KVP-Leiden koos een nieuw afdelingsbestuur Golden Rock Steelband uit de West J. P. A. van Vloodorp nam afscheid van Rotterdamse Bank Prot. Chr. cadidaten voor Leidse Raad ZATERDAG 15 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA i Ledenvergadering onder leiding van Kringvoorzitter Leden van de K.V.P., afdeling Leiden, hebben gisteravond in een geheel gevulde Burchtzaal een nieuw bestuur gekozen. De vergadering stond onder leiding van de voorzitter van het Kringbestuur, dat in de overgangsperiode na het aftreden van he oude afdelingsbesuur, de belangen van de afdeling heeft behartigd. Om misverstanden te voorkomen, aldus verklaarde de voorzitter, de heer A. C. Deerenberg aan het begin van de bijeenkomst, heeft men speciale stembiljetten laten drukken, waarop de namen stonden van de 19 candidaten, die bij het Kringbestuur waren ingediend. De K.VJP.-leden konden in ruil voor hun handtekening die op de presentielijsten geplaatst werden ter controle van de ledenlijsten, een stembiljet in ontvangst nemen. Men zal begrijpen, dat deze werkwijze, die overigens getuigde van de stipt heid, waarmede het Kringbestuur de verkiezing wilde houden, enige tijd vroeg. fUlr van H*> Pool bestuur beschikbaar wilden stellen. IVir* J* Vdu UC t LÏCI t wij moeten nu een streep onder nrTil-for aUes Plaatsen» aldus de heer Dee- voorzilicr renberg, en opnieuw beginnen". Het is noodzakelijk in het belang van de Toen elk lid van een stembiljet gemeenteraadsverkiezing en niet was voorzien, sprak de voorzitter een minder voor de verkiezing voor de ernstig openingswoord, waarin hij Provinciale Staten. Als het gaat om zich verheugd toonde over zulk een specifiek katholieke zaken, zo be grote belangstelling van de leden.toogde hij, is er steeds sprake van „Men spreekt wel eens over gebrek twee bevolkingsgroepen, nl. de ka- aan medeleven, de afdeling Leiden I tholieken en de niet-katholieken. An- heeft daar op dit moment niet over deren sluiten zich aaneen. Is het dan te klagen. Hij hoopte, dat het echte geen zaak zelf zo sterk mogelijk te politieke belangstelling zou zijn, en staan? geen „politiek in de politiek". Hij In het belang van het goede ver wees op de belangrijke plaats, die de loop van deze vergadering meende stad Leiden in de Randstad Holland I hij, dat het goed zou zijn discussies inneemt. Daarom- is het van belang, I toe te laten, onder voorwaarde, dat dat de katholieken in de gemeente-1 oude zaken niet opgehaald zouden raden zo sterk mogelijk vertegen-1 worden. De gelegenheid de candida- woordigd zijn. Het gaat hier niet al-1 ten aan te bevelen wilde hij gaarne leen om het aantal, maar ook om de open laten. Na nogmaals een ernstig kwaliteit van de gekozenen, het gaat beroep op de leden te hebben ge er om dat de bevolking zo veelzijdig daan te stemmen naar eer en gewe- mogelijk vertegenwoordigd is. De ten, en het gekozen bestuur volledig KVP stelt zich op het standpunt, datvertrouwen te schenken, stelde hij iedereen een kans moet hebben ge- de vergadering in de gelegenheid kozen te worden. De Leidse afdeling staat, nu voor een moeilijke en zware beslissing. Het oude bestuur heeft gemeend te moeten heengaan, nadat er in de laatste vergadering was gesteld, dat samenwerking niet meer mogelijk was. Hij wilde de oorzaken tot dit alles niet oprakelen. Het is duidelijk, dat het Kringbestuur niet kon werken zonder een afdelingsbestuur in Lei den. Daarom heeft het Kringbestuur reglementair daartoe gerechtigd gemeend de zaken over te moeten nemen. Hij toonde zich zeer dank baar tegenover de candidaten, die zich voor