RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING ZATERDAG 5 APRIL 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De eerste fase welke een bouwpas toor doorleven moet is de voorberei ding van een parochie door het bou wen van een noodkerk. En de nood kerk nadert snel haar voltooiing. De timmerlieden zijn er uit, de schilder maakt overuren en de kachels staan er in, de lampen branden. De kerk wordt een sieraad voor de buurt. De kleuren zijn aangepast aan de om geving. Ook de banken staan vast en het altaar staat op zijn plaats. Als je nu een mooie noodkerk wil zien. kom dan met Beloken Pasen eens kijken aan de van Nesstraat te Alphen aan den Rijn. We houden dan een tentoonstelling in de kerk van alles wat we gekregen hebben en gekochten nog niet hebben. Op 25 april hopen we, met goed keuring van de bisschop, de kerk in te zegenen. Dat is een historische dag voor de parochie van de H. Pius X Ik wens alle weldoeners van de nieuwe parochie een „ZALIG PASEN"! ALPHFN AAN DEN RIJN Baronie won van Sparkler 3. De wedstrijd Baronie 1Sparkler 3 heeft een spannend en sportief verloop ge had. Na een 23 achterstand won Baronie deze wedstrijd met 73. De Veth staat na deze laatste wedstrijd van de competitie op 82 Leijnse op 53 en Kramer op 39 Negen punten uit de laatste vijf wedstrijden betekende de derde plaats voor Baronie. De stand is nu: 1. den Burcht 5 20; 2. ATTC 3 19; 3. Baronie 1 20; 4. RTC 2 20; 5. PIT '54 2 20; 6. Scylla 6 20; 7. LPSV 2 19; 8. St. Vooruit 2 19; 9. Sparkler 3 20; 10. DEC '56 1 19; 11. Reflex 4 20. Van nog slechts twee wedstrijden ontbreken de uitslagen: ATTC 3 DEC '56 1 en St. Vooruit 2—LPSV 2 Wit-Gele Kruis biedt hoogtezon- service. M.i.v. 10 april a.s. is het Wit-Gele Kruis alhier voornemens voor zuigelingen, kleuters en school gaande kinderen, de gelegenheid te bieden tot het ondergaan van een hoogtezon-kuur, echter uitsluitend op advies van de huisarts. Het Wit-Gele Kruis stelt zich voor deze kuur te doen bestaan uit een serie van twaalf bestralingen, oplo pend per bestraling van twee minu ten tot vijftien minuten. Nadere bijzonderheden verstrek ken de beide wijkzusters mejuffrouw C. C. M. Groenewegen, Brittenrust- straat 30 boven, telefoon 3540 en de eerw. zuster M. Francisco, Prins Hen drikstraat 163 (Sint Joseph pension) tel. 2409. Deze hoogtezonkuur-gelegenheid is ook opengesteld voor niet-leden van het Wit-Gele Kruis. ALKEMADE Raadsagenda. Woensdag 9 april des avonds te 8 uur komt de raad van Alkemade in openbare vergadering bijeen. De agenda meldt naast de ge bruikelijke door G.S. goedgekeurde raadsbesluiten en ingekomen stuk ken o.a. Het verzoek van de Kath. kinderuitzending, afd. Alkemade tot verhoging van subsidie, indien het aantal verpleegdagen in totaal per jaar 774 overschrijdt. Verzoek van het bestuur der Mater Amabilis-scho- len te Leiden om verhoging van sub sidie over 1956 en 1957 voor kinderen uit dezer gemeente die deze school bezocht hebben. Aanbieding n.v. Bank - fted. Gemeenten van een vaste geld- erop 2e Paasdag geen groenteveiling lening groot 24.000,als aandeel uit de Rentespaarbrieflening 1957. Eveneens ad. 7000.— uit de op brengst der 5K% Emissie 1958. Ver zoek van de Stichting Spaarbank „De Centralé Volksbank" te Utrecht tot het verlenen van garantie voor de be taling rente en aflossing van een aan het „Wit Gele Kruis" te Roelof- arendsveen te verstrekken hyp. geld lening groot 60.000,ten behoeve van de stichting van een wijkgebouw. Verzoek, van Stichting Chr. Kleuter onderwijs te Oude Wetering om me dewerking voor de aanschaffing van vloerbedekking en klimrek, Verzoek van de r.