UVS was in Zeist de minst slechte en won met 3-1 LFC won op het kantje af van het bezoekend Wassenaar: 3-2 Foreholte won van Warmunda Frans Schoofs werd Nederlands kampioen Lisse van degradatiecandidaat tot kampioensgegadigde MAANDAG 31 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 De Leidse Blauwwitten speelden gisteren tegen Zeist in Zeist en won nen verdiend met 31. Verdiend in derdaad, want de Zeister club viel bar tegen en speelde geenszins in overeensteming met haar positie op de ranglijst. Hoe slecht Zeist speel de, bleek wel hieruit, dat de UVS- aanval aanmerkelijk verzwakt was door het niet opstellen van linksbui ten Mattheeuwissen, die juist in de laatste wedstrijden zo uitstekend voor de dag was gekomen. G. Devilee verving hem onvoldoende, want van de vele kansen, die zich op de lin kervleugel voordeden, is maar wei nig terecht gekomen. In de verdedi ging nam A. Pardon de plaats in van de Wolf, die door ziekte verhinderd was. Na. een zwakke eerste helft volgde na de hervatting van deze speler aanmerkelijk beter spel en de verdediging van UVS bleek ook nu weer de sterkste linie. Het enige doelpunt van Zeist kwam trouwens door een fout van v. Putten, die uit lopende trachtte de bal weg te trap pen, maar dit recht op 'n tegenspeler deed. UVS trapte af, maar Zeist was on middellijk in de aanval en leek er zin in te hebben, doch de Leidse ver dediging gaf niet thuis. Daarna raak te UVS meer ingespeeld en forceerde na 5 min. een corner, waarbij keeper v. Maren het leer niet zonder geluk wegwerkte. Na 13 minuten werd het doorzetten van de Leidse aanval be loond, toen C. v. d. Zeeuw een fraaie pass over de Zeister verdediging heen kreeg waarbij hy de Zeister doelver- dediger geen kans gaf (01). Twee minuten later strafte midvoor v. d. Flier echter de hierboven reeds ver melde fout van v. Putten af door in het lege doel te schieten (11). UVS bleef het meest in de aanval en kreeg tal van kansen om de leiding te her nemen, doch er zat geen fut in de BOSKOOP-NIEUWERKERK 3—2 Gedurende de eerste helft hield Boskoop het spel in handen en reeds na 10 minuten nam de thuisclub de leiding door Loef toen deze van verre afstand hard op doel schoot waarbij de bal hoog in ae touwen vloog 10) De gasten dienden fel van repliek en trokken met fraaie open aanvallen op de Boskoop-veste af, maar daar was het de verdediging, die hen de voet dwars zette. Kort voor de rust wist van Bemmel met een harde sdhuiver de stand op 20 te brengen. Na de rust kwamen de bezoekers sterk opzetten en reeds na enkele minuten verkleinde Nieuwerkerk de achterstand, door een fout van de Boskoop-verdediging (21). Even later was de stand gelijk toen Baas hard en feilloos inschoot (2-2). De thuisclub kwam hierna danig in het nauw te zitten doch wist met kunst en vliegwerk doelpunten te voorko men. Langzamerhand werkte Bos koop zich los en wist weer enkele aanvallen te ondernemen. Nu was het geluk bij de bezoekers toen Van Oostrom voor open doel hoog over schoot en v. Bemmel twee maal naast schoot. Toch bleef Boskoop het pro beren en het gelukte inderdaad het winnende doelpunt te maken toen bij een hard schot van v. Bemmel de bal van richting deed veranderen en in het doel terecht kwam (32). aanval, temeer niet omdat spil v. d. Mey uitstekend werk verrichtte. Kort voor de rust gebeurde het even wel toch, toen Cor v. d. Zeeuw de van rechts voorgezette bal over de handen van v. Maren in het doel le pelde (12). Na de hervatting dachten we dat Zeist er alles op zou zetten de ach terstand weg te werken. Reeds vrij spoedig vloog de bal als een kogel uit een vrije trap over het doel en de Zeister aanval zette even door, doch