DE LEIDSE BIOSCOPEN Genootschap Stille Omgang vergaderde in Leiden SCHUDEI'S CITROEN Rotterdamse smalfilmers toonden DUINSTREEK ZATERDAG 1 MAART 1958 PF. LEIDSE COURANT PAGINA 3 Pater Neefjes vertelde over het Heilig Land Het Genootschap van den Stillen Omgang, afdeling Leiden, heeft gis teravond in den Vergulden Turk haar jaarlijkse vergadering gehouden, waarin het programma voor de Stille Omgang bekend wordt gemaakt. Dit jaar wordt de omgang gehouden in de nacht van zaterdag 8 en zondag 9 maart a.s. De voorzitter, de heer A. Sommers, vertelde dat zaterdagavond half elf het Lof wordt gecelebreerd in de Hartebrugskerk, predikant is pater Van Tienen. Het vertrek van de Mare vindt plaats om kwart over 11, de aankomst bij de Mozes en Aaron- kerk te Amsterdam zal zijn om on geveer kwart over 12. Pater H. Hagen oJLm. zal hier de H. Mis lezen en de predikatie hou den. Het einde van de omgang zal zijn om half vier, de bussen zullen om 5 uur uit Amsterdam vertrekken en om 6 uur ongeveer in Leiden te rug zijn. In deze vergadering gaf de secre- secretaris, de heer W. J. M. v. Noort zijn jaaroverzicht, waarin hij herin nerde aan de moeilijkheden, die men het vorig jaar met de Rijksverkeers inspectie heeft gehad over het reizen met bussen. Dit jaar zo deelde de voorzitter mede is gelukkig alles ln kannen en kruiken. De penningmeester, de heer J. Fis- ser, stelde de vergadering op de hoogte van een batig saldo van 10.02. Heilig Land Deze bijeenkomst werd verleven digd door een causerie, die pater Neefjes o.f.m. over het Heilig Land en Jeruzalem hield. Pater Neefjes heeft in augustus 195.7 een bezoek gebracht aan Palestina bij een Fran ciscaanse bedevaart naar de Heilige Plaatsen. De Franciscanen spelen bij het onderhoud van de Heilige Plaat sen een belangrijke rol. Hij reisde toen van Amsterdam naar Venetië, ging daar op de boot en bezocht vervolgens Athene, Cy prus en Haifa. Het werd een tame lijk ingewikkelde reis door Palestina, omdat het land door een stille oorlog verscheurd wordt. Iedere grensover- i Advertentie Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden Gehoorteaankondipingen (Advertentie; PROF. DR. W. J. DE HAAS 80 JAAR Zondag 2 maart a.s., hoopt prof. dr W. J. de Haas t_ Bilthoven, de nestor der Nederlandse natuurkundigen, zijn 80ste geboortedag te vieren. Prof. De Haas is plm. 25 jaar hoog leraar in de natuurkunde geweest aan de Leidse Universiteit. Daarvóór was hij hoogleraar in Groningen en Delft. Tevens is de professor direc teur geweest van het Kamerlingh Onnes Laboratorium en heeft daar indertijd o.a. de koudste temperatuur der aarde bereikt. Voor de oorlog ging de Nederland se, regering er op zijn advies toe over een grote hoeveelheid uranium te ko pen. Dit is gedurende de oorlog voor de bezetters verborgen gebleven en heeft na de oorlog de grondslag ge vormd voor het tot stand komen van de Nederlands-Noorse -atoom samen werking. Prof. De Haas is eveneens bekend door het Einstein-De Haas-effect terwijl op het ogenblik in het mid delpunt van de belangstelling staat het De HaasVan Alphen-effect. OEFENING „DAKLOOS I" Onder deze naam is gisteravond door de Dienst Sociale Verzorging van de B.B. een geslaagde oefening gehouden in het opvangen en onder brengen van daklozen. De pseudo-daklozen vonden een eerste onderkomen in een tweetal in bedrijf gestelde verzamelposten. Daarnaast functioneerde het in het Patronaatsgebouw te Oegstgeest on dergebrachte opvangcentrum. Na het veronderstelde signaal Ein de luchtalarm, kon een gedeelte van de daklozen uit de verzamelpost naar hun wel beschadigde, maar nog be woonbare huis terugkeren; anderen vonden bij familie of kennissen een onderkomen. Zij, die deze mogelijkheid niet had den, werden overgebracht naar het opvangcentrum. Hier stond hun bed gespreid. Zij behoefden niet met een lege maag naaf bed, aangezien de nijvere D.S.V.