DUINSTREEK De heren A. Smit en W. v. d. Berg te Noordwijk pauselijk geeërd MAANDAG 24 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Jubilarissen bij „Eerbied in Gods Huis" HILLEGOM Geboren: Maria Anna Clazina So phia dr van H. J. Zegwaard en C. J. Jooren; Hendrika Sophia d. van C. van Groeningen en S. B. de Boer; Willem z. /an W. Elderbi"oek en H. van der Leeden; Peter Joseph zn v. C. G. van Duin en A. Rotmensen; Antonie zn van C. J. Ultee en M. A. L. van Drunen. Ondertrouwd: A. Rutten en M. C. Pijpers; E. C. A. Hulsebosch en J. M. Hoogerwerf. Getrouwd: J. Veen en H. H. Heske; G. Bruin en J. Rovers; P. C. G. M. v. Uden en P. A. M. Hattink. KATWIJK Middenstandsvereniging. In het bestuur der Katwijkse Middenstands vereniging hebben verschillende mu taties plaats gehad. De voorzitter, de heer T. den Duik, heeft om bij zondere redenen voor deze functie bedankt. In zijn plaats werd geko zen de heer E. Wouda. Ook waren er vacatures ontstaan door het bedan ken van de heren L. van der Zwan en W. van Rijn te Katwijk aan Zee en de heer Joh. Kranenburg te Kat wijk aan den Rijn. In deze vacatures werd voorzien door de benoeming van de heren A. Poot en J. G. Boo nekamp te Katwijk aan Zee en de heer Joh. Wagter te Katwijk aan den Rijn. Verpleging. Uit het jaarverslag van de wijkverpleging vermelden we het volgende: Het aantal leden, ver meldt de secretaris de heer D. Ge- sink, bedraagt thans 2181. Het aantal afgélegde bezoeken door de zusters bedroeg: wijk Oost wijkbezoeken 2653; wijk Zuid wijkbezoeken 5130, zuigelingenbezoek 401, wijk Noord: wijkbezoeken 4890, zuigelingenbezoek 384. Het aantal hoogtezonbestralin- gen bedroeg 2183. Het consultatiebu reau te Katwijk aan Zee heeft 52 zit tingen gehouden voor zuigelingen met in totaal 990 consulten en 25 zit tingen voor kleuters met 191 consul ten. Het consultatiebureau te Katwijk a. d. Rijn hield 28 zittingen voor zui gelingen met in totaal 346 consulten en 25 zittingen voor kleuters met 190 consulten. Het financieel verslag I van de penningmeester, de heer M. den Hollander, sloot met een nade-1 GYMNASTIEK SELECTIEWEDSTRIJDEN BISDOM ROTTERDAM. Zondagmiddag werden in de gym nastiekzaal aan de Baambruggestraat te Den Haag de selectiewedstrijden keurturnen voor dames en heren ge houden tussen de ploegen van het or ganiserende district West 3 (Den Haag, Leiden e.o.) en die van Rotter dam e. o. Het was de eerste maal, dat deze wedstrijden georganiseerd wer den en de eerste maal tevens, dat de individuele winnaar (winnares) werd uitgeroepen tot kampioen (e) van het nog zo jonge bisdom Rotterdam. De prestaties waren verheugend en ga ven grote blijk van vooruitgang, voor al bij het herenturnen. Vreugdevol vooral ook was, dat het herenteam dat, aan de hand van de resultaten op deze wedstrijden, werd samengesteld, bestond uit zeer jeugdige turners, die nog veel meer kunnen bereiken, een mooie belofte voor de toekomst. Ook de grote publieke belangstelling was animerend en we verwachten dan ook dat, wanneer het volgende jaar dis trict Rotterdam deze wedstrijden zal organiseren, de wedstrijden in een grotere zaal zullen plaats vinden, op dat nog meer toeschouwers kunnen genieten van de prestaties van onze katholieke turners en turnsters. De uitslagen: dames: Vrije oefening: 1. L. v. Gerven, Rot terdam, 54,7 pnt Ringen: 1. N. v. d. Konijnenburg, district west 3, 54,T pnt. Brug: 1. A. v. Wingerden, Rotter dam, 52,5 pn. Evenw. Balk: 1. L. v. Gerven, Rot terdam, 