1 ês Ruim een miljoen verdween door wanbeleid van directeur Het spiekende testament Tweede Kamer schorst debat over de belastingen S3 Minister wil zich beraden Optreden tegen Brielse arrestant ontoelaatbaar Faillissement voor ,/t Heertje" „De Tijger" is aan zijn verwondingen overleden RECHTZAKEN DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Het debat over de belasting: is gistermiddag in de Tweede Kamer ge schorst. Minister Hofstra stelde na het bespreken van de amendementen van de heren Lucas (K.V.P.) en Van Leeuwen (V.V.D.) voor, nog eens te onderzoeken of het mogelijk is de rechten van de belastingplichtigen te vergroten, zonder dat men voor administratieve onmogelijkheden komt te staan. De regering zal een studie maken van dit vraagstuk en het resul taat in een rapport vastleggen en aan de Kamer voorleggen. Daarna dit kan nog wel even duren kan de discussie worden hervat. doen: of boete of strafvervolging. Minister Samkalden stond sympa thiek tegenover het voorstel van de heer Van Rijckevorsel. Hij wilde al leen de consequenties ervan nagaan. Iedereen produceren. „Miskenning van rechtsstaat" Het debat spitste zich toe op de vragen of de hoogte van de boete, die aan belastingplichtigen wordt op- Jelegd dient te worden bepaald door e belastingdienst, de fiscus dus, of door de belastingrechter, i.e. de be lastingkamers van de gerechtshoven (standpunt dr Lucas). Daarnaast ging het er om of er boete moet worden opgelegd uitsluitend in geval van grove schuld of opzet (standpunt Hof stra) dan wel ook in geval van „ge ringere laakbaarheid (Lucas). Ingewikkeld. Het werd een zeer ingewikkeld debat Kamer en de ministers Hofstra en Samkalden raakten al direct in moeilijkheden door amendementen van de heer Van Leeuwen (VVD) die moesten voorkomen, dat de in specteurs van belasting die een boete hebben opgelegd, daarnaast nog een strafvervolging kunnen instellen. De minister betoogde bij veroordeling door de srafrechter wordt de boete Minister Samkalden: Op vragen van het Tweede-Kamer lid de heer Oud over mishandeling van een arrestant in de wachtpost van de politie te Brielle op oudejaars nacht heeft minister Samkalden ge antwoord, dat hij een optreden als hier heeft plaatsgehad, ook ai zijn er factoren, die in dit speciale geval tot een wat mildere beoordeling zouden kunnen stemmen, bepaald ontoelaat baar acht. Hij zal passende correctie maatregelen treffen. De opperwachtmeester L. werd in de oudejaarsnacht naar het groeps- bureau in Brielle geroepen, nadat een collega van hem was neergeslagen en een andere gewond was geraakt. Vol gens zijn verklaring zeer ontdaan en verontwaardigd door wat hij had ge zien en vernomen, begaf L. zich ter stond naar het wachtlokaal, waar hij de 19-jarige kantoorbediende E. op een stoel zag zitten, die by de vecht partij betrokken was geweest. Met een uitroep als: „Moet jy mijn baas buiten westen slaan?" ging hy op E. af en sloeg hem met zijn nog ge- handschoende vuisten enige malen in het gezicht. De betrokken politieambtenaar blijkt te hebben gehandeld in een door hem achteraf zeer betreurde op welling van grote verontwaardiging over hetgeen zijn chef en collega was aangedaan. De geslagene heeft ver klaard, zich deze reactie direct, en later nog beter, te hebben kunnen indenken en geen prijs te stellen op het doen van aangifte. Ook zijn vader wenst geen vervolging. E. had eigener beweging aan het gebeurde ook geen ruchtbaarheid willen geven hij sprak er eerst over toen zyn raadsman voor de terechtzitting op 3 januari informeerde naar de oor zaak van de zwelling in zyn gezicht. GEEN LANDBOUWVERLOF VOOR SCHOOLKINDEREN Het landbouwverlof voor leerlin gen van de lagere scholen wordt in getrokken. In wijziging van de leer