VROOM DREESMANN Pluk méér vruchten van Uw geld BOERENLEENBANKEN RAIFFEISENBANKEN RUIM HERENHUIS Uitslagen Paasveetentoonstelling 1958 Onderwijzeres ZATERDAG 22 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 RENTE TOT Neem een spaarboekje bij de plaatselijke Boerenleenbank (RelHeisenbank) tegoed gemakkelijk opvraagbaar •R vertrouwelijke behandeling 725 COÖPERATIEVE (aangesloten bij de Centrale Bank te Utrecht) WIJ VRAGEN UW AANDACHT VOOR: MODEFLITSEN '58 Welke U een duidelijk beeld zullen geven van de grote mode voor het VOORJAAR en de ajk ZOMERMAANDEN. Deze flitsen worden DONDERDAG 27 MAART a.s. in de Lunchroom gehouden van 10.30—11.30'uur 14.30—15.30 uur 16.0017.00 uur GRATIS toegangskaarten verkrijgbaar in de Lunchroom van maandag 1.30 uur af. LÏIDSCHËNDAH Christelijk Bejaardencentrum De voorbereidingen om te komen tot de stichting van een protestant bejaardencentrum zyn thans in een vergevorderd stadium gekomen. Er wordt rekening mede gehouden dat in 1959 met de bouw een aanvang genomen kan worden. De gebouwen zullen komen achter de Damlaan achter de gereformeerde kerk. Het centrum zal bestaan uit een hoofd gebouw dat waarschijnlijk plaats zal bieden aan 70 inwoners benevens uit 15 flats die voor de centrale voor zieningen op de installatie van het hoofdgebouw aangesloten zullen zijn. Lezing over „De kerk in Bolivia" De heer J. W. Smit uit Zeist heeft gisteravond in de vergadering van de K.A.V. een causerie gehouden over de katholieke kerk in Bolivia De heer Smit heeft daar jarenlang het lekenapostolaat beoefend en deelde mede dat Bolivia, wel geen missieland is, dooh groot gebrek heeft aan priesters, zodat de hulp van buitenlandse priesters dringend noodzakelijk is. In deze Zuid-Ame rikaanse republiek worden de kin deren als regel katholiek gedoopt. Toch heeft de kerk daar veel te ver duren van het communisme en ook van het protestantisme. Als in .de dorpen een priester komt is er vreugde in het dorp, welk gedemon streerd wordt door het houden van een processie. De processie is wel de voornaamste manier van de Bolivia- nen om tevredenheid tot uiting te brengen. Zelfs bij een huwelijk en ook bij aankoop van een auto ten dienst van de dorpsgemeenschap wordt processie gehouden. De heer Smit, die zich binnenkort met zijn echtgenote in Bolivia gaat vestigen, vertoonde vervolgens een aantal mooie lichtbeelden over het leven der Indianen. Aan het slot verzocht hij een bijdrage ten gunste van het missiewerk. De opbrengst was ruim 70. De presidente deelde nog mede, dat de jaarlijkse „bid- en boetedag" gehouden wordt op dinsdag 25 maart a.s. gezamenlijk met Het Gilde. Zij rekende er op, dat alle KAV leden des morgens 9 uur in de H. Mis zul len zijn en des middags half drie in de kruiswegoefening. OUD-ADE E.H.B.O.-wedstrijden. De afde lingen Oud-Ade, Rijpwetering en Hoogmade van de Kafch. Nat. Bond voor E.H.B.O., hielden vrijdagavond haar 3e onderlinge E.H.B.O.