Rijnstreek DUINSTREEK Met „Repelsteeltje" in de Vroolijcke Arke R.-k. E.H.B.O. „Peerke Donders was zaterdag in feeststemming Scherp MAANDAG 14 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Uitvoering door Leids „Clubhuiswerk'' Gistermiddag hebben kinderen van het jeugdwerk „In de Vroolijcke Ar ke", in hun clubhuis aan de Lange Pieterakerkkoon&eeg de eerste op voering gegeven van de kinderoperet te „Repelsteeltje". Er was grote be langstelling voor deze operette, die als eerste in een serie van vijf voor stellingen, werd gespeeld voor kin deren boven de twaalf jaar. Een geheel uitverkochte zaal, heeft hij na anderhalf uiur lang in spanning meegeleefd met de geschiedenis van de boze kabouter Repelsteeltje, die het kind geroofd heeft van de prins van Morea en de dochter van mole naar, Miranda. Miranda heeft, om met de prins te kunnen trouwen, gezegd, Miranda wordt door de molenaar ▼oor de koningin gebracht. dat ze goud kan spinnen uit stro en cm haar beweringen waar te maken, had ze hulp aanvaard van de boze kabouter, wiens naam iedereen onbe kend is. Het was een alleraardigst zangspel letje, waarin de speelstertjes geheel op gingen. Het moet ook heerlijk zijn, te spelen in geheel nieuwe kleurrijke cosbuumpjes, op een toneel met aar dige décors in een geheel-vernieuwde zaal. Zuster Christa van de Zusters van Liefde uit de Pelikaanstraat, die mei eindeloos geduld en toegewijde zorgzaamheid het spel heeft ingestu deerd en de uitvoeringen voorbereid, heeft eer van haar werk! Ook vol wassenen zullen veel genoegen aan de voorstelling kunnen beleven, die morgen, dinsdag, speciaal voor hen wordt gegeven. Ln de Vroolijcke Ar ke. Ze zullen dan in de pauze en na de uitvoering de gelegenheid hebben cm met pater Sweerts, de leider van het clubhuis, te spreken en kennis te nemen van doel, omvang en moeilijk heden van het werk onder „zijn jeugd" en zijn gezinnen. GEM. AANKONDIGING ONDERZOEK GELDIGHEID KANDIDATENLIJSTEN VOOR DE VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van de le den van de Gemeenteraad, brengt ter kennis, dat dit hoofdstembureau in een openbare zitting, te houden op vrijdag 18 april a.s., te 9.30 uur v.m., in kamer 263 (2e verdieping) van het Stadhuis, zal beslissen over de geldigheid der op 15 april a.s. in geleverde lijsten van kandidaten voor de op 28 mei d.a.v. te houden stemming ter verkiezing van de le den van de Gemeenteraad, alsmede over de handhaving der op die lijs ten voorkomende kandidaten. Leiden, 14 april 1958. De Voorzitter benoemd F. H. van Kinschot. HAZERSWOUDE (Gr.) BROMFIETS GEbTOLEN. Toen de heer C. H., die de feest avond van „St. Berna dus" had bij gewoond, op zijn bruinfiets, die hij naast het parochiehuis had gestald, naar huis wilde terugkeren, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat deze was verdwenen. Van de dader is geen enkele spoor. Z0ETERW0UDE- LEIDERDORP Veertig jaar „Liefde voor Toneel" De toneelgroep „Liefde voor To neel" vierde zondagmorgen haar veertig jarig bestaan. £Ia de hoogmis Op de nationale wedstrijden van Donderdag a.s., tijdens de vervolg de Kath. Nat. Bond v. E.H.B.O. welke cursus, zullen de prijswinnaars een jl. zaterdag te Arnhem werden ge- bescheiden hulde in ontvangst mogen Pater Tiburtius de Graaf o.f.m. Zaterdag jl. overleed in het kloos ter Alverna bij Wychen onze oud stadgenoot, pater Tiburtius (Theo dorus, Bernardus, Antonius) de Graaf. Hij was de nestor van de Nederlandse Provincie van de Minderbroeders. Hij werd geboren te Leiden op 23 de cember 1870. Evenals zijn beide broers trad hij in de Orde van de Minderbroeders, waarvan zij alle drie zeer voortreffelijke leden geweest zijn. Pater Tiburtius werd in Sint Fran, ciscus' Orde ingekleed op 3 oktober 1887 te Alverna en deed er zijn plech. tige professie op 4 oktober van het volgend