-sters voor een ketel geurige erwtensoep gezorgd hadden. Wat lezers schrijven Leiden, 28 febr. 1958. „SCHAPENKLOK" VAN 1734. Naar aanleiding van uw artikel in de krant van 28 febr. 1958 betreffen de „De Schapenklok" in de Waag, het volgende. Deze klok hangt reeds ruim veer tien dagen. En de klok is gedateerd 1734. Er staat ook 'n naam op, maar ik vond dat raar, er op staat n.l. „Amstellerdam". Dit weet ik, omdat mijn collega en ondergetekende, het ijzerwerk ge maakt hebben en de klok samen heb ben opgehangen. J. DRIESSEN, Muldersstraat 13, Leiden. zich nu Vooral in Jeruzalem wordt de ver deeldheid in dit land pijnlijk gevoeld, nog pijnlijker echter is het feit, dat de verdeeldheid der Christenheid nergens sterker wordt gevoeld, dan juist bij de Heiligdommen in Jeru zalem. Pater Neefjens heeft overigens de aanwezigen ontroerd met een be schrijving van de Heiligdommen, die de Christen zo dicht brengen bij het leven en lijden van Jezus Christus. Hij beschreef de Calvarieberg, die nu in zijn geheel in een kerk ligt, de plaats waar het kruis heeft gestaan vindt men terug. Spr. illustreerde zijn causerie met een serie prachtige lichtbeelden. De voorzitter dankte de spreker aan het eind van zijn reisverhaal hartelijk. LEIDSE NEOMIST. Op 16 maart a.s., zondag Laetare, zal in de kloosterkerk van de H. Hieronymus te Weert, de bisschop van Roermond, mgr. dr J. M. J. A. Hanssen, de H. Priesterwijding toe-j dienen aan frater Abraham Casteleini O.F.M. uit Leiden, Oude Rijn 30. Pa- j ter Castelijn zal zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in de parochiekerk van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvan gen (Hartebrugkerk) aan de Haar lemmerstraat, op Eerste Paasdag, 6 april om kwart over tien, waarna 's middags de receptie volgt in de pas torie van 2.30 uur tot 4 uur. De leden van de Rotterdamse Smal film liga hebben gisteravond hun Leidse collega's in de filmzaal van Smit Röntgenapparatenfabnek aan de Herengracht enkele staaltjes laten zien van het hoge peil, dat zij met hun filmhobby hebben bereikt. De gasten uit de Maasstad werden wel kom geheten door de Leidse voorzit ter, de heer H. Kleibrink, die daarop het woord gaf aan zijn Rotterdamse üunctiegenoot, de heer Van Eldik, die de getoonde films van een kort com mentaar voorzag en de op- en aanmer kingen van de Leidse toeschouwers in ontvangst nam. Het proggrammaatje begon met de vertoning van een kort, geestig filmpje onder de titel ..De spijker", waarin op kostelijke wijze de angst werd weergegeven van een man, die meende een kopspijkertje te hebben ingeslikt. „Het model" was een pikant verhaaltje, waarbij de makers nogal hebben getobt met de clou. De punt, die men er uiteindelijk aan zoog, was naar onze smaak een beetje geforceerd, maar het geestige filmpje was ongetwijfeld kundig in elkaar gezet. Trouwens, ook de vol gende film, die vertoond werd „Ont goocheling" leed aan hetzelfde euvel. De tot wanhoop brengende papieren berg, die een aspirant-emigrante moet doorworstelen was bijzonder suggestief op het celluloid vastge legd, maar de kwasi-geestige climax, die het verhaal moest afronden was niet alleen weinig origineel, maar bovendien nogal onduidelijk verflimd hetgeen helaas de ontegenzeggelijke goede kwaliteiten bezittende rolprent als geheel naar omlaag trok. Jammer genoeg was de