-wedstryd in de zaal van café ,,'t Lage Land" te Oud-Ade. Te acht uur opende de heer v. d. Lek deze avond en heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de heren artsen Bakema, Semien en v. d. Werf, en de heer en mevr. v. Dam. Voor de afdeling welke in deze 3 wedstrijden het hoogst aantal pun ten zou behalen, had de heer P.C. M. v. d. Eng uit Hoogmade een fraaife beker beschikbaar gesteld. By de eerste ontmoeting wist de afd. Hoogmade als eerste uit de bus te komen. Het tweede treffen leverde echter weer punten-winst op voor de afd. Rijpwetering, Oud-Ade. Het punten- verschil van beide afdelingen was voor de laatste wedstryd niet zo groot meer, zodat deze de doorslag moest geven. Voor deze wedstryd waren dan ook de zenuwen flink gespannen en elke ploeg deed zijn uiterste best of om de puntenvoorsprong te vergroten, of de anderen ploeg in te halen. Na afloop gaven de heer en mevr. Van Dam en mej. M. Wolvers een demoilstratie hoe het ongeval uitge werkt had moeten worden. Nadat dr. Bakema een korte uiteenzetting van het ongeval had gegeven waarbij bleek, dat er nog wel enkele foutjes waren gemaakt, maakte dr. v. d. Werf onder grote spanning de uitslagen bekend. Deze waren als volgt: Hoogmade: Ploegen, le wedstrijd 530 punten, 2e 379, 3e 401, totaal 1310, commandanten le 107, 2e 102, 3e 147 totaal 356. Rijpw./Oud-Ade: ploegen, le wed stryd 402 punten, 2e 415, 3e 463, to taal 1200; commandanten, le 102, 2e 96, 3e 158 totaal 356. Hieruit bleek dat de afd. Hoogmade met een gering verschil van 30 pun ten over de 3 wedstrijden de beker had veroverd. De Commandanten behaalden een gelyk aantal punten. Daarna dankte dr. v. d. Werf de heren juryleden en al de anderen die aan het welslagen van deze zo leerzame E.H.B.O.-wed strijden hadden meegewerkt. TER AAR Wit Gele Kruis. In het parochie huis te Langeraar werd de jaarver gadering gehouden van het Wit Gele Kruis. De voorzitter, de heer C. Hoo- gervorst, verwelkomde de medisch adviseur, dokter J. A. Sandkuyl, de wijkverpleegster Zr. Visser, het ere- bestuurslid de heer A. P. Uijttewaal en verder het bestuur en de leden. Aan Zr. Visser werd dank gebracht voor de wijze waarop door haar de taak als wijkverpleegster is uitge oefend, en aan de heer H. Bos voor de spontaan verleende medewerking bij de totstandkoming van het con sultatiebureau te Papenveer. De voorzitter deelde mede, dat de plannen voor een wijkgebouw in zo danig stadium van voorbereiding zijn gekomen, dat spoedige verwezenlij king verwacht kan worden. De ver gunning is onderweg en de gemeen te heeft de grond reeds beschikbaar gesteld. De voorzitter dankte de ge meente voor deze medewerking. Door de secretaris de heer C. J. Pieterse werd een uitvoerig jaarver slag samengesteld en voorgelezen. Het vermeldde, dat de toewijzing van de rijkssubsidie ad 10.000 reeds in november jl. werd ontvangen. Op an dere subsidie-aanvragen hoopt men spoedig een gunstige beslissing te ontvangen. Met de opening van een zuigelingen-consultatiebureau te Pa penveer was een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Over het werk van de w^kzuster werd in lof felijke bewoordingen gesproken. Door 82 zieken werd verpleging gevraagd en 1619 maal werd een be zoek bij een patiënt afgelegd. In '57 stonden twee t.b.c.-patiënten inge schreven, welke 17 maal werden be zocht. 