Zelfbescherming niet alleen noodzakelijk, zij is ook mogelijk Scherp Hasselman Pander Rondom de K*V*P* in de Afdeling Leiden 0. K. en W. zendt jeugdige musici naar het buitenland Joop Stokkermans, Leiden, Elly Verhagen, Alphen Radio T elevisie [Lc IGTVOET Leidenaar bekroond door Vlaamse Academie VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 DR LEIDSE COURANT PAGINA 2 Eventuele atoomoorlog eist voorlichting B.B. geeft folder uit Bij talloos velen in den lande be staat op het punt van individuele zelfbescherming tegen de gevolgen van een eventuele atoomoorlog nog een ontstellend wanbegrip, aldus het Hoofd B.B. der A-kring Leiden, de heer S. W. Hagedoorn op een dezer dagen door hem gehouden persconfe rentie. Het is zaak, dat zo spoedig mogelijk de voorlichting omtrent de ze aangelegenheid verder zal reiken dan alleen de gelederen van de BJ5.- organisatie. Ofschoon niemand er graag over spreekt, wil dit toch niet zeggen, dat de mogelijkheid is uitgesloten, dat de botsingen in de wereld tot een grote ramp kunnen voeren. Men moet dan niet de schouders ophalen en zeggen, dat er niets tegen te doen valt. Inte gendeel, men is in deze omstandighe den wel degelijk in staat, zichzelf en zijn gezin zo doeltreffend mogelijk te beveiligen. Naast de reeds bestaande georgani seerde zelfbescheiming en ondersteu ning door de overheidsdiensten als politie, brandweer, opruim- en red dingsdiensten, wil men thans komen tot de oprichting van een z.g. ABC- dienst, gespecialiseerd in de bestrij ding van de gevolgen der atomische, biologische en chemische oorlogvoe ring. Het is niet eenvoudig deze tak van zelfbescherming te organiseren. De overgang van de conventionele wapens naar de atomische maakt een omschakeling van systeem en metho den noodzakelijk. In geval van een aanval met een nominale atoombom, zoals deze in Ja pan op het einde van de laatste oor- INTERSCHOLAIRE CULTURELE CONTACTAVOND Graag voldoen we aan een ver zoek dat ons gedaan werd om als aanvulling op ons verslag over de Interscholaire Culturele Contact, avond dat in onze editie van giste ren werd opgenomen, de namen van de muziekjury te vermelden. De jury bestond uit de heer en mevrouw Stevens en de heren Op dam en Zirkzee, een gezelschap dus. samengesteld uit particuliere muziek leerkrachten èn medewerkers van „Toonkunst". Jongenswerk? In de nacht van woensdag op don- donderdag hebben inbrekers een be zoek gebracht aan de R. K. M.U.L.O.- school aan het Vrouwenkerkhof. In drie leslokalen werden de les senaars doorzocht, nadat ze met een beitel of een schroevendraaier waren geforceerd. Uit een van de lessenaars wordt een doos van 50 sigaretten, merk „State ExpresV', vermist. PDTI.OOD an fiFFST TZ~ No. 507 Horizontaal: 1. natie, 3. vogel, 5. familielid, 7. monster, 9 ver ouderd woord voor ivoor, 11. oog- vocht. 13. bekend dier, 15. iemand die treitert, 16. mineraal, 18. recht uitlopende strook van weg of vaart, 20. pit met was omgeven, 22. meis jesnaam, 23. kan men iets in bewa ren, 24. deel. Verticaal: 1. ploegsnede, 2. hok, 3. jonge koe, 4. moedig, 6. term bij het schaakspel. 7. verbindingsspijl in een wiel, 8. schoeisel, 10. stuk stof, 12. vogel. 14. kleur, 16. plaats, plek, 17. Bretonse en daarna oud-Franse zang, 19. kist van latwerk, 21. vlug. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 506 Horizontaal: I. blik, 4. zorg, 7. loper, 9. Assoean, II. one 12. not, 14. Ed, 15. spa, 16. do, 17. rijs, 19. sim, 20. katjang, 24. ruïne, 26. baai, 27. slof. Verticaal: 1. bij, 2. Ilse, 3. Kos, 4. zee, 5. Oran, 6. ga, 8. Pompeji, 9. An- dyk, 10. nodig, 11. oer, 13. Tom, 18. Sara, 19. snel, 21. tui, 22. Ans, 23. eb 25. af. log werd gebezigd, zullen er ver schijnselen optredenwaartegen men zich met kennis van zaken te weer kan stellen en het gevaar verkleinen. Bij een atoomaanval is het eerste ver schijnsel een felle lichtflits, die be trekkelijk ongevaarlijk is en door gaans slechts tijdelijke verblindheid ten gevolge heeft. Hiermede gaat ge paard een intense hittestraling, welke ernstige brandwonden kan veroorza ken, doch gewoonlijk zal een lichte dekking al voldoende zijn zich tegen dit gevaar te beschermen. De hierop volgende luchtdrukgolf veroorzaakt de meeste slachtoffers, zeker als de nodige voorzorgsmaatregels niet zijn getroffen. Men zal derhalve niet uit nieuwsgierigheid meer op straat moeten gaan staan, zoals men dit in de afgelopen oorlogsdagen nog wel eens pleegde te doen. Tenslotte geldt bij een atoomaan val de radio-actieve straling. Dit is dodelijk gevaarlijk, hoewel het aan tal slachtc 'ers, door de beperkte af stand waarover zich dit gevaar doet gelden, het geringst is. Buiten een straal van 1600 meter vanaf het mid delpunt van de explosie is de stra ling ongevaarlijk. Radio-actieve neer slag kan echter na verloop van tijd aanleiding zijn tot verschillende ziek ten. Ook tegen deze radio-activiteit kan men zijn maatregelen nemen, in dien de instructies juist worden op gevolgd. Het is duidelijk, dat een goede voor lichting van het grootste belang is. Er kan in oorlogsgevaar nooit een volle dige garantie worden gegeven, dat men ongeschonden uit een dergelijke ramp te voorschijn komt, maar bij het niet nemen van veiligheidsmaatrege len en bij het aannemen van een hou ding: kome wat er kome moet, zal de kans op lijfsbehoud wel zeer klein zijn. Wi hebben dit te aanvaarden niet uit gen keus, maar de wil om te blijven «ren zal toch bovenal moeten staan. D I Stichting Bevordering Be- schermir| Bevolking heeft thans een boekje u"gegeven, dat de zo belang rijke voorlichting op het gebied van de zelfbescherming geeft. Het werkje wordt verspreid onder de kaderleden van de B.B., die het weer in eigen kring verbreiden. Zij, die prijs stel len op de brochure kunnen deze ver krijgen bij het Hoofd Bescherming Bevolking, Langebrug 56 te Leiden, zijn- (Advertentie) enkele komische passages uit zijn lange loopbaan* Met dank aan de commissaris die reeds eerder af scheid had genomen alle sprekers en de mannen van ploeg 3, die hij spoedige promotiekansen toewenste, besloot de brigadier. Velen hebben hem hierna voor het laatst in dienstverband de hand ge schud. Tot opvolger van brigadier Lager- wij is aangesteld de tot brigadier be vorderde rechercheur H. Boorsma. AFSCHEID J. F. KLOEG VAN DE LICHTFABRIEKEN Wegens het bereiken van de pen sioenleeftijd, nam na een diensttijd van bijna 30 jaar{ de her J. F. Kloeg van de Lichtfabrieken, afd. gas, gis teren afscheid. Aangezien de direc teur, ir Y. Ykema, verhinderd was, zal deze de heer Kloeg op een ander tijdstip ontvangen om hem te dan ken van de langdurige, met grote, toewijding verrichte diensten. Vele- personeelsleden, waaronder een aan tal gepensioneerden van deze dienst, hadden 'zich in de kantine verzameld om bij dit