RKAVV stond LFC slechts een puntenverdeling toe: 2-2 Foreholte won op verrassende wijze voor de eerste maal van Teylingen Dames VVSB moest volle winst aan Roodenburg laten0-1 De Wolves vrijwel zeker van landstitel Geflatteerde 6-2 zege van Ned. hockey B-team op België MAANDAG 17 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Met rfian en macht, stug verdedi gend, heeft LFC kans gezien de score lange tijd blank te houden. RKAVV was doorlopend in de aanval, maar zag geen kans om de muur van stoe re Leidenaars te doorbreken. In laat ste instantie deed de Leidse doelman voortreffelijk werk en maakte tal van vinnige schoten op betrouwbare wij ze onschadelijk. Hij had echter niet over geluk te klagen want enige for se schoten .van rechtsbuiten v. d. Sman kon hij door evenzo vele cor ners onschadelijk maken. Na ongeveer 30 minuten kwam LFC aan bod en door gevaarlijk spel werden de Leidschendammers in de verdediging gedreven maar zij wisten zich te handhaven en konden zelfs tot een tegenaanval overgaan. Even voor de rust werd het overwicht van RKAW beloond toen via van Oosten en Frans Hakkaart de bal in bezit kwam van v. d. Sman die op de Leid se veste afstevende en juist langs Gijsman de roos trof (1-^-0). De ka naries beantwoordden dit doelpunt met een snelle stugge tegenprestatie met spannende ogenblikken, maar zonder succes. Na de pauze werden de zaken aan beide zijden energieker aangepakt. Eerst kreeg LFC het zwaar te ver duren, maar de Leidenaars kregen de overhand en na 10 minuten ge lukte het aan W. van Kampen door de Leidschendamse verdediging heen te dringen en de stand op 11 te brengen. Nu vooral ontspon zich een felle strijd en moest RKAW alle zeilen bijzetten om niet onder de voet gelopen te worden. Toen LFC haar stormende aanvallen niet kon vol houden maakte RKAW daarvan ge. bruik om revanche te nemen. Eerst weer. enige door RKAW genomen I hoekschoppen en een goed gecon- 1 centreerde aanval met als slot een schot van v. d. Sman en RKAW hernam de leiding (21). Dadelijk zwierf RKAW weer gevaarlijk voor het Leidse doel, maar LFC wist ver dere doelpunten te voorkomen. Het laatste kwartier gaf weer stevig spel te zien, doch de scheidsrechter kon het stugge optreden temperen. Door een kapitale fout van een der spelers v^p RKAW kwam een verrassend einde. RKAW was in de aanval toen de rechtsbuiten zich verkeerd achter de bal plaatste en daardoor een ste vig schot naar zijn eigen doelman afschoot. Voor LFC was dit een on verwachte kans, welke benut werd door A. Heijmans, die de toegespeel de kans in een doelpunt omzette en daardoor nog juist op het nippertje door de 22 uitslag één punt voor zijn club in de wacht kon slepen. NA HET VLIEGONGELUK TE MüNCHEN Piloot Kenneth Rayment overleden. De 38-jarige Kenneth Gordon Ray ment piloot van het vliegtuig, dat met de spelers van Manchester United aan boord bij München ver ongelukte is zaterdag in het zie kenhuis te München aan zijn zeer ernstige verwondingen overleden. Sedert het ongeluk, nu ruim 5 we ken geleden, is Rayment niet bij be wustzijn geweest Vorige week werd een van zijn benen geamputeerd. Rayment is het 23ste slachtoffer van de rainp. Matt Busby, de manager van Man chester United gaat goed vooruit. Vrijdag mocht hij voor het eerst uit bed. De linksbuiten van Manchester United, John Berry, mocht eveneens vrijdag, geholpen door twee ver pleegsters een paar passen doen. Zijn herstel vordert zeer snel en hij is zatardag van de lijst van gevaarlijk zieken afgevoerd. Foreholte verraste Teylingen op