Het missiewerk op Nieuw Guinea rnuus-rauK Twee gezagvoerders door de KLM-directie ontslagen Bezoek Brits koninklijk paar voor de t.v. DE KLEINE De zon uit en thuis Vrouw gedood ZATERDAG 15 MAART 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 Eigen programma voor Engelse jeugd De Nederlandse Televisie Stichting zal een belangrijk aantal uitzendin gen wijden aan het bezoek van het Britse koninklijke paar aan ons land. Vele hoogtepunten van het bezoek sollen als directe reportages worden uitgezonden en via het Eurovislenet ook in Engeland en andere Europese landen te zien zijn. Op vrijdag 21 maart zal ter Inlei ding van dit bezoek door de NTS een film worden uitgezonden over Enge land, die men „Sympathie en Thee" noemde. Deze film van een uur werd samen gesteld uit filmmateriaal, dat de BBC ter beschikking stelde. Op de dag van aankomst der hoge gasten, dinsdag 25 maart, zullen twee reportagewagens in Amsterdam zijn om de gebeurtenissen te registreren. Eén reportageploeg, met o.a. een ca mera op een schip, zal zich bevin den in de omgeving van de Prins Hendrikkade. De „drijvende camera" is extra ingelast om de Brittannia en de begroeting door prinses Beatrix goed te kunnen zien. De tweede re portagewagen bevindt zich op de Dam, vanwaar de tocht langs het Damrak, de gebeurtenissen bij het paleis en de kranslegging op de Dam kunnen worden geregistreerd. Deze reportage, die van half elf tot 12.15 zal duren, wordt o.a. uitgezonden door Engeland, België, Duitsland en Italië. Des avonds van 8.15 tot 10 uur zal de NTS via telerecording de repor tages van de morgenuren volledig herhalen. Daarna volgt een filmover zicht van de eerste dag van het be zoek, om 10.10 gevolgd door een di recte uitzending uit het Concertge bouw. In een uitzending van een uur, ook door vele andere landen bit- gezonden, zal men de koninklijke gasten zien arriveren, waarna het Concertgebouworkest de volksliede ren zal spelen, gevolgd door de ouver ture „Cyrano de Bergerac" van Jo- han Wagenaar en de Enigma-variaties van Edward Elgar. Verkiezingen. Op woensdag 26 maart zal van 19.30 tot 19.45 een filmoverzicht worden uitgezonden van de tweede dag van het bezoek. Na het gewone TV-programma zal om 22 uur een di recte reportage volgen uit de Ridder zaal in Den Haag, waar door de Ne derlandse regering een receptie wordt aangeboden. Tussen 22.30 en 1 uur 's nachts zullen verkiezings uitslagen worden uitgezonden in sa menwerking met de verkiezing; - dienst van het ANP. Deze uitzending wordt om 23 uur onderbroken voor een extra filmoverzicht van de twee de dag. Tussen 17 uur en 17.30 zal op don derdag 27 maart een directe repor tage worden gegeven van de Park kade te Rotterdam en de inspectie van de erewacht. Na het gewone stu dioprogramma volgt om 22 uur een film-overzicht van de derde dag, di rect gevolgd door een directe repor tage uit Rotterdam van het vertrek der koninklijke gasten. Vrijdagavond, 28 maart tenslotte, zal van 21.30 tot 22 uur een film overzicht worden uitgezonden van het gehele bezoek. Op woensdag 26 maart zal de re- portageploeg van de NTS ten behoej-1 ve van de schooltelevisie der BBC j een directe reportage verzorgen van I de Rotterdamse haven. Het zal de eerste maal zijn, dat de Engelse schooljeugd via het Eurovisienet een direct programma ziet. Ten behoeve van een vlot functio neren van de uitzendingen der BBC, is door de NTS voor een gehele week van 24 tot 31 maart aan de Engelse I TV-medewerkers de studio Irene te Bussum ter