Hl heerlijk VAN HOUTEN stukken beter WOENSDAG 19 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 DE KWAKEL Stille Omgang De afdeling de Kwakel van Het Genootschap van den Stillen Omgang heeft vrijdag avond in café Leenders haar jaar vergadering gehouden. Voorzitter Th. van Veen opende op de gebrui kelijke wijze en sprak een kort wel komstwoord. Hierna volgde het jaar- Terslag van secretaris P. J. Graven en het jaarverslag van penningmees- ler J. v. d. Meer. Dit liet een batig saldo van 79.zien. Hierna was iet woord aan de g. a., kapelaan 3randsma. Na de pauze waarin gratis koffie werd verstrekt werd de bestuursverkiezing afgehandeld Je heer M. B. C. van Egmond trad na een „diensttijd" van 28 jaar als bestuurslid af. Tot opvolger werd zijn zoon P. van Egmond gekozen. De aftredende heren J. v. d. Meer en P. J. Graven, resp. penningmeester en secretaris, werden met algemene stemmen herkozen. De gratis plaats bewijzen voor de Stille Omgang werden gewonnen door de heren Th. Röling en J. de Jong Pzn. Aangezien eerstgenoemde verhinderd was, deze keer de tocht mee te maken, stelde hij het plaatsbewijs weer ter beschik king van het bestuur. Na een nieuwe loting kwam de heer Th. Audi Fred als gelukkige winnaar uit de bus. Hierna volgde sluiting door de voor zitter. L.T.B. Maandagavond hield de afdeling L.T.B. „St. Amandus" de Kwakel in „Ons Huis" haar jaarver gadering. De toeloop was maar ma. tig, aangezien het bestuur dit jaar niet over een spreker beschikte, zal dit wel de oorzaak geweest zijn. Voorzitter F. Lek sprak 'n welkomst, woord. Hoewel 1957 over het alge meen nat was, kon men toch ook nu weer over een gunstig jaar spreken. Na de notulen volgde het jaarverslag van de secretaris. Dit werd in orde bevonden. Het verslag van de pen ningmeester toonde ook dit jaar weer een batig saldo. Bij de periodieke af treding van de bestuursleden, de he ren P. de Groot en W. B. v. d. Ploeg, werden beiden herkozen. Knaapje aangereden Toen het 3-jarig zoontje van kapper W. maan dagmorgen, vlak nabij de ouderlijke woning plotseling de rijweg overstak werd hij aangereden door een auto bestuurd door de heer O., alhier. Door sterk te remmen kon de be stuurder verhinderen dat het jonget je werd overreden. Hij kreeg even wel een klap die hem enige kleine wondjes en builen bezorgde. „Jong Leven" De speeltuinver eniging „Jong Leven" zal binnen korte tijd wederom haai- poorten voor de Kwakelse jeugd openen. Wanneer de weersomstandigheden gunstiger waren geweest, was dit reeds het geval al geweest. Alvorens tot een definitieve datum over te gaan zal er heden (dinsdag) avond een vergadering worden gehouden in „Ons Huis", aanvang 8 uur. Leden en adspirant leden zijn hartelijk wel kom. Jaarvergadering ODIN II De plaatselijke melkcontrole en fokver. ODIN H zal woensdagmorgen om half 10, in café Leenders, haar jaar vergadering houden. De "aftredende voorzitter C. P. van Wees, is herkies baar. Geboren: P. J. Pouw en E. J. J. v. d. Meer, dr; J. F. Verhoef en A. M. T. Versluis, zn; M. Vermaas en M. Kljjn, dr; N. A. M. Konijn en D. Stelleman, dr; J. J. Schellingerhout en W. C. v. d. Maat. dr; A. J. Meijer en H. M. van Tol, dr; G. W. Over- water en J G. Berlag, dr; H. Ruis en H. Tragter, zn; H. A- A. Verlaan, en