Keurslager VANDERMEER Polikliniek Ac. Ziekenhuis vergroot en gemoderniseerd Regionale bijeenkomst K.V.P, Keurslager v.d.MEER TRIPLEX - LATTEN MAANDAG 17 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 De oud-hoogleraar in de heelkunde, prof. dr W. F. Suermondt heeft za terdagmorgen een verbouwing en uitbreiding van de heelkundige polikli niek van het Academisch Ziekenhuis te Leiden in gebruik gesteld. Deze polikliniek is waarschijnlijk bij de Leidenaars de meest bekende afdeling van het Academisch Ziekenhuis. Door overdekking van een binnenplaats en door de proefdierenstallen bij de ruimte te trekken, werd een vergro ting van de ruimte verkregen. Kenmerkend voor de moderne sfeer in deze nieuwe polikliniek is de wachtkamer, die in frisse kleuren is geschilderd en ingericht met modern meubilair. De districtsbouwkundige van de Rijksgebouwendienst de heer P. C. Maas, droeg het gebouw aan de directeur de heer M. W. Jongsma over, waarna prof. Suermondt met een verbandschaar een groen lint doorknipte. Koninklijke stoet ook door Leiden Koningin Elisabeth en Prins Phi lip, die volgende week een bezoek aan Nederland brengen, zullen ook even op Leids grondgebied komen. Zij gaan n.l. op woensdag 26 maart van Amsterdam naar Den Haag (Huis ten Bosch) via de Kanaal weg. Omstreeks kwart over twaalf zal de aankomst bij Huis ten Bosch zijn, men verwacht, dat de koninklijke stoet omstreeks half twaalf in Leiden zal zijn. De spoorbomen blijven in ieder geval enige tijd geopend: de trein moet wachten. De wagens, waarin zich de beide koningsparen bevinden zullen van een escorte voor zien zijn. „Pro Patria". De Leidse studentenweerbaarheids- vereniging „Pro Patria" zal aan het bezoek van de koningin van Enge land en haar gemaal aan Nederland luister bijzetten. De gepluimde stu denten zullen met hun collega's van Amsterdam en Utrecht in ceremo nieel tenue met 120 man een ere-af- zetting vormen van het paleis op de Dam te Amsterdam, waar het echt paar logeert naar het nationaal mo nument waar Elisabeth en Philip een krans zullen leggen. Succes-avond van „Accordanto" Goede accotdeonmuziek in Clubhuis De Leidse Accordeonvereniging Accordantoheeft haar leden en donateurs zaterdagavond in het An- toniusclubhuis weer een genotvolle muzikale avond bezorgd. Deze be trekkelijk jonge vereniging vertoont in haar jaarlijkse uitvoeringen een stijgende curve en die haar bestaan ten zeerste rechtvaardigt. Daarnaast vinden de ruim zestig werkende le den in hun liefhebberij een kostelijke vrije-tijdsbesteding en geven zij hun familie- en kennissenkring dikwijls genoeglijke muzikale uurtjes. Ook deze avond stond, mede dank zij de strakke leiding van directeur L. Boellaard, op een hoog peil. Na een ietwat aarzelend begin in de Ouverture in C van Rudolf Wurth- ner, kwam het orkest ten volle tot ontplooiing in de Schweizerische Rhapsodie van dezelfde componist. Zonder enige spoor van planken koorts werd dit stuk vlot en met élégance gespeeld. In het voor een accordeon-orkest speciaal gecompo neerde moderne stuk „Spring" van G. S. Mathis, kwamen de echte ac cordeonmuziekliefhebbers ten volle aan hun trek. Ook het technisch wel zeer zware „Das tapfere Schneider- lein" gaf de aanwezigen een opwek kend muzikaal genoegen. Zij brach ten deze amateurs op dit gebied een bijna ovationeel applaus. De uitvoe ring van „Eine Steppenskisse aus