Prinses Beatrix in Paramaribo Prins Bernhard naar Turkije Krijgen Ammerstolse kinderen hun spaargeld terug? Boekenweek met toneel, toespraak, en kermisachtig bal geopend Ziekenfondsen betalen meer aan tandartsen en apothekers Onderzoek naar vechtpartij Amsterdams hotelletje m EEN MUSEUM, van speeldoos tot pierement Directeuren van N.V. in arrest ZATERDAG 1 MAART 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 's Middags winkelen Prinses Beatrix reed gistermorgen, in gezelschap van de minister van So ciale Zaken, de heer P. A. R. Kolader, al vroeg uit voor een rondrit in de naaste omgeving van Paramaribo en door de stad zelf. De bevolking heette de Prinses op haar eerste rijtoer na haar terug keer in Paramaribo hartelijk wel kom. Langs de route waren de kan toren en de scholen leeggestroomd. De Prinses bezocht o.m. een nieu we moskee in de Calcuttastraat en woningen van het Aided self help- project. Later ging het gezelschap naar 's lands weldadigheidsgesticht. Deze inrichting is belast met de verzor ging van behoeftige ouden van da gen en andere niet voor arbeid ge schikte behoeftige personen. Vandaar ging het naar de Beatrix- stichting. In deze inrichting van ouden van dagen verbleef de Prinses ruim een ha'.f uur. De huishoudschool was de volgen de pleisterplaats en met een bezoek aan het bureau van de „home econo mics", van het Surinaams-Ameri- kaans bureau voor technische samen- „STICHTING TAPTOE'S" IN OPR1CHTT1NG Met medewerking van de minister van oorlog wordt binnenkort de „Stichting Taptoe's" opgericht, welke zich ten doel stelt in een viertal ge meenten van ons land een militaire tap-oe te organiseren. De eerste tap toe van deze serie wordt op zaterdag 17 mei omstreeks 21.00 uur in het ge meentelijk sportpark van Tilburg ge geven. Aan deze taptoe nemen 225 militairen in ceremoniëel tenue deel. Zij zal ongeveer één a anderhalf uur duren. Zowel de stichting als de or ganiserende gemeente ontvangen ieder de helft van een eventueel ba tig saldo. De stichting stelt zich voor van de baten een fonds ter bestrijding van de kosten van onderhoud en aan vulling van de ceremoniële tenue's van de gehele Nederlandse landmacht te vormen. Zijn beeld was niet Mooij genoeg Vóór geboorte begraven De Amersfoortsc beeldhouwer Maarten Mooij is verbolgen over het feit, dat een door hem vervaardigd, maar niet geheel afgewerkt beeld door de dienst gemeentewerken van Amersfoort met behulp van een graafmachine onder de gron^j is ge stopt. Het beeld stond op de oude be graafplaats, die aan de weg naar de nieuwe tunnel grenst. Om de autori teiten, die zaterdag de officiële ope ning van de tunnel zullen bijwonen, het slordige aanzicht van een onaf gewerkt, beeld te besparen, besloot men, het maar te begraven. Volgens ir. J. S. van Nouhuys, de directeur van de dienst, is dit een tijdelijke maatregel, omdat juist de opslag plaatsen v. d. dienst ook worden ver plaatst. Het beeld begraven was nu de meest goedkope oplossing. Het beeld was door Maarten Mooij in opdracht van de gemeente ge maakt, naar een schetsontwerp dat door een tot oordelen bevoegde com missie was aanvaard. De uitwerking van de schets viel tegen, zodat het beeld nooit de plaats van zijn bestem ming bereikte, n.1. de begraafplaats „Rusthof" waar het op het voorplein van het kerkhof in de nabijheid van de graven van geallieerde militairen uitdrukking had moeten geven aan het leed van de nabestaanden. werking, werd deze vermoeiende tocht besloten. De Prinses ging des middags winkelen. 