verstandhouding gespeeld. De eerste overtuigende wijze met 61. Kon de aanvallen waren voor Foreholte en thuisclub nog steeds niet bogen op een zege, thans nu er zoveel op het spel stond, behaalde ze een zeer ver diende zege op de Sassenheimers. Deze kamp werd in een zeer goede HAMEA.C handen 'UW of schroot HAMEA-GELEHEEH3 •De Leidenaars hebben gistermiddag de volle winst naar huis kunnen me- denemen. De St Bavoploeg heeft de meerderheid van Roodenburg moe ten erkennen, uitsluitend omdat het scorebord dit aangaf. Met uitzonde ring van een gedeelte der voorhoede waren de Noordwijkerhouters geens zins de mindere en speciaal de ver dediging, waarin iRooijakkers voor zijn kunnen geen bijzondere presta ties behoefde te verrichten, hield de Leidse aanval voldoende in bedwang Dat de linkervleugel van VVSB, waarin N. Duivenvoorden als ver vanger vuor J. van der Voort optrad, VRIE NDEN SCHAARBLAU W ZWART 4-2 Blauw Zwart heeft het in Culem- iborg tegen Vriendenschaar niet kun nen bolwerken. Op hun niet in bes te staat verkerend veld bleven de gastheren met 4-2 de baas. De score aan beide kanten werd na ongeveer in deze wedstrijd geen rol van bete kenis in de aanval zou kunnen spelen was te voorzien, maar het telkens op nieuw opstellen van de telkens op nieuw van onvoldoende stootkracht getuigende aanvalsleider, wekt bij de supporters verwachtingen, die niet vervuld kunnen worden. Afgezien van de falende acties voor het Leidse doel, was de wedstrijd het I nog aanzien volkomen waard. Snel golfde cl-uft> haar voorsprong kon het spel heen en weer en al bleven ten. Wel combineerden de Voorhou- -flitoprwta Rnodpnhuirp-aanvallen +DT-C Vvotor rlnn Tpvlinffpn maar bii het. zij forceerde reeds in het begin een hoekschop, doch de linksbinnen schoot hieruit rakelings naast. Teylingen kwam er hierna ook meer aan te pas en kreeg enkele hoekschoppen te ne men, maar de Foreholte-keeper keer de alle gevaar. Toen na ongeveer een kwartier spelen eerst de Foreholte- rechtshalf van verre afstand de bal juist naast had geschoten, trof van Dijk voor Foreholte de roos (I-7O). Foreholte kreeg hierna een licht overwicht en vijf min. later was het weer linksbinnen v. Dijk, die met een schitterende kopbal van rechts er 20 van maakte. Even later had hij geen succes toen hij in een vrije po sitie de bal in keeper Lefebers han den plaatste. Wel scoorde Teylingen door v. Kesteren uit een mooie pass van rechts (21). Even kwam Tey lingen nog opzetten en moest keeper v. Schooten enige malen handelend optreden. Tot aan de rust verder een gelijk opgaande srijd. De tweede helft begon Teylingen goed door enige aanvallen te lance ren, waarbij P. v. Wouw nog een keer hoog voor eigen doel plaatste. Hce meer de tijd verstreek des te beter kwam Foreholte er in. Toch zou het min. duren voordat de thuis- vergro- flitsende Roodenburg-aanvallen ters beter dan Teylingen maar bij het gevaarlijk, de fors ruimende VVSB- doel gekomen vonden ze in Lefeber verdediging heeft geen momenten een groot struikelblok. Toen v. Dijk van bijzondere druk gekend. Alleen een hoekschop in eens in een goai toen na dertig minuten spelen de j omzette en er 31 van maakte wa- snelle Roodenburglinksbuiten de bal 1 ren de Voorhouters niet meer te hou- scherp voor doel plaatste kon geen der verdedigers verhinderen, dat Roo denburg met een harde kopstoot de sccie opende (0-1). Na de rust moest de scheidsrechter terecht de teugels iets strakker aan halen, toen de wedstrijd naast snel ook wat te fel dreigde te worden. Langzaamaan nam WSB