Mittelasiën" in de bewerking van C. Herold liet wel degelijk de stijgende lijn van dit orkest zien, daar dit stuk aanmerkelijk beter werd te- speeld dan de vorige keer. De juniores in hun B-orkest met een ruggesteun van enkele seniores, verdienen ook een extra pluimpje, temeer daar de meeste van deze kin deren pas sinds september deelnamen aan de repetities. Het was opmerke lijk hoe deze jongeren als het ware aan de handen van de dirigent hin gen en heel hun gespannen aandacht richtten op hun leider. Na de pauze traden een tweetal kleine solisten op die in staat waren de aandacht van de aanwezigen te trekken. Ria Karei met de succes mars gaf een goede belofte voor de toekomst, hoewel zij wel enige lasf had van de plankenkoorts. De par mantige Wim Roelandse, twee turven hoog, bracht met zwier eerst de Mu- settewals van Coen van Orsouw, terwijl hij daarna optrad met bege leiding van zijn grootvader met de mondharmonica in Wien bleibt Wien en in het Zwerverslied. Een sextet bracht nog enkele hy permoderne, zeer progressieve stuk ken o.a. de „Sabeldans" van Katscha- turian, welke de liefhebbers in ver voering brachten. Nadat de voorzitter, de heer G. J. Wakka, een hartelijk woord van dank bracht aan de heer Boellaard en hem zeer terecht de lof voor deze avond toezwaaide, brachten de leden no;_ enkele uren in gezellig samenzijn door o.l.v. Frans Houps met zijn or kest „The O.K. Rhythm Stars". GOED SLOT VAN K. O. FILMVERHUUR K. O. te Leiden heeft de twee de filmserie „Humor en Film" met een meesterlijk filmpje van Curt Goetz besloten. „Hokus Pokus" is een Duitse humoristische film. Naar een algemene overtuiging bezit Duitsland niet het klimaat noch de voedingsbodem waarop de humor welig kan tieren. Deze film is een uitzondering of zij logenstraft deze bewering. Er bestaan verschillende vormen van humor; we kennen de grapjes en boerten der dikhuidigen, die lachen om situaties die opval lend humoristisch zijn. We kennen echter ook een subtiele humor, die moeilijk te definiëren is, omdat zij uit vele zeer vluchtige elementen is opgebouwd. Deze film bevat beide vormen. Het gaat over een rechtzaak. Een vrouw woidt er van verdacht haar man uit een roeiboot te hebben ge worpen. Het ziet er naar uit, dat zij veroordeeld zal worden, haar ver dediger lejde reeds zijn verdedi ging neer, maar dan komt een soort Mephisto die de verdediging over neemt en de bezwarende getuige nissen van de getuigen en de aan vallen van de officier van justitie op meesterlijke wijze ontzenuwt. Het proces krijgt een nieuwe sen sationele wending als de verdediger zich ontpopt als de wijlen de echt genoot van de verdachte, Deze film heeft buitengewone fil mische kwaliteiten, de verfilming van de beklemmende dialogen in snelle wisseling van beelden, ge filmd uit een bijzondere hoek, de aardige overgangen van rechtzaal naar circus, vallen op. OUD-STUDENTEN-OPPASSER TE LEIDEN OVERLEDEN. Op 77-jarige leeftijd is zaterdag in Leiden overleden de vroegere stu dentenoppasser Johan van Wijk. Het instituut van de studentenoppassers, een typisch Leidse instelling, is in de afgelopen tientallen jaren geleidelijk verdwenen, doch Johan van Wijk heeft tot voor enkele jaren gefun geerd als bediende van het colle gium van het Leids studentencorps, welke functie hij in 1915 had aan vaard. De vele duizenden oud-Leide- naren, die nu over de gehele