51,2 pnt. Springen: 1. N. v. d. Konijnenburg, district west 3, 27,8 pnt. Totale uitslag: 1. en kampioene: L. v. Gerven, Rotterdam, 233,8 pnt; 2. N. v. d. Konijnenburg, distr. west 3, 232,3 pnt; 3. A. v. Wingerden, Rotter dam, 223,8 pnt. 4. A. Broekhuizen, Rotterdam, 219,6 pnt. 5. M. Lorié, distri. west 3, 218,7 pnt. 6. T. Ruyg- rok, Rotterdam, 212,3 pnt. 7. A. Appel, distr. west 3, 208,3 pnt. Totaal aantal punten per district: 1. Rotterdam met 1.079,2 pnt. 2. District West 3 met 1.033,6 pnt. Heren. Vrije oefening: 1. C. de Bruin, Rotterdam, 56,3 pnt. Ringen: 1. C. de Bruin, Rotterdam, 51,8 pnt. Brug: 1. F. v. Heteren, Rotterdam, 48,3 pnt. Rek: 1. M. Bos, distri. west 3, 47 p. Paardvoltige: 1. T. v. Heteren, Rot terdam, 46,2 pnt. Springen: 1. M. Bos, distri. west 3, 26,8 pnt. Totale uitslag: 1. en kampioen: T. v. Heteren, Rotterdam, 264,6 p., 2. C. de Bruin, Rotterdam, 2626 p., 3. M. Bos, distr. west 3, 260,7 p., 4. P. Ver- hey, Rotterdam, 241,6 p. 5. H. v. 't Hek, distr. west 3, 232,7 p. 6. J. Grootscholten, distr. west 3, 229,7 p. 7. M. Kuystermans, distr. west 3, 225,2 p. Totaal aantal punten per dis trict: 1. Rotterdam met 1210,3 pnt.; 2. district west 3 met 1167,4 pnt. De nummers 1 t/m 5 vormen de wedstrijdploeg, die Bisdom Rotter dam zal vertegenwoordigen op de landskampioenschappen. Reserves zijn de no's 6 en* 7. lig saldo van ƒ2338.95. De rekening werd goedgekeurd na rapport van de kascommissie en bij monde van de heer C. Kaptein. De aftredende be stuursleden, de heren M. den Hol lander, P. A. Sonneveld en D. Ge- sink, werden herkozen. Uitbreiding raad. Voor de aan staande verkiezingen voor leden van de gemeenteraad zullen dit jaar het aantal raadsleden worden uitge breid. Het getal van 19 zal dus dan op 21 worden gebracht. Het aantal stemdistricten is thans uitgebreid tot 19. WARMOND AVONDMIS In de parochiekerk te Warmond wordt woensdag a.s. om 8 uur des avonds een H. Mis gelezen. De leden van de St. Agnesvereniging worden verzocht de gebeden en gezangen hierbij te verzorgen. L.T.J.L.T.M. Nadat de leden van de L.T.J. en de L.T.M. de H. Mis bijgewoond hadden in de parochie kerk te Warmond opende de voorzit ter Th. v. d. Plas de vergadering in ,,De Burcht". De secretaresse en de secretaris gaven een beknopt verslag van het winterseizoen. Daarna gaven de penningmeeste- resse en de penningmeester een hel der en duidelijk inzicht van de fi nanciële kant van de vereniging. Vervolgens kwam de bestuursver kiezing van de L.T.J. De stemming verliep als volgt: van Warmond: C. Vergeer (voorz.) en K. Heemskerk; van Oegstgeest: P. v. Rijn en N. v. Rijn; van Sassenheim: H. Ruygrok. De functies zullen in de volgende vergadering verdeeld vorden. De L.T.M. zal de volgende leden vergadering haar bestuursverkiezing houden. Als zomersuggesties werden naar voren gebracht: busreis, sportdag, fietstocht enz. Bij de sluiting sprak de aftredende voorzitter, de heer Th. v. d. Plas een dankwoord. Hij hoopte dat de nieuwe voorzitter het vertrouwen kan ge nieten van de leden en bestuursleden Ien hij hoopte ook dat hij de vereni ging tot nog grotere bloei zal bren gen GOEDE UITVOERING VAN EXCELSIOR. Toen voorzitter Pommer deze 48e uitvoering opende, moest hij eerst de droeve mededeling doen, dat het ere lid mevr. Kettenis was overleden. Met enkele gevoelvolle woorden herdacht hij deze, die zo lange jaren al haar krachten voor Excelsior had gegeven. Welkom heette hij de ere-voorzit- ter, de heer Ant Metz, bestuursleden