{M$LmaGAT üéytuimm Eerste Plechtige H. Mis van pater Abraham Castelein o.f.m. Scherp Engelse jongens waren prettige logé's in Leiden Pater Chrysologus Lagerberg of m neomist in Leidse St. Petruspar. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DINSDAG 8 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 In Hartebrugkerk tc Leiden Pasen 1958 was voor de parochie van Onze Lieve Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Hartcb.-ug) een dubbel vreugde feest. Jubelend klokgebeier nodigde op de morgen van de Eerste Eerstelingenoffer aan God mag op dragen. Levenswerk. En dan spreekt de predikant tot de ouders van de neomist en zeide. Een dag vol vreugde voor u, nu gij uw jongste zoon moogt zien als priester aan het altaar. Zijn dag is ook uw glo- Paasdag de parochianen naar hun riedag, want gij hebt hem, samen met kerk, om het eerste plechtig Misoffer van een parochiezoon te komen mee vieren. Aan het rijk met bloemen en kaarslicht versierde hoogaltaar werd deze eerste plechtige heilige Mis op gedragen door pater Abraham Caste lein O.F.M., die op zondag Laetare de H. Priesterwijding te Weert had ont vangen. Terwijl vanuit de sierlijke brede bogen van de ommegang boven het hoogaltaar de kaarsen hun fees telijk licht verspreidden en alles straalde in de felle gloed der schijn werpers, werd de neomist te kwart over tien uur naar het hoogaltaar ge leid, waar, onder het zingen van de mooie mediterende Paas-introïtus het Misoffer een aanvang nam. De celebrant werd bij het H. Offer geassisteerd door pater Nicolaas Lo huis, pastoor der parochie als presby- ter-assistens, door zijn broer pater Damasus Castelein O.F.M.kapelaan te Amsterdam als diaken, door pater drs. Balduinus de Goede O.F.M. als sub-diaken, terwijl pater Silverius van Swelm O.F.M., kapelaan der parochie als ceremoniarius fungeerde. In het priesterkoor werd het H. Offer mede gevolgd door de beide ooms van de neomist, pater Cunibertus Sloots O.F.M. en pater dr Ephrem Sloots O.F.M., lector in de kerkgeschiedenis aan het Philosophicum der Minder broeders, beiden uit Venray. De kerk was geheel gevuld met gelovigen; op de eerste rijen hadden de ouders, broers en zusters en vele familieleden en genodigden plaatsgenomen. Onder de bezielende leiding van de directeur, de heer Willem Mizée, zong het parochiële zangkoor, aan het or gel begeleid door de bekwame orga nist, de heer Abram M»rtijn, de voor deze gelegenheid speciaal ingestu deerde driestemmige Missa Choralis van de Italiaanse componist Licinio Refice. De prachtige vertolking van deze feestelijke mis, rijk aan schone melodieën, onderstreepte op fraaie wijze het grote gebeuren van deze dag en zette het geheel grote luister bij. De predikatie werd gehouden door de broer van de neomist, die aller eerst het Paasgebeuren schetste: Pa sen! Feest van Verrijzen: van de Heer, van ons allen. Op de stralende zondagmorgen staat Hij op in glorie: het begin van zijn nieuw en verheer lijkt leven. Juichend mogen wij met de Psalmist zingen: wij zullen niét meer sterven, maar leven met Hem en Gods grote daden verkondigen. Hoe tastbaar is dit voor ons in de jonge priester, die voor ons het Brood zal breken, dat uit de hemel neer daalt voor het leven van ons allen. Christus liet ons niet verweesd ach ter. Hij koos Zijn 1 postelen, wijdde hen tot priester en zond hen: gaat en onderwijst en leert en doopt en vergeeft en doet dit tot gedachtenis aan Mij, opdat allen mogen leven. De feestredenaar richtte zich dan tot zijn broer en zei: Op dit ogenblik gaan onze gedachten terug naar zondag Laetare, toen je in diepe stilte neer knielde en