Het sprekende testament ijzeren kist ZATERDAG 29 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 VII. ZO GINGEN NU DE DAGEN aan boord van het schip voorbij: over dag hard werken en 's avonds wat mu ziek maken en zingen, maar nog steeds hoopte Wim dat hij nu echt iets van Amerika zou mogen zien. Nu was er nog weinig meer dan water en lucht te zien en de reis was dan ook wel een tonig. Het weer was ook heel rustig, zodat er van grote golven of zeeziekte geen sprake was. Toch gebeurde er nog iets bijzonders. Er werd namelijk op een ochtend van de brug gemeld, dat er een ijsberg in aantocht was. Dat was nu wel geen prettig bericht, want een Ijsberg kan heel gevaarlijk zijn. 't Zijn echt bergen van ijs, die uit de pool streken van het ijs zijn losgeraakt en nu als een losse, geweldig grote berg in de oceaan ronddrijven. Die bergen zijn ontzettend groot. Er steekt slechts een tiende deel van de hoogte boven het water, dus er zit negentiende onder water. Een boot die met het grote ijs- monster in aanraking komt, wordt meest als verloren beschouwd. Wim kon zich nog goed herinneren hoe er eens een groot passagiersschip met volle kracht op een ijsberg botste. Er was juist een groot feest op die boot. Niemand had er iets van gemerkt, tot er, door de aanvaring, opeens een groot gat in de scheepswand geslagen werd en het wa ter naar binnen kolkte. Het duurde dan ook maar een paar minuten of het grote oceaanschip verdween in de diepte, alle mensen met zich meezuigend. Daaraan stond Wim te denken toen hij ip de verte, door een kijker die hij van de bootsman even gekregen had, de berg zag naderen, 't Leek eigenlijk nog hele maal niet op een berg, 't was alleen maar een punt, die boven het water uitstak. „We hebben geluk, dat het helder wees is, je begrijpt dat het met een dichte mist heel gevaarlijk is", zei de bootsman en Wim knikte begrijpend en huiverde toch wel even bij de gedachte dat er in hun boot misschien ook een gat geslagen had kunnen worden. Nu stonden ze allemaal te kijken, hoe het schip er veilig op een afstand langs voer. Opgelucht haalde hij eens diep adem, toen het gevaarlijke ding voorbij was. Zo zoetjes aan werden voorbereidin gen getroffen voor een landing in Ame rika. De kust kwam al in zicht. Wim mocht weer even de kijker gebruiken en toen ontdekte hij al de geweldig hoge gebouwen die langs de kade ge bouwd waren. Er kwamen nu drukke dagen. De ruimen moesten leeg en weer nieuwe lading ingenomen worden. De bootsman fluisterde Wim eens in 't oor, dat hij hem misschien 's avonds een paar uurtjes mee de wal op zou nemen, als het werk flink zou vlotten. Onverwacht kwam er pech. De tweede stuurman, die zijn bevelen aan de ar beiders stond te geven, hoe ze de rui men moesten vullen, kreeg, doordat er een kabel brak, een grote kist op zijn voet. Dat gaf oponthoud. Met grote moeite werd de kist weer opgehesen en toen bleek dat de voet verbrijzeld was. Er werd een dokter getelefoneerd die een onderzoek instelde en overbren ging naar het ziekenhuis beval. Daar werd de voet in het gips gezet en voor- lopig moest die stuurman in het zieken huis blijven. Er was geen plaatsvervan ger, zodat iedereen het weer drukker kreeg. Niemand mocht.de wal op. Zo dra het schip geladen was, werd de terugtocht aanvaard en in zijn hart diep teleurgesteld, begon Wim weer te schu ren en te grondverven. Wat duurde het toch lang. eer zelfs een klein gedeelte van het schip, alles een grondige verf- beurt gehad had. Eigenlijk was een boot nooit klaar, want als je het voorschip gedaan had, kon je weer aan het achter schip beginnen. „Dat komt jongen, omdat het zee water en de zoute dampen zo'n ver nielende werking op de verf hebben", legde de bootsman uit, toen Wim het bijltje er bij neer wou leggen en liever, veel liever, de kok wat wilde gaan helpen. „Zou je liever kok, dan matroos