J. C. Witte, zn; A. J. Wijfjes en J. Stof, dr; C. J. G. van Vliet en S. M. van de Burg, dr; F. Theuns en A B. Stevens, zn. Getrouwd: A. J Oorschot en G. A. Smit; C. J. J. Plasmeijer en C. van Amsterdam; L. A. Kiekens en R. L. M. van Oostwaart. Overleden: M. A. M. van de Rotten 2yt jr; A. H. van Doorn 46 jr; Joh. Cchr. Schouten, wed. van J. A. Wes- terbos 67 jr; KI. Kauwenhoven, echt genote van M. H. van Kessel 73 jr. LEIDSCHENDAM Stille Omgang. Zij die aan de stille omgang zullen gaan deelnemen wordt op verzoek van het Genoot schap medegedeeld, dat het kort lof op zaterdag 22 dezer, niet gehouden wordt in de parochiekerk aan de Sluiskant maar in de noodkerk aan de van Ruysdaellaan. Deze voorbe reidende oefening vangt aan niet om 11.45 uur maar om 10.45 uur. Daarna vertrekken de autobussen vanaf de van Ruysdaellaan. Geb.: Gijsberfcus A. M. z.v. G. K. Bier hof, en A. J. van der Goes; Jannigje d. v. G. Landman en C. Blom; J. On- no z. v. J. Bulk en A. Klumper; Ber- nadette J. M. d. v. M. J. van Haas ter en H. J. Jansen; Cornelia F. M d. v. M. C. de Koning; Jacob W. Q z v. G. W. Engelsman en P. van der Burch; Anna C. d. v. F. J. Dis seldorp en D. Luk. Ondertr.: A. P. van Velzen en J. C van den Bosch; G. P. van Oosten en M. P. Blokland; R. Snagge en M. P. M. Spel tie; F. Cappendijk en M. B van den Bosch; J. N. Klaassen te Nij megen en H. A. Duits. Getr.: B. van der Steen en T. A T. Hage. HILLEGOM CHR. GABEL KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Op 16 maart was het 50 jaar gele den, dat de heer Chr. Gabel, alhier, in dienst trad bij de N.V. M. van Wa- veren en zonen te Hillegom. In verband met dit feit werden de jubilaris en zijn echtgenote maandag morgen ten raadhuize ontvangen, waar de burgemeester mededeling deed van het koninklijk besluit waar bij aan de heer Gabel de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons, werd ontleend. Na een korte toespraak spelde de burge meester de versierselen bij de gede coreerde op. De directie van genoemde vennoot schap en een vertegenwoordiging van het personeel waren bij een en ander mede tegenwoordig. Floralia vereniging Uitslag her kenningswedstrijd hyacinthen. Wis selbeker: W. Lemmers, Kanaalstraat 266, Lisse; zilveren medaille: J. Blok ker, Lindestraat 3, Hillegom; bron- zei: medaille: J. var- Steijn, Beek laan 110, Hillegom; diploma: Th. van Steijn, Beeklaan 110, Hillegom; L. J. de Groot, Margrietenlaan 10, Hille gom; D. Huisman, Noorderlaan 22, Hillegom; A. Berrevoets, Zilkerduin- weg 24, Zilk. Alle overige deelnemers kunnen hui. l'ijst binnen 14 dagen afhalen bij de heer L. F. Schlaman, Hoofdstraat 202, Hillegom. Geb.: Engelbertus Hendricus Jo hannes z. v. H. J. Ruigrok en M C. van der Post; Laura Viciorine d v. L. van Sdhaik en V. Temminck; Maria Jozepha d. v. T. C. Salman en M B Teernstra; Nicolaas Johannes Maria z. v. A. J. Hulsebosch en C. G. Lou ter; Francesco Jozef z. v. G. van der Post en A J. Heeres. Ondertr.: F. J. Kok en F. van Bour- gondiën; G. Broos cn C. van der Stelt. Getr.: D. Kardol en M. Sloker. KATWIJK Contactavond gemeentewerken. In de trouwzaal van het raadhuis hield de personeelsvereniging van de dienst van gemeentewerken een con tactavond. De voorzitter, de heer P. C. Priester, begroette in het bijzon