VERLAAGD! de koffieprijs Mauutma TIJDELIJK Gemeenteraad van Leidschendam Anno 1769 „Met JUaueMad" pittig en vers! Met JCCaueMad Broderie Batist Blouses... VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Contactavond voor docenten bij Sikkens Lakfabriek Bjj Sikkens Lakfabriek te Sassen- heim was gisteren een contactavond belegd voor rectoren, directeuren en docenten bij het voorbereidend, ho ger en middelbaar onderwijs in Lei den, Oegstgeest en Voorschoten. De ze ontmoeting geschiedde onder aus piciën van de commissie Bedrijfs leven-Onderwijs afd. Leiden, waar van ir. A. van Driel, directeur van Sikkens Lakfabrieken, voorzitter is; vice-voorzitter is dr P. A. M. Geurts, rector van het r.-k. lyceum St. Bona- ventura, en secretaris mr Ph. J. de Ruijter de Wildt. Deze commissie is in het leven geroepen door de Leid- sche Vereniging van Industriëlen. Ongeveer half vier werd het gezel schap bij de fabriek verwelkomd door I ir. A. van Driel, die vervolgens een inleiding hield over het bedrijf. In twee groepen werd hierna een rond gang gemaakt, waarbij bepaalde fa cetten van nieuwe gedeelten van de fabriek axtra werden toegelicht. Vooral de voorlichtingsafdeling, waar een moderne apparatuur voor de lak- bewerking staat opgesteld, had ieders belangstelling. Na het gebruiken van een aperitief- je volgde een maaltijd waarbij op een geanimeerde wijze de indrukken, deze middag opgedaan, werden opge frist. Mej. A. M. Dertien sprak na het diner over de opleiding in het be drijf, waarbij zij duidelijk maakte, dat de taak van het bedrijf erop ge richt is, iedere leerling werkbekwaam voor het bedrijf te me en. Ir. A. van Driel en de heer H. L. Zuidema voer den aansluitend een gesprek over het moderne personeelsbeleid. De aanwezigen konden hieruit genoeg zaam opmaken, wat er zoal bij dit be leid aan de orde komt. Bij de hierop volgende discussie zat tevens de di rectie-secretaris van de Royal Type writers Holland N.V. aan. ir. Van Driel sprak een slotwoordje en een van de docenten bedankte namens de hele groep de gastheer voor dit bijzonder belangrijke contact Om ne gen uur werd de thuisreis aanvaard. Berichten opgenomen na tips van lezers aan onze redactie, worden gel delijk beloond. De tipgevers dingen bovendien mee in onze nieuws-marathon, waar voor elke maand (de komende drie maanden) een prijs van 25, van 10 en van 5 gulden beschikbaar wordt gesteld. HOOGWATER IN R'VEEN Ook in Roelofarendsveen is het de zer dagen hoog water geweest. Op de „Grote Werf" staat op no. 124 een onbewoond perceel. Een der zoons van de huiseigenaar had een stukje lood nodig en hij wist dit te bemach tigen door in genoemd „hok" de wa terleidingbuis in stukken te trekken, met het gevolg, dat het water met kracht wegstroomde en de vloeren van de omliggende huizen over stroomde. Dichten met een juten zak wilde niet helpen. Een der buren probeerde de vloedgolf te stuiten, doch het lukte hem niet. Bij de bewoners van het perceel 126 bleef de grootste ravage achter. De vloer spoelde door het huis, men kon de vloerbedekking in stukjes oprapen, de stoelen moesten by „droogliggende" buren gedroogd worden. Nadat de loodgieter het „lek" had gerepareerd en met een „kattekop" het meeste water was weggepompt, werden de rotte plan ken in dit huis vastgespijkerd en de meubels op hun plaats gezet. De rust was weergekeerd. AUTOBOTSING. Op de hoek van Korte Mare en Oude Singel vond gistermiddag om kwart over vier een botsing plaats