en techn. commissie van de Leidse Turnkring, afgevaardigden van de zusterverenigingen en ook de talrij ke aanwezigen. We kunnen hier con stateren, dat de publieke belangstel ling voor de turnsport steeds groter wordt. Excelsior mag er met haar 90-tal leden zeker zijn. Een uitvoering te kunnen geven met uitsluitend jon gens en heren is niet eenvoudig. Leider Pommer begon met een goed gekozen, in het begin echter wat on gelijke, vrije oefening voor adsp. en sub-leden, een goed openingsnummer, dat met veel vlijt werd uitgevoerd. De bank- met mat voor de kleinste jongens werd spelenderwijze uitge voerd, alleen hier kan de leider reeds de nadruk leggen op de afwerking. Kastspringen voor heren 3e graad toonde heel goede krachten, waar Excelsior veel steun aan zal hebben. Voor de pauze zagen we nog brug klassikaal, ietwat rommelig en lange matspringen adsp. a. en sub-leden in vlot tempo. Een aardige oefening met ondersteuning door de heren sloot het gedeelte voor de pauze af. Na de pauze een geheel ander beeld en het was van het bestuur goed ge zien om naast het gestyleerde heren turnen, de gracieuze vrouwelijke gymnastiek te doen uitkomen. Als gasten traden n.l. op 4 dames van de Leidse Keurploeg met het numimer evenwichtsbalk, dames van Brunhilde met 'n ritmische oefening en dames van Nw Brunhilde met een gecombineerde hoepel-baloefening. De oefeningen op de evenwichtsbalk verliepen feilloos en van de ritmische oefeningen kon vooral die van Brun hilde ons bekqren. De heren gaven hoogrek en hoog- brug, waarvan we de prestaties op de brug hoger aanslaan, dan die op de rekstok, omdat veelal goed uitgevoer de en op behoorlijk peil staande rek stokoefeningen dikwijls werden be sloten met een simpele afsprong. Wil men hier nog wat meer aandacht aan besteden! Met oefeningen op de lange mat, waar de kop-kip, de flick flack en de salto's vóór en achterover, elkaar in snel tempo opvolgden, besloot Excel sior deze 48e uitvoering, waarop zij met voldoening kan terugzien. Na afloop was er gezellig samenzijn onder leiding van de heer J. Alphe- naar m.m.v. Cor Vincourts dansor- kest. JUDO DISTRICTS-JUDOKAMPIOENSCS. IN LEIDSE STADSZAAL Gistermiddag werd onder matige be langstelling in de Stadsgehoorzaal te Leiden de districts-judoteamkampioen- schappen gehouden. Van Leidse zijde werd deelgenomen door een A en B- team, waarin vooral T. Wurthoff goede prestaties leverde. De heren Luiten, 3e dan, en A. van Oort, le dan. voerden het Nage no Kata en het Kimino Kata uit, dat bij het publiek goed in de smaak viel. Een groep jeugd-judoërs van sportschool Luiten demonstreerden en verder maakte A van Polanen (12 jaar) een combinatie-speciaal tegen tien tegenstanders, die hij glansrijk won. Er werden goede en sportieve wedstrijden geleverd. De uitslagen luiden: districts- teamkampioen van Zuid-Holland: A: 1. Den Haag. 2. Leiden (sportschool Lui ten); B: L Rotterdam, 2. Dordrecht. WASSENAAR K.V.P.-autodienst. Katholieke kiezers die op woensdag 26 maart moeilijk op eigen gelegenheid naar het stembureau kunnen komen, kun nen gebruik maken van de autodienst van de K.V.P. Men wende zich tot de secretaris, de heer Van der Klaauw, Kerkehout 93, tel. 8325. VOORSCHOTEN 127*-ja rig. Priesterfeest rector B. v. Bommel. Ter viering van zijn 1272-jarig priesterfeest droeg rector B. van Bommel zaterdagochtend in de kapel van huize Bijdorp een stille H. Mis op, die werd bijgewoond door de zusters en zijn naaste familiele den. Het