-k. Kerkbestuur te Oud-Ade orn medewerking voor verandering en inrichting speelplaats door het dempen en rioleren van een aangren zende sloot nabij de lagere school. Verzoek van de Coöp Boerenleen bank te Rijpwetering om aankoop van een terrein gelegen aan de Oud- Aaeselaan en de Binnenweg t.b.v. de stichting van een bankgebouw en kas sierswoning. Voorstel b. en w. tot rui ling van grond te Kaag met de heer H. de Baat en herziening van de in opstal uitgegeven grond aan de heer Verhoog te Kaag, zulks ten behoeve van wegverbreding aldaar. Voorstel b. en w. tot het maken van een vaste betonbrug over de Ringsloot te Oude- Wetering. ter ontsluiting van de bouwcomplexen in de Googerpolder. Verzoek van Regentencollege der St. Jacobus stichting te Roelof arends veen tot het verlenen van garantie voor de betaling rente en aflossing van een aan te gane geldlening 'voor het verbouwen en moderniseren van het Jacobus Gesticht te Roelofarends- veen. Geb.: Ingrid L. M. d. van J. W. T. Rost en J. M. Rietbroek; Joannes L. z. van L. J. Verdel en M. G. v. d. Meer; Maria L. W. F. d. van C. J. A. de Vette en J. H. de Weijer; Jozefa J. M. d. van G. H. Ganzevles en A. M.-v. d. Pouw Krsan; Petrus Th. M. z. van J. P. Dobbe èn J. H. J. Wessel- man; IfLgrid M. G. d. van P. J. Loos en Th. Th. Hillenaar. Ondertr.: H. P. van Veen en Th. F. M. Wesselman; H. J. N. Bartels en C. Th. Spierenburg; W. J. Steenvoorden en D. J. Beelen. Overl.: Hubertus Hoogenboom, oud 84 jaar. LEIML'TTEN Wijziging Rijkspolitie. Tot post- commandant in onze gemeente is met ingang van 1 april jl de opperwacht meester v. d. Poel te Lisse benoemd. ROELOFAREnSVEEN Bouw v. woonhuizen. Het archi tectenbureau van Damrre en Hofman. Nieuweweg 21 te Hoofddorp, heeft namens de Gebr. Verrney, Westeinde alhier, het bouwen van een dubbel woonhuis aan het Westeinde onder hands opgedragen aan de firma G. Wesselman Zonen alhier. RIJNSATERWOUDE Wijziging Rijkspolitie. De post- commandant wachtmeester le klasse Gaarthuis is overgeplaatst met ingang van 1 april jl. naar Grathem (L.). Bouwopdrachten. Door de archi tect Gathier te Oegstgeest werd on derhands gegund aan de fa Chr. Over- devest en Zn., de bouw van een bun galow voor rekening van de heer C. v. d. Berg te Oudewetering. Aan de zelfde firma werd deze week opdracht gegeven tot verbou wing van een kleuterschool te Voor hout voor Huize „St. Agnes". TER AAR Kandidatenlijsten Gemeenteraad De Chr. Historische kiesvereniging heeft de volgende kandidatenlijst voor de gemeenteraad samengesteld: 1. C. van Vliet; 2. N. den Hollander; 3. Jac. Bogerd; 4. C. Vis; 5. A. Leune; 6. C. Mulder. Op voorstel van het bestuur werd besloten tot samen werking met de S.G.P. bij a.s. ge meenteraadsverkiezing. De kandida tenlijst die in de vergadering van de A.R. Kiesvereniging samenstelde ziet er als volgt uit: 1. L. Koning; 2. Jac. v. Harten; 3. K. H. Heijs; 4. C. Verduin; 5 D. Kapteijn; 6. H. Schou ten. Het thans zitting hebbende raadslid der A.R.P. deelde voor stem ming mede zich niet meer beschik baar te stellen. Dhr. Jac. v. Harten kon geen directe toezegging geven dai hij de kandidatuur kon aanvaar den, om persoonlijke redenen. De heer Heijs wenst niet op te schuiven naar no. 2 zodat verandering nog mo gelijk is. Coöp. Tuinbouwveiling Omdat wordt gehouden is volgende week slechts tweemaal veiling n.l. op woensdag en vrijdag, op de gewone tijden. Geboren: Leendert zn- van W. Kroon en J. Bregman; Cornelia J. M. dr van G. A. Bocxe en C. M. Borst; Anna C. L. dr van A. H. Eg berts