RIJNSTREEK WOENSDAG 19 MAART 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA ALPHEN AAN DEN RIJN KATH. SOCIAAL CHARITATIEF CENTRUM. In tegenwoordigheid van deken E. A. M. Paap, van bouwpastoor A. Groen van de nieuwe Pius X paro chie, van vele belangstellenden uit de omgeving van Alphen a. d. Rijn en van leden van het interparochieel kath. sociaal charitatief centrum is maandagavond onder voorzitterschap van de heer Jac. P. Smit in hotel „Toor" een belangrijke contact-avond gehouden om voorlichting te verkrij gen over een bepaald aspect van het werk van het centrum, door middel van een inleiding en daaraan gepaar de gedachten wisseling, namelijk met betrekking tot de gezinsvoogdij en patronage, alsmede over alle daarme de samenhangende vraagstukken. Voor deze inleiding en voor de be antwoording van vragen heeft mej. Jongepier gezorgd als inspectrice van de r.k. vereniging voor kinderbe scherming en patronage. In tegenstelling tot de vrij alge meen heersende opvatting dat onder voogdijstelling een strafrechtelijke maatregel zou zijn, verklaarde mej. Jongepier dat dit beslist niet het ge val is. De onder voogdijstelling vloeit voort uit een wettelijke maatregel van het burgerlijk recht en heeft een opvoedkundige inslag. De rechter komt er wel aan te pas zodra de voog den moeten worden benoemd. Het be treft even geen strafmaatregel, al mocht het er ook soms op lijken. Verwant aan de voogdij, evenwel van een geheel ander karakter is wat men patronage noemt. Hierbij gaat het om toezichtstelling van een min derjarige, waartoe alle betrokken par tijen geheel vrijwillig moeten beslui ten. De zaak als zodanig staat dan evenwel uiteindelijk onder supervi sie van de voogdij vereniging. Bij beide vormen van onder toe zichtstelling behouden de ouders hun van nature toegekende macht en be voegdheid ten opzichte van de onder toezicht gestelde minderjarige. De voogdij vereniging heeft slechts een adviserende taak. Mej. Jongepier belichtte uitvoerig de weg waarlangs een voogdij of pa tronage tot stand kan komen, bij wel ke instantie men moet zijn en wat er allemaal aan voorafgaat alvorens besluit tot onder toezichtstelling valt. Lang niet altijd behoeven gepleegde strafbare feiten aanleiding hiertoe te zijn. Voor er iets strafbaars geschiedt kan een ieder, die gevaren daartoe aanwezig acht, zich met een verzoek tot bescherming van een minderjari ge wenden tot de vereniging waarvan spreekster inspectrice is, tot de raad van kinderbescherming of de kinder politie. Het is geen gemakkelijke materie, zei mej. Jongepier en zij maakte ver volgens door 'n ruime voorlichting die zij erop liet volgen, duidelijk, dat de betrokken instanties niet over één nacht ijs gaan, alvorens zij tot onder toezichtstelling overgaan. Daarbij wordt een diepgaand onderzoek inge steld, dat zowel de betreffende pupil als het gezin waarin het kind thuis hoort betreft, alsook het milieu waar in het eventueel buiten het gezin leeft, alsmede met betrekking tot de aanstaande toezichthouder. Ook aan hem worden zware eisen gesteld, wel ke echter ook weer niemand behoe ven af te schrikken om zich voor deze mooie taak beschikbaar te stellen. Mej. Jongepier betreurde dat over het algemeen teweinig gezinnen zich voor