plichtwet heeft minister Cals dit de Tweede Kamer voorgesteld. Intrek king van zulk verlof sluit aan bij het verbod van kinderarbeid in de landbouw, zoals dit sinds 1955 in de arbeidswet is geregeld. Een andere wyziging van de leer plichtwet, die de minister voorstaat, is het vervallen van de bepaling, dat leerlingen, die op hun veertiende jaar het zesde leerjaar van de lagere sdhool niet hebben bereikt, vrij van leerplicht zijn. Er is voor die leer lingen thans voldoende mogelijkheid, aldus minister Cals, een passend voortgezet onderwijs te volgen, byv. in handvaardigheidsvakken. MAN VERMIST. De corpschef van gemeentepolitie te Haarlemmermeer verzoekt te wor den bekend gemaakt met de verblyf- ongedaan gemaakt. Dit staat reeds in het wetsontwerp. Als het amende ment Van Leeuwen aangenomen wordt, zou dit betekenen, dat de boete achterwege blijft als de straf vervolging niet doorgaat. De heer Van Leeuwen zei nog, dat de houding van de inspecteurs dikwijls getuigt van fiscaal sadis me en algemene onwetendheid en alles wat daartussen ligt. Ze zien er niet tegen op chantage te ple gen. Het chantagemiddel van de strafvervolging wilde de heer Van Leeuwen wegwerken. Mr Van Rijckevorsel was het met de belde ministers eens, maar hij voelde er toch wel voor een bepa ling toe te voegen, dat boete ook ach terwege blijft wanneer de belasting plichtige ls vrijgesproken of ontsa- gen van rechtsvervolging. Mr Oud (WD) zei, dat men een keuze moet Minister Hofstra wees er op dat het wetsontwerp een verbetering en brengt in de bestaande toestand: de boete op het lichtvaardig produceren komt te vervallen. Iedereen kan nu dus zonder risico procederen over de toegepaste boetes. Het overgrote deel van de aanslagen zal dus wel bij de gerchtshoven terechtkomen. Het voorstel van dè heer Lucas om ook de gevallen van lichte schuld bij de boete-oplegging te betrekken, zal het getal processen nog eens met tienduizenden doen toenemen. Wat een werk zal dit brengen. Tiendui zenden ambtenaren zullen moeten worden ingeschakeld. De heer Lucas stelde daarop vast: als rechtsstaat maken wij geen goede beurt, wanneer wij zouden zeggen; omdat de rechters de straffen niet kunnen uitdelen laten We het de ad ministratie maar doen. Prof Oud constateerde bij de ministers een mis kenning van de rechtsstaat, die toch moet waarborgen, dat de belasting plichtigen recht wordt gedaan. Het debat zette zich in deze geest voort tot de ministers schorsing vroe gen om een en ander te bestuderen. Onenigheid In een buitengewone, algemene vergadering van de Koninklijke Han. delmaatschappij v.h. Boeke Huide koper, ls gisteren medegedeeld, dat de totale verliezen, die tot eind 1957 naar schatting 1.187.000,hebben bedragen, zijn veroorzaakt door het eigenmachtig optreden van de toen malige directeur. De directeur, die in zijn beleid de commissarissen on voldoende heeft gekend, werd na oorspronkelijk te zijn geschorst ter vergadering ontslagen. Vooral leningen aan dochteronder nemingen te Ny verdal en Haarlem hebben de verliezen in de hand ge werkt Te Nijverdal werden bij de machinefabriek en metaalgieterij Bosch, leningen verstrekt tot een ge schat bedrag van 750.000 gulden, die bestemd waren voor de bouw van machines voor de export. Naar later is gebleken, stonden hier geen orders tegenover. Het venlies op de in 1956 opgerichte exportafdeling van de onderneming bedraagt ongeveer ƒ327.000,—terwijl tenslotte nog een lening van 30.000 gulden wera verstrekt aan de Han delmaatschappij Saturnus te Haar lem. Langdurig werd er in de vergade ring gedebatteerd over het voorstel van aandeelhouders, een commissie te benoemen die het beleid van de directie en de commissarissen in de afgelopen twee jaren onder de loupe