebeier om de jubilerende pel grims te ontvangen en men moest enige tijd wachten voor de plechtig heden begonnen. Om tien uur ving de plechtige H. Mis aan, die werd gecelebreerd door de met de bedevaart jubilerende oud-pastoor, mgr Th. M. Beukers, diaken was rector M. v. d. Togt, subdiaken, kapelaan J. v. d. Stap. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor Blok, die allereerst mgr Beukers met deze jubel-bede vaart gelukwenste, zols hij 's avonds bij de preek onder het lof ook de beide jubilerende broedermeesters de heren Schlatmann en Hosman feliciteerde. Hij hield een preek over het offer van het lijden, waarvan de Schiedamse Heilige zulk een heldhaftig voorbeeld heeft gege ven. No. 542. Horizontaal: 1. glasachtig mineraal, 4. schor, 7. eenjarig kalf, 9. rechtschapen, 11. boomloot, 12. wol vlokje, 14. bekende afkorting, 15. vriend (Fr.). 16. voorzetsel, 17. radio- omroep-vereniging (afk.), 19. gewicht in China, 20. gem. in Z.H., 24. in houdsmaat, 26. schijf vis, 27. dorpje in Gelderland, onder Epe. Verticaal: 1. muzieknoot, 2. munt in Nederland, 3. voorvoegsel, 4. haag, 5. iemand de achting geven, welke hem toekomt, 6. muzieknoot, 8. witte mier, 9. de Indische zonnegod, 10. riet- palm (Mal.), 11. eikenschors. 13. pun tig voorwerp, 18. stad in Noorwegen. 19. artikel van een wet, 21. kern, 22. soort van hert, 23. voorzetsel, 25. jon gensnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. Lassa, 7. slang, 9. om, 11. anno, 12. lap, 14. dar, 15. roe, 16. Ida, 18. rol, 20. no ta. 22. pl, 23. grens, 25. praal. Verticaal: 2. as, 3- sla, 4. sander, 5. anna, 6. Kolding, 8. gorilla, 10. ma, 13. Prater, 17. dorp, 19. op, 21. ana, 24. sa. had laten horen. Jubileum van de heer H. P. van der Vos 50 Jaar bij Van Wijk en Heringa Zoals wij reeds meldden vierde de heer H. P. van der Vos het feit, dat hij een halve eeuw in dienst is van de N.V. Van Wijk en Heringa als hoofdwerkmees ter van de Garenfabriek. Dit ongewone jubileum werd luister bijgezet door de aanwezigheid van de burgemeester van Leiden die met waarderende woorden sprak over de prestaties van de heer Van der Vos. In de loop van de 50 jaar als 13- jarige jongen kwam hij in dienst is hij van laag tot een verantwoor delijke functie opgeklommen, f. deelde mede, dat het de koningin had behaagd de jubilaris te onder scheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een der directeuren van de N.V., de heer J. W. Heringa, toonde eveneens bewondering voor de voor- tx-effelijke staat van dienst van zijn employé. Het is een man die zijn vak door en door kent en toezicht houdt op de kwaliteit van de pro duktie. Hij bood de jubilaris eén en veloppe met inhoud aan, namens de directie en de bij de Koninklijke onderscheiding behorende draag- medaille. Daaxmaast het vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel met de gouden legpenning. De adjunct-di recteur van de garenfabriek, de heer R. de Jong, noemde de heer Van der Vos „een ronde kerel, met wie men prettig samenwerkt". Hij heeft zich steeds snel weten aan te pas sen aan de veranderde omstandig heden in het bedrijf. De ontwikke ling van de techniek volgde hij op de voet. Velen voerden nog het woord: de heer N. Brouwer, bedrijfs leider van de fabriek aan het Le vendaal, de heer J. Priemus, werk meester, mej. M. Bey. namens het vrouwelijk personeel de heer I. Flo rijn, namens het personeel van de voorspinnerij. De heer W. F. v. d. Hom, namens kantoorpersoneel Le vendaal en de heer L. Gysman, voor zitter van de P.V. „De Spil". Hij kreeg vele