UIT DE OMGEVING Ernstige aanrijding te Hillegom Stand der werkloosheid N.Korea laat vliegers vrij Jemen sluit zich aan De Sowjet-invloed in Zuidoost-Azië Nederlands protest inzake de „Kasimbar" Marktberichten rCffl"i van Liverpool gemolesteerd ÖFlAdAL Sb Extra reclame 200 gr. pekelvlees slechts 0.58 Vrijstaand huis of hoekhuis ADVERTEERT IN DIT BLAD DINSDAG 4 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Twee zwaar gewonden Maandagmorgen om ruim 11 uur reed de 71-jarige heer A. J. Caspers wonende in de Ambachtstraat te Hil legom. met 'n tweewielige invaliden wagentje aan de hand op het trot toir langs de Weeresteinstr. en stak toen ter hoogte van de Maarten Trompstraat de weg over. Uit de richting Leiden naderde toen tezelf- der tijd een motorrijder, de dpi. sol daat A. H. C. van Gerven, wonen de te Lisse, met het noodlottige ge volg dat hij tegen de heer Caspers aanreed en beiden zeer ernstig ge wond op de straat terecht kwamen. Dr. Le Cocq de Armandville die de eerste hulp verleende, constateerde een ernstige hersenschudding bij bei de getroffenen. De militair werd naar de Ripperdakazerne te Haarlem ge bracht en de heer C. naar de Haar lemse Mariastichting. Nader verne men wij, dat hun toestand vonmorgen verzocht kandidaten voor de gemeen teraad in te dienen slechts 1 kandi daat was ingekomen n.L de héér A. M. Kleiss. Met de twee zittende le den waren dus in totaal 3 kandida ten. Door het bestuur werd deze voorlopig aangevuld tot het vereiste aantal van zes kandidaten en wel met de heren J. Koot, P. W. Goddijn en Th. J. I. Welling. Gezien de grote be langstelling mocht verwacht worden, dat door de vergadering alsnog kan didaten zouden worden ingediend, waartoe de voorzitter de gelegenheid bood mits de kandidatuur door vijf leden gesteund werd. Tn de daarop gehouden koffiepauze werd druk ge confereerd met als resultaat dat nog drie kandidaten de lijst kwamen aanvullen. Het waren de heren P. J. M. Evers, J. M. Meervoort en R. de Bruin. Doordat vier van de bestuurs leden op de voorlopige kandidaten lijst stonden was het nodig dat een adviescommissie werd benoemd. Uit de vergadering werden gekozen de heren W. v. Es, F. Giezen en J. Wes- sels, terwijl mede zitting kregen in de adviescommissie als bestuursleden de heren Wagenaar en Paulides. Na dat de kandidaat-raadsleden zich even hadden verwijderd kreeg de waarbij voordelen en bezwaren wer den belicht en het beleid der K.VP.- raadsfractie werd besproken. (Deze bespreking werd gehouden in verband met de taak van de in te stellen adviescommissie, zodat wij ons van een verslag menen te moe ten onthouden). Hierna had de verkiezing van de adviescommissie plaats, in zoverre deze door de leden wordt benoemd. De uitslag van de stemming was: A. J. van Bennekom 93, G. P. v. d. Krogt Fz., 48, A. A. de Jong 73, P. Loos 58, A. Noordman 56, W. M. v. d. Salm 51, N. Schouten 75, J. W. Vink 76. De heer A. de Jong zegt, als enig gekozen agrariër zijn benoeming niet te aanvaarden. Op verzoek van de heer N. v. d. Salm Jz., wordt toegezegd, dat het structuurplan, als dit verder uitkomt, in de K.V.P. zal behandeld worden. nog ernstig was, hoewel er geen on- vergadering gelegenheid zich uit te middellijk levensgevaar bestond. spreken over de kandidaten, zodat de .adviescommissie ook van de mening Diploma-uitreiking Veilig Verkeer. van de vergadering kon kennis ne- In de zaal achter de Chr. Geref. Tijdens de rondvraag oppeide Kerk had de uitreiking plaats van de heer Wessels het plan om van de de diploma's van de voor de eerste maal alhier gehouden Veilig Ver- keerscursus, uitgaande van de afd. Rijnsburg voor het Verbond van Vei lig Verkeer. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter van de af deling, burgemeester B. H. Koomans, een kort openingswoord, waarin hij allereerst de cursisten hartelijk wel kom heette, in 't bijzonder de ver- keerspedagoog, de heer Voerman uit Leiden met zijn echtgenote, welke deze cursus geleid heeft. In zijn openingswoord wees spre ker erop, dat het voor het bestuur een groot genoegen was, dat bij deze eerste cursus 26 van de 30 cursisten geslaagd waren, hoewel zij het niet voor niets gekregen hebben; zij heb ben er aldus spreker nog voor moe ten zweten. Hij sprak vervolgens zijn dank uit aan de heer Voermans voor de wijze, waarop hij deze cursus ge leid had, waarna overgegaan werd tot het uitreiken van de diploma's. Vervolgens gaf de heer Voermans nog een korte toelichting aangaande de gestelde examenvragen. Een van de cursisten, de heer J. v. d. Sleet, sprak nog een dankwoord namens alle cursisten tot de heer Voerman voor de prettige wijze waarop deze de cursus geleid had en overhandig de hem namen allen een kistj garen, terwijl mevr. Voermans bloe men aangeboden kreeg. Deze zeer ge zellige avond werd nog afgewisseld met het vertonen van verschillende leuke filmpjes door de heer W. v. Meij en een verkeerswedstrijd. Aan de volgende personen werden de di ploma's uitgereikt: P. J. Mul, Hunterman, P. Brittijn, J. C. Brittijn, W. Star, H. Westra, H. v. d. Eikel, H. J. Langejans, W. van Egmond, A. van Egmond, R. v. Egmond, G. van Baarlen, J. van Rootselaar, J. v. d. Kooy, Jac. Krom hout, W. v. d. Mey, J. v. d. Sleet, H. de Mooy, R. van Klaveren, C. v. Starkenburg, P. J. v. d. Vijver, Adr. Benouw, Joop Jungerius, H. Junge- rius, C. v. d. Wolf, A. van Klaveren en D. v. d. Vijver. LEIDERDORP K.V.P. De dringende oproep welke het bestuur de leden heeft toe gezonden heeft succes gehad. Een on gekend grote opkomst was het gevolg en vele leden hebben hun interesse getoond voor de voorlopige kandi daatstelling van de gemeenteraads leden. Een kennelijk verheugde voor zitter, de heer L. J. Wagenaar, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de propagandist, de heer Slingerland uit Warmond.' Een opwekking voor het bezoek aan de vergadering in Leiden, waar o.a. mi nister Struycken het woord zal voe ren, had succes. Een twintigtal toon den hiervoor belangstelling. Naar aanleiding van een vraag van de voorz. kwamen uit de vergadering meerdere klachten over het niet of onregelmatig verschijnen van „De Opmars". Vervolgens deelde de voor zitter mede dat in antwoord op de circulaire waarin de leden werden gehouden raadszitting een verslag aan de katholieke gemeentenaren te zenden. Dit brengt evenwel dusda nige financiële gevolgen met zich dat de kas van de afdeling dit niet kan dragen. Verwijzende naar de L. C. werd het bezwaar geopperd, dat deze in Leiderdorp meestal pas bezorgd wordt als men voor een vergadering enz. reeds is vertrokken. De heer Slingerland bepleit, gezien de grote politieke belangstelling, het oprich ten van een werkgroep. Ook dit had succes en een tiental leden gaven zich hiervoor op. Met een dankwoord tot de vergadering voor de prettige be sprekingen sloot de voorzitter hier op de vergadering. OEGSTGEEST - Bromfietser gewond. Gistermid dag vijf uur is op het rijwielpad van Rijksweg 4 nabij de Haagsestraatweg een bromfietser met zijn voertuig over de kop geslagen, waardoor hij een hersenschudding