UIT DE OMGEVING LEIDEN PIKTE EEN GRAANT|E MEE VAN KONINKLIIK BEZOEK Jeugdconcert door Residentie Orkest Scherp Schoolradio belicht op ouderavond Don Boscoschool Dankschrijven van Haarlems bisschop WOENSDAG 26 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Honderden langs de Kanaalweg Vlaggen en een juichende menigte hebben koningin Elisabeth van En geland een groet gebracht toen zei hedenmorgen omstreeks tien minuten over half twaalf de Wilhelminabrug te Leiden passeerde. Leden van het gemeentebestuur stonden hier bij de ingang van de stad eveneens tussen de vele belangstellenden. Wij zagen de burgemeester, wet houder Jongeleen er» de secretaris mr. J. Bool. Rond de Wilhelminabrug wa ren maatregelen genomen, die een snelle doortocht van de koninklijke gasten moesten verzekeren. De com missaris, de heer J. Dreeuws had hier het oppertoezicht, voorts waren hier de hoofdinspecteur Hofstede en enige inspecteurs, die er op toezagen, dat de afzetting van de weg naar wens verliep. Een schip van de Rijks waterstaat lag onder de wilhelmina brug en wij zagen zelfs controle van uit de lucht door middel van een Pi- per Gup die enige malen cirkelde boven het traject, dat koningin Eli zabeth en haar gastvrouwe koningin Juliana door Leiden moesten rijden. Om elf uur spoedden velen zich, on danks het malse regenbuitje, in de richting van de Wilhelminabrug en de Kanaalweg. Zij vonden langs de route allen een plaats. Eerst tegen half twaalf zette de politie het traject dat door Leiden gereden moest wor den af. Enige minuten later kondig de de stoet zich aan door enige mo torrijders van de Rijkspolitie, die de escorte vormden. In de tweede wagen van de stoet, een enorme Rolls Roys waren de beide koninginnen gezeten. Beiden waren kennelijk verrast door de grote belangstelling, die hun vluchtige doortocht door Leiden toch nog getrokken had. Door de besla gen beregende ruiten van de grote „AAN MR VERGUIN, HOOIGRACHT" Niemand weet met hoeveel liefde, verlangen of smart madame Verguin geschreven heeft naar haar man, broer of zoon in Holland. Helemaal uit Saint Paul op de Franse bezitting Reunion, verweg in de Indische Oce aan, arriveerde gisteren een brief in Leiden, gericht aan „Mr Joseph Ver guin, Hooigracht, Leiden Hollande". De enige „Mr Joseph", wonend aan de Hooigracht, die door de uit gebreide buitenlandse post, die hij dagelijks ontvangt bekendheid ge noot bij de Leidse PTT, was de be kende Egyptoloog, dr Jozef Jansen, die onderdak geniet in het St. Elisa- bethziekenhuis Men bezorgde hem derhalve de brief, die daardoor toch in goede handen kwam, want dr Jansen acht het een gewetensplicht het schrijven aan de geadresseerde te bezorgen. Hij heeft informaties ingewonnen bij het ziekenhuis, de universiteit, het bevolkingsregister en tal van andere instanties, alsook bij winkeliers in de buurt, maar niemand kon hem raad schaffen. De laatste hoop van doctor Jansen is nu, dat middels een oproep in de Leidse Courant, de geadresseer de zich met hem in verbinding zal stellen. Mr Joseph Verguin wordt verzocht dezer dagen met hem contact op te nemen. Na verloop van enkele da gen zal indien mr Verguin niet komt de brief weer aan de zorgen van de posterijen worden toever trouwd en zal ze waarschijnlijk on- verrichterzake de lange terugreis maken. Engelse wagen, kon men in een glimp de koninginnen zien zitten. Zij lachten en zwaaiden. Ook koningin Juliana zwaaide opgewekt naar de