ERRES Gemeenteraad Ter Aar maakt plaats voor het Wit-Gele Kruis Dit glasheldere en toch fluweelzachte beeldcontrast.., Dat is erres televisie TELEVISIE E PELTENBURG van 1793 C. D. LIGTVOET mipdilMl lol I our gesloleii Olds Mobile Cabriolet'52 TRIPLEX-LATTEN handig persoon weekend huisje clipper scheepje Werkster WOENSDAG 19 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Gisteravond vergaderde de ge meenteraad van Ter Aar, onder voor zitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. De heer L. Koning was met kennisgeving afwezig. De raad zag zich geplaatst voor het afhande len van een puntenrijke agenda. Maar de meeste punen vroegen geen enkele bespreking, zodat er een zeer vlotte afwerking volgde. Tenminste toen na een comité generaal de ver gadering weer heropend was. De ingekomen stukken waren meest hamerstukken. De voorzitter deelde mede, dat de wethouders-sala rissen waren vastgesteld op 1350.-. Een voorstel tot het aangaan van geldleningen met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten vroeg geen bespre king. Naar de voorzitter meedeelde betrof het een paar zeer bescheiden leningen n.l. 7.000.uit de rente- spaarbrieflening waarvoor geen voor keur was uitgesproken en 4725. uit dezelfde lening waarvoor wel voorkeur was uitgesproken. De plannen tot de bouw van een wijkgebouw van het Wit Gele Kruis, ziin in een zodanig gevorderd sta dium gekomen dat b. en w. de raad voorstellen om te besluiten tot twee dingen. Ten eerste: Tot het beschik baarstellen van bouwgrond en wel in de vorm van grondverkoop en tegelijk een subsidiebedrag beschik baar te stellen gelijk aan de grond prijs. Ten tweede: in principe te be sluiten, naast dit bedrag nog een extra subsidie te verlenen. Het be drag hiervan zal in een der volgende vergaderingen definitief vastgesteld kunnen worden als de voorbereidin gen en plannen nog wat verder ge vorderd zijn. De raad was het met dit voorstel ten zeerste eens. Zonder verdere bespreking werd het met al gemene stemmen goedgekeurd. De baatbelasting. Hierna kwam aan de orde vast stelling verordening op de heffing van een baatbelasting. Als gevolg van het besluit in een vorige verga dering hadden b. en w. contact opge nomen met negen eigenaren van per celen aan de Oost-kanaalweg on rendabel gedeelte die wegens aan leg van waterleiding in aanmerking zouden komen voor het opleggen van de baatbelasting. Aan hen is medegedeeld wat de gemeente van plan is. Het door de eigenaren bij te dra gen deel in de kosten van aanleg kan dan over 30 jaren betaald worden. Het was de bedoeling om de gedach te te peilen van de eigenaren over dit plan. Een was er bij die er niets, zelfs geen halve cent voor over had. Vier of vijf gingen accoord met het plan en de overige gingen ook wel accoord maar hadden bezwaren te gen de verhoudingen in de bedragen. Deze waren bepaald naar de belast bare opbrengst van de grondbelas ting. Op grond van de peiling meenden b. en w. dat het verantwoord zou zijn de baatbelasting op te leggen. De hoogste aanslag zou 60 gulden bedragen en de laagste 18 gulden. Vanwege de gemaakte bezwaren in de verhoudingen hadden b. en w. echter 'besloten om de bedragen wat meer naar elkaar te brengen en dit te bereiken door een vast bedrag te stellen van 15 gulden en het restant te verdelen waarbij -de hoogst aange slagene 48 gulden en de laagst aan geslagene 25 gulden betaald. De heer L. J. Hoogervorst infor meerde of de betrokkenen van deze wijziging op de hoogte waren ge steld en de heer A. P. Uijttewaal wilde nog eens precies weten hoe veel er voor en hoeveel er tegen wa ren. De heer A. Hoogervorst meende, dat deze regeling aannemelijk was. Wethouder de Hollander zeide, dat Nog nooit kocht U voor f. 825.