het spel in hamden en de Roodenburg-doel- een kwartier geopend met twee straf- uitstekende indruk schoppen kort achter elkaar. Blauw Zwart kreeg de eerste toegewezen en F. v. d. Berg plaatste de bal feil loos in het Oulemborgse doel. Blauw Zwart leidde dus met 0-1. Maar daï duurde niet langer dan enkele minu ten. Toen maakte n.l. H. van Dongen die in de achterhoede niet op zijn plaats bleek, een fout in de gevaar lijke zóne en het was de beurt aan Vriendenschaar om een strafschop in een doelpunt om te zetten (1-1). Vriendenschaar nam daarna het iheft in handen en bracht een zeker overwicht tot uitdrukking in een doel punt (2-1). De jeugdige Blauw Zwar ter H. Ham zorgde er echter met een zeer fraai doelpunt voor, dat de rust kwam met een 2-2 gelijke stand. In de tweede helft veroverde Vrien denschaar zich langzaam maar zeker de heerschappij op het veld, daarbij geholpen door een slecht werkende Blauw Zwart-achterhoede. Twee doelpunten waren het resultaat (4-2) DE ZATERDAGCOMPETITIE West n 2e klas: HoogvlietQuick Boys 1—3; SSSRWH 0—1. 3e klas A: OrnasSportlust 22; CapelleMonster 93; Grote Lindt Zwart Wit '28 2—5. 4e klas A: RAS—DEVJO 0—1; SemperAltiusDe Lier 31; Oegst- geest—VWS 3—1. 4e klas B: HVOLeiden 72; TOGRSV '35 5—3; GWS-^IAC 2—1 Res. 2e klas: Rijnsb. Boys 2NS W 2 2—5; Zwart Wit '28 2Quick Boys 2 3—3; TSB 2—ARC 2 2—1. Res. 3e klas A: RCL 2—Ter Leede 2 22; 'sGravenz. SV 22Leiden 2 41; DEVJO 2Quick Boys 3 35. Tweede klas Quick Boys 16 12 Ter Leede 14 8 Excelsior M. 14 6 's-Gravenz. SV 15 6 Hoogvliet 14 5 ARC 14 5 RWH 14 4 VVGZ 13 3 Kozakk. Boys 10 3 SSS 14 2 2 26 51—18 2 20 49—21 5 15 36—29 6 15 22—27 5 14 30—25 6 13 24—37 7 11 21—28 7 9 25—42 5 8 22—27 9 7 17—43 NSW Zwart Wit Ornas Monster Rijnsb. Boys Capelle Groote Lindt Excelsior P. SHS Sportlust 16 12 16 11 17 8 16 5 15 6 3 25 37—26 3 24 44—24 5 20 42—40 6 18 37—37 6 17 33—26 8 13 31—37 9 12 18—23 8 11 25—28 9 11 22—29 9 9 22—41 maakte, moest in laatste instantie al le zeilen bijzetten om zijn doel schoon te houden. Het is overdreven te zeg gen, dat hij het erg moeilijk kreeg Dat van de zeven corners na dc rust er zies op het Roodenburgdoel genomen werden bewijst de druk der St Bavoploeg, zoals de uitslag haai onmacht tot doelpunten bewijst. WASSENAARLAAKKWARTIER 0-1 In het Kerkehout is gistermiddag een sportieve, aantrekkelijke en tot het einde toe spannende strijd gestre den tussen kampioenskandidaat Laakkwartier en het onderaan de ranglijst verkerende Wassenaar. In het begin ontwikkelde zich een vrijwel gelijkopgaande strijd, die zich kenmerkte door zeer behoorlijk veld spel en door een dominerende positie van de beide achterhoeden. Doordat de verdedigingen aan beide kanten telkens opnieuw bijtijds en goed in grepen, kwam het slechts zelden tot gevaarlijke schoten. Halverwege de eerste helft scoorde Laakkwartier 't eerste doelpunt, dat meteen het laat ste zou blijken te zijn. Uit een vrije trap, die door Klootwijk goed geno men werd, tikte van Dinter de bal onhoudbaar in het doel der groen- witten. Wassenaar zette hierna een stevig offensief in dat wel enkele kansen, maar geen doelpunten op leverde. In de tweede helft is Wassenaar misschien iets meer in de aanval ge weest, maar de voorhoede slaagde er niet in het de hechte Laakkwartier- veidediging lastig te maken. In de laatste fase van de ^rijd probeerde Wassenaar een gelijkspel te forceren Het spel werd daardoor wat forser Laakkwartier verdedigde uitstekend en wist daardoor de zege veilig te stellen. HELMUT RAHN WEER IN DUITS ELFTAL? De