Wilkes en Lenstra scoorden ieder tweemaal De balans Ned. amateureiftal werd door Frankrijk met 7-0 geklopt Twee Nederlandse damkampioenen Persstemmen uit België Antwerpen-Rotterdam2-2 5 Nagel- Ned. jeugd speelde te Turnhout gelijk tegen België met 4-4 WAARDOOR IS MASCOTTE 3x BETER? CD <D Dat maakt Mascotte 3x beter! MAANDAG H APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Moulijn, v. Wissen en Notermans deden er drie bij Het was koud in de wind, maar beweging ging linksbuiten Coen Mou- wie in het zonnetje zat met de wind achter, vond het ongetwijfeld lekker in het overvolle stadion, toen Cop pens voor de Belgen de bal aan het rollen bracht. Bondscoach Elek Schwartz had zijn mannen het veld ingestuurd met de opdracht in het erste half uur geen enkel risico te nemen, aangezien hij een overrompelend begin van de Belgen vreesde. Misschien kwam het daardoor dat de gastheren in de eer ste fase van de strijd niet in de min derheid waren. De eerste hoekschop was zelfs voor de Belgen, de Munck moest zich na vier minuten al voor de voeten van rechtsbuiten Stock man werpen om deze een goede kans te ontnemen. Wxlkes had intusseh al met snelle en verraderlijke dribbles meerdere malen verwarring in de Belgische verdediging gesticht. Geheel onver wacht viel, in de 5e minuut, het eer ste doelpunt. Faas Wilkes centerde de bal naar van Wissen, die de bal eerst bijna niet onder controle kon krijgen, doch toen ineens een hard schot los te dat doelman Leysen kennelijk ver raste. Van het lichaam van de Belg stuitte de bal terug, waarna een tik je van Abe Lenstra voldoende was om het oranje-team de leiding te geven (10). Bij de Belgen kwam het meeste ge vaar van Rik Coppens, die met goed- getimede schijnbewegingen de Neder landse verdedigers herhaaldelijk voorbijging maar te weinig steun had van zijn mede-voorwaartsen om tot scoren te kunnen komen. De Munck stopte strafschop Toch hadden de Belgen bijna in de eerste helft gescoord. In de 33e mi nuut attaqueerde rechtshalf Jan No termans de Belgische rechtsbuiten Stockman iets te fel, waarna de Schotse scheidsrechter Mowar, alle Nederlandse protesten ten spijt, naar de witte stip wees. Hard schoot links half Mathonet in, doch met een re actie die eerder een reflex was, dook Frans de Munck naar rechts en met zijn rechterarm sloeg hij de bal om hoog. Nog was het gevaar niet ge weken. De lange Klaassens zag ge lukkig kans, vóór een Belg bij de bal te komen en het leer over de lat te werken. Het was overigens niet de enige maal, dat het gevaarlijk werd voor het Nederla. Ise doel. Frans de Munck werd door de Belgische voor- waartsen al voor de rust enkele ms- len op de proef gesteld. In het bij zonder rechtsbinnen Vliers schoot veel, zijn schoten waren echter veel al 3lecht gericht. Kort voor de rust kreeg de Neder landse aanvalsleider, Fons van Wis sen, twee goede kansen. In het bij zonder de laatste, na een diepte-pass van Wilkes, had de MW-er niet mo gen missen. De Maastrichtenaar bleek echter niet snel genoeg en daardoor kon Leysen zich op de bal werpen. Orlans miste Nauwelijks één minuut na de her vatting maakte de Belgische suppor- tersschare zich al klaar om de ge lijkmaker, die Orlans zou gaan scoren met gejuich te ontvangen. Coppens had de bal handig vrij gespeeld en met een tikje de vrijstaande links buiten bereikt. Orlans kwam langs de Munck doch speelde het leder juist iets te ver voor zich uit, zodat hij, met bal en