tussen twee personenauto's. Een auto, die uit de richting War mond kwam, werd in de flank aan gereden door een wagen, die langs de Oude Singel de Mare wilde over steken. De eerste wagen werd aan de rechterzijde nogal zwaar bescha digd; de andere verspeelde een kop lamp en blesseerde zijn front. De schade werd door de chauffeurs on derling geregeld. Ingezonden door de heer R. G. VAN D. Irenestraat, Leiden. TER AAR GOUDEN ECHTPAAR Het echtpaar J. Vis en H. J. Vis van Spronsen viert op 28 februari de dag, waarop zü voor 50 jaar in de echt werden verbonden. De 79-jarige bruidegom is voor vrijwel niemand in de gemeente een onbekende, om dat hij vroeger als turfschipper bij iedereen aan huis kwam en uit die jaren een stroom van verhalen kan vertellen. Afkomstig uit Wilnis, vond de heer Vis in Ter Aar zijn thans 73-jarige bruid in het, in het kerkelijk leven zeer bekende, gezin van de heer P. van Spronsen. De gezondheidstoestand van beiden is nog vrij behoorlijk, mar de gouden bruid komt vrijwel niet meer van huis, terwijl de bruidegom tot voor kort nog rgelmatig per fiets naar zijn tuin ging. Het echtpaar heeft 6 kin deren en 18 kleinkinderen. Breng uw oude toestel naar Oegstgeest: Geversstraat 25 Warmond: Dorpsstraat 78 - Telef. 20904 Telefoon 353 en neem nu zo'n fantastisch PHILIPS TOESTEL uit de grandioze serie Philips 1958 Haast U voor elk toestel een hogere inruilwaarde TOT 28 FEBRUARI DE LAATSTE DAG! Van welk jaar en van welk merk uw toestel ook iswij geven er u bij aankoop van een Philips radiotoestel, radiogrammofoon of portable van f 298.— of hoger nü een hogere inruilwaarde voor. Kom bij ons kijken en luisteren naar de gran dioze serie Philips radio 1958. Hoor het briljante geluid! Zie de bijzonder fraaie vormgeving. Vervang nu uw verouderde radio door een toe stel waar u werkelijk trots op kunt zijn. Profitéér er van dat uw oude radio meer geld oplevert dan ooit tevoren En profiteer óók van de bijzondere service die wij u bieden! UW OUDE RADIO heelt tijdelijk EEN HOGERE INRUILWAARDE bij aankoop van een Philips radio apparaat van f 298.en hoger. Gevraagd: meisje voor de dag bij Mevr. Chr. Doornweerd, Lange Kerk- NET MEISJE gevraagd. Mevr. Prinsen. Louise de Colirnvlaan 27. Oegstgeest. Aanmelden na 7 uur of telefoon 25051. Droogscheer- apparaten Philips f 39.75 Braun v.aƒ34.75 Remington 59.75 Bij aankoop van 'n Re mington van 98.50 krijgt U 20.voor uw oud electr. apparaat. Scheerspiegels 13.50 Etui's 2.95 MAG. 'T HOEKJE BREESTRAAT 120 MIDZA-zaak 3P Gasf., bar., kaartenk.. radio's, pracht gasfornui zen, brandend te zien: bu reaux; boekenkasten: stoe len; spiralen: kinderledi- kanties: linnenkasten: kaartenkasten: mah. stoe len; antieke ladenkast: se cretaires; radiotafels: od- klaobedden. enz. Nieuwe Rijn 60. bii hoek Hooigr., tel. 22150. 2T Rinderrijwlelen f25.— goedkoper Door aankoop van enorme oartH kinder- ruwielen voor jongens en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 56.—. alleen con tant. Pa Dusoswa. Turf markt 2 Leiden; Kerk?tr 48 Nöordwiik- Zeeweg 1 reaustoel. Jan Pluirm Katwiik/Zee 3T Kantoormeubelen afin gekocht: bureaus, schrijf tafels. stalen loketkasten. boekenkast, cyl. bureau, an tieke ladenkast, stalen en eiken slaapk mer. kloos tertafels. Mechels buffet en tafel, kantelbedden. divan bedden. matrassen, spira len. ledikanten, gordijn rails. Pluvm. Hogewoerd Tel. 21266. Bij de aanvang van de Leidschen- damse raadsvergadering vroeg de heer Boone (P.v.d-A.) hoe b. en w. in verband met de ziekte van wet houder De Ruyter er over denken om een tijdelijke wethouder te doen benoemen. Volgens de voorzitter heeft hij en wethouder Groenewegen hierover wel van gedachten gewis seld, maar tot een afgerond voorstel is het nog niet gekomen. Nu uit de raad stemmen opgaan, zal het col lege deze zaak nog eens behandelen en in de vergadering van 31 maart a.s. met een voorstel dienaangaande komen. Wethouder De Ruyter (prot.