kans is groot, dat linksbuiten Helmut Rahn binnenkort weer in het Westduitse elftal wordt opgesteld. Het bestuur van de Duitse bond nam za terdag namelijk het besluit om de schorsing van Rahn (een „verban ning" uit de nationale ploeg) op te heffen, nu een juridische kwestie te gen hem is afgehandeld. De aanleiding tot de schorsing was een verkeersdelict. Rahn bestuurde in dronken toestand een auto en ver zette zich, nadat hij was aangehou den, tegen de politie. TIM werd daar voor tot 14 dagen hechtenis veroor deeld. den en werd Teylingen langzaam maar zeker overspeeld. Van der Lans maakte een buitenspeldoelpunt, maar vijf min. later was de Foreholte rechtshalf ver opgedrongen en scoor de 41 en weer even later had Ma- rijnen succes (51). Linksbinnen v. Lijk brak dan na nooi samenspel door en gaf keeper Lefeber voor de zesde maal het nakijken. De laatste min. ondernam Teylingen nog eiuge uitvallen, maar de achterhoede kon het wel klaren. In laatste instantie kreeg Forholte twee hoekschoppen te verwerken maar de stand 61 bleef gehandhaafd. De Hongaarse voetbalbond heeft een uitnodiging van de Noorse voetbal bond, om op 28 mei te Stavanger een landenwedstrijd te spelen, geaccepteerd. WARMUNDA—DOCOS 4—2 De voetbalwedstrijd Warmunda Docos is een rustig partijtje ge worden. Als men weet, dat beide partijen noch kampioenskansen noch bang behoefden te zim voor degradatie is dit wel verklaarbaar. De wedstrijd kan dan ook worden gezien als een aardig oefenpartjjtje Voor de rust domineerde Warmond sterk, hetgeen ook tot uitdrukking werd gebracht met 2 doelpunten van Montagne en Scheltens. Na de rust kwam Docos flink opzetten en zij zag haar moeite beloond met 2 doelpunten. Warmond wist echter ook nog 2 maal te scoren, wederom door Montagne en Scheltens, zodat de einduitslag was 42, hetgeen de verhouding in het veld wel goed weer gaf. DUN O—BOSKOOP 3—0 In een van beide zijden slecht ge speelde wedstrijd heeft de thuisclub beslag op beide punten weten te leggen doordat het samenspel bij hen juist wat beter vlotte dan bij Boskoop. De gasten verschenen met drie invallers waarbij het ontbre ken van rechtshalf Kant merkbaar van invloed was. Gedurende het eerste half uur was Duno sterk in de meerderheid doch slecht schieten was oorzaak dat doelpunten uitbleven. Zelfs een toegekende strafschop wegens on geoorloofd aanvallen konden zij niet benutten. Na ruim een half uur kreeg Zwart volgens veler me ning de bal in buitenspel-positie en wist hij deze kans te benutten 10. Hoewel Boskoop nu ook meer dere kansen wist te scheppen was het voor het doel van Duno hopeloos mis. Gedurende de tweede helft vond het herstel van Boskoop voortgang, maar het wilde toch niet goed vlot ten. Toen bij een ongevaarlijk lij kende aanval van Duno de Boskoop achterhoede niet voldoende weg werkte kreeg Valkena een vrije kans, welke hij prompt benutte 20. Dit doelpunt deed Boskoop weer terugvallen in zijn onbenulli ge spel en toen Zwart nog een der- VAN DE ENGELSE VELDEN Tweede nederlaag van Manchester Wolverhampton Wanderers is, nu nog slechts 9 wedstrijden moeten worden gespeeld, vrijwel zeker van de titel van de eerste divisie van de Er gelse league. Zaterdag behaalden de „Wolves" hun zesde achtereen volgende overwinning een 41 zege in de uitwedstrijd tegen Not tingham Forest en de voorsprong op Preston North End, dat eveneens won, bleef dus ongewijzigd: zeven punten. De strijd om de titel is dus nauwe lijks meer interessant. Veel méér be langstelling bestaat dan ook voor het felle gevecht tegen