dit doel beschikbaarstellen. Zij vertelde in vogelvlucht over de taak en de werkwijze die van de toezicht houder worden verwacht en waarbij het winnen van een wederzijds ver trouwen erg voornaam is. Hiervoor is erg moeilijk een hand leiding te verschaffen, zei spreekster, immers elk gezin, elk geval en om standigheid is geheel anders. Zij sprak voorts over uit-huis plaat sing en welke gronden hiervoor aan wezig moeten zijn. Spr. behandelde verder externe en interne observatie, behandeling door een medisch op voedkundig bureau, over plaatsing in pleeggezinnen, tuchthuizen of rijks opvoedingsgestichten of jeugdopvoe- dingskampen enz. AI dit werk moet in de allereerste plaats gedragen worden door de christelijke naastenliefde en een diep gewortelde godsdienstige overtuiging, zo besloot mej. Jongepier. Nadat tijdens 'n vruchtbaar vraag gesprek de behoefte naar voren kwam aan een contaktpersoon in alle parochies, werd door het interparo chieel sociaal charitatief centrum te Alphen a. d. Rijn besloten het als dusdanig beschikbaar te stellen. EERSTE COMPETITIERIT ALPHENSE MOTOR- EN AUTO CLUB „RIJNLAND". Dinsdagavond is de eerste competi- tierit gehouden door de Alphense Mo tor- en autoclub „Rijnland" voor 1958, volgens het nieuwe KNMV-regle- ment. De belangstelling was weer als gewoonlijk het geval is bij „Rijnland", groot De rit, die was uitgezet door de heren Th. v. d. Hoek en C. van Leeuwen te Alphen a. d. Rijn was ruim 45 km. lang en de route voerde de deelnemers en deelneemsters via Zwammerdam, Boskoop, Hazerswou- de en Koudekerk terug naar hotel „Toor" te Alphen a. d. Rijn waar ook is gestart. Het was volgens de deelnemers een moeilijke maar toch ook een gezellige rit met vrij veel voetangels en klem men. Slechts een moeilijkheid deed zich voor als gevolg van een fout in de opgave. Dat lag in het begin van de rit Voor die fout bood de voorzit ter der club, de heer A. Verbree, zijn verontschuldiging aan en kwam de gedupeerden tegemoet door te verkla ren, dat bij de berekening van het aantal strafpunten met de fout reke ning is gehouden door de rit te laten aanvangen bij de eerste tijdcontrole, die men direct na het ondergaan van de moeilijkheid, moest passeren. Wederom werd de rit in vier groe pen verreden, namelijk A en B-klasse voor auto's en motoren In de eerste in de drie andere groepen elk tien: Voordat de heer Verbree de prijzen uitreikte, herinnerde hij de deelne mers aan de eerstvolgende puzzelrit in competitieverband, die op 30 april a.s. des middags wordt gehouden, zo wel voor auto's, motoren als brom fietsen, in 't kader van de koninginne- feesten. Aan deze rit, die door M.A.C. „Rijnland" wordt georganiseerd, kun nen ook niet leden deelnemen, tegen betaling van inleggeld. Na afloop wordt voor de bromfietsers onder verantwoordelijkheid van de samen werkende Oranje- en Wilhelminaver- eniging, elders in de gemeente een behendigheidsproef gehouden. De prijzen werden als volgt be haald: auto's A-klasse 1. Y. van Wer- meskerken en mr J. Loef, Alphen a. d. Rijn, 75 strafpunten; 2. K. Tensen, Ter Aar en Fr. v. Deuren, Alphen a. d. Rijn, 96 p.; 3. R. Groenen en mevr. J. E. Groenen-van Moorst, Leiden, 97 p.; Auto's B-klasse: 1. A. Bink en mevr. Bink, Alphen a. d. Rijn, 108 p.; 2. Jac. v. Vliet, en mevr. Van Vliet, Ter Aar, 125 p.; Motoren A.