A NIEUWE LIJN DOOR KLEINE HULPMIDDELEN KOEPEL-, BALLON- EN TRAPEZIUMLIJN IN SHOW Scherp Jubilerend jaarboekje van „Oud-Leiden" ZATERDAG 22 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 LENTE-SHOW VAN V&D Lanceerde V. en D. enkele weken knopen te zien gaven. De gedrapeer- geleden een mode die totaal brak met de ceintuur is ook nog niet uit het DE KONINKLIJKE STOET DOOR LEIDEN De politie te Leiden heeft gisteren proefgereden langs de route die het Engelse koningspaar onderweg van Amsterdam naar Den Haag door het gebied van Leiden maken. Het blijkt, dat de gebeurtenis in een paar mi nuten achter de rug is, maar niette min vraagt de afzetting het nodige lijnen van vorige seizoenen, de show die donderdag in de lunchroom werd gehouden was minder revolutionair dan zijn voorganger. De voorjaars- toiletjes en mantels vertoonden wel modieuze détails, maar verschilden toch niet zóveel van wat zich in de herfst reeds had aangekondigd. De nieuwe lijn werd gesuggereerd door een klein ceintuurtje in de rug op heuphoogte, soms door een bol lende ruglijn, en in de rokken door verwerking van platte plooien vanaf de zijnaden met een glad stuk mid denvoor. De rokken blijven zeer kort. De korte mouwen zijn veelal ingezet. Een stevige kwaliteit natté was als materiaal voor zomermantels ge bruikt. De mantelkostuums hadden een floulijn of wijdvallende jasjes over strakke rokken. Beslist lelijk waren de pakjes en japonnen met ge plooide rokjes en flou-jasjes met korte schootjes. Een mantelkostuum moet bestaan uit een wijdvallend jasje en strakke rok of een strak, ge-, tailleerd jasje en wijde rok, maar niet uit een combinatie van beide. Alle distinctie was dan ook verdwenen uit de zwart-witte raffia japon van een dergelijke snit. Zelfs voor een man nequin is het onmogelijk zo'n kle dingstuk op elegante wijze te dra gen. Geliefd is voor mantelkostuums en japonnen met jasje ook het beige- bruine ruitje, dat met een garnering van havannabruin een mooi geheel vormt. De japonnen zonder jasje waren bestemd voor heel mooi weer. Een vrij groot décolleté, een wijde rok met plakke plooien en een strak bo venlijfje al of niet met korte mou wen doen het van een fleurig ge bloemde stof altijd. Met zevenachtste mouwen waren de cemisiers, die een originele verwerking van de rok- modebeeïd verdwenen. Deze wordt ^er.k- *?.e Wilhelminabrug wordt ge het meest in een afstekende kleur ge dragen. Onfier de korte avondjaponnen, waarmee de show besloot, was een beeldige grijze japon met goud opge werkt. Om de schouders droeg de mannequin eén lichtgrijze nylon sto la. Origineel was de draperiever werking aan rok en halsuitsnijding. De hoeden bij de modellen waren de cloche-, de breton- en de baret- vormige hoed. heel vrijgehouden, op de Kanaalweg kan het puibliek zich opstellen. Hier komen ook de kinderen te staan van de gemeentescholen, die op voorstel van het gemeentebestuur van Leiden dank zij een verlengd speelkwartier de gelegenheid krijgen de stoet te zien passeren. De route is zoals eerder gemeld van de Wilhelmina- brug, via Kanaalweg, naar Voorscho- terweg. De auto's zullen op normale snelheid rijden. VAN GERZON De K.R.O. op een ouderavond Het oudercomité van de Don Bos- coschool (FranchimontlaanJ organi seert dinsdag 25 maart a.sj in „In den Vergulden Turk" haar jaarlijkse ouderavond. Op dié avond komt de demonstratie-staf van de K.R.O. on der leiding van Lenie Verstegen een inleiding en demonstratie geven over schoolradio. Vertoond worden o.a de programma's over Lourdes (in kleuren) en lente. Bid- en