de bisschop je de handen oplegde. „Posuisti super me manum tuam", Gij hebt Uw hand op mij laten rusten. Deze woorden uit de Paas- introitus zijn ook van toepassing op de neomist. Opnieu sprak Christus: „Zoals de Vader Mij gezonden heeft, zo zend Ik u". Christus is naar de mensen gekomen, in liefde. In liefde is Hij rondgegaan onder de mensen. Hij heett allen welgedaan. In liefde is Hij heengegaan, „in finem dilexit eos". Hij heeft ons bemind tot het uiterste, opdat we het leven zouden hebben in overvloed. Zoals de Vader Mij gezon den heeft, zo zend Ik U. Zo moet de priester in liefde de blijde boodschap brengen aan de we reld. Vandaag een vreugdedag voor de jonge priester, nu hij in de kerk, waarin hij in het doopsel werd her boren tot het goddelijk leven, zijn POTLOOD en GEF.ST N.-H., 5. lopend touw tot het inkorten der zeilen, (scheepsterm), 6. schik godinnen, 8. lidwoord, 9. grond, die bij een hoeve behoort, 10. spijstafel, 13. bijwoord, 14. snoekbaars, 17 bas taarduitgang, 18. overmaking, bijzon der van geld. Verticaal: 2. ik (Lat.), 3. kenteken, 4. telwoord (Duits), 6. Rom. keizér, beroemd om zijn rechtvaardigheid, 7. titel voor Turkse landvoogden, 8. liawoord, 11. de oudste (afk.), 12. levenslucht, 15. ontkenning (spreek taal), 16. hogepriester te Silo. Oplossing morgenavond. God, in liefde en zorg, in veel gebed en offer, geleid naar deze plaats. Een schitterende zegen voor uw prachtig levenswerk. Een blijde dag ook voor u, parochia nen van de Hartebrug, nu een jonge priester, uit uw midden genomen, ten bate van u is aangesteld, Gods gehei menissen aan u mag uitdelen. La ten wij samen in dit offer God dan ken voor zoveel geluk, door God aan de neomist, zijn ouders en familie en u allen geschonken. „H»t is pas send en rechtvaardig". Tenslotte: bidden wij voor de priesters en om priesterroepingen. Dat God "ele edel moedige jongens uit goede godsdien stige gezinnen mag roepen tot dit hei lig ambt. Lied. Na de H. Mis zong de heer Jan Castelein, broer van de neomist, op gevoelvolle wijze het „Eerste Missie lied" van de Vlaamse componist Emiel Hullebroeck. De heer Castelein had de tekst van dit lied voor deze gelegenheid gewijzigd en daarin niet alleen de vreugde om de nieuwe priester, maar ook de paasvreugae bezongen. Het was een waardig be sluit van een mooie plechtigheid. Des middags recipieerde de neomist in de pastorie waar talloos vele vrien den en bekenden de jonge priester, zijn ouders, broers en zuster kwamen gelukwensen. De dag werd besloten met een plechtig danklof in de Har tebrugkerk, waarbij de neomist werd geassisteerd door zijn broer als dia ken en zijn oom, pater Ephrem, als sub-diaken. Het zangkoor voerde onder andere uit een vierstemmig „Magnificat" van Jan Smit en het Gregoriaanse „Te Deum". Het moet voor le neomist zeer ont roerend zijn geweest, dat zijn 71-ja- rige vader aan het einde van deze plechtigheid op zo prachtige en ge voelvolle wijze de bariton-solo's ver tolkte uit de Priester-cantate va» El- bert Jos Franssen. De zo zinvolle tekst van deze cantate te horen zin gen door zijn bejaarde vader die deze schone zang reeds voor vele jonge priesters mocht zingen was niet alleen voor de neomist, maar voor alle gelovigen een ontroerend besluit van de kerkelijke viering. In besloten kring hebben directie en personeel van de Leidse Kristal- IJsfabriek aan de Nieuwstraat, gis teren het 35-jarige bestaan van het bedrijf herdacht. Bij deze gelegenheid werden tevens de jubilea herdacht van enkele leden van het personeel, die langdurig aan de Ijsfabriek ver bonden zijn geweest. Op de eerste plaats was dat