zijn?" „Ik geloof het wel bootsman". „Nou, dan moet je een poos naar de kookschool gaan, een cursus volgen en dan een diploma halen". „Jakkie, weer naar school", riep Wim, die zich al veel te groot voor een school voelde. „Niks te jakkieën. Als jij zin hebt om kok te worden, dan moet je dat doen. Daar zitten allemaal jongens van jouw leeftijd. Denk er nog maar eens over na". De bootsman regelde het nu zo, dat Wim halve dagen als hulp voor de kok mocht werken en werkelijk hij kreeg er plezier in. En toen de boot weer de haven bereikt had. ging hij zich voor een cursus opgeven. Hier ook weer pech. De cursus was al vol en de vol gende zou pas over een half jaar be ginnen. Doch Wim treurde daar niet om. De bootsman was in zijn schik. Hij miste Wim niet graag en weer werd hij voor halve dagen in de keuken ge plaatst. Achteraf gezien was het maar goed dat alles zo gelopen was. In dat halve jaar kon Wim nog eens goed sparen, want in de tijd dat hij de kook school zou bezoeken, verdiende hij veel minder. Als hij over geld dacht, voelde hij eens stilletjes naar zijn beurs, waar het briefje van vijf en twintig gulden, van vader, nog netjes opgeborgen zat. Ook piekerde hij er wel eens over, hoe zijn broers het wel zouden maken. In zijn hart hoopte hij, dat hij een goede kans zou krijgen om de schat uit de ijzeren kist te krijgen. Na vijf jaren zou hij met het „diploma van kok" op zak. zeker een plaats zien te krijgen als kok op een heel grote boot en dan veel geld verdienen. Wie weet waren zijn broers nog maar gewone knechten op een boerderij waar ze langs gelopen waren. Enfin, hij moest nog vijf jaar geduld hebben ^en in die tijd zou er nog heel wat kunnen gebeuren. (Wordt vervolgd). Correspondentie Corrie van Diemen (Woubrugge). Je bent welkom Corrie als ons nieuw nicht je. Leuk dat je de eerste keer al een verhaaltje instuurde. Laat het de andere kinderen obk maar eens horen. VERDWAALD Jan moest naar school, maar hij had geen zin. Onderweg dacht hij dat hij •toch veel liever naar het bos ging in plaats van naar school. Hij zou dan zor gen op gewone tijd thuis te zijn, dan zou het net zijn of hij uit school kwam. Hij stapte dus het bos in en liep het ene pad in, het andere uit. 't Was mooi en prettig in het bos. Er waren mooie bloe men, vogeltjes en nog veel meer din gen. Op 't laatst begon Jan echter ang stig te worden. Hij wist de weg niet meer en was verdwaald. Het begon al donker te worden en nog steeds liep hij maar te zoeken. Thuis waren ze ook on gerust geworden, vooral toen zijn moe der van de andere kinderen hoorde, dat hij die middag niet naar school was ge weest. Op 't laatst waren zijn ouders zo ongerust, dat ze de politie opbelden. Nu gingen ze allemaal zoeken, de politie en ook zijn vader èn moeder. Eindelijk vonden ze hem gelukkig en toen moest hij vertellen, hoe het zo gebeurd was. Wim van Denzen (N.w.hout). Een pluim Wim voor het keurige schrijven. Hennie v. Haastert (Zoetermeer)Al heeft het ook lang geduurd, nu krijg je toch een antwoordje in de krant. Het is zeker wel een aardig gezicht om die witte muizen te zien ronddartelen. Ik heb wel eens een kooi gezien waarin een trapje en een molentje stond, waar in de muisjes speelden. Misschien kun je wel eens een verhaaltje vertellen over dat gedoe van die muizen, dustot ziens Hennie. Marijke Hageman (Voorhout). Hier is je verhaaltje Marijke. NAAR HET BOS Kleine Jan verveelde zich, hij had niets te 'doen. Opeens riep zijn moeder hem. „Jan, ga je mee naar het bos?" Dat vond Jan fijn. Het bos was heel groot, je kon er makkelijk in verdwa len. Maar Jan was met moeder, dus dat zou niet gebeuren. „Mag Fikkie ook mee?" vroeg Jantje. „Best, maar dan moet je hem aan het riempje houden", zei moeder. Moeder nam een paar snoepjes en koekjes mee. Het was wel een eindje lonen maar na een half uur waren ze er. Toen ze