al, in het zijnet te recht kwam, tot grote teleurstelling van zijn landgenoten, die dit „ze kere" doelpunt al geteld hadden. Zoals het zo vaak gebeurt, het doel punt viel a n de andere kant. Inlei ding daartoe was een vrije trap te gen een Belgische verdediger. Lenstra nam deze vrije trap, tikte naar van der Hart, die naar de op de rand van het strafschopgebied staande Moulijn centerde. Weer kreeg Abe daarna de bal, met «en omhaal bereikte hij Wilkes, waarna van Wissen in het bezit van de bal kwam. Van dichtbij schoot deze in (02). Nog geen vijf minuten later was het al 30. Met een handige schijn- lijn de zwakspelende rechtsback Di- ricx voorbij. In volle ren nog loste de Feijenoord-speler zijn schot. Een ko gel die Leysen kennelijk opnieuw verraste, onder hem door vloog de bal in de touwen. Het „legioen" ging zich roeren: „AbeAbeAbe" galmde het door het stadion. Ook de Belgische suppor ters lieten zich niet onbetuigd, al was dat nu niet bepaald prettig voor de spelers. Geen Belg kon een fout ma ken of met een geloei gaven de tien duizenden hun afkeuring te kennen. Abe heeft zijn bewonderaars niet lang laten wachten. In de 17e minuut kwam dan het tweede doelpunt van de Fries, het mooiste van de wed strijd. Terecht paste scheidsrechter Mowar de voordeelregel toe toen een Belgische aanvaller hands maakte. Van der Hart kwam in het bezit van de bal en schoot deze in de Belgische doelmond. Juist wou Marnette het gevaar bezweren door de bal weg te koppen, toen Abe toegestormd kwam en de Belgische stopper net iets te snel af was. Lenstra kwam daardoor vrij voor doelman Leysen, die uit lopend het trefvlak verkleinde. Maar Abe schoot niet, hij begreep dat een tikje voldoende was. Over het hoofd van Leysen belandde de bal in het doel (0-4). Coppens scoort Het eerste kwartier na de rust leek op het vroegere befaamde Hol landse kwartiertje, doch daarna kwa men ook de Belgen tot enkele ge vaarlijke aanvallen. Die combinaties bleven echter zonder resultaat. Het was een solo-actie van Rik Coppens, die het eerste Belgische doelpunt op leverde. De Antwerper won in het middenveld een duel van Jan Noter mans, sprintte op de Munck af en schoot hard tegen de Nederlandse doelman op. Rik kreeg de terugsprin gende bal weer in zijn bezit en had toen weinig moeite om te scoren (1-4). De Munck vervangen Vijf minuten later er was net een half uur gespeeld kwam Frans de Munck in botsing met rechtsbui ten Stockman. Het scheen allemaal heel onbetekenend, en tot ieders ver bazing trapte de Munck de bal plot seling over de zijlijn; de Fortuna- aoelman bleek een spiertje in de lin kerlies verrekt te hebben en hij liet zich vervangen door Eddy Pieters Graafland (Ajax). Toen kwam de „periode Wilkes". In de 43e minuut besloot Faas een ren over het gehele veld met een hard schot dat Leysen kansloos maakte, op de doellijn kon rechts back Diricx echter redden. Een mi nuut later was het evenwel raak. Na een pass van Notermans „liep" Faas door de Belgische verdediging, om speelde de doelman en hoewel de te ruggekomen backs nog alle moeite deden om het doel af te schermen, kostte het de VW-er weinig moeite de bal tussen deze verdedigers door in de touwen te jagen (15). Nog vond hij het niet genoeg. Op nieuw begon hij zo'n lange dribble, Waarmee hij in deze wedstrijd zo succesrijk is geweest. Wilkes deed of zijn tegenstanders niet bestonden. In eens dreigde hij vast te lopen, een simpel passje naar van