mevr. B. v. Tuyn-Rietra, die gedurende 35 jaar mede aan het hoofd van het be drijf heeft gestaan, voorts de heer J. W. Lagerberg, die 35 jaar geleden als chauffeur in dienst trad en die thans de functie van bedrijfsleider bekleedt. Evenals de heer E. Karsten die 30 jaar lang als chauffeur voor de Ijs fabriek heeft gereden werd ook de heer W. F. van den Hoed, die twaalf en een half jaar in de interne expe ditie werkzaam was in de huldiging betrokken. De jubilaresse en de drie heren, werden vergezeld van hun familie leden met het personeel in de fabriek ontvangen, waar de heer J. G. J. M. Fleischeuer, mede-directeur in een toespraakje de verdiensten van elk van hen naar voren bracht. Spreker bood hen als stoffelijke blijken van waardering, enkele ge- schenken aan. De Engelse jongens, die de gast zijn van Leiden op uitnodiging van de Leidse Jeugd Actie zij komen uit Bognor Regis zijn zaterdag middag in de Burgerzaal van het Stadhuis te Leiden ontvangen, waar zij werden toegesproken door dr. ir. H. M. J. Hart, voorzitter van de Leidse Commissie voor *>-ternationale Samenwerking. Hij sprak een woord van welkom en las de in het Neder lands gestelde brief voor, die de bur gemeester van Bognor Regis stuurde aan de burgemeester van Leiden. De leider van de Engelse groep sprak hierna enige woorden van dank voor de hartelijke ontvangst in Leiden, waarna rondleiding door het Stad huis volgde. 's Middags werd er op het ASC- veld gevoetbald tussen twee teams van Bognor Regis en twee elftallen, samengesteld uit ASC. De Engelse gasten verloren beide partijen met resp. 21 en 50. Feestavond 's Avonds bestond veel belangstel- m Dötf fat GOED UIT DE VERF We leven in een bijzondere tijd. Dat moet ook de Leidse mevrouw ge dacht hebben, die dezer dagen een potje plactic-verf kocht, die wonder lijke eigenschappen heeft De verf is nl. taai in de pot. De winkelier demonstreerde als aardige bijzonder heid, dat je het potje boven het hoofd kan omkeren zonder dat de verf de bus verlaat. Dit maakte zo'n indruk op de Leidse dame, dat zij weinig aandacht besteedde aan de langdradige uiteen zetting van de winkelier hoe men de verf vloeibaar maakt. De gebruiks aanwijzing gaf hierover trouwens voldoende inlichtingen. Zij fietste naar huis met de verf achter op de bagagedrager met het gezellige voornemen haar man eens te verrassen. Daarbij zag zij iets over Op Tweede Paasdag 1£AN ER VOOR EEN pas gewijde priester een mooier dag zijn, waarop hij in zijn ouderlijke paro chiekerk zijn eerste plechtige H. Mis kan opdragen, dan één der dagen van Pasen? Het is de dag, welke volgens de Paasliturgie de Heer zelf gemaakt heeft, een dag, waarop wij moeten juichen en ons verheugen. Dit voorrecht viel gistermorgen, op tweede Paasdag, pater Chrysologus Lagerberg, O.F.M. ten deel, toen hij aan het, in het Paasbest gestoken, hoogaltaar van de St Petruskerk zijn eerste plechtig Misoffer opdroeg voor familie en parochianen. De neomist werd door een lieve stoet van kleine witte bruidjes, met bloemen in de handjes, naar het priesterkoor geleid, waar reeds had den plaatsgenomen: mgr Th. Beu kers, oud-pastoor der parochie, pater Methodius Houtkamp van de Oosterse Ritus (werkzaam onder de katholie ke Russen in Nederland), pastoor G M. J. Lohuis O.F.M. van de Harte brug en diens broer pater Gilbertus Lohuis O.F.M., die de feestpredicatie zou houden. De neomist werd aan het altaar geassisteerd door pastoor W. E. Blok, pastoor van de St. Petruskerk, als presbyter-assistens, en de Daters Christinianus v. Deelen O.F.M. en Detmars Vergouwen O.F.M., klasge noten van de neomist, resp. als dia ken en