afscheid tegenwoordig te Door het Kringbestuur van de Katholieke Volkspartij is naar aanleiding van de besluiten op de Afdelingsvergadering te Leiden van 21 februari 1,1. en de ingekomen klachten een onderzoek ingesteld betreffende: 1. het aftreden van het Afdelingsbestuur en het zich niet beschikbaar stellen om een verkiezing van een nieuw bestuur aan de orde te stellen; 2 het instellen van een commissie (ad interim) met de opdracht binnen 14 dagen een ledenvergadering uit te schrijven met als agendapunt de verkiezing van een voorzitter en van negen bestuursleden; 3 de klacht van de heer H. M. J. W. J. Kortmann wegens onrechtmatig afvoeren van zijn naam van de voorlopige lijst van candidaten; 4. de klacht van de heer Alb. van Dijk over het beleid van het Afdelings bestuur Leiden. Door het Kringbestuur is besloten: 1 de besluiten van de Afdelingsvergadering van 21 februari 1.1„ overeen komstig artikel 87 van het Algemeen Reglement te schorsen en ter ver nietiging voor te dragen aan het Dagelijks Bestuur van de Partij; 2. geen veranderingen in de lijst van voorlopige candidaten voor de ge meenteraad toe te laten, omdat zowel de candidaatstelling als de ver kiezing van de adviescommissie en het werk van deze commissie op reglementaire wijze is geschied; Volgens het Kringbestuur is afvoeren, bedanken of wijzigen van een voorlopige candidatenlijst verboden, omdat de betrokken candidaten een verklaring hebben getekend: dat zij bereid zijn een candidatuur voor de gemeenteraad te aanvaarden; dat zij genoegen zullen nemen met de plaats die hun op de definitieve lijst zal worden toegewezen; dat zij geen candidatuur zullen aanvaarden buiten de K.V.P.; dat zij bij de officiële stemming hun benoeming niet zullen aanvaarden, indien zij door voorkeurstemmen gekozen mochten worden; dat zij zullen bedanken als lid van de gemeenteraad of het lidmaatschap niet zullen aanvaarden, indien zij ophouden lid van de K.V.P. te zijn. Deze verklaring geldt vanaf het tijdstip van de indiening als voorlopige candidaat tot na de groslijststemming. Tijdens de bespreking van can didaten, de procedure van de adviescommissie en de groslijststemming is dus het afvoeren, zowel op eigen verzoek als op een besluit van anderen verboden. De candidatenlijst voor de te houden groslijststemming zal dus als volgt worden samengesteld: Uw eigen belang is ermede gediend. Brigadier H. Lagerwij nam afscheid 40 jaar politieman Gistermiddag heeft het Leidse po litiekorps in het hoofdbureau aan de Zonneveldstraat afscheid genomen van brigadier H. Lagerwij, die na een 40-jarige diensttijd waarvan 28 bij het korps te Leiden met pensioen gaat. Het was hoofdinspecteur D. J. Ver zijden, die als eerste spreker zich wendde tot brigadier Lagerwij. Hij zeide wel een zekere weemoed bij de brigadier te veronderstellen nu hij de dienst moest verlaten; daarvoor is hij teveel politieman. Nooit trad hij op de voorgrond, maar speciale opdrachten werden altijd strikt uit gevoerd. De hoofdinspecteur sprak van de collegialiteit, waardoor de brigadier zo bijzonder geschikt was voor wachtcommandant en hij bracht dank voor al hetgeen de heer Lager wij in het belang van het korps had gedaan. Wij hopen, dat u zo nu en dan nog eens het hoofdbureau komt binnenglippen, aldus hoofdinspecteur Verzijden, die een geschenk over handigde. Vervolgens was het woord aan de adjudant W. Akkerman. Ook