-kL: 1. P. Koetsier en J. v. Gelderen, Boskoop, 80 p.; 2. G. van 't Wout en mej. Bijle- veld, Alphen a. d. Rijn, 116 p. Moto ren B-kL: 1. W. Zijlstra en mej. Da- velaar, Alphen a. d. Rijn, 114 p.; 2. C. Breeveld en J. Roodenburg, Aarlan- derveen, 114 p. Wedstrijdmiddag Kath. Bejaarden. Dinsdagmiddag hebben de leden van de kath. bond van bejaarden en gepensioneerden, o.Lv. de heer De Korte in de Sint Josephzaal eikaars kaart- en sjoelkunst bestreden. Het merendeel van de wedstrijdliefheb bers nam deel aan prysjassen en de rest, vrijwel uitsluitend dames, be twisten elkaar de eer in sjoelen. De uitslagen van de kaartwedstrijd waren: 1. P. Veenswijk, 3296 p.; 2. mevr. Visser, 3245 p.; 3. J. Straathof, 3241 p.; 4. P. Banning, 3218 p.; 5. H. v. Egmond, 3147 p.; 6. G. Haverkamp, 3127 p.; 7. mevr. Verbeij, 3123 p.; 8. M. v. Gils, 3110 p.; 9. Mevr. Berkhout, 3108 p.; 10. C. Lelieveld, 3107 p.; 11. B. v. Leeuwen, 3101 p.; 12. de heer Verhaar, 3092 p.; 3. mevr. Zonderop, 3082 p.; 14. A. Ruyssenaars, 3031 p.; 15. mevr. Veenswijk, 3027 p.; 16. L. Vink, 3026 p.; 17. mevr. Groenendijk 3011 p.; 18. mevr. De Korte 3005 p.; 19. J. v. Gils, 2995 p.; 20. W. de Jong, 2976 p.; 21. mej. Odijk, 2965 p.; 22. J. Spaan, 2931 p. Het laagste aantal pun ten v 2270 werd behaald door P. van Zeijl. Er waren 56 deelnemers. Sjoelen: 1. Mevr. Verkerk 188 p.; 2. mevr. Brasker 176 p.; 3. mevr. Van Leijden 174 p.; 4. mevr. Haverkamp, 162 p.; 5a D. Heijdemans, 160 p.: 6. mej. Nieuwland 158 p.; 7. mej. Ze ij er - veld 149 p.; 8. mevr. De Bruin 144 p.; 9. de heer v. d. Linden, 129 p.; 10. mevr. Killenstein, 126 p.; 11. mej. Ooijendijk, 110 p.; 12. mevr. De Jong, 98 p. Tweekamp Klaverjasver. „Rijn en Gouwe". De klaverjasvereniging „Rijn en Gouwe" van café-restaurant „Winkel" aan de Steekterweg speelde haar laatste tweekamp van dit sei zoen en wel tegen ,,'t Sluisje" uit Waddinxveen. De eerste wedstrijd in café-restaurant „Winkel" bezorgde „Rijn en Gouwe" een voorsprong van 3.270 punten. Bij 't tweede treffen in ,,'t Sluisje" te Waddinxveen waren de spelers van „Winkel" onverslaanbaar en eindig den zij met ruim 17.000 punten. De voorzitter van ,,'t Sluisje" over handigde een fraaie beker en dankte voor de prettige tweekamp en de sportief gespeelde wedstrijden. De voorzitter van ,3Ön en Gouwe" reikte met 'n toepasselijke toespraak de mooie lauwertak uit aan de voor zitter van de Waddinxveense club. De uitblinkers waren A. Verkade, J. Winkel en S. Overes, allen van „Rijn en Gouwe". 1 Geb.: Catharina Annemieke d. v. J. van Zwieten en N. van Leeuwen. Cornelia Geertruida d. v. M. van Eg- mond en J. A. Keijzer; WiLhelmina d. v. C. J. Bruines en M. Sloof. Jo hannes Martien z. v. D. van Nieuw koop en B. Bonman! Hendrika Jo hanna Geertruida, d. v. G. Hoogen- doorn en W. G. Oosterhof; Marjanne d. y. A. van Eijk en M. Verkade. Adriaan, z. v. B. Boere en H. D. van der Star. Ondertr.: A. Verduijn, 44 jr en R. J. van der Veen, 33 jr; J. Schipper 25 jr en H. G. M. Bos, 23 jr; P. C. Ooms, 24 jr en C. Hoogendoorn, 22 jaar. Getr.: P. Kroone, 33 jr en C. Bout hoorn, 36 jr; A. Knikker, 30 jr en K. Engelsma, 24 jr; A. J. Uithol, 27 jr en A. Angenent, 25 