Scherp Zuster Boer bij afscheid onderscheiden $LM£LGAT &>)LMmTAD Commando-overdracht garnizoen Leiden ZATERDAG 1 MAART 1958 PAGINA 2 Brug in Goudse Rijpad verlaagd De Alphense gemeenteraad af wezig weth. A. J. Dekker en het raadslid H. Brokaar heeft zich vrijdagavond rustig beziggehouden met een tamme agenda van 26 pun ten. Sprekend over de verschillende geldleningen waartoe de gemeente middels het ministerie en de bank voor Nederlandse gemeenten in staat is gesteld voor het bouwrijpmaken van gronden voor de woningbouw 337.000,voor de aanschaffing van een pompaggregaat ten behoeve van de watervoorziening en andere leningen, merkte de heer Gesman op, dat hij de voorwaarden van de diver se leningen heel erg zwaar vindt. Zijn bezwaar ging voornamelijk uit naar de hoge rente en de bepaling, dat voor 1966 niet extra mag worden afgelost. Hij zag hierin een rem om t.z.t. als rentevoet daalt van dure le ningen af te komen. De voorzitter deelde het bezwaar van spr. maar moest erkennen, dat de gemeente als zodanig op de kapitaalmarkt niets te zeggen heeft. De minister bepaalt en wijst de lening toe en de gemeente moet haar dankbaar accepteren. De heer Verduin wilde ingelicht worden over de vreemde gang van zaken betreffende de ondershandse opdracht aan de firma P. B. Huberts Aannemings- en Wegenbouwonder neming tot de aanleg van een weg ter ontsluiting van het nieuwe indus trieterrein aan de Heimanswetering, voor welk werk dezelfde firma het benodigde bedrag wilde lenen aan de gemeente. Eerst las ik, aldus de heer Verduin, dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het raadsbesluit en nu wordt mede gedeeld, dat zulks niet het geval is. „Ja, antwoordde de voorzitter, het is inderdaad een wonderlijke zaak" G. S. hebben namelijk wel goedge keurd de geldlening, maar niet de on dershandse opdracht waarmede de zaak momenteel dus even van de baan is. Er worden evenwel onder handelingen gevoerd en die zijn nog niet afgesloten. Spr. hoopt dat dit nog wel op zijn pootjes terecht zal komen. Persoonlijk is spr. de overtuiging toe gedaan, dat hogere instanties wel de gelijk wat met Alphen ad. Rijn op hebben, maar ook hogere organen zijn door allerlei bepalingen en om standigheden aan handen en voeten gebonden. Spr. zei de toekomst niet pessimistisch in te zien. De heer Slootjes zag een addertje in het gras, met name voor wat het voorstel van b. en w. betreft tot het aangaan van een gemeenschappelijke overeenkomst met de gemeente Zwammerdam voor het gebruik ook door deze gemeente van het woonwa genkamp van Alphen a. d. Rijn. Hem is namelijk bekend, dat in Zwammer dam een kermisexploitant met wel acht wagens standplaats heeft gevon den, nadat hij Bodegraven moest ver- laterf. Nu wil men hem in Zwammer dam ook kwijt, maar alvorens men hem per 1 maart a.s. „de huur" wil opzeggen, probeert men hem een „ge lijkwaardige" standplaats aanbieden en die zoekt men in Alphen a. d. Rijn. Maar in wezen hoort die niet thuis in een woonwagenkamp. Dit onder schreef ook de heer Gesman. Waar schijnlijk zou er door de heren nog wel meer over gezegd zijn, als de voorzitter niet had opgemerkt dat dit gesprek in feite thuis hoorde in de gemeenteraad van Zwammerdam. Wij kunnen hierover hier niet discus siëren. Wij moeten het maar afwach ten wat zich bij onze gemeente zal gaan aandienen.en hoe. Bij het voorstel tot ontheffing van de n.v. Europabouw van de verplich ting tot behouden van gekocht bouw grond, informeerde de heer Honout of er bijzondere kosten door de ge meente zijn gemaakt t.b.v. het be doeld bouwplan. De voorzitter meen de, dat de vennootschap alleen