degradatie. De drie laagst-geklasseerde teams Wonnen dit weekeinde het was de eerste triomf van Sunderland sedert Tweede Kerstdag en dat had tot gevolg, dat nu zeven teams in ern stig degradatiegevaar zijn: Aston Vil la, Portsmouth, Leicester City, New castle United, Leeds United, Shef field Wednesday en Sunderland. De onderlinge verschillen zijn ten hoog ste drie punten. Birmingham City voorkwam tijdig moeilijkheden door deze week uit twee wedstrijden drie winstpunten te behalen, zaterdag Speelde het gelijk tegen Luton Town (1—1). Wolverhampton Wanderers heeft dus tegen Nottingham Forest zijn grote kracht getoond: een 41 zege. Een belangrijk aandeel in deze triomf had Jimmy Murray, de voor naamste kandidaat voor de midden voorplaats van het Engelse elftal. Hij zorgde voor een hattrick. Tom Finney onderscheidde zich dit weekeinde weer bij Preston North End. Tegen Leeds United, dat een 30 nederlaag incasseerde, scoorde hij twee doelpunten, waar van vooral het laatste van bijzondere kwaliteit was. Finney stond namelijk D_ in een uiterst lastige scoringspositie, de doelpunt maakte was het geheel toen hij de bal ontving. Hij loste de met Boskoop gedaan. moeilijkheden voortreffelijk op door Een alleszins verdiende, maar zon der twijfel geflatteerde 62 over winning voor de Nederlandse reser- ven is het resultaat geworden van de hockeywedstrijd Nederland BBel gië B, welke zaterdagmiddag op het terrein van de Hockeyclub Tilburg is gespeeld. Een kwartier voor het einde was de stand nog 2—2, toen volgde ineens een periode van flitsend aanvalsspel, waarbij de geelhemden volkomen onder de voet werden gelopen en waarin linksbinnen Gielen (Be Fair) en midvoor de Beer (Tilburg) ieder twee treffers voor hun rekening nainen. Het was een gevoelige straf voor de fouten die nu ineens door de aan vankelijk zo voortreffelijk spelende Belgische defensie werden gemaakt. De strijd is lange tijd gelijk op ge gaan. Wel was de techniek van Ne derland B superieur aan die der jonge Belgen, maar het binnentrio, waarin de Delftse student Beek (later door Zwier vervangen wegens een hand blessure) ver onder de maat bleef, kon geen voldoende stootkacht op leveren om de toen nog gesloten Bel gische verdediging uit elkaar te spe len. De Belgen namen de leiding, doch bij de rust stond Nederland met 2r—1 voor. Jan QJtynck man te Si. CLnthania Ruim 35.000 toeschouwers zijn er op 't 2500 meter lange parcours van „de Hoef' in St. Anthonis getuigen van geweest hoe de Helmonder Jan Clynk winnaar werd in de interna tionale motorcross, waaraan door de beste terreinrijders van Europa werd deelgenomen. Pas in de laatste meters van de derde manche, in de laatste secon den dus werd de wedstrijd beslist. Met nauwelijks een seconde voor sprong op de wereldkampioen, de Zweed Nilsson kwam Clynk door de finish en bereikte daarmee een puntentotaal van 72, juist één punt meer dan zijn Zweedse rivaal. In de eerste manche zag het er overigens niet naar uit, dat de wed strijd in de 500 cc-klasse in een Ne derlandse zege zou eindigen. Clynk en de Belgen Baeten en Scaillet werden het slachtoffer van een val partij. Na twee ronden had de Zweed Gustafson intussen een aanzienlijke voorsprong op Nilsson. De Brit Ar cher, drievoudig winnaar van de cross in St. Anthonis zat met zijn Norton pal achter de Zweden, een positie, die hij niet meer prijs zou geven. Op dat moment begon Clynk zich vanaf de elfde plaats naar vo ren te werken en zowaar slaagde hij erin achter Archer te komen. Een aanval van de Brit Curtiss wist