Prinses schreef reisimpressies in 't Leids studentenblad „Nitor,, Bezoek aan Sikkens' Lakfabrieken In Drente weet men cok wat sneeuw is Big vindt hond in de pot te RoelVeen DONDERDAG 27 FEBRUARI 1958 DE LFIDSE COURANT PAGINA 7 Minister Witte te Sassenheim Gisterochtend heeft de minister van volkshuisvesting en bouwnijver heid, ir H. B. J. Witte, een werkbe zoek gebracht aan Sikkens' Lakfa brieken N.V. te Sassenheim. In het gezelschap van de minister bevonden zich ir H. M. Buskens, directeur-gene raal van volkshuisvesting en bouw nijverheid, en de heer W. Dam, hoofd van de afdeling voorlichting. Het gezelschap werd bij aankomst welkom geheten door de heer A. M. Mees, directeur van de Sikkensgroep. Bij de ont\ a>gst waren voorts tegen woordig ir A. van Driel, directeur van Sikkens' Lakfabrieken N.V. en de he ren R. Niesling en L. van der Plas, adjunct-directeuren. In de vergaderzaal van het bedrijf is de minister en zijn gezelschap in een aantal korte inleidingen een toe lichting gegeven op de specialisatie van deze groep samenwerkende verf industrieën; de bescherming van be ton; de productiviteitsverhoging door mechanisatie; de kostenbesparing door periodiek schilderwerk en de hedendaagse kleurtoepassing. Vervolgens woonde het gezelschap in de afdeling technische voorlichting een demonstratie bij van de nieuwste gemechaniseerde lakopbrengmetho- den door middel van de lakwals, de plamuurwals en de lakgordijnmachi- ne. De morgen werd besloten met een bezoek van de minister en zijn mede werkers aan het fysisch laboratorium, waar verscheidene apparaten ter keu ring van de fysische eigenschappen van lakken werden gedemonstreerd. In zijn afscheidswoord sprak minis ter Witte er zijn waardering over uit, dat zoveel personeel (ruim een vijfde deel van de totale bezetting) werk zaam is in de laboratoria en dat bo vendien zoveel aandacht wordt be steed aan de kleurgeving. Uit de in leidingen heb ik begrepen, aldus de minister, dat de wetenschap in dit be drijf zeer sterk dienstbaar wordt ge maakt aan de praktische toepassing: een instelling waarmee de gemeen schap zeer gebaat is. Behoeftige ooievaars vragen de aandacht De hevige sneeuwstormen van de laatste dagen hebben niet alleen het verkeer te land ernstig ontwricht, doch bovendien de ooievaars over vallen, die aangelokt door het zachte weer van twee weken gele- Ouerstroming in Limburg Itteren van buitenwereld afgesneden Doordat de weg van Borgharen naar Ittersen bij Maastricht door overstroming van de Maas blank is komen te staan en ook aan de andere zijde van het dorp het water zo hoog staat, dat er geen auto's meer kunnen rijden, is Ittersen gisteren ge ïsoleerd geraakt. De bewoners van de kom van 't dorp moesten waterlaazen aantrekken om het gemeentehuis te kunnen bereiken. Gistermiddag is de sluis in het Ju- lianakanaal bij Limmel gesloten. De scheepvaart op de Maas bij Maas tricht en naar en van het Julianaka- naal is hierdoor gestremd. den reeds half februari in ons land zijn teruggekeerd. Er zijn ooievaars gezien bij Tuin dorp Utrecht. Maarssen, Borne (Ov.) en tussen Haarlem en Leiden. Het is mogelijk, dat vele dezer vogels naar zuidelijker streken zijn gevlucht toen het weer omsloeg, maar de Neder landse Vereniging van Vogels te Am sterdam acht het niet uitgesloten, dat j een aantal hier is achtergebleven en i thans met weinig kans op enig voed- i sel over de sneeuwvelden ronddoolt, j De kikkers zitten nog diep in de mod- j der en de mollen en veldmuizen zijn niet gemakkelijk onder de sneeuw I vandaan te halen en over de meeste sloten lag vanochtend een vlies je ijs. Mocht iemand een ooievaar aan treffen, die in moeilijkheden ver- keert, dan wordt aangeraden de vo gel taeine visjes of stukjes vis te voeren, maar vooral geen zoute vis i De Nederlandse Vereniging tot Be-1 scherming van Vogels te Amsterdam (tel. 66646) zal gaarne over deze ge vallen worden ingelicht Jake 3t aanschoten macht naax hui& Diplomatieke stappen te Delft Perzië gaf de eerste klap Toen gisteren de eerste secretaris van de Perzische ambassade in ons land, uit 's-Gravenhage, met zijn auto over de Oostsingel te Delft reed, i moest hij afremmen voor een hem te-1 gemoet rijdende bestelauto, welke