en een hoofd wonde opliep. Twee jongetjes van zeven jaar had den langs de weg staan kijken naar het passerend verkeer. Op het ogen blik, dat de bromfietser, de heer P. L. uit Oegstgeest, naderde uit de rich ting van de Drie Witte Palen, staken de twee jongetjes met hiun stepjes het rijwielpad over. De heer L., die hierop niet bedacht was, remde af en sloeg over de kop. Hij werd door de EHD naar een ziekenhuis ge bracht. Kerkenbouwcollecte. De collecte voor de kerkenbouw heeft in de St. Willibrordparochie opgebracht de somma van ƒ2200,20. Z0ETERW0UDE K.V.P. De K.V.P. hield een druk bezochte vergadering waarin de ver kiezing van een advies-commissie voor de volgorde van de candidaten voor de groslijststemming voor de ge meenteraadsverkiezing zou plaats hebben. De vergadering, waarin ook de jaarswisselingszaken werden afge daan, werd bijgewoond door deken Juffermans. De voorzitter, de heer A. J. van der Poel, hield een openingsre de, waarin werd aangetoond, dat de koers van de de K.V.P. blijkens de gehouden enquête, van de P.v.d.A. goed is geweest. Het jaarverslag, door de voorzitter samengesteld gaf o.m. een overzicht van het belangrijke program van de werkploeg* waaraan vooral de jongeren deelnemen. Het ledental is gestegen tot 975. Het fi nancieel verslag gaf een zeer klein batig saldo, te klein voor een verkie zingsactie, doch de verhoogde con tributie in het nieuwe jaar zal deze positie versterken. Gekomen aan de bekendmaking De voorlichtingsdienst van het ministerie van Sociale Zaken Volksgezondheid verstrekte heden de stand van de geregistreerde ar beidsreserve, gesplitst naar mannen en vrouwen, per ultimo februari 1958, met daarbij ter vergelijking deze cijfers per eind januari. Stonden eind januari in totaal 122.511 mannen geregistreerd en 6.734 vrouwen. Gespecificeerd naar de provincies luiden de totaalcijfers januari februari mannen mannen Groningen 11.455 12.105 Friesland 11.360 11.225 Drenthe 11.638 11.848 Overijssel 9.453 9.780 Gelderland 12.845 12.863 Utrecht 4.872 4.871 Noordholland 16.367 17.014 Zuidholland 17.720 17.457 Zeeland 4.870 4.666 Noordbrabant 17.002 17.437 Limburg 4.929 4.902 De Noord-Koreaanse regering zal donderdag de passagiers en de be manning van het in Noord-Korea ge lande Zuid-Koreaanse verkeersvlieg tuig terugzenden, aldus heeft het hoofdkwartier van de Verenigde Na ties dinsdag te Seoel medegedeeld. Onder de inzittenden van het toestel waren twee Amerikaanse vliegers en twee Duitse burgers. Dit bericht komt nadat gisteren nog gemeld was, dat de besprekingen, maandag gevoerd door de bestands commissie van Korea in een impasse geraakt waren. De Noord-Koreaanse secretaris van de commissie verklaarde toen n.l. dat hij niet bevoegd was bepaalde aspec ten van de kwestie te bespreken. Het koninkrijk Jemen heeft zich bij de Egyptisch-Syrische Unie, de z.g. Verenigde Arabische Republiek gevoegd. Dit hebben president Nas ser en kroonprins Mohammed Al Badr gisteren in Damascus bekend gemaakt. Nasser zei voorts gisteren in masous dat de Iraaks-Jordaanse fe deratie was geschapen door „agen ten van het imperialisme en het zio nisme". Rapport van de Zoavo Communistische ondermijning, ge ïnspireerd en gesteund van buitenaf, blijft de voornaamste onmiddellijke bedreiging van de veiligheid der lan den in het gebied, dat door de Zuid oost- Aziatische-verdragsorganisatie wordt bestreken. Dit wordt verklaard in een rapport van de Thailandse secretaris-generaal der Zoavo, Pote Sarasin, dat ls uitge geven ter gelegenheid