jaar, op de feestdag van St Franciscus, van wie hij zulk 'n trouw zoon zou zijn, gedurende heel zyn lange leven. Omdat hij de leeftijd niet had, die voor de priesterwijding ver eist werd, kon hij niet met zyn klas genoten tegelijk die wijding ontvan gen, maar moest hij wachten tot 22 december 1894. Intussen werd hy, als diaken dus, leraar aan het be kende gymnasium te Megen. Na zyn priesterwijding was hij ook lektor in de filosofie. Voor een groot deel bracht hij echter zijn leven door in de parochies van de Minderbroeders o.a. te Nij megen en Rotterdam als kapelaan en in Delft en Lichtenvoorde als hoofd POTLOOD en GEEST van de parochie. Aan zijn zielenijver stelde hy geen gTenzen. Na deze periode volgde een twee de, in verschillende kloosters van zijn Orde, hij was o.m. gardiaan te Nijmegen en vicarius in het theolo- gicum te Alverna-Wychen. Maar liever dan deze eervolle posten noemen wij hem als de grote predi kant, vooral bij allerlei soorten reli gieuzen en bij priesters. Hij was een heel bijzonder leider van retraites en recollectiedagen. Voor die taak heeft hy zich immer met de grootste zorg voorbereid en de inhoud van zijn preken was altijd even degelijk en fraai. Zijn grootste lof als priester en minderbroeder is wel, dat men tegelyk met zijn kostbaar woord het eigen voorbeeld kende. Wat hy an deren voorhield, had hij zelf eerst beleefd. Tot in zijn hoge ouderdom was hij voor jong en oud onder zijn medebroeders een toonbeeld van vele deugden. Met hem ging heen een van die vele bekende Minderbroeders, die de stad Leiden aan de franciscaanse Orde schonk. houden, wist in de afd. Junioren de Leidse afdeling de lste prijs te be halen, terwijl de commandantsprijs ook door de leider van deze ploeg werd gewonnen. De ploeg bestond uit de heren A. I. Juffermans als commandant, met als helpers P. Singeling en W. Vrou- wenvelder, als patiënten fungeerden de heren M. B. Röling en J. J. Ket- tenis. Dat de Leidse afdeling paraat is op E.H.B.O.-gebied, mag men wel af]p:den uit deze en voorgaande suc- ce i. Rayonwedstrijden te Voor- hou„, twee eerste en een 2e prijs plus twee commandantspryzen; 21 febr.: Districtswedstrijden Gouda een lste 2de prijs plus twee comman dantspryzen en nu no. 1 op de na tionale. Voorwaar een reden om trots op te zyn. Men ziet, dat met ge regeld oefenen onder bekwame lei ding zeker goede resultaten te be halen zijn. No. 541. Horizontaal: 1. hoofdstad van Tibet, 7. kruipend dier, 9. voor zetsel, 11. jaar (Lat.), 12 stuk stof. 14. honigbij, 15. stok, 16. meisjesnaam, 18. cilindervormig voorwerp, 20. re kening, 22. meervoud (afk. Lat.), 23. scheidingslijn, 25. pronk. Verticaal: 2. overblijfsel bij ver branding, 3. groente, 4. snoekbaars, 5. meisjesnaam, 6. stad op Jutland a. d. Kleine Belt, 8. staartloze aap in W. Afrika, 10. familielid, 13. volkspark in Wenen 17. tegenstelling vam dorp, 19. voorzetsel, 21. van elk evenveel (op recepten), 24. welaan. Oplossing morgenavond. Gevonden. Zaterdagavond, het liep tegen het middernachtelijk uiur, trof een sur veillerend straatagent aan de Lange Gracht een man aan, diie zich zo on opvallend mogelijk probeerde gedra gen. Hij stond met een fel-gele gombal- lenautomaat in een donker hoekje en beweerde tegen de agent, die hem staande hield, dat hij het apparaat gevonden had. De „eerlijke vinder" bleek een 34-jarige textielarbeider uit Leiden te zijn, die uit voorzorg maar door de agent naar het bureau" geleid werd. Het verhaal is ook wel wat vreemd! Inbraak. In een slagerij aan de Douzastraat is zaterdagavond Sussen 10 uur en kwart voor twaalf ingebroken. De dieven verschaften zich toegang tot het bedrijf door de achterdeur. Ze namen de benen met medeneming van 68 gulden. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie, v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op zon- en feestdagen 24 uur. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Elisabeth d. v,. J. G. G. Peauw en W. van der Bent. Thea d. v. II. J. de Waal en M. Emke. Hans Ronald z. v. J. Overmars en H. Metz. Marrigje d. v. J. Zitman en G. Bleijenberg. Rudolf z. v. J. Zitman en G. Bleijenberg Gerardus Mattheus Johannes z. v. G. J. A. Bronsgeest en D. M. G. I. Riethoven. Véra Monika d. v. Z. L. Dokoupil en J. E. van Voorst van Beest. Margje d. v. J. Vlasveld en J. Arnoldus. Gehuwd: H. Binnendijk én J. de Nobel. Overleden: H. Verlind 58 j. man. J. Fransen 85 j. weduwe van W. Knop- pert. P. Habermehl 72 j. man. W. P. Vis 5 dagen zoon. Agenda Leiden MAANDAG 14 APRIL De Gastspelers: opvoering van ^Nicht je uit Buenos-Aires", 8 uur nam. Leidse Schouwburg. Bedevaart naar St. Liduina van Schiedam. St. Adelbert Vereniging. Opleiding of Vorming bij het middelbaar on derwijs. Spreker de heer J. J. A. Zonneveld. Gulden Vlies, 8.15 u. nam. Leidse Amateurfotografen. Bijeen komst De Doelen, 8 uur nam. DINSDAG 15 APRIL St. Cosmas, kath. bond van kap- perspersoneel. 2e ronde nationaal kap-concours. Stadsgehoorzaal, 7 uur nam. Prof. Wijk. Kinder-operette. St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. Biertapwedstrijd. St. Ant. Clubhuis 25 uur nam. Oudheidkundige lezingen. Museum m Oudheden. 8 uur nam. R.K. E.H.B.O.-afd. Leiden. Begin nerscursus, r.k. Lyceum Marienpoel- straat, 8 uur nam. K. O.-filmstudiekring. Zevende en laatste voorstelling. „Calle Mayor". FiLmzaal Universiteit, 8 uur nam. WOENSDAG 16 APRIL Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. Interacademiaal Congres. Lezingen in Groot Auditorium Universiteit, 10- 14 uur en 20 uur. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Planti&unüe. Ledenvergadering, Gul den Vlies, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Kringverga dering, Turk, 2.30 uur nam. Volkenkundige lezing. „Japan, er varingen en indrukken", 8 uur nam. Museum. DONDERDAG, 17 APRIL R.K. E.H.B.O,-afd. Leiden. Ver volgcursus. r.-k. lyceum Marienpoel- straat, 8 uur nam. De avond- en nachtdienst der apo theken: Leiden: apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapsrk 8, tel 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 1118 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De nachten van Cabiria", volwassenen. Lido: „Eén kwam terug", 14 jaar. Luxor: Sissi, keizerin en moeder", alle leeftijden. Trianon: „Meisjes mambo's en whys- ky", /olwassenen. Rex: „De dief van Bagdad", 14 jaar. nemen, waarvoor al de leden reeds uitgenodigd worden. LEUK WERK VOOR ZONDAG MIDDAG. Sinds jaar en dag liggen er op de Brasemermeer 'n drietal zandzuigers. Door nog onbekende oorzaak dreig de een van de zuigers zondagmid dag ten onder te gaari, omdat het vaartuig water maakte. Door enkele zeilers werd dat opgemerkt en zij gaven hiervan onmiddellijk bij de jachthaven „De Brasem" kennis. Men toog op onderzoek uit en trachtte 't schip meer stabiliteit te geven. Dit was echter niet voldoende. De hulp van de brandweer werd ingeroepen, welke spoedig ter plaatse met 'n mo- terpomp achter op een motorsleep boot om 't schip leeg te pompen, 's Avonds laat was men nog bezig. Ingezonden door: Mieke Boer man, Hugo de Vriesstraat 69, Leiden. „DE ONVOLTOOIDE". Een metselaar-aannemer te Roelof- arendsveen vatte het plan op om met zijn motorfiets op een aan het water gelegen parkeerterrein enige rondjes ten beste te geven, welk plan hij (buiten zijn bedoeling) op de meest volmaakte wijze ten uitvoer heeft ge legd. Of er iets haperde aan berijder of voertuig, vermeld de historie niet, maar al bochtende schoot plotseling het hele geval rechtuit, met het ver rassende resultaat, dat motor en be manning zich aan het oog van de toe schouwer onttrokken door met donde rend geraas onder