een functie in het nieuwe DE KWAKEL KD.O. Het le elftal speelt zon dag op eigen terrein tegen ODIV 1, aanvang half 3. Het* 2e elftal speelt ook op eigen terrein en wel tegen AFC 4, aanvang half één. Vooraf zullen eerst de 6 resterende minu ten worden gespeeld van de uitwed strijd tegen hetzelfde elftal. Deze wedstrijd werd bij een 22 stand ge staakt, wegens gebrek aan ballen. De A-junioren spelen een uitwedstrijd tegen Wilskracht, aanvang 12 uur. Vertrek per lijndienst om 10.25 uur vanaf Uithoorn. Ook de B-junioren spelen een uitwedstrijd en wel tegen St Louis, aanvang 1.15 uur, vertrek per lijndienst om 11.55 uur vanaf Uithoorn. Handbal. De dames handbalsters spelen morgen een uitwedstrijd te gen Blauw Wit, aanvang 12 uur, ver trek per auto om 11 uur. T.A.V.E.N.U. De plaatselijke muziekvereniging TAVENU heeft haar jaarvergadering gehouden. Na een openingswoord door voorzitter J. C. Plasmeijer, volgde de notulen en jaarverslag van de penningmees ter. Het afgelopen jaar werden veel serenades gebracht en bij feestelij ke gelegenheden voor opluistering zorg gedragen. Toch was het afgelo pen jaar weinig succesvol. De animo was te gering, terwijl de repetities maar matig werden bezocht. Maar met voldoening werd gewag gemaakt van het feit, dat de jaarlijkse uitvoe ring desondanks een mooi succes is geworden. De vooruitzichten voor het komende jaar zijn ongetwijfeld veel gunstiger. De vereniging werd n.l. versterkt met 5 nieuwe leden. De aftredende voorzitter en penning meester werden met algemene stem men herkozen, terwijl het lid L. v. Oostwaard als bestuurslid toetrad. Men is voornemens om op 15 en 22 juni a.s. deel te nemen aan het Bonds- concours te Roelofarendsveen, mits alle leden him volle medewerking hieraan verlenen. Voorts werd be sloten om op zaterdag 28 maart a.s. een rondgang door het dorp te ma ken, en dan tevens een inzameling te houden van lompen en metalen. De opbrengst hiervan komt ten goe de aan de magere TAVENU-kas. TER AAR JUBILEUM J. ZEVENHOVEN Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Zevenhoven in Korteraar in dienst trad als arbeider bij de heer Th. Kroft Hij volgde toen zijn vader op, die jaren bij Kroft gewerkt had. De heer Zevenhoven nam de arbeid op de boerderij aan voor een week- candidaten aan te bevelen. Enige le den maakten van dit recht gebruik. Verkiezing. Mr. J. van de Poel, die als voor zitter mondeling werd aanbevolen (geen andere namen werden ge noemd) werd vervolgens met 218 stemmen tot afdelingsvoorzitter gekozen. Er waren 254 stemge rechtigden en de vergaderden on dersteunden deze verkiezing die overtuigend was, met een harte lijk applaus. Negen bestuursleden werden ver volgens gekozen. (Het bestuur zal uit elf leden bestaan, door de Jongeren in de KVP zal nog een afgevaardig de voor het bestuur worden aange wezen). Bij de eerste stemming koos men (alfabetisch): de heren K. F. de Bree, H. Kortmann, mevr. H. J. Linden- hoffHop, de heren S. Menken, P. Walter, Th. H. de Wilde, mevr. A. de WitKraakman en de heer J. v. Zijp. Bij een tweede stemming werd de heer W. J. Juffermans in het bestuur gekozen. De voorzitter wenste de nieuwe voorzitter en de gekozen bestuursle den van harte geluk. Collecte. Terwijl deze verkiezing plaats vond ging een collecteschaal de zaal rond, waarin bijdragen voor het ver kiezingsfonds verzameld werd. De heer Deerenberg, die er prijs op stelde mede te delen, dat een lid van de vergadering hem op het idee had gebracht, maakte na de inzame ling bekend, dat de collecte 110 gul den had opgebracht. De heer Deerenberg sprak