toen UVS haar evenwicht weer hervonden had, verplaatste het spel zich weer en langzamerhand werd het een belegering van het Zeister doel. Het duurde tot de 17e minuut toen Rijshouwer na magnifiek door zetten ook de keeper passeerde en fraai inschoot (13). Toen was het pleit beslecht en het spel van de thuisclub zakte als een kaartenhuis ineen. De UVS-aanval wist evenwel tegen het finaal gedemoraliseerde Zeist geen enkele doelpunt meer te maken en onveranderd kwam het einde. UVS-JEUGDTOURNOOI T/M 21 JAAR. Met Pasen organiseert UVS een jeugdtouraooi, waaraan ook wordt deelgenomen door twee buitenlandse clubs, nl. Great Haywood uit Enge land en Braunschweig uit Duitsland. UVS heeft geprobeerd voor deze wed strijden van de KNVB de tweede paasdag com petitie-vrij te krijgen, doch dit is niet gelukt. Er is voorts contact gelegd met de Bogner Reggi'i Club, die onder auspiciën van de Leidse Jeugdactie zaterdag te 3.30 uur op het ASC-terrein zal spelen te gen jeugdelftallen van ASC en UVS. Het programma voor het jeugd- tournooi luidt als volgt: Zaterdag 2 uur officiële opening. 2.15 uur UVS 2—VUC; UBC—Xerxes; BraunschweigDHC; 4.15 uur Xerxes —VUC; UVS 2—UBC; 5.15 u. Braun schweig—Great Haywood; DHC UVS 1. Zondag 11.30 uur VUC—UBC; 12.30 uur DHC—Great Haywood; 13.30 uur Xerxes—UVS 2; 14.30 uur UVS 1— Braunschweig; 15.30 uur finale om 3e en 4e plaats; finale om 7e en 8e plaats 16.30 uur finale om 5e en 6e plaats; finale om le en 2e plaats. Des avonds te 8 uur vindt de prijs uitreiking plaats in de Burcht. Voor Wassenaar is deze wedstrijd geen kansloos sloeg en de stand op 22 succes geworden, want het moest in LFC met 32 zijn meerdere erken nen. Maar als we het eerlijk moeten zeggen: de zege van de Leidse ploeg was geflatteerd. Want het was steeds Wassenaar dat speelde en vele aan bracht. Leek het spel van LFC in de eerste helft nog het aankijken waard, de tweede helft was daar het tegendeel van. Vooral in de achterhoede klopte het niet en er werden rare situaties ■Tl".?" <pb°uwde-,Mafr het °ntbrakl geschapen doordat men ala een klit on bij elkaar stond. Buiten verwachting echter kwam LFC toch nog aan een derde doelpunt nadat een Wassenaar- aanval was afgeslagen en Henk Her mans het leer kreeg. Hij gaf een scherpe pass naar Aad, die onhoud baar het winnende doelpunt inschoot. Wassenaar deed in de resterende mi nuten alle mogelijke moeite om de achterstand weg te werken, doch de vele kansen werden onbenut gelaten en zo moesten zij opnieuw een neder laag incasseren welke niet was ver diend er LFC kon opgelucht adem halen dat het met deze geflatteerde overwinning uit de strijd kwam. bij hen in de voorhoede aan één goe de schutter, die van de vele geboden kansen een dankbaar gebruik kon maken. En zoals altijd: doelpunten maken de zege en bij LFC waren wel de spelers aanwezig die de doelpun ten konden maken en zodoende de wedstrijd voor hun ploeg wisten om te zetten in een zege. Het was LFC, dat op een met een vriendelijke zon overgoten grasveld de aftrap verrichtte voor 'n 2500 man publiek. Nadat eerst de beide ploe gen eikaars krachten onderling had den gemeten, was het na 10 minuten spelen invaller T. Eradus drie voor LFC het eerste doelpunt onhoudbaar langs keeper Hopman in het doel knalde, nadat eerst Henk Heymans de talenten van keeper Hopman had beproefd, de bal terugsprong en Era dus zijn kans schoon zag en LFC een 10 voorsprong bezorgde. Acht mi nuten later was het midvoor Henk Heijmans die opnieuw inschoot, ech ter keeper Hopman stopte de bal, liet hem weer vallen en W. v. Kampen was er als de kippen bij om nummer twee in het doel te deponeren (20). Nog steeds was het LFC, dat voor