zou nemen. Het bestuur was zeker niet tegen instelling van zulk een commissie maar zij achtte het juister De N.V. F. Berger Co. heeft bij de arrondissementsrechtbank een fail lissementsaanvrage ingediend tegen haar voormalige werknemer, de 49- jarige boekhouder-procuratiehouder, die er in de afgelopen tien jaar een kapitaal van 1.8 miljoen gulden heeft verduisterd. Het doel van deze aanvraag is na tuurlijk de N.V. de nog resterende vermogensbestanddelen te laten be heren en mogelijke uitstaande lenin gen te innen. Men verwacht, dat de faillissements aanvrage midden volgende week zal worden behandeld. Dan zal ook blij ken of er nog andere schuldeisers zijn. Het onderzoek naar de fraudes van de procuratiehouder heeft zich ook reeds uitgestrekt tot de bank Van Mierlo te Breda, die eigenaresse is van aandelen van de N.V. Berger. Het is thans enigszins vertraagd door ziek te van de rijksaccountant, die voor deze zaak was aangewezen. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, plaats van Isaac de Kooker, geboren waarop de correspondentie uiterlijk **aai iCmmernv°er 28 december ter post moet zijn bezorgd staan ach- 1931 wonend te Nieuw^ennep. Rjjdt ter de naam van het schip vermeld. met een grijze Ford-Taunus kente ken NX 34-96. Genoemd persoon heeft op 24 februari 1958 te pl.m. 20.00 uur zyn woning verlaten en is sindsdien spoorloos. Een ongeluk wordt ge vreesd. Signalement: lang 1.74 meter, bruin haar, bruine ogen. Hij draagi een lange bruine overjas, grijze hoed, gryze sjaal, wit overhemd, zwarte pantalon, grijs colbert, zwarte schoe nen. Een ieder, die inlichtingen kan ge ven wordt verzocht zich in verbin ding te stellen met voornoemde corpschef telefonisch te bereiken on der netnummer K 25406214 of met de politie in zyn of haar woon- of verblijfplaats. Argentinië: m.s. „Zaanland" 3 mrt; s.s. „Andes" 3 mrt; Australië: s.s. „Iberia" 8 mrt; Brazilië: m.s. „Zaan land" 3 mrt; s.s. „Andes" 8 mrt; Ca nada: s-s. „Beaverdell" 4 mrt; s.s. „Kloosterdyk" 5 mrt; s.s. „American Angler" 11 mrt; Chili: via New York 5 mrt; Indonesië: s.s. „Anchises" 8 mrt; Ned. Antillen: m.s. „Virgilia" 4 mrt; Nieuw Zeeland: via Engeland 8 mrt; Suriname: m.s. „Jason" 4 mrt; Unie van Z. Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Bloemfontein" 5 mrt; m.s. „Stir ling Castle" 8 mrt; Brits-Oost-Afri- ka: s.s. „Jean Laborde" 8 mrt Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. dat deze haar werkzaamheden zou aanvangen, wanneer de cijfers over 1957 voor publicatie gereed zouden zyn. Tenslotte kregen de aandeel houders eahter hun zin. Zelfverdediging. De directeur, die op verdenking van verduistering ten bedrage van 63.000 gulden, de vorige week was aangehouden was zelf ter vergade. ring aanwezig. Op uitnodiging van het bestuur, dat hem de gelegenheid wenste te geven, zich over zijn be leid te verantwoorden. Hij maakte van deze gelegenheid slechts een zeer beperkt gebruik. Het bleek dat er onenigheid bestond tussen hem en de onderdirecteur. De raadsman van verdachte zeide, dat die geen on. oirbare dingen had gedaan. Het ging naar zijn mening niet aan, de slechte gang van zaken geheel op de rug van zijn cliënt te schuiven. De directeur, die twintig jaar de ven nootschap gediend had, meende dat het belang van de zaak prevaleerde en vroeg zijn ontslag aan. Het be stuur achtte geen termen aanwezig om tegen de voormalige directeur een rechtsvervolging in te stellen. Leef verstandig I M A ARdat U vaak gemakkelijker gezegd dan gedaan. GEEN NOOD Bij verkoudheid Dij »eiKuuuiieiu IQEiB Zt hclpea «oei en il tijd hun werklos vermoeidheid of ft Over Indonesië DUEL VAN DAMES IN DE KAMER rechten van de mens geschonden. Dit riep minister Klompé gister middag in de Eerste Kamer