beschikking gesteld. Verscheidene medewerkers van de BBC, o.a. reporter Richard Dimbleby, I die voor de reportages van het ko- i ninklijk bezoek in ons land zijn, wer- j ken namelijk ook mee aan andere programma's. Deze medewerking j geschiedt dan via het Eurovisienet van uit Bussum exclusief voor de BBC. 88e Paasveetentoonetelling te «iotterdam Georganiseerd door de afdeling Rotterdam, Schiedam en omstreken I van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw wordt op 25 maart a.s. op het terrein van de Veemarkt te Rotterdam de 88ste Paasveeten- toonstelling gehouden. Waren er vorig jaar 270 inzenders met ongeveer 1.000 stuks vee, op dit ogenblik zijn er reeds meer dan 300 inzenders met naar schatting 1.100 stuks, die naar de 350 prijzen zullen meedingen. Er zijn inschrijvingen uit geheel westelijk Nederland. Dit jaar zullen meer jonge stieren dan anders te zien zijn, omdat voor het eerst een verkoopsklasse voor deze dieren is ingevoerd. Openbaarmaken uan adviezen Regering vraagt geen oordeel van colleges Minister-president dr. W. Drees heeft op de desbetreffende schrifte lijke vragen van het Tweede Kamer lid de heer Romme geantwoord, dat hij reeds uitvoering gegeven heeft aan zijn toezegging van 16 oktober 1957 om aan het kabinet de vraag voor te leggen of men de vaste col leges van advies en bijstand naar hun oordeel over al dan niet openbaar making hunner adviezen zal vra gen. Wat het oordeel van de regering terzake betreft, deelt de heer Drees mede, dat het resultaat van het kabi netsberaad is geweest, dat niet is t overgegaan tot het vragen van het I oordeel van de vaste colleges van ad vies en bijstand over al dan niet open baar maken hunner adviezen. Intussen is afgesproken, dat de ministers bijzondere aandacht zullen schenken aan de vraag of er geval len zijn, waarin meer dan tot nu toe tot publikatie kan worden overge gaan. Uiteraard is in dit verband in cidenteel overleg met de daarbij be trokken commissies niet uitgesloten, aldus minister-president Drees. Bestelwagen te water Twee doden bij Bergschenhoek Gistermorgen vroeg heeft zich on der Bergschenhoek een ongeval voorgedaan, dat het leven heeft ge kost aan de 32-jarige draaier G. M. Wiggelinkhuizen en de 64-jarige J. Westenburg beiden uit Rotterdam. Een bestel wag entje, waarmee vijf mannen onderweg waren naar hun werk (een fabriek in Bergschen hoek) reed tussen Terbregge en Bergschenhoek langs de Rotte, toen de bestuurder moest uitwijkui voor een fietser. De auto begon te slin geren en reed tegen een brugleu ning op. Twee banden knapten en toen schoot de bestelwagen 't water van de Rotte in. Op de voorbank zaten drie personen, die zich wis ten te redden. In het wagentje op de achterbank zaten nog twee man nen, die bekneld raakten onder de losgeraakte achterbank. Enige tijd later werden zij uit de auto gehaald en met de meeste spoed overge bracht nar het ziekenhuis Bergweg te Rotterdam, waar na aankomst de dood werd geconstateerd. (Vervolg van pag. 7). zijn veel te groot om geregeld door zo'n toestelletje te worden bevlogen. Dat moet er gebeuren wanneer het pech heeft of averij oploopt bij het landen of als het op vervangende onderdelen staat te wachten op een missiepost dui zend kilometer van Hollandia ver wijderd. Alles zal afhankelijk worden van dit vliegtuigje. Hij zal straks werkelijk gaan vlie gen, de Cessna, maar het is slechts het begin van een werk, dat onher roepelijk voltooid zal moeten worden. Deze onderneming is met dat ene