- zo'n volmaakte Super TV ontvanger. Dank zi) minutieuze aan dacht voor ontelbare details en ragfijne "tuning" is hier een resultaat bereikt dat volmaakt ge noemd rhag worden. De Erres TV 436 Super TV ontvanger heeft alle kwaliteiten, die U zich wensen kunt: een buitengewone beeldscherpte, een elegante vormgeving, en een puntgave uit voering - passend in elk Nederlands interieur.... Erres TV 436. Beeldbuis 43 cm f. 825- Erres TV 536. Beeldbuis 53 cm f. 1065.- Hoogglans gepolitoerde notenhouten kast van der Heem producten R.S. STOKVIS 6 ZONEN N.V. GRATIS VOOR UW KINDEREN I Vraag het bijzonder fraaie, kleurige .Er was Erres"-boekje met tekeningen en kleurenfoto's van Anneke Elro (de sprookjesprinses) aan Uw Erres handelaar I EEN TOONBEELD VAN VOLMAAKTHEID ERRES radio - Super autoradio - platenspelers ALLE ERRES TELEVISIE MODELLEN STEEDS VOORRADIG Leiden Breestraat 109 TELEFOON 20802 HET ADRES WAAR U BOVENDIEN ALTIJD KUNT REKENEN OP 100% SERVICE Alphen v. Mandersloostraat 23 TELEFOON 3082 De nieuwste modellen vindt U in onze geheel gemoderniseerde zaak Het bekende vertrouwde adres Prettige betalings mogelijkheden Kraalerstraat 10 Lelden, Tel. 22356 (na 6 u. 32946) we nu een mogelijkheid hadden om waterleiding te brengen in een ge bied waar men er al vaak om had gevraagd. Ook met het oog op de volksgezondheid, waarvoor de raad toch ook verantwoordelijkheid heeft, was hij voor dit voorstel. De heer C. v. Vliet toonde zich nog was gereser veerd. Wethouder Volgering was van mening, dat een enkeling geen oor zaak mag zijn, dat anderen van wa terleiding verstoken blijven. De heer F. Sassen vroeg of men de aanslag ook ineens kon afbetalen. Hierop kreeg hij een bevestigend antwoord. Verder deelde de voorzitter mede, dat andere onrendabele gebieden op deelfde basis behandeld worden. Hierna werd de verordening met al gemene stemmen vastgesteld. Nieuw schoolgebouw. De vereniging voor Chr. Volkson derwijs vroeg medewerking ingevol ge art 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor de stichting van een nieuw schoolgebouw. Over de bruikbaar heid van het oude gebouw waren rapporten van de bouwkundig in specteur en ook de gemeente had zelf door de dienst gemeentewerken een rapport laten opstellen. Hieruit bleek, dat de algehele toestand verre van goed was. Realisering zal echter in verband met de economische toe stand nog wel geruime t'ijd kunnen duren. Uit de indruk, die b. en w. hadden gekregen, meende het col lege te moeten voorstellen de ge vraagde medewerking te verlenen. De raad vond het niet nodig er iets over te zeggen en gaf met algemene stemmen het fiat. De r.k. school te Langeraar ver kreeg op grond van hetzelfde art. 72 medewerking voor het maken van een nieuwe stoep, omdat de bestaan de ondoelmatig en gevaarlijk is. Het geraamde bedrag is 1655. Het aantal uren vakonderwijs in de nuttige handwerken werden vast gesteld op zeven per week. Het be drag op 900. Twee lokalen in de r.k. fröbel school te Langeraar zijn sedert 1 september 1957 in gebruik van de rJc lagere school. Men besloot tot beschikbaarstelling dezer lokalen voor de huurprijs van f 230.De lokalen zijn eigendom der r.k. kerk. De voorschotten op de gemeente lijke vergoeding ten behoeve van het bijzonder kleuteronderwijs wer den vastgesteld. Voor de r.k. kleu terschool op 4844.en voor de Christelijke op 1929. De plaatselijke EHBO vereniging v.Veg honderd gulden subsidie. Op voorstel van b. en w. werd 50 gulden toegestaan. De prot. Chr. nazorg te Alphen a. d. Rijn vroeg en verkreeg 60.