uit, nadat zij het betoog van de socia listische afgevaardigde mej. Tjeenk Willink had aangehoord. De twee dames waren gewikkeld in een Kamerduel. „Het ls onjuist", aldus de minis ter, „om hetgeen in de laatste ja ren in Indonesië gebeurd is te ver goelijken." Indonesië is na de overdracht van de souvereiniteit een zelf standig volk geworden, het bezit een eigen zetel in de Verenigde Naties en ondertekende daar de regels voor het volken- en men senrecht. Wanneer het deze wèl accepteert, maar schendt, dan moeten wij een fel piotest laten horen. Wie dit niet inziet heeft of geen geloof ln zijn eigen zaak of ziet de Aziaat niet voor vol aan. WIJSHEID? Mej. Klompé zei dat alles, na dat zij van mej. Tjeenk Willink had moeten horen, „dat wij als Nederlandse volk in de jaren na de souvereiniteitsoverdracht niet de wijsheid en de toekomstvisie hebben opgebracht om Indonesië te begeleiden op de moeizame ont dekkingstocht naar eigen verant woordelijkheid en zelfstandig heid". De minister kon dit standpunt beslist niet delen. Zij sprak ook nog over het pro bleem van de repatrianten. Het gaat tot nu toe om pl.m. twintigduizend personen en daar komen dan nog dertigduizend sta tenlozen bij. Ongeveer 45 procent hiervan heeft onderdak gevun- den bij particulieren en familie. Op het ministerie van Maatschap pelijk werk is door 65 procent een beroep gedaan voor tijdelijke on derbrenging. Er zullen nog 12.650 logiesgelegenheden nodig zijn. Hollands landschap in Suriname Gistermorgen heeft H.K.H. prinses Beatrix een bezoek gebracht aan de polders en wooncentra van het Wage- ningenproject in het Westen van Su- i riname. Dit project is bekend om de geslaagde pogingen tot mechanische rijstbouw in de moerassige gronden. Duizenden hectaren zijn in cultuur ge bracht en tientallen jonge Nederland se boeren vinden tr een huis, werk en toekomst. De Prinses bezocht de kliniek en het hospitaaltje van Wageningen en ook de kleuterschool. Hierna wandel de de Prinses de eerste weg van Wa geningen af en ook hier stapte zy on verwachts een arbeiderswoning bin nen en sprak zij even met de vrouw des huizes. Toen reed bij per jeep naar de eigenlijke Wageningenpol- der, langs treksloten en over ophaal bruggetjes. Een vrijwel echt Neder lands polderlandschap. Al moest mrn er even aan wennen in de kanalen huismoeders in speedboten te zien „racen" naar de winkels om hun in kopen te doen. De Prinses stapte ook in zo'n speedbootje, waarmee zij door de kanalen voer. Voor het hotel van Wageningen defileerde de gehele bevolking van Wageningen gekleed in de verschil lende nationale klederdrachten, voor de Prinses. Luid werd er gejuicht en enthousiast werd er met de papieren vlaggetjes gezwaaid toen men langs de Prinses trok. Tijdens de ontvangst van ongeveer 200 personen in het hotel „De We reld" dat in zo menig opzicht doet denken aan een modem hotelletje ergens in een Zuiderzeepolder, kreeg Zal „Buck Jones" vervolgd worden wegens doodslag De 24-jarige J. W. Smit, die zich in de cafeetjes in het oude centrum van de hoofdstad de bijnaam „de Tijger" heeft verworven, is woensdagmorgen aan zijn brandwonden, die hij in de nacht van zondag oj> maandag in ho tel Hansen aan de Groenburgwal had opgelopen, bezweken. Zoals bekend werd Smit het slachtoffer van een vechtpartij in dit hotel. Hij raakte slaags met de 36-jarige barkeeper H. F. van Ingen, die als vechtersbaas in de Amsterdamse on derwereld bekend staat als „Buck Jones". Smit viel daarbij over een brandende petroleumkachel. Hoewel hy onmiddellijk daarna in de gracht sprong om zijn brandende kleren te doven, liep hij zulke ernstige verwon dingen op dat hij nog diezelfde nacht naar het binnengasthuis moest wor den gebracht. De politie maakte eerst