en C. M. A. Droogh; Johannes zn van J. van Vliet en G. Huisman; Johanna G. C. dr vn Th. v. Lamme ren en A. M. M. Lek; Carolina W. dr van J. J. Hoogervorst en M. C. Klijn; Jacoba A. M. dr van Th. G. v. d. Hoorn en M. M. Kouwenhoven; Anna W. M. dr van A. Valentijn en H. C. Vroonhof; Bernadetta A. dr van P. J. Uijttewaal en M. Blom; Maria C. J. dr van J. P. J. Hoogervorst en M. H. v. Smoorenburg; Joke Y. dr van R. P. Bax en E. J. Lemon; Jan W. zn van C. Kempenaar en C. S. v. Vliet; Adrianus C. P. Th. zn van C. A. Keijzer en H. M. C. J. Wijfje. Ondertrouwd: P. J. Keijzer 25 jr en Th. J. L. Bocxe 20 jr; A. C. Hooger vorst 29 jr en M. J. Leliveld 26 jr; P. de Pater 29 jr en G. Verboom 23 jr; Th. G. Kok 27 jr en M. M. Ver haar 24 jr; W. de Bruin 27 jr en J. M. Mohr; 26 jr; D. C. van Leeuwen 25 jr en M. M. Hoogendoorn 23 jr. Getrouwd: C. F. Hoogervorst en M. M. A. v. Pijl; J. v. Scherpenzeel en H. G. Th. Poelwijk; P. J. Keijzer en Th. J. L. Bocxe; A. C. Hooger vorst en M. J. Leliveld. Z0ETERW0UDE Ingevolge de gemeenschappelijke regeling met de gemeente Leiden in zake de vorming van het Industrie schap de Grooten Polder wordt als orgaan daarvan ingesteld een raad van bestuur, die uit acht leden be staat en bij voorkeur wordt benoemd uit de leden van de gemeentebestu ren van Leiden en Zoeterwoude. De benoeming vindt plaats binnen 6 we ken na de afkondiging in de Staats courant. Hiervan benoemen de ge meenteraden van Leiden en Zoeter woude elk twee leden, terwijl de col leges van burgemeester en wethou ders van Leiden en Zoeterwoude elk eveneens 2 leden benoemen. De zit tingsduur van deze leden valt samen met die van de leden van de gemeen teraad. Naar aanleiding hiervan stel len b. en w. voor tv/ee leden uit de raad te benoemen tot lid van de raad van bestuur van het industrieschap. Ter informatie delen b. en w mede, dat hun college uit zijn midden heeft benoemd de burgemeester, die tevens zal optreden als voorzitter respectie velijk plaatsvervangend voorzitter van de raad van bestuur en wethou der Kraan. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente vergadert op donderdag 10 april a.s. om 19.45 uur. De agenda be vat o.m. voorstellen van b. en w. tot het aangaan van twee geldleningen resp. 155.000 en 44.000.-'-, tot het verlenen van een subsidie aan de ka tholieke Mater Amabilisschool te Lei den, en aan de lagere tuinbouwschool te Roelofarendsveen, tot aankoop van een perceeltje grond van de r.-k. wo ningbouwvereniging, tot het verpach ten van grasland en van het jacht- recht aan de H. Rijndijk. Benoeming van twee leden van de Raad van Bestuur voor het Industrie schap. HILLEG0M Doktersdienst. Zondag 6 april en maandag 7 april (2e Paasdag) zal de doktersdienst worden waargeno men door dr. D. P. D. de Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, telefoon 5613. Geboren: J. M. Philipse en B. A. Buur z.; G. J. van der Meer en M. J. Langelaan z.; S. M. Warmer dam en M. van der Aar, z.; H. J. Stevens en H. C. ,M. van Gennip, d. Ondertrouwd: J. P. Zonneveld en P. M. van der Aar. Getrouwd: A. Rutten en M. C. Pijpers. Overleden: L. C.