was voor rector Van Bom mel een echt familiefeest. Alleen op de receptie, die 's middags gehouden werd, kreeg het feest een meer pu bliek karakter. Bij de vele felicita ties, die de rector werden aangebo den, was ook de felicitatie van de deken van Leiden, kanunnik Haring. Koninklijk bezoek komt door Voor schoten. De ingezetenen van Voor schoten zullen woensdagochtend de koninklijke stoet met H.M. Koningin Elisabeth van Engeland en Koningin Juliana voorbij zien gaan. De stoet komt te circa half 12 van de Voor- schoterweg en gaat dan via de Leid- seweg, Kon. Julianalaan, Schoolstr., Veurseweg Papelaan naar Wassenaar. De bevolking van Voorschoten wordt verzocht de vlaggen uit te steken. De inwoners wordt geadviseerd zich zo veel mogelijk op te stellen op de trottoirs of op de dien weg van de Kon. Julianalaan. Waar veel publiek staat opgesteld zal de stoet lang zaam rijden. Op de genoemde wegen mag door automobilisten niet gepar keerd worden. De Papelaan wordt voor alle verkeer afgesloten. BAGGER WAS VOOR DE PACHTER Het bestuur van de Duivenvoordse en Veenzijdse Polder te Voorschoten liet onder direktie van de Nederl. Heide Maatschappij 'n ontwaterings plan uitvoeren. Hiervoor moesten werkzaamheden aan poldersloten en waterwegen worden verricht, alsme de een schutsluis worden gemaakt. Het werk werd gegund aan een Haagse aannemer. Deze liet met zwaar aannemersmateriau. over een in de polder gelegen perceel wei land rijden en het uit de sloten ko mende vuil (bagger en zand) langs de uitgediepte sloot op het land van ae pachter achter. Deze pachter wenste daarmede geen genoegen te nemen en eiste voor het Haagse Kantongerecht van de aannemer 500 gulden schadever goeding. Hij voerde daarvoor aan, dat de grasmat op verschillende plaatsen geheel was vernield en geen opbrengst iheer gaf. De aannemer bestreed de eis, aan voerende, dat er geen schade was en dat hü geheel had gewerkt volgens de aanwijzingen van het polderbe stuur, onder opzicht van de Heide Maatschappij. Hij liet zich door zijn advokaat mr. A. Koning beroepen op de keur op het inwendig beheer van de polder en op een besluit van de ingelanden om de sloten met het ontwateringsplan in orde te maken. Hij zou volkomen volgens de gel dende reglementen en keuren heb ben gehandeld en verwees de pachter voor de schade naar de verpachtster. De heer Th. J. van der Heijden praktizijn, alhier, opkomende voor de pachter, was het daarmede geens zins eens. Het kan zijn, aldus de heei Van der Heijden, dat het polderbe stuur tot de werkzaamheden heeft besloten en het kan ook best zijn, dat de aannemer volgens bestek en voorwaarden van de Nederlandse Heide Mij. heeft gewerkt, maar de pachter heeft niet aan het besluit van het polderbestuur in enig opzicht medegewerkt. De Haagse Kanton rechter, mr. M. B. Vos, overwoog dat het feit dat de pachter ingevolge de keur van de polder de werkzaam heden had te dulden, zulks de aan nemer toch niet zou kunnen onthef fen van vergoeding van schade, die door de werkzaamheden aan het land zou zijn toegebracht. Waar de heer Van der Heijden had aangeboden de schade door getuigen en deskundigen te bewijzen, liet Z.E.A. de pachter tot bewijslevering toe. Na het verhoor van getuigen en deskundigen overwoog de Haagse Kantonrechter nog nader, dat het verdere verweer van de aannemer, dat de boer zich maar had moeten wenden tot het polderbestuur, Z.E.A. onjuist voorkwam, omdat de ver houding tussen de aannemer en het