gisteravond bekend dat hij was over leden. Ook „Buck Jones" heeft zich met brandwonden in het binnengasthuis gemeld. Hfj heeft zich enkele dagen schuil gehouden, maar is zodanig ge wond dat hij moest worden geope reerd. De politie heeft hem nog niet kunnen verhoren. Met het overlijden van „de Tijger" heeft de politie haar kroongetuige ln het onderzoek naar de brand en de vechtpartij verloren. Geen van de twee rechercheurs, die tydens de vechtpartij in het hotel aanwezig waren, kan een nauwkeuri ge beschrijving geven van 't gebeur de. Een van hen was n.l. juist bezig telefonisch contact te krijgen met zijn bureau. Op het moment van de kort stondige vechtpartij was hij niet in dë gelagkamer. Zijn collega heeft door het gedrang van de ongeveer twintig Vier Engelse vrouwen van marine officieren hebben besloten volgende maand per auto naar de Himalaya te gaan voor de bergsport. Zij vinden het vervelend thuis te zitten, terwijl hun mannen zoveel van de wereld zien. sten, die allen min of meer onder invloed van sterke drank waren, niet precies gezien hoe de tijger in de brandende petroleum terécht kwam. Vijf getuigen. De politie beschikt thans over vijf getuigen. Deze zijn nog niet gehoord. De justitie zal sectie op Smits lijk laten verrichten om vast te stellen of hij door de slagen van „Buck Jones", door zijn brandwonden of door de ge volgen van zijn onvrijwillige duik in de gracht om het leven is gekomen. Naar de politie verklaart zal 't moei lijk te bewyzen zijn of „Buck Jones" zich aan doodslag heeft schuldig ge maakt. Bus met moeders en kinderen te water Vijf naar het ziekenhuis Gistermiddag ls in Snelrewaard een autobus met veertig inzittenden te water geraakt. Alle veertig konden worden gered. Voor vijf hunner werd observatie in het ziekenhuis te Oude water nodig geacht. De bus was door de gemeente Snel rewaard gecharterd om moeders met kinderen uit deze gemeente te bren gen naar de plaats waar de anti-po liovaccinatie wordt uitgevoerd. Er zaten vijftien moeders met in totaal vijfentwintig kindei en in de bus. Door nog onbekende oorzaak, waar- H.KR. gelegenheid te spreker over talloze problemen die er rijzen bij de boerengezinnen, die van het plat teland zo naar de tropen waren over geplant. Om ongeveer een uur in de mid dag scheepte men zich weer aan boord van de kleine jachten, die het gezel schap binnendoor naar Coronie zou den overbrengen. DE ONTEVREDEN KLANT Een koopman uit Alphen a. d. Rijn was voor de Haagse politierechter gedagvaard, maar niet verschenen, omdat hij op 1 november j.L de 44- jarige boekhouder H. V. uit Alphen a. d. Rijn in diens gezicht had gesla gen, zodat de bril van het slachtof fer in stukken op de grond was ge vallen en de boekhouder zelf lichte verwondingen had opgelopen. De boekhouder, als getuige gehoord, vertelde dat verdachte een fles gas kwam kopen en dat hij klaagde over de inhoud. De getuige had toen ge zegd, dat, als het niet goed was, ver dachte de fles maar moest laten staan en ergens anders zo'n fles moest kopen. Dit verhaal werd bevestigd door een schipper uit Rijnsaterwou- de, die ook bij het incident tegen woordig was geweest. „Hij vond de fles te licht, maar er kon niets mee zijn gebeurd want ze was verzegeld", zei deze getuige. Voor mishandeling vorderde de of ficier van justitie f 35,boete of zeven dagen. Het vonnis luidde 25 boete of vijf dagen. DAT WAS VERDUISTERING De Haagse politierechter veroor deelde conform de eis een 32-jarige Leidse matrassenmaker tot 3 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 15, boete of drie dagen. Hierbij werd re kening gehouden dat de verduistering van de huurkoopbromfiets waar voor verdachte nu terecht stond in dezelfde tijd was gepleegd als een aantal andere