-chr.) heeft enige maanden geleden een hartaanval gehad. Hoewel hij ogen schijnlijk aan de betere hand is, zal hij binnen afzienbare tijd zijn ambts bezigheden niet kunnen hervatten. Het eerste punt van de agenda was de benoeming van een tweede waar nemend gemeente-secretaris waartoe met algemene stemmen benoemd werd de heer J. Both, die tevens chef is van de afdeling financiën, onderwijs en personeelszaken. Goedgekeurd werd het voorstel om aan de heer A. C. Koot de bouw manswoning Mauvelaan 9 met schu ren, stal, erf, tuin, boomgaard en het daarachter gelegen weiland groot 14 ha., 6 a., 12 ca. voor één jaar te verpachten tegen betaling van totaal ƒ2598. De villa „Rozenrust" aan de Veursestraatweg werd verhuurd tot 1 maart 1959 aan de heer P. G. Hil- gersom voor 1957.25 per jaar. De r.k. handbalvereniging heeft 'n speel veld toegewezen gekregen aan de v. Ruijsdaellaan tegen betaling van 300 gulden per jaar. Het voorstel om de gemeente ga rant te doen verklaren voor de tij dige betaling van rente en aflossing van geldleningen welke het Bouw fonds Ned. Gemeenten verstrekt aan de bij haar aangesloten bouwspaar- ders onder verband van eerste hypo theek, ondervond oppositie van de heer De Rozario (voorm. KNP) die er speciaal bezwaar tegen had, dat de kopers van bedoelde huizen ver plicht zullen zijn minstens 10 jaar het huis te blijven bewonen. Hoewel zowel de burgemeester, de wethou der en mr. Dietz deze bepaling niet al te drastisch opnamen, omdat in geval een koper van het huis wegens vertrek uit de gemeente een bevre digende regeling met het Bouwfonds kan treffen bleeïf de heer De Rozario na een uitvoerig pleidooi zijn bezwa ren handhaven, doch de raad ver enigde zich tenslotte met 12 tegen 2 stemmen (De Rozario en Koerts) met het voorstel van b. en w. De bouw van 30 étagewonirtgen met daar bij behorende bergplaatsen achter de Damlaan werd opgedragen aan de fa. De Lange en Van der Plas te Oegst geest, waarvoor een crediet inclusief alle verdere kosten werd toegestaan van 616.250. De bouwkosten alleen bedragen ƒ510.500. In verband met de instelling van een weekmarkt op het Damplein, keurde de raad een uitgave toe van 2658 inclusief salaris ad 520 voor de nog aan te stellen marktmeester. Tegenover deze uitgave staat 'n be drag van 2623 nl. ontvangst markt- gelden ad 2415 en gebruik straat- putten ad 208. De ontworpen markt- verordening welke op verzoek van de heer Copray (KVP) op enkele punten werd gewijzigd en het ex ploitatierecht van de marktkramen voor de heer Jac. van der Veen te Den Haag werd goedgekeurd. Aan de r.k. Kleuterschool werd medewerking verleend voor de aan schaffing van het benodigde meubi lair evenals aan de o.l. school. Het bestuur van de school met de bijbel kreeg de toezegging dat de kortgeleden in gebruik genomen hou ten noodschool met twee lokalen mag worden uitgebreid, waarvoor ƒ32.650 werd uitgetrokken. De r.k. Meisjesschool te Stomp- wijk kreeg de toezegging van de raad, dat voor de verbouwing en