j werd bestuurd door een inwoner van i Delft. Deze was, doordat hij voor eni- j ge fietsers moest uitwijken, met zijn i wagen op het linkerweggedeelte ge raakt. De diplomaat werd boos, keerde zijn auto en reed achter de bestel auto aan. Op de Rotterdamseweg, ter hoogte van de lijm- en gelatinefa- Prinses Beatrix schrijft onder de i brief „Delft", wist hij de bestelauto naam van B. van Oranje geregeld in - Schrijnende tegenstelling tussen de warmte van de mensen hier en de koele ongeinteresseerdheid in de studentenmaatschappij - hier overal vindt, geeft mij vaak een gevoel van schaamte tegenover de Antillianen en Surinamers in Neder land. Hoe vaak laten we ze niet aan hun lot over? Is er niet juist in de studentenmaatschappij een houding van. „Je redt jezelf maar?" Hoe schrijnend is de tegenstelling tussen de mensen hier en onze koele onge ïnteresseerdheid. Niet alleen mij valt immers deze hartelijkheid ten deel, maar alle Nederlanders, die hier ko men. Waarom kunnen we toch zo moeilyk onze drukke bezigheidjes opzijzetten om onze medestudenten van overzee met een eerlijke belang stelling en gastvrijheid tegemoet te treden? Het komt niet alleen door de Hollandse kou, dat zij zich bij ons vaak weinig thuisvoelen. Ritme PVEN vrolijk en snel als hun taal, *7* klinkt ook de Curagaose muziek. Bij alle mogelijke gelegenheden Woensdag heeft de familie Haanschoten het Stads- en Academisch zie kenhuis te Utrecht verlaten, waar zij was ondergebracht, nadat men had geconstateerd dat het huis te Putten radio-actief besmet was. Nu het huis weer voor bewoning was vrijgegeven, keerde het hele gezin, het dochtertje Joke inbegrepen, weer terug naar Putten. Joke verlangde zo naar huis, dat zij alleen vooruit ging naar de gereedstaande auto. Nu komt het water SSSSï&ZÏÏÏÏttëZ regeling voor vandaag was dan ook De gehele dag hebben gisteren sneeuwploegen moeite gedaan de we gen in zuidoost Drente voor het ver keer zo mogelijk open te houden of vrij te maken. Vrijwel het gehele hoopvoL Polder onder water In Spakenburg is gisternacht de busverkeer ligt stil. Met het noorden 1 polder Westmaat voor een groot deel was geen verbinding meer. Te Em- onder water komen te staan. De dijk, merschans sneeuwde een kleine wo- die deze polder beschermt, werd over mng geheel onder. De bewoner heeft een afstand van ongeveer 40 meter zich weten uitte gravem Een groep j weggespoeld door het plotseling op dringende water van het IJsselmeer. arbeiders van de Enkalon-fabriek te Emmen heeft de weg vrijgemaakt voor het vervoer van een patiënt in een ziekenauto. Ruim vier uren had Drie gezinnen moesten hun meu bilair naar hoger gelegen verdiepin- gen brengen. Ook het vee moest in grijpt men dan ook naar de wiri ofmen nodig om de weg vrij te krijgen, veiligheid worden gesteld. Enkele begint op drums te slaan. Sterk, met Een aantal gestrande auto's en bus- pinken, die in een schuur verblijven, een verdovende regelmaat, beheerst sen werd verlost. De sneeuw joeg moest zich zwemmend een weg naar het ritme de melodie. Niemand kan i echter met grote snelheid over de het droge banen. De dieren konden stil blijven zitten! Typisch is ook de wijde vlakte, zodat tegen de avond echter worden opgevangen. Ook Eerste welkom van de zon. te passeren en dwong hij de be stuurder ervan te stoppen. Beide be- stuurders stapten uit en onmiddellijk diende de diplomaat de Delftse chauffeur een klap in het gezicht toe. Deze was hierdoor zo beduusd, dat hij toeliet, dat de ambassadesecre taris het contactsleuteltje uit zijn auto haalde. Later ging hij naar de politie om aangifte van mishandeling Vrouwelijke Studenten te Leiden „Nitor" en in de laatste aflevering van dit orgaan is een bijdrage van haar verschenen, waarin zij impres sies geeft van haar bezoek aan de West. Dit bezoek is „in het nieuws". Da gelijks wordt er in de kranten veel aandacht aan besteed; we menen, te doen. De diplomaat was daar al dat het aardig zal zijn als kantteke- eerder geweest, om en het contact- ning op het nieuws de persoonlijke sleuteltje te deponeren. De politie indrukken van de prinses weer te heeft proces-verbaal opgemaakt. geven. het blad van de Vereniging van Zij schrijft: Tippie, het hondje