49 maal was de zuster op pad voor de prenatale zorg. Het aantal bezoeken aan zuigelingen en kleu ters bedroeg resp. 561 en 585. Boven dien werden aan huis nog tal van adviezen verstrekt. Het zuigelingen en kleuterbureau eiste haar volle aandacht op. De organisatie en op roeping van de kleuters of zuigelin gen gaf haar veel hoofdbrekens. 51 maal werd een zuigelingenbureau gehouden en 22 maal het kleuter bureau. 91 zuigelingen en 87 kleuters werden voor het eerst ingeschreven. De doktoren Post Uiterweer en later Sandkuyl en Quartel als leiders van de bureaus voor zuigelingen, ver strekte 723 consulten en mevr. Gre- velink-Schers opgevolgd door dr. v. d. Steen, gaf als leider van het kleu terbureau 296 adviezen. De afdeling verplegingsmaterialen geeft nogal wat zorgen. Het ledental bedraagt 483, en het aantal zelfstandigen is 53. Het financiële verslag van de pen ningmeester, de heer A. W. v. d. Hoorn, gaf niet bepaald een opwek kend beeld. Er werd een nadelig saldo geboekt van 1064.67. De aftredende bestuursleden A. W. v. d. Hoorn en J. Zwirs werden bij enkele candidaatstelling herkozen. De onderafdeling begrafenisfonds St. Jozef, had gunstig gewerkt. Het aantal contribuanten bedraagt 348. Uit het financiële verslag van de penningmeester, de heer J. Zwirs, werd vernomen, dat er een winst ge boekt was van ƒ491.07. Er werd medegedeeld dat de polio inenting voor de kinderen geboren in 1952, 1953, 1954, 1956 en 1957 be gin in het Groene Kruisgebouw op 1 april, en in het parochiehuis te Langeraar op 8 april a.s. De rondvraag was voor het groot ste gedeelte gewijd aan de bouw van het nieuwe wijkgebouw. Men infor meerde hoe het bestuur het tekort by de bouw denkt te financieren. Ge probeerd zal worden een lening te plaatsen onder de leden ad 2 pet. De penningmeester bracht de em mertjes-actie nog eens onder de aan dacht. Als alle mensen medewerken dan" kan ook dit nog een aardige som opleveren. Met een dankwoord voor de aan gename besprekingen sloot de voor zitter de vergadering. ZEVENHOVEN K.V.P. Onder overgrote belang stelling, mede van de vrouwelijke le den, hield de KVP, afdeling Zeven hoven gisteravond een ledenverga dering in het r.k. Bondsgebouw aan het Noordeinde alhier. Voorzitter W. Kerkhoven sprak er in zijn openingswoord zyn voldoe ning over uit, dat zovelen deze be langrijke vergadering, waarin de groslijst voor de aanstaande raads verkiezing zou worden vastgesteld, bijwoonden. Het is voor het eerst in mijn voorzitterschaps-periode, aldus spr., dat ik een ledenvergadering kan openen met „Dames en Heren". Het is verheugend, dat ook de dames be langstelling gaan tonen voor het po litieke leven en hun steentje willen bijdragen om in deze hun stem in de samenstelling van de raad te laten horen. Blijkens de voorgelezen notulen bedroeg het aantal leden einde 1957: 228. Dit getal is inmiddels mede in verband met de in 1958 te houden verkiezingen aangegroeid tot: 256 leden. In het hierna door de voorzitter ter sprake gebrachte agendapunt be treffende het al of niet instellen van een adviescommissie voor de gros lijst-samenstelling, zette deze het standpunt van het bestuur uiteen. Na lang en breed overwegen is het be stuur tot de conclusie gekomen, dat de instelling van een dergelijke com missie in deze kleine gemeenschap, waar iedereen iedereen kent, geen bestaansrecht