boetedag De dames van de K.A.V en Gilde worden uitgenodigd op 25 maart de bid- en boetedag te houden, 's Mor gens de H. Mis in eigen parochiekerk cn 's middags drie uur de H. Kruis weg in de Hartebrugkerk. Melk op de weg Om kwart over vier gistermiddag verloor een vrachtauto van „De Landbouw" op het Stationsplein 300 halve literflessen en 20 literflessen melk. De gemeentereiniging moest deze melkpoel verwijderen. Ziekenvervoer verkiezing Het ziekenvervoer van katholieken bij de Statenverkiezing (woensdag a.s.) kan in beperkte mate verzorgd worden. Belangstellenden dienen zich te vervoegen bij de secretaris van de KVP, de heer Th. de Wilde, Zoeterwoudseweg 120, tel. 23557 Het vervoer kan alleen in geval van uiterste noodzaak plaats vinden. De auto rijdt van het St. Elisabeth-zie ken huis van adres naar stembureau en terug. bioscopen De films in de v/eek van 21-28 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd. Casino: „Het Bolsjoi Ballet", alle leeftijden. Lido: „Jenny", 18 jaar. Luxor: „Groot alarm bij de gehei me dienst", 14 jaar. Trianon: „Sénéchal, de geweldige", volwassenen. Rex: „Tot de laatste man", 18 jaar. De nieuwe gerzon-collectie die bijna geheel in de nieuwste modelijnen is gehouden, werd don derdag door 10 mannequins getoond in de tot de laatste stoel bezette Stadsgehoorzaal. Koepel-, ballon- en vooral de trapeziumlijn voerden de boventoon. Om bij de laatste te beginnen: de trapezium werd gevormd door twee delige ensembles die nauw aansloten bij de schouders en uitliepen naar de zoom van de rok. Het korte jasje was heel flauw getailleerd. De vier- baansrok sloot op de heupen aan, maar klokte vanaf de heup naar de zoom iets uit. Deze nieuwe lijn, door de opvolger van Dior: Laurent gecre- eerd, doet de vrouwen boven de twintig op kinderachtige bakvissen lijken; vooral als de rokken kort zijn en dat waren ze in de collectie is het effect niet bepaald mooi te noemen, naar onze smaak. Gerzon paste deze stijl voornamelijk toe in kostuums en japonnen met jasje. De koepellijn van de mantels werd verkregen door ruimte in de rug, die verdween ter hoogte van de heup. Ballonvormige mantels lieten hun ruimte, die aan de zoom verdween, vallen vanuit de halslijn. De heel lichte mantels werden gecombineerd met zwarte grote hoeden en acces soires. Eén exemplaar vertoonde een vierkante mouwinzet in het achter pand. Heel chique was de crème mantel met kraag van witte vos, waarbij een lichtgroen gedrapeerd hoedje werd gedragen. Bont als gar nering was ook toegepast in de man chetten van een zandkleurige strakke mantel. De kraagloze modellen, die met knopen hoog worden gesloten, geven de draagster iets jeugdigs. Onder de trapezium-japonnen droegen en mannequins petti-coats. Heel mooi en apart was de strakke japon waarover een jacqetjasje van dezelfde stof werd gedragen. De hoed hierbij bestond uit niets anders dan een stukje voile, straks over het hoofd getrokken, en gegarneerd met zwarte fluwelen strikjes. Allure be zat ook de strakke zwarte japon met losse slippen, aan het rugpand be vestigd. De grote witte hoed hierbij was voorzien van witte struisveren. De zuiver zijden japonnen waren weliswaar heel mooi, maar ook fabel achtig van prijs. Voor receptiebezoek was een zwarte zuiver zijden japon met bijpassende ottoman-mantel. Alle zuiver zijden japonnen waren tegengevoerd met een stevige kunst zijde om uitzakken te voorkomen. Berichten opgenomen na tip8 van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. POTLOOD en GEEST Oplossing No. 522. Horizontaai: 1. hak, 4. oir, 6. meral, 7. R.D., 9. St., 10. pantomime, 15. Leo, 16. Ada, 17. Heemskerk, 20. on, 21. Ti, 22. spier, 24. dus, 25. kor. Verticaal: 1. harp, 2. Km, 3. trio, 4. o.l., 5. rite, 8. Dalen, 9. smart, 11 nee, 12. Tom, 13. mak, 14. Ide, 17. hond, 18. stil, 19. kier, 22. s.s., 23. R.K. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie jnaanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. LUIDRUCHTIG NEST Mieke v. d. Holst meldde ons, dat zij op het dak van de melkfabriek van De Hollander van de Kooilaan een mussennest ontdekt heeft. De bijzonderheid is dat familie Mus zich een woonstede zocht boven de fabrieks-sirene. Zij tekent daarbij aan dat het een rumoerig nest is. Stelt u eens voor dat uw bed op de sirene van de luchtbescherming ge plaatst was. Ingez. door Mieke v. d. Holst Os- en Paardelaan 3, Leiden. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Frisse katoenen japonnen met een wit fond bedrukt met fruitmotieven werden ter afwisseling hiervan ge showd. De zeer korte rokken liepen dikwijls naar achter iets langer af. Bij de korte en voetvrije avondjapon nen was dit duidelijk waar te nemen. De stoffen van de japonnen va rieerden van katoen, linnen, gebor duurd linnen, broderie tot zuiver zijde en batist. Witte genopte batist vormde het materiaal voor een korte avondjapon. Van zuivere zijde was het geheel gefronste, strakke agra- pless avondjaponnetje in een zacht gele tint. Een crinoline-achtig effect deed de okergele korte avondjapon, die achter voetvrij uitliep, ontstaan. Koninklijk was het heel licht grijs blauwe groot-avondtoilet van satijn met zilverborduursel. GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat, te beginnen op dinsdag 1 april 1958, krachtens het bepaalde bij ar tikel 17 der verordening op wegen, lanen, straten, enz. en wateringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, paden, straten, ka den, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en andere kunstwerken, voor zover die bijzonder eigendom zijn en zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden voor het publiek verkeer openstaan, alsmede over alle wateringen en sloten en de riolen ter vervanging daarvan ge maakt, benevens de daartoe behoren de sluizen, duikers, buizen, toegangs kokers en dergelijke werken, voor zo ver die bijzonder eigendom zijn. Leiden, 22 maart 1958. 8952 (Advertentie). VERKIEZING LEDEN PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op woens dag, 26 maart 1958, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, de stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten zal plaats hebben. De kiezers wordt in herinnering gebracht de verplichting, bedoeld in artikel 79 der Kieswet: Hij, die vol gens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stem ming bepaalde tijd aan te melden bij het stembureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. Voorts wordt gewezen op het be paalde in artikel 128 van het Wet boek van Strafrecht: Hij, die opzette lijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar. Leiden, 22 maart 1958. 