van de vierde bijeenkomst van de ministerraad der organisatie, welke van 10 tot 13 maart te Manilla wordt gehouden. De Zoavo omvat Australië, Engeland, Frankrijk, Nieuw-Zeeland, Pakistan, de Philip- pijnen, Thailand en de Verenigde Staten. In het rapport, dat een overzicht geeft van de activiteit en ontwikke ling der Zoavo in het derde jaar van haar bestaan, wordt verder gezegd, dat de jongste gebeurtenissen in som mige delen van het Zoavo-gebied hebben aangetoond, dat er geen aan leiding is tot zelfvoldaanheid en dat men waakzaam moet blijven tegen over de militaire en niet-militaire be dreiging van de vrijheid. Hoewel er geen onmiddellijke openlijke agressie dreigt, blijft het einddoel van het communisme het omverwerpen van wettige regeringen en de onderwerping der volkeren, al- DE ZUIDPOOL TOCHT VAN DR. FUCHS DE WERKLOOSHEID IN ZUID-HOLLAND De stand van de geregistreerde maandelijkse arbeidsreserve luidt: G. A. B. te jan. febr. Alphen a. d. Rijn 464 412 Gouda 441 453 's-Gravenhage 6321 6526 Leiden 1357 1285 Lisse 1374 1132 Rotterdam 4456 4492 De politie te Den Haag heeft de 31-jarige B. G. M. van der V., zon der beroep, aangehouden, die zeven maal dezelfde auto heeft verkocht. De vrouw huurde het vorige jaar een kleine auto. Zij zat echter nog al in de schulden en werd derhalve behoorlijk gemaand. Om uit deze impasse te geraken besloot zij de ge huurde auto te koop aan te bieden. Kwam er een gegadigde opdagen, dan vroeg zij handgeld omdat zij naar haar zeggen de auto niet overdroeg voor zij een nieuwe had aangeschaft. Zeven personen zijn aldus de dupe geworden. In totaal heeft haar deze handelwijze een 2000 opgebracht. Door het bereiken van Scott-basis na een tocht van 99 dagen o er land dwars door het Zuidpoolgebied is een tien jaar oude dróóm van dr. Vivien Fuchs in vervulling gegaan. Hij vatte zijn plan in de winters van 1948 en 1949 op, toen hij een wetenschappe lijke expeditie in Marguerite-baai in Graham-land leidde. In 1950 begon hij na terugkeer in Londen met de praktische uitwerking ervan en in 1954 had hij zijn plan gereed. Dit kreeg steun van een aantal vooraan staande figuren zowel in wetenschap pelijke als regeringskringen. De belangrijkste wetenschappelijke taak van Fuchs' expeditie is het meten van de dikte van het poolijs geweest om de aard van de eronder gelegen rotsbodem vast te stellen. Nauw hiermede verbonden was het RATTENPLAAG EN WONINGNOOD In de Marathon-rubriek kregen wij een gedicht, dat duidelijk niet van Bertus Aafjes is. Maar als tijdsbeeld is het toch wel een schoon vers, om dat het schrijnend de problemen van de woningnood doet gevoelen. En het is nog ,.echt gebeurd" ook. Om de inzendster de kans te geven, dat haar kreet bij bevoegde instantie gehoord wordt, plaatsen wij het gedicht hier bij. We hopen nu echter niet onder een lawine van sociaal getinte ge dichten bedolven te worden. Langs het meer staat een huis Daarin is het lang niet pluis, Er wonen ratten bij de vleet, Ze maken daar een grote keet. Ze vreten de hele boel kapot, Het huis gelijkt wel op een krot. Ze vangen er soms drie per dag, Maar denkt niet dat het helpen mag Het is daar wel zeer critiek. De vrouw is bijna zenuwziek. Ze zoeken al acht jaar naar een woning. Maar krijgen steeds (afgewezen) tot beloning. O, overheid, grijp hier eens in En geef een woning aan dit gezin. Een belanghebbende, te Roelofarendsveen. Onrechtmatig gebruik Het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken maakt bekend: De Nederlandse regering heeft op 28 