mist oorzaak, dat iemand niet op tijd in Leiden kon zijn en daarom moesten de kijkers het zonder het bijpassende geluid en dus zonder het commentaar stellen bij de knappe, kleurige reportage, die gemaakt was van Costa Brava, de woeste Spaanse kust ten noorden van Barcelona. „Het gebeurde in Barcelona" was wederom 'n „groeps- film". Om de animo te stimuleren worden in Rotterdam soms een groep je personen aangewezen, die geza menlijk een film gaan maken. De vier makers van deze rolprent had den zich het verhaal over het ont staan van het lied „Stille Nacht" tot onderwerp gesteld, zoals men dat met Kerstmis reeds enige malen op de televisie heeft kunnen zien. Het'sluit- stuk van dit zeer gewaardeerde pro gramma was een bijzonder amusante film over het oude trammetje van Rotterdam, dat als titel „eilanden- expresse" droeg. AFSCHEID VAN W. BAARS EN P. M. VAN STEEN. Opnieuw was er aan de Lichtfa brieken een afscheid en ditmaal van de heren W. Baars en P. M. van Steen. Dit afscheid was het gevolg van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het officiële afscheid vond plaats in de kamer van de directeur der fabrieken, de heer Ir Y. Ykema. Deze dankte beiden, mede namens het Gemeentebestuur, voor de wijze, waarop zij op bescheiden plaatsen in het bedrijf de gemeenschap hadden gediend. De directeur verbond aan zijn afscheidswoord de beste wensen voor een gelukkige levensavond en sprak tevens de wens uit dat zij aan hun diensttijd aangename herinnerin gen zullen bewaren. Ook de overige, bij dit afscheid aan wezige heren, spraken de beide he ren op waarderende wijze toe en slo ten zich gaarne bij de woorden van de heer Ykema aan. Namens het be stuur van de Personeelsvereniging werd aan beide heren een waardevol le attentie aangeboden. De heren Baars en Van Steen be tuigden hun dank voor de tot hen ge richte woorden en gaven de verzeke ring dat zij met veel genoegen aan de bij de fabrieken doorgebrachte tijd zulen tei*ugdenken. In intieme kring had de heer Baars reeds afscheid genomen en daarbij werd hem dank gebracht voor de wij ze waarop deze ondre dikwijls moei lijke omstandigheden met opgewekt heid zijn taak had volbracht Het personeel van de afdeling Gas distributie had zich in de kantine ver zameld om van hun collega P. M. van Steen afscheid te aemen. TENTOONSTELLING IN ACADEMISCH ZIEKENHUIS OVER DE VERPLEGING. Van 7 tot 12 maart a.s. zal in het Academisch Ziekenhuis de tentoon stelling tot voorlichting over het be roep van verplegenden worden ge houden. De bedoeling hiervan is om jonge vrouwen en meisjes, die voe len voor het beroep van verpleegster de nodige inlichtingen te verschaffen. De tentoonstelling is georganiseerd door alle Leidse Ziekenhuizen alsme de door de Psychiatrische Inrichting „Endegeest" en de Paedologische Kliniek „Curium" te Oegstgeest. De officiële opening zal plaats vin den op vrijdag 7 maart a.s. om 11 uur v.m. in de grote cursuszaal van het Academisch Ziekenhuis (Administra tiegebouw). JAARVERGADERING D.E.V. De goed bezochte vergaderingen van de Leidse Tuiniers- en Bloemis tenver. „Door Eendracht Verbond- den" doen de naam van deze vereni ging altijd eer aan. Een gezellige stemming, een prettige vlotte leiding geven telkenmale ondanks weer en wind een volle zaal in café Aniba. Gisteravond verwelkomde de voor zitter J. H. Smit zijn bestuur en le den voor de jaarvergadering. Vlot en vaardig behandelde hij de diverse agendapunten als hamerstuk ken, waardoor meer tijd werd gewon nen voor vragen op vak-technisch gebied. De jaarverslagen van secre taris en penningmeester werden on der dankzegging