waterspiegel te verdwijnen. Laatstgenoemde schakelde direct over, en gaf een nummer gekleed zwemmen weg, wat ieders bewonde ring afdwong. Op het droge staande nam hij wee moedig afscheid van de motor, die niet tot navolging in staat bleek, al thans geen neiging daartoe vertoon- opgedragen door de geestelijk advi seur, kapelaan Keesen, voor de leden werd het feest voortgezet met een algemeen ontbijt in café ,,'t Witte Huis." Bestuur, regisseur en leden werden hier geestdriftig toegespro ken door kapelaan Keesen en de heer Goddijn, voorzitter van de KAB, waarvan de toneelvereniging een onderdeel is. Beide sprekers roem den de goede geest en prettige sfeer in de vereniging en de vooruitgang in de spelcapaciteiten onder de en thousiaste leiding van hun huidige regisseur. „Liefde voor Toneel" zal haar jubileum, zoals men weet. ook naar buiten dragen met de opvoe ring van „De Witte Non". Zij zal dit bekende stuk opvoeren op 19 april voor de Meerburgparochie, op 20 april voor de leden van de KAB. Op 24 april voor de Leidenaars in het Antoniusclubhuis aan de Mare en op 26 april te Langeraar, Onnodig u op te wekken naar dit mooie stuk te gaan kijken, dat gezien de goede re putatie van de toneelgroep goed voor het voeticht gebracht zal worden. DE KWAKEL Auto van de weg. Zaterdag- geraakte een vrachtwagen van de fouragehandel Lammers in de slappe en pas aangevulde berm aan de Bo- terdijk nabij de fam. D., met het ge volg, dat de wagen scheef zakte. De garagehouder P. Z. alhier werd met zijn kraanwagen te hulp geroepen, en binnen korte tyd had deze de zware wagen weer op de begane weg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Schoorsteenbrand. Zaterdagmor gen bemerkte de fam. v. N., wonende in „de Banken" alhier, dat uit de schoorsteen van hun buren, de fam. P. H.. verdacht veel rook te voor schijn kwam. Toen na enige tijd vlammen zichtbaar werden, werden de buren hierop attent gemaakt Enige metselaars uit Kudelstaart, die werkzaamheden aan hetzelfde huis verrichtten, namen onmiddellijk maatregelen. Zij vulden een zak met zand, klommen op het dak en dekten de brandende schoorsteen hiermede af. Ook werd van binnen de schoor steen dichtgestopt, de brand was zo doende spoedig in de kiem gesmoord Hulde aan het kordate optreden der metselaars. Door hun activiteit zijn de bewoners van een groot on heil gespaard gebleven. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van 14 April 1858. Te Arnhem zal in den loop van den zomer een concours plaats hebben van verschillen de zoo Nederlandsche als Duit- sche scherpschutters genoot schappen, welk concours zal worden uitgeschreven door het scherpschutters-genootschap al daar: Mik wis en schiet niet mis. 'n Bloedzuiverende kuur met Kruschen Salts drijft de oorzaak van die ondragelijke Bbeumatlsche Pijnen eruit. Onzuiver bloed is inderdaad veelal de oorzaak van veler lijden aan Rheu- matische Pijnen. Kruschen's zes mi nerale zouten voeren de bloedzuive rende organen nieuwe krachten toe, maken ze weer jeugdig. En zo naarmate het bloed weer krachtig gaat stromen verdwijnen de pijn- verwekkende onreinheden langs na tuurlijke weg. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. (Advertentie). DE KAAG Ds A. v. Leeuwen nam afscheid Ds A. v. Leeuwen. Herv, predikant alhier, nam gisteren na een periode van 8 jaar afscheid van zijn kerke lijke gemeente. In een tot de uiterste hoeken gevulde kerk hield hij zijn af scheidspredikatie. Woorden van dank en waardering werden gespro ken, onder de vele aanwezigen waren o.m. de burgemeester van Alkemade mr Kolfschoten, die ook mevr v. Leeuwen dankte voor het werk ge daan als bestuurslid van het dorps huis. De predikant dankte hij voor het eucumenisch werk verricht in deze plaats. Voorts spraken predi kanten van de kring Lisse en de ouderling