februari de diplomatieke verte genwoordiging te Djakarta opgedra gen krachtig te protesteren bij de regering van de republiek Indonesië tegen het onrechtmatig gebruik van het aan de Kon. Paketvaart Mij toe behorend s.s „Kasimbar" en tegen de beschieting van Hr. Ms. Drenthe door Indonesische militairen aan boord van de „Kasimbar". dat onder het gezag van de regering van de republiek Indonesië van het s.s. „Kasimbar" is gemaakt en tegen het optreden met wapengeweld door tot de officiële strijdkrachten van de republiek Indonesië behorende mili tairen tegen Hr. Ms. Drenthe in de rechtmatige uitoefening van de -be voegdheden van de Kon. marine t.a.v. een Nederlands schip op volle zee. Zij behoudt zich terzake voor van de republiek Indonesië volledig vergoeding te eisen van de dienten gevolge ontstane schade. zoeken naar bewijzen van de theorie, dat het zuidpoolgebied een voort zetting van het Zuid-Amerikaanse Andesgebergte is en van de theorie, dat het vasteland van de Zuidpool bestaat uit twee delen. Verder zijn geologische onderzoe kingen gedaan. In 't Therongebergte aan de Zuid-Amerikaanse kant van het Zuidpoolgebied is steenkool ge vonden. Er zijn weerkundige metingen ver richt en men heeft gegevens verza meld over de wrijving tussen materi alen en sneeuw. Aan de hand hiervan kan worden vastgesteld wat de gun stigste uren van de dag zijn voor reizen door een sneeuwgebied en welk materiaal het geschikst is voor vliegtuigski's. Ook heeft men een proef genomen met twee verschillende voedsel- regimes voor de ontdekkingsreizigers, bepaalde kleding op haar geschikt heid getoetst en speciale Drandstof voor de sneeuwvoertuigen beproefd. Tenslotte is de invloed van tem. peraturen beneden het vriespunt op het menselijk lichaam nagegaan. dus het rapport. Een belangrijke ontwikkeling in 1957 was de uitbreiding van het com munistische economische voorts onder Het rapport behandelt voorts onder meer de maatregelen die in het afge lopen jaar zijn genomen ter vergro ting van de defensieve kracht, de eco nomische hulp aan de Aziatische le den van de organisatie en de uitbrei ding van de culturele en sociale ban den der leden. LEIDEN, 4 maart, Varkens Aan gevoerd 209 vette varkens. Notering pei kg levend gewicht lichte varkens 1.761.78 en 1.80; zeugen 1.50 1.60. Handel vlot. Afloop minder. 3 nuchtere kalveren, geen notering. ROTTERDAM, 4 maart, Vee Aanvoer 4378; weektotaal 6232. 385 Vette koeien; 938 gebruiksvee; 275 vette kalveren; 249 graskalveren; 2127 nuchtere kalveren; 97 varkens; 67 biggen; 77 paarden; 5 veulens; 120 schapen; 9 weidelammeren; 29 bok ken en geiten. Vette koeien: 300325, 270300, 250—270; vette kalveren: 220—240. 210220, 200210; graskalveren: 425, 300, 250; nuchtere kalveren: 50, 45, 40; biggen: 45, 35, 30; slachtpaar- den: 260, 230, 210, schapen: 90, 80, 70; lammeren: 80, 70, 60; kalfkoeien: 1275, 1000, 850; melkkoeien: 1275, 1000, 850; varekoeien: 885, 725, 600; vaarzen: 880, 780, 580; pinken: 575, 475, 375. Vette koeien: aanvoer iets kleiner, handel vlot, goed prijshoudend; vette kalveren: aanvoer iets kleiner, han del stug, prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven; gras- kalveren: aanvoer even ruimer; han del kalm, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren: aanvoer flink, handel goed, prijzen van vorige week konden zich goed handhaven; big gen: aanvoer kort, handel kalm, prij zen iets hoger; slachtpaarden: aan voer iets meer, handel stroef, vooral niet lager in prijs; schapen en lam meren: aanvoer