8949 De Burgemeester van Leiden, F. H. VAN KINSCHOT. (Advertentie). Rijks uitgave In het meer dan 55-jarig bestaan van de vereniging „Oud-Leiden" zijn 50 „Jaarboekjes voor de geschiedenis en oudheidkunde van Leiden en om streken", in de wandeling „Leids Jaarboekje" verschenen. Slechts en kele malen als gevolg van gebrek aan middelen (hetzij op het punt der financiën, hetzij op dat der bijdra gen) waren er tweejaarlijke deeltjes. Meer dan 1000 bijdragen in de vorm van levensberichten, artikelen en bladvullingen bevatten een schat van gegevens over het verleden var Leiden en over dat van een groot deel van Rijnland. Het vijftigste Jaar boekje in deze serie verschijnt dezer dagen en is dankzij een extra cre- diet een heèl wat dikker deeltje en bovendien ook overvloediger geïl lustreerd dan andere jaren. Opmerkelijk is de aandacht, welke ditmaal aan het heden en de toekomst is gewijd. De titelplaat, welke andere jaren meestal een bijna vergeten stadsbeeld tot onderwerp heeft, ver toont thans de nieuwe Torenflat en twee artikelen, respectievelijk van de. heren M. W. Hoek en P. F. Jans sen beide verbonden aan de gemeen telijke dienst der volkshuisvesting, behandelen twee zeer actuele onder werpen als ruimtelijke aspecten der Leidse ontwikkeling en de Volkshuis vesting. Uit de verslagen mag nog eens de aankoop door „Oud-Leiden" van het wevershuisjc aan de Oranjegrachl vermeld worden. Na de levensbe richten, waaronder een uitvoerig ar tikel over het erelid der vereniging, ir G. L. Driessen, opent dr W. C. Braat de „Bijdragen" met het immer boeiende onderwerp van de Britten burg en komt tot de conclusie, dat we met een 4de eeuws Romeins castel- lum te doen hebben, binnen welks resten een der Hollandse graven in de 11de of 12e eeuw een donjon bouwde. Weinigen zullen vermoeden, dat Leiden destijds waarschijnlijk door water voortbewogen molens heeft gekend. Zulk een watermolen zou op het reeds lang overwelfde Arkgrachtje, waar dit onder Rapen burg 114 doorliep, hebben gestaan. De schrijver van het artikel, mr S. J. Fockema Andreae, wijst op de wenselijkheid de naam Arkegracht aan te brengen boven de thans nog zichtbare gewelfboog in de walmuur van het Rapenburg. En is er geen aanleiding om Rapenburg 114 weer de naam „De Ark te geven? De re dactie geeft aan de hand van vier kaarten een overzicht van het steeds verder voortschreidende dempings proces binnen de Leidse singels en houdt nog eens een pleidooi om toch niet op grond van haastige overwe gingen, welke later onjuist blijken te zijn geweest, het typische cachet, dat Leiden van andere steden onder scheidt, te bewaren. Doorbraken en dempingen trekken weer nieuw ver keer aan. In de toekomstige veel gro tere agglomeratie van onze stad dient het verkeer om de betrekkelijk klei ne binnenstad heen geleid te worden. Een rijk geïllustreerd artikel laat zien, hoe geliefd de aloude Valken burger paardenmarkt was, niet al leen bij de bezoekers maar ook bij de schilders en tekenaars. De optocht ter gelegenheid van de inwijding der universiteit, in feite een voorloper van de latere student u-maskerades en de Drie-Oktoberoptochten, wordt eveneens aan de hand van talrijke afbeeldingen uitvoerig behandeld. De restauratie van de gemeentetoren van Nieuwkoop was aanleiding tot een nader onderzoek naar de geschie denis van dit voor vele bezoekers van deze plaats zo bekende bouw- tverk. Mejuffrouw mr A. J. Ver sprille wijdt een gedegen studie aan de 300 jaar geleden gegraven Haar lemmertrekvaart, een voor die tijd even belangrijke verbinding als thans een spoorlijn of autoweg. De 18de eeuwse onderwerpen be staan uit een door het Hoogheemraad schap van Rijnland verworven bo kaal van de Kortstekerpolder, het dagboek, dat de Zweedse geleerde Lidén tijdens zijn verblijf te Leiden bijhield de geschiedenis van de Loge La Vertu en een lijst van de kolf banen in en buiten Leiden. Een brief uit 1807 roept de herinnering op aan het feit, dat het in 1957 anderhalve eeuw geleden was, dat Leiden door de buskruitramp