subdiaken. (Pater Vergouwen is de piloot voor N Guinea, waarover wij onlangs schreven). NA HET EVANGELIE besteeg pater Gilbertus Lohuis O.F.M. de kan sel tot het houden van de feestrede, welke gebaseerd was op deze passage van het Evangelieverhaal van de dag- „En zij herkenden Hem aan het bre ken van het brood". Hy wees oo het merkwaardige feit dat. terwijl Christus reeds een half jaar tevoren zijn leerlingen had voor bereid op Zijn lijden, sterven en ver rijzenis. deze nog zo wankelmoedig en twijfelend waren, toen de gebeur tenissen plaats grepen, welke Hij had voorzegd Da»r was bijv. Judas, die Christus trachtte te verkopen voor enkele zilverlingen: daar was Petrus, die Hem liefhad en desalniettemin bezwoer, dat hii dien Mens niet kende: daar was Thomas die niet ge loven kon, dat de Meester was ver rezen. Ook de Fmmaus-eangers wa ren teleurgesteld; het was alles zo heel anders gelooen dan zij gedacht hadden. Zelfs toen Christus hun ver schenen was en hun had uitgelegd dat de Schriften dat alles hadden voorspeld, gineen hun de oeen nog niet open: zij dachten er niet aan dat het de Heer zelf was, die zij bi.1 zich hadden. Zij herkenden Hem nas aan het breken van het brood. Toen oas zagen zij dat de Heer waarlijk verre zen was, dat hij uit de dood Was te ruggekeerd om ons te tonen, wat het eigenlijke leven is. Het leven n.l. in de hemel, waar de dood en de dui vel na een wonderbare striid zijn overwonnen, waar wij thuis zullen zijn bij de eeuwige bron 't geluk. Daar toe zullen wij moeten geloven, d.w.z. ons moeten overgeven aan de gehei men, welke wij toch niet kunnen doorgronden. Die geheimen zijn de mysteries van het doopsel, de H. Eucharistie, het huwelijk en het pries terschap. Het mysterie van het pries terschap is met een bijzondere zorg door de Kerk omgeven, want het is de priester, die persoonlijk de verre zen Christus moet vertegenwoordi gen. Niet zoals een rechter spreekt spreekt in naam van de Koningin, maar persoonlijk spreekt de priester in de biechtstoel Christus na: „Ego te absolvo", ik ontsla u van uw zon den. „Wie u hoort, hoort Mij en wie u versmaadt, versmaadt Mij". Als Zijn vertegenwoordigers koos God geen engelen, maar mensen. De ge wijde spreker vermaande de neo- wist dan ook, altijd te beseffen dat in het priesterschap niets telt, noch talent noch waardigheid, dan alleen het vertegenwoordigen van de Hei land, die men kan herkennen aan het breken van het Brood. Spr. wenste de ouders van de neo mist geluk, want, zo zeide hij, bijna iedere roeping is de vrucht van het gebed en de offers van de ouders. Van de parochianen vroeg hij aller gebed, opdat zij de Heer van de oogst zouden vragen heilige arbeiders naar Ziin wijngaard te zenden. Mogen wij allen heel ons leven de Heer blijven herkennen in het breken van het Brood. HET ZANGKOOR van de St. Pe truskerk en het Odo-knapenkoor hebben onder leiding van de direc teur de heer H. A. Rijnbeek, en op het orgel begeleid door drs. G. J. C. Bots, aan deze plechtigheideen bij zondere luister bijgezet door een voortreffelijke uitvoering van de „Missa Te Deum laudamus" van Hen drik Andriessen. Bij de intrede van officiant met zijn assistenten werd een juichend „Christus vincit" gezon gen van de hand van de heer G. J. C. Bots. Na het offertorium werd het be kende „Ave verum" van Mozart ver tolkt en onder de H. Communie het „Wohl mir, dass ich Jesus habe" van Joh. Seb. Bach, terwijl na de H. Mis een jubelend „Haec dies" van Jean H. B. Schrijvers door het volle kerk gebouw klonk. Des middags om 2 uur was er ten huize van de ouders van de jonge priester aan de Thorbeckestraat een