— voor een leerling uit deze gemeente die de b.l.o. school daar bezoekt. Men besloot tot verhuur aan het rijk van een vertrek in het gemeen tehuis ten behoeve van de rijkspoli tie voor 360.— per jaar. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer G. Versluis werd de heer F. Sassen benoemd tot lid van het Algemeen bestuur van de Stichting Drinkwaterleiding „De Elf Gemeenten". De heer A. Hoo gervorst werd benoemd tot plaats vervangend lid. Met algemene stemmen benoemde de raad de heer J. de Jong, assistent gemeente-architect, met ingang van 2 januari 1958 in vaste dienst. Korteraarseweg Bij de mededelingen bracht de voorzitter een rapport ter tafel dat door de gemeente-architect was sa mengesteld ter zake van de toestand van de gereconstrueerde Korteraar seweg. Dit rapport was samengesteld naar aanleiding van vragen hierover gesteld in een vorige vergadering. In het rapport werd nagegaan de oor zaak van het ontstaan van gaten in de deklaag, hoe de scheurtjes in deze deklaag zijn ontstaan en het toe zicht op de uitvoering van het werk. Het rapport kwam tot de conclusie dat dit laatste geen oorzaak is van de huidige toestand. Ook was er geen roetpuin gebruikt, zoals soms werd beweerd. Het rapport ontraadde, op dit ogenblik over te gaan tot algehele vernieuwing van het dek, maar hier mede nog te wachten en voorlopig de gaten te vullen, omdat later toch moet worden overgegaan tot ver nieuwing der slijtlaag. Na enkele zeer korte opmerkingen over het rapport, liet men het verder bij de kennisname. Voor de inlichtingen was men dankbaar. Op voorstel van b. en w. werd dr. J. A. L. M. Sandkuyl benoemd tot gemeente-geneesheer. De bezoldiging zal dezelfde zijn als die gegolden heeft toen er voorheen ook twee ge meentegeneesheren waren. Als over gangsmaatregel werd de bezoldiging van dr. A. Quartel gehandhaafd op het bedrag dat thans door hem wordt genoten. Door de verplichte uitgaven die de gemeente zal moeten doen is er een begrotingstekort van 70.000,te verwachten. Op voorstel van b. en w. werd besloten de minister van binnenlandse zaken voor 1958 een verhoging te vragen van het basis bedrag uit het gemeentefonds. De verhouding tussen uitkering en ver plichte uitgaven is van dien aard dat een dergelijk verzoek gerechtvaar digd is. Bij de rondvraag attendeerde de heer A. P. Uijttewaal erop, dat nu de storting van huisvuil niet meer plaats vindt aan de N.O.-zijde van het kerkpad, er gevaar is voor weg spoelen. Voorts vroeg hij aandacht voor beplanting langs de Z.W.-zijde. Het is er nu de tijd voor. Hij ver kreeg de toezegging, dat men hier aandacht aan zou besteden. De heer A. Hoogervorst brók een lans voor het vestigen van een stem bureau te Papenveer. De heren F. Sassen en L. J. Hoogervorst sloten zich hierbij aan. De voorzitter merk te op, dat de huidige indeling vol doet aan de eisen. Toch is hij wel bereid om 'n herverdeling der stem bureaus nog eens te bekijken. De heer F. Sassen sprak over het uitvallen van de electrische stroom in de avond en nacht van 11 en 12 maart jl. Hierdoor is er voor som mige bedrijven schade ontstaan. Hij informeerde of dit ontstaan