getroffen werd. J. N. van Wessem schrijft over de les sen van Breitner aan het teken- en schildergenootschap Ars Aemula Na turae, kaarbij de jonge Floris Ver ster een sterke invloed van deze merkwaardige figuur derging. W J. Kret geeft een aardige schets van de gang van zaken bij de Leidse Vrijwillige Brandweer aan het einde van de vorige eeuw, „Bakersprookje" in de Doelencantide „Bakersprookje" was de titel, wel ke op het programma stond. Dit was juist, want nauwelijks openden de toneelgordijnen zich gisteravond in de kantinezaal van de koksschool of het sprookje werd al zichtbaar, nl. een ultra moderne huiskamer. Om in de sprookjessfeer te blijven woonden in deze kamer een film schrijver en een toneelspeelster. Of hun liefde wederkerig was, kon in het begin van de avond nog iet di rect vastgesteld worden, maar het had wel iets vaneen sprookje. In deze sfeer past dan ook een man, die door zijn werkzaamheden zijn vrouw vergeet. En ook, héél kunt U ook niets kwaiijk nemen, want als je altijd gewend bent op het toneel rond te wandelen, is het huishouden een zware opgave. Bovendien hoorde bij dit sprookje ook nog een ander echtpaar, maar óók zo romantisch, nee, dat waren ze niet. Trouwens, aan romantiek geloof den zij niet eens! Temidden van dit sprookje, moet tenslotte ook log een baker zijn het is immers een „baker sprookje? Nu, ze was er en ze mocht er ook zijn! Hoewel ze r «ds de vijftig ge passeerd was, bestond er geen betere „zorg" voor de twee kinderen. Boven dien bleek zij u terst geraffineerd te zijn en liet zij geen ogenblik voorbij gaan om de twee echtparen tegen el kaar uit te spelen Met dit blijspel van Ronald Jeans, is de toneelgroep „De Clingendae- lers" gisteravond opgetreden, en ge zien ae prestatie lubben zij deze taak serieus opgevat. Dit blijspel werd met veel vaart op de planken gebracht, en hoeuel de koksschool mannen niet meer in sprookjes gelo ven hebben zij dit geheel dankbaar aanvaard, getuige de hulde, welke aar het einde van de avond aan de spelers gebracht weid. Adjudant Nieuwenstein opende deze avond en heette de talrijke aan wezigen o.w. overste De Leeuw har telijk welkom. Passiespel »DE 14 STONDEN" Op vrijdag 28 maart, 's avonds uur, zal in de St. Petruskerk het Passiespel „De veertien Stonden" worden uitgevoerd. Dit zal dan de eerste keer zijn dat dit spel in kerk wordt gespeeld. Eerder werd 't in de oorlog en kort na de oorlog als zaalspel ten tonele gebracht, doch eerst nu komt het dan op de plaats waar het thuishoort. Dit is dus wel een evenement dat waard is onder de aandacht van alle Leidse katholieken gebracht te worden. De tekst van dit spel is van Guido Gezelle, die elke kruiswegstatie in een schoon gedicht heeft weergege> ven. Tijdens de declamatie worden door middel van tableaux deze sta ties uitgebeeld. De muziek werd ge- cqmponeerd door Hendrik Andries- sèn. Wij mogen u aansporen dit zeer schone spel te gaan zien, te gaan meebeleven als een zeer goede voor bereiding op het Paasfeest. De toe- gang is geheel vrij, doch men zal u, vrijblijvend, aan de ingang van de kerk een programmaboekje te koop aanbieden, waarvan u veel plezier zult hebben. De uitvoerenden zijn: Het Alma Materkoor o.i.v. Willem Mizee, orgel; Abraham Martijn, tableaux naar idee van Lode Sengers door de Club de Limetz; declamatie, costumering en regie: Joop Koevoets. Op 30 maart (Palmzondag) zal in de kerk van Roelofarendsveen een herhaling van dit spel worden ge geven. GROSLIJSTSTEMMING LEIDSE GEMEENTERAAD Van het bestuur van de KVP Lei den vernamen wij, dat de groslijst- stemming voor de gemeenteraadsver kiezing op zondag d-ertig maart a.s. zal plaats vinden. Agenda Leiden ZATERDAG, 22 MAART. St. Adelbertverenrging. Bezinnings bijeenkomst. R.K. Lyceum, Mariën- poelstraat, na avondmis te 17.30 in cantine. Ned. Bond van Oorlogsslachtoffers. Gezellige bijeenkomst, Doelenkazér- ne, cantine, 7.30 uur nun. IKI personeelsver. Feestavond. St. Antoniusclubhuis. 