Hulsbos namens de kerke lijke gemeente. de, waarna hij, in het leder gekleed, een sprekende gelykenis met een zee leeuw, zich te voet huiswaarts be gaf. Door een juist passerende kraan wagen werd het rollend materiaal spoedig weer op de begane grond ge bracht. Ingezonden door: J. KLEIN, Roelcfarendsveen, Noordeinde 246. KATWIJK ZILVEREN BURGEMEESTERSPAAR HIELD RECEPTIE Zaterdagmiddag hielden burge meester H. Duiker en mevrouw A. W C. Duikervan Hasselt in hun woning Nieuwe Duinweg 10 een re ceptie ter gelegenheid van hun vijf entwintig jarig huwelijksfeest, dat zij a.s. zaterdag hopen te vieren. Een zeer groot aantal inwoners der ge meente maakte van deze gelegenheid gebruik om het zilveren paar geluk te wensen. Wij merkten o.m. op de wethouders, de leden van de gemeen teraad, gemeentesecretaris D. O. C. Boekhoven, hoofden van dienst, en ambtenaren der gemeente en vele fi guren uit het plaatselijk verenigings- en organisatieleven. Dé Harmonie „Katwijk" bracht in de tuin een mu zikale hulde, terwijl vele bloemen en geschenken werden aangeboden LISSE Gisteren heetf kapelaan N. Bijns- dorp van de Maria-parochie te Lisse zijn koperen priesterjubileum ge vierd. De eigenlijke dag van het feest was op 22 maart j.l. maar in verband met de vasten, werd de viering uit gesteld. De kerkelijke viering werd ingezet met een plechtige Hoogmis in de pa rochiekerk, des morgens om half tien. 's Middags om 2 uur was er in „Mariënburcht' een receptie voor de verenigingen en corporaties, om half drie gevolgd door die van andere pa. rochianen en belangstellenden. Namens de parochie werd de jubi laris een bandrecorder alsmede een radio-pick-up-combinatie aangebo den. Om half vyf celebreerde de ju bilaris een plechtig danklof. Kape laan Bijnsdorp heeft zich in de nog jonge Maria-parochie vooral grote verdiensten verworven door de orga nisatie van het jeugdwerk. Hij stichtte o.m. Jongensstad en voorts is hy o.a. aalmoezenier van de verkenners en geestelijk adviseur van de voetbalvereniging „Lisse" en van de r.k. Middenstandsvereniging. N00RDWIJK Jubilea in „Huis ter Duin'' Het zeventig-jarig bestaan van het „Huis Ter Duin" en het zilveren ju bileum van de direkteur, de heer W. Tappenbeck is zaterdag gevierd met een receptie en een banket. Vele belangstellenden uit de hotel wereld en uit die van toerisme en verkeer kwamen de heer Tappenbeck en de commissarissen complimente ren. Dr. P. J. Kostelet bood de vlag van de internationale Lions Club aan. De heer L. van Sterkenburg, direc teur van het Palace-hotel, voerde het woord namens alle hotelhouders in Noordwijk. Er werden vele geschen ken aangeboden en heel het hotel geurde van bloemen. De receptie werd ook bezocht door vele bekende figuren uit auto- en j motorsportkringen. De heer P. Nor- tier bood gelukwensen aan als voor zitter van de Tulpenrally-organisatie. Ook de burgemeester van Noord wijk mr. G. F. W. van Berkel bood zijn gelukwensen aan. De gezamenlijke leveranciers kwa men mét een grote maquette van Huis ter Duin, waarin enkele kost bare geschenken (o.a. een filmappa raat) verborgen zaten. 's Avonds werd m de versierde di nerzaal een banket gegeven waaraan o.m. aanzaten de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, de heer J. G. Meijer, voor zitter van de Horecaf en vele andere autoriteiten. DIEF REED TEGEN BOOM. Dezer dagen ontdekte een hotel houder, dat, vermoedelijk met een valse sleutel, zyn bureau was ge opend en een bedrag van 3000 was verdwenen. Verder miste men ook nog de papieren van een auto, kle ren en een fiets. Toen men ook nog tot de ontdekking kwam, dat de huis knecht plotseling was verdwenen, lag de combinatie voor de hand, dat hij de dader was. Nadat een uitgebreid onderzoek was ingesteld, kwam eer gisteravond het bericht binnen, dat de gezochte persoon in de