goedgekeurd. Bij acclamatie werden drie bestuurs leden, de heren J. H. Smit, J. Ro man en A. Hofman herkozen. Voor de kascommissie werd de medewer king van de heren H. Groenend'" i F. Poelijoe gevraagd en verk: Na de pauze werden de d. kweekwedstrijden, welke dit sei^n gehouden zullen worden, besproken, waarbij de voorzitter het voorstel be sprak om eens belangeloos buren of kennissen met raad en daad bij te staan, waarbij een tweeledig doel na gestreefd kan worden, belangstelling en liefde voor bloem en plant en een mogelijkheid tot ledenwerving. Hierna begon de voorzitter aan zijn causerie over nieuwe zaaibloemen in de tuin. Buiten de geijkte zaaibloe men als afrikanen, goudsbloemen etc komt er de laatste tijd een kentering in het zaaibloemenassortiment. Spre ker noemde een lange lijst van namen o.a. sanoitalia, browallia, verbena canadense, alles compact, laagbloeien- de plantjes, waarvan hij kleur, zaai en bloeiwijze duidelijk aangaf. Hij wees er o.a. op bij het kopen van zaad van petunia's en asters er voor al op te letten om resistente rassen te vragen. Ook de eenjarige klim planten werden uitvoerig behandeld, zodat de aanwezigen practische aan wijzingen ontvingen over dit voor jaar onder glas of buiten te zaaien bloemen. Spreker zegde de aanwezigen toe de stroom van dikwijls onuitspreek bare Latijnse namen op papier te zet ten en toe te zenden. Het was voor de vak-technicus Smit niet moeilijk de talrijke vragen naar genoegen te beantwoorden. Tot slot van de vergadering deel de de voorzitter mede, dat 13 maart in dezelft.e zaal de gekweekte bollep ter keuring aanwezig dienen te zijn. Burcerliike Stand Geb.: Agnes Cornelia dr. v. J. van Kampen en C. Duivenvoorde; Geor- getina Johanna dr v. J. J. Bodde en A. G. van't Kruys; Hans zn v. J. A. van Valderen en M. J. van As; Aart Johannes zn v. J. Mandersloot en A. G. Vlaming; Gerrit Cornelis Teunis zn v. G. C. T. van der Vuijk; Laurus zn v. L. Oskam. Overl. J. M. C. Sdhnitker, 72 jr, vrouw; A. M. van Zwicht, 88 jr, man; J Teijn, 82 jr, man; K. Boon, 75 jr, vrouw. Ondertr.: W. J. J. Pompe en S. S. Castelein; J. L. Schmale en H. Pol- man; P. van Egmond en M. Arbouw; C. van Helden en J. Fallauz; J. Won- dergem en C. M. Tijssen; R. A. Gou- tier en G. S. Beuk; H. Honsbeek en M. M. van der Kwaak; W. De veling en W. van den Berg; M. H. Mol en W. C. de Geus; J. Vos en A. J. M. Loe- kemeijer; T. Gijsman en M. van Es. KATWIJK NA DE BRAND Betreffende de brand van donder dagavond kunnen we nog mededelen dat de ergst dedupeerden, het' gezin Hogendoorn, bij de fa Ruygrok aan de Valkenburgseweg zijn onderge bracht. De heer H. is werkzaam bij genoemde firma. De familie Ouds hoorn is gehuisvest in het Missie college. Dit gezin kan zijn woning niet betrekken omdat de binnenmuur totaal gebarsten is vanwege de hitte. Overigens heeft deze familie veel waterschade. De familie A. is onder gebracht bij familie. De familie A., die brand- en waterschade heeft, zal de eerste maanden het huis nog niet kunnen betrekken. Maar het huis van de heer H. is geheel uitgebrand. Ko-Plu-Ko. Bij het bestuur van de „Konijnen- en Pluimveevereniging Katwijk en Omstreken" bestaat het voornemen een tentoonstelling te houden en wel in samenwerking met de Leidse zustervereniging. De plaats der tentoonstelling is nog niet vast- gsteld. De vrouw en de politiek. Het Kath. Vrouwengilde denkt de dames een beetje meer aan politiek bij te brengen. Voor dit doel heeft het be stuur uitgenodigd mevr. Engles van der Meer, presidente van het Vrouwengilde te Wassenaar die in een bijeenkomst komt spreken over „Aanmoediging