Wissen was voldoende om ook deze moeilijkheid te overwinnen. De MW-er plaatste de bal precies waar Faas hem hebben wilde. Een zacht, doch goed gericht schot was daarna voldoende voor het zesde doelpunt (16). Het „legioen" kende zijn weelde niet. Eerst schuchter, maar daarna overtuigend klonk het: H,0,L,L,A,N,D Holland spreekt een woordje mee. In de laatste fase van de strijd kreeg Coppens zijn tweede scorings kans. Uit een hoekschop van rechts buiten Stoc'-man kwam de bal bij de op de rand van het strafschopgebied staande Orlans. Deze plaatste het leer door naar zijn vrijstaande midden voor. Coppens aarzelde niet en voor dat Notermans of van der Hart deze dekkingsfout hadden kunnen herstel len was Pieters Graafland al door een laag schot geslagen (26). Toch zou de ontmoeting met vijf doelpunten verschil door het oranje team worden gewonnen. Amper een minuut voor het einde van de ont moeting maakte rechtshalf Jan No termans zijn fout goed, die Coppens in staat had gesteld ziin eerste doel punt te scoren. Van zeker dertig me ter afstand loste de kleine Fortuna- speler een kogel, buiten het bereik van doelman Leysen kwam de bal in de linkerbovenhoek van het Belgi sche doel (27). Nauwelijks was er afgetrapt of een fluitsignaal van arbiter Mowar maak te een einde aan dit 86e duel tussen Nederland en België, dat met luid ge juich door het Hollandse legioen werd ontvangen. De Belgische be zoekers waren aanmerkelijk minder geestdriftig. In de overtuiging dat de „Hel van Deurne" een legendarisch begrip dreigt te worden verlieten zij, bijna zwijgend, het Antwerp-stadion. En wat ze nog zeiden, was nu niet bepaald vleiend; zeker niet als ze het over hun Belgische keuzecommissie hadden Met de 72 overwinning staat het Oranjeteam ditmaal begrij pelijkerwijs aan de spits van al le over en weer gespeelde wed strijden in het afgelopen week einde. De stand is nl: Deurne: BelgiëNederland 27. Den Haag. Nederland BBelgië B 3—4 Turnhout: BelgiëNederland (jeugd) 44 Antwerpen: Antwerpen Rotterdam 22 Elf Nederlandse amateurs zijn gis termiddag in de Franse stad Laon van het veld gespeeld, In het gemeen- teUik stadion moesten de Nederland se amateursploeg een zware 7-0 ne derlaag incasseren tegen een enthou siast Frans elftal, dat vooral uitblonk door zijn goede combinatiespel. Ruim zevenduizend toeschouwers heb oen een vrij eentonige wedstrijd gezien, een ontmoeting waarin de doelpun ten kwamen met de regelmaat van de kjok. Bij de rtist leidden de Fran sen reeds met 4-0, na de herva.a:.g werd aan dit totaal nog een drietal goals toegevoegd. Oranje kon hier geen enkel doelpunt tegenover stel len. Kennelijk waren de Nederlan ders gehandicapt door de harde en de gure wind, die dwars over het VC'jd stond en waarvan de Fran.'.en geen last scne ien te hebben. Onda i<s de débacle, die met het verstrijken van de spes'tijd steeds groter vor men begon aan te-nemen, hebben de NedCi landers zcb negentig minuten lang dapper verdedigd en weri de Zaterdagmiddag vielen twee dambe- slisslngen in Apeldoorn. Ir. G. E. van Dfjk uit Wageningen speelde remise tegen de heer R. G. Keiler in de tweede extra tweekamp om het Ne derlands damkapioenschap, waar door hij met 4—2 eindigde in zijn voordeel. De heer L. van den Heu vel werd in de laatste ronde van het toernooi om het Nederlands jeugd- damkampioenschap winnaar. De bei de kampioenen, ir. G. E. van Dijk (rechts) en Lammy van den Heuvel analyseren ie partij