hierop een bezielend woord over de komen de verkiezingen. Leiden moet het ware verkiezingsvuur opbrengen; niet acht maar negen KVP'ers die nen in de gemeenteraad gekozen te worden. Ter sprake kwam daarna onder meer de groslij ststemming. Het Kring bestuur hadvan een Leids KVP-lid een brief ontvangen, waarin er voor gepleit werd in het belang van een goede groslijstverkiezing het punten- stelsel los te laten. De heer Deeren berg ontraadde dit. De groslijststem ming zou naar een latere datum ver schoven moeten worden. Meent de De nieuwe voorzitter van de KVP-Leiden Mr J. van de Poel In de ledenvergadering van de KVP, afdeling Leiden is gisteravond mr J. van de Poel tot voorzitter ge kozen. Mr J. van de Poel is in 1923 te Groenlo geboren. Hij studeerde te Venray aan het gymnasium, volgde aan de Leidse universiteit de rech tenstudie en slaagde in 1949 voor zijn I doctoraal-examen. Binnenkort hoopt' hij te promoveren. Hij slaagde tevens te Leiden voor het candidaatsexamen wijsbegeerte. Leiden kent mr. Van de Poel onder meer als de adjunct-districts-com- missaris van de katholieke voortrek kers, welke functie hij tot voor kort bekleedde. Hij is een bekwaam mu sicus: pianist, dirigent van het zang koor van de St. Willibrordusparo- chie te Oegstgeest, tevens dirigent van de Schola Cantorum. Hij is een zoon van wijlen de heer J. van de Poel, die hoofd van de la gere school aan de Potgieterlaan was. In de politiek is dit de eerste func tie van deze 35-jarige jurist, die als repetitor te Leiden gevestigd is (Ka- merlingh Onneslaan 16). Burgerlijke Stand Geboren: Frieda Christina dr van F. J. Bakker en T. Kat; Jacobus zn van H. W. Hamaker en D. de Vos; Willem Mario zn van H. Matters en P. W. Haasbroek; Astrid Catharina dr van G. J. Hofman en A. van der Zwan; Michiel zn van H. Slinger en L. Zaal; Alfred Nicolaas Catha rina zn van T. L. Halverhout en H. J. C. P. de Bruijn; Hendricus Jaco bus Maria zn van W. A. Akerboom en P. M. van Rooijen; Heleentje dr van N. van der Leede en L. J. Broekhuizen; Erik zn van H. Smit en M. C. Smit; Erik zn van J. Paauw en M. J. de Groot; Izaak Jacobus zn van J. van der Waal en K. Koele. Ondertrouwd: G. Groenendijk en C. J. W. Elsgeest; M. Keereweer en G. Seijn; J. P. van der Reijden en L. Binsbergen; D. H. N. Wansink en C. Boeré; H. G. Souman en C. W. M. Bouter; R. van den Hoven en M. M. van der Pol; E. J. de Geus en M. A. Vermeulen; W. van Weer- lee en J. T. Heruer; J. F. van Veen en P. S. Bredewold; C. Hartevelt en J. van Duuren; J. H. Leuering en W. Offerman; W. van den Berg en C. Tuinhof de Moed; D. Boon en H. Rozier; J. B. Diersman en M. M. van Soest; P. F. van den Nieuwen- huizeji en W. Kooijman; N. le.Mair en H. de Ridder; P. J. Bruné en A. de Moed; M. Sobus en A. J, Wasse naar; A. Constandse en S. H. Nieuw- veen. Overleden: P. Boot 79 jr man; J. Plu 51 jr echtgenote van A. G. La gendijk; W. Groenenboom 41 jr. man. De grootste wereldbol ter wereld Een bijna 16 meter hoge van nylon vervaardigde wereldbol zal op de wereldtentoonstelling dienen als bioscoop en is een bijdrage van de Pan- American-Airlines. Tegen de witte koepel zullen filmen worden geprojec teerd met sterren op de achtergrond. Het geheel zal worden verlevendigd door bewegende wolken, schemering en zonneschijn. Het idee, dat aan de „globe" ten grondslag ligt, is de bezoekers te laten zien, dat het mogelijk is binnen 24 uur elke plaats ter wereld te kunnen bereiken. vergadering echter, dat zij onder het nieuwe bestuur zich hierover op nieuw moet beraden, dan heeft zij daartoe het volste recht. Een der aanwezigen