was door onvoorziene omstandigheden, ofwel dat men vernieuwing of andere werkzaamheden had uitgevoerd. Als dit laatste het geval was, vroeg hij1 L T. BARONESSE VAN PALLAND OVERLEDEN. In de leeftijd van ruim 86 jaar i te Neerijen overleden 1. T. barones- Van Pallandt van Waardenburg e. Neerijen, geboren baronnesse va: HardenbroekBergambacht, die to haar dood toe presidente-kerkvooj des was van de Hervormde Gemeen van Waardenburg en Neerijnen, e. functie die nergens elders in ons lar door een vrouw bekleed wordt. Ban nesse Van Pallandt stamde uit ee oud adellijk geslacht, dat in bred kring grote invloed heeft gehad. Ii haar jonge jaren was zij hofdame va H.M. Koningin Wilhelmina, met wi zij op dezelfde datum verjaarde. O. 1 oktober 1896 huwde zij met Har. Willem baron Van Pallandt, die to zijn dood in 1929 burgemeester wa van Waardenburg. De enige zoon, u, dit huwelijk geboren, is jong gestor ven. Na de dood van haar eentgenoo- volgde zij hem in een aantal functie op. Tal van jaren maakte zij ooi deel uit van de gemeenteraad in harr woonplaats. Haar functie van presi dente-kerk voogdes vloeide voort ui' een erfelijk lecht, verbonden aar haar huis. Zij was tevens beheerstei van het vicariefonds en het Jacobv gasthuisfonds, in welke functie zij ook oppergasthuismeesteresse was Van de schoohereniging te Neerijne was baronesse Van Pallandt vele ja ren presidente. Bij de opening van het nieuwe gemeentehuis, verleden jaar, bracht de ieugd van haar woon plaats haar een aubade. De bijzet ting van het stoffelijk overschot in de familiegrafkelder op de begraaf plaats te Waaidenburg zal vrijdag middag om 14.15 uur plaats hebben. Z.H.H. Prins Bernhard moet we gens een lichte ongesteldheid enkele dagen het bed houden. Hij heeft dientengevolge zijn afspraken voor de eerstvolgende dagen moeten af zeggen. ZESJARIG MEISJE OVERREDEN Op de Vrijenbanselaan te Delft is gistermiddag het zesjarige dochtertje Patty van de arts W. J. van Rompu te Delft, toen het onverwachts de rijweg overstak, aangereden door 'n vrachtauto, bestuurd door Den H. uit Schiedam. Het meisje is aan de opgelopen verwondingen overleden. b. en w. stappen te ondernemen, dat men dit niet zou doen in nachten waarin het hard vriest. De voorzit ter zeide, dat het uitvallen van de stroom een gevolg is geweest van een der ergste kabelstoornissen in de omgeving van Leiden die nog nooit was voorgekomen. Er is heel hard gewerkt om het weer zo snel mo gelijk te verhelpen. Spr. wees er nog eens op, dat men voor bedrijfszeker heid, als er voor duizenden guldens in de kassen staan, dient te zorgen, dat men een motor heeft om de stroom te vervangen. Want al gebeurt het niet vaak, het kan toch voor komen dat er geen stroom is, en dan moet men deze kunnen vervangen. moderne klokken voor elk interieur Reeds van f27.— af met 1 jaar garantie. GP Jonge hennetjes! Kern gezond, alle ingeënt. Er kend fokmateriaal onder riikskeur. Pluimveeteelt Groeneveld. Riikserk. 15386, Valk Boumanweg 26A. telef. 25590. „Lowi's" Autorijschool. Uw rijbewijs ligt klaar. Nieuwste snelle wijze van opleiding Voor gemeenten om Leiden speciaal tarief. Inlichtingen gedipl. erken de autorijschool ..Lowi" expl. W. Onstenk Coorn- hertstraat 63. tel. 23113. GT 1958 de- nieuwe Solex. direct leverbaar. Noe mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 6668. Eigen financiering tel 31292 5T Gevraagd per 1 mei a.s. een aankomende r.k. boe renknecht of arbeider. Goed kunnende melken. Bij P. v. Saasse. Rijndijk 85. Hazerswoude. Wie een lege gasfles van ons in zijn bezit heeft wordt beleefd doch drin gend verzocht ons hier van m kennis te stellen dan kan deze worden afge haald. Dobbe. Noordeinde 14, Roelofarendsveen. tel. 410 of 401. Weeens overkompleet te koop een beste 2 3 pk. elektro-motor met 180 as en twee poelies en drijf riemen 100.