juichende menigte. Hondje. Even vóór de komst van de beide vorstinnen deed zich nog een grappig incident voor. De stoet was al in zicht toen een wit straathondje zich door de afzetting waagde. De politie greep er met haar sterke arm naar, maar het beest was iedereen te snol af. Nog een laatste vertwijfelde poging werd gedaan om de hond, die overigens kwispelstaartend van zijn koninklijke aanhankelijkheid blijk gaf in z'n nek vel te grijpen. Het kon niet meer, want de auto's hadden reeds de bocht van de Wilhelminabrug naar de Ka naalweg bereikt. Iedereen stond stram in de houding en de hond snuf felde aan een lantaarnpaal. Het behoeft geen omschrijving, dat het publiek in afwachting van de ko ninklijke stoet elke auto, die passeer de, zelfs al was het een vrachtwagen, met gejuich begroette. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. A Wis- en Natuurkunde de heer K. H. Mattheus te Den Haag; voor het Cand. ex. K Wis- en Natuurkunde de heer F. Th. Spieksma te Leiden; voor het Cand. ex. K Wis- en Na tuurkunde de heer A. A. v. d. Broek te Leiden; voor het Cand. ex. F Wis- en Natuurkunde de heer J. J. van Houte te Leiden; voor het Doet. ex. Geologie de heer B. N. Koopmans te Leiden; voor het Doet. ex. Schei kunde de heer G. Heijmens Visser te Leiden; voor het Doet. ex Natuur kunde de heer J. R. Luyten te Leiden LEZING OVER STUWDAM Dr B. H. Strieker hield gisteravond in het museum van Oudheden een lezing over „de Stuwdam van As- waan". In Egypte valt geen regen en het land is slechts bewoonbaar, door dat de rivier de Nyl, die er van zuid naar Noord dwars doorheen stroomt, des zomers buiten zijn oevers treedt en de akkers bewatert. Toen de Fran sen onder Napoleon in 1799 het land bezetten, bleek, dat met behulp van de moderne techniek het systeem van bevloeiing grondig verbeterd zou kunnen worden. In de loop van de negentiende eeuw werden daarop nieuwe kanalen gegraven, pompin- stallaties aangebracht en kleinere stuwdammen opgericht Nadat deze werken voltooid waren, rees het ver langen, door het aanleggen van een reusachtig stuwmeer ook de wispel turigheid van de rivier zelf, die nu eens te hoog dan weer te laag stijgt en in ieder geval een groot gedeelte des jaars op lage waterstand ver toeft, aan banden te leggen. In de jaren 18971902 werd daartoe de stuwdam bij de zuidelijke grensstad Aswaan opgericht, een plaats geko zen vanwege de graniet-richel, die hier dwars over de stroom heen loopt en een soliede fundering voor het bouwwerk opleverde. De stuwdam heeft de welvaart van Egypte zeer verhoogd en de bevolking is sedert hij gebouwd werd verdrievoudigd, maar ongelukkigerwijze heeft hij te vens de vernietiging gebracht aan een zeer groot deel van de resten der pharaonische beschaving. In het stuwmeer verdronken een dozijn gro te en goed bewaarde tempels, het heilige eiland Philae, eens de parel van Egypte genoemd, een der prach tigste antieke heiligdommei; die de wereld kende. Over een uitgestrekt heid van tweehonderd kilometer stroomopwaarts een waar magazijn van antieke kunstschatten, bleef niets gespaard, en met de cultuur ver dween ook een geheel volk, het Nu- bische, dat zijn woonsteden moest verlaten en verspreid werd. Van het een en ander werden lichtbeelden vertoond. POTLOOD en GEEST I JITGENODIGD door de commissie voor esthetische vorming van de schooljeugd hebben wy het middag concert bijgewoond, waarbij een stampvolle Gehoorzaal (leerlingen