wees hierna op het belang van een „open" groslijst stemming. Als iedere stem gelijke waarde heeft, geeft men het katho lieke volksdeel de kans in vrijheid te stemmen. Toespraak. Aan het eind van de vergadering sprak de nieuwe voorzitter, mr. J. v. d. Poel, de aanwezigen toe. Hij dank te de leden voor het vertrouwen, de heer Deerenberg en het kringbe stuur voor wat zij tijdens het „inter regnum" gedaan hebben. Hij dankte de bestuursleden, die in lit bestuur geen zitting meer hadden. „Met gro te enregie hebben zij gewerkt, en de belangen der KVP behartigd naar hun beste inzicht." Het zou goed zijn indien alle leden eenzelfde activiteit aan de dag leg den als het bestuur ontwikkeld heeft. Hij zei, dat hij zal trachten een neu traal voorzitter te zijn, hij heeft vóór deze vergadering geen partij geko zen en zal dit ook nu niet doen. Hij sprak de hoop uit, dat hij in de toe komst een verbindende factor in de samenwerking zou kunnen zijn. Daar hij „een kat in een vreemd pakhuis" is, rekende hij op de steun en de adviezen van de bestuursleden, die heen gingen, vooral de bijstand van het oude dagelijks bestuur acht te hij van belang. Omstreeks elf uur sloot de voor zitter het Kringbestuur met de Chris telijke groet. Bijzonder hartelijk en buitenge woon groot was de belangstelling, welke zich gistermiddag concen treerde rond de sympathieke figuur van de heer J. P. A. van Vloodorp, heid, terwijl wij alleen van zijn on kreukbare trouw sterk overtuigd zijn. Zijn manier van optreden had, aldus de heer De Jong, tot gevolg, dat hij zich uit de grote klantenkring die in verband met het bereiken vaneen rij van vrienden maakte, die hem de pensioengerechtigde leeftijd af scheid nam van het kantoor Leiden van de N.V. Rotterdamsche Bank. De heer Vloodorp, die op 18-jarige leeftijd als jongste bediende in dienst van deze instelling trad, was sinds 1 januari 1950 in zijn kwaliteit van onderdierecteur de belangrijkste me dewerker van de directeur, mr. M. A. V. Slingerberg. Alvorens de vele zakenrelaties en vrienden gistermiddag tijdens een in het bankgebouw aan het Rapenburg loon van 16, zoals in die jaren het gehouden geanimeerde receptie in de loon was. In al die 25 jaren heeft de 1 gelegenheid werden gesteld om van heer Zevenhoven zeer getrouw zijnde heer en mevr. Van Vloodorp af werk gedaan met ijver en tevenslus-1 scheid te nemen, deed dit een uit de tig. Die levenslust vierde hij uit in klantenkring gevormd comité, waar- net toneelspel, meestal in vrolijke rol- van de heer B. de jong de voordvoer- len, die bij het publiek zodanig in de der was. In een van zeer veel waar- smaak vielen dat zijn verschijning op de planken al direct de lachlucht opwekte. Zijn arbeid heeft hij op de zelfde manier gedaan, waardoor hij in al die jaren nooit ruzie met zijn baas heeft gehad. De heer Zevenhoven, die nu 62 jaar is en 9 kinderen heeft, gaat rustig zijn weg en een geluk dering getuigende toespraak wees de van de heer B. de Jong de woordvoer- de onder-directeur ieder onderwerp uit de bankwereld beheerste en dat men bij hem nimmer tevergeefs om voorlichting aanklopte. Met en door de heer Van Vloodorp, aldus spreker, stond het gehele bankwezen voor wens van deze plaats zal hy zeker ons klaar. Een helder verstand paar- weten te waarderen. de hij aan een gröte mate van stipt- om zijin ijver zeer hebben leren waar deren. Als aandenken aan deze lang durige vriendschap en uit dank voor alle verleende servisie, bood de heer De Jong mede uit naam van tal van zakenrelaties de heer Van Vloodorp een televisietoestel met tafel