van de familie Wijsman, aan de Zuidhoek te Roe- lofarendsveen, vervult als tweede moeder een bijzondere rol op de boerderij. Lammetjes, die het wat koud hebben, worden dicht bij het zwarte rattenvangertje gelegd, - en een biggetje, dat zich bij zijn moeder niet zo erg thuis voelde vond ook een veilige plaats bij Tippie. De hond wil graag een goede moeder zijn, maar de biggetjes moeten toch met melk uit de fles worden gevoederd. De foto laat een intiem moment tussen kind-varken en zijn tweede moeder zien. /^URAgAO: een eerste welkom is de zon, geel stralend zonder te ver schroeien, dan waait als tweede groet de onafgebroken passaat. Regelmatig in een eindeloos ritme breken groen blauwe golven op de rotskust. Een kust vol grillige inhammen en baaien, grotten en riffen. Rondom zwemmen flitsend met felle kleuren de talloze vissen en boven hen varen gestadig de schepen af en aan. 'T'ANKERS en passagiersboten pas- seren onophoudelijk de beroemde scheepjesbrug: de grote belemmering' voor het landverkeer, de grote at tractie voor de toeristen. Dwars d'oor de stad koersen zij 'naar de wijde na tuurlijke haven, die verder landin waarts ligt. Immers de olieraffinade rijen zijn Curagao's grootste bron yan bestaan. De grote grijze ronde tanks dicht op elkaar, beheersen het mid den van dit droge eiland. Des nachts walmt de rook dicht op, oranje in de flikkering van de eeuwige fakkels, die hoog opbranden tegen de zwarte lucht. Overal knabbelen ontelbare geiten aan droge struiken; de tuinen zijn hoog omheind als bescherming tegen deze „capricen"-plaag. DOZE, wit, geel geverfd, liggen de huisjes wijd uiteen in de buiten wijken van Willemstad. Hoe dichter men het hart van de stad nadert, des te yneer staan ze op elkaar gebouwd, met Amsterdams aandoende gevel- i tjes. Smal en laag vormen de oude i huisjes in hun lichte tintenschake- ring 'n onwezenlijk dromerig decor. De scherpe gevelhoeken ziin ver zacht, afgerond tot sierlijk gebogen lijnen. De blakende zon licht ze fel op, zodat ze scherper afsteken tegen het donker stromende water. Het oude „Fort Amsterdam" steekt als een voorpost in zee, terwijl ho gerop het „Fort Nassau" bescher mend over de haven waakt. Tegenstelling /"OVERWELDIGEND is de hartelijk- heid van de mensen! De grote spontaniteit en de warmte, die men oeroude orgel, dat een blijvende in-opnieuw het verkeer volkomen stil vloed op de Curagaose muziek heeft kwam te liggen en enige auto's zijn uitgeoefend. Moderner maar niet ingesneeuwd. De post heeft gedeel minder is de „steelband". Muziek is zijn taal, dansen is zijn lopen, is de Curagaoër aangeboren. Dansen kunnen ze allemaal, soepel en toch beheerst met een ongelofe lijk gevoel voor ritme. Onvermoei baar! Ik zou nog zo veel kunnen vertel len over de olie, de schepen, de ha vens of het fort en alle mooie plek jes, de fascinerende zee Maar dit zijn slechts mjjn aller eerste vluchtige indrukken. telijk haar bezorging moeten staken. Treinenloop nagenoeg normaal In de loop van de dag hebben de Spoorwegen de moeilijkheden zoda nig overwonnen, dat de treindienst nagenoeg normaal is gaan verlopen. Vertraging van enige betekenis is in het algemeen nog voorgekomen op de lange trajecten. Voorts deden zich enkele moeilijkheden voor, doordat eergisteren treinstellen waren te- B. rechtgekomen op plaatsen waar ze enige woningen in de IJsselmeer- straat te Spakenburg, tot waar het water was doorgedrongen, moesten worden ontruimd. GEDOOD BIJ SNEEUWRUIMEN Gistermiddag half twee is de 13- jarige jongen J. Blom uit de Haar lemmermeer op de z.g. Ventweg van de Schipholweg te Vijfhuizen van een tractor gevallen. Hij kwam onder een der wielen terecht en was op slag dood. De tractor was bezig aan het sneeuwruimen en de jongen mocht van de bestuurder meerijden. Wie een andex uit de kuit xedtaatt ex zedf. in Dat woensdag nog lang niet alle moeilijkheden tengevolge van de zware sneeuwval op dinsdag waren opge lost, toont deze foto, gemaakt op de weg van Haarlem naar Schiphol. De opname laat zien hoe een kr°anwa- gen, welke ingesneeuwde voertuigen te hulp was gesneld, zelf door een tractor uit de bergen sneeuw moest worden bevrijd.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7