Noodkerk van nieuwe Alphense parochie 2 x 4 geslachten te Roelofarendsveen WOENSDAG 9 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Zakeiifk (tezaek uit een janye %ep,uMiel De minister van handel uit de negerrepubliek Ghana, min. P.K.K. Quaidoo, bracht met zijn staf dinsdag een bezoek aan de minister-president dr Drees. Links van dr Drees de min. van handel. Inwijding op 25 april Nadat in de week van 3 tot 8 fe bruari van dit jaar de firma F. H. Geers te 's-Gravenhage met de grond werkzaamheden t.b.v. de fundering voor de houten noodkerk van de nieuwe Pius X-paroehie van bouw pastoor A. Groen een aanvang had gemaakt, is een tamelijk voorspoe dige opstelling van de noodkerk ge volgd. Reeds op 22 februari kon de ken E. A. M. Paap samen met bouw pastoor Groen op officiële wijze de eerste spant heffen. Nu is het reeds met de werkzaamheden zover gevor derd dat gezegd kan worden, dat de kerk op vrijdag 25 april as. des avonds om half acht door de deken zal worden ingewijd en dat hij. mits de officiële benoeming daartoe van de bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen bijtijds afkomt, onmiddel lijk na de plechtige inzegening van het kerkgebouw, bouwpastoor Groen zal kunnen installeren als pastoor van de Pius X-parochie. Zoals bekend mag worden veron dersteld woont bouwpastoor Groen in de Van Brakelstraat nr. 30, in de nabijheid van het terrein waar thans ook reeds grote activiteit heerst met betrekking tot de bouw van een acht- Massige lagere school aan de Van Nesstraat, door de firma H. Oudenes te Alphen aan den Rijn, onder archi tectuur van de heren ir Van Oerle en J. J. Schrama, te Leiden. Ook de noodkerk heeft haar ingang aan de zijde van de Van Nesstraat De defi nitieve stenen kerk zal te betreden zijn aan de Pieter Florisstraat. De noodkerk is een van een serie van tien houten kerkgebouwen naar het ontwerp van architect W. J. Fio- let te 's-Gravenh'age. Zij is 30 m lang, 10 m breed en 4.75 m hoog, heeft bo ven de ingang een eenvoudig kruis en boven het kruisgedeelte van het gebouw een klein klokketorentje waarvoor de bronzen klok al is ge arriveerd. Ruim 300 personen zullen voorlopig de kerkdiensten kunnen bijwonen, terwijl dit aantal zo nodig in de toekomst met 80 kunnen wor den verruimd door bij de kerk te trekken het zij-kapel-gedeelte. Het ligt namelijk in de bedoeling dit ka pelletje voorlopig te gebruiken als kleuterschool. De kerk als het kapelgedeelte wor den verwarmd door drie oliestook- kachels. In de kerk bevinden zich vier biechtstoelen, een Sacramentsaltaar alsook een altaartafel waarop de priester naar de gelovigen gekeerd de H. Mis kan opdragen. Voorts heeft de kerk een kleine sacristie. Het zangkoor krijgt een plaats op het priesterkoor. De kerk is voorzien van fraaie houten banken welke in drie rijen zijn opgesteld, t.w. in het mid den en de twee zijkanten. Er is ge zorgd voor goede dag- en kunstver lichting. Indien alles volgens program ver- loopt zal op zaterdag 26 april reeds het eerste bruidspaar in het huwelijk treden in de noodkerk, waarna om 11 uur tot zijn intentie een H. Mis zal worden opgedragen. Op 27 april zullen jongens en meis jes, die in de nieuwe parochie wo nen hun plechtige geloofsbelijdenis vernieuwen. Op zondag 13 april, Beloken Pa sen, neemt pastoor Groen tijdens alle H. Missen afscheid