Ge Prijzenwaterval Wie puzzelt mee Ontstemming over brief van minister Witte Proces-verbaal is er Rotterdamse politie meldde vangst van oliedieven Bemiddelingsbureau „fleste" adspirant caféhouders Reeds honderden slachtoffers Geheimzinnige vogelsterfte in de Achterhoek weekelykse CRonycke Ernstig auto-ongeval te Leiderdorp ZATERDAG 12 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Geen doorberekening kosten bouw-CAO „OVERLEG WORDT DOORKRUIST" In kringen van de bouwnijverheid is men zeer verbaasd en ook enigs zins ontstemd over een schrijven van minister Witte aan de gemeente besturen inzake de doorberekening van de kosten verbonden aan het in voeren van de nieuwe CAO voor de bouwvakarbeiders. Minister Witte stelt namelijk, dat na 15 april deze kosten niet mogen worden doorbe rekend. Dit houdt in dat alle aanbestedin gen, welke na die datum plaatsvin den, gebaseerd moeten zijn op de nieuwe lonen. Maar, zo zei men ons, deze lonen zijn ook nog niet officieel vastgesteld. Wel is er vorige week overeenstemming bereikt tussen de werkgevers en werknemers over de doorberekening, maar woensdag j.I. ontvingen de betrokkenen een schrij ven van de regering dat ondertekend was door de ministers Suurhoff, Witte en Zijlstra, en waarin gesteld werd, dat de regering niet akkoord kon gaan met de gevonden oplossing. Zoals wij reeds meldden stelt de regering haar goedkeuring voor de nieuwe CAO afhankelijk van de wijze waarop werknemers en werkgevers tot een akkoord komen over de door berekening. De brief van de regering was ge dateerd 9 fpril, de circulaire van mi nister Witte aan de, gemeentebestu ren draagt de datum 10 april. Onbe grijpelijk noemde men het, dat mi nister Witte op deze wijze het over leg tussen werkgevers en werknemers meent te moeten doorkruisen. Door de gemeentebesturen reeds nu te dwingen zich neer te leggen bij een akkoord, dat nog niet is bereikt, maakt men het overleg tussen werk gevers en werknemers Over de door berekening uiterst moeilijk. Het is dan ook niet uitgesloten dat hoewel Giessendamse calé's zondag taboe Morgen zullen de café's van Gies- sendam wederom gesloten zijn. In een bespreking met de burgemeester en de rijkspolitie hebben de caféhouders besloten, in afwachting van de beslis sing van de rechtbank hun zaken op zondag dicht te houden. Zoals wij reeds eerder vermeldden, was er in de gemeente Giessendam eeri probleem ontstaan toen 1 januari '57 de gemeentenGiessendam en Har- £et volgende: vrijwel alle instanties behalve de re gering zich over de nieuwe CAO heb ben uitgelaten en het overleg als af gesloten kan worden beschouwt, op nieuw vertraging in de invoering zal ontstaan. In de betreffende circulaire is de gemeentebesturen en woningbouw corporaties aangeraden de bestekken zodanig te redigeren, c.q. te wijzigen, dat de risicoregeling buiten werking wordt gesteld ten aanzien van de verrekening van verhoogde lonen en sociale lasten, welke een gevolg zijn van de eventuele invoering van de nieuwe CAO. Zondag 20 april vindt bij café- restaurant „Drievliet" te Rijswijk de start plaats van de tweede „Polder rally" voor auto's, scooters en moto ren. De „Polder-rally", welke inmiddels bij vele katholieke automobilisten en motorrijders een begrip is geworden, wordt gereden door de mooiste Zuid- Hollandse polders en is 65 km. lang. Zij wordt georganiseerd door de bouwcommissie van de „Goede Her