aan. Een geschenk waarmede de heer Van Vloodorp zich zeer verast toonde en waarvoor hy hartelijk dankte. Zeer in het bijzonder richtte de heer Van Vloodorp zich tot mr. Slingerberg, met wie hij negen jaar in voortreffe lijke harmonie heeft mogen samen werken. Aan dit afscheid, dat mede werd bijgewoond door mr. G. P. Korten- horst, onder-directeur van de N.V., was dinsdag reeds een afscheid in de directie- en personeels kring van de kantoren Leiden, Sassenheim, Kat wijk en Noord wijk voorafgegaan. Tij dens deze bijeenkomst weidde mr. Slingenberg uitvoerig uit over de capaciteiten van de heer Van Vloo dorp. Een zilveren sigaren- en siga rettendoos met inscriptie, waren de tastbare vorm van deze waardering en dank. DE VERENIGING K. O. heeft het initiatief genomen, een avond voor de jeugd te organiseren in samenwerking met de Leidse Jeugd- actie. Was er van de jonge mensen kennelijk het grootste enthousiasme voor de muziektaal van dit Neder landse ensemble uit de Nederlandse West, ongetwijfeld zulten de liefheb bers van klassieke muziek, die in de zaal mochten zijn, bij deze kennis making geenszins laatdunkend de schouders hebben opgetrokken door onbegrip, omdat er niets vals in dit muziek-maken is, niets te verwerpen is, en er geen Ersatz is in deze muzi kale show op oliedrums. Het kleine orkest-de-combo heeft volkse mu ziek van velerlei aard gespeeld. Het was zelfs boven aller berekening wat men te zien en te horen kreeg. Het waren zeer eenvoudige slag-instru menten nl. op juiste maat op toon hoogte afgezaagde olievaten tot een ensemble bijeengevoegd. Een toeval leidde tot de ontdekking, dat er mu ziek uit deze vaten te halen was; een liedje werd geoefend, meerdere soortgelijke instrumenten werden klaargemaakt en zo ontstond de eer ste Steelband. Later werd de klank geperfectioneerd, door vaten van zwaarder gehalte bij elkaar te voe gen. Zo werd er door vrolijke'jongens van het eilandje St. Eustatius naar stig gemusiceerd en acht jongelui legden zich speciaal toe om zich ver scheidenheid, karakter en sfeer eigen te maken en deze jongelui hebben gisteravond hun eerlijke muzikale expressie gedemonstreerd. LIET ORKEST bestaat uit twee melodiepannen; naar men ons in lichtte, elk met 28 tonen, twee alt pannen, 1 bariton en twee of drie bassen. De drums bezitten een groot aantal toonhoogten; vervolgens een tambour, een kleine trom met sterk klinkende huid bespannen; alles vol komen zuiver en de inheemse Ma- racca met haar twinkelend geluidje. Muzikaliteit, groot gevoel voor ritme en improvisatie zijn de gaven van de jonge Steelband, welke dateert van circa 1952. Terecht heeft men de leider, Bam- bo Jones, en zijn muzikanten harte lijk toegejuicht, vooral om de ken nismaking met deze vorm van West- De lijst van de Protestant-Christe lijke fractie in de Leidse raad is als volgt samengesteld: 1. D. v. d. Kwaak, 2. mr C. J. Woudstra, 3. J. van Iter- son, 4. S. Stolp, 5. B. de Kier, 6. mr dr H. M. A. Knol, 7. P. G. Harmsen, 8. J. G. Lam^rs, 9. L. Questro, 10. mevr. L. G. de MeySchellingerhout, 11. J. Ravestijn, 12. J v. d. Have, 13. mevr. GeelkerkenBrusse, 14. V. Leeuwemburgh, 15. J. Verduyn, 16. G. v. d. Vliet. 17. W. Bonda, 18. J. Pison, 19. P. M. de Joode, 20. ir.J. A. M. de Leeuw. De Prot. Chr. fractie in de gemeen teraad had tot nu toe negen leden. De heer J. Ravestijn had zitting in de raad. Hij staat thans echter niet op een verkiesbare plaats. Voor de eerste maal komt de Prot. Christelij ke fractie op deze lijst met vrouwe lijke leden uit. C.H.