het doel van Wassenaar opereerde. W. Nagtegeller gaf daarna een mooie ho ge voorzet, doch de froaie kopbal van Henk Heymans scheerde de deklat. Na 40 minuten spelen was het Rem merswaal die met een prachtige kop bal uit een goede voorzet van rechts, de achterstand reduceerde tot 21. Door dit doelpunt wakker geschud zette Wassenaar alles op alles, om de gelijkmaker te scoren. Zij drongen de LFC-ers ver terug in de verdediging en enkele minuten later was het Van Dijk, die met een hard strak schot in de rechter bovenhoek keeper Gijsman ROODENBURG—WESTER KWARTIER 5—0. In een snelle en sportieve wed strijd, maakte Ouwerkerk weer zijn rentree met niet minder dan drie doelpunten en inspireerde zijn mede spelers tot steeds beter spel. In de eerste helft waren de kansen aanvan kelijk verdeeld met Roodenburg toch gevaarlijker. Het duurde echter een half uur alvorens Ouwerkerk de roos kon treffen (10). Nadien voorkwam de Westerkwartierdoelman nog vele doelpunten, zodat de Leidse Houtbe woners slechts met een kleine voor sprong gingen theedrinken. In de tweede helft was de thuisclub overwegend sterker en na een snelle ren bracht Guldemond de stand op 20. Kort erop blunderde de Wester kwartierdoelman, zodat Guldemond opnieuw kon inschieten (30). On danks deze achterstand gaven de gas ten zich toch niet gewonnen en met kunst en vliegwerk kon Roodenburg doelpunten voorkomen. Bij een uit val kwam de bal in goede positie bij Ouwerkerk en voor de vierde maal vloog de bal in de Haagse touwen (40). Uit een strafschop werd het nog door Ouwerkerk 50. ALPHIA—RVC 2—1. Direct al van de aftrap ontspon zich een goede wedstrijd, waarbij vooral Dweelaard zich onderscheidde door voorzetten, die echter niet in doelpunten werden omgezet. Toen de links-achter van RVC een bal op z'n doelman terug speelde rea geerde Van Laar net iets sneller en omspeelde hij de doelman (1—0). Er was toen achttien minuten gespeeld. Steeds sneller werd de strijd en de Alphia-spelers konden het tempo op voeren, waardoor RVC wat in de ver dediging werd gedrongen. Na de thee kwam RVC zeer sterk opzetten, doch er was voor haar geen doorkomen aan. De Alphia-defensie stond pal, waarbij opviel, dat de jon ge Mulder een zeer goede partij speel de. Ook Thomasse op de spilplaats stond z'n mannetje wel en toen na ca 15 minuten de RVS-storm wat luwde nam Alphia het initiatief over. Weer was het Van Laar die wist te doel punten, zodat Alphia met 20 leidde. Nu was het met RVC gedaan. Uit hol en Bouthoorn gaven geen pardon. Toen Van Laar met een zeldzaam mooi schot de hattrick verrichtte gaf RVC zich geheel gewonnen (30). Eerst kort voor het einde gelukte het de gasten de eer te redden (31). Gasten misten een penalty, de thuisclub benutte er een, eindstand 3-1 Dramatische partij van Van Zoelen l igy m I I fi i I SMtÊÊÊm i i mi 4-2 zege op ASC Wat wel niemand in het begin van het seizoen vermoed zal hebben Lisse behoorde verschillende weken tot de degradatie candidaten is nu geschied. Lisse heeft zich na de fatale inzinking tot de bovenste plaats op gewerkt en is met het Hillegomse Concordia gelijk geëindigd, zodat tus. sen beide ploegen een beslissings wedstrijd om het kampioenschap ge speeld zal moeten worden. Maar voor het zover was, moest Lisse in de laatste wedstrijd beide punten veroveren op A.S.C., een al tijd lastige tegenstander voor Lisse, maar de thuisclub heeft de laatste kans benut door in een goede wed strijd een verdiende zege te behalen. Ten aanschouwe van verschillende duizenden bezoekers ontwikkelde zich direct een vlot spel, waarin beide partijen zich ten volle gaven. Lisse bleek spoedig een veldmeerderheid te verkrijgen en na 