der-kerk" te Voorburg en is ten bate van het bouwfonds van de Goede Herder. Men kan voor de rit nog in schrijven tot woensdag 16 april a.s. bij de penningmeester van het bouw fonds, de heer A. F. M. Verschuwen, Willem Klooslaan 32 te Voorburg. Aan de start is tot 13.30 uur beperkte inschrijving mogelijk. Voor deze rally is een wisselbeker ter beschikking gesteld, bovendien worden er prij zen uitgeloofd. Ook Leidenaar er in betrokken De Rotterdamse politie heeft een groot komplot van 23 oliedieven op gerold, die hun werkgever de N. V. E. in de Pelgrimstraat minstens 50.000 liter petroleum en 1500 liter smeer olie lichter hebben gemaakt. Voorts eigenden zij zich 20 petroleumkachel tjes, 25 lege olievaten, nieuwe en oude autobanden en twee complete autowielen toe, zo lezen wjj in het Algemeen Dagblad. Een grote klant van de N. V., een 40-jarige oliehandelaar in Leiden, was ook de belangrijkste afnemer van de „zwarte olie". Deze man, die per jaar miljoenen liters kocht, maakte gemene zaak met het personeel van de N. V. om bij het overpompen van olie uit tankschepen in tankwagens de pomp ook even aan te sluiten op zijn auto's. Ook de smeerolie en de kacheltjes nam hij o/er. Toen hjj zo eens 7000 liter had ge tankt ondekte men in de boekhouding van de N. V. een verlies, men dacht aan knoeierijen. De schuld van het tekort werd tenslotte echter geweten aan een lek in het tankschip. De zaak kwam aan het rollen, toen politieagenten vorige maand 's nachts een auto aanhielden waarin twee autowielen. lagen. De chauffeur be kende dat hij deze had gestolen en biechtte toen ook móar de oliedief stallen op. Mr. Tj. D. Schaper advocaat te Lei den schreef ons naar aanleiding van berichten in deze geest onder de titel „ROMA LOCUTA, CAUSA FINITA?" dinxveld samengevoegd werden. In Hardinxveld konden de inwoners na melijk ook op zondag hun partijtje biljart onder het genot van een glaas je bier spelen, in Giessendam was zulks echter volgens een gemeente lijke verordening verboden. Na samenvoeging van de beide ge meenten werd besloten, dat in af wachting van een besluit van de raad elke buurtschap zijn oude gewoonte zou handhaven. Toen echter voor de rechtbank van Dordrecht een café houder in Oud-Beijerland vrijgespro ken werd, nadat hij eenzelfde politie verordening overtreden had, vatten de Giessendamse kasteleins moed en lokten een procesverbaal uit door hun café' op zondag voor het publiek open te stellen. De politie deed aanvankelijk of haar neus bloedde, maar dat was de kasteleinseer te na en met grote bor den „Zondags Geopend" daagden zij Hermandad uit. Toen ook dit niet hielp waren er zelfs enkele die een grote yuke-box kochten en deze zo hard mogelijk lieten schetteren. Nu hebben de „kroegbazen" hun zin, het proces-verbaal is opgemaakt. In de Rotterdamse pers (waaronder de grote) las ik een bericht over „Personeel van 'n oliemaatschappij" hetwelk zich had beijverd zijn werk geefster op grote schaal te beroven, waarin echter een bepaalde tendens ligt besloten waartegen ik als ver dediger van één der verdachten ern stig moet protesteren. In dat bericht, hetwelk kennelijk van de met het onderzoek belaste rechercheur of inspecteur afkomstig is, of door een dezer geïnspireerd is, wordt stemming tegen een Leidse verdachte gemaakt, ook bij de rechterlyke autoriteiten die onver hoopt dit bericht lezen door het volkomen onbewezen feit