receptie, waarvan velen gebruik maakten om hun gelukwensen aan te bieden. De dag werd besloten met een plechtig danklof in de St. Petruskerk. BIOSCOPEN De films in de week van 411 april zijn door de Kath Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Een linke jongen", alle leeftijden. Lido: „The pyama game", alle leeftijden. Luxor: „Sissi, keizerin en moeder", alle leeftijden. Trianon: „Das einfache Madchen", Rex: „Kruitdamp", 14 jaar het hoofd. Haar man heeft het er varen, want toen zij grinnikend de pot boven zijn hoogd omkeerde ver spreidde zich de verf zich langzaam over zijn haar, plakte zijn bril vast en drupte zijn boordje binnen. Het was een wonderlijk moment; de Leidse mevrouw had veel moeite met de verklaring, dat het bij de verfwinkel zo leuk was. De gebruiksaanwijzing vertelde later, dat flink schudden voldoende was om de verf vloeibaar te maken en dat had de vloeistof achter op de fiets in ruime mate kunnen doen. Gevallen in het verkeer. In de Haarlemmerstraat, ter hoogte van de Hema, werd zaterdagmorgen een 44-jarige fabrieksarbeider, die zonder voldoende op het verkeer te letten, de rijbaan overstak, door een motorrijder eveneens uit Leiden aapgereden. De voetganger brak ver moedelijk het rechter onderbeen. Hij werd door de Eerste-Hulpdienst naar een ziekenhuis gebracht. Eveneens zaterdag, 's middags om streeks kwart voor twee, is in de Jan Vossensteeg mevr. C. M. R. uit Lei den uitgegleden en gevallen. De dame brak daarbij haar rechter en. kèl. Met haar geblesseerde been is ze naar haar woning aan de Korte Hanzestraat gelopen, vanwaar ze eerst zondagmorgen de geneeskun dige dienst waarschuwde. De jaarvergadering van de „Houtbewerkersbond". Deze is niet zoals het convokaat meedeelt op woensdagavond, maar op donderdagavond 10 april. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Tot Hulp der Mensheid Hooigracht 48, tel. 21060; Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. ling voor de feestavond in het Leidse Volkshuis. De heer Steinbach, secretaris van de L.J.A., opende deze avond, waar na een bont programma, dat ver zorgd werd door Engelse en Leidse medewerkers, werd afgewerkt. Dallea Burleigh vertelde iets over de Minjon Jeugd-omroep, waarna de leden van de Leidse afdeling met enige Hollandse, Franse en Engelse liedjes op de planken verschenen. Hoewel de Storyville Swing Pa- raders o.l.v. Jan Oosterhof bij hun eerste optreden lang niet volledig waren, oogstte dit zes man sterke dixielandgezelschap later veel suc ces. Op hun muziek werd dan ook menig dansje gemaakt. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het optreden van de Skiffle Band van Bognor Regis. Deze band is zes maanden geleden opgericht en is vooral in Zuid-Enge- land één van de populairste bands geworden. De leider van' deze band, Fred Parker, vertelde ons, dat „The 7 Sinners" vorige maand de tweede prijs in Portsmouth tijdens een na tionaal Skiffle-festival in de wacht gesleept hadden. Toen zij donderdag op reis naar ons land waren, misten zij de aan sluiting met de boot te Dover. Fred Parker vertelde, dat men toen op de kade een uur lang de wachtende passagiers met hun Skiffle-groep vermaakt heeft! In ieder geval was hun succes in onze Sleutelstad ook groot. Met veel enthousiasme brach ten de jongens hun Skiffle-songs. Geheel andere muziek bracht de Surinaamse Kawinabond „Tjong Tjong" o.l.v. Piet Bolwerk. Deze groep bracht de echte Surinaamse volksmuziek. Het meeste succes oogstten zij met „Konie Konie Gona- boesi" en „Soelowee". Martien Smitt Jiet de aanwezigen genieten van zijn jongleurs-kunsten. Aan het einde van deze bijeenkomst