tot politiek". Dat hebben de dames heus wel nodig, ge zien de opkomst in de vergadering van de K.V.P. KATWIJK AAN ZEE Med. dienst. De zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. T. Lodder, St. Andreasplein 1, tel. 2424. KATWIJK AAN DEN RIJN Med. dienst. De zondagsdienst zal voor de patiënten van de dokto ren J. Bergman, H. M. Hueting, E. E. van der Laan en C. J. Hagen voor Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg worden waargenomen door dr. J. Bergman, Valkenb.weg Ito, tel. 2921. N00RDWIJK SLACHTOFFER VAN GLADHEID De reeds hoogbejaarde heer K. de Bes alhier kwam door de gladheid in de Bronckhorststraat zo ongelukkig te vallen dat hij zijn heup brak. Na door dr. Kruyt te zijn behandeld, werd het slachtoffer tovergebrach naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Bij het inzetten vah een nieuwe ruit op het dak van de Northgo tim merfabriek, verloor de heer P. S. alhier het evenwicht, met het gevolg dat hij plm. 5 meter naar beneden stortte en op een betonnen vloer terecht kwam. Na geneeskundige be handeling van dr Kruyt werd de heer S. met ernstige letselen overgebracht naar een ziekenhuis te Leiden. Noordwijk steunt missiewerk Pater Jac. Commandeur is na een vacantie van 6 maanden deze week weer vertrokken naar de missie in Oost-Afrika en zal daar eind maart arriveren. Begrijpelijkerwijze heeft de pater in deze periode wel eens een beroep gedaan op de parochianen van St. Jeroen en Maria ter zee en niet tevergeefs. De collecte in de St. Jeroensparochie bracht op 1867.—, in de parochie Maria ter zee 813. terwijl de commissie „zonder naam" een bedrag van 2100.kon afle veren. Met deze bijdragen ging de hartewens van pater Commandeur in vervulling „een auto voor zijn NKJB De NKJB-dag die onge twijfeld oorspronkelijk was vastge steld op 15 maart a.s., is met 1 week vervroegd. Omdat op 15 maart zal worden deelgenomen aan de jaarlijk se Stille Omgang. Al degenen, die zich nog niet hebben opgegeven voor het gemeenschappelijk ontbijt, kun nen dit nog doen tot woensdag 5 maart a.s. bij de bestuursleden. Aanbesteding. Door 't Ingenieurs- GEM. AANKONDIGING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten een inhaal- verbod vast te stellen voor de He renstraat, voor zover gelegen tussen de Koninginnelaan en de Zoeter- woudsesingel, en de Morsweg, voor zover gelegen tussen de Paul Kru- gerstraat en de wegsplitsing Lage MorswegHoge Morsweg. en Architectenbureau Ir. J. P. van Bruggen, G. Drexhage, Ir. J. J. Ster- kenburg en A. Bodon is namens het bestuur der dr. mr. Willem van den Berghstichting, gisteren in het Ad ministratiegebouw van de stichting aan de Zwarteweg openbaar aan besteed: Het bouwen van 2 woningen op het terrein van de dr. mr. Willem van den Berghstichting aan de Zwarte weg te Noordwijk. Door een vergissing in de tijd van aanbesteding, in het bestek stond 10.30 uur en in de advertenties 11.30 uur, is deze aanbesteding ln 2 delen gehouden Fa. Bekkers, Hilversum 90.900; fa. cos, Delft 86.900; L. V. v. d. Marei, Bouwbedrijf, Katwijk a./Zee 79.890; fa. Dorco, Leiderdorp 59.750; de fa. Dorco heeft zich inmiddels terugge trokken. Om 11.30 u. waren de inschrijvin gen van hoog naar laag als volgt: H. N. v. Leeuwen en Zn., Katwijk a./Zee ƒ91.704; Gebr. G. en P. Niers. man Voorschoten ƒ89.400; fa. L. Pennings, Den Haag ƒ87,000; fa. Jac.' Slootweg, Valkenburg Z.