toestelletje zo geweldig trefbaar, dat feitelijk niet gewacht zou kunnen worden met het aanschaffen van min stens nog een vliegtuig. Maar het geld hiervoor ligt niet voor het op scheppen. De aanschaf is „slechts" 60.000 gulden, maar daar komt nog het een en ander bij als werkplaats uitrusting, boordradio en de kosten, welke de aanleg van airstrips vergt. Een uur vliegen komt op een 75 gulden te staan. Met honderdduizend gulden kom je een eind, maar je bent er nog niet. Maar het geld voor het eerste toestel is er gekomen en het tweede mag geen utopie zijn; het is een dwingende noodzaak. Wij, al lemaal, mogen het niet bij deze ene Cessna laten. Naast Gods onmisbare steun en ze gen kan ook de hulp van mensen onzegbaar veel goeds bewerken. Wij menen, dat iedereen, zonder dat hij per sé met pater Vergouwen zelf heeft gesproken, van de ernst van de zaak doordrongen zal zijn. Geen sportvliegerij Hebben wu Nederlanders niet voor het forum der gehele wereld beloofd, dat wij Nieuw Gui nea zouden helpen uit zijn menson waardig bestaan op te heffen? Moe ten wij niet bewijzen, dat wij geen stel. kolonialisten zijn, zoals in som mige landen en niet alleen van achter het IJzeren Gordijn wordt beweerd? Wat het gouvernement op Nieuw Guinea doet op haar wijze, doen onze missionarissen op hetzelf de vlak en brengen bovendien een stroom van genaden mee: Wings of mercy, hebben de paters-piloten het genoemd, „Vleugels der genade". Het is heus geen sportvliegerij, wat daar straks boven de moerassen en onherbergzame dalen bedreven wordt. Missionarissen zijn werke lijk niet alleen idealisten, maar ook mensen met een plichtsbesef en sterk gevoel voor rechtvaardigheid en zij zullen nóóit nalaten, de stem van hun geweten te volgen en dat ten uitvoer zich geroepen weten, ook al zouen trachten te brengen, waarvoor zij zich geroepen weten, ook al zouden zij geen enkel succes van hun wer ken en zwoegen zien. Wij kunnen echt niet veel doen, ook wij hebben in onze eigen kring een taak, maar wat lijkt deze gering bij hetgeen pa ter Vergouwen en zijn collega's te wachten staat 60.000,— Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van '&-Hertogenbosch, zal op 22 maart a.s. in de parochiekerk van de H. Thomas a Villanova te Nijmegen de volgende H. Wijdingen toedienen: Subdiaco naat aan de eerw. fraters E. Vrijsen, W. Verhappen, B. Smetsers en C. Heemskerk van de Orde der der Augustijnen; J. Janssen, F. Simons, J. Bouman, J. Boex, P. Dielwart, W. Achilles, J. Jansen, L. de Jong, G. Pielage, J. v. Amerongen, C. Spruijt, J. Klappe, G. Goes, L. v. Buchem en A. Stikvoort van de Orde der Domini canen; C. Hoefs, C. Smits, P. Tegen- bosch en H. Ruigrok van de Congre gatie der Paters van 't Allerheiligste Sacrament; J. Boekx van de Sociëteit der Paters Montfortanen. H. Priesterschap aan de eerw. fra ters Th. Balm en A. Cornelissen van de Orde der Augustijnen; B. v. d. Heuvel en B. Oude Rengerink van de Orde der Cisterciënsers van het Klooster Mariënkroon te Nieuwkuijk; C. Joore en R. van Tellingen van Paters Oblaten van de H. Franciscus van Sales. NOG NET OP TIJD GERED Een Rotterdamse hoofdagent van politie, die juist op zijn route voor bij kwam en hulpgeroep hoorde, heeft de 9-jarige Willem Hollaar nog net op tijd van de verdrinkings dood kunnen redden. Vijf minuten tevoren had de jongen bij een aan legsteiger voor plezierbootjes van een bootje op een vlot willen sprin gen, maar de sprong mislukte en hij ging kopje onder. Toen hij boven kwam kon hij zich