der de wethouder van openbare wer ken, de heer H. P. Bloot, die als gast|zam« boekje geeft een voortreffelijke de avond bijwoonde. Vervolgens her- i uiteenzetting over de menselijke stof- dacht spreker het overleden lid dewisseling. Pollack somt op populair heer C. van der Bent wetenschappelijke wijze de oorzaken Hierna was het woord aan de heer i van het »dik worden" op. Hij be. P. van Rijn, boswachter van het re-ischriJft de gevaren die schuilen in creatiegebied „De Pan", die in een in-overdreven corpulentie en vooral de teressante causerie het een en ander I gevaren verbonden aan het gebruik vertelde over het vogelleven in hetlvan. vermageringsmiddelen die door „Word slank en blijf gezond". Prisma Serie No. 313, door Herbert Pollack. Uitg.: Het Spectrum, Utrecht. Het eerste gedeelte van dit leer- Panbos. In het bijzonder ging spre ker in op de resultaten van de door hem verrichte waarnemingen van de nachtzwaluw en de patrijs. Na een komische voordracht van de heren J. Ketting en J. de Bruin vermeldde het programma een geani meerde foto-raadwedstrijd. De heer J. P. van Brakel projecteerde frag mentarische opnamen van verschil lende in de gemeente gelegen ge bouwen, waarna de deelnemers moes ten raden welke gebouwen dit waren. Winnaar werd de heer J. Duijndam. Ook een naamraadspel, dat eveneens onder leiding van de heer Van Brakel werd gespeeld, en waarby de twee deelnemende ploegen aan de hand van enkele verstrekte gegevens moesten trachten enige bekende in woners der gemeente thuis te bren gen, viel zeer in de smaak. Tenslotte droeg de heer J. P. M. van Leeuwen nog, op zeer verdien stelijke wijze enige schetsen voor van Simon Carmiggelt. Na enkele be stuursmededelingen volgde sluiting van de zeer geslaagde en gezellige avond. Uit de gemeentebegroting. In het hoofdstuk „openbare werken" wordt o.m. gezegd dat, zoals te doen ge bruikelijk is, ook thans een opsom ming wordt gegeven van de kapitaals- werken vallende onder dit hoofdstuk en welke als urgent in het komende dienstjaar voor uitvoering in aanmer king komen. In hoeverre die plan nen kunnen worden gerealiseerd, hangt in de eerste plaats af van de i ruimte op de kapitaalsmarkt. Ge- noemd worden: reconstructie Noord- Boulevard 75.000,reconstructie Rijnstraat Katwijk a. d. Rijn 77.000; verbetering straten 10.000; nood brug Sandtlaan-Molenstraat 160.000; beschoeiing Oude Rijn 11.000;; outillage 2e gemeentewerf ƒ35.000; aanschaffing weegmachine ƒ40.000; aanschaffing 3de roltrommelauto 40.000. KATWIJK MN DEN RIJN Dammen. De uitslagen van de door de Damclub „K.D.C." gehouden wedstrijden waren als volgt: om de H. A. v. d. Ankerbeker: J. Schone- veldFr. Spierenburg 02; C. van KlaverenH. Voorzaat 20; J. HeemskerkH. Koelewijn 0—2. Om de prijzen wedstrijd: groep 2: Ab van BeelenAm. van Beelen 2-0; J. HouwerJ. Slootweg 02; J. van de industrie in de handel worden ge bracht. Duidelijk wijst de Ameri. kaanse voedingsspecialist de weg die wij moeten bewandelen om op pijn loze en verantwoorde wijze de ver vetting te bestrijden. Heel handig hierbij is het staatje, dat van alle denkbare levensmiddelen het aantal „alorieën vermeldt. Diëten die vex- magerend werken en toch voldoende voedingsstoffen bevatten complete ren dit werkje, dat voor velen