-H. ƒ83.400; C. v. Osnabrugge Voorschoten 80.800; fa. Vogels en Zn. Wassenaar ƒ78.350. De gunning is aangehouden. Tafeltennis. Het tweede elftal van de r.k. tafeltennis vereniging T.O.V. hield haar promotiekans ste vig in handen, want met 64 werd gewonnen van de politie uit de Sleu telstad. De verdere uitslagen zijn: TOVIII—Set 1—9; TOV4—Scilla 55; TOV junioren—Set 19; TOV jun. IIAvantil 91; maar het 3de team met dezelfde cijfers 1—9. Het programma voor de volgende week is: Dinsdag TOV 1Sparkler 1 (da mes). Uitwedstrijden: maandag, te Wer- ve 1—TOV 1 (heren), Dolfijn 2—TOV 4 (heren), woensdag: MVO 2TOV 2 (heren). De onderlinge juniorencom petitie gaat nog steeds door. Klaverjascompetitie De uitslag van de laatstgenoemde competitie wedstrijd uitgeschreven door S. N. A. is als volgt: W. Smit 5508 p. S. Heemskerk 5160 p., S. Wijnands 4933 p., A. v. d. Berg 4886 p., J. Mooije- kind 4810 p„ Th. Ruigrok 4787 p., A. Weyers 4715 p.. J. v. d. Berg 4643 p. D. Wijnands 4446 p., N. v. d. Berg 4378 p. Medische dienst De zondags dienst zal worden waargenomen door dr Kruyt, tel 2030. De Duinrandapotheek is geopend van 121 uur en van 56 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. SASSENHEIM Doktersdienst. Zondag 2 maart a.s. wordt de doktersdienst waar genomen door dr. G. v. Raay, Sas- senheim, teL 7777. Geb.: Hendrik J., z. v. J. Lindhout en P. W. Wesseling; Martha E. M., d. v. J. N. v. Steijn en M. M. v. Dril; Jacoba, d. v. H. Overmeer en M. Hockx; Johannes C., z. v. L. F. Ver- degaal en C. W. M. v. Reisen; Clasina M., d. v. Th. W. J. v. Daal en J. J. v. Diest; Adrianus J. M., z. v. A. A. v. d. Geest en J. C. v. Berkel; Petrus G. M., z. v. M. N. v. Tol en A. ten Voorde; Martina C., d. v. J. C. Rhijns- burger en C. E. Groeneveld. Ondertr.: H. Tukker, 25 jr. en A. v. Duijn, 21 jr. Getr: H. R. v. Spelde, 24 jr. en A. M. Jonkman, 22 jr. VOORHOUT Doktersdienst. Zondag 2 maart a.s. wordt de doktersdienst waar genomen door dr. G. v. Raay, Sas- senheim, tel. 7777. Geb.: Petrus H. M., z. v. H. A. v. d. Hulst en G. C. Leeuwenkamp; Jaco bus C. P., z. v. J. P. C. v. d. Helm en B. D. de Zwart; Leendert E., z. v. A. v. Loon en J. R. v. Velzen; Petrus S. A., z. v. M. L. v. d. Werf en C. Th. Spaan; Francisca L. M., d. v. M. v. d. Maat en A. M. v. Dijk; Wilhelmus G., z. v. G. Langeveld en H. A. v. d. Poel; Nicolaas W., z. v. W. G. Her- Casino „De blonde heks" is een e kt Zweeds verhaal. Dat is te zeg gen: de film is een Franse film en het verhaal is oorspronkelijk van Alexandre Kouprine, maar de sfeer is door en door Noordelijk. In zo verre heeft de Franse inslag zich niet verloochend, dat de liefde het hoofd thema vormt, maar het is wel ëen bijzondere geliefde, welke de Franse ingenieur Laurent in de Zweedse bossen aantreft. H t is een schuw en geheimzinnig meisje, dat met haar grootmoeder in een hutje woont ver van de bewoonde wereld. Het weet niets van de beschaving maar alles van de natuur en zelfs van dat ge heimzinnige paranormale, dat primi tieve en bijgelovige mensen hekserij noemen. De ingenieur probeert haar in het gewone leven terug te bren gen, maar wie jenmaal een heks is blijft een heks en de mensen ste nigen haar. Zo vergaat het bok de „blonde heks" van de Noord-Zweedse bossen. Vooral door de uitbeelding van Nicole Courcel als de heks is deze film een poëtische geschiedenis geworden met een mysterieus waasje. Toegankelijk boven 18 jaar. Lido Programma dooi de K.F.C. afgekeurd. Luxor „Rose Bernd". Misbruik van vertrouwen is een van de groot ste fouten van deze tijd. Een fout, waarop de zeven hoofdzonden welig tieren. Aan misbruik van vertrou wen maakt zich een rijke boer schul dig, die een Sileziseh vluchtelingen meisje als dienstbode op zijn hof heeft aangenomen. Hij veinst de goedheid-zelve te zijn, helpt haar met alles en is meer voor haar dan