's Avonds woonde zij een culturele bijeenkomst bij in het gebouw van het toneelgezelschap Thalia. Eind maart zal Z.K.H. prins Bern hard een inofficieel bezoek brengen aan Turkije. De prins zal het onlangs gestichte Nederlands historologisch en archeologisch instituut openen. Benzine en olie goedkoper Als gevolg van de recente daling van de prijzen op de wereldmarkt zijn met ingang van vandaag de ver koopprijzen van de belangrijkste aardolieprodukten in ons land - op nieuw verlaagd. De autobenzine aan de pomp wordt Vi cent per liter goed koper. De prfjs van petroleum wordt ver laagd met Va cent per liter en die van tractorpetroleum met 50 cent per 100 liter. Voor gasolie en huisbrand olie zal men 70 cent per 100 liter minder betalen dan tot dusver, ter wijl de prijs van dunne stookolie met 50 cent per 100 liter wordt vermin derd. Ten slotte worden de prijzen van diverse soorten zware stookolie verlaagd met f 3,per 1000 liter/ kilogram. Schenkingen van 5 en 15 mille Er is een kans, dat alle kinderen wier spaargeld verloren is gegaan als gevolg van de verduistering, waar van de directeur van de Ammerstol se spaarbank wordt verdacht, scha deloos zullen worden gesteld. Nadat eerst een Amsterdamse student voor dit doel 5000,had geschonken, is er nu een aanbod ontvangen van een spaarbank in de Krimpenerwaard ook de rest van dit spaargeld (circa 15.000) aan te zuiveren, op voor waarde dat de kleine spaarders naar deze bank zullen overgaan. Ook andere banken hebben laten blijken, dat zij er prijs op stellen spaarders van de thans niet meer functionerende spaarbank te Am- mergtol voor hun bank te winnen. Zoals bekend is kwam op 18 fe bruari j.l. aan het licht, dat de 59- jarige accountant D. E., directeur van de stichting Ammerstolse Spaarbank, ervan verdacht wordt zich jarenlang aan spaar- en andere gelden te heb ben vergrepen. Volgens de laatste schattingen zou een bedrag van 150.000,verdwenen zijn. Boekje^ inleveren Ten einde een zo goed mogelijk overzicht te krijgen van de hoogte van het aan spaargelden verduister de bedrag, verzoekt de rijkspolitie te Bergambacht, waarvan wij het bo venstaande vernamen, thans alle spaarders hun medewerking aan het onderzoek te verlenen door het op zenden van hun spaarbankboekje aan dit politiebureau. In totaal waren er ongeveer 800 a 900 spaarders, van wie het groot ste deel weliswaar in Ammerstol en omgeving woont, doch waarbij er ook zijn, die in de loop der jaren naar elders in het land verhuisd zijn en 5 Mille verduisterd te Nieuw Vennep De korpschef van politie van de Haarlemmermeer verzocht een dezer dagen bekend te worden gemaakt met de verblijfplaats van een 26-ja- rige vertegenwoordiger uit Nieuw- Vennep, die maandag j.l. zijn woning met zijn auto had verlaten. Het bericht vermeldde dat een on geluk gevreesd werd. Later kreeg de politie bericht dat er inderdaad een ongeluk was gebeurd met de verte genwoordiger. Hij was n.l. met zijn auto in Lisse tegen een boom gere den en licht gewond. Intussen had de politie de mededeling gkeregen dat de man zich aan verduistering van 5000 gulden had schuldig gemaakt ten nadele van een coöperatie in de Haarlemmermeer. De man is naar Hoofddorp overge bracht en in arrest gesteld. Koningin bezocht de schouwburg In tegenwoordigheid van de Koningin en de ministers J. G. Suurhoff en dr. ir. A. Vondeling is opliteraire feestavond „Hei Boek en de Muzen" in de Am sterdamse stadsschouwburg gis teravond de 23ste boekenweek (1-8 maart) officieel geopend. De vorstin en haar gevolg wer den in de hall ontvangen door de directeur van de Stadsschouw burg, de heer E. J. Smit en de heren Chr. Leeflang. voorzitter G. Lubberhuizen, vice-voorzitter cn mr. C. Vrij, secretaris van de commissie voor de collectieve propaganda van het Nederlandse boek. Nadat de landsvrouwe die een mos groen avondtoilet droeg, in de ko ninklijke loge had plaatsgenomen op de balustrade voor haar was een fraaie ruiker neergelegd werd het Wilhelmus gespeeld. Na de toespraak door de staats secretaris van O. K. en W. mr. R. G. A. Höppener werd voor de pauze „Dorpsvrijage" van Bernhard Shaw in een vertaling van A. Viruly door Mary DresseLhuys en Han Bentz van de Berg opgevoerd. Zij verwierven