polderbestuur de pachter als derde niet regardeert, zodat deze terecht aannemer aanspraak tot betallnr van de door hem rechtstreeks toe gebrachte en veroorzaakte schade. Z.E.A. wees de vordering van de pachter toe en veroordeelde de aan nemer in de proceskosten. Deze is van het vonnis thans in beroep gegaan bij de rechtbank. Bij de ingelanden bestaat voor deze procedure veel belangstelling. VERKEERSMAATREGELEN Aan de raad van de gemeente Voorschoten wordt voorgesteld om nog enige besluiten te nemen inzake de verkeersveiligheid. Voorgesteld wordt een stopverbod vast te stellen voor: het gedeelte rijbaan van de Hya- cinthstraat, gelegen tussen Van Kern- penstraat en de Papelaan en wel aan de even zijde; de rijbaan van de Kon. Wilhelmi- nalaan aan de oneven zijde; de rijbaan van de Pr. Mauritslaan aan een zijde zijde, iedere week, in gaande steeds 's maandags te 13.00 uur, van zijde wisselend; idem voor de rijbaan van de Fred. Hendriklaan en de Pr. Irenelaan. Een wachtverbod vast te stellen voor de rijbaan van de Pr. Marijke- laan aan de even zijde. Dit om te voorkomen, dat bezoekers van het cultureel centrum hun auto's aan beide zijden parkeren. Nabij de Elstlaan een voetgangers oversteekplaats vast te stellen met knipperbollen en een zebrapad. Hier steken per dag honderden schoolkin deren over. Het rijwielpad gelegen langs de Kon. Julianalaan tussen het gemeen tehuis en de Pr. Marijkelaan te ma ken tot verplicht rijwielpad voor de wielrijders komende uit de richting Leiden. Ditzelfde pad gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, gaande in de richting van het ge meentehuis. En voor de veiligheid op Donklaan gesloten te verklaren in een richting de rijbaan van de Donklaan in de richting van de Papelaan. De verwerking van deze maatrege len de aanschaf en plaatsing van de verkeersborden vergen een bedrag van 2.900.Het stroomverbruik van de knipperbollen nabij de Elst laan wordt berekend op 160.per jaar. ONRENDABELE WATERAANSLUITINGEN Een van de KV.P.-wensen zal waar schijnlijk verwezenlijkt gaan wor den: de onrendabele waterleiding aansluitingen. Er zijn in Voorschoten nog een aantal percelen, die geen waterleiding hebben. Aansluiting op het waterleidingnet is niet alleen in het belang van de volksgezondheid maar ook om voor de vele in deze gevestigde boerenbedrijven de moge lijkheden te openen tot een meer hygiënische en meer economische bedrijfsvoering. De niet aangesloten percelen liggen tamelijk verspreid. Er zijn echter mogelijkheden deze percelen aan te sluiten op het eigen waterbedrijf of op buizennetten van naburige waterbedrijven zoals de N.V. Leidse Duinwater Maatschappij of het waterbedrijf van de N.V. Tien Gemeenten. Een opgave van het aan tal percelen en de geraamde kosten volgt hieronder: Kosten van uitbreiding buizennet ten ƒ20.000. 12 Percelen aan te sluiten aan het buizennet van de N.V. Tien Gemeen ten: 1. Haagwijk 4 en 6 4.500.2. Vuirseweg 350 ƒ4.150.3. Veurse weg 348 5.250.4. Vliet en Wegen 1 en 3 3.900.5. Laan Duivenvoor de 1, 2, 3 en 4 ƒ21.810.—; 6. Horst laan 14 150.7. Veurseweg 290 4.975.—. Totaal ƒ44.735.—. 26 Percelen aan te sluiten aan het gemeentelijk Waterbedrijf: 1. Veurse weg 255 ƒ550.2. Veurseweg 234 5.250.3. Veurseweg 215 en 203 ƒ4.550,4. Veurseweg 125 ƒ4.550, 5. Rozenburgerlaan 1 en 2, Veurseweg 96 en Papelaan 93 en 95 26.340, 6. Essenlaan 11 550, -; 7. Kon. Ma rinelaan 4 en 6 4.200,8. Pape laan 97 ƒ2.750,9. Papelaan 113 ƒ2800,—; 10. Papelaan 117 800,—; 11. Papelaan 206 ƒ250,—; 12. Pape laan 210 500,13. Donklaan 72 en Papelaan 152 ƒ3.320,—; 14. Elstlaan 13 ƒ900,15. Leidseweg 189 ƒ4.075,—; 16. Leidseweg 225, 227 en 229 2.900,17. Leidseweg 519 1.450,—; :o' val 63.735,—. 