haar vrome vader zijn kan. Langzamer hand wordt hun verhouding zo ver trouwelijk dat hij, met als argument ziji ongeneeslijk-zieke vrouw, haar een gunst vraagt. Zij stemt toe. Een kraandrijver, onbetrouwbaar vrou wenjager, heeft ook een oogje op haar laten vallen en het meisje valt in haar angst om het kind, dal ko men gaat, in de klauwen van de bruut, die zij wilde afweren. Als enige oplossing van het dilemna, w;.ar voor ze zich geplaatst ziet, is er in haar ogen nog de mogelijkheid, te trouwen met de wereldvreemde fe mel, waarvan ze niet houdt. Op het ogenblik, dat ze het dorp zullen ver laten, bestaat de kraandrijver het, uit louter jalouzie het geheim van het meisje openbaar te maken. Er ontstaat een gevecht tussen hem en de aanstaande bruidegom, waarbij deze een oog verliest. Dat lokt een proces uit, waarin de bruid, als ge tuige gehoord, een meineed aflegt, die direct uitkomt. Onder die om standigheden, wordt het meisje door iedereen op haar ongeluk „aange zien" en op haar vlucht brengt ze onder een brug haar eerste kind ter wereld. Het sterft en dan is het meisje de wanhoop nabij. Er is nog een vonkje: in het liefde vol hart van haar door en door nette aanbidder is nog plaats voor verge ving. Toegang voor volwassenen. Rcx „Duivels van de weg" zijn de mannen, die in race-wagens snel heidsrecords breken, zowel op de weg als op renbanen. Eén van zulke duivels is een jonge ingenieur, die een nieuwe sportwagen heeft gecon strueerd en erin slaagt deze gebouwd te krijgen in de fabriek van zijn baas. Het wordt natuurlijk een suc ces, evenals zijn romantische neigin gen tot de kleindochter van zijn baas een succes opleveren. Een aar dig, verhaal met romantiek en span ning. Toegang 14 jaar. Trianon heeft de roman'ische film „De liefdesroman vat een koningin" met Romy Schneider geprolongeerd. Voor alle leeftijden. mans en J. M. Smit. Getr.: E. M. Weijers, 29 jr. (Noord- wijkeriiout) en C. M. v. d. Berg, 29 jr.; H. C. J. van Bourgondiën, 26 jr. (Noordwfjk) cn A A Goemans, 24 jr.; A. Wolters, 26 jr. (Leiden) en M. Havenaar, 23 jr.; A. W. de Groot, 31 jr. en P. E. Heemskerk, 22 jr. (Noord wijk). Overl.: Anna G. Wijtenburg-Hof- stee, 68 jr.; Johannes Koolloos, 78 jr.; Cornells Langerak, 75 jr.; Theodorus H. H. v. Huiistee, 78 jr.; Wilhelmina v. Rheenen-Knoppert, 72 jr.; Maria L. Verhaegen-Houwelijckx, 83 jr.; Josina Pennings-v. d. Salm, 81 jr.; Maria C. L. Kuper- de Jong, 85 jaar. RIJNSBURG Geb.: Johannes A. A., z. v. C. v. Eg- mond en J. A. v. Tol; Elizabeth W., d. v. J. van den Haak èn H. L. Nik- kels; Tanna S., d. v. W. Kromhout en C. de Moojj; Pieternella, d. v. L. Lindhout en M. C. Noordijk. Ondertr.: J. J. Dijkstra, 23 jr. en A. van den Bosch, 20 jr. Getr.: W. Teljeur, 28 jr. en P. M. de Mooij, 27 jr., te Oegstgeest. WARMOND Doktersdienst. Zondag 2 möart a.s. wordt de doktersdienst waar genomen door dr. G. v. Raay, Sa£- senheim, teL 7777. WASSENAAR Inenting tegen kinderverlamming. De directeur van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst neeft mededelingen gedaan over de inenting tegen kinderverlamming. Voor kinderen, geboren in 1956 ef 1957 zal de eerste inenting plaats vinden in de eerste helft van maart, de tweede in de tweede helft van april. Een uitzondering hierop geldt voor kinderen, geboren in december 1957, die de injecties zullen ontvan gen resp. in april en mei. Om ad- ministratief-technische redenen is het niet mogelijk, ieder kind door de eigen huisarts te laten inenten; de vaccinaties zullen voor het grootste deel wel door de huisartsen worden verricht. Als het benodigde vaccin bijtijds