een gestage daling van hun gewichtsgra fiek tengevolge zal hebben. „Het Weer, van meteoor tot meteorologie'", door: Prof. dr. S. W. Visser. Uitg.: Ad Jonker, Rotterdam. Dagelijks ontmoeten wij mensen, die zich afvragen hoe h°t toch mo gelijk is, dat het K.N.M.I. steeds weer zo juist het weerbericht voor spelt. Want ondanks alle ironische en sarcastische uitlatingen omtrent haar betrouwbaarheid, gebeurt het maar zelden dat de heren in Den Bilt zich ernstig vergissen. Over dit K.N.M.I. i en in het algemeen over de wijze van I werken bij een meteorologisch insti tuut is onlangs bovengenoemd boek verschenen. Glasheldere, voor een ieder bevattelijke uiteenzettingen over weerkaarten, luchtdruk, tempe ratuur, atmosfeer enz. enz. geven dit werk grote actuele waarde. Het is begrijpelijk dat de literaire zijde HAARLEMMERMEER Geb.: Harry z. v. W. Maarsen en A. van der Zwaard; Ferdinand An- thonie z. v. F. A. Malipaard en A. H Smits; Gijsbert z. v. G. Saarloos en H. Sportel; Margot d. v. H. J. Com- bee en D. C. «van Heusden; Josephus Cornelis z. v. J. B. d'Hane en M. C. van Bruggen; Johannes Jacobus z v. G. J. Nooij en J. M. van der Zij den; Johannes Gerardus z. v. J. C Wesseling en A. G. Cornelisse; Jo hannes z. v. B. Schaap en M. H Deutz; Maarten z. v. J. C. Platteeuw en A. Kiers; Jannetje d. v. J. G. van de Water en M. van Dam; Henny Harremijn d. v. J. P. de Haan en J J. Rol; Alida d. v. J. A. Bokhorst en W. Bregman; Cornelis z. v. P. Weij en C. E. van Braak; Alida Jenneke d. v. A J. Dolieslager en A. J. Gui- denmeester; Petronella Cornelia Ma ria d. v. B. J. Kauffmam en C. W Does; Rudolfus Serafinus Maria z. v P. H. Verhoeven en G. Mooij< enigszins in de knel gekomeh is; de onderwerpen vereisen immers een wetenschappelijk betoog. Toch is dr. Visser er volledig in geslaagd een boek te schrijven, dat met zijn hel dere tekst, zijn prachtige foto's, des kundige tekeningen en stevige band een leerzame aanvulling van de boe kenkast vormt. Jammer, dat de prys niet zo populair is als de inhoud. „Catharina van Siëna". Zon- newijzerserie No. 29, door: M. de la Bedoyere. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. De kerkgeschiedenis kent een aan. tal vrouwen die op schijnbaar vol strekt onvrouwelijke wijze door haar persoonlijk optreden een grjte in vloed hebben uitgeoefend, ja een wending hebben gegeven aan de loop der gebeurtenissen. Zo'n vrouw was Jeanne dArc. Zo'n vrouw was ook Catharina van Siëna, voor haar tijd genoten een raadsel, voor ons een hoog begenadigde vrouw die een ere plaats inneemt in de klassieke gees telijke literatuur. Deze vrouw heeft de Paus van Avignon naar Rome teruggebracht, de orde der Domini canen gereorganiseerd en vrede ge sticht in een tijd van verwarring en geestelijke afbraak. Michael de la Bedoyère brengt ons door dit boek in aanraking met een belangrijke crisisperiode in de kerk geschiedenis en met een unieke hei. lige, die wars was van alle zoetsap pige vroomheid, maar vol tempera ment, ontembare energie en zich vol komen bewust van haar hoge roeping. De auteur is er in geslaag Catharina van Siëna niet alleen te tekenen als wereldhistorische figuur, maar ook als levend mens. „Amerika, zoals het leeft en werkt", door: Prof. dr. J. A. Fagginger