RANG is alleen RANG als er RANG op staat. Het sprekende testament <3'> I erron OH Nu weer ernstige spanningen rond Ionen spoorwegpersoneel Visie op televisie Verwachting I I I I Gesprek over „Instuif en K.A.J. toc-^deart^S:bak.Trefpunt voor jonge Waarom ik mijn lessen nooit of slecht leer PASEN IS HET NU VRIJDAG 28 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 S|IUUJUUUU-t.MX>-UXUUl-IUIJULIULIüUUULILIUULiJUUUUUULIUUU Vraag ook RANG menthol eucalyptus. De beste bescherming tegen ons klimaat. RANG, een product van de Kingfabrieken arrrrrrrrrrarvmrrrrnrrmrrnrrrrrnrrarrrrrrrrnrrurrrvrrmrrrrrrrnrrvm^ (Advertentie). Vakcentralen ontevreden over loonbeleid De hoofdbesturen van de drie er. bende bónden van spoorwegperso neel zijn telegrafisch opgeroepen voor een gecombineerde vergadering, gistermorgen, in verband met de ern stige spanningen die ontstaan onder het spoorwegpersoneel rondom de herzieningen van de arbeidsvoor waarden. Reeds in oktober van het vorig jaar werd in het georganiseerde overleg een volledige overeenstemming ver kregen tussen directie en personeels- raad over een tussentijdse herziening van het reglement dienstvoorwaar- den om de achtergrond in inkomsten van het spoorwegpersoneel verge leken bij het inkomstenniveau in het overige bedrijfsleven op te heffen. De vereiste goedkeuring door de overheid, die aanvankelijk vertraagd werd door een beslissing van de mi nister van Verkeer en Waterstaat en die thans ligt bij de instanties, die de algemene loonpolitiek in het land be palen, is nog steeds niet verkregen. Er is geen enkele aanwijzing wan neer het spoorwegpersoneel recht zal worden gedaan in overeenstemming met de betekenis van zijn arbeid, al dus de bonden. Deze situatie heeft tot grote ontevredenheid en een zeer geprikkelde stemming geleid. De hoofdbesturen zullen zich van daag beraden over hun verdere be leid terzake. Suurhoff. De kwestie bij de spoorwegen is opnieuw een bewijs, dat in de vak centralen de ontstemming over het beleid van het college van rijksbe- middelaars hand over hand toeneemt. Verscheidene belangrijke beslissin gen op loongebied blijven nu al maanden uit. Daar deze beslissingen van zo ingrijpende aard zijn, dat zij REDUCTIEBON No.1 Marokkaanse vijgenmanden jj Een zeer originele en moderne n boodschappen»*». I Normale prlj» 1.75 9 Tegen Inlevering van bon f.45 VROOM DREESMANN LEIOEN - ALPMtH MAAKT m« (Advertentie). EERSTE JAVAANSE TRAPPIST TOT PRIESTER GEWIJD In de abdij Onze Lieve Vrouwe van Koningshoeven heeft mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van Den Bosch, gisteren de eerste Javaanse Trappist tot priester gewijd. De neo mist was pater Johan Saparadi, ge boortig van Djokjakarta, die op 11- jarige leeftijd werd gedoopt en het klein-seminarie te Muntilan heeft ge volgd. In 1950 kwam hij naar Til burg, waar hij zijn hogere studies maakte. Een jaar later kwam ook Frans Wijata naar Tilburg, die thans aan de Gregoriana te Rome theo logie studeert. Momenteel zijn op „Koningshoeven" vijf Indonesiërs, waarvan 4 geprofest: 3 Javanen en 1 Dajah van Borneo, terwijl 1 Chinees, geboortig van Sumatra, zijn Latijnse studies voltooit. Pater Bavo van der Ham, de Over ste van de Javaanse Trappistenneder zetting „Sancta Maria van Rawa- Seneng" vertrok op 28 augustus 1950 vanuit Tilburg als pionier naar Indo nesië. In maart 1953 volgden nog 3 paters en 1 broeder. Thans telt de gemeenschap daar 8 Europeanen en 7 Indonesiërs, onder welke laatsten ook 2 geprofesten zijn. Pater Johan Saparadi zal over enige maanden naar „Rawa-Seneng" ver- vrijwel alleen kunnen worden geno men met instemming van het kabinet, komt de ontevredenheid