van Van den HeuveL ontmoeting me: ontsierd door onspor tief spel of afbraakvoetbal. Frankrijk uam reeds in de d-jfde minuut de li'CLa.g door een doelpunt van Sauvage (l-O), nog geen 60 se conden later gevolgd door 'n tweede van Loncle, die in de 38ste minuut de derde goal voor Frankrijk liet aan tekenen. Toen reeds was het duide lijk, dat Nederland tegen deze ploeg een grote nederlaag tegemoet zou gaan. Drie minuten voor de rust bracht Mouchel de stand op 4-0. Na de hervatting trachtte de oran- jeploeg met een verrassend offensief het spelbeeld te wijzigen. Er kwa men inderdaad enkele gevaarlijke aanvallen, maar mede da ank zij het goede optreden van de Franse doel man liepen deze op niets uit. De gastheren hernamen hun over wicht van de eerste helft en zetten de dielpuntenmachine weer in werking. Mouchel (55e minuut), Bettenfeld (70e minuut), en Sauvage (82e mi nuut) zorgden ervoor dat de eind stand van 7-0 werd bereikt. De Belgische Keuzecommissie leeft op het ogenblik zeker niet in een pleizierige tijd, want de resultaten van him jongens zijn er niet naar. De wedstrijd tegen IJsland werd wel iswaar met 52 gewonnen, doch daarna volgden twee gelijke spelen: Frankrijk 00 en Turkije 11 en vervolgens nederlagen: 5—2 tegen Nederland (november) en 20 tegen Duitsland. Thans kwam daar als 'n koude douche de 72 nederlaag te gen oranje bovenop. Is het wonder, dat de Belgische pers thans nog minder dan in haar voorbeschouwingen te spreken is over het resultaat, dat de favorie ten van de Keuze Commissie hebben bereikt? En niet zozeer de gekoze nen als wel de leden van de Keuze- Commissie zijn de zwarte schapen. „Le Soir" spreekt van een drin gende noodzaak om naar andere lei ders uit te kijken. De 72, die ove rigens voor zichzelf spreekt, vormt eigenlijk de vrucht van de prachtige opleiding, die in Nederland in de loop van de laatste jaren aan het nationale elftal werd gegeven. Daaraan ontbreekt alles in België en zelfs met een zo uitmuntende voet balspeler als Wilkes zich nu weer toond tezamen met Lenstra, de ster van het veld zou men hier in de huidige toestand nog niets be reiken. De „Gazet van Antwerpen" acht deze wedstrijd het failliet van de verantwoordelijke voetballeiders. „In dien er nog aan getwijfeld mocht worden", schrijft het blad, „dat een nationaal elftal ook moet worden op geleid en getraind, dan heeft men het nu toch wel duidelijk aan het verschil tussen België en Nederland gezien." Dat is zowaar dat Neder land, dat drie jaar geleden tech nisch nog de mindere was, deze ach terstand heeft ingehaald en zelfs nu beter is dan België. Ongetwij feld heeft de grootse wedstrijd van Wilkes en de jammerlijk falende Belgische verdediging dit verschil nog geaccentueerd. Maar de oorzaak van de tegenstelling, die thans aan het licht is gekomen, zit dieper dan in het welslagen van de ene en het mislukken van de ander. De Belgi sche voetbalwereld wordt door on- bekwamen geleid. Voor „Het Laatste Nieuws" was het Oranje elftal nog niet eens zo overdonderend, wel goed, maar toch niet zo enorm als de hog*1 cijfers wel zouden doen geloven. Maar het Bel gische team was, ook door de ga pende leegte, die Marnette in de ver dediging schiep, gewoonweg bene den peil. En dat kan volgens dit blad ook niet anders, bij het falen van de leiders, die slechts actief zijn wan neer het gaat trainers weg te ja gen. „Het Volk" roemt het frisse, di- Zaterdagmiddag heeft het Rotter dams