de rente verschuldigd was en dit is in middels voldaan. Spr. zegde toe, dat in elk geval nog zal worden nagegaan of, en in hoeverre nog bijkomende kosten zijn en die zullen dan in re kening worden gebracht. Na enige discussies, waaraan werd deelgenomen door de heren v. d. Lee, Geerlof en de wethouder der bedrij ven, de heer Rogaar, zegde de voor zitter toe dat nagegaan zal worden welke regeling het beste zal zijn voor het ingebruik nemen van dienstrij- wielen bij de gemeentelijke water en lichtbedrijven. Het ligt al bij voor baat vast dat geen enkele regeling iedereen zal voldoen. Maar die van het moment voldoet velen niet; de di rectie niet en de gebruikers van de rijwielen niet. Bovendien loopt de overeenkomst, die vijf jaren heeft ge golden, af en de nieuwe voorwaarde lijkt het college nogal onvoordelig. De wethouder beloofde nog, dat de regeling zal worden opgesteld in sa menwerking tussen directie en de dienstcommissie. De raad benoemde de heer M. B. Figee tot lid van de commissie voor culturele doeleinden, wegens bedan ken van de heer H. M. Dercksen die, naar elders is vertrokken. Voorts werden tot leden van de commissie tot wering van schoolver- POTLOOD en GEEST Oplossing No. 507. Horizontaal: 1. volk, 3. valk, 5. opa, 7. staal, 9. elp, 11. traan, 13. .aap, 15. sar, 16. opaal, 18. rak, 20. kaars, 22. Ria, 23. doos, 24. part. Verticaal: 1. vore, 2. kot, 3. vaars, 4. koen, 6. pat, 7. spaak, 8. laars, 10. lap, 12. ara, 14. paars, 16. oord, 17. Lai, 19. krat, 21. rap. zuim benoemd in de commissie 1, de heren L. J. J. Scheerder, J. J. Schol ten, A. Donker, A. v. d. Bosch, J. Schrijvershof, C. Annaars, L. Boot, J. J. M. van Gils en L. J. Stortenbe ker. In de commissie 2: W. Eikerbout, D. Bijl, P. Houweling, C. H. Knook, L. D. Schouten, Th. W. J. Verhoef, A. Huijgens, W. J. v. d. Brink, E. J. v. d. Neut. Commissie 3: F. H. Veerman, F. W. H. Crasbeek, A. A. v. Egmond, W. C. Visser, C. J. Oskamp. Het voorstel inzake het beschikbaar stellen van krediet voor het slopen van het perceel Hooftstraat 278 en het treffen van voorzieningen t.b.v. het verkeer bij de hoek Hooftstraat- Nieuwe Sloot, werd door het college teruggenomen teneinde het advies van een deskundige op verkeersge bied in te winnen. Tijdens een geheime bespreking, die op de openbare raadsvergadering volgde, heeft de raad een krediet be schikbaar gesteld, waarvan het be drag nog niet bekend kon worden ge maakt voor verlaging van de hoog gelegen brug in de weg van Alphen a. d. Rijn naar Gouda, het Goudse Rij pad over de Toegangse wetering te Alphen a. d. Rijn. Ofschoon het desbetreffend polder bestuur eerder bezwaren tegen verla ging van de brug had gemaakt, is thans tussen het polderbestuur en de gemeente, die eigenaresse is van ge noemde weg, een overeenstemming bereikt tot uitvoering van bedoeld plan, dat, naar men verwacht de eni ge mogelijkheid biedt om aan de ver raderlijke en gevaarlijke situatie bij die brug waarvan vele automobielbe stuurders in het verleden op min of meer ernstige wijze het slachtoffer zijn geworden, zo niet geheel op te heffen dan toch wel aanzienlijk te verbeteren. Met het werk wordt zo spoedig mogelijk aangevangen. Mutaties bij de politie. Tot op volger van de heer E. J. Kruizinga, adjudant, die per 1 maart benoemd is tot inspecteur van politie te Barne- veld, is met ingang van dezelfde da tum te Alphen a. d. Rijn benoemd de heer J. van Ommen, tot dusver bri gadier en belast met de leiding van de afdeling recherche. Gelijktijdig is de heer Van Ommen bevorderd tot adjudant. De heer Van Ommen wordt per zelfde datum opgevolgd door de hoofdagent