met dit weinig gespeelde korte stuk van Shaw een luide bijval van het enthousiaste publiek. In de foyer achter de koningsloge, die evenals de andere foyers en de overige schouw- iburgruimten door Metten Koornstra op groteske en kleurrijke wijze ver sierd was, liet de vorstin een aan tal schrijvers en schrijfsters aan zich voorstellen en sprak met hen over hun werk. Voorgesteld werden: An na Blaman, Guillaume vain der Graft, prof. dr J. Presser, A. Defresne. Miep Diekman, Harry Mrulisoh, Cees Noo- teboom en mr. H. W. J. M. Keuls. Voorts werden aan de koningin voor gesteld: Mary Dresselhuys, Han Bentz van den Berg, A- Viruly, Kitty Janssen, Allard van der Scheer, An- dré van den Heuvel. De laatste drie speelden na de paiuze „Hoe hij loog tegen haar echtgenoot" eveneens van Shaw in de vertaling van Remco Campert. De regie van beide stukken was van Henk Rigters. Ook met hem onderhield de koningin zich tijdens de pauze. Schrijversbal. Na afloop van het toneelprogram ma, het officiële gedeelte der avond, begon het traditionele en vermaarde sohrijversbal, dat eerst in de vroege J morgenuren van zaterdag ten einde' was. Vier orkesten zorgden er voor dat de danslustigen niets te kort kwa men. Het werd een bonte mengeling van literair feestvierenden, die zich over de trappen en door de foyers bewogen langs de grote poppen gril lige maskers en andere vreemdsoor tige attributen die op visnetten langs de wanden waren aangebracht golvende kermis en temidden van dit drukke gedoe zwierf eenzaam een bard die zijn in het geroezemoes ver loren gaande gezangen op zijn gitaar begeleidde. Na ontvangst van het boekje wordt hun door de rijkspolitie te Bergam bacht per kerende post een getekend ontvangstbewijs toegestuurd. Later ontvangen zij dan tegen inwisseling van dit bewijs het boekje terug. Wel licht kunnen tegen die tijd de boek jes en eventuele tegoeden door een andere bank worden opgenomen. Belasting ontdoken? De Officier van Justitie bij de rechtbank te Utrecht, mr W. Kolkert heeft gistermiddag twee maanden gevangenisstraf en een geldboete van 5000 of vijf maanden hechtenis ge- eist tegen de 57-jarige caféhouder A. A. van A. te Utrecht wegens het doen van onjuiste aangiften voor de inkomstenbelasting. De caféhouder zou over de jaren 1954/'55 bedragen van respectieve lijk 44.000 en f 26.000 te weinig aan belasting hebben opgegeven. Een primitieve administratie en de omstandigheid, dat hij in de jaren 1952/'54 zijn zaak tot cabaret had laten verbouwen, waren er de oor zaak van, dat de man zijn juiste in komsten niet bij benadering kon op geven. Bovendien had hij van zijn zijn onkosten geen aantekening ge houden. Volgens de fiscale recherche kon een bedrag van vijf mille aanne melijk worden geacht voor niet ge boekte onkosten doch hiermede was het grote verschil niet overbrugd. Tegen de 38-jarige exploitant H. W. B., schoonzoon van de vorige ver dachte, eiste de officier een maand gevangenisstraf en 1000 boete of een maand hechtenis wegens het doen van een onjuiste aangifte over 1955, waarin een bedrag van f 9300 werd verzwegen. De raadsman, mr G. ter Laan, voerde aan, dat de beide verdachten inderdaad grote onkosten hebben ge maakt welke door een gebrekkige administratie niet werden geregis treerd. Hij legde er de nadruk op, dat van opzet tot belastingontduiking geen sprake was geweest. Uitspraken 14 maart a.s. Meerdere kosten bijna 8 miljoen Zoals bekend, heeft de Com missie van Bindend Advies in zake het tandartsenconflict in oktober 1957 een uitspraak ge daan betreffende de honorering van tandartsenhulp aan zieken fondsverzekerden. Op basis van bedoelde uit spraak (27 cent per verrichtings minuut) is thans een nieuwe overeenkomst tussen de organi saties van algemene ziekenfond sen en de Ned. Maatschappij tot Bevordering der tandheelkunde tot stand gekomen. HET WAS EEN NATTE WINTER