wereld verspreid zijn en veelal vooraan staande maatschappelijke functies bekleden, herinneren zich deze mar kante figuur uit hun Leidse studie tijd. De begrafenis van het stoffelijk overschot geschiedt a.s. woensdag om 13.00 uur op de begraafplaats Rhijn- hof bij Leiden. BIOSCOPEN De films in de week van 1421 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De blauwe sluier", alle leeftijden. Lido: „De gevangene van de woestijn", 14 jaar Luxor: „Funny face", alle leeftij den. Trianon „Iets van waarde", 18 jaar. Rex: „Mannen zonder wet", 18 jaar. HET NEDERLANDS BALLET. Het bestuur van de Leidse Volks universiteit K. O. maakt er ons op attent dat er voor de voorstelling van het Nederlands Ballet o:l:v: So- nia Gaskell, welke uitvoering plaats vindt op woensdagavond, 19 maart a.s. in de Stadsgehoorzaal, nog ver schillende goede beneden- en bo- venrangen beschikbaar zijn. Deze plaatsen zijn te bespreken aan het bureau van de Volksuniversiteit, Plantsoen 25. Er zal voort een kleine wijziging worden aangebracht in het program ma, zoals dat in het maandboekje wordt aangekondigd. Het nummer Rhytme en Klank zal vervangen worden door de dans Annabel Lee. O.K.O.-klaverjasdrive. Op woensdag 19 maart a.s. wordt de jaarlijkse O.K.O. Paaseierenk! verjasdrive gespeeld in het parochie huis aan de Haagweg. Het inschrijf geld voor de drive, die om kwart voor acht een aanvang neemt be draagt een gulden. K.A.B.-avond. De K.A.B.-Hartebrug houdt heden avond in de foyer van het St. Aji- toniusclubhuis een kaartavond. Wel kom. Verbouwing winkelpand. Architect Jan Stigter te Leiden, heeft namens de firma Van Zwieten en Co., de verbouwing van het win kelpand Breestraat 150 opgedragen aan de fima W. v. d. Heyden, alhier. Chr. Huishoudschool te Leiden aanbesteed Hedenmorgen werd door architect J. F. Niepoth Jr. te Amstelveen na mens het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs voor Leiden en Omgeving, in de Ver gulden Turk openbaar aanbesteed: Het bouwen van een 17-klassige huishoudschool met gymnastiekiaal en transformatiehuisje op een terrein gelegen nabij de Toussaintkade te Leiden. Voor deze aanbesteding bestond zeer grote belangstelling, er waren niet minder dan 39 inschrijvers, wel ke van hoog naar laag als volgt hun prijs opgaven. Fa. Suickerbuik, Breda 2.002.000; J. Hoeben, Amsterdam f 1.004.700; N.V. Hillen en Roosen, Amsterdam 1.004.000; H. J. Strijk, Rijpwetering 1.002..700; Gesman en Zoetemeyer, Alphen a. d. Rijn 1.003.C00; J. van Rhijn en Zn. Katwijk aan Zee 1.002 000; J. Jansen Voorschoten 1.001.600. Aann.bedr. Den Ouden, Alphen a. d. Rijn 996.000; J. h. v. Erne, Utrecht 982.000; J. van Wieringen, Alphen Rijn 996.000; J. H. v. Erne, 982.000; 976.000; G. Evers, Bloemendaal 968.000; J. Jansen Nieuw-Vennep 964.000; Fa. Jac. van Riet, Leiden 956.000; V. de Vries. Haarlem 955.000; L. Guyt, Katwijk aan Zee 952.000; Fa. v. d. Bent en Zn, Was ser aar 947.000; Aann. Mij Fa C. J. Kiebert, Sassenheim 947.000; C. J. Strijk, Oegstgeest 946.000; Siebe- ,k. Wierden f 945.000; H. C. Geer- dink, Amsterdam 942.000; G. Huibs, Amsterdam f 934.000; Ing. Bur. voor Bouwnijverheid Oegstgeest f 926.600; Gebr. v. Putten, Heemstede f 912.000; G. B. van Hoek, Delft ƒ910 480; Fa Bakker, Den Haag ƒ902 000; fa. Schutte, Zaandam 900.000; K. de Winter, Rotterdam, 899.300; Lan geveld en Oosterom, Alphen aan den Rijn, 892.000; Jac. Slootweg en Zn., Valkenburg (Z.