van de vak centralen voornamelijk neer op het beleid van minister Suurhoff, die als minister van Sociale Zaken de onder havige loongeschillen in het kabinet aanhangig moet maken. De reis die de bewindsman onlangs naar Zuid-Afrika en Israël heeft on dernomen, heeft vertragend gewerkt. Dat is nu al duidelijk. De hoofdbestu ren van de bonden van spoorweg personeel worden thans door hun leden zodanig onder druk gezet, dat het aangekondigde spoedoverleg als uitvloeisel daarvan moet worden ge zien. Aetherklanken ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00—17.30 Voor de kleu ters; NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA 20.15 Modeshow. 20.35 Pension Hommelus, muzikaan blijspel. 21.30 Weet wel wat .je waagt, vraag- en antwoordspel. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 GTam. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.00 Voor de vrouw. (9.359.40 Waiterst.10 00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Zigeunerorkest. 10.50 BuitenL weekoverz. 11.05 De Faimilie Doorsnee. 11.35 Viool en piamo. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tumb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.16 Vara-Var ia. 13.20 Dansmuz. 13.46 Sportipraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Vers van de pers. 15.00 Boekenwijsheid. 15.20 Koorzang. 15.40 Van de wieg tot het graf, caus. 15.55 Brabants ork. 16.35 Wenkend perspectief, caus. 16.50 In- str. kwint. 17.10 Amateursuitz. 17.30 Act. 18,00 Nieuws en comm. 18.20 Omr.o.rk., koor en sol. 19.00 Artis tieke Staalkaart. 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Karl Barth, caus. 19.55 Deze week, caus. 20.00 Nieuws. 20.06 Waar gaan wij heen....?, schets. 20 13 Ge var. progr. 21.45. Soc. comm. 22.00 Lichte muz. 22.40 Amus. muz. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 De laatste beetjes. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10. Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en liturg.kal. 3.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zes tig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram 12.00 Middagklok Noodklok. 12.03 Metropole ork. en solist. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Instr. Octet. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath.nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Dans muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 En gelse les. 14a40 Boekbespr. 14.50 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.50 Amateursprogr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 De schoonheid v. h. Gregori aans 17.20 Sportpraatje. 17.30 Ball room ork. 17.45 Pianospel 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Parl.overz. 18.26 Lichte muz. 18.45 Regeringsuitz.: Atlantisch allerlei: Een en ander over de 15 landen, aan gesloten bij het Atlantisch pact. 19.00 Nieuws. 19.10 Commentaar op het nieuws. 19.15 Kamerork. en solist. 20.10 Lichtbaken, caus. 20.25 Act. 20.40 De gewone man. 20.45 Gram. 21.05 Pleidooi voor een non, hoorsp. 22.00 Amus.muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend Avondgebed en liturg.kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2524.00 Gram. (Van onze t.v.