Gedurende de afgelopen drie win termaanden was de temperatuur te De Bilt gemiddeld 2.9 graden Celsius tegen 2.2 graden normaal. Het %as over het algemeen minder zacht dan gedurende de winter van het vorige jaar. Van de 90 dagen, die de ge noemde drie maanden tellen, waren er 52 aan de warme kant. In De Bilt vroor het op 26 dagen tegen 42 nor maal. Het aantal uren zonneschijn was te De Bilt 154 tegen 173 normaal, vooral in januari en februari was het weer veelal somber. De hoeveel heid neerslag, die in De Bilt op 26 dagen geheel of gedeeltelijk in de vorm van sneeuw viel tegen op 14 dagen normaal bedroeg gemiddeld over het gehele land omstreeks 225 mm, zoals uit een voorlopige bereke ning blijkt, zodat deze winter tot de zeer natte winters zal dienen te wor den gerekend. De normale hoeveel heid neerslag bedraagt 132 mm. Bewusteloos kind bestolen Een 14-jarig meisje, dat aan toe vallen lijdt, is gisteren op de Gan- zenheuvel in de oude stad van Nij megen bij zo'n aanval gevallen. Het kind, dat bewusteloos op straat bleef liggen, werd opgemerkt door een voorbijganger, die het kind liet lig gen voor wat het was, maar wel de portemonnaie in de gaten had, welke in de boodschappentas van het meis je lag. Hij beging toen de misselijke streek, tas èn portemonnaie, waarin een bedrag zat van f 150,—, met zicb mee te nemen. De politie doet haar best dit laffe individu in zijn (haar) kraag te vatten. Hierbij zijn de nieuwe tarieven voor de onderscheidene tandheelkun dige verrichtingen, zoals extracties vullingen, prothesen enz. vastgesteld. De ziekenfondsraad heeft de over eenkomst goedgekeurd. De meerdere kosten voor de zie kenfondsen voortvloeiende uit de nieuwe tarieven, zullen voor het jaar 1958 naar schatting in totaal 5.618.000 gulden bedragen, waarvan 4.368.000, voor de wettelijke verzekering (ver plichte en bejaardenverzekering) en 1.250.000 voor de vrijwillige verze kering. Ook apothekers. De ziekenfondsraad heeft voorts zijn goedkering verleend aan een voor apothekers, verbonden aan alge mene ziekenfondsen, geldende nieu we regeling van honorering en kos tenvergoeding voor het jaar 1958. Hierdoor ziullen de totale kosten der algemene ziekenfondsen voor apothekershulp voor het jaar 1958 naar raming stijgen met 2.220.000 waarvan 1.730.000 voor de wette lijke verzekering (verplichte en be jaardenverzekering tezamen) 440.000 voor de vrijwillige verzeke ring. Flegma. „Gisteren heb ik een kroontjespen ingeslikt". „Zo, en wat heb je gedaan?" „Ik heb met potlood verder ge schreven". In Schotland. „Heeft Mackenny iets aan zijn familie gelaten?" „Ja, alleen een verbandtrommel. En die hebben de erfgenamen bij de verdeling van de boedel direct nodig gehad". Vakantie-genoegens. Vier uur achtereen hadden Knol en zijn vrouw moeizaam geklauterd, en die gehele tijd had de echtgenoot het over de betoverende schoonheid van het land schap gehad. Toen zij eindelijk op de van de berg stonden, begon hij: jk eens, hoe heerlijk-schoon het dal daar beneden ligt.En dat be koorlijke dorpje! Kijk eens hoe de rivier daar prachtig tussen de bossen en de weiden doorslingert...." Waarop mevrouw Knol uitbarst: „Nu zou ik wel 's willen weten, waar om je me vier uur achtereen naar boven sleept, als het daar beneden volgens jou zo prachtig is!" „Zijn vrouw is zo romantisch aangelegd". Dubbel op. „Eén ding begrijp ik niet", sprak de rechter. „Die paar voorwerpen van weinig waarde, die op de toonbank lagen, heb je mede genomen, maar het geld in de lade heb je onaangeroerd gelaten!" „Laten we daar nu liever over zwijgen, edelachtbare", verzocht de inbreker. „Daar heb ik van mijn vrouw al genoeg over moeten ho ren". Een van dc drie „Ik begrijp nou niet, waarom je met die man niet trouwen wil!" zegt de boze mama tot haar huwbare dochter, en ze gaat voort: ,Zijn verleden is geheel on berispelijk, en zijn toekomst is