een poos gewandeld hadden kreeg Jan honger. Moeder wist een tentje waar ze brood verkochten. „Jan, wacht jij hier even, dan ga ik broodjes halen" en weg was moeder. Fikkie begon erg te trekken, hij wou los lopen. Jan dacht, hij zal heus niet weglopen en hij maakte het riempje los. Daar ging Fikkie: hij holde en holde Jan liep zo hard hij kon er achteraan Ondertussen was moeder terug met de broodjes en nu zag ze Jan niet meer staan. Na lang zoeken vond ze hem hij gend en puffend. Toen Jan alles verteld had. vond moeder dat hij heel onge hoorzaam geweest was. maar hij heeft het nooit meer gedaan, f André Hilgersom (Stompwijk) vertelt over: NAAR DE SPEELTUIN Het was erg warm. Jan en Piet waren in de tuin aan het spelen. „Jan en Piet komen jullie eens hier!" riep moeder. „Hebben jullie zin om naar de speeltuin te gaan?" „Jaaaa", riepen ze allebei tegelijk. „Goed, gaan jullie je dan gauw op knappen". Ze gingen vlug naar boven om zich te verkleden. Na vijf minuten waren ze klaar. Ze gingen naar de schuur, pakten de fietsen en pompten de banden op. Daarna gingen ze op weg naar de speel tuin. Ze hadden nog geen kwartier ge fietst of daar knapte een band. Gelukkig waren ze vlak bij een fietsenmaker en die maakte de band. Na een kwartiertje reden ze weer verder. Na een half uur waren ze bij de speeltuin. De hele mid dag speelden ze daar. Ook dronken ze nog een glaasje limonade. Het was een heerlijke middag geweest. Josina Volgering (Langeraar). Fijn dat je het zo rettig vindt o de huishoud school. Je leert er dan ook allerlei nut tige dingen, die later goed te pas komen. Je moeder vindt het zeker ook wel heer lijk, dat je haar nu helpen kan. Je ver haaltje krijgt ook vandaag een beurt. HET VROUWTJE VAN STAVOREN In het Hanzestadje Stavoren woonde heel lang geleden een rijke vrouw; ze was weauwe en ze was erg trots. Ze woonde in een prachtig huis waar een stoep van goud voor stond. Op zekere dag riep ze een kapitein, van één van de vele boten, die ze bezat, zij zich en zei: „Nu wil ik iets heel kost baars hebben, zó kostbaar, als geen mens bezit". De kapitein beloofde haar iets prach tigs mee te brengen en trok de vol gende dag weg met zijn boot. Hij was al op enige plaatsen geweest, maar hij kon nergens slagen. Zo waren ze weer in een plaats aangekomen waar hij prachtig graan zag staan. „Dat moest ik maar meenemen dacht hij en hij liet zijn boot boordevol met het prachtige graan vullen en daar- In Tibet gebeurt het soms, dat een na gingen ze t. de terugweg. Onderweg Lama (dat is een monnik of Priester) had de kapitein veel plezier omdat hij J naar een vreemd klooster trekt. Daar nu toch eindelijk iets moois gevonden 1 zegt hij de andere Lama's noch hoe hij had. Vol vreugde liet hij bij aankomst I heet, noch waar hij vandaan komt, hij zijn schat aan de vrouw zien, maar ze zegt alleen, dat hij „de donkerte in wil werd zó kwaad dat ze zei: „Zo, is dat gaan". het kostbaarste wat je kon vinden? De Lama's van het klooster leiden Gooi alles in zee". daarop hun „gast" naar een nabij gele- De arme mensen stonden hunkerend gen grot, daar gaat hij naar binnen en langs de kant te kijken. Ze dachten: blijft daar tot zijn dood in. De grot „had ik het maar". Een arme grijsaard kwam langs. Hij zei tegen de woedende vrouw: „Ér zal een tijd komen, dat je om een korreltje graan zal bedelen". Daarop werd de vrouw helemaal boos. Ze nam een gou den ring van haar vinger, gooide hem in zee en riep: „Eer geeft deze zee de ring terug, dat ik vrouwe van Stavoren tot armoe kom". Het gewone leven ging weer door. Ze was nog steeds trots en aan de woor den van de grijsaard dacht ze niet meer. Op een dag zat ze in de huiskamer toen de dienstbode kwam binnenstormen met een ring in de hand. De vrouw werd bleek van schrik en pakte de ring aan. Ze deed de ring aan haar vinger net of er niets gebeurd