-medewerker). Het Brits koninklijk bezoek. De Nederlandse Televisie-stich ting verdient alle hulde voor de wijze waarop ze het driedaags be zoek van de Britse koninklijke fami lie aan ons land voor de honderd- i duizenden kijkers heeft vastgelegd. Behoudens dan een enkele storing, bijvoorbeeld in het Amsterdamse Concertgebouw, waar zowel beeld als geluid enige tijd uitvielen, is alles uitstekend verlopen. Wat tot dusverre onmogelijk was, heeft men nu kun nen bereiken: de camera's konden zelfs doordringen in de Haagse Trè- veszaal, waar de beide vorstinnen door de Nederlandse regering aan ta fel werden genood. Zo heeft men enig idee kunnen vormen van een feestelijke ontvangst in een luister rijke sfeer met hoge gasten uit eigen land en het Britse gemenebest Wie niet in de gelegenheid was, de life- uitzendingen te volgen, kreeg in de samenvattingen op de drie avonden een overzichtelijk beeld. En heden, vrijdagavond van half tien tot tien uur wordt op de film een totale sa menvatting gegeven. Caesar en Cleopatra. Op een andere wijze feestelijk was de uitzending door de AVRO van Bernard Shaw's „Caesar en Cleopa tra", speciaal voor de t.v. door de toneelgroep Theater ingestudeerd. De hoofdrollen waren goed verzekerd bij Richard Flink en Martine Cref- coeur, onderscheidenlijk als de be faamde veldheer en politicus Julius Caesar en de Egyptische koningin Cleopatra, grondlegster van de vamp. Beide hoofdfiguren en hun naaste omgeving werden de kijkers duidelijk voor ogen gesteld en dan zal het zijn opgevallen, dat Shaw nog al eens van de geschiedenis is af geweken teneinde veel ironie en sar casme te kunnen spuien. Ook Elise Hoomans, Henk Schaer en zoveel an deren hebben deze opvoering'tot een van de beste in dit seizoen gemaakt. Er was indrukwekkende muziek van Jurriaan Andriessen en een machtig décor van Peter Zwart. Allerlei. Na de film „Huwelijksloterij" had de KRO donderdag weer eens 'n Epi loog ingelast, hetgeen ons zeer heeft verheugd. Verder mogen we de dui delijke verslaggeving van de verkie zingsuitslagen prijzen; onze collega J. J. van Mechelen en zijn team wa ren duidelijk in hun commentaar. Zaterdag komt de VARA met „Pen sion Hommeles" en het bekende vraag- en antwoordspel. Zondag is er in relais van de Belgische t.v. een rechtstreekse reportage uit 't stadion van het Vivier d'Oie te Brussel van de interland-hockeywedstrijd België Nederland. En maandag neemt de NCRV ons mee naar een zwemfeest te Vlaardingen. We maken alvast at tent op de uitzending van dinsdag, waarin de KRO in verband met het naderende Paasfeest de Franse film „De weg naar Damascus" zal draaien, waarin het leven van de heilige Pau- lus wordt verbeeld. „Pelgrimage naar Compostella". Het wonderbaarlijke ingrijpen van de heilige van Compostella, de Apos tel Jacobus de Meerdere, is het the ma waarop Henri Ghéon een van zijn „wonderlijke" spelen heeft geschre ven. De KRO zendt dit spel a.s. woensdag uit in de vertaling van de kortgeleden overleden schrijver Al- bert Kuyle. Het spel is bewerkt en wordt geregisseerd door Wim Bary. In de vierde aflevering van de ru briek „Vademecum" voert Jan Wil lem Hofstra een gesprek met prof. dr. A Chorus, hoogleraar in de psy chologie te Leiden. De titel is „Zo veel hoofden, zoveel zinnen". In de Gids van heden kan men van de hand van prof. Chorus een nadere toelichting lezen. Dtkelf !/o mpat ik min mihoen1 Ttititeenetmk mfietab/em) m/notlm! heetst mt. Imbiek'/jimndrhe- ktü bim en x hebt telt tehoorh hoe deerlik tot metirT^ is. Ik ahsr vraten ot er ms not mand m&nm het fork nes 1' ..Jk heb teen wel tenen. Wnketkn, mmhjinnan.waeermemand] mhetpark! J niet kwalijk, we zijn wel een beetje afgeleid van de conourrentie-moei- lijkheden tussen KAJ en Instuif. Mag ik, als Instuif-kapelaan, dat nu nog eens trachten samen te vatten? Het Instuif bestuur probeert terecht te voorzien in een bepaalde belangrijke behoefte van de jonge ren boven de 17: namelijk in een va riërende maar positieve vorm van vrijetijdsbesteding. Daarbij is de opzet om voor iedere katholieke jon gere zo toegankelijk mogelijk te zijn. Dit laatste, is wel