elftal geen zege kunnen beha len op het stedelijke team van Ant werpen. De wedstrijd eindigde onbe slist: 22, nadat de rust met een 11 stand was :ngegaan. In de beginperiode bleek de Neder landse aanval gevaarlijker dan die van de Belgen en vooral de actieve Wim van der Gijp stichtte herhaalde lijk verwarring in de Antwerpse de fensie. Het was na 12 minuten, dat de Spartaan een misverstand tussen doelman Coremans en rechtsback Geeraerts afstrafte (01). Dit doel punt bracht een reactie van de Bel gen. De naar voren opgerukte Eddy Wauters benutte tenslotte een mooie pass van rechtsbuiten Wattelet en bracht de partijen op gelijke voet (1—1). Na de rust waren de Antwerpena ren sterker en de druk op de Rotter damse veste werd zo groot, dat onze defensie, doelman van Dijk incluis, machteloos moest toezien, toen rechts binnen de Bakker een voorzet van links met het hoofd afrondde. (21). De Nederlandse ploeg veerde op. Linksbinnen Schouten, gelanceerd door Cor van der Gijp, bepaalde ten slotte de eindstand op 22. De ver dedigingen van beide ploegen ston den daarna geen vrije schietkansen meer toe. recte spel van de winnaars en con stateert, dat men daar tot de grond begrippen van het voetbalspel is te ruggekeerd. Het Oranje-elftal heeft echter ook een stevige achtergrond met bekwame mensen en een uit muntende oefenmeester, iets wat in België ten enemale ontbreekt Ook dit blad vraagt dat de keuzecommis sie verdwijnt. Het nieuwsblad „Sportwereld" maakt op dit koor van klachten een uitzondering, voor zover 't de zware nederlaag veel meer aan psycholo gische factoren wil toeschrijven. De feitelijke oorzaak zit in het samen treffen van het briljante spel van Wilkes en de hopeloze mislukking van Marnette. Dat is bepalend ge weest voor het verloop van de wed strijd. Het blad wijst echter ook op de uitmuntende dekking in de verde diging en net uitstekend positie- kiezen iji de aanval, waardoor alle voorspelers zich steeds vrij konden stellen. Mede met de drie briljante individuen, in de volgorde Wilkes, Moulijn en Lenstra, die overigens vijf van de zeven doelpunten hebben gescoord, heeft men daar de sleutel voor het huidige overwicht van Oranje in een wedstrijd met België. IIOIIOIIOIIOII Oil Oil OII Olh inspectie g Toen Pieters Graafland gister-z 0 middag tijdens de wedstrijd inü Deurne het veld over liep om als Q vervanger van De Munck diens Q plaats onder de lat in te nemen, z n werd hij door scheidsrechter Q Z Mowar aangeroepen bij hem te 0" komen. Ten zeerste verwonderd rj voldeed de Ajacicd hieraan, z z maar hij was nog meer verwon- U derd toen de scheisrechter hem U vroeg zijn nagels te tonen. Pie- jr 0 ters Graafland voldeed uiteraard U r aan het verzoek. Ze bleken kort Q genoeg. Mowar had geconsta- Q teerd, dat onze landgenoot met z 0~ zijn nagels geen gevaar voor de Q Belgische aanvallers kon ople- 0~ veren. Een uiterst secuur man, rt deze Schot. Zijn afkeer van open- y gekrabde gezichten was duidelijk, z z Het betrof voorts een alge- 0"" hele controle van de handen, n want de heei Mowar keek ook of z jij de keeper geen „gevaarlijke uit- Z U steeksels" aan zijn handen had, U in de vorm van b.v. een ring met 0 scherpe stenen. Deze mogen ook U z niet door veldspelers worden Q gedragen. Speciaal bij keepers 0 evenwel let de heer Mowar hier z n altijd op, omdat zij in de eerste Q y plaats daarmee een tegenspeler q kunnen verwonden.q IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOII (Betaald) Eredivisie: BWBlauw Wit 12; Eerste divisie A: AGOWVolen- dam 2—0; Helmond—SW 3—2. Eerste divisie B: Sch. HolL Sport Haarlem 20; Hermes-DVSLim- burgia 31; RCHXerxes 20. Tweede divisie A: EBOHEmma 1—1. Tweede divisie B: VelocitasNEC 30; OosterparkersEnsch. Boys 2—3. Res. tweede divisie B: Fortuna2 ONA 2 00; Dosko 2—Xerxes 2 54; Emma 2DHC 2 1—1. (Amateurs) Eerste klasse A: RFCUnitas 13; West II, derde klasse A: Alphia DHL 2—1; HPSV—Westlandia 1—1. Derde klasse B: RijswijkTYBB 40; HillegomRipperda 21. Vierde klasse C: Moordrecht—Gou derak 20; DONKOlympia 11. Vierde klasse D: StolwijkOude. water 11; BodegravenADS 10. Res. tweede klasse A: VCS 2—HW 2 2—1; ADO 4Sch. Holl. Sport 3 4—3; RVC 2—Postduiven 2 0—0. Res. derde klasse A: UVS 3Rijs. wijk 2 23; LFC 3—Roodenburg 2 1—1; WP 2—VTOS 2 1—3. Rer. derde klasse B: UVS 4Laak kwartier 2 32; Te Werve 2Docos 2 2—3. Na 3-0 cn 4-2 voorsprong Elf Nederlandse jongens, tussen achttien en twintig jaar, hebben za terdagmiddag in Turnhout met moei te een 44 gelijk spel bereikt, tegen een ploeg Rode Duivels, die in de eer ste helft teleurstelde, maar die na de rust naar een vorm groeide, die de Oranjehemden in de slotfase nog bij na noodlottig werd. Reeds kort na het begin bleek, dat het Belgische elftal bepaald minder goed combineerde dan het Nederland se team. De Belgen vielen weliswaar meer aan, maar hun combinaties lie pen telkenmale dood op de sterke en resoluut ingrijpende oranje-defensie. Nederland daarentegen was veel ge vaarlijker. Herhaaldelijk drongen de Nederlandse aanvallers door tot ver in het Belgische strafschopgebied en het gebeurde meermalen, dat de ver dediging van de Rode Duivels hope loos van het kastje naar de welbeken de muur liep te rennen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Nederland de leiding nam. In de 15e minuut gaf rechtsbuiten Seelen een prachtige voorzet, die door Groot werd inge kopt (01) en vyf minuten later kon de Vries uit een strafschop de stand zelfs op 02 brengen. Terwijl het flink bezette stadion nog niet van de emotie was bekomen joeg Groot die profiteerde van een fout van de Bel gische achterspeler Bogaerts, nummer drie achter doelman Lemaire (03). De Belgen waren „Groggy". Maar ze herstelden zich fraai. Links en rechts werden enige rake opmerkin gen uitgedeeld en de Belgjes werden weer echte duiveltjes. Dit had tot ge volg, dat doelman van Heeswij k reeds in de 29e minuut een snelle rush van Ritzen met een buiten zijn bereik sui zende kogel besloten zag 13 Beide partijen waren nu volkomen tegen elkaar opgewassen en er ont wikkelde zich een prachtige stryd met aan beide zijden verscheidene goede kansen, die vooralsnog onbenut bleven. Nedc-land nam tenslotte weer het heft in handen, vooral dank zij de Limburger Seelen. De Nederlandse rechtsbinnen kreeg de bal toegespeeld en in plaats van die af te geven ste vende hij in zijn eentje op het Belgi sche doel af. Twee, drie verdedigers zaten hem op de huid, maar met een weergaloze handigheid ontdeed See len zich van zijn belagers. Een schot volgde en weer moest Lemaire zich gewonnen geven (14). De Rode Duivels hadden nu echter een passend antwoord op het Neder landse spel gevonden en enkele mi nuten voor de rust werd het 24 toen van Heeswijk na een schot van Cöte de bal liet vallen en de toe geschoten Mantel de achterstand re duceerde. Na de nervatting waren de Belgen sterk in de meerderheid, de