was. De volgende dag kwam het al uit, wat de grijsaard voorspeld had. Het huis brandde geheel uit. Binnen een paar uur lag het huis met al de kostbaarhe den in as. De schepen konden niet meer in de haven komen, want van die graan korrels waren hoge planten gegroeid. Nu werd het zo, dat ze als een arm oud zal zal ik die lelijke kies van jou wel eens trekken". De kies was er zó uit. Het was nog geen twee minuten werk. De tandarts wees naar een heel an dere deur dan waar ze gekomen was. Ze stond ineens buiten. „Door die deur zijn natuurlijk die me neer en dat jongetje ook gegaan, want ik heb ze helemaal niet gezien", dacht Miesje. Vlug liep ze naar huis. De pijn was helemaal over. „Ben je nu al terug?" vroeg moeder. „Je bent pas een half uur wegegweest". „Ja, moeder, wat gauw is het ge beurd hè!" Vader kwam even later thuis en toen vertelde ze alles. Annemieke de Groot (Bodegraven). Is je vader alweer wat beter? Dat ver haaltje heb je zeker op school gehoord. DE GERMANEN Theban zuchtte eens heel diep. Hij was moe. Hij had meegewerkt met de slaven om bomen te kappen en te vel len, want ze gingen een vlot maken. De bodem was niet vruchtbaar meer voor de gerst en het vlas, dus moesten ze naar een andere plaats gaan verhuizen. Theban rustte even en ging toen met zijn broer Herman zwemmen. Theban dook en.kwam niet meer boven. Herman schrok ontzettend, maar hij bleef toch nog even wachten. Kijk daar kwam Theban aan de andere zijde van de rivier weer lachend boven. Er was gelukkig niets gebeurd. Gerard Mom (Leiderdorp). Doe maar dikwijls met ons mee Gerard. Hans Atnmerlaan (Hazerswoude) heeft een klein verhaaltje over: Dag kinders, volgende week weer verder. TANTE JO en OOM TOON. REGENWEER Jan en Gerard zaten zich te vervelen. Ze konden niet buiten spelen want alles was even nat en vies. Moeder zei: „Blij ven jullie maar fijn binnen spelen, maar niet met de bal. Ik moet even naar de stad". Moeder ging weg. De jongens pakten toch de bal en gingen in de kamer voet ballen. Daar vloog de bal tegen een mooie vaas. Ze schrokken er van. Alles kapot Moeder kwam thuis en vroeg: „Wie heeft dat gedaan?" „Ik moeder", zei Jan. Ze moesten de vaas uit hun spaarpot betalen. wordt dichtgemetseld, zodat er geen licht naar binnen kan. Lucht stroomt door lange kanalen of pijpen de grot binnen en zijn voedsel wordt hem op schoppen of schoffels aan lange stokken toegestoken. Als het eten op zekere dag niet meer van de schoffel genomen wordt, weten de monniken, dat de lama ziek is. Komt het meerdere dagen ach ter elkaar terug, zonder dat er van ge geten is, dan openen ze de grot en ha len de dode Lama eruit enTibet heeft een nieuwe heilige. Men vertelt over Lama's, die ongeveer 70 jaar in hun vrijwillige gevangenis doorgebracht hebben. EEN VOORSTEL VOOR BABYSITTERS Als jullie op een dag eens op kleine kinderen moet passen, dan knutselen jullie vlug een paar eenvoudige Jan Klaassen-poppen van papieren zakken. Tekent ogen, mond en haren op de zak ken, knipt er één gat in, op de plaats van de neus en één gat, waar de tong gewoonlijk naar buiten komt. Je trekt over elke hand een zak en doet er een elastiekje om, laat een van de kleineren je helpen. Nu steek je één vinger door de neus en één vinger laat je af en toe eens als tong te voorschijn komen. Nu verstop je je bijvoorbeeld achter een stoel en laat de poppen boven de stoel uitsteken en nu laat je ze met elkaar praten. ZOVEEL WATER! Ongeveer 2/3 van het menselijk li chaam bestaat uitwater. Zelfs in de spieren bevindt zich drievierde deel water. De dieren, die het meeste water bevatten zijn de kwallen. Hun lichaam bestaat voor 99 uit water. EEN PRIMA PAPIEREN RAKET Er worden zoveel raketten de lucht in geschoten, dat wy er nu ook een de lucht in gaan schieten en niet zo'n ge wone als jullie vroeger vouwden, maar een veel betere. Neem een stuk