-candidaten zijn de nummers 1, 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Semi-artsexa- men de heren B. Buis te Hengelo (O.), J. H. Nieuwenhuijs te Dor drecht, F. R. van Paasschen, Den Haag en Tan Tek Tjie te Leiden; idem voor het Artsexamen de heren F. M. W. Groot te Den Haag, H. Jans sen te Heemstede, S. Sard (USA) en A. H. Waterman te Delft; idem voor het doctoraal examen Psychologie mevr. SieEw Jong Tjhoen Moy te Oegstgeest; voor het doctoraal exa men Klassieke taal- en letterkunde mej. A. E. Zijderveld te Den Haag; voor het doet examen Ned. Recht de heren E. B. Holleman te Den Haag en R. H. van Dijk te Leiden; voor het candidaatsexamen Paedagogiek de heer W. H. Weekenborg te Am sterdam. indische cultuur. Er werd enthousiast gereageerd op de originele improvi saties, die een eigen karakter heb ben en waarvan de partituur niet na te spelen is, omdat deze niet bestaat. Dan om de felle zeggingskracht, om het harmonisch samenspel en vurig ritme. De muzikale overgave, waar mede gespeeld wordt, moet men in derdaad hebben gezien en meege maakt, vooral in de Calypso en in alles wat verder in het lijvig pro gramma geboden werd. De stampvolle Gehoorzaal heeft de uitvoering van de muziek met haar negroïde accenten en zangen alle recht laten wedervaren. Het gaat er niet om, of de klanken steeds mooi zijn, maar wél om de expressie, de manier van zeggen, om de ware en persoonlijke uitingen; om het geven en volgen van richtlijnen, om de vrije intonatie. In de zaal heeft men de spectaculaire interpretatie met be heerste opwinding ontvangen ge juich een beetje fluiten als bewijs van super-applaus (wat er blijkbaar bij behoort) en daverende bijval voor de muziek en haar uitvoering door inwoners van een heel ver gelegen deel van ons koninkrijk. J. KORTMANN Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Lelden voor Cehoorteaankondipingen (Advertentie) ZESVOUDIG JUBILEUM BIJ ADR. VAN OOY Donderdag had de N.V. Textielhan del Adr. van Ooy jr aan de Bree- straat niet minder dan zes jubilaris sen in haar midden. Het waren mej. M. C. Hendriksen en de heren W. B. van Ooy. A. van Haarlem, W. Blok, A. J. Hendriksen en C. Penseel, die al len het feit herdachten, dat zij vóór 12'/i jaar bij deze N.V. in dienst tra den. Ter gelegenheid van deze kope ren jubilea vond gistermiddag in Ho tel Centraal een druk bezochte re ceptie plaats. Zeer vele zakenrelaties en vrienden boden deze middag niet alleen gelukwensen, doch ook ge schenken aan. Tijdens een hierna volgend diner heeft de directeur, de heer Adr. van Ooy jr zijn waarde ring uitgesproken over de capacitei ten van elk der jubilarissen. Spr. toonde zich zeer erkentelijk voor de ze „collectieve binding" aan een be drijf, dat eerst 16 jaar bestaat en leidde daaruit af, dat de sfeer goed is en allen zich in het bedrijf op hun plaats voelen. Alle jubilarissen wer den verrast met een enveloppe met inhoud. In de avonduren verplaatste de feestvreugde zich naar het clubge bouw van de Speeltuinvereniging „Westerkwartier" aan de Ten Kate straat, waar een cabaretgezelschap onder leiding van de heer W. Speel het voltallige personeel een vrolijk programma voorzette. BIOSCOPEN De films in de week van 1421 maart zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De blauwe sluier", alle leeftijden Lido: „De gevangene van d< woestijn", 14 jaar. Luxor: „Funny face", aMe leeftij den. Trianon: „Iets van waarde", 18 jaar. Rex: „Mannen zonder wet", jaar. Wilt U iets weten? Vraag: Mijn rijbewijs is verlopen en tevens ingehouden door de rech ter op grond van een verkeersover treding, in september 1957 begaan. Op 20 maart 1958 