hij af te slaan. De pech had Clynk'3 vechtlust aangewakkerd. Terwijl Gustafson een spectaculaire salto maakte en diens motor onbemand een hon derdtal meters over het circuit tol de, was de Helmondse BSA-rijder in de tweede manche in een vinnig duel gewikkeld met Curtiss. Ritman moest in de zevende ronde de strijd staken en ook van der Mey kreeg machinepech. De spanning aan de- De foto geeft een spectaculair beeld van de start voor de tweede van de drie te rijden manches in de 500 cc- klasse internationaal. V.Iju. herken nen we Jan Clynck, die de eerste manche al had gewonnen, Frits Sel ling, David Curtiss en Jan van der u Mei. kop was groot en met zeer kleine onderlinge verschillen joegen Clynk Curtiss en de Engelsman Smith in deze volgorde over de streep. De derde manche moest dus de beslissing brengen. Clynk en Nils son hadden beiden 37 punten en de strijd om de zege is tenslotte een weergaloos opwindende kamp ge worden. De Nederlander nam na de start de leiding. Nilsson passeer de hem echter in de tweede ronde en behield die positie gedurende de volgende drie ronden. Clvnk kwam terug en na vijf ronden had hij op nieuw de leiding veroverd. Steeds opnieuw viel Nilsson aan, maar tel kenmale werd hij teruggewezen en tenslotte moest de Zweed capitule ren. Na rust ontwikkelde zich een strijd om de heerschappij op het midden veld, die langzaam maar zeker in het voordeel van Nederland verliep. Marres was met Overdijkink de grote man in het centrum, in de verdedi ging blonk Theo Terlingen uit en in de voorhoede begon het tussen Gie len en de Beer beter te kloppen. Tien minuten nadat de Belgische midvoor De Laet van een fout van Keulen had geprofiteerd (22) kwam het eerste resultaat van het beslissende offensief van Nederland B. Een straf- corner van Keulen werd gestopt, maar opnieuw en nu onhoudbaar hoog door de Beer ingeschoten. Drie minuten later werkte Gielen een in eerste instantie mislukte doorbraak af, weer zes minuten later schoot Gielen nummer vijf achter Delbecque na in een razendsnelle zig-zag-ren drie, vier tegenstanders te hebben ge passeerd en enkele minuten voor het einde besloot Hooghiemstra een flit, sende rush op de rechtervleugel met een voorzet, die de bal pasklaar voor de stick van de Beer bracht: 62. De Belgen waren er beduusd van UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND Heren. West. Promotieklasse B: Ring Pass—HHIJC 2 3—1, Spirit— Togo 2 0—3, Leiden—HBS 62, As- vion—HDM2 0—2. Tweede klasse C: Aeolus 2Leiden 2 3—2. Dames. West, le klasse: Hilver sumAlliance 25, KievitenTogo 21, Be Fair—RBC 2—2. R.-K. MIXED HOCKEYCLUB „SISEO" SiseoZuidwijck 2 (heren) 91. Na een lange gedwongen hockeyloze pe riode kon eindelijk de met veel' span ning tegemoet geziene return- en re vanchewedstrijd tegen Zuidwijck door gang vinden. Al kort na de beginbully had Siseo succes toen de Zuidwijck- achterhoede miste. Siseo speelde sterk aanvallenden vrij regelmatig werd de score opgevoerd. Bij de rust was de stand 60. Na de rust kwam Zuidwijck meer in de aanval, maar het succes bleef aan de kant van Siseo. Het zware veld speelde de spelers danig parten, de vermoeidheid deed zich gelden en het plaatsen en dekken werd minder accuraat. Zuidwijck scoorde een tegen- puntje en de resterende tijd benutte de bal listig over het hoofd van spil Charlton te plaatsen en vervolgens „ir. de vlucht" hard op het doel van Leeds te schieten. Tweede nederlaag van Manchester United. De jeugdige ploeg van Manchester United leed in een onprettig duel haar tweede