stevig tekenpapier van 22 bij 28 cm. In het midden van de kant, die 22 cm lang is plak je een «tuk pleister of plakband van 6 cm (xie plaat- Je 1). Nu vouw je de lange kanten dub bel en legt het weer open en nu vouw je de beide punten tot op de midden- vouw (plantje 2). Laat zo liggen en nu vouw je die gevouwen punt nog eens tot aan de midden vouw. Het zit daar dus vierdubbel (plaatje 3). Vouw de voorste punt (met het plakband) zo om. dat hij aan de onderkant van de raket komt te liggen (plaatje 4). Vouw de raket dubbel en buig de vleugels aan iedere kant naar onderen. Kijk maar naar hot plaatje, dan zie Je het vanzelf wel. Nu heb je van boven een gleuf en die werk je dicht met plak band. Plak ook de punt met een stukje plakband aan de romp vast. Alleen het uiterste stukje B vrij laten Nu is de *-aket klaar. Tep e<m elast'ekie om le 2 vingers en hakt het elastiekje in de punt. aantrekken cn loslaten en dan suist hij door de lucht. Als je een kat- tepult neemt gaat hij nog sneller. vrouwtje aan de kant om een handje graan stond te bedelen. Ali Janmaat (Ter Aar) heeft een leuk verhaaltje gemaakt over: BIJ DE TANDARTS Miesje zat te eten. Ze had erge kies pijn. Oei, daar kreeg ze weer zo n steek. Haar beker melk viel om, maar moeder werd er helemaal niet boos om. Ze zei alleen maar: „Kind ga toch naar de tandarts" „Ja, nou hoor, daar heb ik helemaal geen zin in". „Kom, het duurt maar vyf minuten en dan ben jij je kies kwijt en je hebt geen pijn meer". „Nou, dan ga ik morgen wel". De volgende dag ging Miesje alleen op stap. Ze had er niets geen zin in maar de pijn was nog heel erg. Einde lijk was ze bij de tandarts. Ze stapte naar binnen. Er zat alleen maar een meneer met een jongetje. Even later kwam de tandarts. Miesje begon al te beven van angst. Daar ging het belletje. Het jongetje met z'n vader gingen een andere kamer binnen. „Bah", dacht Miesje, „straks ben ik aan de beurt". Zo zat ze maar te piekeren tot het belletje weer ging. Miesje stapte naar de kamer en zei: „Dag tandarts „Dag meisje, hoe heet je?" „Ik heet Miesje". „Ik „Zo en wat moet er getrokken wor den?" „Een kies dokter". „Ga maar eens zitten in die stoel, dan ALBERT SCHWEITZER Albert was geen vechtersbaas, maar desondanks wilde hij af en toe wel eens zijn krachten meten met een van de sterke jongens van de school. Op een dag vocht hij met een jongen, die Sjors heette. Sjors was groter dan Albert en ging voor zeer sterk door. Maar Albert won. Toen hij Sjors op de grond had en juist van zijn overwinning zat te ge nieten, zei Sjors: „Ja als Je twae maal de week soep met vlees krijgt, zo als jij, dan kan je ook goéd vechten". Albert stond op en ging treurig naar huis. Wat de andere jongen daar zei, stemde hem bedroefd. Want nu bleek, dat Sjors en de andere jongens van het dorp Albert niet voor een van hen hield. In hun ogen was hij verwend, was hij rijk, vonden ze, omdat zijn vader do minee was. Maar Albert had maar één wens, precies zo te zijn als de anderen en in het vervolg hoorde hij steeds Sjors stem, als thuis de soepterrien met de soep op tafel gezet werd. Toen1 het win ter werd, kreeg hij een capuchon, die van een oude jas van z(jn vader ge maakt was. Maar de andere Jongens droegen die niet en daarom wilde Albert er ook geen dragen. Iedere keer als hij hem op moest zetten, kreeg hij een draai om zijn oren. omdat hij niet wilde, maar hij gaf niet toe. Hy deed de capuchon niet aan. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00—24.00 AVRO. 8.00 Nieuws. 8.18 Weer of geen weer. 9.45 Geestelijk leven, caus. 10.00 Voor de jeugd. 10.30 Herv. kerk dienst. 11.30 Vragenbeantw. 12.00 Matthauspassion, Bach. (13.3513.40 Nieuws. 13.5014.10 Boekbespr.). 16.15 Gram. 16.30 Sportrevue. 17.00 Caus. n.a.v. „Het Melkwoud". 17.15 Boekbespreking. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuislagen en sport- journ. 