klein, handel tame lijk, prijzen onveranderd; melk- en kalfkoeien: aanvoer tamelijk, han del redelijk; iets stijver in prijs; va rekoeien: aanvoer groter, handel ta melijk, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken: aanvoer klein, handel trtag, prijzen onveranderd R.A.VEEN, 3 maart, Bloemen Tulpen: Demeter 8295; Korneforis 70—84; Piccadilly 67—83; v. d. Eer den 66—1.03; E. Eddy 60—90: Br. Star 3854; Golden Harvest 7195; Pink Gem. 6066; Bandoeng 8091; John Gay 80—89; White Sail 71—98; Queen Elizabeth 8993;. Cordel Hull 73—92; W. Pitt 65—99; Rose Copland 6792; China Pink 6365; Queen of the Night 8094; Piquanta 7491; Ba-tigon 6891; Apeldoorn 1.50 1.60; Bruno Walter 82; Athleet 1.02— 1.16; Sonja 70- -73; Lustige Withwe 7284; Wintergold 6281; Reforma 7592; Elmus 7794; Parkiettulpen 70—1.10; Hillegarda 71—87; Dubb. Tulpen 4585. Blauwe Druifjes 16 31; Anemonen 6182; Freesia's 60 87; Idem II 3262; Irissen 1.301.50. Narcissen: Weralds Favoriet 5559; Whrestler 3248; Rembrand 4856; King Alfred 3954; Fortuna 3448; Carlton 3852; Early Glorie 3449; Cheerfulnus 4551; Agnes 3744; Narcissen v. grond 2836 per bos. Am. Anjers 1019; Prunus 2026. BODEGRAVEN, 4 maart, Kaas Aangevoerd 23 partijen; prijzen ƒ2.002.22; handel kalm. TER AAR, 3 maart, Groente Witlof 1 40—58; idem 2 33—43; idem stek 1426; waspeen 2124; spina zie 6469; boerenkool 12; spruiten 3547, alles per kg; knolselderij 16 18 per stuk; boerenkool 1.401.80 per kist. VINKEVEEN, 3 maart Groente Prei A II 32; witlof A II 55—59; wit- Net op tijd. Dat dr. Fuchs niet veel later in Scott-basis had moeten aankomen, wordt gedemonstreerd door het feit, dat de zee bij Mc Murdo Sound reeds is dichtgevroren. De Zuidpoolwinter heeft zijn intrede dus al gedaan. Dr. Fuchs en zijn metgezellen zul len echter nog kunnen vertrekken. Waarschijnlijk zullen zy woensdag of donderdag met de „Endeavor" lof B II 4757; witlof B II afwijkend naar Nieuw-Zeeland afvaren. 4046, per kg. In de protestnota, die maandag 3 maart j.l. op het Indonesische minis terie van buitenlandse zaken is over- u^omen aan na »™™.8>jan<ligd wordt o.m. het volgende van de candidaten voor de gemeente-1 gesieia. raadsverkiezing dankte de voorzitter J „Op 21 februari te ca. 3 uur 40 de leden, gezorgd te hebben voor een plaatselijke tijd ontmoette hr. ms. voldoend aantal van elf candidaten, Drenthe in volle zee op 0 graden 38, zodat het bestuur niet meer, zoals in *2 minuten zuiderbreedte en 119 gra- Nu kunt U gemakkelijk weer het verleden, zelf voor candidaten behoefde te zorgen. Het zittend raadslid de heer Q. H. Onderwater, aan wie door het bestuur den 16, 0 minuten oosterlengte een schip, dat bij onderzoek bleek te zijn het s.s „Kasimbar" toebehorend aan de N.V. Kon. Paketvaart Mij, welk een candidatuur werd aangeboden, j schip een Nederlandse zeebrief be- heeft deze niet aanvaard. zit en de Nederlandse natievlag De namen van de candidaten zijn, voert. naar volgorde van binnenkomen, de, heren D. A. Muusers, J. H. van der| Ploeg, C. W. Groen, A. H. J. Paarde- kooper, L. van der Geest, G. P. van Leeuwen, C. J. van Leeuwen, P. C. Paardekooper (Noordbuurtseweg), J. W. van Diemen, J. J. Bosman en L. J. van der Post Jz. Door en uit het bestuur zijn tot le den van de advies commissie geko zen de heren C. Berg Pz., A. Berg Jz, H. J. C. Paardekooper en A. J. van der Poel. Dat de schakering met betrekking tot de groepen ten deze onevenredig is, vindt haar oorzaak hierin, dat be stuursleden candidaat zijn gesteld voor de gemeenteraad en een agra risch