10 min. wist Van BLAUW ZWART—HBS 1—1. Voor de rust speelde Blauw Zwart met de wind in de rug en de thuis club was daardoor het meest in de aanval Toch duurde het een half uur, voordat de Haagse verdediging ge passeerd kon worden. Het was Hein Ham, die de thuisclub de leiding gaf (10). Wel inspireerde dit doelpunt de Haagse bezoekers tot wat energie ker tegenaanvallen, maar in de stand kwam voor de rust geen wijziging. Na de rust genoot HBS het voor deel van de wind Blauw Zwart pro beerde het al te vaak met hoge scho ten, zonder resultaat. Bij gebrek aan techniek aan beide zijden daalde het spelpeil met sprongen. Het ging er af en toe wat al te hard aan toe. De lei ding van de scheidsrechter liet wel iets te wensen over. Na een half uur spelen ongeveer scoorde HBS de ge lijkmaker. Het was de HBS-linksbin- nen Ohr, die met een onverwacht schot de overigem goed keepende Dick van Leeuwen he* nakijken gaf (11). Tien minuten voor het einde werd Leo Dekleermaeker van het veld gestuurd, wegens een ongepaste opmerking. Deze strijd is betrekkelijk een middelmatige partij geworden met Foreholte iets meer in het offensief. Binnen vijf minuten kregen de Voor- houters de le hoekschop te nemen en v. d. Lans braqht met een kop stoot het Warmunda-doel in gevaar, doch de keeper bezwoer het gevaar door de bal over te stompen. Toen de gasten aanvallen gingen onderne men, kon de Forehole-r.binnen Ma- rijnen eenmaal de situatie redden door een hoekschop weg te geven. Er kwam dan een periode van enig Foreholte-overwicht, doch schoten van Marijnen, M. v. Dijk en een kop bal van v. d. Lans vinden geen ge nade. Toen er ongeveer 25 min. ge speeld was dirigeerde de arbiter enige Warmunda- en Foreholtespe- Iers naar de kleedkamer om de spij kers in hun schoenen te laten na zien. Dit oponthoud duurde onge- Kesteren met een hoog schot de Leidse doelman kansloos te passeren (1—0). Lisse scheen de smaak te pakken te hebben, want vijf minuten later volgde wederom een zeer snelle aan val, waarbij Bon een ver schot lo6te, waarbij de bal van de paal terug-J |£j stootte en dezelfde speler schoot de i en Zandbergen zo ongelukkig waren terugkomende bal met een vliegend juist tegen de DCV-doelman aan te schot in het net (20). Het enthou- schieten. Elven voor rust gelukte het siasme van de Lissenaren laaide hoog Mizee met een goed schot zijn club de LUGDUNUMDCV 1—2. Na de fraaie successen van de laat ste weken, is deze uitslag ons tegen gevallen, maar eerlijk gezegd ver diende groen-wit meer dan deze uit slag. De eerste aanvallen varen voor de thuisclub, gevolgd door twee hoek schoppen, die echter geen resultaat opleverden. De strijd ging van doel tot doel totdat na eei. half uur Mizee op, doch A.S.C. streed dapper verder en zette verschillende gevaarlijke tegenaanvallen op en na 25 minuten wist de snelle Lolkes de Beer de ach terstand te verkleinen (21). Dit doelpunt inspireerde de bezoekers tot nog meerdere activiteit, maar de Lisse-verdediging met de in vorm zijnde spil V. d. Poel wist zich staan de te houden en nadat Boon een ju weel van een kans voor Lisse gemist had, werd een der Leidse achter spelers zo in het nauw gedreven, dat het leder in eigen doel werd gescho ten (31). In de laatste 10 min. voor rust bleef deze stand ongewijzigd. In de tweede helft was het weder, om een boeiende strijd met Lisse het meest in de aanval. Nadat de lat voor de tweede maal een doelpunt voor Lisse had verhinderd wist Bon in samenwerking met de zwoegende Van Kesteren met een fraaie kopbal de voorsprong tot 41 te vergroot ten. Wegens hands van V. d. Zwet, kreeg A.S.C. een penalty te nemen. De eerste maal werd naast geschoten, maar de