en te be wijzen onware verdachtmaking dat „het grootste deel van de ontvreemde goederen zou zijn afgenomen door een oliehandelaar te Leiden. Zolang het onderzoek nog gaande is en zolang alleen de verdachten pogen elkaar of een bepaald iemand de schuld van hun wandaden in de schoenen te schuiven zonder dat van enig objectief bewijs of objectief des kundig onderzoek iets hoegenaamd is Oplichters „verdienden" vijftig mille Twee Amsterdammers en een Ha genaar hebben enkele jareniang een aardige bijverdienste gevonden in een „verkoopkantoor" dat bemiddeling verleende bij overname van Horeca bedrijven. Dezer dagen is het drie tal gearresteerd op verdenking van oplichting, dan wel verduistering ten bedrage van minstens 50.000 gulden. Het kantoor placht zich in verbin ding te stellen, enerzijds met eigena ren van café's, restaurants en derge lijke en anderzijds met gegadigden. Bij de besprekingen met adspirant- kopers waren doorgaans geen getui gen aanwezig. De directeur van het kantoor en zijn helpers lieten dan doorschemeren, dat zij gemakkelijk ir staat waren, eventuele geldschie ters te interesseren voor het groot ste gedeelte van de financiering der door hen aangeboden objecten. De bedragen, waarover de gegadigden op het tijdstip van de onderhande lingen konden beschikken, werden dan alvast „in beheer genomen Daaruit zouden o.m. de nodige ver gunningen en inventarissen worden aangeschaft. In een contractje dat ten slotte werd opgemaakt, stond met kleine lettertjes ergens te lezen, dat „De verkoper zijn medewerking zou verlenen bij het verkrijgen van de benodigde credieten", een frase waarmee de oplichtersbende in volle vrijheid alle kanten op kon. Na verloop van tijd kwam de klant informeren hoe het er nu mee stond en kreeg dan prompt te hofen, dat het niet wilde, zoals het kantoor zich dat had voorgesteld. Na verloop van tijd bleek, dat de zaken geen door gang konden vinden en kreeg de te- teurgestelde koper zijn geld terug, on der aftrek van „onkosten", die dik wijls bijna de helf van het gefour neerd kapitaal bedroegen. Zo vernuftig hadden de „directeur" en zijn helpers de zaak opgebouwd, dat de recherche, ondanks een regen van protesten en klachten, geen boos opzet kon bewijzen. Het kan toor had er voor gezorgd, geen fic tieve zaken te doen en in alle onder zochte gevallen was er inderdaad een bepaald bedrijf te koop. De oplichters liepen tegen de lamp, toen de politie erachter kwam, dat het bureau Horeca-zaken te koop aanbood, tegen aanzienlijk lagere prijzen, dan de verkopers er voor hadden gevraagd. Dat moest de ko pers lokken, terwijl de „bemidde laars" wisten, dat de zaken nooit zouden doorgaan. Toen de politie dat wist, kon zij ingrijpen. De bedriegers hadden, bij het toenemen van de poli tionele belangstelling, hun kantoor opgedoekt maar één van de drie, de Hagenaar, had in zijn woonplaats een soortgelijk bureau opgericht Er waren sinds het opheffen van de zaak genoeg „ouJe klachten" over om de vervolging tegen het drie manschap in te zetten. In tien geval len werd proces-verbaal opgemaakt Men kwam hierbij tot een geschat bedrag van rond de vijftigduizend gulden maar het staat wel vast, dat de frauduleuze praktijken van het bemiddelingsbureau een veel groter omvang hebben gehad. gebleken, zou het aanbeveling ver dienen, dat de door de politie gelan. ceerde berichten zich beperken tot objectieve berichtgeving. Er