- Hegt, vr., oud 86 jaar, wonende te Den Haag. LISSE Toerrit Solexclub. Dé Solexclub De Bollenstreek organiseert Tweede Paasdag de eerste toerrit van het seizoen. De tocht gaat naar de om geving van Gouda en zal niet langer zijn dan pl.m. 100 km. De start is 'smorgens om half tien'op het HBG- plein. Doktersdienst. De zondagsdien sten voor artsen zullen worden waar genomen op 1ste Paasdag door dr. Duymaer van Twist, Hereweg 295, telefoon 3453, en op 2de Paasdag door dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134. LISSE (De Engel) Donderdagavond werden de laatste partijen van deze kamp gespeeld. De beide gegadigden C. Juffermans en Th. Duivenvoorden moesten nog 2 maal aantreden en wel tegen C. Hof en C. Hoek, dat het er spannend aan toe ging bewijst wel de stilte die in het clubhuis van de Engel heerste. Dit is men per slot van rekening niet in de Engel gewend, daar houdt men wel van drukte. De beide gegadigden hadden alle twee 2 verliespunten. In de eerste partij kwamen Th. Duiven voorden en C. Hoek tegen elkaar. Dat de heer Duivenvoorden niet vrij van zenuwen was, bewijst wel zijn gemiddelde van 3,75 hetgeen we van hem op dit biljart niet gewend zijn. Hij moest dan ook in Hoek zijn meer dere erkennen en bleef op 90 ca ramboles staan. C. Juffermans wist hierna in 27 beurten van G. Hof te winnen, dat hij toen de leiding had overgenomen. Doch ook Duivenvoor den liet zich niet onbetuigd en wist in 32 beurten op Hof te zegevieren, al weer met een voor hem laag ge middelde van 3,90. Om zich nu als kampioen te kunnen noemen moest C. Juffermans in de volgende partij van C. Hoek winnen. In het begin leek het er helemaal 'niet op, want na 6 beurten had hfj hij reeds een achterstand van 30 carmb. Doch hij kwam er steeds beter 'in en in de 13e en 14e beurt maakte hij met de se ries resp. van 23 en 34 deze achter stand te niet en wist hij zelfs een voorsprong van ruim 20 carm. te ne men, welke voorsprong hij niet meer afstond. In de 16e beurt wist hij zijn laatse carmb. te maken en kon hij zich kampioen noemen. Na deze laatste partij sprak de heer C. Donker namens de Biljart bond de Bollenstreek zijn gelukwen sen uit en overhandigde de kampi oen de hiervoor beschikbaar gestelde beker. Ook de 2e en 3e prijswinnaars konden uit handen van de heer Don ker een beker in ontvangst nemen. Dit waren de heren Th. Duivenvoor den en J Baak. Vervolgens dankte hij de heer C. Juffermans voor hetgeen hij tijdens deze strijd heeft gedaan in het belang van de biljartsport. Hij heeft alles in goede banen geleid en hij heeft de meeste partijen geteld. Vervolgens dankte de heer Donker de spelers voor hun trouwe opkomst en hoopte dat zij allen het volgend jaar weer present zullen zijn, wan neer opnieuw deze grote strijd zal worden gestreden. Ook de wed. Juf fermans kwam er niet zonder dank woorden af. Met de hartelijkheid en de gezellige sfeer die in dit clubhuis hangt, komen wij gaarne nog dik wijls by u terug. Een kleine verrassing in de vorm van 1 lt. jenever werd beschikbaar gesteld voor degene die de hoogste serie in deze kamp wist te behalen Winnaar werd de heer B. Duchateau met een serie van 43 carm. Voordat deze strijd werd begonnen werd een briefje weggelegd waarop een voor de spelers onbekende beurt werd ge noteerd. Degene die in deze beurt de meeste carm. wist te maken kreeg y 1. jenever ter beschikking. Win naar werd de laatst geëindigde in deze Strijd de heer Th. v. Beek. Na uitreiking van deze prijzen dankte de heer Donker de aanwezi gen voor de betoonde belangstelling en was deze strijd als geëindigd be schouwd. De uitslagen van de 2 laatste avon den luiden: C. Donker J. Baak C. Donker G. v. Eijk G. v. Eyk J. Baak Th. Duivenvoorden 90 C. Hoek G. Hof C. Juffermans Th. Duivenvoorden 125 32 25 3,90 125 27 14 24 16 125 24 24 5,20 l 4 G. Hof 117 32 12 3,65 De eindstand luidt als volgt: J. Baak Q. Zwetsloot C. Hoek G. v. Eijk B. Duchateau G. Hof C. Donker Th. v. Beek 10 7 1 2 15 5,30 10 4 2 4 IC 4,62 10 5 5 10 4,49 10 5 5 10 4,37 10 4 6 8 4,47 10 3 1 