is de „inhouding" van het rijbewijs opgeheven. Moet ik opnieuw een rij-examen afleggen om het terug te krijgen of kan ik zonder meer verlenging aanvragen? Antwoord: Uw aanduiding „een verkeersovertreding" is niet voldoen- Griezelen is taboe in Amsterdam Protesten om een show Het was méér dan een spectacu laire, magische show, waarvan Mi chel de la Vega gisteren in Theater Carré te Amsterdam de première bracht. Het is een voorstelling ge worden, die de toeschouwers zo diep in beroering gebracht heeft, dat ver schillende van hen hardop verzocht hebben, in het vervolg van „deze onzin" verlost te blijven. Michel de la Vega, die met vijf vermaarde illusionisten en het re kenwonder Dagbert zijn onbegrij pelijke stunts ten tonele bracht, zag halverwege de voorstelling het pu bliek in kampen verdeeld. Een deel scheen zijn show wel te waarderen en applaudiseerde luid. Anderen echter floten en joelden. Het rumoer was de beste beloning voor de Fransman, die zijn hypnose- nummer zo goed „verkocht", dat het merendeel van het publiek niet door had, dat het in hoofdzaak uit trucage bestond. Hij liet enige men sen plaatsnemen op stoelen, bracht hen in een slaaptoestand en een ogenblik later lagen de proefperso nen stuiptrekkend en met verschrik te ogen op de grond. Men sprak er schande van en riep om „deze on zin" te stoppen. Ze hebben him zin gekregen: het gewraakte nummer, waarmee De la Vega .in Frankrijk zoveel succes heeft geboekt wordt vandaag al uit het programma geschrapt. Men kan zich nu alleen nog maar verbazen. Griezelen is taboe. de om een afdoend antwoord op deze vraag te kunnen geven. Gewoonlijk zal men zijn rijbewijs na het verstrij ken van de periode van inhouding terugkrijgen omdat het bezit van een rijbewijs de garantie geeft, dat de houder rijvaardigheid bezit. Er zijn echter gevallen van verkeersover tredingen, waarin de Commissaris der Koningin beschikt, dat de houder van het ingehouden rijbewijs opnieuw een rij-examen zal moeten afleggen. On langs is door de ANWB een proef proces uitgelokt Een uitspraak van de Hoge Raad moet echter nog vol gen. Vraag: Mooiste route van Hazers- woude (Dorp) naar Den Burg; hoe veel km? Antwoord: Hazerswoude, Alphen, Rijnsaterwoude, Leimuiden, Hille- gom, Haarlem, Beverwijk, Alkmaar, Den Helder. Van hier per boot naar Texel, Den Burg; afstand tot Den Helder 115 km. Antwoord: De gebruikelijke naam voor de klieren tussen mond- en keelholte is „amandelen" omdat zij amandelvormig zijn. De officiële me dische naam voor deze klieren is „tonsillae". De andere benamingen die u noemt zijn verbasteringen dus geen zuiver Nederlands. Vraag mevr. J. H. B. te S.: over adres kousenapparaatje. Antwoord: Tot onze spijt mogen wij geen adressen van handelsonder nemingen e.d. verstrekken. Vraag Joke van R. te W.: Het adres van Romy Schneider. Antwoord: Dit adres luidt: Romy Schneider, Mariëngrund, Berchtesga- den, W.-Duitsland. Als je nog eens naar haar toe wilt gaan, kun je het beste met de trein gaan, maar wy raden je aan het eerst goed met haar af te spreken, anders kon ze wel eens niet thuis zijn. De reis is zo duur, dat je het geld nog wel niet bij elkaar zult hebben, Joke. Het juiste bedrag kun je bij de Spoorwegen vragen. Wij weten natuurlijk niet of je voor de halve prijs mag reizen. Vraag: J. V. Betreft uw vraag haarziekte van uw poes. Antwoord: in dit geval doet u het beste even een dierenarts te raadplegen. Antwoord: in eerste instantie dient u zich te vervoegen bij de plaatselijke politie. Daar hoort u wel meer.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6