zijn landen, als Zuid-Afrika waar 't zelfs verboden is enige mede deling te geven aan zaken die sub judice (dat is aan het oordeel van de rechter) onderworpen zijn. LEIDERDORP BEGRAFENIS WETHOUDER L. C. SNEL. Onder grote belangstelling is gister middag op de Algemene Begraaf plaats het stoffelijk overschot van de heer L. C. Snel ter ruste gelegd. Na dat ten huize van de familie Snel een rouwdienst was gehouden schaarden bij het gemeentehuis alle raadsleden zich achter de baar. In de aula op het kerkhof sprak ds Banga en werd ge zongen „Halleluja, lof zij het Lam" Dit vers had de overledene zondag avond voor zijn verscheiden nog mee gezongen. Vervolgens werd het woord gevoerd door burgemeester K. v. Die- peningen, die met ontroering sprak over zijn vriend Snel. Zijn geloofsle ven was rechtvaardigheid en dit stem pelde hem tot een grote f.'guur, aldus burgemeester Van Diepeningen, die namens de gehele bevolking van Lei derdorp oprechte dank bracht voor wat wijlen de heer Snel voor de ge meente heeft gedaan. Namens de A.R. kiesvereniging sprak de heer C. Hobo, die de overle dene een vraagbaak noemde voor de jongeren. Hij was soms niet gemak kelijk voor anderen, maar was dit ook niet voor zich zelf. Nog werd het woord gevoerd namens de bond van huiseigenaren. De heer Broxterman. •als waarnemend voorz. van de socia le raad, gewaagde met grote waarde ring voor de grote kennis van zaken en personen van de heer Snel. Een zoon van de overledene dank te voor de belangstelling en eer aan zijn vader bewezen. Aan de groeve las ds Banga de geloofsbelijdenis en dankte met het Onze Vader. Er past een woord van protest als blijken kan en naar mijn vaste overtuiging ook blijken zal, dat aan onze Leidse ingezetene al teveel aan dacht in dit soort berichtgeving wordt besteed De schuldigen die zich hebben meester gemaakt van de on- derwerpelijke goederen, dat wil zeg gen voornamelijk petrolie, zijn over al iii den lande te vinden, en de po litie behoorde haar taak wat degelij ker uit te oefenen dan fabeltjes in de wereld te zenden. Mogelijk vindt de plaatselijke politie steun in gelijk soortige voorlichting, zoals ook b v. in de zaak K. is gebleken, doch het i i«: dp 7aak van de nolitie te vervolren I 2ondaö 13 april. Zr. Hoogvliet, Kom is ae zaaK van ae poiine te vervolgen Aaiwee T-pidordnm Tpipf v: en op te sporen; zij behoort de ru- «jono briek: gemengde berichten aan de X'1U Z4yuy- journalistiek over te laten. 1 Tussen 1214 uur K 171031297, Buitengewone raadsvergadering. Op maandag, 14 april 1958, 's avonds om 7.15 uur zal de raad in buitenge wone vergadering bijeenkomen. Op de agenda komen o.a. voor: Herden king van wethouder L. C. Snel, die op 7 april 1.1. is overleden; onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid C. Meerburg, toelating en be ëdiging en verkiezing van een wet houder in de vacature Snel. Zondagsdienst wijkverpleegster. Sondag 13 april: Zr. Hoogvliet, Kom j van Aaiweg 7, Leiderdorp. Telef. K Vergiftigd graan? Op de versgeploegde akkers in bet buurtschap Harreveld, gemeente Lichtenvoorde (Gld.j, liggen enige honderdtallen vogels. De boeren in de omgeving van dit plaatsje nemen aan. dat er een onbekende vogelziek te is uitgebroken. De rijkspolitie is er echter van overtuigd, dat dit on mogelijk het geval kan zijn. Zij neemt aan, dat hier sprake is van vergif tigd graan. Maar met deze veronderstelling