eens moei lijk door de onontkoombare seizoen contributie en door de noodzaak iemand wel eens te moeten weren, om het milieu te kunnen handha ven. De KAJ werkt van persoon tot alle levensgebieden, DLAATS VAN HANDELING: een Naasten. kapelaanskamer, vol peperas- —.Als ik even mag onderbreken: persoon "op sen, boeken, stencil- en typemachi- er zijn meen ik al 18 Nederlandse waar dat nodig is. Het ontspannings- nes en met heel veel. asbakken. jongens naar Afrika gegaan om daar terrein is pas het hare als anderen Tijd: 'n dag met veel sneeuw, veel te werken onder zwarte medearbei- dat niet of niet in apostolische zin zon en veel regen. ders op bouwwerken van de mis- kunnen of willen doen. Jammer ge- Aanwezigen: een District-aalmoe- sie. En.zijn dat ook naasten, zo- noeg zijn hier in de praktijk nog zenier van de KAJ, een kapelaan als U dat net bedoelde? heel wat misverstanden. De paro- van een parochiële Instuif en Uw Dat is gemeen: je bedoelt, dat chiële KAJ heeft te vaak iets weg verslaggever. je die verre Afrikanen toch niet van een exclusieve ontspannings- Deze laatste opent, een beetje bepaald tegenkomt. Maar inderdaad, club, wat het per se niet is. De In- bang voor ontploffing, voorzichtig het zijn hun naasten. Het zijn ook stuiven blijven misschien wel eens het gesprek: jonge arbeiders, maar in veel groter teveel stilstaan bij de gedachte: als In Leiden en omgeving zijn nood vaak dan hier. En voor een er maar veel komen. Als katholie- verscheidene afdelingen van zowel gezond mens die christen is, is een ken dienen ook zij op de eerste de KAJ als de Instuif. Er zijn zelfs zieke de eerste naaste, voor een rij- plaats persoonlijke belangstelling parochies, waarin ze beiden bestaan, ke de arme en ga zo door. Tussen voor elkaar op te brengen. En die Geeft u dat geen moeilijkheden Ka- haakjes er is weer 'n team van zes wordt niet bepaald door een aantal, pelaan? dat zich voorbereidt op uitzending maar door nu met deze jongen en dit Och, ze hoeven elkaar niet naar het nog veel verdere India. meisje met hun eigen lief en leed. per se dwars te zitten. De internationale ontmoeting Toen we zover waren, leefden Maar het geeft toch wel veel bij de Paus het vorig jaar zal wel we gedrieën zo persooijlijk met el- aanleiding daartoe? veel tot dit „KAJ-wereld-wijd"- kander mee, dat we bij de huis- Tja voorzover ze zich beiden apostolaat hebben bijgedragen. houdster terstond een tweede kop richten tot ongeveer de zelfde groep Nou en of, daar had je bij moe- koffie bestelden. Voor elkander na- jongeren, misschien wel. Maar de ten zijn. tuurlijk. bakker cn de groenteboer hebber Maar Aalmoezenier, neem me IV K. ook dezelfde klanten en die hebben m ken ze niet vaak dezelfde broodjes voor dezelfde klanten? Het lijker lil Gil SC ïl soms echt concurrenten: dansavond van de Instuif, dansavond van de KAJ: wie krijgt de meeste mensen Ja, de groenteboer moet na tuurlijk geen krentenbrood en de bakker geen spinazie verkopen. De KAJ zowel als Instuif moeten zich aan de eigen opdracht houden. En die luidt? Wel voor de Instuif is dat om met zoveel mogelijk vermijden van organisatorische vormen en met een summum aan openheid en souples se voor katholieke jongeren boven de 17 een goed milieu te scheppen in sociëteitsverband, waar hun vrije tijdsbesteding positief kan bijdra gen tot hun groei naar volwassen heid. Dit is een perron voor jonge mensen op reis. Mensen met een jong hart zijn altijd vol verwachting en daarom altijd onderweg. Een perronnetje voor reizigers, die elkaar niet voortdurend als vreem den willen passeren om dan aanstonds ook nog in een volgepakte trein met elkaar een eenzame reis te