nog aan oen paal van de steiger vastklemmen, maar toen de politieman hem opmerkte was hij de uitputting nabij. De red ding was daarop spoedig geschied en de knaap werd onder geleide naar huis gebracht. Met gemengde gevoe lens van spijt, leed vermaak en zorg voor de toekomst, klikt heel de wereld naar het eilanden rijk Indonesië dat door een bloedige burgeroorlog wordt verscheurd. Juist op het ogenblik dat de krijg zich toespitst, wordt daar een vreemd, „op een mens gelijkend dier" gevangen, een we zen, dat tot dusver alleen in de sagen voortleefde. Het is alsof het geteis terde land vol schaamte de aandacht van het ver schrikkelijke gebeuren wil afleiden, voor de we reld, die de oorlog moe is. In dat geval heeft het ze ker de roos getroffen want na de vondst van een schedel, die ongetwijfeld aan een prehistorische mens toebehoord zou heb ben, had Sumatra nooit veel meer van zich doen spreken op het gebied van de paleontologie. Zou de eens gevonden öfchedel misschien van een vreemd schepsel zijn, zoals dat thans gevangen is? En wat is dat voor een we zen? We weten het niet en we twijfelen eraan, oi we het wel ooit zullen we ten, want de kans is niet denkbeeldig, dat de oorlog alle wetenschappelijke vorderingen en navorsin gen zal wegvagen. Inmid dels doet ook de „ver schrikkelijke sneeuwman" van de Himalaya weer opgeld. De afgelopen jaren zijn da toppen van deze „der de pool van de wereld" steeds intensiever het on derwerp van allerlei ex pedities geweest en hoe meer mensen er boven kwamen, hoe meer er be richten meebrachten over grote voetsporen en ge heimzinnige wezens, die men bij determinatie er gens tussen aap en beer zou willen plaatsen. Aan vankelijk dachten de ge leerden aan hallucinatiei en stopte men met een meewarig gezicht ver moeide bergbeklimmers met een warme kruik in bed. Thans schijnt zo on geveer het aantal bedden te klein om allen op te nemen, die de aanwezig heid van de sneeuwman ervaren te hebben. De in heemse herders, die mei hun kudden op de hoge berghellingen weiden, achten het geen sprookje de sneeuwman bestaat! Het is een groot beest, dat soms rechtop, dan weer op handen en voeten loopt Het is donker van huidskleur, bedekt met lang, wollig haar en heeft armen, die hem tot de voeten reiken. Na de Himalaya-expe- ditle in 1951 vertelde de Sjerpa-gids Sen Tensing aan Eric Shipton, die van het gezelschap deel uit maakte, dat hij „twee jaar geleden met een aan tal andere Sherpa's één van de sneeuwmannen had gezien op een afstand van ongeveer tien meter. Dat was bij Thyanghoche. Hij beschreef haar als half mens, half dier in staande houding en met een lengte van 1.65 me ter Het had een grote puntige kop; het lichaam was bedekt met roodbruin haar maar het gezicht was onbehaard. Dr. Edouard Wyss-Du- nant, leider van de eer ste Zwitserse Everest- expeditie zegt, dat de door hem gevonden spo ren, de indruk van vijf te nen toonden, waarvan slechts drie van klauwen voorzien waren. De duim was meestal naar achte- ren gekeerd en diep in gesneden. Bij twee af drukken zag ik aan de achterkant van de hiel twee driehoekige indruk ken, waarschijnlijk van plukjes haar. Het waren de sporen van viervoe ters, die in familie leven. Hun gewicht is ongeveer 100 kilo en het zijn zool- gangers met vijf tenen. Het enige voedsel, dat een levend wezen kan vinden in het barre ijs landschap van de Everest zijn de Pica's of Tibetaan se fruithazen, planten- eters, die tot een hoogte van bijna zes kilometer voorkomen. Maar