Men zal ervaren dat de ARKA nog springlevend is Het spiekende testament |©fTlcO ^0 Ambtenaren kweekten goodwill bij Staten-Generaal Reaclie op verklaring in Leidse gemeenteraad Oegstgeester raad toch niet naar intergemeentelijke bijeenkomst? Mijnramp in India De spanning in Tunesië stijgt weer Het Korea-vraagstuk VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Secretaris J. J. Loerakker op Leidse ledenvergadering: De ARKA afd. Leiden belegde gisteravond in restaurant „Royal" te Leiden haar ledenvergadering waarvoor zeer goede belangstelling bestond. De voorzitter, mr Th. J. C. Verduin, verwelkomde in zijn ope ningswoord in het bijzonder de spre ker van deze avond, het lid van het hoofdbestuur van ARKA en alge meen secretaris de heer J. J. Loer akker oit Haarlem en de heer S. P. Fluitsma, die namens het hoofdbe stuur naar Leiden was gekomen als „voogd", zoals de voorzitter het uit drukte. Na enkele mededelingen en het voorlezen van de notulen, wel ke onder dank werden aangenomen werd het woord gegeven aan de heer Loerakker. Naar aanleiding van de verhou ding ARKA-KAB-KABO wilde spr. enkele feiten belichten welke heb ben geleid tot het verbreken van de solidariteitsbanden met de KAB. Hij stelde voorop de grote waarde ring die in de ARKA bestaat ten aanzien van het goede werk, dat door de KAB is verzet. Het grote ar gument blijft echter, dat er voor het ARKA-bestuur op het moment geen aanleiding bestaat om te ko men tot een individueel lidmaat schap van ARKA in de KAB. Spre kend over de laatste bijdrage van ARKA aan de KAB van 15.000 gul den, waarna verlangd werd om de ze op te voeren tot 54.000, vroeg hij zich af, of de KAB-voorzieningen een dergelijke bijdrage wel zouden wettigen. Nogmaals vestigde de heer Loerakker er de aandacht op, dat het ARKA-hoofdbestuur de uitsto ting door de KAB ten zeerste be treurt. In het advies van de bisschoppe lijke commissie om' te komen tot een verbond van de arbeid voor het katholieke overheidspersoneel be staande uit drie zuilen n.l. de hand arbeiders, de mediale werkers en de leidinggevende groepen zag spre ker de kamer waarin ARKA zich thuis zou voelen. Het was juist de aantasting van de vrijheid en zelf standigheid welke de handhaving van de solidariteit in de weg stond Voor een fusie tussen ARKA en de KAB achtte spreker ARKA nog niet rijp, naar zijn mening zou zeker 70 a 80% van de gemeente-ambte naren bij een dergelijke fusie AR KA verlaten. Hij wenste met be trekking tot de eenheid een zuivere bond voor overheidspersoneel en geen vergaarbak van leden, die fei telijk geen overheidspersoneel zijn. Wellicht ten overvloede wees de heer Loerakker er in zijn betoog op, dat de kwestie niet gaat over het financiële gedeelte, maar over de wijze waarop de binding zou moe ten bestaan Aan de platonische ver klaringen van de heer Weijters heb ben wij niets, aldus de heer Loer akker, de oorlog is gewild om vas te voet te krijgen op het vlak van de maandloners. Is de KABO met 1100 in ledental gestegen, spr. durf de te zeggen, dat ARKA siuds het verbreken van het samengaan haar ledental zich in stijgende lijn ziet bewegen. De KABO zal ervaren, dat ARKA nog springlevend is. VRAAGT RECHT voor een AANGEDAAN ONRECHT Kiest A. v. Dijk No. I bij de groslijststemming Gemeenteraad Al met al is het niet uitgesloten, dat over enkele maanden tijdens het congres van de internationale bond voor christelijk overheidsper soneel te Brussel op verzoek van de KABO, de ARKA uit deze interna tionale zal worden gestoten. Wat zou men na 2000 jaar zeggen van een dergelijk beeld van christelijke naastenliefde? Spr. herinnerde voorts aan de vele initiatieven, wel ke door ARKA zijn genomen in de bij het Rijksoverleg aangesloten or ganisaties. Welk een schade wordt niet geleden door deze tweespalt, juist nu de salariskwestie zo drin gend om een oplossing schreeuwt. De heer Loerakker besloot zijn in leiding met een beroep op de trouw, de steun en de medewerking van de leden. De ARKA mag deze verlan gen door haar houding. Nadat verscheidene vragen waren toegelicht dankte de voorzitter de heer Loerakker voor zijn heldere uiteenzetting en bracht de salaris onderhandelingen in de Kamer ter sprake. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat hierop in de Staten Generaal zo zwaar wordt gehamerd en dat het parlement geheel achter de ambtenaren staat die bij de Ka mers 'n goodwill hebben gekweekt. De heer Loerakker meende echter niet al te optimistisch op de afloop van de besprekingen met de rege ring te moeten zijn. De heer Fluits ma achtte evenwel nog enkele licht punten aanwezig; hij zeide verder niet als „voogd" over mondige kin deren naar Leiden te zijn gekomen. In de ARKA bestaan voor de leden meer mogelijkheden dan in welke organisatie ook, met hun mening tot in de hoogste regionen van het be stuur te komen. Het 40-jarig bestaan van de afde ling zal worden gevierd op zondag '15 juni a.s., aldus werd ter vergade ring besloten. Ten aanzien van het bestuursvoorstel voor het houden van een forumavond over de ver houding van jongeren en ouderen in de overheidsdienst zeide de gees telijk adviseur, kap. G. W. Lemmers, dat het van belang is, dat in een gespreksavond de problemen wor den gezien en besproken. Men moet komen tot een juiste mentaliteit in het organisatieleven. Hü zag dit zelfs als een plicht en noodzaak. Voor de rondvraag bestond geen be langstelling; de voorzitter besloot de vergadering met dank aan de leden voor hun komst. LEIDSCHEKDAM Candidaatstelling gemeenteraad. In een matig bezochte vergadering van de K.V.P., waarin een opvallend groot aantal dames aanwezig waren, heeft de heer drs J. M. Aarden lid van de Voorburgse gemeenteraad en directeur van het Centrum voor staat kundige vorming, een uiteenzetting gegeven van het katholieke gemeen te-program voor 1958 dat door de partijraad van de K.V.P. is goedge keurd. Dit program geeft een afspie geling van de politieke wensen van de leden. Dit gemeenteprogram is in algemene vorm gehouden opdat de plaatselijke K.V.P.-afdelingen daar naast nog een aanvullend program kunnen opstellen. Ook is het moge lijk, dat de K.V.P.-fractie uit de ge meenteraad zelf een aanvullend pro gram vaststelt. Beide aanvullende programs mogen niet in strijd zijn met de algemene richtlijnen welke door het partijbestuur zijn aangege ven. Nadat de heer Aarden enige, naar aanleiding van zijn betoog gestelde vragen had beantwoord gaf de voor zitter de heer A. van Delft aanwijzin gen voor het stemmen bij volmacht. Tevens gaf hij een overzicht van de reglementsbepalingen betreffende het stellen van candidaten voor de ge meenteraad die het partijprogram moeten onderschrijven alsook het door de vergadering goedgekeurde aanvullend gemeenteprogram. Ter vergadering waren voorzien van de nodige handtekeningen candidaten- lijsten ingediend vermelde*' de vol gende namen (in alphabetisohe volg orde) K. G. J. Copray (aftr.), A. Ai vari Delft, J. C. van Erp, P. J. M. Groenewegen (aftr.), H. P. Greuter, G. van Heiningen, mevr. J. C. Kraay- vanger-Buskens, E. Lassche, Jac. J. van Veen (aftr.), F. Wilke. Daar de officiële candidatenlijst 20 namen zal moeten bevatten, waarvan 6 plaatsen door de Stompwijkse K.V. P. bezet zal worden en thans inclu sief Strompwijk 16 candidaten ge meld zijn, zal het bestuur voor de nog ontbrekende 4 plaatsen naar geschik