is de vreemde vogelsterfte niet opge lost. Het grootste gedeelte van de slachtoffers bestaat uit houtduiven (naar schating tot nu toe 250), ver der bevinden zich onder hen lijsters, mezen, merels en vinken. In deze tijd van het jaar vallen er in ons land, door bespuitingen van bomen en gewassen met giftige stof fen, overal slachtoffers onder het ge vogelte. Deze sterfte krijgt echter normaal nooit zo'n massaal karakter als nu in Harreveld. Graanmonsters. Op verscheidene landerijen in Har reveld zijn graanmonsters genomen, welke naar Den Haag opgestuurd zijn om aldaar te worden onder zocht. Als de uitslag van het onder zoek bekend is, kan de politie uitma ken of er eventueel sprake is van overtreding van de jacht- en vogel- wet. Wij mogen niet aannemen, dat hier opzet in het spel is. Misschien is het een kwestie van onachtzaamheid of ondeskundigheid op het gebied van kunstmatige bemesting of ziektebe strijding geweést. De veroorzake* van deze rampzalige sterfte dient echter op gevoelige wijze op zijn on achtzaamheid gewezen c.q. daarvoor gestraft te worden. Hulde aan Ter Aar! I Men schrijft ons: De uitslag van de K.V.P.-gros- 3 lijst-stemming voor de gemeen- teraad van Ter Aar had aanlei- ding gegeven tot enige onvol- daanheid, omdat op geen der ver- l kiesbare plaatsen een werknemer was gekomen. Vooral in werkne- merskringen dreigden hierover moeilijkheden. Door overleg en medewerking is er echter een op lossing gevonden in deze kwestie. Het bestuur van de K.V.P. deel de mede, dat de heer C. A. v. d. Hoorn, die als no. 7 op de lijst stond, bereid is gevonden deze plaats af te staan aan een werk nemer n.l. de heer A. Heemskerk. Door deze oplossing is niet alleen het werknemers-verlangen be vredigd, maar bovendien ook nog j verkregen, dat Korteraar een vertegenwoordiger zal krijgen in de nieuwe raad. Voor de spontane bereidheid, het persoonlijk offer te brengen terwille van het grote goed der katholieke eenheid, Is het K.V.P.- bestuur de heer Van der Hoorn zeer dankbaar. Deze daad ver dient erkentelijkheid en waarde ring van geheel het katholieke volksdeel. Geen groeps- of buurt- verlangens zijn nu onbevredigd gebleven. Daarom zal de K.VJ*. van Ter Aar in grote eensgezind heid ter stembus gaan, en, naar we hopen, een klinkend resultaat behalen. Weer kind verdronken in Weipoortsevliet te Zoeterwoude Hedenmorgen is het 4-jarig jon getje van'de familie J. Captein in de Weipoortse Vliet te Zoeterwoude ver dronken. De toegepaste kunstmatige adem haling door de spoedig aanwezige E.H.B.O. mocht niet meer baten. Het kind heeft waarschijnlijk een kwar tier in het water gelegen. Vorig jaar is in deze Vliet even eens een kind verdronken. Bijna jaarlijks komt hier een geval van verdrinking voor. VOORSCHOTEN Zondagsdienst der artsen. De medische zondagsdienst wordt deze week waargenomen door dr. F. H. W. Swen, Veurseweg 20., telefoon: 2356. De zuster is te bereiken aan het Gezondheidscentrum, Wijngaarden laan 1, telefoon 2177. WARMOND Med. dienst Zondag 13 april wordt de doktersdienst waargeno men door dr. G. v. Raay, Sassen- heim, telef. 7777. V00PM0UT Med. dienst Zondag 13 april wordt de doktersdienst waargeno men door dr. G. v. Raay, Sassen- heim, telef. 7777. SASSENHEIM Med. dienst Zondag 13 april wordt de doktersdienst waargeno men door dr. G. v Raay. Sassen- heim, telef. 