met een beetje goede wil kunnen wij zonder moeite zorgen, dat de Wings of Mercy blijven vlifc gen. Wat zou het ontzettend zijn, als wij die jonge kerels daarginds lieten zitten met wat ze nu hebben, waar geen kink in de kabel behoeft te ko men of alles ligt in duigen. Wij heb ben van pater Vergouwen een num mer gevraagd waarop financiële bij dragen zouden kunnen binnenkomen: postgiro Wings of Mercy 19809 t.n.v. Raiffeisen Bank Amstelveen, post bus. 20. De papoea's zijn nog wel eens met schelpen tevreden, maar een vlieg tuigfabrikant is beter bij de tijd en ook de benzine borrelt nog niet zo maar uit de grond bij een missiepost. En het is ook niet, omdat deze jonge priesters nu eenmaal zo graag in de lucht zitten. Op de dag van hun Wijding waren de gedachten wel er gens anders Pater Verheyen (links) kan men op luchtvaartgebied ook niet veel meer w(js maken. Conflict scherpt zich toe De directie van de KLM heeft zich gedwongen gezien ontslag op staande voet aan te zeggen aan de gezagvoerders J. F. de Laat en L. Metz. De reden hiervoor is gelegen In door hen op 13 maart „publieke lijk gedane mededelingen omtrent de KLM, welke van zodanige aard en strekking waren, dat het voort zetten van het dienstverband niet langer mogelijk bleek". Het bestuur van de vereniging van KLM-vliegers heeft vrijdag avond laat besloten, een buitenge wone algemene ledenvergadering uit te schrijven, welke vanavond in het Carltonhotel te Amsterdam wordt gehouden. In verband met het feit, dat deze bijeenkomst op zo korte termijn moest worden uitge schreven, werden oproepen voor de ze vergadering per advertentie in de dagbladen geplaatst, telegram men verzonden en andere vliegers telefonisch gewaarschuwd. De Nederlandse vlieger J. F. de Laat, woonachtig te Amsterdam, werd voor een onderhoud bij de di rectie van de KLM geroepen, waar in de president-directeur, de heer I. A. Aler, mededeling heeft gedaan van het ontslag, dat op staande voet is aangezegd. Gezagvoerder De Laat vliegt op de midden-Atlantische route. De Engelsman Lionel Metz, woon achtig in Zwanenburg, is sedert 1947 bij de KLM in dienst. Hij is vroe ger chef-vlieger op de Djakarta- route geweest en sedert enige tijd vliegt hij op de noord-Atlantische lijnen. De heer Metz was vrijdag ochtend per vliegtuig wegens parti culiere omstandigheden naar Lon den gevlogen en kwam des avonds om tien uur op Schiphol terug. Daarna had in het vluchtproduktie- gebouw het onderhoud tussen de heer Aler en gezagvoerder Metz plaats, in tegenwoordigheid van en kele andere leden van de directie. Belde gezagvoerders waren ver baasd, aldus verluidt in vliegers kringen, over dit op staande voet gegeven ontslag. Men wenste zich van verder commentaar te onthou den, maar stipte wel aan, dat de donderdagnacht na afloop van de vliegersvergadering aan de journa listen verstrekte mededelingen niet door hen persoonlijk waren ver strekt, maar voor en namens de vereniging. De heren De Laat en Metz spra ken toen hun ernstige bezorgdheid over de gang van zaken bij het ont slag van- 3 KLM-vliegers uit en zij spoorden minister Suurhoff aan een oordeel te vellen in de salariskwes tie, waarin de vliegers nu al langer dan 2 jaar met de KLM-directie van in de T.H. te Delft Altijd binnen zitten en studeren wordt zelfs de studenten van de TH. te gortig. Hoewel ze doorgaans min der romantiek en menselijke gevoe ligheid behoeven dan andere mensen van hun leeftijd willen ze toch ook de zon wel eens zien in de weinige uren dat die