4 Percelen aan te sluiten aan het net van de N.V. Leidse Duinwater Mij: 1. Rijndijk 7 en Haagvveg 5 en 7 ƒ20.160,— 2. Dijkhoflaan 5 2.500,—. Bijdrage in de aansluitingskosten voor perceel Rijndijk 31 5.000, onvoorziene uitgaven f 13.870, Het totaal der uitgaven wordt ge raamd op 170.000, In de ramingen zijn begrepen de kosten van aanleg tot de woningen, doch niet de kosten van herstel van wegverharding, bezoding en even tuele kosten voor het hebben van lei dingen in particuliere gronden en kosten voortvloeiende uit eventuele voorwaarden van het Hoogheemraad schap, het Waterschap en de N.V. Ned. Spoorwegen. Ook is geen reke ning gehouden met de mogelijkheid, dat de bewoners van de percelen zelf de nodige grondwerken verrichten, waardoor de aansluitkosten gedrukt zouden kunnen worden. Het feit dat de onrendabele aansluitingen betrek king hebben op speciale beschouwin gen en niet in afgeronde buurtschap pen zijn gelegen, heeft tot gevolg, dat niet op Rijkssubsidie kan worden ge rekend. B. en w. zijn e- zich van be wust, dat aansluiting van bedoelde percelen voor de eigenaren belang rijke financiële offers zal vragen en zonder een gemeentelijke bijdrage in de kosten zal doorvoering wel op on overkomelijke financiële bezwaren stuiten. Een uniforme bijdrage, in een bepaald percentage van de aan sluitingskosten uitgedrukt in de meest acceptabele oplossing. Dit per centage stelt b. en w. op 50. Het voor rekening van de gemeente komende bedrag zal daarna bedragen plm. 100.000.hetgeen berekend naar annuïteitsbasis, naar rente 51/* ge durende 40 jaar een jaarlijkse last van 6.232.zou betekenen. B. en w. achtten het uitgesloten om deze post ten laste van de gewone dienst te brengen, want zelfs met een ver hoogde uitkering uit het gemeente fonds is de begroting niet sluitend te krijgen. Dekking van deze kosten zal moe ten geschieden door een tariefsver hoging, welke beraamd wordt op on geveer 6 pet. Voorts zal er niet aan te ontkomen zijn ook de financiering van het voor rekening der eigenaren komend deel der aansluitingskosten van gemeentewege te doen geschie den. B. en w. stellen zich voor deze kosten gedurende 40 jaar op annuï teitsbasis te laten betalen, zulks om door een aanvaardbare betalings vorm een zo groot mogelijke deel name te verkrijgen. B. en w. stellen de raad voor om zich in principe voor de uitwerking hiervan o.m. met de betrokken eigenaren kan verstaan ter verkrijging van meer nauwkeu rige gegevens. Bij het bereiken van gunstige resultaten zulen t.z.t. na dere voorstellen volgen. Candidatenlijst gemeenteraad. Candidatenlijst van de Prot. Chr. fractie vor de gemeenteraad is als volgt samengesteld: 1. J. J. Dekker, 2. J. de Graaff, 3. M. Dirksen, 4. mr. dr. J. P. J. v. d. Wilde, 5. dr. G. B. W. Huizinga, 6. E. P. Bakels, 7. J. v. d. Ende ,8. G. J. Rietmiüder, 9. W. G. Het college van ordebewaarders in de parochie van St. Jeroen te Noord wijk, die het mooie devies voeren van „Eerbied in Gods huis", kunnen de parochianen iedere zondag en onder alle H.H. Missen, maar ook bij ver dere plechtigheden in de kerk op hun post vinden om de orde en eerbied in Gods huis te bevorderen en wij kunnen getuigen, dat zij met de meeste tact de vrijwillig op zich ge nomen taak behartigen. Het