geschenken. Men bleef enige tijd feestelijk bijeen, nadat de jubilaris een harte lijk dankwoord voor dez.2 huldiging Naar Rotterdam. Het programma week in sterke mate af, van het programma dei- bedevaart op andere jaren. De kof fiemaaltijd gebruikte men in de zaal van Stella Maris, het zeemans huis te Rotterdam aan het Willems plein: de kruisweg, die hierna door pastoor W. E. M. Bende uit Noord- wijk Zee werd voorgegaan, hield men in de kathedrale kerk, de kerk van mgr. Jansen, aan de Westzee dijk. De gehele pelgrimage kreeg het stempel van de Maasstad mede, na zeemanshuis en kathedrale kerk immers, genoot men lange tijd van het bedrijvig vergezicht, dat de Rot terdamse Maas op een werkdag biedt. In Bellevue op de Parkheuvel dronken de deelnemers fhee. Hier- Bij het overlijden van dr. Simons In aansluiting en ter aanvulling van het overlijdensbericht van dr. W. J. E. M. Simons schrijft ons de heer A. van Dijk, voorzitter van de afd. Leiden van de Kath. Bond voor het Gezin. Met het overlijder van dr Simons is ons een goede vriend en bestuur der van de Kath. Bond voor het Ge zin ontvallen. Een reeks van jaren heeft dr Simons de doelstellingen van onze bond geactiveerd. Zijn voor naamste levenstaak lag in de gezond making van het gezin, daar waar zijn hulp werd ingeroepen. Maar be halve deze bij uitstek medisch-socia- le taak-vervulling begreep dr Si mons, dat bepaalde voorwaarden noodzakelijk zijn om een gezin gaaf en goed te houden. Daarom beijverde hij zich voor de oprichting en in standhouding van de Kath. Paedago- gische School. Bij zijn vestiging al: na keerde men echter weer naar dei ïrtsJ" woonstede van de Heilige Udwina Sonf ®n was ™na{ terug en in de St. Lidwinakerk dood bestuurslid van de afd. Leiden. wooSde men een plechtig lof bij dat-Aan de vele besprekingen, welke wij door pastoor J. B. M. Timp uit Den met hem mochten hebben, blyven .TTimnnicto ViorinnoTinO Haag werd gecelebreerd, met assxs- GEM. AANKONDIGING STEMMEN BIJ VOLMACHT >e Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente-secrëtarie, afd. bevolking c.a., kosteloos verkrijgbaar zijn de fox-mulieren om bij volmacht te stem men ter verkiezing van de leden van de Gemeenteraad. De gelegenheid tot het stemmen bij volmacht is opengesteld voor de kiezer, die mededeelt vermoedelijk niet in staat te zxillen zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 mei a.s. ter secretarie der gemeen te, in welker kiezersregister de kie zer op de dag der kaïididaatstelling (15 april 1963) is opgenomen, worden ingediend. Leiden, 15 april 1958. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT. Het bestuur van de Leidse Volks- univex-siteit K O deelt mede, dat de causerie van de heer F. Zandvliet over „Verleden. Heden en Toekomst in de Luchtvaart", welke op woens dag 16 april gehouden zou worden in de Foyer der Stadsgehoorzaal, door omstandigheden niet kan doorgaan. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dingsdag 15 April 1858. Leyden. Op Donderdag den 6den Mei aanst. zal van het mi- 4 nisterie van oorlog de aanbeste ding bij inschrijving plaats heb ben van de leverantie van bloed zuigers voor de militaire zieken- inrigtingen, van 1 Julij 1858 tot 30 Junij 1859, waarschijnlijk ten hoogste 50.000 en ten minste 20.000 stuks. Haarlemmerstr. 