van de dekenale parochie en zal bij die gelegenheid een liefdadigheidspredikatie houden ten behoeve van zijn nieuwe parochie. Dezelfde dag wordt in de noodkerk een tentoonstelling gehouden van de gekregen en gekochte paramenten. Binnenzijde: het nog niet met de no dige paramenten uitgerust priester koor; op de achtergrond het Sacra mentsaltaar, op de voorgrond de al taartafel; links de preekstoel, uiterst links het zangersgedeelte waar het orgel net even te zien is. WASSENAAR AANBESTEDING WEGEN EN RIOLERINGEN Aannemer op weg naar aanbesteding gearresteerd Door de directeur van gemeente werken is gisteren in „Huize Klim op" namens b. en w. openbaar aanbe steed: Het aanleggen van wegen en rioleringen in het plan Zijlwate ring 5. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: A. v. d. Voorde, Nieuwer Amstel 250.400; H. G. Hen driks, Wassenaar ƒ244.891; C. A. Langeveld, Alphen a.d. Rijn 237.000; J. de Vries en Zn, Delft 236.800; N.V. Westlandse Wegenbouw, Rijs wijk 232000; W Gleym en Co, Rijs wijk 216000; L Vissdhers Wegen bouw, Sassenheim 212000; v d Eer den en Veldman, Den Haag ƒ210.400; N.V. N.B.M. Zaandam te Zaandam ƒ204.000; N.V. Gebr. Schouls, Leiden 202.000; Jac. Keevel, Amsterdam 198.000; L. P. v. d. Geer en Zn, Lei den 197.200; H. van Ringen, Wasse naar 193.000; G. Hulsebos, Bloemen- daal 181.900; Fa J. Stam, Voorscho ten 179.900; G. van Duyn, Katwijk aan Zee 177.444; Fa Koster en Vis ser, Waddinxveen 174.650; J. Mens. Lisse 174.000; Th. Stuifzand," Leiden 165.500. De gunning is aangehouden. Tijdens deze aanbesteding kwam er bericht binnen van de politie uit Sas senheim, dat zij een aannemer op weg naar deze aanbesteding gearresteerd had. Het inschrijvingsbiljet van deze aannemer zou onder proces-verbaal worden toegezonden. Naar de geldigheid van deze in schrijving zal een onderzoek worden ingesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanbesteding verbouwing r.k. school voor L.O. tot kleuterschool. Door het architectenbureau Van Oer le en Schrama te Leiden is namens het r k. Schoolbestuur gisteren in het Parochiehuis openbaar aanbesteed: Het verbouwen van de voormalige r.k. school voor L.O. tot Kleuter school, gelegen aan de Kerkstraat al hier. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: D. Yper- laan, Voorschoten 70.000; C. Walen- veld, Haarlem ƒ69.520; Verdoes en Vooys, Katwijk a. Zee f 60.380; Jac. Slootweg Zn, Valkenburg Z.H. 59.471; A. J. Langeveld, Leiden- Voorschoten 57.988; W. Hennipman, Leiderdorp 54.680; H J. Strijk, Rijpwetering 54.100; K. Burgy, Oegstgeest ƒ52.920; L. Hamers en Kruger, Katwijk a. d. Ryn ƒ52.368; A. van Schie, Katwijk aan de Rijn 52.368. De raming is niet bekend gemaakt. De gunning is aangehouden. NIEUWKOOP Distrikt Rijnland neemt op hartelijke wijze afscheid van Commissaris Scheerder Al wat iets te maken heeft, of ge had heeft met de jeugdbeweging in het distrikt Rijnland was samenge komen in de gezellige zaal van het Nieuwkoopse parochiehuis, dat zich voor dergelijke gelegenheden zo by- zinder goed leent, allereerst om af scheid van Commissaris Scheerder te nemen. Pastoor Tabink van Zeven hoven als distriktsaalmoezenier kon dan ook een volle zaal van jeugd leiders en leidsters een hartelijk wel kom toeroepen. Aan de bestuurstafel zaten voorts, behalve de scheidende Commissaris met