19.45 uur nam. Fryske Akademiedag Opening ex positie Friese boeken. Universiteits bibliotheek, 4 uur nam. ZONDAG 23 MAART Receptie koperen priesterjubileum kapelaan J. W. de Jong, St. Petrus parochie. Gebouw Wit-Gele Kruis, Kamerlingh Onneslaan 22. 1 uur— 2.30 uur nam. Instuif Herensingelparochie. G. Monnink over „Met fiets en tent naar de Oriënt" Zaal Maria Gijzen- steeg, 8 uur nam. MAANDAG 24 MAART Markt- en Rivierhandel. Feest avond „De prote Burcht", 8 uur nam. Leidse Filmliga Bijeenkomst. Smit Röntgen, 8 uur nam. Huish. en gezinsvoorlichting. Kook- en bakdemonstratie. Levendaal 1. 2 uur nam. VOL A-filmlezing. Talens. Over fotografie. Stadsgehoorzaal, 8 u. n.m Gemeentraad. Raadszaal Stadhuis, 2 uur nam. K. O-cursus. Kinderverlamming Praeventieve Geneeskunde. (Wasse- naarseweg), 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Ned Co- medie. „Wie is Janus?", Schouwburg, 8 uur nam. DINSDAG 25 MAART N.R.K.M. Regionaal Middenstands appèl. St. Antonius Clubhuis, kwart voor acht nam. Don Boscoschool. Oudercomité. Ouderavond, In den Vergulden Turk, 8 uur nam. St. Eloy. Adviesavond. Gebouw v. Chr. Sociale Belaneen, Oude Singel 236. 7.30—8 uur nam. K A.V.-Herensingel. Jaarlijkse Bid en Boetedag. Parochiekerk, 7.30 uur nam. Kath. Vrouwengilde, Leiden en Ste delijke K.A.V. Jaarlijkse Bid- en boe tedag. Kruisweg bidden. Hartebrug kerk, 3 uur nam. Huish.- en gezinsvoorlichting. Le zing en de: onstratie paasversierin- gen tevens expositie. Levendaal 1. 2.30 en 8 uur nam. K. O.-lezing. I. L. Palacke over „Collectieve Israël-actie", Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. Jeuconcert. Residentie-orkest o 1. v. Willem v. Otterlo. Stadsgehoor zaal 3 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Ned. Co- medie. „Wie is Janus?". Schouwburg 8 uur nam. Oudheidkundige lezingen. „De stuwdam van Aswaan", door dr B. H Stricher. Rijksmuseum v. Oudheden, 8 uur nam. WOENSDAG 26 MAART Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. Mattheuspassion, door Ex Animo Stadsgehoorzaal, 7.15 uur nam. Stedelijke K.A.V. Passie-avond Parochiehuius Haagweg, 8 uur nam Huish.- en gezinsvoorlichting. Paas- versieringen voor kinderen, tevens expositie. Levendaal 1, 25 uur nam. Zondagdienst der Huisartsen te Lei den. A.s. weekend zal de dienst worden waargenomen door: dr. Schaefer, Mastenbroek, Veldhuyzen, van Wingerden. Doktersdienst Oegstgeest F. W. N. Kugenholtz en J. B. Hugenholtz. De avond en nacht en zondags dienst van de apotheken. Leiden: Geopend Apotheek Herdingh Blan ken, Hoge Woerd 171, tel. 20502; bo vendien geopend tot zaterdagmiddag 6 uur Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 23 Maart 1858. Leyden. Gisteren had een eenvoudige doch niet te min vermeldenswaardige plegtigheid plaats. Wij bedoelen het examen van en de prijsuitdeeling van de arme en havelooze kinderen van de bewaarschool in de Groene- steeg alhier. Het was voor de derde maal dat hh. bestuurders en dames-patro nessen het genoegen hadden hun 380-tal kleine kweekelii\gen, weder door de zorgen der da mes net gekleed, aan een be schaafd en belangstellend pu bliek in de Oosterkcrk te ver tonen. De, volgens den rooster, thans aftredende bestuurder, ds. Rut gers van der Loeff, aan wiens trouwe zorgen en juist oordeel de school zoveel verpligt is, leid de de plegtigheid op zeer ge paste wijze, en deelde aan het eind fraaye kerkboeken uit aan de kinderen van verschillende gezindheden die de school gin gen verlaten. Katholieken van Le'den Leden van de K. V.P. Op zondag 30 maart a.s. stemt U voor de officiële candidatenlijst van de Gemeenteraad. De candidaten die door uw stem recht op de K.V.P.