123 - Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. Studentengrap of ernst 1 Vanmiddag om kwart voor drie is er aan het stadhuis te Leiden nog officiel een candidatenlijst voor de gemeenteraad ingediend. De lijst be vat drie personen, zij is naamloos en het is ook nog niet bekend welke politieke doelstelling zij nastreeft. Omdat het hoofdzakelijk een actie is van studenten in Leiden, zou men kunnen denken aan een grap. Zeker is echter dat de namen van de drie candidaten dezer naamloze partij in ieder geval op het formu lier van de gemeenteraad zullen prijken en ook dat heel veel studen ten in volle ernst of uit de ;rap, wij weten het niet huri stem op deze lijst zullen uitbrengen. Wij spraken met de lijsttrekker, de heer H. L. Boter, De Sitterlaan, Leiden, 24 jaar, student en deze was zeer tentie van kapelaan F. A. M. Kolb en pater Bokern. Rest nog te vermelden, dat het zangkoor van de St. Petrusparochie onder leiding van de heer H. A. Rijnbeek, voortreffelijk de zang ver zorgde. Het zong de Missa Pontifi- calis van Perosi en enkele gezangen zoals „O Salutaris Iiostia" van Scholten en „Con Amoris" van Cle mens. 's Middags zong het knapen- Sleutelkoor. Aan het orgel bege leidde drs Bots. Tegen zeven uur arriveerde men weer in Leiden. wij de mooiste herinnering bewaren namelijk die van een mens aan wie 9ód de sleutels der harten gaf. Moge zijn nimmer-aflatende strijd voor onze bond een lichtend voor beeld blijven voor hen, die in deze tijd blijven strijden voor het goede en gave gezin. Casinö: „De nachten van Cabiria", volwassenen. Lido: „Eén kwam terug", 14 jaar. Luxor: Sissi, keizerin en moeder", alle leeftijden. Trianon: „Meisjes mambo's an whys- ky", /olwassenen. Rex: „De dief van Bagdad", 14 jaar. Voor de St. Adelbertvereniging over de taak, in hoeverre de school trad gisteravond als inleider op het mede-lid, de heer J. J. A. Zonneveld; over het onderwerp; opleiding of vor ming by het middelbaar onderwijs. Tevoren had de inleider zijn „stel lingen" aan de leden toegezonden, welke door hem mondeling van enige kanttekeningen werden voorzien. De inleider stelde in grote lijnen het volgende: 1. Een middelbare school leidt wel op tot de mogelijkheid van verdere studie of tot het vervullen van func ties in de maatschappij, maar mag zich niet hiertoe beperken. 2. De school is een onderwijsinsti tuut. Opvoeding moet er geschieden door te onderwijzer. Dit houdt een beperking in van haar opvoedende werkzaamheid. 3. Vorming van verstand en gemoed is noodzakelijk met het oog op de leerling die vanuit een gezinsfeer en een primair groepsverband een plaats moet innemen in een gecompliceerde maatschappij. 4. Deze vox-ming is eveneens nood zakelijk met het oog op de menselij ke samenleving die voor haar groot ste problemen behoefte heeft aan geestelijk gevormden. 5. De leerstof hoeft niet zodanig te zijn dat deze onmiddellijk nut voor de praktijk afwex*pt, 6. Of er vorming plaats vindt en paedagogisch contact aanwezig is, hangt voox-al af van de manier waar op de leerstof gepresenteerd wordt. 7. Om weerklank te vinden moet de school de leerling en de leefwereld van de moderne scholier kennen. 8. De intensiteit en het niveau van de te geven vorming moet binnen het voortgezet onderwijs verschillen naar schooltype om zoveel mogelijk iedere aanleg het beste te kunnen ge ven en men moet niet het onderwijs aanpassen aan behoeften van de maatschappij in die zin dat men in alle typen ten behoeve van de oplei ding de vorming terug dringt. 