schit terend. ,Ja, maar zijn tegenwoordigheid kan ik niet uitstaan, moeder!" ant woordt de dochter. De bibliophiel. „Leest u veel?" „Geweldig. Verleden week heb ik een magnifiek boek gelezen". „Welk?" „Dat ben ik vergeten", „Wie was de schrijver?" „Daar kan ik niet opkomen". „Waar ging het dan over?" „Dat is me helaas ontglipt. Maar ik herinner me nog heel goed, dat het boek een rood omslag had, waar op het portret van een knap meisje was getekend!" „U hoeft er niet bij te lachen". Alsof 't zo hoorde. Klant: „Kel ner, ik vind hier een speld in de saus". Kelner: „Daarom staat er ook op de spijskaart „pikante saus". Het compliment. „Ik wou dat ik uw restaurant een jaar eerder ge kend had!" zei de gast tegen de res taurateur, die hem vragen kwam hoe het eten was. De restaurateur boog als een knip mes, maar de gast vervolgde: „Ja, want dan zou die kip bepaald wat malser geweest zijn!" Het verschil. „Hoeveel seconden gaan er in een minuut?" vroeg de onderwijzer op school. „Dat hangt er van af" zei een slu we jongen. „Wat zeg je nou?" zei de leraar. „Zeker, meneer: als mijn moeder zegt, wacht even, ik kom over een seconde, duurt het minstens twee minuten, en als mijn vader roept: ik ben in een minuut bij je, duurt het geen twintig seconden, ziet-u!" 't Mocht eens niet doorgaan. „Heb je nu tegen de melkboer ge zegd, Jaantje, dat de melk aldoor zuur is?" „Dat kan ik morgen pas doen, me vrouw, want ik ga vanavond met 'm naar de bioscoop". „Buck Jones" nog niet in arrest Rechter-commissaris mr J. van der Esch van de Amsterdamse recherche heeft, op last van de officier van jus titie, de ophefmakende zaak „Buck Jones-De Tijger" persoonlijk in han den genomen. Hij za] met behulp van de enkele getuigen een onderzoek in stellen naar de loop van de fatale vechtpartij in een in de onderwereld bekend hotel aan de Groenburgwal te Amsterdam. Hij zal een diepgaand onderzoek moeten instellen naar de oorzaak van deze vechtpartij, waarbij de 24-jarige metselaar J. W. Smit beter bekend als „De Tijger", over een oliekachel viel. Hij raakte daarbij in brand en sprong even later in de gracht. Woensdagmorgen is hij aan zijn ver wondingen overleden. Ook zal mr Van der Esch moeten uitzoeken in hoevei e de 36-jarige barkeeper bijgenaamd Buck Jones, schuldig is aan de dood van „De Tij ger". Hij was het immers die de klap uitdeelde waardoor Smit over de oliekachel viel. De burgemeester van Utrecht, jhr mr C. J. A. de Ranitz, opent van middag het nationaal museum „van Speeldoos tot Pierement" dat in een deel van het Catharij- neconvent aan de Lange Nieuw- straat te Utrecht is ondergebracht. Het idee voor een dergelijk mu seum is voortgekomen uit de ge toonde liefde van de Utrechtse bevolking voor het draaiorgel tijdens een tentoonstelling „van speeldoos tot Pierement"', die in tien dagen 14.000 bezoekers trok. In het nieuwe museum, een initia tief van de gemeentelijke stichting „Stadsontspanning" en de „kring van Draaiorgelvrienden" is een per manente tentoonstelling ingericht die de hele ontwikkelng van de me chanische muziek van speeldoos tot pierement weergeeft. Men wil ook komen tot een groot geluidsmuseum met een volledige verzameling mechanische instrumen ten. Daar kan dan de hele collectie instrumenten, die de stichting gedu rende de twee jaar van voorbereiden voor het tot stand komen van dit eerste kleine museum in bezit heeft gekregen, worden opgesteld. 