heeft en alleen maar de wil van de kiezers dan doorkrui sen. Deze commissie zou dan n.l. ge rechtigd zyn de door de kiezers aan gewezen kandidaten voor de gros lijst naar willekeur op deze lijst te plaatsen, met het gevolg van b.v iemand die veel stemmen op zich had gevestigd eventueel zijn plaats (door de wil van de kiezers aange wezen),zou moeten ruimen voor een met minder stemmen gekozene. Bo vendien, aldus de voorz., heeft men driemaal de kans om zijn keus te be palen, n.l. thans bij de groslijst-sa menstelling, op 30 maart a.s. bij de stemming over de groslijst en ten slotte nog by de definitieve verkie zingen op 28 mei 1958. De heer Van Veen merkte op, dat het instellen van een adviescommis sie door hem is naar voren gebracht, omdat het nar zijn mening onjuist is, dat er b.v. 3 raadsleden deel uitma ken van het huidige bestuur. De voor zitter ziet de strekking hiervan niet in, daar toch geen bestuursvoorstel wordt gedaan en de stemming geheel vrij is. Het door het bestuur gedane voor stel om wederom zoals gebruike lijk de kandidaten om en om, d.w.z. werkgever-werknemer, op dc groslijst te plaatsen vond tegenstand bij de heer Hilders, die ze geplaatst zou willen zien naar het aantal be haalde stemmen, 't Hieromtrent door de heer Hilders in stemming ge brachte voorstel werd met grote meerderheid verworpen. Na nog enige besprekingen, werd overgegaan tot stemming over de sa menstelling der groslijst voor de ge meenteraad. De navolgende personen werden als eerste 10 kandidaten hier voor aangewezen: H. C. de Groot (werkgever) 69 stemmen, P. H. de Boer (werknemer) 66 st„ J. J. G. v. d. Weijden (werkg.) 39 st., F. Mes man (werkn.) 60 st., A. Koot (werk gever) 38 st., Th. N. van Tol (werkn.) 33 st., M. Til. M. Stokman (werkg.) 28 st., C. J. van Veen (werkn.) 26 st., C. J. Zuydervliet (werkg.) 24 st., L. Bos (werkn.) 24 stemmen. De voorz. bracht dank aan de le den van het stembureau, t.w. de he ren P. J. van Leeuwen, J. L. Aart man en M. Th. M. Stokman, i'oor het verrichte werk. Bij de rondvraag deelde de voorz. nog mede, dat de stemming voor de groslijst zal zijn op zondag 30 maart a.s. in de bekende stemlokalen. Pastoor Tabink richtte zich tot bur- temeester Detmers en bracht hem ank voor de wijze, waarop deze de gemeente in de jaren, die hy in Ze venhoven is geweest, heeft bestuurd. Waar gewerkt wordt, worden vanzelf sprekend fouten gemaakt en kritiek wordt meestal wel.gehoord, terwijl de mens van nature niet gauw ge neigd is zijn waardering voor een en ander uit te spreken. Daarom meen de pastoor, dat het wel op zijn plaats is thans van deze plaats af een woord van dank en grote waardering te uiten voor al hetgeen in de laatste jaren door het gemeentebestuur is tot stand gebracht. Dank nogmaals voor de voortvarendheid en zorg, waarmede door het huidige gemeen tebestuur wordt gewerkt. Burgemeester Detmers zeide aan genaam verrast te zijn door de waar derende woorden van pastoor Tabink en sprak er zyn voldoening over uit, dat de verstandhouding tussen de kerkelijke overheden en de burger lijke overheid in Zevenhoven zo goed is. Men is steeds weer tot overeen stemming gekomen, hetgeen alle par tijen steeds ten goede is