-. Nic. Ver haar. Scheepmaker ii. Noordeinde 91, R.A.Veen. WEGENS STERFGEVAL ZIJN ONZE ZAKEN Modemagazijnen Wa r necke STATIONSWEG 4-6B BREESTRAAT 126-151 aangeboden, van particulier, in redelijke staat, met prima banden, vol automatische versn. bak, hydrau lisch bediende linnen kap en portierramen, met radio en heater. Interessante prijs. Te zien: Automobielbedrijf DEVILEE, Da Costastraat 16, telefoon 31200. 4 de Stadsgehoorzaal MODEBME MONTUREN Gevraagd, wegens huwe lijk der tegenwoordige, een zelfstandig r.k. meisje voor d. en n. in zakenge- zin. Meer hulp aanwezig. Mevr. M. H. Tetteroo. He renstraat 114. Leiden, tel. 23504. Kapster oedige nraa^d 2e Kapster Salon ANT. TETTEROO Herenstraat 114 Leiden Tel. 23504 3? Te koon: een in prima staat ciinde bznio. Te be vragen: v. Leeuwen. Nieuwstraat 2A. Katwijk a. d. Riin. ST Biedt zich aan: r.k. meisje voor 2 5 3 dagen in de week in de huishou ding. Br. onder no. 7970 bur. v. d. blad. Er biedt zich aan: een net persoon. 33 jaar. voor zien van alle rijbewijzen, als chauffeur of in bouw bedrijf Br. onder no. 8810 bur. v. d. blad. 5? Wie wil mijn beeldige bruidsjapon kopen met kapje en tasje. Maat 40 en 42. Br. onder no. 7975 bur. v. d. blad. Kees Potters Belt U even: Tel. 26501 TROOST HAVEN 17 Telef. 21664 Coard Meubelplaa; TE KOOP: Invalidenwagen in prima staat. Brieven agent Langelaan. Beatrix- straat 11. Sassenheim. S* Ford sport cabriolet in uitstekende staat en Citroën. prima in orde. Desk. onderz. toeg. G. van Vliet. Janvossensteeg 34. 5? Te huur: gem. kamer met balcon voor rustig heer. Te bevr.: tel. 26 Gevraagd od een Admini stratiekantoor te Leid- schendam een Ver. Wit-Gele Kruis ..St Elisabeth" Zoeterw. UITSLAG LOTERIJ le prijs od lot no. 561: 2e prijs no. 1706: 3e priis no. 1360: 4e o.iis no. 1027. De prijzen blijven één maand ter beschikking. Het Bestuur TE KOOP: kan permanent bewoond worden. 7.50 mtr x 3.60 mtr breed, geheel uit- neembaar. Dubbelwandig. 2 jaar oud. Priis 1850.-. 56 ton met laadruim. Rui me bewoning en stuurhut 3500.—. Te bevr. bij: GEBR. TUS SEN. woonschip Ziilsingel t.o. no. 89. Leiden. Winkelbedrijf zoekt voor halve dagen of 3 hele da gen Aanmelden: HASSELMAN EN PANDER Breestraat 146 Gevraagd een nette werkster voor een ochtend per week. Mevr. De Rid der. Viif Meilaan 107 Lei den. 3T Gevraagd: nette zelf standige werkster, alleen vrijdags. A. Bollen v. Wichenlaan 17, O. Wete ring. 2* Aangeboden: Juncker h.riiwiel met trommelrem- men, chroom uitvoering, in prima staat, voor f 75.-. Adres: P. G. Mulder. Vliet N.Z. 71, Riinsburg. tel. 2588. 3? Nette werkster heeft nog enig? dagen ver. Br. onder no. 7984 bur. v. d. bl. 3? bevraagd werkmeisje voor enigf dagen per week A. J. Knijnenburg. Rhijn- geesterstr.weg 31. Oegst- geest. tel. 20058. 3? Nette werkster gevr. voor de vrijdag- of zater dagmorgen (niet voor de schoonmaak) door i.ievr. Lubbers. S*>aargarenstraat 46. Oegstgeest. G? Wie wil mij 2 of 3 da gen in de week komen helpen in de huishouding. Riet van der Meer. Zuid einde 12. Roelofarendsv.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 12