voorhoe de vuurde spectaculaire schoten af en alles wees op een naderend onheil voor de Nederlandse ploeg. Dat kwam in de 67e minuut toen Goeyvaerts op onrechtmatige wijze door rechtshalf de Jong ten val werd gebracht. Scheidsrechter Smidts kende een strafschop toe, die door Goeyvaerts zelf werd benut (34). De eindstand werd tenslotte 44 want vijf minu ten voor het einde werd een prachti ge combinatie tussen Mantel en Goey vaerts door laatstgenoemde met een keurige treffer afgerond. De Belgen, die nog een kleine kans op een over winning zagen, drongen nu sterk op maar de Nederlandse verdediging met van Heeswij k aan het hoofd slaagde er wonderwel in doelpunten te voorkomen. DE VOETBALTOTO. De inzet van de KNVB-pool be droeg ditmaal 206.000. Voor de eer ste prijs is een bedrag beschikbaar van 57.680. Van de 15 wedstrijden was tot gisteravond één melding van 14 goede uitslagen binnengekomen. Voor de tweede prijs van 24.270 was gisteravond eveneens slechts één ge gadigde, nl. met 13 goede uitslagen. Waardoor is Mascotte zo heerlijk sterk en tóch zo elastisch en zo prach tig dun? Omdat Mascotte gemaakt wordt van een grondstof met speciale vezelstructuur. Na zeer zorgvuldige bewerking en reiniging ontstaat daar uit een papier, dat niet scheurt bij het rollen en niet stuk gaat door scherpe ol harde shagdeeltjes. Daardoor ROLT Mascotte beter Vloei heelt geen dikke, gomrand nodig om goed te plakken. Immers, hoe beter de kwaliteit is van de gom, hoe smaller en dunner de plakrand kan zijn. Voor Mascotte wordt alleen de fijnste en zuiverste natuurgom gebruikt. Deze gom is volmaakt reuk en smaakloos, óók bij het branden. Deze gom zit bovendien niet alleen op, maar ook in het papier vast. Daardoor krult Mascotte niet terug en laat het nooit los. Daardoor PLAKT Mascotte beter Om goed te branden moet een sigaret lucht kunnen doorlaten. Bij Mascotte is dan ook speciaal op de poreusheid van het papier gelet. Daardoor trekt de sigaret zo licht en blijft de rook heerlijk koel. Mas cotte bevat bovendien geen schade lijke chemische stoffen. Daardoor brandt het zonder scherpe reuk of smaak. Daardoor BRANDT Mascotte beter Vraag dus voortaan uitdrukkelijk (Advertentie) OUD-INTERNATIONALS WONNEN VAN QUICK Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van Quick werd zaterdag middag te Nijmegen een wedstrijd gespeeld tussen de jubilerende ver eniging en een team van oud-interna tionals. De oud-internationals won nen met 43, nadat zij bij de rust een 31 voorsprong hadden gehad. UTRECHTS AMATEURTEAM WON VON ZATERDAGELFTAL Op 't terrein van Velox te Utree)-1 heeft het Bonds-zaterdagelftal zater dagmiddag een oefenwedstrijd ge speeld tegen het provinciaal Utrechts amateurelftal. Het provinciale team won met 21, na een 20 voor sprong by de rust. Aanvankelijk demonstreerden het zaterdagelftal aantrekkelijk voetbal en een behoorlijke schot vaardigheid. Maar de Utrechtse doelman Vooistra voorkwam met enkele goede reddin gen treffers. Na een half uur vlotte het echter niet meer in het bonds- team, de combinaties in de voorhoede werden slordig en het provinciaal elftal kreeg een overwicht. Dat leidde nog voor rust tot doelpunten van Van Heekeren en Van der Velde. In de tweede helft herstelde de defensie van het zaterdagelftal zich en de Utrechtse aanval kwam niet meer tot scoren. De uitslag werd tenslotte 21 door een doelpunt van Kerk dijk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8