-H.), 886.000; Ver does en Vooys, Katwijk aan Zee ƒ884.700; De Lange en v. d. Plas, Oegstgeest, 883.860; C. v. d. Wiel, Ncordwijk f 883.000; J. van Noort, Benthuizen, 880.000; Hilgeman en Zn., Linschoten, ƒ875.000; J. Stolk, Driehujs-Westerveld ƒ871.500; N.V voorh. W. Geels, A'dam, ƒ866.000; J. de Vries en Zn., Purmerend, 864.580 Timmerman en Jansen, Krommenie, ƒ861.525. De raming was 882.870. De gun ning is aangehouden. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. Agenda Leiden MAANDAG, 17 MAART Kath. Vrouwengilde. „De vrouw en haar plaats in de wereld en de politiek." Lezing door Agnes Nolte. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. Club de Limetz. De heer De Ko ning over Oude Munten en Pannin- gen, Lezing en expositie. Royal, 8 uur nam. Oud Leiden. Lezing met licht beelden. De Lakenhal, 8 uur nam. Reisbureau Lissone Lindeman. Heropening, Breestraat 32, 4 uur nam. De Natuurvriend. Ledenvergade ring. Tropische Vlinders. Steen- schuur 6, 8 uur nam. K O-cursus. Kinderverlamming. Praeventieve Geneeskunde, Wasse- naarseweg. 8 uur nam. St. Antonius clubhuis Kaart avond K_A.B.-Hartebrug. Vrij entrée gratis consumptie, fraaie prijzen. Aanvang 8 uur n.m. DINSDAG, 18 MAART Kath. Nat. Bond voor EHBO afd Leiden, aanvang cursus, 8 uur R.K. Lyceum. Toeristische Filmavond. Lissone Lindeman, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. „Rondom de Maredijk", Gymnas- tiekuitvoering b.g.v. tweede lus trumviering St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. i K. O.-filmstudiekring. Filmzaal Rijksuniversiteit, Rapenburg. 8 uur nam. Ver. v. Boekverkopers. Charlotte Bollenstreek DONDERDAG 20 MAART a.s. om 8 uur in hotel VAN DER GEEST, Zeestraat, NOORDW1JKERHOUT. SPREKERS: Mr, H. W. VAN DOORN Partijvoorzitter S. MENKEN Wethouder van Leiden Toegangsbewijzen bij: Afdelingssecretariaat, Koninginneweg 54, Noordwijkerhout. Kohier, „Yvette". Schouwburg, 8 uur nam. R.K. Tennisver. „Unicum". Inlich tingen- en instructieavond. Cantine r.k. lyceum, Mariënpoelstraat. 8 uur nam. WOENSDAG, 19 MAART „Tuinbouw en Plantkunde". Gul den Vlies. 8 uur nam. Rozenkranskruistocht, St Petrus- kerk, kwart voor zeven nam. St. Agneslyceum. Lezing met lichtbeelden. Hans Alma over eigen werk. Zaal Maria Gijzensteeg, 7.30 uur nam. Ver. „Koninginnedag". Jaarverga dering. In den Vergulden Turk, 8 u. nam. VEGLO. Lezing-serie „Kent uw landgenoten uit Indonesië". Snouck Hurgronjehuis, Rapenburg 61, 8 u. nam. Kon. Ned. Nat.-hist. Ver. Lezing over Vulkanisme. Rijksmus. v. Geo logie en Mineralogie. Garenmarkt, 8 uur nam. Volkenkundige lezingen. „Swer- wers van die Woestijn", dr A. A. Gerbrands, Mus. v. Volkenkunde, 8 uur nam. K. O. Uitvoering Nederlands Ballet, Schouwburg, 8 uu mam. DONDERDAG 20 MAART Kath. Nat. Bond voor EHBO afd Leiden, vervolg cursus, 8 uur R.K. Lyceum. DE AVOND EN NACHTDIENST VAN DE APOTHEKEN TE LEIDEN Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Oegstgeest: Apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. meentebestuur de gemeentesecreta ris de heer D. C. Boekhoven, pastoor Bende van Noordwyk-Zee, de rector van het St. Jeroengesticht te Noord- wik, de overste van de Bissch. Nij- verh.school te Voorhout. De avond werd besloten met een toneeluitvoering, gegeven door de leerlingen van het Missiecollege, een prachtig slot van een voor