jr; P. Waar, 23 jr en B. Guihler, 20 jr. Overl.: Johan Chr. Veerman 3 jaar. AARLANDERVEEN L.T.B. In het kader van haar jaarprogram heeft de LTB gister avond in het Parochiehuis een ver gadering gehouden, die bijzonder aantrekkelijk was gemaakt, doordat de heer Th. Verhoef uit Alphen aan den Rijn zich bereid verklaard had óp deze avond te komen spreken. Na de notulen van de secretaris had de voorzitter nog enige mededelingen te doen. Wat betreft de verkoop der schapen vertelde hij, dat de dieren vóór donderdagmiddag a.s. bij de heer A. de Jong moeten worden af geleverd. Tenslotte gaf hij het woord aan de heer Verhoog. In zijn lezing over het economisch beleid in de agrarische bedrijfstak ken in het algemeen trachtte spreker te doen inzien, dat het egocentrische en „homo-economische", zoals hij het uitdrukte, van vroeger niet meer past bij de huidige producent. Hij wees hierbij op het goede voorbeeld van Amerika waar reeds een belang rijke kentering in de houding van de verschillende maatschappelijke standen to.v. elkaar valt waar te nemen. Verder richtte de spreker zich vrijwel uitsluitend op de ont wikkeling van de economische po litiek m ons land na de 2e wereld oorlog. In deze ontwikkelingsgang perioden en memoreerde in dit ver band een aantal belangrijke feiten o.a. de verschillende bemoeiingen van overheidswege om de boeren stand van de ondergang te redden en een zeker bestaansminimum te verzekeren. In aansluiting hierop besprak hij de verschillende moei lijkheden waarmee de staat op het ogenblik te kampen heeft, voort vloeiend uit de enorme overschotten aan zuivelproducten, die miljoenen van onze schatkist vergen. Om hier aan een eind te maken, propageerde hij een aanpassing door middel van kostprijsverlaging, die moet worden nagestreefd. Aan het eind van zijn verhandeling legde de spreker er nog de nadruk op, dat de huidige be drijfsvoering en bedrijfsresultaten verre van ongunstig zijn en onge twijfeld zonder onoverkomelijke be zwaren in de toekomst zullen kun nen worden gehandhaafd. Op dit vertoog volgde een interes santé discussie, waarbij verschillen de facetten nog eens in 't bijzonder belicht werden. In zijn sluitingsrede richtte voorzitter een bijzonder woord van lof en dank aan de spreker, die op zo'n uitstekende wijze zijn gedachten tot uiting had weten te brengen. Ten slotte ook nog een woord van dank aan de leden, waarna hij de bijeen komst sloot. BOSKOOP Geb.: Reinier Gijsbertus Gerardus zn v. J, L. v. d. Berg en E. T. v. Horst; Hermina Engelina dr v. H. Ramp en T. P. Zwanenburg; Jacob zn v. T. Klazinga en J. H. Bakker. Ondertr.: P. J. van Klaveren en M. Kooij; W. van Berkesteijn en M. J. Kroesimeyer; A. J. Verlaan en A. Meurs; A. J. van Essen en K. Colla. Getr.: A. van Zijl en P. H. Blaa- zer. Overl.: Aletta M. Frets, wed. van B. Felix; Hendrik van Gemeren. weduwnaar van M. v. d. Wolf. LEIDERDORP Groslijst K.V.P. Het bestuur van de Kath. Volkspartij der afdeling Lei derdorp maakt bekend, dat aan de hand van het uitgebrachte advies van de advies-commissie de volgorde van de voorlopige kandidaten voor de groslijststemming als volgt is vastge steld: 1. H. Broxterman, 2. Aj M. Kleis, 3. P. W. Goddijn, 4. H. Kuilen- berg, 5. P. J. M. Evers, 6. Th. J. L