tweede maal schoot Vree ken hard in (42). De laatste tien minuten deed A.S.C. nog energieke pogingen om het verloren terrein te herwinnen, doelman Baak moest nog enige malen redding brengen, maar ook Lisse liet zich niet onbetuigd. Onder groot enthousiasme kondigde de goed leidende scheidsrechter het einde aan met een welverdiende 42 zege voor Lisse. Na deze wedstrijd wachtte men in het kleedlokaal het resultaat van de wedstrijd T.H.B.Concordia af en eerst na een half uur vernam men, dat Concordia gezegevierd had. In de Bollenstreek ziet men nu met ge weldige spanning uit naar de grote beslissingswedstrijd tussen Concordia en Lisse, wie mag mededingen in de promotiewedstrijden voor de 3de klasse. leiding te geven (10). Na rust wist Lugdunum met wind tegen toch het beste van 't spel te houden, maar het zat groen wit deze middag bar tegen. Marwijk schoot rakelings over en kort erop kwam de bal tegen de staander weer in 't veld. Ongeveer na een half uur een hoekschop voor DCV en na veel heen en weer getrap kwam de gelijkmaker (11). Even later schoot Krijgsman opnieuw tegen de staander, waarna de thuisclub, nog niet van de schrik bekomen, de DCV- rechtsbuiten zag doorbreken om met een buitenspel doelpunt te scoren (12). Wat de thuisclub ook probeert, niets lukte en zo moest Groen-Wit on verdiend verliezen. VIOS—VVSB 1—2. Het Haagse Vios heeft tot 15 minu ten voor het einde met 10 de leiding gehad, maar het moest tenslotte de overwinning toch aan het bezoekende WSB laten. Deze uitslag is overigens voor de Bovoxploeg niet geflatteerd. Wel wogen de beide ploegen goed te gen elkaar op, maar de aanvallen van VVSB waren veelvuldiger. De in valler-doelman van St. Bavo, P. Pe ters, heeft zich uitstekend van zijn moeilijke taak gekweten. Uit de zwa re druk voor het Haagse doel tegen het einde van de wedstrijd forceerde C. J. d. Togt een hoekschop, die door J. Nederstigt scherp voor het doel werd geplaatst. Met doorslaggevende medewerking van de Haagse doelman kon P. Nulkes de gelijkmaker scoren. Eren later gelukte het A. Groot met een hard en zuiver schot vanaf de rand van het strafschopgebied het winnende doelpunt te maken. De laatste minuten legde WSB zich wat n.eer toe op de verdediging C. v. d. Togt ging rechtsachter spelen en het gelukte hen de voorsprong te be houden. veer 10 minuten. Foreholte bleef het beste van het spel behouden en re gelmatig bracht ze meer gevaar dan de gasten. Toch was het al dicht bij de rust, toen Foreholte de leiding nam uit een hoekschop, waaruit keu rig werd ingekopt door v. d. Lans (1-4). Na de thee, toen Warmunda de wind iets mee kreeg, drongen de gasten op. De le corner was reeds voor hen en hierbij moest v. Schoo- ten handelend optreden. Toen vielen er binnen 3 min. 2 goals. Eerst door de 1 .binnen van Foreholte (20) en toen kon de Foreholte-keeper de bal niet goed vast grijpen en de War- munda-midvoor scoorde 21. War munda ging hierna beter combine ren, maar voor het doel ging het niet best. Toch kwam Foreholte deze druk ook weer te boven. Eerst kwa men ze niet verder dan de goed spe lende Wamunda-verdediging, maar daarna was de Foreholte-linksbuiten doorgebroken en omspeelde hij de keeper. Een der backs kon niet an ders doen dan de 'bal met de hand overtippen en de elfmeterschop werd door M. v. Dijk- in een doel punt omgezet (3—1). Even later zat Foreholte in de knel en was het de rechtsback v. Wouw, die de bal met de hand bewerkte. We noteerde al 32, doch de strafschop werd door v. Schooten tot corner verwekt, dus het bleef 31, hetgeen de Voorhou- ters stellig hebben verdiend, want de resterende tijd bleven ze in het offensief en verliep de strijd