ver nieuwing van de school door de ge meente ƒ119.513.12 betaald zal wor den. Begeleiding schoolkinderen. Het gemeentebestuur heeft besloten het vervoer van kinderen in de leer plichtige leeftijd die scholen voor buitengewoon onderwijs bezoeken, onder geleide te doen geschieden. Aanvankelijk was het plan een volks wagenbusje in te schakelen, maar de kosten daarvoor zijn te hoog. Thans is iemand bereid gevonden bedoelde kinderen vanaf de Damlaan per tram en verder naar de school te bege leiden. De kosten aan deze begelei ding verbonden, worden geraamd op 1650 per jaar. Van de ouders die hun kinderen aan de begeleidster willen toevertrouwen zal 'n bijdrage naar draagkracht gevraagd worden. LEIMUIDEN Winkeliersvereniging. De plaat selijke winkeliers hebben zich ver enigd in een Winkeliersvereniging Zij kwamen deze week in café J. Keyzer bijeen om uit hun leden een bestuur te kiezen Deze vereniging heeft een algemeen karakter. In het bestuur werden de heren P. Horree. A. v. d. Pol, D. Zemel, C. v. d. Meer, P. van Veen en M. Vlasman gekozen. RIJPWETERING K.VJP. Donderdag hield de afd. Rijpwetering in café Bakker de jaar vergadering. Opening, notulen en jaarverslag verliepen vlot en de be scheiden van de penningmeesteresse werden in orde bevonden. Medege deeld werden de voornaamste bepa lingen van het reglement voor de ge meenteraadsverkiezingen en de be sprekingen gevoerd in de vergade ring van de Centrale Alkemade. De candidaatstelling veroorzaakte nogal wat oponthoud. Maar tenslotte aan vaardde de heer Van Scheppingen opnieuw de candidatuur. Candidaten zijn nu: H. P. van der Poel, A. v. Scheppingen. en als plaatsvervangers de heren Joh. H. Straathof en J. Wolvers. De heer Straathof bracht verslag uit van het door hem bezochte Con gres te Utrecht en de heer H. P. v. d. Poel van de districtsvergadering. De afgevaardigden werden bij accla matie in hun functie herkozen. In voorbereiding is de oprichting van een commissie, die tot doel heeft meer activiteit te ontplooien ten be hoeve van de dorpsgemeenschap. Hierover werden in de rondvraag nog enkele vragen gesteld. Te half elf kon de voorzitter deze vlot ver lopen vergadering sluiten. Attentie. Stemmen bü volmacht en ook stemmen in een andere ge meente is mogelijk. Als U zelf niet van uw stemrecht om een of andere reden gebruik kimt maken (zieken, ouden van dagen, enz.) laat dan uw sfem niet verloren gaan. Het bestuur kan voor uw volmacht zorgen tot 12 maart. Z0ETERW0UDE Katholieke Volkspartij. Tot le den van de adviescommissie, welke tot taak zal hebben ten aanzien van de ingediende candidaten voor de gemeenteraad te adviseren, zijn door en uit het bestuur gekozen de heren A. Berg, C. Berg. H. Paardekooper en A. van der Poel. In de op maandag a.s. te houden vergadering zal de commissie tot 9 personen worden uitgebreid door de benoeming van nog een vijftal an dere personen door de ledenvergade ring. Een zo goed mogelijke opkomst is dan gewenst teneinde een zo uitste kend mogelijke commissie van een veelzijdige samenstelling te verkrij gen. Marktberichten LEIDEN, 28 febr. Vee. Aanvoer: 90 melkkoeien, 200 vette koeien, 63 varekoeien, 73 vette kalveren, 265 nuchtere kalveren, 40 vette schapen, 15 fokschapen, 1229 vette lammeren, 2 zuiglammeren, 42 varkens, 372 schrammen, 464 biggen, 1 paard, 5 geiten, totaal 2.861 stuks vee. Notering: melkkoeien 8001050, vette koeien per kg. sch. gew. 2.70 3.05, vare koeien 600825, vette kalveren