van de lagere school) aanwezig was om een uitmuntend gekozen pro gramma door het Residentie Orkest te horen vertolken. De heer Swanen- burg, gemeentelijk inspecteur onder wijs, sprak een welkom, waarna de dirigent Willem van Otterloo over ging tot een korte, maar duidelijke uitleg van de werken, die gespeeld zouden worden. Als eerste op het programma stond de Suite getrokken uit de ballet feeërie „De Notenkraker" van Tsjai- kowski. Elk deel werd afzonderlijk besproken, dus eerst de Ouverture Miniature in haar lichte stemming en fijne hoge ligging voor de instru menten. Eerst werd nog even de ex positie voorgespeeld, om zo aanstonds het geheel beter te doen begrijpen. Dan komt het tweede deel „Dan- ses charactéristiques": de mars met trompetten en hoorns en guirlanden van muziek door de strykinstrumen- ten; de Dans van de fee Dragée met gebruik van celesta en getokkelde strijkinstrumenten. Zo doorgaande: de felle Russische Trepak, de Azia tische dans, melancholiek slepende melodie, gesluierde strijkersklank, suggestief exotisch. Merkwaardig doen de fluit-arabesken aan in de Chinese dans. En de laatste van de dansen „de dans der Mirlitons", met de fluiten en kopergroep. Als besluit de brillante Bloemenwals, met de inleidende cadenzen voor harp, waar na de mooie geïnstrumenteerde wals volgt. NADAT de verschillende details waren toegelicht en voorgespeeld, werd de Suite achter elkander uit gevoerd, in het meest voortreffelijke orkestspel, dat men zich zou kunnen wensen. Zowel de dirigent als de orkestmusici hadden blijkbaar ple zier in de interesse van de jongelui en speelden wat men noemt in top vorm. Na een moment pauseren, van Smétana, het symphonisch gedicht „Die Moldau", de grote rivier van Bohemen, ontstaan uit twee bron- No. 527. Horizontaal: l. Javaans in lands dorp, 5. ziekte aan de benen der paarden, 7. rivier in Siberië, 8. touw (Mal.), 10. wijnsoort, 11. water in N. Brab., 12. verdriet, 13. gebod, 14. lichaamsdeel, 15. listig, 16. rood achtig, 17. streek op de grens van N. Br. en Limburg, 18. meisjesnaam, 19. voorwerp ter verlichting, 21. weer klinkend geluid, 22. voorzetsel, 23. oude lap, 24. een groot aantal. Verticaal: 1. plaats voor schepen, 2. afnemend getij, 3. kan men op zit ten, 4. karakter, 5. muzieknoot, 6. jon gensnaam, 9. luitenant (afk.), 10. uit einde van een spier, 11. koraalrif, 12. jongensnaam, 13. vloeibaar voedsel, 14. Z.-Afrikaans hotten totsdorp, 15. devies, 17. boom der tropen, 19. mu zieknoot, 20. meisjesnaam, 21. ge wicht (afk.), 22. vervoeging van een hulpwerkwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 526 Horizontaal: 1. pedicure, 9. tin, 10. roe, 11. la, 13. ski, 15. km, 16. ons, 18. tel, 20. paar, 22. pon, 24. Irak, 26. log 29. aard, 31. ga, 32. ijk. 34. darm, 36. lap, 37. Maas. Verticaal: 2. et, 3. dis, 4. inkt, 5. Ur, 6. rok, 7. Eems, 8. slop, 12. Anai, 14. iep, 17. Sara, 19. lol, 21. raad, 23. nog, 25. kram, 27. Gad, 28. pijl, 30. dra, 33. ka, 35. ma. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee In onze nleuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. ONGELUK DAT NOG GOED AFLIEP Maandagmiddag omstreeks kwart over vijf had ter hoogte van Hazers- vvoude een aanrijding plaats die goed is afgelopen. Uit Alphen kwam een jeugdige bromfietsberijder en uit de richting Hazerswoude- Groenenstein naderde een auto. D bromfiets, die voorrang had maar niet tijdig meer kon remmen, vloog tegen de auto op. De bromfiets liep nogal schade op. De jongen kwam er wondergoed af De schade werd onderling geregeld. De jongen kon met een buil op z'n hoofd de reis voortzetten. Ingezonden door N. B. nen, die vrolijk kabbelen, breder en breder worden, glanzen van zonlicht, geluid van jachtfanfares en Boheem se dansen. De rivier, inmiddels groot en breed geworden, nadert de stroomversnelling, en haar golven spatten schuimend uiteen. De twee bronnen worden gety peerd door twee fluitmotiefjes, dan een prachtige melodie in de violen, hoornfanfares, de polka op de boe renbruiloft, maneschijn en nymfen- dans. Suggestief treedt het kabbelen van de stroom weer naar voren, aangroeiend tot schuimende kolken. Maar de Moldau stroomt door; dit in thematische voortgang van de muziek. Letterlijk geen detail, dat niet werd toegelicht door de dirigent en voorgespeeld door het orkest. Het was een mooi en kostelijk programma, een waardevolle inlei ding en voortreffelijk orkestspel. J. KORTMANN. De ouderavond van de Don Bos coschool, gehouden in café-restau rant ,.In den Vergulden Turk" gis teravond, was geheel gewijd aan de KRO-schoolradio. Voor de belang stellende ouders sprak Leni Verste gen overbekend van de schoolradio- uitzendingen, die met Fons Dis naar Leiden was gekomen om het een en ander over het onderwerp van haar werk te vertellen en met voorbeel den te illustreren. Nadat mevr. W. Montanus-van Heteren als voorzitster van het Oudercomité de medewerkenden aan deze avond had verwelkomd hield mej. Verstegen in interessante in leiding, waarin zy het grote nut van de schoolradio naar voren bracht. Reeds in verschillende landen zijn vroeger proeven genomen om op deze manier thuis onderwijs te ge ven, zoals b.v. in Canada, waar de winters lang zijn en de kinderen dik wijls noodgedwongen geïsoleerd blij ven. Ook de KRO is tot deze wijze van onderwijs geven overgegaan en heeft zich ten doel gesteld, objecten te be handelen zoals ze niet in een leer boekje staan. Geheel aanpassen aan de onderwijsmethode is voor de schoolradio practisch niet doenlijk. De onderwijzer zal dus zeker wat meer werk te doen krijgen; hij zal dan de uitzendingen dienen voor te bereiden hetgeen tijd vergt. De scho len worden in het bezit gesteld van de afbeeldingen behorend bij een be paalde uitzending, de schooradio completeert het geheel met het audi tieve gedeelte; de geluiden. Zo kent deze waardevolle tak van de omroep uitzendingen als: poëzie, vreemde landen en volkeren en uitzendingen over de natuur en sinds kort ook be- roepenvoorlichting. De aanwezigen konden twee radio uitzendingen thans zelf beluisteren en zien. Allereerst dertig minuten welke tijd elke uitzending beslaat over de lente, waarbij de jeugd wordt gewezen op de schoonheid van de ontluikende natuur terwijl ze zien hoe ze zichzelf nuttig kunnen maken, vooral ook de stadskinderen. De tweede uitzending ging over Lour- des: een indrukwekkende samen hang van een kleurenfilmstrip en een sober, doch gevoelvol commen taar gesproken door Wim Kwint. feij het beantwoorden van enkele vragen door ouders gesteld wees mej. Verstegen erop, dat de vraag naar strips steeds groter wordt. De onder vinding heeft geleerd, dat de kinde ren meer geboeid blijven. Een harte lijk dankwoord van de voorzitster, onderstreept door een stoffelijke at tentie aan het KRO team, vormde het slot van deze aantrekkelijke ouderavond. Passiespel „De veertien stonden" In de