pater rec tor onvergetelijke dag. Laatste Berichten TWEE „THUNDERSTREAK"- STRAALJAGERS VERMIST Twee F-84-F „Thunderstreak"- straaljagers van het 315 spuadron van de koninklijke luchtmacht zijn vandaag, na schietoefeningen op de Viiehors, niet op de basis Eindhoven teruggekeerd. Vermoed wordt, dat lij tussen Enkhuizen en Volendam in het Usselmeer gestort zijn, aldus deelt de luchtmachtvoorlichtings dienst mede. Drie toestellen waren naar de Viie hors vertrokken en daarvan is al leen dat van de vluchtcommandant op de basis Eindhoven teruggekeerd. De vluchtcommandant noch de ba sis hebben van de twee vermiste toe stellen een mededeling over moei lijkheden ontvangen. Gezien hun brandstofvoorraad kunnen zij op dit ogenblik echter onmogelijk meer in de lucht zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN Zilveren priesterfeest p. S. van der Meer Zondag was het de dag, dat 25 jaar geleden pater Silvanus van der Meer o.f.m., rector van het St. Willibror- dus-Missiecollege. de H. Priesterwij ding ontving. Het was te voorzien, dat deze dag niet onopgemerkt zou voorbijgaan, hetgeen wel is uitge komen. De Harmonie Katwijk, die reeds herhaaldelijk van de Aula van het college gebruik maakt, bewees reeds zaterdagmiddag haar erkente lijkheid door pater rector een muzi kale ovatie te brengen. Om alvast in de stemming te komen kwam het ge zelschap Steenvoorden uit Noordwijk voor de inwoners van het Missie college een uitvoering geven, een mooie gezellige avond. De grote dag, zondag, werd ingezet met een plechtige H. Mis opgedra gen door de feesteling met assisten tie van pater Mauritius als diaken, pater Fedastus als subdiaken en pa ter Antoninus o.f.m. als presbyter assistens. Des middags was er receptie, waarvan een buitengewoon groot ge bruik gemaakt werd om pater rector te complimenteren. We zagen daar o m. pastoor Van de Vliet, afgevaar digden van de Or. jevereniging, be stuursleden van de R.K. Midden standsvereniging, bestuursleden van Harmonie Katwijk, namens het ge- Te Cape Canaveral is vandaag een Vanguard-raket met een kleine kunstmaan afgeschoten. De Amerikaanse marine heeft te voren laten weten, dat de lancering hoofdzakelijk als proef is bedoeld en dat het niet zeker is, dat de kunst maan in haar baan zal worden ge- biacht. De Amerikaanse marine heeft eer der twee keer zonder succes een Vang-uardraket met een kunstmaan afgeschoten. De Vanguard is een drietrapsraket. Marktberichten LEIDEN 17 maart. Groente. An dijvie 57; Kroten, gekookt 16-19; Boe renkool 2344; Rode kool 12—14; Gele kool 14—15; Prei 2842; Spi nazie 73—1; Stoofsla 64—83; Sprui ten A 30—1.14; Spruiten B 65—1.00; Uien 10—21;Waspeen 20—42; Witlof 37—1.05 per 100 kg. Bloemkool 83; Sla A 18—25; Sla B 13—21 p. 100 st. Raapstelen 7-11; Radijs 21—30; Sel derij 89 per 1C0 bos. ROTTERDAM, 17 maart. Vee. Aanvoer 1801: 1143 vette koeien, 658 varkens; vette koeien le kw. 3.00 3.35, 2e kw. 2.70—3.00, 3e kw. 2 50— 2.70, varkens le kw 1.82, 2e kw. 1.80. 