deze benadrukte de vele verdiensten van de brigadier en zeide dat er in het korps altijd een aangename herinne- ring aan collega Lagerwij zou blij ven bestaan. Ook deze spreker over handigde een stoffelijke waardering. Hoofdagent L. J. den Houter, ploegoudste van ploeg 3, was de laat ste, die met gemeende woorden af scheid van brigadier Lagerwij nam. Mede namens zijn collega's bood hij de brigadier een vishengel met toe behoren aan. Brigadier Lagerwij zeide in zijn dankwoord, tot in lengte van dagen op een prettige diensttijd terug te kunnen zien; de algemene dienst heeft hij altijd de dienst met de meeste variatie gevonden. Een vro lijke noot wist brigadier Lagerwij aan zijn afscheidswoord te geven met De heer O. Kruijsdijk richtte zich hier als eerste tot de scheidende ambtenaar. Hij memoreerde de aange name samenwerking met de heer Kloeg en prees hem als een man, die altijd paraat was en onder vaak moei lijke omstandigheden zijn taak ver vulde. Als stoffelijk blijk van waar dering bood hij, mede namens de naaste medewerkers, een aandenken aan en wenste hem een goede le vensavond. Verdere woordvoerdei-s waren de heren P. M. v. Steen. W. P. Dool en H. C. Fisser, de laatste nameils de gepensioneerden. Zij allen spraken hun waardering uit voor de heer Kloeg die steeds met grote energie recht óp het doel afging en daarbij wel veel van zijn mensen verlangde, maar ook zelf een voorbeeld van grote plichtsbetrachting gaf. De heer Dool in het bijzonder illus treerde zijn toespraak met interes sante herinneringen aan ondervonden moeilijkheden bij storingen e.d. Na mens het fitterspersoneel bood de heer Dool een mand met fruit aan. De voorzitter der Personeeelsvereni ging, de heer H. van Woudenberg, sprak namens het bestuur zijn er kentelijkheid uit voor de collegialiteit en de wijze, waarop de heer Kloeg goede personeelsverhoudingen bevor derde. Met de beste wensen voor de toekomsten als aandenken aan de vele jaren, bij de fabrieken doorge bracht, overhandigde spr. hem een attentie. De heer Kloeg dankte tenslotte al len voor hun bewijzen van sympathie en verzekerde, steeds te zullen blij ven meeleven met bedrijf en perso neel. Een grote schare, waaronder ook personen van buiten de Lichtfabrie ken, drukten hem daarna de hand ten afscheid. ROLERINGSWERKEN BIJ TIMOR- STRAAT AANGESTEED. Door de directeur van gemeente werken is hedenmorgen namens b. en w. in het stadhuis openbaar aan besteed: Het maken van rioleringswerken c.a. benoorden de Ringkade en de Timorstraat. Er waren 18 gegadigden die van hoog tot laag als volgt inschre ven: Chr. N. Wagner, Rotterdam f 197.456; J. B. Verbrugge, Vlaar— 1. S. Menken 2. K. F. de Bree 3. J. C. J. Lambermont 4. P. C. A. ten Broek 5. J. W J. Wiertz 6. J. Lij ten 7. M. B. van der Klugt 8. J. J. Klein 9. Mr J. v. d. Poel 10. A. H. v. Oudenhoven Schrurs 11. H. M. J. W. J. Kortmann 12 C. P. W. Schinck 13. F. Th. Goddijn 14. A. van Dijk 15. Mr H J. Dirks 16. J. Castelein 17. J. M. v. Asperdt 18. J. M. Silvester 19. P. B. H. Oostdam 3 Voor de Afdeling Leiden een ledenvergadering uit te schrijven waarop als enig agendapun aan de orde zal worden gesteld: Verkiezing van een voorzitter en negen bestuursleden. Deze vergadering zal worden gehouden op vrijdag 14 maart a.s. des avonds te 8 uur in Den Burcht te Leiden. Door 5 leden kunnen hiervoor candidaten worden gesteld, door ver melding van de naam of namen van de candidaat of candidaten, met de verklaring van de candidaten dat zy een eventuele benoeming zullen an vaarden. De opgave van candidaten moet geschieden (mor woensdag 12 maart 1958 bij de secretaris van de Kring Leiden H. J. van Mil, 5 Meilaan 1 te Zoeterwoude (post Leiderdorp). Wij vernemen, dat de interim-commissie haar werkzaamheden heeft ge staakt en dat de door haar vastgestelde K.V.P.