middeleeuwen was het ge bruikelijk mysteriespelen in de kerk op te voeren. Dit gebeurde meestal met grote luister, pracht en praal. Het was heel gewoon als de drie Ko ningen te paard de kerk kwamen binnenrijden. Wij zouden dat een beetje ongewoon vinden, maar toch bestaat ook in onze tijd weèr de nei ging om gewijde spelen in de kerk uit te voeren. In de St. Petruskerk zal het Passie spel „De veertien Stónden" worden uitgevoerd. Een ontroerende uitbeel ding van 'n meditatie over de Kruis weg onzes Heren. Guido Gezelle gaf zijn Veertien Stonden de ondertitel mee: De Bloedige Dagvaart Ons Heren. Dit spel bestaat uit een zeer schone samenstelling van muziek, zang, woord en beeld en het zal zeker niet nalaten een ontroerende indruk te maken, temeer daar de kerk de meest geëigende plaats is voor dit spel. Wij schrijven spel, maar bedoelen dan, een zeer hooggestemde uiting van spelen, want deze uitvoering vraagt van spelers en zangers een religieuse toewijding, die zy willen overdragen op de toeschouwers. Katholieken van Leiden, komt vrij dag op 28 maart, 's avonds om 8 uur, naar de St. Petruskerk. De toegang is gratis, maar er zal U (vrijblijvend), een programmaboekje a 1.wor den aangeboden, waarin U inleiding, samenhang en verklaring van tek sten zult vinden. De uitvoerenden zyn: Het Alma Materkoor, o.l.v. Willem Mizee, Abra ham Martijn (orgel), Club de Limetz (tableaux), Joop Koevoets (regie, declamatie, costumering), W. Hoppe- zak Jr. (grime). Op zondag 30 maart (Palmzondag) vindt een herhaling plaats in de kerk van Roelofarendsveen. BIOSCOPEN De films in de week van 21-28 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd. Casino: „Het Bolsjoi Ballet", alle leeftijden. „Jenny", 18 jaar. Luxor: „Groot alarm bij de gehei me dienst", 14 jaar. Trianon: „Sénéchal, de geweldige", volwassenen. Rex: „Tot de laatste man", 18 jaar. APOTHEKEN. De avond en nachtdienst der apo theken wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Perdingh Blan ken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8 tel. 26274. KERKENBOUW Opbrengst in het bisdom Rotterdam De collecte op Kerkenbouwzondag 1958 in het bisdom Rotterdam is een eclatant succes geworden. De totaal- opbrengst bedraagt 2^9,066,27 dat is ruim 47% meer dan vorig jaar, toen bijna 170.000 gulden werd opgehaald. De samenstelling der opbrengst is als volgt: kerkcoLlecten 245.895,97; giften per giro op nummer 647.000 ten name van de vicaris-generaal van de bisschop van Rotterdam 3.170.30. Bij de giften, die op andere wijze gewerden, bevond zich een 6% obli gatie van het bisdom Rotterdam ten Ledrage van 100. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 26 Maart 1858. Londen. Dezer dagen maakte de telegraaf een niet onbelang rijke misslag. Uit de Vereenigde Staten werd het berigt overge maakt, dat op 4 Maart bij het congres een wets-ontwerp van algemeen bankroet zou ingediend worden. Het moest zijn een ont werp voor eene algemeene bank. De opbrengst per dekenaat is als volgt. Rotterdam 43.074,53; Dordrecht 7.782,64; Leiden 20.270.90; Schie dam 14.400,66; Alphen 12.208,67; Gouda 13.418,19; Noordwijk 19.702,48; Zoeterwoude 13.410.14; Delft 20.154,92; Den Haag 59.448,95; Poeldijk 22.023,99. „Met grote vreugde en dankbaar heid kunnen wij mededelen, dat de op 2 maart 1.1. in alle kerken en ka pellen van ons bisdom gehouden col- tecte voor de kerkenbouw, vermeer derd met de voor dit doel ontvangen giften, de