Welling, 7. J. Koot, 8. J. M. Neervoort, 9. R. de Bruin. De groslijststemming zal worden gehouden op zondag 30 maart a.s. Adjudant Kronenburg. Wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zou de commandant van de Rijkspolitie te Leiderdorp, adju dant Kronenburg de dienst verlaten. Hem werd echter verzocht te willen blijven tot 1 febr. 1959. Adj. Kronen burg zal aan dit verzoek gevolg ge ven. Géb.: Dina Joziena dr v. J. Macleane en J. van der Vis; Pieter André zn. v. P. van Evert en C. van der Reijden. Ondertr.: J. van Winkel, 25 jr en A. Spek 21 jr. NIEUWKOOP „St. Eloy"Voor de jaarvergade ring van de afd. Nieuwkoop van de Ned. Kath. Metaalbewerkersbond St. Eloy toonden een twintigtal leden door hun aanwezigheid blijk van be langstelling. De tijd voor vergaderin gen raakt zachtjesaan weer voorbij, ofschoon deze opkomst nog niet slecht genoemd kan worden. In zijn openingswoord deelde de voorzitter Joh Vork mee, dat jammer genoeg de hoofdbestuurder, die men had gevraagd, niet aanwezig kon zijn. Van het ledenaantal waren er vier afgevoerd en slechts twee ingeschre ven. Liefhebbers voor de bondsvergade ring deze zomer waren er nog niet. Dan leest de sekretaris P. Zimmer man notulen en jaarverslag, waarin hij ondermeer de overleden voorzitter A. v. Houten herdenkt. Het verslag van penningmeester B. Cornelissen vermeldde aan inkomsten een bedrag van 348.20; uitgaven 311.07. Saldo 37.23. Met het aan- vangssaldo erbij was er S 248.92 in kas. Namens de kascommissie deelde Jan Verhage mee, dat de boekhou ding van de penningmeester keurig in orde is bevonden. Aan de kaskom- missie is toegevoegd de heer v. Veen. De aftredende bestuursleden N. Pouw, H. v. Koert en P. Zimmerman werden bij akklamatie herkozen. Er werden namens de afdeling gra tis een viertal waardebonnen voor overalls verloot. De gelukkigen wa ren Gert en Arie Wansinck, Frans Verhage en Nic. v. Koert. Bij de rondvraag wist,W. v. Houten, dat een jonge man lid was geworden van de landarbeidersbond, terwijl hij bij de metaal thuis hoort. De sekreta ris zal hier over eens informeren. Op voorstel van de sekretaris zal jaar lijks een H. Mis worden gelezen voor de overleden voorzitter, als het mo gelijk is op zondag. Na nog enige gedachten wisseling over de feestavond sluit de voorzitter deze prettige vergadering. NIEUWKOOP Geb.: Anna Wilhelmina Bernadette d. v. J. Th. Wendel en C Rietveld; Ilubertus Matthias Maria z. v. J. Th. Wendel en C. Rietveld; Dirkje d. v. W. van Lith en D. Pellegrom; Sophia Dorothea d. v. P. van Blooijs en W. Boekhout; Janna Wilhelmina Hen- drina d. v. A. v. Blijleven en J. C. Ravensbergen. Francisous Johannes Maria z. v. Th. Tersteeg en R. B. Pieterse; Johannes Hendricus Maria z v. P. v. d. Voorn en V. H. van Koert; Martinus Maria z. v. J. W. Pieter sen en W, M. Pieteree; Johanna Wilhelmina Petronella Maria d. v. J. de Rijk en C. Pieterse; Lambertus Joseph Maria z. v. J. L. J. de Jong en H. J. v. d. Zwet; Robert Evert z v. E. Koomen en G. Oudshoorn; Cor nelia Wymanda Johanna d. v. J. groep namen er 15 bestuurders deel, onderscheidde hij de verschillende Fransen en G. Laliveld; Louise Pe- tropella Agnes Maria d. v. A. Vork en A. M. Verlaan. Getr.: P. H. Siimon, 24 jr en N. A. Muilwijk 19 