aan de hemel staat. Daarom hebben ze in de sportzaal van hun hogeschool een hoogtezon opgesteld, die voor tien stuivers-in-de-gleuf voorziet in hun tekort aan zonnestra len. Het stralingsveld is zo groot, dat tien studenten tegelijk in het zonne tje gezet kunnen worden: Een stui ver per hoofd is niet te bezwaarlijk. mening verschillen. De vliegers achten hun salaris te laag in verge lijking met dat van collega's van andere luchtvaartmaatschappijen. Zowel de heer De Laat als de heer Metz hebben geweigerd dit ontslag te aanvaarden. Zy behou den zich alle rechten voor en zijn eventueel van plan de rechtmatig heid van dit ontslag tot in hoogste instantie te betwisten. Het bestuur van de vereniging van KLM-vliegers heeft een tele gram gezonden aan de IFALPA, de internationale federatie van vlie gerorganisaties, waarbij 16.000 vlie gers zijn aangesloten. In 't telegram werd de federatie op de hoogte ge bracht van het ontsla, der beide KLM-gezagvoerders en de redenen, waarom dit ontslag werd gegeven. Naar aanleiding van het feit, dat de KLM-vliegers op minister Suur hoff aandrang hebben uitgeoefend zijn oordeel over de salariskwestie binnen een week uit te brengen, heeft het ministerie van Sociale Za ken verklaard, dat de minister zich geen ultimatum laat stellen en het liet weten, dat de minister zich uit sluitend zal uitspreken over de vraag of de KLM-vliegers minder verdienen in vergelijking met hun collega's in andere landen. Straalkachel in badkamer Gisteravond is in haar woning aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam de 49-jarige mevrouw C. A. C. Gru wel in de badkamer met de elektri sche stroom in aanraking gekomen. Vermoedelijk heeft zij een elektri sche straalkachel willen verzetten en heeft zij daarbij de stroom door het lichaam gekregen. Buren, die hoor den gillen, hebben haar man gewaar schuwd en deze heeft in de badkamer onmiddellijk de stop weggetrokken. Zijn vrouw was toen echter al overle den. LAFFE DAAD Een 82-jarige invalide te Rotter dam had, toen hij uit zijn invaliden wagentje gestapt was, de twee stok ken waarop hij bij het lopen steu nen moest even tegen de gevel van zijn woning gezet, omdat hij het karretje wilde afdekken. Toen hij naar binnen wilde gaan, had iemand de stokken meegenomen. Ze zijn niet teruggebracht en daarom heeft hij aangifte bij de politie gedaan. „Gevaar voor herhaling" Dan maar een andere koers Was het bij die ene, spontane lief. kozing gebleven, dan zou de Officier bij de Haarlemse rechtbank misschien anders geëist hebben. Nu echter een psychiatrisch rapport „gevaar voor herhaling" aanwezig achtte, meende hij, dat de beklaagde maar zo lang mogelijk verboden moet worden, achter het stuur plaats te nemen. Die ene omhelzing van zijn vrouw was er nl. de oorzaak van, dat een 38-jarige publicist uit Noord wijk aan Zee rijdend op de drukke Rijksweg 4 in de Haarlemmermeer, de weg uit het oog verloor en de macht over het stuur kwijtraakte, waardoor hij met zijn capriolen het verkeer ernstig in gevaar bracht. Als er werkelijk gevaér van her haling van die ene en niet de eerste omhelzing bestaat, dan vra gen we ons af of die eis van honderd gulden boete en intrekking van het rijbewijs voor de tijd van vijf jaar niet te hoog is. Nu kan de man zijn neigingen volgen, zonder door een autostuur gehinderd te worden. Uitspraak 27 maart a.s. De emigratie naar Canada onveranderd Beriohten over de werkloosheid in een aantal landen, een publikatie in een der Engelse dagbladen over