prachtige som heeft opge bracht van ruim 244.000; dat is on geveer 57% méér dan de opbrengst in 1957. Voor dit eclatante bewijs van groei end medeleven en mede-offeren van onze gelovigen met een van onze grootste zielzorgproblemen, betuigen wij gaarne onze oprechte dank en erkentelijkheid. Wij danken onze priesters voor hun onmisbare ijver en medewerking; wij danken de katholieke pers voor haar stimulerende en instructieve voor lichting en danken vooral onze gelo vigen voor hun met blijdschap gege ven, milde offer. Deze ondubbelzinnige manifestatie van eendrachtige en daadwerkelijke steun voor de totstandkoming van de zo dringend nodige nieuwe kerken, is een sprekend getuigenis van geloof en van onderlinge liefde en stemt ons daarom tot grote voldoening en tot vertrouwen in de toekomst. Wij durven nu op aller steeds toe nemende offerzin te rekenen en spre ken de verwachting uit, dat het niet lang meer zal duren, of de bijdragen op de schaal voor Bijzondere Noden zullen een verdubbelde opbrengst te zien geven, waardoor het mogelijk zal worden, een uitweg te vinden uit de noodsituatie, waarin we ons thans bevinden. Moge de goede God alle weldoeners rijkelijk belonen en moge Gods hei lige Moeder ons Bisdom blijven be schermen". w.g. J. P. HUIBERS, Bisschop van Haarlem ORGELCONCERT IN DE HARTEBRUGKERK Gaarna vestigen wij de aandacht op het volgende: zondag 30 maart a.s., om 4 uur 's namiddags, zal Bram Martijn een orgelconcert geven in de Hartebrugkerk, waaraan medewerken de fluitist Koos Verheul en mevr. G. van Dongente Nijenhuis. De or ganist (aan allen te dezer stede be kend) en Verheul, fluitist aan het Residentie-orkest, met medewerking van de altzangeres mevrouw Van Dongen, zullen een programma uit voeren, waarvan elkeen kan genie ten, ook zij, die wellicht muzikaal minder onderlegd mochten zijn. Allen zullen de fraaie kunst waarderen. Laten velen komen, om dit zeldzaam gebeuren, een concert in een katho lieke kerk, bij te wonen. De toegang is vrij. J. K. Burgerlijke Stand Geboren: Anthonie Guillaume zn van G. van Lienden en A. C. J. Me- denbach; Anthony zn van A. van den Hoek en M. Blonk; Cornelia Alida Johanna dr van J. J. van der Poll en C. M. Trompert; Maria dr van G. Homborg en M. W. van de Wijngaard; Wilhelmina dr van J. J. van Weeren en D. J. van Tol; Gebke Hermine dr van J. Booij en D. A. Hoogerbrug; Josepha Maria dr van C. G. de Wit en M. Blommers. Overleden: N. van Evert 81 jr man P. H. van Leeuwen 79 jr man; C. Driessen 76 jr echtgnote van C. J. van Valderen; A. J. Engelberts 72 jr weduwe van L. van der Bom. N00RDWIJKERH0UT PASSIESPEL VAN GABRIëL SMIT DOOR STEPHANUSSPELERS. Het bestuur van de afd. Noordwij- kerhout van het Katholiek Thuis front meende zijn trouwe medewer kers en donateurs iets te moeten aan bieden als tegenprestatie, voor de grote steun, die de medewerkers en donateurs het thuisfront geven. Men liet hiervoor zijn keus vallen op Jiet passiespel „Terug naar Gethsémané" van de dichter Gabriël Smit. Dit spel wordt gespeeld door een groepje pa rochianen van de St Stephanuskerk te Amsterdam onder regie van Bob Jansen. Gisterenavond hadden een groot aantal medewerkers en donateurs van Katholiek Thuisfront aan de uit nodiging om in de zaal van hotel v. d. Geest de opvoering van genoemd passiespel bij te wonen, gehoor gege ven. En zij zijn stellig allen het be stuur dankbaar voor deze avond, want Gabriël Smit schreef een prach tig