maken. De vorige keer hebben wij ge- nen. Weer terug naar huis, waar nog vraagd om ontboezemingen rond 't steeds die boeken op me wachten, huiswerk-probleem. Hier is dan zulk Als ik binnenkom, en 't boek zie een ontboezeming van mejuffrouw liggen dat ik weggegooid heb, moet De Instuif richt zich dus ex- M. S., die heerlijk eerlijk is en daar- ik lachen om mezelf. O, onbeheerst clusief op de vrije tijd? om een waardevolle bijdrage aan kleinzielig wezentje dat ik ben!. Ja, maar dan met zoveel mo- ons rubriekje heeft gegeven. Over Zó gaat 't met mij als ik moet gelijk vrijheid en aanpassing aan veertien dagen zullen wij een le- studeren en daarom, ja daarom de momentele belangstelling van de raar aan het woord laten. maak ik m'n huiswerk niet of half. eugdigen En M. S. Lan~s en naast hoe luidt de opdracht van ll/aarom, ja waarom leer ik de KAJ, Aalmoezenier? lessen nooit of slecht? Ik wóu Die is heel anders. Een ka jotter dat ik 't wist, dan kon ik er mis- bemoeit zich niet op de eerste plaats schien iets aan veranderen. Ze gaan met een bepaald levensgebied, zoals zo gauw denken dat 't alleen maar QC IIJII vrije tijd of het werk. Hem interes- luiheid is, maar ik ben er van over- seert eerstens de persoon zelf, wie tuigd dat 't absoluut niet altijd zo Sport is het spel van grote men- of waar die ook is. Hij moet trach- is. Er steekt veel meer achter. Ik sen, die spelen of hun leven ervan ten zonder ophouden apostolisch en geef dat toe dat 't wel 'ns luiheid is, afhangt. Zij nemen de sport zeer dienend met zijn jonge werkende wat natuurlijk ontzettend slap is. ernstig. Het is alleen niet altijd dui- medemens o>m te gaan. Maar als het dan geen luiheid is, delijk, wat zij zo ernstig nemen: Geldt die opdracht niet voor wat is 't dan wat ons tegenhoudt het spel of het leven, elk Christen? 0m te werken? Vooral tegenwoor- Inderdaad, maar elk christen dig vind ik dit 'n groot probleem. Sport is er om beoefend te wor- beeft zijn eigen naasten. De Sama Als mijn hele hoofd vol zit met an- den, zegt de sport-beoefenaar en ritaan van Jezus' parabel liep nou dere dingen is 't haast onmogelijk denkt niet aan de bewondering, die net op de weg van Jeruzalem naar om te gaan stiudoren. Als er zelf hij op kan roepen. Hij kent ook de Jericho. Zo ontmoeten deze jongens duizend en een vragen in je hoofd mislukking en het „nog-niet". en meisjes vooral de jongeren uit rondspoken hoe kan ik dan in vre- Sport moet je kunnen bewonde- hun eigen milieu: de werkende desnaam natuurkucideproblemen ren, zegt een toeschouwer en hij jeugd. Eh van hen dienen zij zich oplossen? Ook is vaak de oorzaak weet geen weg met de mislukking steeds af te vragen: hoe maken't Piet van niets doen de gedachte dat 't van zijn club, die hij bewonderen en Theo (die zijn namelijk ontslagen moet: dan ontwaakt de drang in je wil. vanwege de bestedingsbeperking) om 't juist niet te doen, om overal en hoe is het met Rietje (die heeft heerlijk tegenin te gaan. Vooral als Bij de eigenlijke sport gaat het voor het eerst van haar leven een je zeven uur op school hebt gezeten om de prestatie, zegt men, want baan). En dan de feiten beoordelen is 't haast onmogelijk te leren. Ik schaken of dammen vallen vol- in evangelische zin. Activiteiten van zit over 'n boek gebogen, maar m'n gens sommigen er buiten, evenals dienstbaarheid ontstaan. Schoolver- gedachten zijn weg, ver weg. Ik natuursport of kamperen, omdat latersacties voor jongens die eigen- staar maar wat voor me uit zonder daarbij wel lichamelijke eisen ge lijk nog onvoorbereid op 14 en 16 te denken en voel me heel licht wor- steld worden, maar de lichamelijke jaar de kantoren en fabrieken