verder zonder doelpunten, hoewel het er af en toe zeer gevaarlijk voor de War munda veste uitzag. VUC—RKAW 0—1 VUC zette de wedstrijd overrom pelend in waardoor het doel van RKAW doorlopend in gevaar ver keerde. RKAW kon het vlugge spel Het was gisteren tijdens de Nederl. kampioenschappen in de Apollo Hall te Amsterdam een dag vol verrassingen en sensaties. Weliswaar vielen deze alleen tot de kwartfinales, waarna de favorie ten zich niet meer lieten verschalken, de verrassingen waren er beslist niet minder om. De man die voor de meeste sensatie zorgde was ongetwijfeld good- old Will van Zoelen die zich wederom, ondanks het feit dat hij zo'n 15 tot 20 jaar ouder is dan bijna alle andere deel nemers, aandiende als een speler die nog steeds begerig is naar sportroem en die tevens beschikt over een gewel dige dosis wilskracht die hem op elk toernooi en in welke wedstrijd weer een bijzondere lastige tegenstander maakt. Dat wilskracht echter niet alleen de zo begeerde erepalm kan bezorgen, is Van Zoelen op een welhaast drama tische wijze duidelijk geworden. Nadat hij in de achtste finales één uur en 20 minuten nodig had om Jan Hoogendoorn van zich af te houden, in een partij die een volledige inzet van alle psysieke krachten van beide spelers eiste, kwam kort daarna voor hem de partij tegen Stuhlemeyer. met wie hij drie weken tevoren te Leiden tijdens de Haagse kampioenschappen al een marathonge vecht had geleverd. Het zag er ditmaal aanvankelijk niet naar uit, dat de Scylla- speler het onderspit zou gaan delven. Met 21—14 en 21—16 haalde hij de eer ste winst op regelmatige wijze, zij het niet zonder moeite binnen. Toen echter kwam de vermoeidheid een woordje meespreken. Van Zoelen liet na een snel opgelopen achterstand de derde game zonder meer lopen, doch in de vierde game bleek hij nog niet voldoende her steld om zijn veel jongere tegenstander de pas af te snijden. Het werd 1021 na een game die meer dan 16 minuten duurde. De vijfde game zou dus de be slissing gaan brengen. Beide spelers ga ven elkaar hierin niets toe, en het ver schil bleef steeds tot maximaal 2 pun ten beperkt. De partij ontaardde in een ware prikpartij en het enige waarin het zich onderscheidde van het „ping-pong", zoals dat wel op de keukentafel wordt gespeeld, was de enorme vastheid, waar mee beide spelers het utvoerden. Nadat de stand 1212 was geworden en gedu rende ongeveer 4 minuten was gebleven kwam Van Zoelen op 1312, met nog 3 minuten te spelen (tijdslimiet is nl. 20 minuten). De Hagenaar maakte toen opnieuw een fout en met nog ander halve minuut te spelen en een 1412 voorsprong leek de Leidenaar op flu weel te zitten. Leekwant de tot in z'n vingertoppen hyper-nerveuze Van Zoelen beging toen de fout z'n zelfbe heersing te verliezen. Hij ging tot ieders verwondering hard aanvallen, miste de juiste lengte in z'n slagen en 15 sec. vóór tijd was de stand weer gelijk. Lut tele seconden later werd het drama voltooid. Stuhlemeyer sloeg hard in op een door Van Zoelen geserveerde bal, Van Zoelen miste, 1514 voor de Hage naar, wat tevens de overwinning be tekende. Een overwinning die hem De strUd om het Nederlands kam pioenschap tafeltennis is een strijd geworden tussen B. Onnes (rechts) en Frans Schoofs, die wij hier gefotogra feerd zien met de fraaie beker, die de winnaar ten deel viel. bracht tegenover de sympathieke Am sterdammer Frans Schoofs (Nedlloyd) die op zijn beurt weer profiteerde van de vermoeidheid van z'n tegenstander, en die bovendien met zijn uitgekookte spel. voornamelijk uitgevoerd met fraaie, keiharde, zuivergeplaatste backhandsla gen, geen enkel risico nam (30). Aan de andere kant van de tafel, waarop