passiespel en Stephanusspelers hebben onder de bekwame regie van Bob Jansen zeer goed gespeeld. Na een kort openingswoord door de secretaris van Thuisfront, de heer G. van Campenhout, leidde de regisseur met enkele woorden het spel in. Hij wees er op, dat dit passiespel eigen lijk een meditatie over het H. Lijden is. Uit de gesprekken, welke op het toneel worden gevoerd en uit het geen verschillende uit de Evangeliën ons bekende figuren vertellen, horen wij het lijdensverhaal en door de wij ze vooral, waarop de verschillende personen reageren, beseffen wij de betekenis en de verlossende kracht van het lijden, de dood en de verrijze nis van Christus ook voor ons. Het mysterie van Gods Liefde doet de schrijver ons beseffen, als de jon geling Jacob vertelt, hoe hij Christus wilde helpen in Gethsémané en toch vluchtte, als zijn vriend Benjamin vertelt, hoe hij staande voor het pa leis van Pilatus overtuigd was van Christus' onschuld en toch „Kruisig Hem" riep met de anderen. Zij zien in Christus nog niet meer dan een zeer goed mens, later een groot pro feet meer nog niet en begrijpen niet, waarom zij zo onweerstaanbaar tot Hem worden getrokken en zich toch niet geheel aan Hem over kunnen ge ven. Als zij echter vernemen, dat Christus is verrezen op de derde dag, zoals Hij gezegd heeft, dan beseffen zij de waarheid van de woorden van de centurio op Golgotha „Deze is waarlijk de Zoon van God" en gaan zij op weg om de verrezen Christus te zoeken en zich onvoorwaardelijk aan Hem over te geven. Een belangrijke rol in dit passie spel vervult ook Elias, de lamme, die door Christus werd genezen. Ook Si mon van Cyrene, die het kruis van Christus een eindweegs mocht dragen is een belangrijke figuur in dit spel, dat een zware opgave betekende voor de Amsterdammers, maar door dit groepje zo vol begrip en overtuiging werd gespeeld, dat het diepe indruk maakte op de toehoorders. Op deze wijze het mysterie van het H. Lijden overwegen is een bijzon dere ervaring en wij wensen de schrijver en vertolkers toe, dat zij nog heel veel mensen deze ervaring rijker zullen kunnen maken. De heer Van Campenhout, die bij de aanvang van de avond had gezegd, dat het bestuur van Thuisfront blij was medewerkers en donateurs nu eens iets terug te kunnen geven, dankte na het spel dc toneelgroep voor het prachtige spel en sprak de wens uit, dat de groep nog eens in Noordwijkerhout terug zou komen. Geboren: Nicolaas Jozef Maria, zn van P. E. Oostdam en T. J. Warmer dam; Cornells Jozef Maria, zn van T. L. Immérzeel en W. J. de Haas; San dra Patricia, dr van J. A. Kneefel en S. A. G. Miyakuni; Cornelia Gijsber- ta Maria, dr van H. Bakker en M. E.. Geerlings; Ondertrouwd: L. P. Went en C. M. van der Voet; A. L. Jansen en A. van der Togt; L. P. van Diemen en C. J. T. van Gijlswijk; T. M. Warmenhoven en A. H. Pesschier. Overleden: Berdina Otte, 79 jr., echtgenote van J. G. van Beek; Fran- ciscus Wilhelmus Kemner, 81 jr, echtgenoot van E. M. Tielemans; Theodorus P. J. Schaper, 36 jr; Pe trus A. de Groot, 57 jr., echtgenoot van C. M. van Leeuwen. Geslaagd. In Groningen slaagde onze plaatsgenote mej. V. P. M. Stik- kelbroeck voor de nijverheidsakte N XII (lerares huishoudkunde). Gemeenteraadsvergadering. De raad der gemeente is voor maandag, 31 maart a.s. des avonds om «7 uur in vergadering bijeengeroepen. Allereerst stellen b. en w. de raad voor om de met W. de Groot gesloten huurovereenkomst betreffende