gekomen. Waar een goedg harmonie en samen werking heerst, kan iets bereikt wor den en wordt dan ook met plezier gewerkt. Spr. hoopt dat de goede verstandhouduin^ in de toekomst be stendigd mag blijven. Ten slotte sprak de heer Detmers zijn waardering uit over de waardige wijze, waarop in deze bijeenkomst is vergaderd. De katholieke kiezers hebben getoond het begrip naasten liefde nog te kennen: dit is in hun optreden thans bevestigd. Spr. meende te kunnen vertrou wen, dat ook de nieuwe raad straks, voortgekomen uit mensen met deze mentaliteit, de gemeentebelangen ze ker ten volle zal weten te behartigen. De voorz. dankte hierna zowel nas- toor Tabink als burepmeester Det mers voor hun waarderende woor den en sloot hierna de vergadering. Marktberichten LEEUWARDEN, 21 maart Zuivel. Gouda volvet 1.901.91, Edam mer 40 plus 1.70—1.71, broodkaas 40 plus 1.731.74. Stemming rede lijk. Te koop gevraagd in Lei den Binnen afzienbare tiid leeg te aanvaarden. Huur woning desgewenst voor ruil beschikbaar. Br. onder no. 7029 bur. v. d. blad. DANSEN A.S. ZONDAG 8 30-11 UUR ANT. CLUBHUIS, Mare 43, Leiden Entrée 1.45 Toegang onder voorbehoud NIEUWE DANSKLUBS! Aanvang na Pasen voor beginners, gevorderden, tango, mambo, roll step, enz. Inschr. iedere zondag 311 uur in het Ant. Clubhuis. Dansschool HENRY SOES. Ocgsloeesl VM, ttTSSXi 2? Waalstenen. Aangebo den grote partij gebikte Waalstenen. Amerikaans grenen binten, ongeverfd, lengte tot 14.50 m. 28 x •ll1/* cm. zeer geschikt voor werkhout. Fa. H. de Bol- ster, Qverrijn 8. Leiden. fS7 Aangeb. stalen woon boot. kamer, keuken, slaapkamer. Moet aan ge werkt worden. 1 600.-. Schip G. Lantrok. Haar lemmervaart. Kwaakbrug, Leiden. 3T Vloerhout, nlanken. brugdek, eiken moer- en kinderbinten. baddings. binten, urinoirs, stenen eootsteenbakken, ijzeren binten, pijpen, ijzeren wa tertanks 1800 1.. deuren, ramen. Fa H. de Bolster. Overriin 8 Leiden. Sloop- en handelsbedrijf. ADVERTEERDERS KOOPT BIJ ONZE 3? Chique driezitsbankstel met bar en ronde tafel 175.-: twee moderne club fauteuils met vier stoelen 165.-: dressoir 1 45.-: twee clubfauteuils ƒ35.-; mo derne kinderwagen ƒ25.-: damessportriiwiel. dubb. remmen 65.-: herenrli- wiel 35.-. Nieuwcnbur" Hooigracht 55. *2* Te koop: 3 grote ijzeren roeiboten, in goede staat. Ook te ruilen voor k'eine boten. J. P. Zandvliet. Poel 3. Rijpwetering, tel. TELEFOONTJES worden laeeliiks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters) De orils bedraagt 1.50 uitsluitend tegen conUnte betaling. Op billijke vooniwarden financieren wij Uw auto Wij sluiten alle verzekeringen I Hypotheken worden door ons verstrekt MAKELAARSKANTOOR DEN HAAN NOORDWUK AAN ZEE WAJ TM DUWSMAAT 43 «l GEVRAAGD voor enkele maanden ter vervanging van een zieke. Sollicitaties aan het bestuur der St. Lidwinaschool voor B.L.O., Zoeterwoudse Singel 34, Leiden. Ook gehuwde onderwijzeressen komen in aan merking. Adverteren doet verkopen Abbenes, ere-prijs; J. Vonk, Nw.