jr; D. Keijzer, 33 jr en M. Kranenburg, 28 jr. NIEUWVEEN Candidatenüjst K.VJP. Het afde lingsbestuur van Nieuwveen van de K.V.P. was maandagavond in de zaal J van de heer Bosman bijeen voor het in ontvangst nemen van de Candida- j tenlijsten voor de a.s. groslijststem ming voor de gemeenteraad. Er werden vijf lijsten ingediend j met de volgende candidaten: L. van Vliet, G. v. d. Hoorn, H. van Tol, G. C. v. d. Weijden en A. J. van Trigt. I Na een korte inleiding van de voor zitter en enige mededelingen betref- fende de aanstaande verkiezingen en een regelementwijziging inzake voor keurstemmen, werd tot loting over gegaan voor de volgorde op de stem- biljetten voor de groslijststemming. Het resultaat was als volgt: 1. A. J. v. Trigt; 2. L. v. Vliet; 3. G. v. d. i Hoorn; 4. H. v. Tol; 5. G. C. v. d. Weijden. De stemming voor de groslijst is' bepaald op 30 maart 1958, in de R.K. j Kleuterschool van 08.30 tot 12.00 uur. Verder wees de voorzitter met grote nadruk op het stemmen bij volmacht. I Formulieren hiervoor kosteloos verkrijgbaar bij het gemeentehuis. Hierna sluiting. 0UDE-WETERING Propaganda-avond B.B. Hoewel voor de propaganda-bijeenkomst die de B.B. gisteravond in café v. d. Werf organiseerde de nodige reclame was gemaakt, was de opkomst van be langstellenden zeer gering. Teleur stellend noemde de burgemeester Kolfschoten het, dat van de 75 perso nen die schriftelijk waren uitgeno digd, er nog geen 10 blijk van belang stelling hadden gegeven. Gelukkig zijn in tijden van rampspoed degenen die tot hulp bereid zijn talrijk, maar effectieve hulp kan alleen worden ge geven door geoefende personen. Die oefening moet plaats hebben in rus tige tijden, zoals we nu beleven. Wan neer de nood aan de man komt heb ben velen spijt dat zij in het ver leden niet voldoende bekwaamheid hebben opgedaan. Door de heer Stro werd de on misbaarheid van de B.B. uiteengezet. Wie een deel van zijn vrije tijd be schikbaar stelt voor de B.B., dus met het doel om in tijd van nood zijn medemens te helpen, stelt een daad van daadwerkelijke naastenliefde. Het doel van de avond bleek te zijn de oprichting van een volledig uit geruste en geoefende blokploeg te Oude-Wetering. De voornaamste or- tanisatorische en technische bijzon- erheden werden uiteengezet en en kele instructieve propagandafilms illustreerden de bedoeling. Het zal echter vrijwel onmogelijk zijn om uit het geringe aantal be langstellenden een blokploeg te for meren of te completeren. Wellicht, dat onder degenen die deze avond om een of andere reden niet aan wezig konden zijn toch belangstel ling voor de B.B. bestaat. Zet deze belangstelling dan om in een daad en meld u by de B.B., nu het pog tijd is. RIJNSATERWOUDE Bouw jachtloods gegund. Het bouwen van een jachtloods aan de Brasemermeer is namens de heer v. d. Hoeve te 'sGravenhage gegund aan aannemersbedrijf P. W. de Graaf alhier voor ca. 65.000. RIJPWETERING Wit-Gele-Kruis. De voorzitter de heer Hartog, opende de vergade ring van het Wit-Gele-Kruis met een woord van welkom bijzonder tot de geestelijk adviseur, pastoor Verkley en het verheugde hem, vooruitlopend op het financieel verslag te kunnen meedelen, dat, dank zaj de drie col lecten in de verschillende parochies, en een gift