31.959 VROUWEN MEER IN DEN HAAG DAN MANNEN Blijkens de thans verschenen be volkingsstatistiek van 's-Gravenhage bedroeg het bevolkingscijfer van de residentie op 1 januari 1958 605.751 personen, van wie 318.855 vrouwen en 286.896 mannen. Dit betekent, dat het aantal vrouwen in Den Haag ten opzichte van 1957 is afgenomen met 358 inwoonsters en het aantal man nen in de stad is afgenomen met 619 mannen. In totaal is de bevolking dus verminderd met 977 personen. De oorzaak van deze vermindering is het negatieve vestigingsoverschot van 6394, ontstaan door het vertrek van 29.330 personen tegenover de vestiging van 22.936 nieuwe inwo ners. Het geboorte-overschot bedroeg in totaal in 1957 5435. Lijkschouwing Intussen hebben de zaken voor Buck Jones een gunstiger wending genomen, daar door de patholoog anatoom dr J. Zeldenrust na sectie op het lijk van „De Tijger" verklaard is, dat de dood veroorzaakt is door ernstige verbranding. Hij heeft geen sporen gevonden die er op zouden wijzen, dat verwondingen opgelopen tijdens de vechtpartij de doodsoor zaak zouden zijn. Inmiddels heeft de politie „Buck Jones", die in het Binnengasthuis aan zijn arm is geopereerd, een verhoor af kunnen nemen. Buck verklaarde, dat hij samen met ,De Tijger" tegen de kachel zou zyn gerold De rech ter-commissaris heeft geen opdracht tot arrestatie van de barkeeper ge geven. Na de winter het water Vrijdag is er een lichte kentering gekomen in het barre winterweer, waarvan het grootste deel van Euro pa in de afgelopen week te lijden heeft gehad. Frankrijk en België zit ten echter met de brokken. Men heeft in deze landen melding gemaakt van grote overstromingen als gevolg van het smelten van de sneeuw. De kaden van de Seine in Parijs staan blank en ten zuiden van Parijs moesten 400 mensen hun woningen verlaten tengevolge van overstromin gen. Uit Brussel wordt gemeld, dat de Maas buiten haar oevers is getre den. Verscheidene dorpen in België zijn geïsoleerd door overstromingen In Zwitserland is het bitter koud. In La Brevine (Jura) heerste een tem peratuur van 25 graden Celcius on der nul. EEN TOUWTJE SPRINGENDE PRESIDENT De nieuwe president van Guate mala, Miguel Fuentes, heeft voor de televisie een kwartier lang touwtje gesprongen om te bewijzen, dat hij niet „afgeleefd" is, zoals de oppositie had beweerd, aldus meldt het Mexi caanse avondblad „Ultimaa Noticias". De 62-jarige Fuentes, wiens ambts termijn zondag officieel begint, zei tot de toeschouwers: „ik voel me niet zo moe na deze jongelingsoefening". Beschuldigd van iraude Gisteren heeft de officier van jus titie te Utrecht twee van de irie directeuren van de N.V. Alcu-metaal, een smelt- en raffineerbedrijf in het bij Utrecht gekomen deel van de voormalige gemeente Zuilen, in hech tenis gesteld, op beschuldiging van fraude bij het afwerken van een con tract met het directoraat materieel landmacht tot het omsmelten van geweerhulzen in blokken messing. Volgens mededeling van de officier van justitie heeft de N.V., die sinds 1954 dit omsmelten verricht, het rijk in die tijd voor circa 70.000 bena deeld. Volgens het contract mocht voor het omsmelten ten hoogste 3 gewichtsverlies in rekening worden gebracht. De smelterij bracht in de vier jaren van de werkzaamheden ook steeds de volle drie procent ge wichtsverlies in rekening, terwül het werkelijke verlies aan gewicht min der was. Een in april 1957 ontslagen werknemer heeft de zaak aan het rollen gebracht. De gearresteerde directeuren N. L. J. W. uit Zeist en J. M. van D. uit Leidschendam stellen zich op het standpunt dat de betreffende clausule in het contract voor tweeërlei uitleg vatbaar is en dat de winst, verkre gen om door goed vakmanschap min der gewichtsverlies te bereiken, aan de N.V. toekomt. De derde directeur is niet in arrest gesteld, omdat deze pas kort in func tie is en om het bedrijf te kunnen voortzetten. Chessman heeft weinig kans meer Het hoger beroep, dat Caryl Chess man tegen het doodvonnis dat in 1948 tegen hem is uitgesproken, heeft aan getekend, is door het gerechtshof van Los Angeles verworpen. Het ziet er naar uit dat Chessman, wiens in de gevangenis geschreven boeken bestsellers zijn geworden. hiermee zijn laatste kans heeft ver loren om aan de dood in de gaskamer te ontkomen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8