-lijst voorko men moeten in de Leidse Raad uw belangen behartigen. Zorgt dat er raadsleden voor de K.V.P. gekozen worden die in zicht hebben in de Leidse be langen. Kiest als no. 1 A. VAK OIIK Namens het Kiescomité: C. J. A. ZANDVLIET W. J. M. ZANDVLIET A. C. H SPEEL (Advertentie) geveilde percelen Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden is heden geveild: huis en erf, Emmalaan 61 te Oegst geest in bod op 11.000,—, koper P. Eikerbout te Leiden q.q. voor 14.200,—. Ten overstaan van de notarissen F. J. J. Moerel te Gouda en M. P. Kaptein te Leiden: fabriekspand met woonhuis. Oude Singel 66, uitkomen de aan de Nieuwe Mare. in bod op 37.500,koper I. Zandvoort te Leiden voor 37.500,—. Pakhuis met bovenwoning. Lange Mare 69 en pak- huis met bovenwoning Dolhuissteeg 2, 4 en 6 na afmijning tezamen in bod op f 28.700,koper C. N. Th. van Valderen te Leiden voor f 31 300,— Woonhuis Rijn en Schiekade 125 in bod op f7.800,—, koper mevr. E. J. M. van Haasteren te Leiden q q. voor ƒ7.801,—. Woonhuis Cosijnstraat 23 in bod op 12.400,—, koper H. D. van Weizen te Leiden q.q. voor f 12.600, UIT DE OMGEVING VALKENBURG Gemeenteraad bijeen Donderdagavond kwam de raad onder voorzitterschap van burge meester M. A. v. d. Have in voltal lige zitting bijeen Een voorstel van Ged. Staten, ge zien de liquiditeitspositie der ge meente, om het maximum bedrag in 1958 aan kasgeldleningen, hetwelk opgenomen zou worden te bepalen op 100.000 werd aangenomen. De raad kon accoord gaan met een voorstel van burgemeester en wet houders van Katwijk om de reeds toegekende 6% verhoging en de daarmede samenhangende voorzie ningen, welke over het eerste half jaar 1955 in de vorm van een uitke ring ineens hebben plaats gehad, te incorporeren in de salarisschalen van de hulpkeurmeesters. De heren K. Postmus en Th. v. d. Mey brachten verslag uit over het nazien van de rekening van het wo ningbedrijf over het exploitatiejaar 1956/57. Door een wijziging van de begro ting 1957 werd de post onvoorzien groot 1320 gebracht op f 1580,78. Goedkeuring werd door de raad ge geven aan de beschikbaarstelling door de minister van volkshuisves ting en bouwnijverheid van rijks voorschotten groot 5122 en ƒ55388 tegen 4% voo de bouw van 4 wo ningen aan het Marktveld. Aangenomen werd een verzoek van de heer.C. J. Hooymans om in het genot te worden gesteld van een premie van overheidswege ten be hoeve van het verbeteren van de woning Hoofdstraat 52. Aan de fir ma de Lange en van der Plas weid een stuk grond, groot 550 m2 gele gen aan de hoek Hoofdstraat-Boon rak, verkocht voor de somma van -18150.voor de bouw van 3 win kels en diverse woningen Bij de rondvraag informeerde de heer G v. Leeuwen wanneer of er begonnen wordt met de asfaltering van een gedeelte van de Voorscho- tenseweg. De voorzitter antwoordde hierop, dat zodra de weersomstandigr heden hiervoor gunstig zijn, er een begin mee gemaakt zal worden. Na dat nog enige vragen behandeld wa ren werd de vergadering gesloten.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2