omgeving van Purmerend met een auto tegen 'n boom was gereden. Van deze gele genheid maakte de politie gebruik om hem in te rekenen en over te le veren aan de politie alhier. Brandstichters gepakt. Na naar stig speuren van de politie kon een 6-tal Katwijkse jongens in de leeftijd van 1416 jaar worden gepakt, die verantwoordelijk zijn voor de duin brandjes van de laatse tijd. Dat er nu voor deze jongelui nog een potje op het „vuur" staat is begrijpelijk. SASSENHEIM Toneelvereniging „Elckerlyck". Voor de laatste maal in dit speel seizoen bracht een „Elckerlyck" een toneelstuk. Ditmaal was „De Schip per van de Maartje Jacoba" gekozen. Een bekend radiospel van Klaas Smelik. De zaal was ei-vol, hetgeen de heer Driessen de opmerking ont lokte, dat hierdoor bewezen wordt, dat de televisie nog geen overwicht heeft kunnen krijgen op het toneel. De aanwezigen hebben werkelijk kunnen genieten. Aanvankelijk leek het, dat het stuk zwak gespeeld zou worden. Het begin was althans zwak, doch hoe verder men kwam, des te heter het ging. Er waren verschillen de zware rollen. Deze werden echter zeer goed vervuld. Eén ervan, die van moeder Walthuis, werd schitte rend vertolkt door Joke Huyts. Voor al waar zij meestal geheel andere rollen heeft, mag dit een zeer goede prestatie genoemd worden. Henk Vrijburg als schipper was weer even goed als enige jaren ge leden, toen hij ee ongeveer zelfde rol had in „De Rane antwoordt niet". Een keiharde kapitein. Hard voor zichzelf, z'n bemanning en z'n kin deren, waar z'n vrouw juist een ge heel ander karakter had en nogal van mening verschilde over de opvoeding van hun zoon kwam het nogal eens tot echtelijke twisten, die uitliepen in een tragische situatie. Ook gezien de inhoud en de strek king was het een zwaar stuk, vooral voor de spelers. Twee personen ge noemd te hebben, wil niet zeggen dat de andere spelers niet goed wa ren. Integendeel, alle rollen werden zeer goed vertolkt en het prettige is, dat men ook op de kleine dingen let zoals de geluiden in een haven, het vertrek van een schip enz. Het ge heel maakte een heel verzorgde in druk. Een waardig slot van het 8ste speelseizoen. VOORSCHOTEN GROSLUSTSTEMMING K.V P. Gisteren heeft de groslijststebming plaats gehad voor de candidaten van de gemeenteraad voor de KVP af deling Voorschoten. Circa 250 leden van de K.V.P. waren opgekomen om hun stem uit te brengen. In het po litiek advies is weinig wijziging ge bracht; alleen de volgorde van de candidaten werd gewijzigd. Het po litiek advies luidde: 1. G. Schrama, 2. C. Fortanier, 9. N. C. Lamboo, 4. G. v. d. Hulst, 5. ir W. C. M. Rom- bouts. De groslijststemming bracht de navolgende wijziging: 1. G. Schra ma, 2. G. v. d. Hulst, 3. ir W. C. M. Rombouts, 4. C. Fortanier, 5. N. C. Lamboo, 6. drs J. R. E. Eysink Smeets, 7. A. I. J. Maas, 8. dr J. J. Dormeier, 9. J. C. Hendriks, 10. J. C. Knijnenburg, 11. L. den Hollander, 12. C. C. 't Mannetje 13. mevr. mr H. M. WohlWarendorf, 14. W. J. Stumpel, 15. A. Th. Kleijs. WASSENAAR Ernstige aanrijding. De 25-jarige motorrijder, de heer J. H., alhier reed op de rijksweg 4A onaer Leidschen- dam tegen een aldaar geparkeerde aanhangwagen. Met een schedelbasis- fractuur moest 't slachtoffer in zorg wekkende toestand oer geneeskundi ge dienst naar de Sint Ursulakliniek te Wassenaar worden ovei gebracht. Marktberichten ROTTERDAM, 1* april. Vee. Aan voer 2136 stuks vee. 1397 vette koeien, 739 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 3.00 3.35; 2e kw. 2-70—3 00 3e kw. 2.50 —2.70; varkens 182—180—178. Handel: vette koeien aanvoer ruim, handel kalm, vooral niet hoger in prijs, enkele prima exemplaren bo ven notering; varkens aanvoer groter, handel redelijk, prijzen lager, enige prima exemplaren boven notering.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2