J. van den Berg, die be vorderd is tot brigadier. M.i.v. 1 april a.s. is voorts tot agent van politie te Alphen a. d. Rijn be noemd de heer A. P. Burggraaf uit Woerden, thans wachtmeester der rijkspolitie te Malden bij Nijmegen. H. R. BARDELMEYER NAM AFSCHEID VAN PTT Het was vrijdag een bijzondere dag voor de heer H. R. Bardelmeyer, stationhouder van het hulppostkan toor te Oudshoorn. Het was voor de 65-jarige, geboortig uit Aarlander- veen, de laatste maal dat hij de sor- teerkamer van 't postkantoor betrad waar thans speciaal voor hem een gezellig zitje was ingericht, met kleed op de vloer en bloemetjes op de tafel en enkele planten om het zitje te markeren. Er werd afscheid genomen van de heer Bardelmeyer, die bijna 50 jaar bij de PTT in dienst is geweest. Hij heeft zich opgewerkt van hulp besteller te Aarlanderveen, tot be steller te Alphen aan den Rijn en vervolgens tot stationhouder van het hulppostkantoor te Oudshoorn, nadat hij diverse malen kantoren in de Rijnstreek had waargenomen. Hij dreef daar een wagenmakerij en vervulde tevens het ambt van hulpbesteller bij de PTT. Later werd hij overgeplaatst naar het kantoor te Alphen aan den Rijn, kreeg daar een vaste aanstelling, zegde de wa genmakerij vaarwel en zag zich her haaldelijk als waarnemer ingezet bij de onderscheiden kantoren in de Rijnstreek welke onder Alphen aan den Rijn ressorteren. Dat hij zijn arbeid steeds naar volle tevredenheid van zijn superieuren verrichtte, werd duidelijk bewezen toen men hem enige jaren geleden belastte met de vertrouwelijke func tie van „directeur" van het bijkan toor te Oudshoorn. Bij het afscheid waren vrijwel alle personeelsleden van de besteldienst en het kantoor tegenwoordig toen de directeur van het kantoor, de heer A. Klein, de heer Bardelmeyer eerst mede namens de directeur-generaal, huldigde voor zijn 40-jarig dienst verband. Omdat de scheidende amb tenaar aanvankelijk geen volledige dagtaak bij de PTT had, met betrek king waartoe de voorschriften na derhand zijn gewijzigd, komt de hul diging achteraf, aldus verklaarde de heer Klein de situatie. De heer Bar delmeyer kreeg nu de gebruikelijke gratificatie alsmede de bekende oorkonde van het staatsbedrijf. Voorts overhandigde de heer Klein aan de heer Bardelmeyer de geluk wensen van de adjunct districts-di- recteur, de heer N. K. J. Scheffer, met dankbetuiging voor zijn dien sten aan het staatsbedrijf verleend. De wensen gingen vergezeld van een geschenk. In zijn afscheidstoespraak releveer de de heer Klein de carrière van de heer Bardelmeyer. Spr. verklaarde dat de heer Bardelmeyer zijn taak steeds met ijver en grote toewijding en tot volle tevredenheid van hem en overige superieuren heeft ver richt. Mede namens de directeur-ge neraal sprak de heer Klein woorden van dank hiervoor tot de jubilaris en scheidende ambtenaar en bood met erkenning van diens grote plichtsbetrachting, de afscheidspen- ning van het bedrijf aan. Hierbij was een kalender die telkenjare door het staatsbedrijf wordt vernieuwd. Vervolgens werd nog door ver schillende sprekers het woord ge voerd. Zij deden hun woorden ver gezeld gaan van een kein present. Ter afwisseling van de diverse spre kers heeft mej. J. v. Leeuwen, de enige vrouwelijke employé, aan mevr. Bardelmeyer een bloeiende plant aan. Nadat de heer Bardelmeyer een sympathiek dank- en afscheidswoord had gesproken, drukte de heer Klein hem de hand en zei daarbij: .,Wij zul len uw opgeruimde „goede morgen dames en heren" van elke dag, wel heel erg missen" Woningbouw Het bouwen van een winkelpand met 5 woningen aan de Karei Doormanstraat, wordt, voor