7777. Het kenmerek van dees weeck was fees in elcke 'toon, in Leyden en in Lis, maer Leyden spant de croon. Daer waeren er liefst vy! teg'lyck bij Zaalberg (van de deeckonsj die voorwerp waeren van veel loff met groote uytroepteeckens! Wel vyff teg'lyck dat gaet aen 't loopend bandjen; sy kreeghen hulde toegeswaeyd en tot besluyt een handjen inet wat er in. En een van hen die kreegh oock nogh een plack, omdat hy veertich jaeren trouw tusschen de deeckens stack! In Lisse wasset sestich jaer dat moest worden gevierd. En dies wierd in De Witte Swaen de boel weer fraey vercierd. Wat L. van Dijk heeft gepresteerd dat komt niet dickwyls voor, want sestich jaer by éénen baés dat kander heusch mee door. Hy kreegh het silver opgeprickt door Lisse's burghervaer. (Hy had al brons gekreeghen by - syn feest van vyfftich jaer). En nieuwe paeters synder oock in Voorhout selfs wel twee; die vierden daer hun eerste mis heel Voorhout vierde mee. Het was een groote plechtigheyd waer yeder nogh van spreeckt. Heyl de gemeenschap die so maer paeters in veelvoud kweeckt. Sulx schynt in Voorhout heel gewoon het is een kweeckersplaets. In Voorhout gaet men stil syn gangh en doet maer sonder praets. Maer oock ons ons goeye Haeg9che Schouw piekte een graentjen mee; daer wasset oock al dubbel feest oock daer waeren 't er twee. Twee Montfortanen, .Terwe Gods", die stonden met elkaer als nieuwe paeters s.m.m, aen 't priesterlyck altaer. Tesaemen deeden sy het Loff twee broeuers naer de siel; Of 't graen. dat in hun hert gestrooyd in goede aerde viel! En Leyden deed niet minder want oock hier kreegh men syn deel aen nieuwe paeters o.f.m. (die synder nooyt te veel). So was 't een weeck van groot geluck in Voorhout, Leyden, Schouw, met paeters in een toogh ot py en in de voorjaerskou. Want sneeuw en ys, dat wasset beeld dat dit jaer Paeschen bood, maer in veel herten brandt het vier het vier van liefde rood! Ick wou maer dat de winter toch nu eyndelyck eens vlood. In Holland isset altyd wat meest in de pot de dood! Ick sou gaen vloucken op het weer maer wat er aen te doen? Al doet de lente het dan niet ick hou maer myn fatsoen! 't Is morghen sondagh en misschien gaet keeren het gety. Ick wer-sch U allen sonneschyn en sonneschyn voor my. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Horizontaal: J. waarschijnlijkheid voor naderend onheil, 6. rijk, staat, 12. stad in België, 14. stroompje, 16. inhoudsmaat (afk.), 18. rijkstelefoon (afk.), 19 nauw, 21. bijwoord, 22. wa ter in Friesland, 23. zalmachtige vis. 26. binnenkort, 29. titel voor Turkse landvoogden, 30. muiter 32. meis jesnaam, 33. en personne (afk.), 34. en omstreken (afk.), 36. pret, 37. on bekende, 38. bekende afkorting, 39. stad in Duitsland, 41. afgestoken stuk gras, 43. slede, 44. eerdat 45 voegwoord (Fr.), 47. wild zwijn, 49 nauwe opening, 52. afkorting van terbium, 54 slede, 55. dikke boter ham, 57. errors excepted (afk.), 58. meisjesnaam, 59. zangwijs 61. zijtak Donau, 63 zuiver, 65. pelgrimsstaf, 67. samenhang, 69. emeritus (afk.), 70. muzieknoot, 71. Zwitsers kanton. 73. voedsel, 74. voorzetsel, 75 schor 77. levenslucht, 79. bekende, 80. fa milielid. Verticaal: 2. landbouwwerktuig. 