18.30 Strijksextet. 19.00 Discus sie. 19.30 Annemarieke, hoorspel met muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.45 Honderd karaat, hoorspel. 21.20 Lichte muziek. 21.40 Journaal. 21.50 Amus. muziek. 22.30 Gram. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Met de Franse - HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 9.30 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45—24.00 KRO. 8.00 Nieuws 8.15 Gram. 8.30 Mor genwijding. 9.15 Orgel, viool en fluit. 9.30 Nieuws. 9.45 Gram. 9.55 Palm- wijding, Palmprocessie en Plechtige Hoogmis. 12.15 Radio Philharm. ork. 12.35 Amus. muziek. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.10 De Wadders, hoorspel met muz. 13.30 Gram. 13.45 Boekbespreking. 14.00 Strijkkwintet. 14.40 Klankbeeld over Friesland. 15.10 Brabants ork. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Zang- dienst. 17.45 De kerk aan het werk. 18.00 Het Geladen Schip. 18.30 De Kerk aan het werk. 18.40 Catechisatie voor varenden .19.00 Nieuws uit de Kerken. 19.05 Vocaal ens. 19.25 Tot ziens in Jeruzalem, gesprek. 19.45 Nieuws. 20.00 Gram. 20.00 Act. 20.45 De gewone man. 20.50 Cabaret. 21.20 U bent toch ook van de party?, caus. 21.30 Als je nog vrij bent, hoorspel. 22.00 Gram. 22.10 Lichte muziek 22.35 Uit het Boek der Boeken. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Concertgebouworkest en solist. 23.45—24.00 Kamerkoor. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 11.00—11.45 Eurovisie: Palnj- zondag-Gezinsdienst in Calne. 15.00 16.20 Interland hockeywedstrijd Bel giëNederland. MAANDAG HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 ld. 11.45 Voordr. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platte land. 12.43 Lichte mu ziek 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Mctropole-orkest. 13.55 Beursberichten. 14.00 Voor de vrouw. 14.45 Blokfluit en clavecimbel. 15.10 Gram. 15.15 Van de hak op de tak, caus. 15.30 Gr. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Voor de padvinders. 17.25 Sport. mozaiek. 17.35 Voor de jeugd. 17.50 Mil. comm. 18.00 Nieuws. 18.15 Rege ringsuitzending: Serie: een loopbaan bij het onderwijs. V. Een echt vrou welijke taak: huishoudlerares, door vakschool voor meisjes te Leiden. 18.25 Amus. muz. 19.00 Instr. kwartet. 19.30 Muz. caus. 19.45 Accordeonmuz. 20.00 Nieuws. 20.05 De Radioecoop. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 Act. of gram. 23 30—24.00 Frontloge. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 9.35 Raak de roos. 10.15 Gram. 10.30 Theologische etherleergang. 11.15 Gr. 11.35 Gevar. progr. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinbouw meded. 12.33 Musettemuziek. 12.50 Vacantierubriek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Gr. 14.05 School radio. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Vocaal ens. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Clavecimbe1 en viola da gamba. 17.00 Voor dr kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17..''O Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Reec. ringsuitzending: Rijksdelen overzee Een merkwaardig boek over Curaceo door Henk Donnert. 18 00 Orgelcon cert. 18.30 Sport. 18.40 Eng. les. 19.0" Nieuws. 19.10 Op de man af, caue 19.15 Schoolzang. 19.35 Volk en Staa* caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrart 20.20 Vocaal ens., Baeh-orkest cn sol 20.50 Zo ik niet had geloofd hoorspel. 21.40 Pianoduo. 22.10 Boek bespreking. 22.20 Amus. muz. 22s' Avondoverdenking. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Kamerorkest en solist. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 20.30 Attentie. 21.00 Inter. nationaal zwemfeest. 21.25 De Heren mej. M. A. Busé, lerares aan de R. K. Rechters, eenakter. 21.50 Dagsluiting.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11