9. De gezondheid van het onderwijs hangt af van de ge;ondheid der cul tuur en kan niet geïsoleerd van an dere maatschappelijke organen be keken worden. Deze inleiding en stellingen boden stof te-over voor een interessant de bat, waarin vooral betrokken werd de vraag, of de middelbare school pri mair tot taak heeft het doorgeven van kennis of de vorming. In verband daarmede werd ook gedebatteerd een plicht of een taak heeft bij de vorming buiten de school. De inzich ten daaromtrent bleken nogal uiteen te lopen. De voorzitter, dr W. J. J. Dijssel- bloem, hield met paedagogisch in: zicht een slotbeschouwing, waarin hij de heer Zonneveld de welgemeende dank van allen betuigde voor de be zonnen stellingen en de belangwek kende toelichting. ernstig gestemd ten aanzien van de bedoelingen. Hij zei, het -s nog wat te vroeg iets over de doelstelling van onze party te zeggen". Onze naam is Tera en dat wil zeggen „To tale Eensgezinde Radicale Actie. Ook deze naam onthult niet veel. Drie candidaten van deze „Tera" zijn: De heer H. L. Boter; D. M. Bak ker en A. J. F. Kerst. De lijst werd hedenmiddag inge diend door mej. U. Rijnsdam, 28 jaar van beroep ambtenares, die de „Tera" juridisch adviseert. De can didaten werden door voldoende handtekeningen gesteund. BRANDSTICHTERS VREUGD. Het hoofd van de school, dat met het oog op het naderend einde van de paasvacantie, gisteren een kijkjt ging nemen in de Gereformeerde Kleuter school aan de Asserstraat, kwam tot de onplezierige ontdekking, dat straatjongens hun sympathie voor de school, tijdens de vakantie hadden betuigd, door in de brievenbus brand te stichten. De correspondentie was gedeeltelijk verbrand en de deur ver toonde lelijke schroeiplekken. Gistermiddag meenden enkele vuxir-aanbiddende apachen, dat de kerkmuur van de Marekerk de juiste plaats was, om er een van hun ere diensten te houden. Het vuur verniel- Succesgeprolongeerd In de Leidse Schouwburg kwam gisteren „Het nichtje uit Buenos Aires" op bezoek bij alle donateurs en bewonderaars van de r.-k. toneel groep „de Gastspelers". De groep, die zich met zijn spel reeds grote bekendheid heeft verwor ven in Leiden en ook ver daarbuiten, heeft met deze ontvangst de lange reeks van successen geprolongeerd. Het Nichtje uit Buenos Aires, een klucht in drie bedrijven door J. De- laxxré en P. Mossinkhoff, is een spel, waarvan de intrige te doorzichtig is en de tekst te ver uitgesponnen. Daar door zijn de rollen niet erg dankbaar. Wanneer men desondanks kan spre ken van een succes, dan betekent dat, dat de spelers zonder uitzondering beseffen, wat toneelspelen is. Het is het onnozele verhaal van een onnozele rentenier, die alles mooi vindt, als het maar niet uit het „muf fe" Holland komt. De trots van zijn familie is wel zijn broer, die fortuin gemaakt heeft in Argentinië. Het be richt, dat broer Albert naar Neder land terug zal keren, verwekt daarom grote beroering in het stille huis en in het hart van Van Drongens pleeg zoon, die door de correspondentie de dochter van de Argentijnse planter heeft leren kennen als het meisje van zyn dromen. De beroering neemt uitgebreider vormen aan, ate by afwezigheid van vader en zoon nicht Annette arriveerd en blijkt, een „bijzonder exemplaar" te zijai. Ze loopt in rij broek en slaat op tafel, drinkt alcohol op de vroege morgen en brengt het stille huis in opspraak. Van Drongen, de rentenier, meent dat dat pas de ideale stijl van leven is en, hoe moei lijk het hem ook afgaat, „flink" te zijn, hij aapt het meisje in alles na, zich daardoor onsterfelijk belache lijk makend. Als het bedrog uitkomt, doordat Albert eveneens in het huis van zijn broer zijn intrek neemt en meent in een psychiatrische inrichting beland te zijn, dreigt een breuk in de relatie tussen nicht en pleegzoon. Dan springt „Oom" Albert bij