onderlinge contact in deze commissie is bewonderenswaardig en aan vergaderen hebben zij geen be hoefte en beperken dit tot één bij eenkomst in een jaar en dit is dan nog een gezellig onderonsje. Verwon dering zal het wel bij het college hebben opgewekt, dat enige dagen ge leden het kerkbestuur hen uitnodig de om op zondag 23 maart te 12 uur in hotel „Royal" aanwezig te zijn voor een buitengewone bijeenkomst. Deze verwondering werd nog gro ter toen zij na de laatste H. Mis in de keurig versierde bovenzaal van „Royal" meerdere huisgenoten aan troffen en op officiële wijze door het kerkbestuur werden ontvangen. Na de servering van koffie met gebak, deel de deken Brinkman mede. dat het kerkbestuur gaarne deze bijeenkomst had belegd om eens openlijk hulde en dank te brengen aan de ordecom missarissen voor de trouwe dienst die zij in Gods huis al zovele jaren heb ben vervuld. 40 Jaar geleden is men er toe over gegaan om een commissie van „Eer bied in Gods huis" in te stellen, om de jeugd en ook wel eens groteren Duijts, 10. A. Th. v. d. Lecq. Centrale ontvangstinstallatie Binnenkort zal begonnen worden met de etagebouw in de Vlietwijk. Daarom hebben b. en w. de vraag on- dei de ogen gezien of het geen aan beveling verdient voor deze etage woningen een centrale ontvangstin stallatie voor radio en televisie te plaatsen. Deze installatie zou behal ve voor de 16 etagewoningen van dit complex tevens kunren dienen voor de 24 etagewoningen, die deel uitma ken van het spoedig te bouwen com plex van 73 woningen. Deze etage woningen sluiten op elkaar aan. B. 1 en W. hebben gemeend hiertoe te moeten overgaan, want het is anders onontkoombaar dat op de onderhavi ge woningen een woud van antenne masten zal verrijzen, wat om aesthe- tische redenen voorkomen moet wor den. Uit ingewonnen informaties is gebleken dat de totale aanlegkosten 4.500.zullen bedragen. Als iedere woning, onafhankelijk van de vraag of inderdaad van de aansluiting zal worden gemaakt, zijn aandeel in de kosten bijdraagt, zal een extra huur mceten worden bedongen van ƒ0.28 per week. Dit bedrag achten b. en w. niet zo hoog, dat dit de voorziening in de weg zou moeten staan. Daar om stellen b. en w. voor het benodig de crediet beschikbaar te stellen. Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bij eengeroepen op vrijdag 28 maart a.s. des avonds om 8 uur. In behandeling worden genomen o.a. de navolgende agendapunten. Het aangaan van diverse transacties in verband met de aanleg van de ver bindingsweg Vlietwijk-Krimwijk. Be schikbaarstelling van een crediet van 4.500.voor het plaatsen van een centrale ontvanginstaliatie voor ra dio en televisie voor de etagewonin gen in de Vlietwijk. Verlening van een jaarlijks subsidie aan de Land bouwschool te Zoeterwoude. Het tref fen van diverse verkeersmaatregelen. Aanschaffing van meubilair ten be hoeve van de neutrale kleuterschool. Verzekering van gemeentegelden te gen benadeling. Het toekennen van duurtetoeslag aan het daarvoor in aan werking komende gemeenteper- soneel. Het aangaan van een vaste geldlening groot 251.000.Het aan gaan van enkele overeenkomsten in zake de toegang tot het nieuwe poli tiebureau. Beschikbaarstelling van de nodige eerbied in Gods huis bij te brengen. Thans deed het verheu gende feit zich voor, dat Willem van der Berg 40 jaar en Antoon Smit 25 jaar deze dienst trouw hebben ver richt, waarvoor zij niet alleen de dankbaarheid van de parochie ver dienen, doch ook