3. afreis, 4. tegen, 5. atmosfeer (afk.), 7. afnemend getij, 8. verscheurend dier, 9. land in Europa 10. maan stand, 11. schuin, 13. voegwoord, 15. Chauffeur in levensgevaar Op de zijtdijk, bij de uitmonding van de Provinciale Weg te Leider dorp is vannacht omstreeks drie uur een afschuwelijk verkeersongeval gebeurd, waarbij de bestuurder van een personenauto uit Leiderdorp, levensgevaarlijk werd gewond. De automobilist, drs J. M. Middel koop, verbonden aan de Touwfabrie- ken te Leiderdorp, kwam met zijn auto uit de richting Amsterdam van de Provinciale weg, rijdend in de richting Leiden. Door onbekende oorzaak men neemt aan dat de bestuurder door slaap is overmand heeft de auto de schrikhekken ge raakt, is vervolgens tegen een boom gebotst, waarop de auto naar links is omgevallen en zich een halve me ter in de grond heeft geboord. Omwonenden werden wakker dooi de klap. Ze waarschuwden ogenblik kelijk de Rijkspolitie en de Eerste Hulp dienst te Leiden. De wacht commandant van de Leidse politie die de melding van de EHD binnen kreeg heeft telefonisch contact opge nomen met de Rijkspolitie van de groep Leiderdorp, waarna ter assis ten tie een overvalwagen met perso neel naar de plaats van het ongeval vertrok. Ook de brandweer rukte met een nevelspuit uit, omdat men vreesde, dat de omgevallen auto in brand zou vliegen. De komst van zoveel hulptroepen bleek niet overbodig: de bestuurder zat zodanig bekneld, dat hjj moest worden uitgezaagd. In bewusteloze toestand werd de verongelukte naai een van de Leidse ziekenhuizen ver voerd. Hij heeft vermoedelijk ver wondingen opgelopen aan de wer- „J velkolom. Voor zijn leven wordt ge- oplossing bij de'redactie hebben ia- vreesd. ten bezorgen. gedeelte ener erfenis, 17. versleten lap, 19. insektenetend zoogdier, 20. kleur, 22 einde, 24. look, 25. nummer (afk.), 27. oude lengtemaat, 28. tel woord, 31. grappig, 35. kant van een stroom, 37. begrip. 39. vlaktemaat, 40 gevangenis. 41. baal, 42. achting, 46. hoop. 48. dorp in Gelderl onder Epe, 50. ontzag 51. stad in Engeland, 53. jongensnaam, 55. republiek in Z. Amerika, 56. 3e zoon van Jacob en Lea, 58. rode Spaanse wijn, 60. in loco (afk 61. muzieknoot, 62 af korting van neon. 64 bekende afkor ting, 66. telwoord, 68 verstand 72. oude Egyptische zonnegod, 75. uit roep, 76. muzieknoot, 77. jaar (afk." Lat.), 78. voornaamwoord. ■■komt in zichi mm Het gewoonlijk zo rustig-voort kabbelende beekje van de puzzel- rubriek heeft zich de vorige week gestort in de stroomversnelling van een Paaspuzzel. Dat bracht een be roering met zich mee, die de volgen de week een hoogtepunt zal vinden in een loting, die als een woelige waterval, een regen van prijzen op de hoofden van onze abonné's zal doen nederdalen als een buitje flon kerende waterdruppels U weet het toch nog: het zijn geld prijzen waarvan de eerste 25 be draagt. Voorts zijn er twee prijzen van ƒ10.— en vijf prijzen van f5.—. Er is nog een kans om in de loterij mee te dingen. Stuur daartoe uw oplossing voor of op woensdag 16 april a.s. aan de puzzelredaktie van de Leidse Courant. Vergeet u daar bij vooral niet uw inzending te voor zien van het motto: ..PAASPUZZEL" Dit ter onderscheiding van de oplos singen op de wekelijkse puzzel, die u hiernaast weer vindt. U zult er ons veel moeite mee besparen. De puzzelredactie van de Leidse Courant wacht weer een stroom van oplossingen op de hierbijgaande kruiswoordpuzzel. De inzenders, die wensen mee te loten naar één van de beide prijzen van vijf gulden, die weer ter beschikking zijn, moeten voor donderdagmorgen 12 uur hun

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5