bracht de heer H. Zunderman dank aan allen die aan deze succesvolle avond medegewerkt hadden. Op stap Gisteren was men om 9 uur op het Stadhuisplein bijeen om gezamenlijk een grote bustocht te maken. Via Lei derdorp, Leimu' len en langs de Ringvaart werd naar Schiphol ge reden. In Amsterdam werd o.a. een bezoek gebracht aan het Koninklijk Paleis. In Oud-Valken veen werden de meegebrachte boterhammen veror berd. Hierna werd via Otterlo, Arn hem bereikt, waar een bezoek werd gebracht aan de Rijnbrug en de En gelse begraafplaats. Tijdens het diner in Utrecht wer den vele vriendelijke woorden ge sproken. Zingepd ging het op huis aan, waar men in het Volkshuis nog gezellig bijeen bleef. Vanmorgen om halftien deed de Leidse jeugd haar gasten uitgeleide aan het station. Het was het einde van een zeer geslaagde internationale uitwisseling, waaraan een goede her innering werd bewaard. Men ver wacht, dat de Leidenaars het vol gende jaar in Engeland worden uit genodigd. Agenda Leiden DINSDAG, 8 APRIL. OKO-St. Leonardos. Operette „De Sneeuwkoningin". Leidse Schouw burg, 8 uur nam. Kath. Kapperspatroonsbond. Leden vergadering „Zomerzorg" 7.45 uur nam. R.K.-E.H.B.O. afd. Leiden. Begin nerscursus, r.-k. Lyceum, Mariën- poelstraat, 8 uur nam. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dingsdag 8 April 1858. Italië. De toestand van Op- per-Italië, vooral in Lombardije, is zeer zorgwekkend. De herin nering aan de omwenteling van 1848 begint te herleven en doet elk oogenblik eene uitbarsting ten nadeele van Oostenrijk ver wachten. Venetië en Padua heb ben daaromtrent in den jongsten tijd vele verschijnselen opgele verd. (Een groot deel van Noord-ltalië behoorde destijds tot het keizerrijk Oostenrijk- Hongarije. Red. L.C. 1958). Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Henricus zn van W. A. Verhoogt en H. A. van Noort; Alice Dorothea dr van C. Kromhout en P. H. Blij leven; Ferdi nand zn van R. Ladan en J. M. Roo- zendaal; Rudolf Johannes zn van W. L. Kerkvliet en G. J. Fasel; Nico Henk zn van J. Drion en E. J. van Rooijen; Gijsje Cornelia dr van P. Guijt en J. Schalk; Erik Jan zn van R. van Kreuningen en M. A. Peen- stra. Ondertrouwd: R. F. Roodenburg en M. C. van Eek; J. S. Hulstra en N. E. Eikelenboom; H. Talen en S. de Tombe; W. J. J. M. Vaessen en A A. Gorter; J. Vermeij en G. C. Scheltema; M. J. Heemskerk en F. Faas; J. Goudkuil en L. Klein; S. Noorlander en W. Oudshoorn; C. G. van Kempen en A. F. W. van Veen; I. van Wijk en A. G. Speller; C. N. H. Nieuwenburg en E. Overdijk; J. P. van Erijk en H. P. Bek; P. van Meijgaarden en M. Kapaan; H. C. van Weeren en T. van Oosten; T. van van den Oord en C. H. van Leeuwen; J. Delfos en M. M. E van Kouwen- hove; C. G. Hundersmarck efl E. de Jong; K. Rietdijk en M. C. Teljeur. Getrouwd: C. de Boer en G. Nag- tegaal; G. van Nierop en P. C. Chrispijn; J. Flier en J. W. de la Bije; J. Smit en E. Verhoog; P. van der Heijden en A. P. UI tee; W. J. J. Pompe en S. S. Castelein. Overleden: H. Greeven 93 jr man; E. C. Winterkamp 66 jr echtgenote van C. Molenkamp; W. van den Hoed 64 jr, echtgenote van I. J. Neu teboom; M. H. Peet 71 jr man; C. A. Zu'iderwijk 76 jr weduwe van J. Lut; W. F. van der Spree 54 jr man; B. Engelken 50 jr man; J. de Jong 91 jr vrouw;; M. G. van Bijlevelt 85 jr we duwe van H. Vijlbrief; J. Schild 85 jr man; F. P. de Boer 71 jr vrouw. Laatste Berichten TWEE DAGEN ONDER OPKLAPBED BEKNELD GELEGEN. Twee dagen heeft een 85-jarige man in zijn woning in de 2e Jan Steenstraat te Amsterdam met zijn rechterbeen bekneld geleger onder een opklapbed, voordat hij uit zijn benarde