-Ven- nep, ere- en 1ste prijs. Afd. C. Kalveren: N. v. d. Mey. Voor schoten, kampioen. Rubriek 2. Geen dikbillen: Jac. Bie- mond, Abbenes, eerv. verm. en ere-prijs; W. van Dam, Hazerswoude, le prijs; A. C. Mooren, Leimuiden, eerv. verm. Afdeling D. Guiste-koeien: G. de Wit, Oude-Wetering, le prijs. Afd. F. Schapen. Rubriek 1. Éénjarige schapen minstens 6 stuks het meest geschikt voor de export: G J. v. a. Stoei. Wassenaar, een ere-prijs en eerv. verm Rubriek 4. Groepen fokschapen minstens 4 stuks met elk tenminste 2 lammeren: Q. Onderwater, Zoetenvou- de, eerv. verm. Kampioenen. C. Oskam, Willigen-L.sr- gerak, kampioen roodbont; D. Radema- ker, Wieringerwerf, kampioen zwart bont; G. Roos, Abbenes, kampioen dik billen; K. v. d. Spek, Abbenes, kam pioen vette ossen. UIT DE OMGEVING ALPHFN AAN DEN RIJN Bronzen medaille Burgemeester Z. Bruins Slot heeft vanmorgen in hotel „Toor" de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer J. P. Idelenburg, molenaar bij de beton- industrie P. van Dijk jr. N.V. te Al phen aan de Rijn bij gelegenheid van het veertig jarig jubileum. WARMOND Uitvoering Warmonds Fanfare. Voor de uitvoering van de Warmond- sè Fanfare bestond als steeds grote belangstelling. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter der ver eniging, de heer J. Ouwehand, die de vele aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep in het bijzonder de ere voorzitter, oud-notaris P. H. Romeijn. Hij bracht een woord van dank aan allen die in het afgelopen jaar hun steun aan de vereniging hebben ge geven, waarbij hij een speciaal woord van dank bracht aan de jeugd die kans heeft gezien ten bate der ver eniging 5 ton oud papier op te halen, hetgeen een welkome versterking van de kas betekende. Ook de acticiteiten van het dames-comité werden zeer gewaardeerd. Hierna werd overge gaan tot afwerking van het program ma. Voor de pauze werd de avond verzorgd door de afdeling muziek on der leiding van de dirigent de heer C. Hondong. Het gebodene was van een uitstekend gehalte en het lang niet gemakkelijke stuk Harlem Sha dows" ouverture van M. Boekei, werd prachtig vertolkt. Ook Aquarél- les van Alyre Delhaye trok zeer de aandacht. Na de pauze trad de afdeling toneel voor het voetlicht met het spel in drie bedrijven getiteld „En de bossen zon gen hun lied" van Rosita Peters, welk stuk zieh afspeelde in Noorwe gen. Het was een spel vol intriges met de nodige spanningen. De spelers en speelsters waren rolvast, hetgeen het spel zeer ten goede kwam. De re gisseur, de heer J. Ouwehand had eer van zijn werk en een woord van hulde is zeker op zijn plaats. Het kap- werk werd verzorgd door de firma P. v. d. Pijl en Benning, terwijl de cos- tuums waren v**rstrekt door Joop Koevoets, beiden goede bekenden in hun vak. Warmunda. Programma voor morgen: Warmunda B—WSB B, 12 uur; Warmunda 2WSB 2, 12 uur. Afd. A. Runderen uitsluitend zwart bont en zwart- of roodblaar. Rubriek 1. Afgewisselde vette koeien. P. Roos, Ter Aar, eerv. vermeldingen. Rubriek 2. Vette koeien met niet meer dan 6 brede tanden: L. P. en J. M. Ka rens, Hillegom, eerv. verm. Rubriek 3. Vette koeien met niet meer dan 4 brede tanden: L. P. en J. M. Ka rens, Hillegom, ere-prijs; D. C. van Leeuwen, Hoofddorp, eerv. verm.; D. Rademaker, Wieringerwerf, le prijzen; G. Roos, Abbenes, eerv. verm.; A. Uit- tenbogaard, Oegstgeest, eerv. verm. Rubriek 4. Vette koeien met niet meer dan 2 brede tanden: R. Rademaker, Wie