van God, omdat zij zich in Zijn dienst hebben gesteld en daarvoor bracht deken Brinkman hen gaarne namens het kerkbestuur dank. Van het verdienstelijk werk van deze twee jubilarissen is ook Z. H. Paus Pius XII op de hoogte gesteld en de H. Vader had als dank zijn ze gen over hen uitgesproken en dit voor Antoon Smit bevestigd met een persoonlijke oorkonde, hetwelk on der applaus door deken Brinkman aan deze jubilaris werd overhandigd. Verder had Z. H. de Paus het be haagd aan jubilaris Willem van der Berg de gouden medaille van ver dienste Bene Merenti te verlenen, welke na voorlezing van de bul, door de echtgenote van de jubilaris werd opgespeld. De deken feliciteerde de heer v. d. Berg met deze hoge on derscheiding en sprak de wens uit, dat hij in een goede gezondheid deze hoge onderscheiding mag dragen. Een kleindochter van de heer v. d. Berg, Carla Hoogduin, declameerde op keu rige wijze een toepasselijk gedicht en nadat de heer S.nit ook namens zijn collega hartelijk dank had ge bracht voor de hoge onderscheidingen en de waarderende woorden werden de aanwezigen in de gelegenheid ge steld de jubilarissen en hun huisge noten te complimenteren. 4000.voor de voorbereidingskos- ten van het plan „Adegeest". Het ver lenen van machtiging aan b. en w. tot verpachting van gronden voor kortere duur. Verkoop van bouwterrein, gele gen aan de J. W. Frisolaan hoek Pr. Bernhardlaan aan de heer H. J. Lo- bel. Voorstel van b. en w. inzake de onrendabele wateraansluitingen. Overneming om niet van stroken grond voor de verbreding van de Pa pelaan. Idem voor de aansluiting van de Wijngaardenlaan aan de Kon. Ju lianalaan en de Schoolstraat. Beschik baarstelling van een crediet van een crediet van 1.400.voor de voorbereidingskosten voor de uitbrei ding van de gasbergingsinstallatie. Subsidiëring van reel asseringsgenoot schappen. Uitbreiding speelplaats Chr. kleuterschool. Wijziging bouwplan. Het oor spronkelijk bouwplan was om aan de Prinses Marijkelaan 8 winkels en 7 bovenwoningen te bouwen. Deze winkels en woningen zouden daar ge bouwd worden door de bouwcombi natie „Nieuw Voorschoten". Bij on derzoek naar de mogelijkheden tot verkoop van de aldaar te bouwen winkels, waartoe serieuze pogingen zijn aangewend en waarbij ook over leg met de plaatselijke middenstands organisaties heeft plaats gehad, is ge bleken, dat er voor een zodanig aan tal winkels niet voldoende belang stelling bestond. Daarom is men voor nemens het aantal te bouwen winkels te beperken tot 3 en de overige grond geheel voor woningbouw aan te wen den. Een wijzigingsplan is daartoe ingediend. Dit wijzigingsvoorstel houdt in het bouwen van 3 dagwin kels met het front aan de Pr. Bern hardlaan en 4 eensgezinswoningen in middelbaar hoge huurklasse aan de Pr. Marijkelaan. Geen verlichte spiegeleieren. Uit de raad was de suggestie gekomen om bij mistig weer de „Klaar-overs" te voorzien van verlichte spiegeleieren. Te dezer zake is overleg gepleegd met de Rijkspolitie en de plaatselijke afd. voor Veilig Verkeer. Doch de ge uite gedachte is practisch niet te ver- wzenlijken. De lichtbron zou een bat terij moeten zijn en deze lichtbron is bij mistig weer te zwak. Bovendien komt zware mist niet zo vaak voor en bij zware mist neemt iedere wegge bruiker al de nodige voorzichtigheid in acht. En bij mistig weer hebben de verkeersbrigadiertjes de opdracht de uiterste voorzichtigheid in acht te ne men.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10