feiten betrekking heb bend op flessentrekkerij. Hiervoor was verdachte al veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf waarvan de helft voorwaardelijk. De verdachte erkende, dat hij de bromfiets had verkocht, terwijl hij er nog pas een klein deel van had afbetaald. Dit kwam omdat hij wat krap zat. „Het komt altijd uit, het is een onnozel misdrijf", vond de politierechter. PURE BALDADIGHEID De tuinder uit Ter Aar zal zich nog wel eens bedenken alvorens hij schijnlijk echter ten gevolge van de weer uit pure baldadigheid een paar gladheid, raakte de bus van de weg houten kuipen met planten van pi- en in de vaart er langs. Omwonenden snelden toe en slaagden er in alle in zittenden veilig aan wal te krijgen. De vrouwen en kinderen werden in een naburige boerderij ondergebracht en zo nodig van medische hulp voor zien. Ernstige gevolgen zijn echter niet geconstateerd. Vereenvoudiging van douane-formaliteiten In Brussel is bekendgemaakt, dat met ingang van 1 maart 1958 de con. trole op het reizigersverkeer aan de gemeenschappelijke grenzen van de Benelnx-landen in ruime mate zal worden vergemakkelijkt. Zowel ten aanzien van de binnen, komende als van de uitgaande toeris ten-auto's zal de stelselmatige con trole van de daarbij horende docu menten achterwege blijven. Slechts in uitzonderlijke gevallen zal van die documenten nog inzage worden genomen en tot de identificatie van ae rijtuigen worden overgegaan. Behoudens voor enkele produkten, waaronder alcoholhoudende drahken en tabakswaren, zal vrijstelling van alle belastingen worden gegeven voor de door toevallige reizigers in. gevoerde goederen, welke voor hun persoonlijk gebruik bestemd zijn en waarvan de globale maximum waar de niet hoger is dan 2000 fr. Voor tabaksprodukten zullen vrij worden toegelaten 100 sigaretten, of 20 siga. ren, of 40 cigarillo's, of 125 gram rooktabak. Voor de alcoholhoudende dranken verandert er niets. laren af in het water stoot, zoals hij op zaterdag 1 juni j.l. in LeLmuiden had gedaan. Door de Haagse politierechter werd hij nu hiervoor veroordeeld tot f 30, boete, conform de eis, terwijl hij voorts de 45,schade zal moeten vergoeden, want het waren dure vet- planten die door zijn daad verloren gingen. Gevraagd naar de reden van zijn gedrag, antwoordde de tuinder, dat hij gek was geweest. Scheepsberichten ALUDRA pass. 26 febr. Casquets n. Amsterdam; ANTONIA (t.) 26 febr. te Pladju; ARENDSKERK 26 febr. v. Fre- mantle n. Aden; ARKELSDIJK 27 febr. te Djeddah; BARUMUN 27 febr. te Ummsaid; BLITAR 27 febr. te Tandjong Priok- BORNEO 27 febr. te Djibouti; CAMEROUNKUST 26 febr. v. Liboto n. Porto AmboinESSE DEN HAAG (t.) 26 febr. Ouessant gep., 28 febr. te Ant werpen verw.; ESSO NEDERLAND (t.l pass. 26 febr. Aden n. Mena al Ahmadi: HATHOR 26 febr. te Alexandrië: HOUT- jong Prlok verw.; LIMBURG 26 febr. te Londen: LOUIS LANTZ 26 febr. v. Emden n. Monrovia: MACOMA (t.) 28 febr. te Hongkong verw.; MALEA (t.) 26 febr. v. Niigata n. Miri; NAES COM MANDER (t.) 26 febr. te Mena al Ah madi: OMMENKERK 27 febr. te Kobe; OUWERKERK 27 febr. te Cadiz: OVU- LA (t.) 27 febr. te Davao; PHRONTIS 27 febr. te Soerabaja; PRINS WILLEM V 27 febr. te Oslo; STAD DELFT 27 febr. te Marseille; STATENDAM 27 febr. te Colombo; TEUCER 27 febr. te Sin. gapore; WELTEVREDEN 25 febr. van Aden n. Belawan; WILLEM RUYS 27 I febr. te Singapore. (6) Wzoniem.istUnftOMwii.posfMrlüi.Mêidin mllkitn hirzminiimUM dt ifzender Ymtmiwhmfamn QMÉmar rtHTMKCBipmr mtmoHiopgiK- ima.uirmrTvc zoMmmoisw mum nm. kintit miiiitn imlrn tlkxr wittn te heï- pmmimloHrhx/inarmhleiMeti! TT mmtop.LHtr zier am zo nwm ufrUtmmwuar zmlMumzKoiuM lHZmtCZiTHUFT. mmT ui Himiamo smcaumwm WLKKHrmm.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8