eigen rekening uitgevoerd door de firma Joh. Westmaas, alhier. Hazerswoude Dorp In het gymnastieklokaal van de Ger. School te Hazerswoude Dorp be gon gisteravond om 8 u. de afscheids avond van zuster J. C. Boer. Dr P. Meijst, voorzitter van de Ver. Zieken en Wijkverpleging opende de verga dering en heette in het bijzonder wel kom burgemeester L. J. den Hollan der, dr In 't Veld, dr De Ruijter van het Consultatiebureau Leiden en ver dere genodigden. Toen zuster Boer de zaal betrad zongen de aanwezigen een welkomst lied en een klein strijkje. Arie Visser en de dames Van Staveren, vertolkte met solistische medewerking van een dames enkele liederen. Dr De Ruijter en dr In 't Veld voer den het woord en zwaaiden zuster Boer lof toe. Leden van de EHBO, Hazerswoude Dorp, voerden een paar sketches op, waarbij de heer A. Ma- dern zich als een goed ambtenaar van de burgerlijke stand ontpopte. Voor deze afscheidsavond was een damescomité ingesteld, dat namens zieken- en wijkverpleging én de be volking zuster Boer een televisie-toe stel aanbood met 3 jaar gratis kijk geld. De EHBO-ver. bood een prach tige T.V.-tafel aan. Het hoogtepunt van de avond kwam vlak voor de pauze. In een zeer be wogen speech sprak burgemeester Den Hollander zuster Boer toe. Zes endertig jaar lang heeft de zuster met veel toewijding gewerkt in het belang van de volksgezondheid. Zij heeft zich hierdoor de gunst van alle mensen verworven. Vervolgens speldde de burgemeester zuster Boer de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau, op. Zuster Boer beantwoordde iedere spreker direct en dankte hen voor de hartelijke woorden. Een nieuwe gro te verrassing bracht het damescofnité, dat een radio-toestel aanbood. Zuster Boer wendde zich nog eenr tot alle aanwezigen in een algemeen dank woord en stelde tenslotte haar op volgster, zuster E. van Leeuwen voor en droeg haar werk aan de nieuwe zuster over. Na het zingen van het Wilhelmus was een eind gekomen aan deze zo op zijn plaats zijnde hul diging. HAZERSWOUDE (H R.) Stille Omgang. Woensdagavond na de avondmis voor de leden van de Stille Omgang kwam „het genoot schap van de Stille Omgang" in lunchroom „Ruimzicht" bijeen. Er was geen plaats onbezet! De afdeling Leiden was met 4 man gekomen: Sint Bernardus was vertegenwoor digd door de voorzitter en door'de kapelaan. Ook „de vriendenkring" toonde belangstelling. De pastoor hield een causerie en behandelde de H. Eucharistie als Offer en als Sa crament en vond een graag gehoor Hij tipte de geschiedenis aan van het H. Sacrament van Mirakel, waaraan Amsterdam zijn eer en opkomst heeft te danken De weg van de nach telijke omgang werd levendig voor gesteld en de algemene en bijzon dere intenties van de bidtocht kwa men ter sprake. Een heel nieuwe bestuur van 5 man werd uit de leden gekozen, ter wijl de twee afgetreden bestuursle den hun medewerking toezegden voor de bedevaart op 8 maart. De drie pa rochies van Hazerswoude komen die zaterdagavond (10.15) bijeen in „het Zwaantje" voor een kort Lof, waar onder pastoor Joachim een toespraak zal houden. Ook in de Sint Antonius- kerk aan het Waterlooplein (de zoge naamde Mozes- en Aaronkerk) zal pastoor Oudijk een predikatie hou den. Een volgende keer hopen we met lichtbeelden over het Heilig Land van een van de leraren van „Katwijk" de leden van de Stille Omgang te kunnen verblijden. Zon dagmorgen (2 maart) na de Missen kunnen leden en niet-leden kaartjes kopen bij A. J. Boers De algemene intentie voor dit jaar luidt: „Mogen de christenen zoveel naastenliefde opbrengen, dat zij de wereldvrede winnen". NOORDEN N.S.V. speelt