positie kon worden bevrijd door de G.G.D. Oe oude man gleed de zaterdagavond voor Pasen uit „n greep zich vast aan het opklapbed, dat daarop omlaag en op zijn been te recht kwam. Zijn 90-jarige hulpbe hoevende vrouw kon hem niet helpen en pas toen op Tweede Paasdagavond een buurman aan de deur kwam kon de man, die met kneuzingen in het Weesperziekenhuis is opgenomen, de eerste hulp worden verleend. WOENSDAG, 9 APRIL. Rozenkranskruistocht. St. Petrus kerk. 7 uur nam. VIRO. Dr. A. Suniei over Gezond heidsonderzoek in Israël. Rapenburg 8, 8 uur nam. GEVESTIGD: N. J. Hogervorst en fam., informateur Sociale Zaken. Lammenschansweg 32; W. Verbeek en fam., kantoorbediende, Boshuizerkade 21; J. J. de Lijster en fam., chef de bureau, Lammenschans weg 21; S. H. Tee en fam., Rijnsburger- weg 140; Muller geb. Emmie en fam., Rijnsburgerweg 140; A. C. M. Zwet sloot, huishoudster, Brederodestraat 20; J. M. Ahsmann, brood- en banketbak ker, Hoge Rijndijk 118; C. de Wijn, ge zinsverzorgster, Morssingel 8; B. Don kers, Rijnsburgerweg 62a; T. M. C. As ser. Hogewoerd 30; M. Timmerman, werkster, Hoflaan 237; M. van Zoome- ren, huishoudster. Hartmanstraat 29; R. Hazelhoff. bank-employé. Lorentzkade 56; D. Sjardin geb. v. d. Zwan, Atjeh- straat la; H. Kapaan geb. Visser, Wijt Meilaan 119; R. F. Kromhout, elektro monteur, Sophiastraat 3; F. W. War- naars, Rapenburg 12; C. K. Wannée, Rijnsburgerweg 140; J. A. G. Delfos, rijksambtenaar, Raamsteeg 2a; M. Ka paan, verpleeghulp, Van Speijkstr. 70; C. R. van Noorden geb. Boer, Cobet- straat 67; M. Gijsman geb. Van Es, Le vendaal 151; J. H. A. Groenewoud, hulp in de huishouding, Marijkestraat 24; A. Dubbeldam, med. analyste, Rijnsburger weg 10; jonkheer R. M. van Rijcke- vorsel, Hogewoerd 30; H. W. Schen- nink, portier, Paul Krugerstraat 30; P. H. Thomas, Rijnsburgerweg 140; G. de Vroede geb. Felix, Rijnsburgerweg 140; J. Snoep, arts. Noordeinde 2a; F. W. M. Pieck. leerling-steenhouwer, Parkstr. 7; J. F. van Schaardenburg, Rapenburg 4; C. M. M. Waasdorp geb. Loogman, kraamverpleegster, Breestraat 13; P. Houmes. analist, v. Oldenbarnev.str. 36; E. A. P. Siilter, Rijnsburgerweg 140; Van Kempen geb. Dasmie. Rijnsburger weg 140; E. A. Entjeh, Rijnsburgerweg 140; jonkvrouwe J. M. I.. van Valken burg, leerling-dokters-assistent, Maris- laan 9; E. van Sonsbeek. verpleegster, Zijlsingel 29; A M. D. Bakker. Noord- einde 50. VERTROKKEN: P. Brouwer en fam., van Buys Ballot straat 50 naar Nederlandse Antillen; J. H. C. op de Weegh en fam., aan boord Galgewater tegenover no. 1 naar Rid derkerk, Thorbeckestraat 5; P. H. Schmidt en fam., van Oude Vest 33c naar Oegstgeest, Emmalaan 78; C. Pas- ma geb. Benning en fam., van Lange Mare 62 naar Oegstgeest, Marelaan 35; J. H. Allaart en fam., van Rijnsburger weg 75a naar Denemarken; C. E. C. Holthausen geb. Nix en fam., van Rijnsburgerweg 37 uaar Geldrop, Riet- straat 52; J. L. Grubben en fam., van Herensteeg 13 naar Tilburg, J. v. Bever- wijekstraat 45; G. L. van Wetten geb. Kusters en fam., van Zwarte Pad 23 naar Nijmegen. Nieuwe Mollenhutseweg 28; H. G. van Houten en fam., van For- mosastraat 13a naar Arnhem, Water kersstraat 9; J. F. Dröge en fam., van Botermarkt 24 naar Arcen en Velden, Maasstraat 12; J. Groothedde en fam., van Hoge Morsweg 132 naar Australië; F. A. Nolle en fam., van Witte Singel 5 naar Oegstgeest, Wilhelminapark 13; A. P. de Winter en fam., van De Sitter- laan 119 naar Bussum, Ceintuurbaan 85 I; G. W. J. Drewes en familie, van Zoeterwoudsesingel 109 naar Noordwijk, Boschweg 16; J. J. van Haren en fam., van Hoge Rijndijk 24 naar De Bilt <U.), Haydnlaan 23; J. van