en na een aantal dwaze verwikkelingen komt alles nc£ tot een goed einde: Van Drongen aanvaardt het ongelijk van zijn zienswijze en zijn pleegzoon het Nichtje uit Buenos Aires als zijn toe komstige bruid. Het verhaal heeft de toeschouwers geboeid van het begin tot het eind ondanks de vaak te lange, „opvoed kundige" dialogen en er is veel gelachen om het potsierlijke gedrag van Van Drongen en van zijn huis knecht Johan, welke rollen resp werden gespeeld door N. Reizevoort en J. Houps. Maar ook Annette (Han- ny Reizevoort) verdiende ten volle de lof, die haar en de andere speel sters na afloop van het stuk ge werd in de vorm van een grote bou quet bloemen. Ook de heren werden met een presentje bedacht. Na afloop van de toneelvoorstelling was er bal in het St. Antoniusclubhuis o.l.v. Evert Castelein en met mede' werking van „The Rhytme Club' waarvan de leiding berustte bij Theo Wisse. de een loden afvoerbuis. Gelukkig zyn de daders bekend en de ouders (minder gelukkig) worden voor de schade aansprakelijk gesteld. •Kraaiennest deed filmen. Bewoners van een huis aan de J. P. Blokstraat ontdekten gisteren rook ontwikkeling in een van de slaapka mers. De brandweer werd gewaar schuwd, die ontdekte, dat 'n kraaien nest het rookkanaal afsloot. De spuit gasten maakten de schoorsteen schoon en de rook kon weer langs de norma le weg naar buiten. Een en ander gaf veel bekijks van de zijde der vakan tievierende jeugd en was een dank baar onderwerp voor een amateur filmer om het gebeuren in de stille straat op de gevoelige band vast te leggen. Ploffende oliehaard. Verschrikt renden de bewoonsters van het meisjes-studentenhuis Oude Vest 31, gisteravond de straat op, toen een oliehaard roodgloe'dend stond te ploffen en een meterhoge vlam. om hoog stak. Voor de tweede maal bin nen enkele weken rukte daarom de brandweer naar dit gebouw uit en wist in korte tijd de defecte haard te doven, waardoor de gemoederen van bewoonsters en omwonenden weer gekalmeerd waren. De eigenares van de oliehaard werd een stookverbod opgelegd om die kalmte te bestendigen. Agenda Leiden DINSDAG 15 APRIL St. Cosmas, kath. bond van kap- perspersoneel. 2e ronde nationaal kap-concours. Stadsgehoorzaal, 7 uur nam. Prof. Wijk. Kinderoperette. De Burcht, 8 uur nam. Oudheidkundige lezingen. Museum van Oudheden, 8 uur nam. R.K. E.H.B.O.-afd. Leiden. Begin nerscursus, r.k. Lyceum Marienpoel- straat, 8 uur nam. K. O.-filmstudiekring. Zevende en laatste voorstelling. „Calle Mayor". Filmzaal Universiteit, 8 uur nam. WOENSDAG 16 APRIL Rozenkranskruistocht. 7 uur nam, St. Petruskex'k. Interacademiaal Congres. Lezingen in Groot Auditorium Universiteit, 10- 14 uur en 20 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering, Gul den Vlies, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Kringverga dering, Turk, 2,30 uur nam. Volkenkundige lezing. „Japan, er varingen en indrukken", 8 uur nam. Museum. DONDERDAG. 17 APRIL R.K. E.H.B.O,-afd. Leiden. Ver volgcursus. r.-k. lyceum Marienpoel- straat, 8 uur nam. Genootschap NedérlandEngeland. Mr. D. Coleman over „Cambridge". De Doelen 8 uur nam. „St. Bernulphus" Ledenvergade ring. Nw. Alinerva, 8 uur nam. Interacademiaal Congres, Groot auditorium Universiteit, 10 v.m. en 14 uur nam. Personeelsver. Leidse Lichtfabriek. Feestavond. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Cabaret 0.1.v Mister Doedel. Cantine. Doelen kazerne, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst der apo theken: Lelden: apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2