vriendschappelijk N.S.V. speelt morgen om half drie tegen Rapiditas 2 uit Weesp. Dit in verband met het afgelasten van alle wedstrijden door de K.N.V.B.. Stille Omgang Vrijdagavond 8 uur werd in het St. Jozefzaaltje een vergadering belegd voor de leden van de Stille Omgang. De heer M. Baas, voorzitter van de afd. Noorden opende de avond op de gebruikelijke wijze. Na het voorlezen van de notu len werd door de penningmeester het financieel verslag ter tafel gebracht. Saldo 1 jan. 1957 bedroeg ƒ16.51. In komsten in 1957 bedroegen 240.76 waartegenover een uitgave post werd geplaatst van 208.05. 31 december 1957 gaf dus een batig saldo te zien var 32.71. De voorzitter dankte de secr. en penn. voor het voorlezen van de notulen _n bet financieel ver slag. Hierna volgden enkele medede lingen met betrekking tot de Stille Omgang van 8 maart a.s. De intentie van dit jaar luidt: Mogen ae christenen zoveel naastenliefde op brengen, dat zij de wereldvrede win nen. De pastoor van Noorden zal deze keer de H. Mis opdragen en wel in de bekende kapel aan de Lau riersgracht. De reis geschiedt vanaf de r.k. kerk in autobussen van de onderneming P. Lai-ghout, tegen een vergoeding van ƒ2.25 per persoon. Iedere deelnemer zal een missaaltje en een routekaart ontvangen. Door de bisschop is dispensatie verleend aan de deelnemende pastoors om biecht te horen in A'dam. In het ver volg worden de boeken van de pen ningmeester tijdens de vergadering gecontroleerd. De bestuursverkiezing had één wijziging tot gevolg en wel deze: A. Vianen wegens verhuizing naar een andere plaats niet herkies baar, werd vervangen door B. Riet veld. Tot slot deelde het bestuur nog mee, dat fietsers zich aan kunnen sluiten mits ze lid zijr van de ver eniging. De Voorzitter sloot de vergadering met de wens, dat de afd. Noorden ook dit jaar weer met het hoogste aantal leden vertegenwoordigd zal zijn. Scheepsberichten AGAMEMNON 23 fcbr. San Miguel (Azoren) gep. n. Amsterdam; ANTONIA (t.) 1 maart te Singapore: ASTRID NAESS (t.) pass. 28 febr. Ouessant n. Mena al Ahmadi; BAWEAN 28 febr. v. Tandjong Priok n. Gerong; BENNEKOM pass. 27 febr. Azoren n. Port of Spain; CELEBES 1 maart te Tandjong Priok; RIESLAND s.s.m. 1 maart te Setubal; GABONKUST pass. 28 febr. Las Palmas n. Amsterdam: GAROET 1 maart van Semarang n. Soerabaja; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 28 febr. v. Tandj. Priok n. Amsterdam; LOENERKERK 1 maart te Suez; MAUREEN (t.) 28 febr. te Londen; MUIDERKERK 28 febr. te Suez; OOSTKERK 3 maart te Penang verw.; ORANJESTAD 26 febr. te De- merara (verb.); OVERIJSSEL 28 febr. te Port Said; POLYPHEMUS pass. 28 febr. Kaap Finisterre n. Port Said; RITA (t.) 1 maart te Pulo Bukom; SINGKEP 28 febr. nog te Damman, verm. 2 maart v. Damman n. Abadan; STAD LEIDEN 28 febr. te Freetown; STATUE OF LI BERTY (t.) 28 febr. v. Marseille naar Port Said; TROMPENBERG 1 maart te Amsterdam verw.; VAN NOORT 1 mrt. te Lyttleton verw.; WALTON JONES (t.) 1 maart te Port Said; WILLEM RUYS 28 febr. v. Singapore n. Belawan. D&df V X O 1^Gfb DE STILLE OMGANG Het „Genootschap van de Stille Omgang" verzoekt ons langs deze weg mede te delen, dat morgen, zon dag 2 maart, de uitreiking plaats heeft van de kerk- en buskaarten aan de deelnemers aan de stille omgang van dit jaar. Men kan de kaarten verkrijgen in de Romanuszaal, achter de Harte- brugkerk, in de r.k. meisjesschool Lusthoflaan 2, in de r.k. school aan de Potgieterlaan en in de r.k. meis jesschool, Lorzentzkade 15 van half tien tot 1 uur nam. „Volk van Suriname" Wegens de overgrote belangstelling voor de grote tentoonstelling „Volk van