de finale zou worden gespeeld, had Bert Onnes (Wifra) zich een plaats gereserveerd via o.m. overwinningen op Van der Spek (Wibo) en op Scheffer (Nedlloyd). Het is een finale geworden waarin de iets grotere vastheid van de Nedlloyd-speler juist dat gewicht in de schaal legde dat nodig was om de ba lans in zijn voordeel te doen doorslaan 21—17 17—21 21—9 21—19. Schoofs dus titelhouder bij de heren, en zoals te verwachten was, Nora van Megen bij de dames. Maar toch hier ook nog een verrassing. Dit jaar eens niet een familie-aangelegenheid in de finale tussen de zusjes Van Megen. Dit werd voorkomen door de Haagse kam pioene Ursula Artz (Wibo). In de halve finale schakelde dit vinnig spelende meisje Coby van Megen na zeer felle strijd uit met de cijfers 2224 21—10 2110 1521 2119. Nora revancheerde echter haar oudere zusje door in de finale op duidelijke wijze over de Wibo- speelster te zegevieren 215 2113 21—12. In het heren-dubbelspel zagen we o.m. diverse aardige resultaten van onze Leidse deelnemers. Voor een verrassing van de eerste orde zorgde v. d. Voort (Scylla) die samen met Vrees (Sparta) in de eerste ronde Hoogendoornv. d. Spek elimineerde. Verder dan de tweede ronde kwamen zij echter niet, evenmin als HeemskerkBakker die verloren van Van ZoelenGimbel welk paar door een zeer fraaie overwinning op Onnes Gryzenhout de hoogste onderscheiding kregen. Coby en Noortje van Megen prolongeerde hun titel zonder veel moeite. Noortje van Megen maakte haar suc ces compleet door het mixed-dubbel sa men met Bert Onnes te winnen vóór Schoofsmevr. Schouwerwou. Wat betreft de resultaten van de an dere Leidse deelnemers kunnen we mel ding maken van de goede prestaties van G. Bakker die, tezamen met Wout Heemskerk deel uitmaakten van de res. overgangsklassers die de eerste ronde overleefden. Hier sneuvelde beide ech ter, maar niet nadat ze zeer felle tegen stand hadden geboden aan hun tegen standers resp. Gimbel en Goudsmit (bei den Sparta 1), die vijf games nodig had den om zich bij de laatste zestien te plaatsen. Van der Voort tenslotte ging tegen z'n aloude rivaal v. d. Spek in de strijd om een plaats in de achtste finales ten onder. DOCOSTEYLINGEN 2—3 Het is 'n gemoedelijk partijtje voetbal geworden, waarin duidelijk te zien was, dat beiden geen belang meer hadden bij de uitslag. Zowel Docos als Teylingen verschenen ieder met één invaller in het veld. Na 25 degravendoel al weer direct aan een groot gevaar toen de linksbinnen der gasten van dichtbij de bal in het zij net plaatste terwijl kort daarop doel man Beens bij een schot van dezelfde speler de bal ternauwernood van de doellijn wist te grabbelen. Het eerste In de 2e helft gooide Docos er 'n schepje bovenop en na fraai door zetten maakte Hoogeboom de gelijk maker (11). Het spel bleef aardig op en neer golven en aan beide kan ten werden mooie kansen om hals oo- gebracht. De uitvallen van Teylin- van de Hagenaars wel enige malen j gen bleven echter gevaarlijker en 'n onderbreken, maar VUC nam dan fout in de Docos-verdediging strafte weer de aanvallen over. Dank zij |van Kesteren goed af (12) en even minuten spelen scoorde Teylingen gedeelte na de rust waren de bezoe- het le doelpunt na een onhoudbaar I kers ongetwijfeld meester van het schot van haar linksbuiten Schulte. terrein en zij buitten deze meerder- het sublieme spel van doelman van Breoht daarbij geholpen door Piet v. d. Voort en Henk van Oosten en ook een enkele maal door de staan der, slaagden de Leidschendammers er in het hoge tempo van VUC te weerstaan. De Hagenaars wisten door goed samenspel prachtige kansen op te bouwen, maar op de critieke mo menten kwam RKAW tussenbeide