achtereenvolgende ne derlaag, ditmaal tegen Burnley (03). Manchester trad aan zonder de nieuwe aanwinst Taylor (vorige week geblesseerd) en dat bleek van grote betekenis. De aanval miste de „dirigent". De achterhoede kon zich tenslotte niet voldoende meer ver weren en moest .treffers van Mcllroy Shackleton en Cheeseborough toe staan. De strijd was, na een botsing tussen doelman Gregg een der overlevenden van de vliegramp en Shackleton, vol incidenten. De 18- jarige binnenspeler van Manchester Mark Pearson werd uit het veld ge stuurd, toen de stand nog 00 was. De grootste verrassing van dit weekeinde was de 10 zege, die Sunderland op Tottenham Hotspur behaalde. 35.000 toeschouwers zagen deze onverwachte triomf, die Sun derland kansen op herstel biedt, het enige doelpunt werd halverwege de eerste helft door Don Revie gescoord. De klassering der degradatiekandi daten is: Aston Villa 3327; Ports mouth 3226; Leicester City 3426; Newcastle United 3225; Leeds Uni ted 3324; Sheffield Wednesday en Sunderland, elk 3424. De stand aan de kop is: Wolver hampton Wanderers 3352; Preston North End 3345; West Bromwich Albion 3344; Luton Town 3439; Manchester United 3137; Manches ter City 3337. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Birmingham City Luton Town 11; BurnleyMan chester United 30; ChelseaBlack pool 14; Manchester CityArsenal 24; Newcastle UnitedLeicester City 53; Nottingham ForestWol verhampton Wanderers 14; Ports mouthAston Villa 10; Preston North EndLeeds United 30; Shef field WednesdayBolton Wanderers 10; Tottenham HotspurSunder land 01; West Bromwich Albion Everton 4-0. Tweede divisie: Bristol CityIps wich Town 10; Cardiff CityNotts County 20; Charlton Athletic Swansea Town 11; Doncaster Ro versFulham 16; Grimsby Town Sheffield United 13; Huddersfield TownWestham United 3-—1; Ley- ton OrientDerby County 11; Li verpoolLincoln City 10; Middles broughBristol Rovers 43; Rother- ham UnitedBarnsley 41; Stoke CityBlackburn Rovers 24. Siseo door nog twee doelpunten aan de score to® te voegen, zodat de eindstand 91 werd. Verdere uitslagen: Siseo (a)Groen Geel (d) 11. Hudito (d)—Siseo (b) 0—2. RapidSiseo (dames) 25. Na een lange rustperiode wist Siseo in Gorin- chem op Rapid een overtuigende over winning te behalen. De rechtsbinnen vierde na een langdurige afwezigheid een prima come-back door maar liefst drie doelpunten voor haar rekening te nemen. Siseo opende al heel spoedig de score door een goed schot van de links binnen en was overwegend in de aan val. De rust ging in met een 31 voor sprong. Na de rust kreeg ook Rapid meer kansen, maar benuttte deze niet door slecht en ondoordacht inschieten. De keepster greep keer op keer goed in en de voorhoede wist het aantal doel punten tot vijf op te voeren. Rapid gaf na de rust in deze prettige wed strijd de keepster eenmaal het nakijken. Verder werd nog gespeeld: Wilhelmus 2—Siseo 2 2—1, Siseo (a)—HGC (e) 60, Ring Pass (c)Siseo (b) 21. HET NEDERLANDS ELFTAL TEGEN SCHOTLAND Het Nederlands hockey-elftal, dat zaterdag 22 maart in het Wagener stadion te Amstelveen tegen Schot land speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Mulder (Amsterdam). Achter: J. Terlingen (Be Fair) en Drijver (Togo). Midden: Wagener (BMHC), Log gere (Laren) en van Dijck (Kam- P<">g). Voor: Engel (Delftse Studenten). Overdijkink (Delftse Studenten), de Beer (Tilburg), van Erven Dorens (Laren) en Kristen (DKS). Reserven: de Ruiter (DKS). Keu- ïbn Amersfoort) en Gielen (Be Fair).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6