een strookje grond langs de Haarlemmer - trekvaartweg te verlengen. Tevens wordt de raad verzocht om kredieten beschikbaar te stellen voor a. de aanschaffing van uniformen in verband met de uitbreiding van het personeel van de vrijwillige brand weer; b. de uitbreiding van de straat verlichting langs de Beeklaan; c. de uitbreiding van de straatverlichting langs d/e Haarlemmertrekvaartweg; d. de uitbreiding van de straatver lichting langs het Westeinde. Ook zullen kredieten worden ge vraagd voor de aanleg van een trot toir langs de Regem'lietweg, de rio lering en verharding van de Verleng de Hoogstraat en de riolering en ver harding van het Schoollaantje. In behandeling komt mede een voorstel tot het verlenen van een duurtetoeslag over het le halfjaar 1958 voor het daarvoor in aanmer king komende gemeente-personeel. LISSE Feestavond V.V. „Lisser Boys". Dinsdagavond gaf de V.V. „Lisser Boys" de jaarlijkse feestavond voor leden en donateurs in „De Taveerne". De Haagse cabaretgroep „Florida" bracht een gevarieerd programma ten tonele terwijl later op de avond gelegenheid was tot dansen onder leiding van Kees Nouwens met mu zikale medewerking van Florida's dansorkest. Een verloting droeg me de tot het succes van de avond bij. Passiespel „St. Genesius". In Mariënburcht zal de r.k. toneelclub St. Genesius vrijdagavond een pas siespel opvoeren, geschreven door de heer Nic. Mens, wnoende aan De Engel. Damclub „Lisse". De uitslagen van de voortgezette wedstrijden om het clubkampioenschap van de dam club Lisse in hotel De Duif aan de Hereweg, luiden als volgt: A. Bal kenendeTh. Booden 11, C. v. d. VoetJ. Langbroek 11, S. Lem mersJ. Duivenvoorden Jr. 20, N. P. DekkerJ. Langbroek 20, A. BalkenendeA. Wijnhout 20, Th. BoodenP. Duivenvoorden 29, A. WijnhoutJ. v. Leeuwen afgebr. WASSENAAR Aanbesteding. De bouwkundige dienst van N. V. Albert Heyn heeft onderhands aanbesteed: Het verbouwen van perceel Johan de Wittstraat No. 1 tot zelfbedienings zaak. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Pool's Timimer- en metselbedrijf te Wassenaar 61.500; Th. v. Denderen Zn. te Zeist 59.000; Aann. Bedr. Kroon v. Diest, Haarlem ƒ56.249; firma Remmerswaal en Looyensteyn, Wassenaar ƒ55.590; M. v. d. Bent en Zn., Wassenaar 54.878; fa. G. Nollen Vondelstr. 26, 's-Gravenhage 49.955. De gunning is aangehouden. Pluimveevereniging. De Pluim veevereniging Wassenaar heeft maan dagavond in Het Wapen van Wasse naar de jaarvergadering gehouden. Onder voorzitterschap van de heer H. A. Jongeneel werd een groot aan tal huishoudelijke zaken afgedaan. Uit het jaarverslag van secretaris J. Westbroek bleek, dat het ledental steeg tot 113, het aantal donateurs tot 30. De penningmeesteresse maakte in haar jaaroverzicht melding van een nadelig saldo van 72. Bij de bestuursverkiezing werden mej. C. v. Eeden en de heren J. West broek en U. de Vries herkozen, ter wijl in een vakature werd voorzien door benoeming van de heer J. van Egmond. Bepaald werd, dat er voortaan iedere eerste zaterdag van de maand ten huize van de heer Van Egmond gelegenheid zal bestaan voor het tatoueren van konijnen. De vergadering besprak daarna de plannen voor het komende vereni gingsjaar. Er zal weer een tentoon stelling worden gehouden en wel in de tweede week van januari 1959. De jaarlijkse tafelkeuring van konijnen en hoenders zal plaats hebben op zaterdag 6 september.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2