wat VUC af, en toe aanleiding gaf om wat stug te werk te gaan. De stand bleef tot aan de rust onbeslist. Na de pauze kwam RKAW zo danig opzetten, dat VUC alle krach ten moest inspannen, om niet onder de voet gelopen te worden. Via Frans Hakkaart werden herhaalde malen de aanvallen opgebouwd. Na vijf minuten werd VUC finaal ingesloten RKAW drong door en na een schui ver van Frans Hakkaart ging de bal langs het doel. Een der Haagse backs had de bal kunnen houden maar hij viel, wat G. van Ommeren de kans gaf langs de doelman in te schieten (01). Dit was qua spel een ver diende voorsprong en om deze te behouden moest nog 40 minuten stand gehouden worden. RKAW was daarbij btfzonder slagvaardig terwijl VUC geleidelijk sterker kwam opzet ten. Zowel RKAW als VUC kregen benauwde momenten, maar de aan vallen over en weer liepen alle dood op de hechte verdedigingen. heid tenslotte uit door een doelpunt van Willemsen, die met een hoogbal- letje de uitgelopen Beens kansloos passeerde. Bodegraven gaf echter de moed niet op en zag na ongeveer 35 minuten spelen haar zwoegen be loond, door een doelpunt van Goud kuil die na een solo de bal achter de Haagse keeper wist te plaatsen (22) SVLVSJC 4-3. De laatste competitiewedstrijd van SVLV in dit seizoen is ondanks de slappe vertoning nog geëindigd met een verrassend slotoffensief, wat SVLV zelfs nog de overwinning bracht Na de aftrap waren de eer ste aanvallen voor SVLV, maar toch was het SJC dat reeds na vijf minuten spelen de score opende (0-1). Pas een twintig minuten later lukte het BODEGRAVEN-MAASSTRAAT 22 SVLV om de gelijkmaker te scoren. later scoorde Boekei het derde doei punt (13). Docos zette alle zeilen bij en hoewel door individueel spel al te vaak prachtige scoringskansen verloren gingen, maakte de Docos- speler Jan van Marwijk door een voltreffer het laatste doelpunt van de wedstrijd (2—3). Bijna scoorde Docos de gelijkmaker uit een vrije trap, maar de bal ging naast het doel. Ongetwijfeld had de thuisclub voor ae rust wel een puntje meer ver diend, maar door slecht schieten en ook wel eens wat pech bleven doel punten uit. Ook de bezoekers leden aan hetzelfde euvel en kon het be staan, dat de Bodegraven-doelman voor de rust maar twee schoten te verwerken kreeg, waarvan een van zijn eigen back Beyeman, die in het nauw gedreven de bal keihard van dichtbij terugschoot waarop deze in de uiterste hoek belandde. De be zoekers kwamen daardoor wel wat goedkoop aan de leiding (01). Ook het Bodegravendoel ontsnapte enkele malen aan een groot gevaar. Enkele minuten voor de rust bewerkte bij een aanval der thuisclub een der backs van Maasstraat de bal met de hand, waarna Jan Sterk zich achter de bal plaatste en de stand weer op gelijke voet bracht. Vlak na de thee ontsnapte het Bo- toen Kooyman kans zag de doelman te omspelen. Deze Noordwijkse doel man viel niet gemakkelijk te ver schalken. Heel wat harde schoten moest hij keren. Toch was het spel- beeld over het geheel gezien niet fraai. Veel te kort spel en alles erg onsamenhangend. De rust ging in met gelijke stand. Het zat SJC niet mee, want de scheidsrechter stuurde bij een Noordwijkse overtreding de spe ler het veld uit. Toch zag SJC kans om met tien spelers de voorsprong te vergroten eerst tot 1-2 en even la ter nog met een hoge bal, waarop doelman Spiegeler misgreep tot 1-3. Practisch iedereen had zich met deze eindstand al verzoend, toen in de laatste vier minuten SVLV 3 doel punten wist te maken. De ene aan val na de andere had succes. De eer ste aanval kwam van rechts, werd door Kraan voorgezet en door Kooy man ingeschoten (2-3).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8