6 7 4,75 10 3 7 6 3,64 10 1 1 8 3 3,48 LEIDERDORP Geb.: Marianne d. v. M. J. Noor- dervliet en M. Th. Vermeulen. Hen- derik zn v. W. F. A. Vermond, en H. H. Baars; Martien z. v. P. C. Kapaan en N. Hogervorst Ondertr.: W. de Jon-g 26 jr en N. Kooyman, 24 jr. Getr.: J. van Winkel en A. Spek. N00RDWIJK De bloemenfeesten. Het streven om de bloemfeesten voor een groot gedeelte te Noordwijk weer in ere te herstellen begint steeds meer te kening te krijgen. Van vele vereni gingen is bij~het bloemencomité toe zegging gedaan om in de periode 29 april—3 mei a.s. een mozaïek te leg gen, terwijl de actie om op verschil lende punten van Noordwijk vlag- gengroepen te plaatsen dank zij de medewerking van de plaatse'ijke mu ziekkorpsen een bevredigend ver loop heeft gehad, omdat thans een bedrag van f 780,is bijeengebracht Iedere vlag met stok kost echter 30,zodat wil men iets massaals bereiken, nog een aantal vlaggen bij eengebracht moeten worden. Geheel Noordwijk zal hieraan moe ten medewerken en het vlaggen- fonds, hetwelk een bankrekening heeft bij de Twentse- en Rott. Bank houdt zich voor iedere gift aanbe volen. Ontspanning K.J.B. Voor maap- dag 2e Paasdag is voor de K.J.B een puzzlerit per fiets uitgeschreven De verzamelplaats is de grote zaal van het Juvenaat waar de puzzles aan de deelnemers zullen worden uitgereikt De start heeft plaats 's middags te 2 uur en er zal gereden worden in ploegen van twee. die om de twee minuten vertrekken. Schoolvoetbal. Dinsdag a.s. zal op het gemeentelijk Sportpark alhier het traditionele schoolvoetbal-toer nooi worden gehouden. Het program ma is als volgt vastgesteld: terrein I te 2 uur Prinses M^riikeschoólChr School; 2.25 uur Pr Mariikecchool— Antoniusschool: 2.50 uur Chr School- Antoninsschool; 3.15 uur Wilhelminp- sghonlChristus Koningschool; 3.40 uur Wilhelminaschonlr.k. Jongens school; 4 05 uur Christus Koning- schoolr.k. Jongensschool. Terrein 11 te 2 uur r k. JongensschoolDe Visserschool: 2 25 uur r.k. Jongens school 2r.k. Jongenschool 1: 2 50 uur De VisserschoolOoenb. School- te 4.10 uur beginnen de finales P*» winnaar biervan snoeit woensdag a.s te 2.30 uur op het Snortnark alhie- tewen de winnaar van het toernooi t» Katwiik. De winnaar zal on 7i?terdacr 12 april a.s. uitkomen in het eind toornooi te T.pidpn De algph°lo lei ding berust in haudon van de heer Aad Mooijekirid alhier. Tafeltennisveren. T.O.V. Na twee spannende avonden is het d° heer Meijer gelukt voor de tweed»» maal de trophee te winnen voor het nersoonliik kammoensohap tafelten nis, nadat Turk. de Ridder en M°npr in de finale waren geDlaatst. OoV werden nog de kamnioenschannen voor dames-adsniranten gespeeld waarbii mei. T. Turk winnares werd T)e laatste competitie voor de dame® TOV I—RTC I werd 4—6 7odat RTC kamnioen werd. Tweede Paasdag wordt om het kampioenschaD junio ren gespeeld in het Juvenaat om 14.30 uur B-groep en om 19 00 uur de A-groep. Het program voor de volgende week is: zaterdag 12 april TOV 2—Treffers 4, TOV 3—Reflex 1. Uitwedstrijd op 12 april Treffers 2—TOV 1. Klaverjaswedstrijd. De ontmoe ting voor een klaverjaswedstrijd tus sen .Sport na arbeid" en ,Ons Hoek je" uit Wassenaar had tot uitslag dat S.N.A. met een verschil van 1300 punten won en hiermede definitief beslag legde op de wisselbeker In de competitiewedstrijd van S.N.A. werden de volgende spelers het hoogst geclassificeerd: 1. W. Mooije- kind 85446 p., 2. Th. Ruigrok 84039 p., 3. J. v. d. Berg 83433 p.. 4. S. Wij- nands Pzn. 83387 p. 5. W. Smit 83135 p„ 6. S. Heemskerk 82076 p.. Th Wij- nands 80952 p„ 