beschikbaar komt zal er in het begin van maart gelegenheid zijn, kinderen geboren in de jaren 1952 tot en met 1955, die door omstandigheden als ziekte, afwezigheid e,d, nog niet te gen polio zijn ingeënt alsnog te laten vaccineren. Ouders dienen zich voor 3 maart a.s. schriftelijk te wenden tot het bureau van de GG en GD, Raadhuislaan 22. Brigadier U. T. de Vries nam af scheid van politiekorps. Gisteren heeft brigadier U. T. de Vries na een politieloopbaan van 38 jaar, waarvan 29 jaar in Wassenaar, afscheid geno men van het Wassenaarse korps. De scheidende brigadier en zijn echt genote werden ontvangen in de theoriezaal van het politiebureau, waar commissaris J. J. Maandag, de hoofdinspecteur en de inspecteurs en vele collega's aanwezig waren en bovendien ook de loco-burgemeester, mr. dr. J. Hazenberg. De heer Maandag sprak de briga dier toe Hij schetste zijn politieloop baan, die begon bij de militaire po litie. In februari 1929 kwam de heer De Vries naar Wassenaar. De com missaris zeide, dat zijn werk en zijn optreden door de verschilende supe rieuren steeds zeer zijn gewaar deerd. Zijn kalmte en doortastend heid en zijn zwijgzaamheid maak ten de heer De Vries tot een model politieman. Hij is altijd geweest een zeer gewaardeerd collega en een goed chef. Zijn technische aanleg is het korps zeer ten goede gekomen omdat brigadier De Vries belast was met het onderhoud van de mobilo- foon-apparatuur. Namens het korps bood de com missaris de heer De Vries een boek werk over vogelkunde en aan mevr. De Vries een boeket bloemen aan. Loco-burgemeester mr. dr. J. Ha zenberg stelde met voldoening vast, dat de waardering, die in het korps voor de scheidende brigadier bestaat, door het gemeentebestuur ten volle gedeeld wordt. De heer Hazenberg zeide verheugd te zijn, dat de heer De Vries nog niet helemaal uit de gemeentelijke kring verdwijnen zal: zijn functie van marktmeester zal hij voorlopig nog blijven waarnemen. Nadat hoofdinspecteur C. B. M. Wolf namens de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging een taart had aangeboden en de brigadier A. van Delft namens de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Politie bond een woord van dank gespro ken had voor de activiteiten van de heer De Vries, sprak de brigadier een dankwoord en was er gelegen heid persoonlijk afscheid van hem te nemen. Doktersdienst. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor me dische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen E. Oostcrbaan, Prinses Marielaan 14a, tel. 3058 en K. de Wit, Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apothekersdienst. Van zaterdag avond tot de volgende week zater dag wordt de apothekersdienst na sluitingstijd waargenomen door de Wassenaarse Apotheek, Schouw weg 32, tel. 2402. Geb.: Ernst, z. v. R. Muller en A. G. C. de Jager; Peter H. M., z. v. P. W. van Veen en W. M. Wolters; 'Adriana H. M., d. v. J. L. Hoogen- boom en B. M. Grundeken; Johanna M. A., d. v. T. J. Remmerswaal en A. H. v. Noort. Ondertr.: W. H. Raadsen en C. D. v. Deinse, te 's-Gravenhage. Getr.: H. F. P. v. d. Hoeven en A. C v. Spronssen; A. G. v. Tol cn M. Hendriksen; H. Heins en A.M. Ypma. Overl.: Maria A. v. d. Kroft, 79 jr.; Jacoba Eberwijn, 66 jr. ('s-Graven hage); Lena Remmerswaal, 81 jr.; Allegonda W van den Toorn, 66 jr.; Johannes P. Hardonk, 88 jr.; Dirk A. de Rooy, 65 jr.; A. Boom, 74 jr. ('s-Gravenhage). Marktberichten LEEUWARDEN, 28 febr.. Zuivel. -- Gouda volvet 1.90—1.91; Edammer 40 plus 1.701.72; broodkaas 40 plus 1.72 tot 1.74. Stemming kalm.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3