gaan den, of ik boven alles uitzweef, prestatie niet beoogd wordt, bevolken. Soms blijkt ook dat deze Maar langzamerhand glijdt alles weg En toch, zegt een echte sportieve jongens geen gelegenheid hebben tot ik me bewust word dat ik zit speler, gaat het bij sport niet om de voor aangepaste ontspanning. Wel te dromen in plaats van huiswerk te prestatie, dan proberen we iets voor hen op maken. Maar dan begin ik te vra- poten te zetten. Of beter nog: we gen: Huiswerk? huiswerk maken? Bij verschillende sporten is het proberen anderen mede bezorgd en waarom? waarom huiswerk maken? doel heel vaak strijdgebied, terwijl mede actief te maken. Hier en daar En dan begint er iets in me te woe- het doel van de sport toch door nie- wordt de werkeloosheid ook al ur- den, ik verander helemaal: al 't mand meer bestreden wordt, gent voor jongeren. Wat kunnen we lichte is verdwenen. Ik wordt ra- voor hen doen en weer vooral: wat zend, ik kan eenvoudig niet meer, Sport draagt de mogenlijkheid in kunnen ze voor elkander doen? Hoe en ik slinger m'n boek door de ka- zich de mens, die in zijn dagelijks is het met onze jongens in dienst? mer uit onmacht! leven allerlei nadelige invloeden Zijn er zieken? Is er sprake van ge- »t Dringt tot me door dat ik iedere moest ondergaan, zich spelenderwijs dag in dezelfde sleur leef. Ik wil weer in evenwicht te brengen en te niet meer, ik wil met geweld de herstellen. „Ligt het zo?", zei de beklemmende ban van 't gewone man op de tribune, die een speler dagelijkse leven breken! Ik houd 't op een brancard van het veld zag niet meer uit in m'n kamer en ga weggedragen worden, weg. Fietsen, heel hard, tegen de Twind in. Langzamerhand word ik Het terrein van de sport is iets oen, het erbij zijn met je ogen, wat kalmer, ik voel me nu moede- anders als net sportterrein. En met je oren midden in de loos. Ik denk er aan dat ik altijd Het terrein van de sport is voor kreet: „Hij moet er aan! Het kruis maar alleen leef, ondanks de vele iedereen toegankelijk. omhoog, engelukkig wie dat mensen om me heen. Niemand weet Het sportterrein alleen voor die ongeluk vergeet!" wat er in 'n ander omgaat. Waarom, willen betalen. waarom leven de mensen niet meer Toen, angstig in mijn niet- met elkaar mee? Vragen, allemaal Spelpeil lees je niet altijd af van meer-weten-waar-ik-aan-toe-was. vragen die onbeantwoord blijven het score-bord. Niemand naast me meer. Was ik te Ik heb behoefte om m'n hart 'ns vluchten slechts vergeten? Ik was helemaal uit te storten. Maar wie Als ooit een mens helemaal in Johannes, en ik zag de speer. zou 't begrijpen? Wie? Dan vind ik beweging komt, dat is het wel bij mezelf laf, omdat ik bang ben uit- de sport. Het gaat er vaak zeer be- Laat my mijn eigen woorden le- gelachen te worden. Ik voel me wogen aan toe. zen. Mijn oog en oor geloof ik bijna koud worden en moe, ik ga weer niet Diezelfde is toen ook verre- naar huis, loom en leeg van bin- Katholiek of neutraal verband zen? Tekst en muziek. Zijn dood- wat betreft de sportorganisatie is gaan werd een lied. OVER TWEE WEKEN voor de meesten een vraag, waarop Sport en jeugdbewegingen zijn we graag eens terugkomen. Het is Toen v^erd het nu. En nu is Pa- de onderwerpen van artikelen, die echter geen vraag, in welk verband sen. Voor oor en oog is Hij verrij- op het „perron" over veertien dagen de midvoor speelt, die zich tijdens zenis. Geloven doe je in verbazen, een plaatsje vinden. Dan ook zul- de match moet laten behandelen Hoe ongehoord Zijn melodie ook is. len wij een begin maken met „tele- door de EHBO. H. H. visie en vrije tijd". H. H. loofsnood?

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10