zijn echtgenote, dio cesaan aalmoezenier Vulsma, de as- sistent-direkteur van het Dioc. Hoofd kwartier W. Schelberg, de D. C. van de jongensklubs L. Borsboom. de di- rekteur van het Dioc. Hoofdkwartier J. Kouwenhoven, allen uit Den Haag. Verder de D. C. van de Verkenners van Adrichem uit Honselersdijk, bur gemeester Metzer van Schipluiden, D. C. van de Katholieke Jeugdbewe ging, burgemeester J. A. Detmers van Zevenhoven met echtgenote, de heer W. Eijs met echtgenote en A. A. v. Buuren, beiden uit Nieuwveen. Pastoor Tabink sprak dan Com missaris Scheerder op hartelijke wijze Ingevolge een inzending voor onze Marathon-rubriek ontvingen wij uit Roelofarendsveen een bericht, dat met de geboorte van de kleine Peter van Klink op Zuid-Einde 28, in deze familie vier geslachten in leven wa ren n.L overgrootvader Cornelis van Klink, oud 81 jaar en vert>lijvende in het bejaarden-pension „St. Jaco bus", de grootvader P. v. Klink oud 55 jaar, de vader C. J. van Klink oud 26 jaar en als 4e in het geslacht, de kleine Peter van Klink oud 5 maan den. OBij het verzamelen van deze gege vens ontdekten wij, dat nog een ge val van vier geslachten in Roelof arendsveen viel te vermelden, name lijk in volgorde: overgrootvader Dirk de Jong, 80 jaar, grootvader Hap de Jong, 55 jaar, vader Theo de Jong 28 jaar en de kleine Hannie de Jong 1 jaar oud. Zoals men op boven staande foto's als bewijs kan zien, be schikt men in Roelofarendsveen blijkbaar over sterke geslachten Daarom als er soms nog een gelijk geval aanwezig zou zijn, hopen wij dat men onze onbekendheid hierme de niet euvel zal duiden. Buitenzijde: voor- en zij-aanzicht; rechts de zij-kapel. LEIDSCNENDAM Puzzelrit. De vereniging van bromfietsers heeft een puzzelrit ge houden door Leidschendam en Stomp- wijk. Het parcours is blijkbaar niet gemakkelijk geweest, want slechts 7 brommers hebben de tocht geheel uit gereden. De uitslag was: 1. W. de Wit, 13 strafpunten; J. Kornet, 14; 3. J. de Wit, 15; 4. J. J. de Wit, 16; 5. J. van Tuyl, 17; 6. G. J. v. d. LJssel, 76; 7. N. Breemer 78. Koninginnefeest. De a.s. konin ginnedag zal dit jaar een feest zijn voor de jeugd. De Wilhelminaver- eniging heeft na overleg met het on derwijzend personeel besloten, dat de schoolkinderen vanaf hun scholen in optocht zullen optrekken naar het raadhuis, waar dan een aubade ge bracht zal worden. Na afloop hiervan zullen vier kindervoorstellingen ge geven worden in 't R.K. Verenigings gebouw aan de Damlaan, waar de kinderen tevens een traktatie zullen ontvangen. Z0ETERW0UDE (H. R.) Liefde voor toneel In onze editie van gisteren stond een opvoering van „Liefde voor Toneel" vermeld, welke te Leiden plaats vindt op 24 april a.s. in het St. Antoniusclubhuis. Wij vestigen er de aandacht op, dat de opvoering van lrDe Witte Non" eveneens op de Hoge Rijndijk wordt gegeven en wel op zaterdag 19 april De heer A. A. van Buuren overhan digt de scheidende Commissaris W. J. J. Scheerder een getekende oor konde. Foto A. A. RUI TERMAN toe en zeide, dat het enigszins tra gisch voor de heer Scheerder is, dat deze avond is belegd als zijn afscheid van de jeugdbeweging, waaraan hij gedurende 12 jaren zijn beste krach ten heeft gegeven, maar tegelijk is het toch ook weer erg prettig, dat zo- velen zijn gekomen, die daarvoor hun dank betonen voor al zijn opoffe