lid zich niet beschikbaar stelde. Staande de vergadering werden voor de middenstand voor de advies commissie candidaat gesteld de heren A. Jac. van Bennekom en G. P. v. d. Krogt Fz., voor de agrariërs de heren W. M. van der Salm, A. A. de Jong en A G. J. Noordman, voor de werk nemers de heren J. W. Vink en P. Loos en voor de jongeren de heer N. Schouten. De voorzitter besprak nu de taak voor de commissie. Zij moet van de 11 candidaten er 7 in volgorde advi seren. De overige 4 candidaten komen in alfabetische volgorde op de lijst. Er werd hierna een open gesprek De Nederlandse regering tekent krachtig protest aan tegen het on bevoegd en onrechtmatig gebruik, De katholieke aartsbisschop van Li verpool, mgr. John Heenan, is maan dagavond laat door een vijandige me nigte gemolesteerd, toen hij een zieke bezocht in de St. Antonius-parochie. een Ierse enclave in het overwegend protestantse Liverpool. Op weg naar de zieke, een 40-jari ge weduwe, werd de aartsbisschop uitgejouwd en werden er stenen en straatvuil naar hem geworpen. Som migen spuwden naar hem, toen hij passeerde. Ook bij zijn terugkeer werd mgr. Heenan, die uiterlijk onbe wogen bleef, gemolesteerd, waarop de politie gewaarschuwd werd. De betogers werden verspreid, doch er werden geen arrestaties verricht. In deze buurt heerst al jaren lang onmin tussen katholieken en protes tanten. De vijandige gevoelens komen Crota vorderingen In de pharmaceutic ache wetenschap Slank worden Is nu geen probleem meer. Graclal werkt teker. doordat het de oor- taak van dikte be strijdt. Door het vol komen veilige: car- boxy methyl cellu lose kan ledereen i Graclal gebruiken en I er baat b|J vinden. ATTENTICBreng géén verandering In Uw maaltijden. Drink tijdens Uw kuur met Oraclal to weinig moge lijk. Reeds na het eerste fles je tuit U xlch prettiger voelen en reeds frappante resultaten xlea. Tob niet langer! Hnnl Grnclnll Word weer slaak! Vermagering* dragées bij Uw apotheker on drogist af en toe tot uitbarsting in ongere- gehouden over het structuurplan, I geldheden. TAST TOE 'T IS VAN Heerlijk voor de ERWTENSOEP: 1 'A kg. VARKENSPOOTJES, nu slechts 0.75 KALFSVLEES NU BIJZONDER VOORDELIG Kalfslappen, NU 1.80; Kalfsfricandeau 2.—; Kalfslever 1.50, vol vitamines. KARBONADE, kl. b. 1.68 I HACHEEVLEES 1.38 j Magere speklappen 1.15 Doorr. runderlappen 1.35 I Doorr. speklappen 0.68 I Dik BAK SPEK 0.85 Voor iedere dag iets lekkers en voordelig. DINSDAG gram magere speklappen 1.08 DONDERDAG 500 gr. doorr. RUNDERLAPPEN 1.28 1 kg. doorregen SPEKLAPPEN 1J28 200 gram HAMWORST 0.48 WOENSDAG gehaktdag 500 gram GEHAKT, half om half, van 1.40 voor 1.28 BIEFSTUK tartare, per stuk 0.42 150 gram CERVELAATWORST, van 0.75 voor 0.49 Te koop gevraagd in Lei den of omgeving ev. met garage. Eventueel blijvende inwoning van gepens. met of zonder ver zorging. Br. onder no. 7810 bur. v. d. blad. TT Te huur: "'tobox gele gen aan de Middelweg. Te bevr. telef. 31454. Terstond gevraagd een Bekwame voor geruime tijd werk. bil GEBR. KOOT. Rijndijk 20151. Hazerswoude. 3 meisjes zoeken nog éen r.k. vriendin te Lei den. Leeftijd ±17 jaar. Br. onder no. 7817 bur. v. d. bl. 2* 1958 d» nieuwe Solex. direct leverbaar. No° mooier nog solider, no" krachtiger. Gebr. Huisman Hoeewoerd 66-68. Ei een financiering. Tel. 31292. 3T Aangeboden: mooie Jaarsmahaard. nriis ƒ39.-. Br. onder no. 7814 bur. v. d. blad. "2T Enkele jonrens en meisies gevraagd, leeftijd tot 16 iaar. Middelste gracht 125.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3