Leeuwen en fam., van Langebrug 107 naar Velsen, Mer- curiusstraat 16; H. W. T. Close, van Mezenstraat 5 naar Oegstgeest, Gevers straat 63a; H. M. A Voors, van Rijns burgerweg 30 naar Utrecht. Bosboom- straat 1; E. van der Wateren van Jan van Goijenkade 19 naar Zandvoort, H Heijermansweg 1; K. J. van Damme, van Groenhovenstraat 4 naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 182; H. Cobet, van Noordeinde 2a naar Hilversum, Nood weg 37; J. J. van Rosevelt, van Noord- einde 2a naar Den Haag, Melis Stoke- laan 380; C. J. M. Parmentier geboren Krol, van Plantsoen 91 naar Wassenaar, Zanderfjpad 4; J. F. Consent, v. Noord einde 2a naar Rotterdam, Willebrordus- straat 113a; D. Hanselaar, van Bronk- horststraat 8 naar Nederlandse Antillen: C. M. M. Paddenburg, van Nwe Rijn 11 naar Apeldoorn, Driehoek 34; J. H Strijk, van Haarlemmerstraat 86 naar Alkemade, Pastoor v. d. Plaatstraat 111; H. Kunnen, van Rijnsburgerweg 140 naar Reiderdorp, Hoogmadeseweg 25; E M. KriJnsen, van le BinnenvestgTacht 30 naar Wognum, Westeinde D 16; H. J. van den Burg, van Calandstraat 38 naar Hilversum. Noodweg 37; W. H. Otto, van De Maart van Streefkerkstr. 2 naar Canada; P. van der Lip, van Kernstraat 1 naar Alphen aan den Rijn, Da Costastraat 12; A. M. van Lingen, van Hoge Rijndijk 79 naar Vlaardingen, Binnensingel 108; H. L. M. van Rooijen, van Rapenburg 24 naar Cuyk en Sint Agatha, D 38, St. Agatha; H. M. A. Drewes. van Zoeterwoudsesingel no. 109 naar Hilversum, Nassaulaan 24; J. P. Kodde, van Papengracht 4 naar Rotter dam. v. Somerenweg 52; L. Steijger, van Maredijk 58 naar Delft, Beestenmarkt 19;; J- M. Boele, van Zoeterwoudse singel 53 naar Zwitserland; H. H. Schip pers, van Fagelstraat 22 naar Uden, Ru- digerstraat 26; J. M. W. Boon, van Haag- weg 94 naar Rotterdam, M. v. d. Stoep- straat 14a; G. Dorrepaal, van Rijnsbur gerweg 10 naar Oegstgeest, Pr. Hendrik laan 21; M. van der Wolf geb. Boom, van Rijnsburgerweg 10 naar Den Haag, Wenckebachstraat 32; H. A. van Idsinga. van Oude Rijn 25 naar Den Haag, Mil- destraat 39; A Wijnen, van Korte Mare 5 naar Gouda. Groeneweg 71; E. P. Veer man, van Merelstraat 21 naar Oegstgeest, Mauritslaan 1; A. C. P. N. Elmensdorp. van W. Beckmanstraat 22 naar Rijswijk (Z.-H.), Brasserskade 227; J. H. van Ba len, van Burggravenlaan 28 naar Arn hem, Bakenbergseweg 290; J. Groen, van Oude Vest 45 naar Bloemendaal, Beks- laan 9; M. Bartels geb. Vlaar, van Co- ninckshof 12 naar Amsterdam, Hogeweg 29 boven; IJ- J- A- Coret, van Warmon derstraat 8 naar Den Haag, Perziklaan 90; J. A. Eulderink, van Boerhaavelaan 24 naar Enschede, Lasonderweg 176; A Duif, van Rijnsburgerweg 124 naar Hilversum, Bergweg 16; N. M. de Vries, van Rijnsburgerweg 10 naar Schoonho ven, Veerstraat 12; M. M. Thyssen, van Rijnsburgerweg 10 naar Australië; T. M. Schouten, van Rijnsburgerweg 10 naar Renkum, Annaweg 4; C. J. Grevink, van Rijnsburgerweg 10 naar Doorn, Midden laan 21; W. C. L. Boonstoppel, van Rijnsburgerweg 10 naar Arnhem, Catte- peelscheweg 12; E. H. A M. Sutorius, van Rijnsburgerweg 141 naar Breda, Te- terlngsedijk 6; V. A Stockmann, van Hoge Morsweg 141 naar Arnhem, Van Lawickstraat v. Babststraat 22; E. M. Hegenbarth, van Horge Morsweg no. 17 naar Oldenzaal, Haerstraat 93; J. F. Nolle geb. Vastenhoudt, van Witte Sin- kade 38 naar Voorschoten, Pr. Bern- hardlaan 74; C. Buurman, van Plant soen 105 naar Alphen aan den Rijn, Raadhuisstraat 44; T. Melis, van Plant soen 37 naar Noordwijk, Boarenburger- weg 1—3; P. H. Rechsteiner. van Pie- terkerkkoorsteeg 32a naar Langedijk, Dorpsstraat 199.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2