8. G. Hoekstra 80655 p., 9. A. P. v. d. Berg 80501 p., 10. A. de Haas 79510 p: Medische dienst. De zondags dienst zal op beide Paasdagen wor den waargenomen door dr Gou- driaan, tel. 2333. De Duinrandapotheek is beide da gen geopend van 121 uur en van 5_6 uur. Voor spoedgevallen door lopend. iwnmiTwt.ivFRHnuT Gevonden en verloren voorwerpen. Verlorep: Een 'grijze shawl, een paar bruine glacé dameshandschoenen, een zil veren schakelarmbandje, een bruine jongenspet, een zwartlederen porte-1 monnaie met inhoud, een rode shawl, een zwart-lederen motorhandschoen, een Vernikkelde ballpoint, een zijden bedrukte hoofddoek, een bewijs van Nederlanderschap t.n.v. C. J. van Veen en een driewielige kinder fiets. Gevonden:. Een wollen kinder want, een babyschoentje/een bruin-lede-: ren portemonnaie met inhoud, een houten step, een halsketting, een da- mesrijwiel, een sleutel (no. 251), een gehaakt kleedje, een blauwe kinder handschoen, een damesvest, een mil. tas met gereedschap. RIJNSBURG Inbraak leverde geen buit op. In de nacht van donderdag op vrijdag is er bij de Rijnsburgse groenteveiling een poging tot inbraak gedaan. Men verschafte zich toegang tot het kan toor door verbreking van het slot van de loods. Nadat men de blinden van een der kantoorramen had gefor ceerd heeft men het raam openge schoven maar dit heeft blijkbaar zo veel gerucht gegeven, dat het onge node bezoek maar liever het hazen pad verkoos. Er werd niets vermist. SASSENHEIM Geb.: Johanna M. J., d. v. A. W. v. d. Vlugt en J. M. M. Schmidt; Catha- rina M. H., d. v. P. H. Homan en H. G. Does; Comelis A., z. v. A. P. C. v. d. Zwet en W. Went; Harriette B. M., d. -v. H. J. A. Verdegaal.en W. Th. M. Hueber; Monica J. J. M.,' d. v. L. P. Bisschops en E. M. Wesseling. Elders: Cornelia A. J.; d. v. J. J. v. d. Poll en C. M. Trompert. Ondertr.: M. F. E. M. Mutsaerts, 26 jr. te Singapore en M. M. Verde- gaal, 25 jaar. Getr.: A. Rosendahl 41 jr. te Am. sterdam en M. IJ. v. Duijvenbode, 23 jaar. VOORHOUT Doktersdienst. De doktersdienst wordt le en 2e Paasdag waargeno men door dokter Walenkamp en dokter Van Es. Laatste Berichten PRINS BERNHARD NAAR SANKT ANTON Prins Bernhard vertrekt vanmid dag naar Sankt Anton om zich bij H.M. de Koningin en de oudste twee prinsessen te voegen voor een kort wintersportvakant ie. Volgens een mededeling van de sterrenwacht te Utrecht is voor de tweede Russische kunstmaan nu een nieuwe en daarmee laatste periode van zichtbaarheid aangebroken. Zij zal te zien zijn op: zaterdag 5 april 21.44 uur in het noorden op 20 gra den hoogte; zondag 6 april 20.37 uur in het noordoosten op 15 gr. hoogte; maandag 7 april 21.04 uur in het noordoosten op 20 graden hoogte. Deze voorspellingen zijn onzeker, omdat het op het ogenblik bijna niet meer doenlijk is de baan van de kunstmaan enige dagen vooruit te berekenen. De kunstmaan nadert nu snel de dichtere delen van de aard-atmos- meer. Als gevolg daarvan wijzigt de baan zich voortdurend en bereke ningen hebben aangetoond, dat zij omstreeks 12 april neer zal storten. Na vandaag zal de kunstmaan nog ongeveer een week te zien zyn en daarna vanuit Nederland nooit meer. WEET U HET OOK NIET Vraag mevr. J. G.: Mag ik van u een paar adressen van R.K. jeugdher bergen voor de route VoorhoutZe venaar via Utrecht? Antwoord: Hiervoor verwijzen wij u naar de Katholieke Vakantie- en Jeugdherbergcentrale, K.V.C., Nach tegaalstraat 60 bis, Utrecht. Vraag mevr. J. G.: Betreft uw vraag kledinggeld uit militaire dienst gekomen militair. Antword: U kunt u hiervoor wen den tot de sociale afdeling van het