van het fonds Kinder postzegels de financiën van de ver eniging een gunstiger aanzien gekre gen hébben. Er waren geen klachten en de voorzitter vond dit een gunstig teken. Naast alle andere medewer kers en -werksters van het Wit-Gele- Kruis bracht de voorz. een bijzonder woord van lof aan Zr. Goes voor de wijze waarop zij in de prettigste sa menwerking haar veelomvattende taak gedurende het afgelopen jaar heeft verricht. Er zijn natuurlijk ook wensen die nog steeds op vervulling wachten Zo b.v. het verkrijgen van een gelee' eigen wijkgebouw in de huidige kleu terschool. Als deze wens nog eens in vervulling gaat, zal dat zeker weei de nodige financiële zorgen baren maar de grote verbeteringen die er het gevolg van zullen zijn, zullen deze zorgen zeker ruimschoots vergoeden Alle hulp zal daarbij natuurlijk van harte welkom zijn. Na notulen en jaarverslagen gaf zuster Goes een overzicht van haar werkzaamheden gedurende het afgelopen jaar. Behal ve een zeer groot aantal gewone ver- plegingsbezoeken was daar de zorg voor de tb.c. bestrijding, voor zuige lingen- en kleuterbuxeaoi's, de in entingen, het ziekentridumm, de moe dercursus, het uitlenen van verple- gingsartikelen en de moeilijkheden in verband met het tekort aan kraam verzorgsters. In verband met dit laatste las zuster Goes een stukje voor uit een tijdschrift op dit gebied waaruit bleek, dat het voortschrij dende materialisme voor dit zo prach tige Kruiswerk een ware bedreiging vormt. Na de pauze bracht zuster Tak een filmstrip gewijd aan de opleiding en het werk van de Kraamverzorgsters Een aardige, interessante en leerzame strip en we kunnen het alleen maar jammer vinden, dat deze moest wor den vervaardigd om te trachten uit de nood te geraken door propaganda, nodig, voor een zo bij uitstek vrou welijk en een uitzonderlijk mooi be roep De aftredende bestuursleden wer- Juffrouw Werkers geeft niet thuis ant de was moet gedaan. En het huis is zo vuil. En de vaat staat er nog. En de naaimand ligt vol... nee, zij doet niet open, geen minuut heelt ze over, deze hulsvrouw uit 1906. En haar kleindochter, die nü huisvrouw is O zeker, druk blijft het. Maar de stofzuiger, de wasmachine, de naaimachine, het moderne waspoeder, „afneembare" vloerbedekking, gladde meubelen... ze sparen haar veel, veel tijd. Weet U, dat de dagbladadvertentie al deze gemakkelijke dingen heeft helpen bekend maken? Daardoor werden ze meer en meer gekocht I Daardoor kwamen ze binnen bet bereik van bijkans iedereen I Bekijk ze met vriendelijke ogen, die advertenties in Uw dagblad. Ze zijn Uw aandacht waard, nu en altijd. Ze helpen U... ook als U zelf zaken doet Met Uw dagbladadvertentie bereikt U het maximale aantal gegadigden, met de grootste trefkracht! /*a/ C2/'/ua/> ytan day/ MET CEBUCO. CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENRUBUC'TEJT den by enkele candidaatsrtelling her kozen. De rondvraag leverde niets op en na zyn tevredenheid uitgesproken te hebben over de opkomst sloot de voorzitter deze prettige en vlotte vergadering. Z0ETERW0UDE Spreekuur burgemeester. De burgemeester houdt a.s. donderdag geen spreekuur. Dit is verschoven naar zaterdag 22 maart. Z0ETERW0UDE- LEIDERDORP KA.B. Maandagavond kwamen in het parochiehuis de leden van de K.A.B. bijeen om kennis te nemen van het wel en wee van de vereni ging over het afgelopen jaar. In zijn openingswoord besprak de voorzitter, de heer Goddijn de punten welke mo menteel in de belangstelling staan b.v. de werkloosheid, de gemeente raadsverkiezing, en het agglomoratie- plan. Daaraan vastkoppelend stelde hij de houding welke de K.A.B.