ringen voor het jeugdwerk. Pastoor Tabink hoopte, dat de geest die Com missaris Scheerder in het distrikt heeft gebracht, nog lang zal mogen nawerken, al gaat het direkte kontakt met hem nu verbroken worden Hij is er zeker van, dat de scheidende Commissaris nog heel lang in dank bare herinnering zal blijven. De D. C. van de kath. jeugdbeweging, bur gemeester Melzer, sprak ook harte lijke woorden van dank tot deze wer ker van het eerste uur en decoreerde hem met het speldje van het ere- commissariaat. De heer W. Eijs liet de feiten uit de loopbaan van de heer Scheerder spreken, die de jeugdbeweging in het distrikt heeft opgericht en gemaakt tot wat ze thans is en dankt hem in het bijzonder voor wat hij persoonlijk van hem heeft geleerd. Als blijk van waardering schenkt hij hem namens het distrikt een boe kenbom Bij al deze waarderende woorden werd ook mevr. Scheerder betrokken. Tenslotte bood de heer Van Buuren hem nog een oorkonde aan met enige toepasselijke woorden. De scheidende Commissaris Scheer der, die nu zelf het woord kreeg, dankte met ontroering op de eerste plaats O. L. Heer, dat hij in de gele genheid werd gesteld, iets voor de jeugd in het distrikt te mogen doen. Ook is hij de diocesane leiding dank baar voor het in hem gestelde ver trouwen en voor de trouw, volg zaamheid, hulp en vriendschap, die hij van zovelen mocht ondervinden. Hij hoopt dat de jeugd de nieuwe lei ding even trouw zal zijn, als ze dat hem was en dat de jeugdbeweging tot nog groter bloei moge komen. Het enthousiaste applaus van de aanwezigen bewees, dat de jeugd van plan is zijn hoopvolle verwachtingen voor de toekomst niet beschaamd te maken. Na de koffie kwam de installatie van de nieuwe leiding. Allereerst bekleedde burgemeester Melzer als Dioc. Comm. zijn kollega burgemeester Detmers met de waar digheid van distriktc C. van de ka tholieke jeugdbeweging. Met welge kozen woorden overhandigde hij hem zijn volmacht en als uiterlijk teken van zijn funktie het speldje en hij twijfelde er niet aan, dat de nieuwe Commissaris alle kwaliteiten bezit, die vereist worden voor deze gewich tige taak. Burgemeester Detmers was even eens zeer welsprekend en zeide, te trachten de taak, die op zijn schou ders is gelegd, zo goed mogelijk te volbrengen. Hij hoopte spoedig met de velen, die hij niet kent nog, nader kennis te maken en deed een beroep op ieders medewerking om de pro blemen, die er zijn, gezamenlijk tot een oplossing te brengen. Vervolgens installeert de D. C. van de Verkenners van Adrichem de nieu we D. C. van de verkenners W. Eijs en neemt hem de plechtige belofte af. Ook deze dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. En toen tenslotte de heer L. Bors boom nog een nieuwe D. C. van de jongensklubs had gecreëerd in de persoon van de heer Van Buuren, was hiermee het officiële gedeelte van deze treffende avond, die een demonstratie was van veel geestdrift voor de jeugd en van jeugdige geest drift, voorbij. Maar daarmee was alles nog lang niet afgelopen. Een drietal hoplieden had nog een heel feestprogramma sa. mengesteld, dat met muziek en dans en zang en ongedwongen gezellig sa menzijn, een waardig besluit vormde van deze voor de jeugdbeweging in het distrikt Rijnland, zo buitenge woon geslaagde avond.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7