Auer. Uitg. Sijthoff, Leiden. Amerika, de nieuwe wereld, het land van de onbegrensde mogelijk heden. Onwillekeurig doen deze na men denken aan wolkenkrabbers, miljonairs en „sleeën van wagens", maar is dat het wezenlijke Amerika? Wij weten zo weinig van het wer kelijke leven van de gemiddelde Amerikaan. Zijn denken, zijn dage lijkse bezigheden, zijn problemen, zijn ontspanning staan niet in de kranten zoals die van Eisenhower of Dulles. De vraagstukken waarvoor de Amerikaan zich geplaatst ziet, zijn van geheel andere aard dan die van de gemiddelde Europeaan. Wie zou de wezenlijke Amerikaan beter kunnen schetsen dan dr. Fag ginger Auer, die meer dan 40 jaar in de Verenigde Staten gewoond .heeft en een uitgebreide studie van het volk heeft gemaakt. Het is interes sant, zich eens te verdiepen in de na tuur en de mentaliteit van onze grote bondgenoten aan de overzijde van de Oceaan en hun reacties op 't wereld gebeuren te vergelijken met de onze. Slooten—J. Zwaan 02; A. A. Vooys kind; Rudolf Ghristiaan z. v. C. A J. van Rijn 20. Groep 3: A. Ver- Laoiigelaar en A. M. J. Faber; Wilihel- hoogAr. van Beelen 02; K. van der Pals—J. van Duyvenbode 02; W. SlootwegAb. de Koning 20; C. de WinterVf. Jonker 20. mina Josephina Maria d. v. L. J. N. Kou wen berg en C. E. Molenaar; Yvonne d. v. K. Kamerman en t\ N. van der Hulst. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 19 maaft. Vee. Op de markt van heden wer den aangevoerd 7.432 stuksvee, zijn de 2.771 runderen, 361 graskalveren, vette kalveren, 107 nuchtere kalveren, 297 schapen, 12 geiten, 33 lammeren, 57 fokzeugen, 372 slacht- varkens, 28 lopers, 1.535 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzonde ringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: Melk- en kalf koeien van ƒ7501.00 p2 stuk, guiste koeien 635930 p. stuk, kalf- vaarzen 7'01200 p. stuk, klamvaar- zen ƒ710930 p. stuk, guiste vaar zen ƒ6508.50 per stuk, pinken 425^675 per stuk, graskalveren 2-75—400 per stuk, nuchtere kalve ren voor fok- en mesterij 55210 p. stuk, weideschapen f 5580 per stuk, lammeren 6092.50 per stuk, drach tige zeugen 270340 per stuk, lo pers ƒ58110140 per stuk. Slacht- runderen: aanvoer 686 stuks. Extra kwaliteit van 3.253.45 per kg. gesl. gew., Ie kwal. van 3.103.24 per Kg. gesl. gew., 2e kwal. 2.752.90 per kg gesl. gew., 3e kwaliteit 2.602./5 per kg. gesl. gew., vette stieren 2 80 3.10 per kg. gesl. gew., worstkoeien 2.502.60 per kg. gesl. gew vette kalveren le kw. 2.35- -2.62 per kg. levend gew., vette kalveren 2e kw. 2.052.25 per kg. levend gew., vet te kalveren 3e kw. 1.701.95 per kg elend gew., nuchtere slachtkaiveren 1.151.30 per kg. levend gew., slacht- varkens 1:581.70 per kg. levend ge., slachtzeugen le kw. 1.47—1.53 p. kg. levend gew., slachtzeugen 2e kw. 1.391.44 per kg levend gew., vette schapen 90—115 per stuk, vette lam- 'meren 85105 per stuk, nuchtere slachtkaiveren 32.5047.50 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien-aanvoer: groter, handel tamelijk vlot, prijzen iets strijver. Guiste koeien: aanvoer ruimer, han del kalm, niet goedkoper, Jongvee: aanvoer groter, handel rustig, prijzen bleven gehandhaafd. Vette kalveren- aanvoer ruimer, handel en prijzen iets gedrukt. Nuchtere slachtkaive ren: aanvoer groot, handel willig