-leden tegenover deze kwesties dienen aan te nemen. Deelname aan de ontwikkelingscur sussen van de K.A.fc. kan meehelpen de juiste houding ten opzichte van de actuele vraagstukken te bepalen. Hierna was het woord aan de schei dende secretaris de heer Th. Lintsen die voor een keurig jaarverslag had gezorgd. De penningmeester had eveneens een uitvoerig overzicht ge maakt. De inkomsten bedroegen 1917.—-, de uitgaven 1857.82, zodat een klein batig saldo overbleef van 59,18. Ook de onderafdelingen ga ven een overzicht van hun acties. Herwonnen Levenskracht had dit jaar aan inkomsten 1333.50, de uit gaven bedroegen 1242.59. Ook hier dus een batig saldo groot 114.51. De filmkas meldde een saldo van 22.55. Het Gezinszorgfonds had in plaatse lijke kas 25.30. Het Kanunnik J. G. van Schaikfonds had opgebracht 277.05. Dit was iets lager dan vorig jaar, wat wel jammer is als men be denkt dat voor 1300 priesterstudenten een aanvraag is ingediend. Tenslotte de Centrale Volksbank die begin sep tember is gestart en sindsdien aan 66 spaarders een boekje uitreikte. Het gespaarde bedrag bedroeg reeds 9248. Bij de jaarlijkse bestuursverkiezing, van de drie aftredenden, Th- Lintsen, H. de Gunst en C. den Rooy, zagen de twee eerstgenoemden, wegens andere werkzaamheden, zich genoodzaakt hun functies neer te leggen. Voor hen werden gekozen de heren A. Merce- lis en B. Zevenhoven. De heer de Rooy werd herkozen. Besloten werd tot het pprichten van een spaarfonds voor een Rome reis in 1960. Bij deelname van 54 spaarders a 10 ets per week is voor 2 personen een reis naar Rome verre kend. Door loting zal worden vastge steld wie de gelukkige is. Vanzelf sprekend kunnen meer leden sparen waardoor de deelname aan de reis wordt vergroot. Als attractie op deze jaarvergadering was een forum, ge vormd uit de heren W. Nijhof, dis trictsbestuurder L. v. Jaarsveld, kap. Keesen en voorzitter Goddijn. Vra gen werden gesteld over de parochie gemeenschap en K.A.B -gemeenschap. Er ontstond een zeer geanimeerde ge dachten wisseling. Uit de gesprekken bleek, dat als de K.A.B.-gemeenschap zich inzet voor de parochiegemeen schap, dit van invloed is op de ver houdingen in de parochie, die een min of meer nivellerende werking ondergaan. Tenslotte was er de rond vraag, welke meerder eleden aangre pen van hun gevoelen blijk te geven. W0UBRUGGE VERBETERING WEGKRUISPUNT GEGUND. De Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland te Den Haag heeft het maken van grondwerken, aanbren gen van duikers en wegverhardingen ten behoeve van de verbetering van het kruispunt te Woubrugge gegund aan de Amsterdamse Aannemings Maatschappij N.V. te 'sGravenhage voor 168.600. VRRROVD VOOR VEILIG VERKEER Bfnricbtln(iw«|. Inrijden toegestAna. Keren en terng rijden verboden diPuTVr bort«» Afiht die in Uw belui ifyn *Tngrhnnhi

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5