Suriname", die sinds enige tijd in het Rijksmuseum voor Volken kunde wordt gehouden, geprolon geerd tot en met 16 maart a.s. Zilveren ambtsjubileum De heer A. van Benten, werkzaam in de effecten-afdeling van de Am sterdamse Bank-Incasso-Bank N.V. hoopt op donderdag 6 maart a.s., de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geiden in dienst trad van het kan toor Leiden van de Incasso Bank N.V (sedert 1951 samengevoegd met het kantoor van de Amsterdamsche Bank N.V., alhier). UITBREIDING ORGANISCH CHEMISCH LABORATORIUM TE LEIDEN Door de Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage is onderhands aanbe steed: het uitbreiden van ht Orga nisch Chemisch Laboratorium aan de Hugo de Grootstraat 25. De inschrijvers waren van hoog naar laag als volgt: N.V. Panagro te Warmond f 68.873; firma Bik en Breedeveld, Leiden 67.800; B. J. Huurman, Leiden 66.642; K. Burgy, Oegstgeest 65.893; firma Leo Zit man, Utrechtse Jaagpad 36, Leiden 63.210. De gunning is nog aangehouden. In tegenwoordigheid van de inspec teur der Intendance, generaal D. Scheffer, vond hedenochtend in de Doelenkazerne de commando-over dracht van 't Leidse garnizoenplaats. Bij deze plechtigheid droeg de luit.- kolonel P. van Goor, die benoemd is tot commandant van het regiment In tendance-troepen te Amsterdam, zijn bevoegdheden als garnizoenscomman dant en cmdt van de Koksschool over aan de luit.-kolonel H. G. J. de Leeuw. Aan deze militaire plechtigheid, welke gevolgd werd door een défilé van de troepen voor generaal Schef fer en de scheidende commandant, ging gistermiddag in de officiersmess van de Doelenkazerne een intieme af scheidsbijeenkomst vooraf. Tijdens deze samenkomst, welke een uitvloei sel was van het contact, dat de hoof den van rijks- en gemeentediensten regelmatig hebben, zijn vele waarde rende woorden tot luit.-kolonel Van Goor gesproken. Ondanks het feit, dat hij nog maar slechts een jaar in deze functie optrad, had men algemeen waardering voor zijn optreden en het gezellige contact, dat hij in deze kring wist te leggen. Voerde de heer B. S. Klop, hoofdinspecteur bij de belas tingen, afdeling I, namens het rijks personeel het woord, de heer F. Ver stegen, voorzitter van het Instituut Hoofden van Dienst, deed dit namens het gemeentelijk apparaat. Mede rie pen beiden een hartelijk welkom toe aan de nieuwe garnizoenscomman dant, luit.-kolonel De Leeuw, die op zijn beurt verwachtte, dat de prettige verstandhouding geprolongeerd zou worden. De scheidende commandant, die zeide een goede herinnering aan zijn Leidse tijd te bewaren, was eveneens getroffen door het prettige contact, dat hij in de Sleutelstad uit zovele kringen had ontvangen. Het afscheid gistermiddag in de offi ciers-mess. Rechts midden: luit-kolo- nel H. G. J. de Leeuw, links midden: de scheidende commandant van de koksschool. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Zaterdag 1 Maart 1858. Leyden. Op het hieronder aangekondigde gewoon hec- r en-concert van Musis Sa crum zullen eenige beroemde compositiën door den beroemden Leipziger kunstenaar L. Bras- sin op den onvergelijkelijk fraayen vleugel uit de fabriek van H. Herz worden voorgedra gen. Vele leden zullen het bejamme ren, dat zij aan hunne dames het genot van dezen avond niet kunnen verschaffen; doch het lag waarschijnlijk niet binnen de magt der commissie, om daar toe nog in tijds de noodige schikkingen te treffen. Agenda Leiden ZATERDAG, 1 MAART. „Om de Doorbraak" Groot jaar feest met bal. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. ZONDAG 2 MAART Verbum Dei. H. Mis met uitleg voor niet-katholieken. „St. Lidwina- huis", Zoeterwoudsesingel, 9 u. v.m. „Genootschap van den Stillen Om gang". Uitreiken van buskaarten v. deelname Stille Omgang. Romanus- zaai, Meisjesschool Lusthoflaan, r.k. school Potgieterslaan, r.k. meisjes school Lorentzkade van 9.3013 uur. R.K. Instuif Herensingel. Ontspan ningsavond. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG 3 MAART Gemeenteraad. Vergadering. Raadszaal Stadhuis, 2 uur nam. „Club de Limetz". „Het werk van de wijkzuster" door mej. W. van Remmen. „Royal", 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling. Toneel groep „Theater". „Grote Hanzen en Kale Halzen", Schouwburg, 8 uur nam. Fotocabaret. „Juist belicht" Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DINSDAG 4 MAART A.K.W.V. Kringvergadering. „De Doelen", 8 uur nam. Abonnementsvoorstellingen. To neelgroep „Theater". Grote Hanzen en Kale Halzen", Schouwburg, 8 uur WOENSDAG, 5 MAART. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Jeugdconcert „Mij. van Toonkunst". Quintetto Chigiano. Stadsgehoorzaal, 2.30 uur. nam. Hoogheemraadschap „Rijnland". Afscheid ir. P. de Gjuyter. Gemeen- landshuis, Breestraat, 12 uur nam. „Mij. van Toonkunst". Quintetto Chigiano" Stadsgehoorzaal, 8 uur DONDERDAG, 6 MAART. „Kath. Studentenzielzorg Leiden". Inwijding van nieuwe kapel. Rapen burg 24, 18.00 uur nam. „Stille Omgang". Afhalen van bus kaarten voor deelnemers. Romanus zaal, 7.308.30 uur nam. Modeshow. .Couture Riël", Bree straat 135, 2.30 en 8 uur nam. „Timdelerclub". Chr. Toneelver eniging. Opvoering van „Drijfzand", St. Antoniusclubhuis, C uur nam. L.K.K. „Voor Allen". Pianorecital door Cor de Groot, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. VRIJDAG, 7 MAART Academisch Ziekenhuis. Opening Tentoonstelling voorlichting over het beroep van verplegenden. 11 uur v.m. ZATERDAG, 8 MAART Leidse Gymnasiastenverbond ,Uno sumus animo" Lustrumviering, re ceptie bestuur 15.3017.15 uur nam. in Aula Gymnasium Fruinlaan; Op voering Sophocles „Aias", Schouw burg, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie V. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot en met 16 maart). Zondagdienst der Huisartsen tc Leiden. A.s. weekend zal de dienst worden waargenomen door: dr. Hart man, Pleiter, Hoekstra, de Bruyne, La/hr. Doktersdienst Oegstgeest: F. W. N en J. B. Hugenholtz. Dienst der Apotheken. Leiden: Geopend Apotheek van Driesum Ma re 110, tel. 20406; bovendien geopend tot zaterdagmiddag 6 uur: Apotheek Zuider, Lammensohansweg 4, tel. 23563. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8, tel. 26274, behalve zondag van 8 uur 's-morgens tot 10 uur 's avonds. Scheepsberich ten ALCOR pass. 27 febr. Dungeness n. Las Palmas; BENGKALIS 28 febr. te Soerabaja; BINTANG 28 febr. te Tand jong Priok; BLOEMFONTEIN 27 febr. v. Hamburg n. Antwerpen: CHARIS pass. 27 febr. Azoren n. Paramaribo: EOS 27 febr. te Burriana; GAASTER- LAND 27 febr. d.w. Madeira n. Bahia; JAVA 28 febr. te Genua; KARSIK 27 febr. v. Singapore n. Mombassa; LEO- POLDSKERK 27 febr. te Hamburg; LOUIS LANTZ pass. 27 febr. Dover n. Las Palmas; MAETSUYCKER 27 febr. v. Fremantle 5 maart te Singapore ver wacht; MUSILLOYD pass. 27 febr. Gi braltar n. Rotterdam; ORION pass. 27 febr. Burlings n. Palermo; PYGMALION pass. 27 febr. Dover n. Barbados; SA- ROENA (t.) 28 febr. te Singapore; STRAAT MALAKKA 26 febr. v. Pe nang n. Durban; SUNETTA 2 maart te Sydney verw.; THEOBALDIUS (t.) 27 febr. d.w. Ras al Hadd n. Mena al Ahmadi; VAN NOORT 28 febr. te Nel son; WESTLAND 27 febr. v. Hamburg 28 febr. te Amsterdam verwacht.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2