prijzen stijf duurder. Schapen en lammeren: aanvoer ruimer, handel vlugger prijzen trokken iets aan. Fok zeugen: aanvoer minder, handel re delijk goed. Prijzen prijshoudend. Lo pers en biggen: aanvoer minder, han del vlot, prijzen vast. Slechtvee: aan voer minder, handel iets levendiger prijzen ruim prijshoudend. Slacht zeugen: aanvoer minder, handel vlot pryzen hoger. RIJNSBURG, 18 maart. Bloemen. Freesia's 80—1.00, Hyacinten 60— 80. Narcissen 6095. Blauwe druifjes 3046, Tulpen: Apeldoorn 2.502.70, Red Champion 1.251.60, Montgo mery 1.25—1.55, Copland x.20—1.45, Ossie o Walde 1.20—1.45, Telesco- pium 1.15—1.30. Campfire 1.20—1.45, Albino 1.30—1.45, Carasa 1.20—1.30, Pax 1.10—1.20. Cordell Huil 1.10 1.30, Golden Harvest 1.101.25, Bea trix 1.10—1.20, White Sael 1.10—1.30, Piccadilly 1.05—1.15, v. d. Eerden 1.001.25, Pac Blossom 90i.10. Pru nus 1.15—1.40, Olaf 1.10—1.20, Will. Pitt 1.00—1.15. Albright 1.00—1.20, Superbe 95—1 10, Gen. de Wett 1.00^ 1.10, Admiraal 901.00, Mr. v. d. Hoef 801.00, Yellow gem. 1.20 1.30, Hillegarda 8090, Koniforis 80—1.00, Denbola 70—90, Edith Eddv 1.00—1.20, Krelage 85—95, Electra 7590, alles per bos; Hyacinten 10 22, Am. Anjers 1728, per stuk; Ane monen 6.50—8.10. LEIDSCHENDAM, 17 maart. Groen te. Rijensla A 26.4029.90, idem B 19.60—21.40. idem C 10 60—11 80, kas- sla A 23.00—26.40, idem B 18.90— 20.60, idem C 9.20—10.90. stoofsla 5870. rabarber 1.1!1.16. spinazie 7886, radijs 2529, spruiten 72 73, witlof 70—78. WOERDEN. 19 maart. Kaas. Aangevoerd een partij, 2.10 per kg. op de boterham Van "Houten chocoladekorrels zijn een gezonde, voedzame lekkernij, verkrijgbaar in melk en puur. Let U vooral eens op de handige cellophaan-verpakking: U ziet wat U koopt en U koopt wat U ziet. Vraag vandaag Uw winkelier om een zakje van 200 gram voor 85 cent. Bij MATZE 100 gram CHOCO-NOGA- BLOKJES voor 27 cent bij aankoop van 2.50 aan kruidenierswaren. DIT IS GOEDKOOP! 10 speciale aanbiedingen. 2 kg. gebroken RIJST 1. 2 kg. imp. BR. BONEN L— 2 kg. GR ERWTEN 1.— 2 kg. KAPUCIJNERS lw— 6 blik TOMATEN- PUREE 1.— 3 blik geconc. TOMATENSOEP 1.— 4 blik HARING 1 4 blik MELK 1.— 3 blik Bel'. SARDINES SPRATS 1.— 10 rollen CLOSETPAPIER 1.— BON V» pond Goud-Koffie 100 gram Goud-Thee samen ƒ2. ADVOCAAT, per fles 2.60 SPAANSE WIJN p. fl. 1.95 BRAMESAP d. fl. 0.65 VRUCHTENBOWL per pot 1.50 KERSEN per Dot 1.50 KERSEN per blik 0.98 Morsstraat 50 Hogewoerd 115 3? Te koop: een in prima staat zijnde 125 cc D.K.W. Desk. onderz. toegest. v. Leeuwen. Nieuwstraat 2A. Katwijk a. d. Rijn. Uit Ind. geren, -erin m. 2 kind, zoekt gem. kamers met gebr. v. keuken. Arb. st. of omg. Leiden geen bezw. Br. onder no. 7977 bur. v. d. blad. Dansen Leren? 2 Privégroe-ies voor\ Beginners en 3 klubsS voor Gevorderden van- gen aan. Dit zijn de laatste mo- gelijkheden van dit seizoen. Beginners Privégr. Heden woensdag 7.30 u. en zondag 5.30 uur. Jive Mambo - Rumb: Heden woensdag 8.45 u Tango en Jive Klubs Zondag 3.15 en 6.15 uur Zondag Gez. Dansen? Leiden 8.15 uur. Palmzondag - Goede Week - le Paasdag geer dansles en geen dans avonden. Gevr. handige nettt jongen voor lijmwerk. lft. 1517 jaar. Aanm. Electr Pitriet Industrie. Clara- steeg 18. tussen 912 en 26 uur.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3