ministerie van Oorlog te 's-Graven- hage. Gaat u eerst even naar de afde ling militaire zaken op het gemeente huis in uw woonplaats. Vraag: There is something rotten in the state of Danmark. Antwoord: Dit is een overbekende pasage uit Hamlet, een treurspel van Shakespeare, waarin Hamlet, een Deense prins, deze gevleugelde woor den spreekt. Vraag mej. G. W.: Wat is het adres van Elvis Presley? Antwoord: Elvis is opgeroepen in militaire dienst en ontvangt zijn op leiding in een kleine garnizoensplaats in de staat Arkansas (Ver. Staten). Vraag G. K. te L.: Betreft uw vraag huurkoopovereenkomst woon schuit.' Antwoord: Om deze vraag met juistheid te kunnen beantwoorden, willen wij wel gaarne in de gelegen heid gesteld worden uw huurover eenkomst te kunnen bestuderen. Wilt u ons deze ter inzage zenden? Vraag C. M. F.: Waar kan ik inlich tingen krijgen over Ned. Nw-Guinea? Antwoord: Deze vraag is nogal vaag, reden waarom wij u verwijzen naar de Rijksvoorlichtingsdienst te 's-Gra- venhage, Noordeinde 43, onder opga ve van uw bedoelingen. Vraag abonnee uit H.: Hoeveel be droeg in 1957 de uitkering voor ge huwden ingevolge de algemene ouderdomswet? Antwoord: Hier volgt de opgave: van 1-1-57 tot 1-7-57 119 per maand; van 1-7-1957 tot 1-8-1957 ƒ121 per maand; van 1-8-1957 af 127 per maand. Vraag: B. v. d. M.: Wat voor pa pieren heeft men nodig voor een trip naar Duitsland per motor? Antwoord: Internationale rijbewij zen en wagen bewijzen zijn vart 1 april 1957 af niet meer nodig, zodat kan worden volstaan met geldige Neder landse papieien. Verder moet u heb ben een geldig paspoort of toeristen vergunning, waarvoor u moet zijn op het bevolkingskantoor. Deze. vergun ningen zijn 3 maanden geldig. U denkt zeker wel om de NL-plaat en de groene (verzekerings)kaart? Voor de laatste moet u zijn bij uw verze keringsmaatschappij Vraag: G. J. v. d. V. te N. Over het niet meer functioneren van trommelremmen. Antwoord: Op een afstand kunnen wij niet beoordelen welk mankement uw trommelremmen hebben. Zelfs nieuwe trommelremmen functioneren wel eens niet zoals het behoort. In uw geval ligt de fout misschien in de trommel die niet h'lemaal rond meer is, waardoor de remschoenen slippen. Andere remvoering zal waarschijn lijk ook niet helpen. Wij raden u aan uw rijwielhandelaar of een andere vakman te raadplegen.. Vraag L. T.: Kunt u mij ook gege vens verstrekken op welke manier de Enkhuizer Almanak wordt mengesteld? Antwoord: De Enkhuizer Almanak, die 'reeds sinds de 15e eeuw wordt uitgegeven, verstrekt gegevens op ve lerlei gebied. Al deze zaken worden vooraf verzameld en gerangschikt om dan in de nieuw almanak te worden verwerkt. Wij vermoeden echter, dat het uw bedoeling was iets meer te weten oevr het onderdeel weers voorspelling. De Enkhuizer almanak baseert haar verwachtingen op een bepaalde interpretatie van weersta bellen van vele tientallen vooraf gaande jaren. Blijkt uit de ervaring der vele voorgaande jaren, dat op een zeker weertype een ander weer type volgt, dan wordt deze verwach ting gesteld. In wetenschappelijk weerkundige kringen staat men zeer sceptisch tegenover het opstellen van weersverwachtingen op deze manier. Vraag: Naam en adres burgemees ter van Nijverdal. Antwoord: Het dorp Nijverdal res sorteert met nog enkele andere dor pen en buurtschappen onder de ge meente Hellendoorn. De andere dorp jes zijn o.a.: Eel en en Rhaan, Marle, Egede, Daarle en Daarlerveen. Naam en adres van de burgemeester van Hellendoorn: mr. F. R. Crommelin, de Joncheerelaan 114, Nijverdal. Vraag C. de J.: Waar kan ik in