ringerwerf, le en ere-prijs. Rubriek 11. Vette ossen: D. C. van Leeuwen, Hoofddorp, ere-prijs; K. van Tol, Ouderkerk aan de Amstel, idem; Gebr. C. en Ph. de Vlieger, Abbenes, eerv. verm., ere-prijs en le prijs. Afd. runderen, roodbont. Rubriek 1. Afgewisselde vette koeien: A. M. Ammerlaan, Zoetermeer, eervolle verm., ere-prijs en le prijs; Gebr. Bie- mond, De Kwakel, eerv .verm.; P. Luy- ben, Nieuw-Vennep, eerv. verm.; Gebr. Van Mourik, Nieuwer-Amstel, eervolle vermelding; C. Oskam, Willigen-Lange- rak ere-prijs; idem le prijs; idem ere prijs; jdem le prijzen; D. Rademaker, Wieringerwerf, ere-prys; Fa. G. Roos. Vijfhuizen, le prijs; idem eerv. vermel dingen; Gebr. Spronk, Zoetermeer, ere prijs; idem eerv. vermelding; P. C. Tee- lcens, Zoeterwoude eerv. vermeldingen. Rubriek 2. Vette koeien met niet meer dan 6 brede tanden: O. de Kok, Nieuw- Vennep, ere-prijs; D. C. v. Leeuwen, Hoofddorp, ere-prijs; J. v. d. Maarl, Hoofddorp, ere-prijzen en le prijs; L. J. Noordam, Woubrugge, le prijs; C. Os kam, Wiiligen-Langerak, ere-prijs; Jac. Pronk, Amsterdam, ere-prijzen; D. Ra demaker, Wieringerwerf, drie ere-prij zen; Fa. G. Roos, Vijfhuizen, le prijs; G. Roos, resp. 3 le prijzen en ere-prijs; P. Roos, Ter Aar, eerv. verm.; L. Ruyg- rok, Wassenaar, ere-prijs; P. A. Stok man, Abbenes, twee ere-prijzen; J. H. van Vuuren, Vijfhuizen, 2 eerste prij zen; A. P. Westgeest, Leidschendam, eerv. verm.; E. C. Westgeest, Wassenaar, 2 ere-prijzen. Rubriek 3. Viertanders; Gebr. Bie- mond, De Kwakel, 2 eerv. vermeldin gen; A. Cloosterman, Scheveningen, ere prijs; P. v. Elderen, Haarlemmermeer, ere-prijs: J. v. d. Maarl, Hoofddorp, eer volle vermeldingen en 2 ere-prijzen; C. Oskam, Wiiligen-Langerak, eerv. verm.; Jac. Pronk, Amsterdam, le prijs, ere prijs en eerv. verm.; D. Rademaker, Wieringerwerf, 3 ere-prijzen; Fa. G. Roos, Vijfhuizen, resp. 2e 1ste prijzen en 2 ere-prijzen; Gebr. Biemond, De Kwa kel, le prijs; G. Roos, Abbenes, ere prijs en le prijs; P. P. Clemens, Ab benes, ere-prijs; P. Verboon, Wassenaar, ere-prijs; J. H. van Vuuren, Vijfhuizen, le prijs; E. C. Westgeest, Wassenaar, ere-prijs; idem ere-prijs. Rubriek 4. Tweetanders: O. de Kok (Nieuw-Vennep) resp. een eerv. verm., le en ere-prijs; D. C. van Leeuwen, Hoofddorp, ere-prijs; F. G. Roos, Vijf huizen, resp. een le prijs, ere-prijs en eerv. verm.; G. Roos, Abbenes, eervolle verm.; M. Roos, Nieuw-Vennep, ere prijs; P. P. Clemens, Abbenes, ere-prijs; J. H. van Vuuren, Vijfhuizen, le prijs. Rubriek 5. Groepen minstens vier stuks van één eigenaar samengesteld uit de voorgaande individuele rubrie ken; J. v. d. Maarl, Hoofddorp, le prijs; Jac. Pronk, Amsterdam, 3e prijs; D. Ra demaker, Wieringerwerf, 2e prijs. Rubriek 6. Dikbillen zestanders: D. Rademakers, Wieringerwerf, ere-prijs; G. Roos, Abbenes, twee ere-prijzen. Rubriek 8. Dikbillen tweetanders: G. J. J. Kofoed, Nieuw-Vennep, ere prijs; G. Roos, Abbenes, eerv. verm. Rubriek 9. Groepen dikbillen: G. Roos, Abbenes, le prijs. Rubriek 11. Vette ossen: M. Kroon, Abbenes, le prijs en eerv. verm.; D. Ra demaker, Wieringerwerf, ere-prijs; P. Ran, Vijfhuizen, le prijs; K. v. d. Spek,

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3