-vergadering op 6 maart a.s. niet doorgaat. Elly Verhagen, alt-mezzo, zangeres te Alphen aan den Rijn, Joop Stok kermans, pianist te Leiden en Henk Sékreve, cellist te 's-Gravenhage, allen pas geslaagde leerlingen van het Koninkijk Conservatorium te 's-Gravenhage, zijn door het minis terie van onderwijs, kunsten en we tenschappen uitverkoren om, in hel kader van wederzijdse uitwisseling van vocaal en instrumentaal muzi kale beleving, een concert te verzor gen in Amsterdam, Antwerpen, Brussel en Parijs. Deze drie jonge muzikale mensen werden door de directeur van het Koninklijk Conservatorium, de heer K. van Baaren, de opvolger van prof. H. Andriessen, aangewezen uit 60 a 70 afgestudeerde leerlingen als de beste en talentvolle candidaten. Zij zullen werken vertolken van Vivaldi, Schubert, Prokofièf, Wolff, Diepenbrock, Andriessen en Poulenc. De tourneé, die onder leiding zal staan van de heer Van Baaren en zal worden meegemaakt o.m. nog door enkele leden van de commissie van toezicht op het Conservatorium en vertegenwoordigers van het ministe rie van O.K. en W., vangt op 24 maart aan met een concert dat in de Bachzaal te Amsterdam zal worden gegeven. Op 14 april vertrekt het ge zelschap naar het zuiden waar ach tereenvolgens in Antwerpen, Brussel en Parijs muzikale evenementen zul len worden verzorgd, tot besluit waarvan in Parys tevens meege werkt zal worden aan een radiouit zending. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Vrijdag 28 February 1858. Advertentie: Let wel. W. C. Stemfoort, Instituteur, vraagt tegen 1 April, een' degelijken, bekwamen Secondant, be kend met Talen en Wiskunst, geschikt om met jongelieden u i t den dej tig en stand om te gaan, tegen ruim salaris, vriend schappelijk verkeer en verdere gelegenheid ter bekwaming. Loopjongen. In eene Ban ketbakkerij wordt gevraagd een knappe burger Jongen, niet be neden de 14 jaar. Te bevragen bij: P. Engels, Boekhandelaar. Uit de hand te koop: Een goed onderhouden en welloopen Billard. Te bevragen bij den Boekhandelaar D. J. Couvée. AUDIëNTIE BISSCHOP VAN HAARLEM Mgr J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem zal woensdag 5 maart geen audiëntie verlenen. (Advertentie) 'dingen ƒ186.000; J. Mens, Lisse f 184 600; K. van Vliet, Leiden ƒ171.000; C. Hulsebos, Bloemendaal ƒ165.000; Aann. Mij. Faas, Amster dam 164.000; A. v. d. Marei, Hoofd dorp 162.200; J. Visser en Van Hees, Utrecht 159.600; N.V. v.b. v. Splun- der, Ridderkerk 154.800; N.V. P. Meyer, Beverwijk ƒ152.500; C. Smit en Zn en De Jong, Haarlem 150.870; J. Stam, Voorschoten 149.990; N.V. Aann. Mij. v.h. Hillen en Roosen, Amsterdam 148.000, W. Hennipman, Leiderdorp 145.000; A. Th. Stuif zand, Leiden ƒ138.440; N.V. Aann. Bedr. Gebr. Schouls, Leiden ƒ136.000: L. P. v. d. Geer, Leiden ƒ128.500; A. B. de Later, Postweg Venlo 127.700. De gunning is aangehou den. Lezing voor Viro- Leiden overBeNeLux In de grote zaal van de Nationale Levensverzekeringsbank, Rapenburg 