lichtingen krijgen over de wereld tentoonstelling te Brussel? Antwoord: U kunt u wenden tot het Belgisch verkeersbureau te Am sterdam, Rokin 106, aldaar. Vraag: Waar is in de omgeving een avond-MTS gevestigd? Antwoord: Wend u zich hiertoe tot de Middelb. Technische School aan de Prinsessekade 4, in Den Haag. Vraag: Betreft zuiver wollen tafel kleed. Antwoord: De door u bedoelde ta felkleden zijn gemaakt van zuiver wol, aldus verzekerde een handelaar ons. U moet echter wel bedenken, dat alleen de pool zuiver wol kan zyn of liever mag zijn; als de onder kant ook van zuiver wol gemaakt was, zou het kleed slechts een korte levensduur hebben. Dat loodje met die naam er op duidt alleen maar hei fabrieksmerk aan. Vraag B. V.: Wanneer kunnen jonge kanaries geringd worden? Antwoord: Uiterlijk de 6e of 7e dag. De z.g. afstammingsringetjes kunt u er nog om doen al zijn de dier tjes ook 5 jaar oud. Mevr. B. te L.: Wij hebben een ma honiehouten kast. die staat dicht bij het raam. Laatst waren wij niet thuis, toen heeft het flink ingeregend. De kast vol met spetters. Direct toen wij thuis kwamen heb ik hem goed afgezeemd, maar het zijn allemaal witte plekken geworden. Weet u nog een middel om dat weer goed te krij gen? Antwoord: Een mahoniehouten kast, die vol met waterspatten is ge raakt, is niet met eenvoudige midde len vlekvrij te krijgen. Ze zal op nieuw gebeitst of gepolitoerd moe ten worden, doch dat kunt u dan be ter aan een vakman overlaten. Wendt u zich tot een goede meubelmaker. Marktberichten LEEUWARDEN, 4 april, Kaas. Gouda volvet 1.87—1.88, Edammer veertig plus 1.68—1 69, broodkaas veertig plus 1.701.72. Stemming kalm. KATWIJK a. d. R., 4 april. Groente. Waspeen A. export 60.00 83.00, waspeen B. export 50.00 65.00, waspeen A. binnenland 40.00 74.00, waspeen B. binnenland 15.00 32.50, spinazie 41.0043.00, sla 16.90 —17.10, schorseneren 9.009.10, wit lof A 90.00—109 00, witlof B 70.00— 86.00, knolselderie 2.0C9.00, breek- peen 8.0020.50, spruiten 77.00—73.00 Aanvoer waspeen 16 00 kg., waarvan 7000 k.g voor export ging. TER AAR, 4 april groente. Wit lof 1. 88-1.94. idem 2. 64—81. idem stek 1048, spinazie 3755, idem B. 2636, glasandijvie 4256. waspeen 45, prei 46, rode kool ct. alles per kg., sla A. 13—21, idem B. 8—13, idem C. 58, komkommers 31-49 ct. alles per stuk, radijs 610. idem afw. 45, selderij 812 et. alles per bos, stoof- sla 401 00, boerenkool 50 ct. p. kist. R'VEEN, 4 april Bloemen. Free- sia's 50101. Anemonen 56—79, Blauwe Druifjes 3056. Lathyrus 71 1.84. Tulpen v. d. Eerden 1,301.75, Rose Copland 1.29—1 86 Br. Star, 90 1.16 Lustige Witwe 1.351.'63 Snow- don 1.44— 1.52 White Virgine 1.70 2.00 Golden Harvest 1 602 29. Win- tergold 1.08—1.70, B&rtigon 1.301 52. Queen Elizabeth 1 211.58, Weber 1.301.45, Krelage 1.10— 1.40.Hillegar- de 1.30—1.47, E. Eddy 1.20—1.58 Pic cadilly 1.401.59, Couleure Cardinaal 1.401.65, Elmus 1.512 00 Rose Be auty 1.43—1.70 White Sail 1.40—1.60, John Gay 1.50—1.60 Zenober 1.41 1 49, W. Pitt 1.51—2.08, Rose of Luma 1.601.70, Early Queen 1.311.57, Re- forma 1.701.95, Scrrlet Sensation 1.68—1.00, Denbola 1.50—154. Par kiettulpen 1.30—2 10. Dubb. Tulpen 902.00. Narcissen Cheerfulness 62 85 Actea 83—80 Redeuy 43—71. Nar cissen volle grond 39—87 per bos Am. Anjers 1429 per stuk. VINKEVEEN, 4 april Groente. Prei 4971, spinazie 3648, waspeen A II 33—34. witlof A II 94—1.02,-wit lof B II, 6595 ct. p. kg., komkom mers 34—82, sla 1620 ct. p. st., raap stelen 69, radijs 7 —16, peterselie 3239, selderij 1925 ct. bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3