3e kw. 1.78. Vette koeien aanvoer iets kleiner, handel redelijk goed prijs houdend, prima's boven notering; varkens aanvoer korter, handel vlot, ruim prijshoudend, enkele prima's boven notering. De tipgevers dingen bovendien mee in onze niéuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie ;maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. TIJDRACE Zaterdag 8 maart j.l. heeft op de rijksweg Den HaagAmsterdam nog een klein incident voorgedaan, dat gelukkiger wijze voor beide par tijen nog goed is afgelopen. Het be gon op de Kagermotorpont. Mej. P. v. Ruiten, berijdster van een brom fiets daagde de heer J. Clemens, bestuurder van een Matchless 500 cc, uit om met haar een snelheids- wedstrijdje aan te gaan. Mej. Ruiten kreeg een voorsprong van de Kaag naar Hoofddorp en er zou om 4 uur gelijk gestart worden. Nadat mej. P. v. Ruiten plm. 15 min. had gebromd, vloog haar, met een oorverdovend lawaai, de heer Clemens voorbij. Na een half uur gewacht te hebben op de afgesproken plaats in Amsterdam dacht de heer Clemens, terug te rij den om zijn triomf te tonen aan zijn rivale, die hij al spoedig ontdekte aan de kant van de weg met enige ontvellingen en een" beschadigde bromfiets. Op de vraag, van de heer Clemens, waaraan dit ongeluk was te wijten, antwoordde zij: „U reed mij met zo'n snelheid voorbij, dat ik in de veronderstelling was, dat ik stilstond en ik stapte af, vandaar deze gevolgen." Ingez. door L. H. Hoogenboom Wilhelminalaan J, De Kaag. DINSDAG RECLAME 500 gram Runderlappen 1.68 150 gram Plockworst 0.68 WOENSDAG Heeft U al kennis gemaakt met ons Keurgehakt met zak je kruiden 1.68 per 500 gram? 150 gram Pekelvlees Vet rookspek 0.75 Mag. rookspek 1.30 Verse worst 1.50 3 pakjes rundvet 1^ Alles per 500 gram Alles per 500 gram Rolpens 44 ct. per 100 gram. KOREVAARSTRAAT 4 TELEF. 20179 Leidse Matrassenfabrieken HANSENSTRAAT 71—73 Leiden, vragen voor directe indiensttreding ENIGE NETTE machinestiksters ENIGE NETTE leerling- machinestiksters Geboden worden: goed loon en provisie. Aanmelding iedere werkdag van 96 uur bij de fabriekschef. Wasmachines f 395. met sneldroger. merk Al- ba Lien, onverwoestbaar, gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk eoed- kooer. Ook od gemakke liike betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwijk- Zee weg 1. Katwiik/Zee. X 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, noff krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 6668. Eigen financiering, tel. 31292. 2* le'-reen is enthousiast als wil uw matras over trekken met damast Een één-Ders vanaf f 19 50; twee-oers. vana, f 26 50 Smits bedden en tapiiten- magaz Mare 98. Vrouwen, «teeg 9 tel 23913 5? Wouderverfü! Hoe be staat 't. lx verven en klaar is Kees. Spiegel! oge glans. Enorme dekking. Gemakkelijk verwerkbaar Alleenverkoon van dezr emaille-vcrf. Demonstratif Rich. J. Blok. Hogewoerd 62. Erkend schilder-behan ger. TROOST HAVEN 17 Telef. 21664 Coard Meubelplaat 2* Kinderrliwielen f 25.— goedkoper. Door aankoop van enorme partij kinder rliwielen voor jongens en meisjes rr i-emnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 56.— alleen con tant Fa, Dusoswa. Turf markt 2. Leiden: Kerkstr 48. Noordwijk; Zeeweg 1. Katwijk/Zee. 2 Hoest uw ki"d? Natter - r ann's Melrosum Forta helof. lost taai slijm op smaakt goeu Flacon f2.— b" elke drogist 2* Wij betalen veel geld voor gebruikte eoederen zoals radio's stofzuigers, pick ud's gram.-motoren electr. motoren, meubelen, fietsen, brom- en motor fietsen. auto's enz In- en Verkoop G. van Vliet Janvossensteeg 34. 3P Huishondies. Pracht diertjes, zeer klein, kern gezond. Goudgele boxers. Keuring toegestaan. Teu- ..issen. Lange Raamsteeg 45, Leiden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3