de werkloosheid in Canada, die tot een grote terugkeer zou leiden bij de emigranten aldaar een publikatie, die iater voor een groot deel werd herroepen en de bekende seizoen werkloosheid in Canada in de win termaanden, waren aanleiding bij de regeringscommissaris voor de emi gratie nadere inlichtingen over de toestand in Canada in te winnen. Mr ir B. W. Haveman zei ten aan zien van het op de toekomst af te stemmen emigratiebeleid, dat de ont wikkeling van zaken in Canada zo danig is, dat er geen enkele aanlei ding is de emigratie-politiek met be trekking tot Canada te wijzigen. Ook de maatschappelijke organisaties hul digen die mening, hetgeen in dit ver band niet zonder betekenis is. Bij de betrokken vevoersondernemingen is gebleken, dat de boekingen niet af wijken van die in andere jaren. Wat de werkloosheid in Canada betreft werd van de Nederlandse immigratie attaché aldaar vernomen, dat de werkloosheid onder de Nederlanders in Canada goen afspiegeling is van de algemene werkloosheid. De toe stand bij de Nederlanders ligt gun stiger. Men was het er over eens, dat hij behoudens enkele individuele gevallen geen zorgen baart. Nu valt de bekende Canadese sei zoenwerkloosheid dit jaar samen met de in vele landen gesignaleerde gro tere werkloosheid. Voorts deed zich in Canada de omsta .digheid voor, dat er het vorig jaar 120.000 emi granten méér zijn opgenomen dan in 1956, in welk jaar het aantal emigran ten, dat werd ontvangen 280.000 be droeg. Het algemene beeld is dus dit jaar iets anders. Van de zijde van de regeringscom missaris werd er opnieuw op gewe zen, dat het by emigratie naar Ca nada van belang is, dat men er tijdig voor het winterseizoen arriveert. Komt men in Canada in de maanden april, mei en juni, dan heeft men tyd zich te vestigen voor het wintersei zoen aanbreekt. Ten aanzien daar van mag worden opgemerkt, dat die seizoenwerkloosheid in Canada een normaal versdhynsel is. Daarmee wordt rekening gehouden Het loon peil in de beroepen, die jaarlijks door die seizoenwerkloosheid worden ge troffen, is erop afg< -temd Datzelfde geldt met name voor de automobiel industrie en de toeleveringsbedrij ven. Het werkloosheidscijfer in Canada ligt iets hoger dan normaal, maar het behoeft geen onge** sthe'd te baren. Daarbij komt, dat de seizoenwerk loosheid over het hoogste punt heen is. Er bestaat daarom geen enkele aanleiding de emigratie-politiek ten aanzien van Canada te wijzigen, zo deelde de regeringscommissaris voor de emigratie mee. Met goedkeuring van het episco paat is besloten tot fusie van de tijd schriften Archief voor de geschie denis van het aartsbisdom Utrecht" en „Haarlemse Bijdragen" en is het nieuwe interdiocesane tiidschrift voor kerkgeschiedenis van de Katholieke Kerk in Nederland opgericht. Hierbij hebben zich behalve het aartsbisdom Utrecht eh het bisdom Haarlem ook de diocesen Groningen, Rotterdam en Breda aangesloten. Nog in de loop van dit jaar hoopt men met de eerste aflevering ervan uit te komen. Tot de fusie is besloten, om dat door de nieuwe verdeling van de bisdommen de basis kwam te verval len, waarop „Het Archief voor de geschiedenis van het aartsbisdom Utrecht" en de „Haarlemse Bedra gen" steunden. Het nieuwe tydschrift krygt tevens een wijdere strekkisg namelijk voor de Kerkgeschiedenis van geheel de Nederlandse Kerk provincie of althans voor het gebied van het middeleeuwse bisdom Utrecht en van de vroegere Hollandse Missie.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8