8, kwamen-woensdag deleden van de afdeling LeidenOegstgeest van de Vereniging voor internationale Rechtsorde bijeen om te luisteren naar mr. J. W. A. Huibregtse, amb tenaar bij het ministerie van buiten landse zaken, die sprak over de Be nelux economische unie. Doel van de Benelux is volgens mr. Huibregtse de afbraak van grens- belemmeringen. De verwezenlijking van dit streven is al vergevorderd, maar de reiziger merkt daar nog niet zo veel van. Ver verwijderd is men nog van het ideaal van de monetaire unie. Een stap vooruit is echter de uitwisseling van ambtenaren op en kele ministeries. Mr. Huibregtse erkende de bezwa ren, die door taalkundigen tegen het woord Benelux zijn ingebracht. Het „lux" van Luxemburg betekent wel „licht", maar „bene" kan uit het la- tijn vertaald worden met „goed", echter als bijwoord. Ondanks dat heeft men besloten het woord te handhaven. Dolle dinsdag 1944 was de datum, waarop de Benelux startte. Behalve het, volgens mr. Huibregtse, nare landbouwprobleem, is 97% van de handel tussen de drie landen vrij. Er is een vrij personen- en kapitaals- verkeer en vooral in de grensgebie den is deze samenwerking erg nauw. Mr. Huibregtse besloot zfcn toe spraak, die eigenlijk een resumé was van wat sinds de bevrijding op Benelux-terrein gedaan was. met de wijzen op het unieverdrag, dat slechts een uiteindelijke visie bevat. In de verdere bespreking ging hij verder in op deze samenwerking in de Europees Economische Gemeen schap. Burgerlijke Stand Geboren: Franklin zn van G. van Polanen en A. Versteeg; Neeltje Cor nelia dr van G. Tegelaar en R. van der Voort; Elisabeth Johanna dr van L. G. Teeuwen en E. M. W. van Kou- wenhove; Johanna Clazina dr van C. J. Baartman en G. C. Hoogenes; Robbert zn van F. van der Gaag en M. L. Arnoldus; Tineke dr van M. Heins en J. Beek; Hubertus Cornelis Gerardus zn van S. C. Slingerland en J. J. Zandvliet; Roeland Anthonie zn van R. A. de Haas en E. Luij en- dijk; Gerdina Klazina dr van N. W. Rozeboom en J. I. Gubler; Willem zn van G. van Rijn en J. van der Boon. Gehuwd: G. van Slingerland en A. M. C. Elderhorst; H. J. Kroon en A A. L. Edelaar; M. van Rhijn en J. A. van der Bent; F. J. H. van Gerven en J. M. E. Brouwer; P. Veefkind en A van Schoonderwoerd den Bezemer Overleden? G. Mulder 85 jaar, man- S. P. Cornet 53 jaar. echtgenote van J. Gijzenij; A. J. J. Crama 69 jaar. man. Agenda Leiden VRIJDAG. 28 FEBRUARI. Diploma-uitreiken Jongezel-druk- kers. ,,'t Gulden Vlies". 8 uu nam D.E.V. Leidse tuiniersver. Jaarver gadering Café Aniba, 8 uur nam. Genootschap voor dea Stillen Om gang. Lezing met lichtbeelden over Palestina. Spr. Pater S. Neefjes, In den Vergulden T: rk, 8 uur nam% ZATERDAG. 1 MAART. „Om de Doorbraak" Groot jaar feest met bal. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. E.H.B.O.-raad Leiden. Wedstrijden Bedryfs-E.H B.O. Don Boscoschool, Boerhaavelaan 44, 5.30 u. nam. Afscheid de heer Scheer, leraar timmeren Ambachtsschool Haagweg, 15.30 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN. Leiden; Apotheek Reys+, Steenstr. 35, tel. 21136. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN Casino: „De blonde heks", 18 jaar. Afgekeurd. ..Rose Bernd", volwitsse- nen. Trianon: „De liefdesroman van een koningin", alle leeftijden „Duivels van de weg" alle leeftijden. (Donderdagcyclus: „Mor gen is het te laat", 14 jaar). De koninklijke Vlaamse Academie voor wetenschappen, afdeling ge neeskunde, heeft een prijsvraag uit geschreven met als onderwerp „een vergelijking van de voedingswaarde van boter en margarine". Een van de twee Nederlandse prijs winnaars is de heer drs. J. J. Got- tenbos, wonende te Leiden, Zijlsin gel 72 en werkzaam aan het Uni- lever-research-laboratorium te Vlaar- dingen. Aan de heer Gottenbos is in een plechtige zitting van de Vlaame Aca demie te Brussel een gedenkpen ning uitgereikt, terwijl hem het lau reaat van de academie werd toege kend. De beantwoording van de prijs vraag zal verschijnen in de hande lingen van de academie. Leids bedrijf kreeg miljoenenorder voor Braziliaanse marine Bij een aanbesteding, die gisteren plaats had, is door de elektro-appara- tenfabriek „Helaf", gevestigd aan de Herensingel te Leiden, de levering gegund van de totale verlichtings- apparatuur voor het vliegkampschip „Minas" van de marine der Verenigde Staten van Brazilië. De gunning werd verleend nadat de N.y. „Helaf" een deel van de elektronische apparatuur voor de Karei Doorman" van de Nederlandse marine had geleverd. Bij de verlich tingsinstallaties van de „Minas" zijn o.a. ook een aantal electronische apparaten inbegrepen. Een deel van deze gigantische opdracht zal door ..Helaf' aan het bevriende huis van Carl Dose te Hamburg worden uit besteed. De „Minas" is een zusterschip van de „Karei Doorman", dat ter revisie op de Botlek ligt, op de werven van Verolme's Dok- en Scheepvaart maatschappij te Rotterdam. De „Helaf" hoopt deze miljoenen order af te leveren in de tweede helft van 1959. Zie verder stadsnieuws pagina 5 Lldo: Luxor: Rex: OEGSTGEEST GROSLIJST K.V.P. Op de maandag 24 februari j.l. ge houden vergadering werd door de Adviescommissie de hieronder vol gende lijst samengesteld van candi daten "oor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen. 1. Mr. J. G. Bergmey^r, Oranpelaan 15. 2. P. v. d. Hulst, Ho ge Morsweg 128. 3. J. F. M. Steen- metzer, Oranjelaan 6. 4. P. H. M. S. v. d. Voort, Charlotte de Bourbon laan 13. J. A. Wanst, Surinamestraat 28. 6. Mr. J. F. X. M. Walter, En- degeesterstraatweg 14. 7. Drs. J. W. Pitlo, Rhijnzichtweg 41. 8. Mevrouw M. J. J. Creyghton—v. d. Berg, De Kempenaerstraat 48. 9. J. H. M. Dof- ferhof, Balistraat 1. 10. P. G. M. Gou verneur, Hofbrouckerl. 30. 11. J. P. Thorn, Nassaulaan 31. 12. G. Prinsen Jr., Louise de Colignylaan 27. Geslaagd. Vc - het candidaats- examen voor natuurkundig ingenieur slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft de heer H. P. Struch, alhier. VOORSCHOTEN Geb.: Veronica Magdalene Ernes- tina d. v. J. G. de Smit en E. M. de Graaff; Corstianus Antonius Maria zn v. J. C.-de Koning en C. W. M. van Diemen. Ondertr.: P. G. Kraan en E. H. Westgeest; T. P. Zwagerman en M. T. Oorschot. Getr.: L. W. Nouwens en C. J- Raaphorst; J. J. van Weerden en H Langeveld. Overleden te Leiden: Johanna Adol- phina Maria Mink, weduwe van J, C. de Lange. Marktberichten LEIDEN 28 febr. Groente. An dijvie 3981; Kroten 6; Kroten, ge kookt 1627; Boerenkool 1835 Ro de kool 9—12; Gele kool 10—11; Groene kool 1415; Prei 3765; Ra barber 37—91; Spinazie 1.10— l.i3: Stoofsla 1.55; Spruiten A 6788; Spruiten B 59—89; Uien 5—12; Was- peen 33—42; Witlof' 23- 71 per 100 kg. Knolselderij 10—17; Sla A 22— 36; Sla B 2132 per 100 st.; Selderij 411 per 100 bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2