p. kg. lev. gew. 1.70-2.30, nuchtere kalveren 3548, vette schapen 7095, vette lammeren 75100, drachtige zeugen 225 300, schrammen 6095, biggen 32 36, biggen extra kwaliteit 3845. Handel: melkkoeien slepend, vette koeien matig, varekoeien stil, vette kalveren traag, nuchtere kalveren vlug, vette schapen en vette lamme ren matig, zeugen, schrammen en biggen redelijk. Kaas. Aangevoerd 9 partijen Goudse kaas. Notering: Goudse eerste kwaliteit 2.132.28, Goudse tweede kwaliteit 2.002.12. Handel kalm. LEIDSCHENDAM, 9 maart. Eieren. Op de gistergehouden eier- veiling waren aangevoerd 48500 kip eieren. De prijzen waren voor 5700 eieren no. 0 13.9014.40; 4500 no. 1 12.95—13.40; 21.000 eieren no. 2 11.90—12.45; 14.000 no. 3 10.95 11.45; 2800 no. 4 ƒ9.95—10.40; 500 no. 5 9.609.90. Tevens werden ver handeld 15 kippen ƒ4.455.. Groente. Sla A 2580—3050; idem B 18802790; idem C 1450— 1830; stoofsla 75—100. ROELOFARENDSVEEN. 27 febr. Bloemenveiling. Blauwe Druifjes 1426; Freesia's 5089; Tulpen: Re- forma 3083; E. Eddy 6278; Rose Coplahd 60—87; Wintergold 60—75; Golden Harvest 7291; Elmus 77 92; Gen de Wit 7080; Nansen 67 73; Piccadilly 7791; Purper Copland 8302; Korneforis 7483; v. d. Eer den 7094; Bandoeng 8896; Sonja 70—78; Paris 6067; Golden Measure 7078; Queen of the Night 1.10—1.16; Piquante 7881; Delice 7072; Apel doorn 1.50—1.53; W. Pitt 73—1.00; Zenober 44—59: White Sail 80—90; Dubb. Tulpen 5280; Narcissen: Ear ly Glorie 3657; Actea 3543; Whrestler 3845; King Alfred 41— 56; Carlton 4654; L'lnnocence 37 48; Cheerfulnus 3343; Fortuna 37 44; Frülingh 5056 per bos; Am. Anjers 1026 per stuk. if door Paarsmerkkoffie NU 2.36 per 250 gram Roodmerkkoffie NU 1.98 per 250 gram Groenmerkkoffie NU 1.64 per 250 gram Klaverblad oploskoffie NU 2.36 per blikje vandaag nog live winkelier onze overheerlijke koffie i) Koffiebranderij en Theehandel Fa. Wad. B. N. i. T. Molkanboer LEIDEN Deze wijzers, wijzen U de weg. Naar het aller beste in ruime keuze. Voor Horloges. Uurwerken Gouden Verlovings Dames- en Heren- ringen Gouden Armbanden Hangers. Oorknop pen enz. Gero Cassettes en Couverts. Prima service en volle dige garantie. Bijverdienste voor iedereen. Postbus 61. Sit- tard. U cnt\. p.o. antwoord Aangekocht 75 stoelen (ronde rug), prima voor keuken en grote gezinnen, slaapbank, ameublementen dressoirs, schuiftafels, thee meubels. 4 fauteuils, was- kasten. 6 stoelen, lederen fauteuil. BES-kachel. bu- Hooigracht 51. Tel 25955 3P Aangeboden: grote zon nige gemeub. kamer met str. water, centr. verwar ming met gebruik van douche en toilet. Met of zonder pension. Omgeving Leiden. Br. om'jr no. 7357 bur. v. d. blad. 3* Wasmachines f 395. met sneldroger. merk Al- ba Lien, onverwoestbaar 3aat een mensenleven me- e. Enkele beschadied machines belangrijk goed koper Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden. Kerk straat 48. Noordwiik Zee wee 1 Katwijk/Zee T Bra. voor direct voor kleuterschool of -huis r.k. kleuteroi derwiizeres. om geving Leiden. 6 jaar als zodanig werkzaam ge weest waarvan 4 jaar als hoofd. Br. onder no. 7779 bur. v. d. blad. T Net dagmeisje gevr.. zelfst. kunnende werken. J. M. Duinhoven. Heren weg 38. Warmond. ...elegant onder uw nieuwe tailleur en zo bijzonder flatteus op uw voorjaarsrok. En dit jaar voor het eerst in niet of nauwelijks te strijken, 'Minicare' Batist Als hier uw advertentie had gestaan, was zij de lezers niet ontgaan

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3