te candidaten uitzien. De stemming over de volgorde van de candidaten (Advertentie) Mr M. A. V. Slingenberg, lid van de gemeenteraad van Oegstgeest heeft ter behandeling in de Raad van Oegstgeest van 26 februari a.s. de volgendè vragen gesteld: 1. Hebben b. en w. uit de pers ken nis genomen van de behandeling van het voorstel van de heer Huurman, lid van de Gemeenteraad van Leiden in de vergadering van de Raad van Leiden van 10 februari j.l. ter zake van de instelling van een inter-ge- meentelijke commissie van advies, welke de bedoeling zou hebben de vele problemen rond de ontwikke ling van de Leidse agglomeratie in de Randstad Holland met de gemeen teraden te bespreken? 2. Hebben b. en w. voorts kennis genomen van de verklaring van mr Woudstra, lid van de Gemeenteraad van Leiden, afgelegd in dezelfde ver gadering van de Raad van Leiden mede namens de fracties, in welke verklaring de hoop wordt uitgespro ken, dat alsnog naar wegen zal wor den gezocht om tot gemeenschappe lijk beraad te komen? 3. Zijn b. en w., welke bij zo vele gelegenheden getuigenis hebben af gelegd van bereidheid tot samenwer king in welke vorm ook met Leiden en andere omliggende gemeenten, teneinde geschilpunten of verschillen van inzicht langs wegen van onder ling beraad te bespreken en op te lossen, bereid de gevoelens van de Raad van Oegstgeest te vragen i hoeverre dit college genegen is de verklaring van de Raad van Lel den in te gaan m.a.w. medewerking te verlenen aan het zoeken naar we» gen tot een gemeenschappelijk be raad te komen? 4. Zijn b. en w. bereid als eerstë stap in die richting de Raad van Oegstgeest te vragen in hoeverre dit college bereid is alsnog de uitnodi ging van b. en w. van Leiden te aan vaarden tot bijwonen van een inter gemeentelijke bijeenkomst, waarin door prof. Klein en ir Lange gespro ken zal worden over de ontwikke ling van de agglomeratie Rijnmond en Randstad Holland, welke voor lichtingsbijeenkomst zal worden ge houden op 12 of 13 maart a.s.? 5. Indien onverhoopt mocht blij ken, dat de Raad van Oegstgeest om welke reden dan ook niet bereid is in te gaan op de bovenvermelde uit nodiging, welke wegen stellen b. en w. zich dan voor in te slaan, teneinde vorm te geven aan de zo vele malen uitgesproken bereidheid tot samen werking teneinde geschilpunten en verschillen van inzicht gemeenschap pelijk te bespreken en op te lossen? l zal gehouden worden op zondag 30 maart a.s. Regionale propaganda-bijeenkomst. Voor de verkiezing van leden voor de provinciale staten zal de K.V.P. drie regionale propaganda-avonden organiseren n.l. te Leiden, Noordwij- kerhout en Leidschendam. Alhier wordt die bijeenkomst gehouden op a.s. dinsdag des avonds 8 uur in het parochiehuis Damlaan. Als sprekers zullen dan optreden z.exc. staatsse cretaris mr R. G. A. Höppener en de lijsttrekker wethouder S. Menken te Leiden. Deze bijeenkomst is uitge schreven voor de K.V.P. afdelingen uit de omtrek van Leidschendam. Bij het bestuur zijn nog een beperkt aan tal toegangsbewijzen verkrijgbaar. Bouw dertig woningen. Daar volgens mededeling van de regering ook voor het jaar 1958 zal worden overgegaan tot het verstrekken van voorschotten op grond van de wo ningwet, stellen b. en w. voor over te gaan tot de bouw van 30 etage-wonin gen met daar bijbehorende bergplaat sen op een terrein gelegen ten Z.-W. van de Damlaan en de bouw onder hands op te dragen aan de fa. de Lan ge en \^n der Plas te Oegstgeest voor de prijs van 510.500. De grondkosten voor deze wonin gen bedragen 71.150.— terwijl voor honorarium architect-advieskosten betonconstructie, dagelijks toezicht, onvoorzien, aansluittingskosten, ze- gelkosten en renteverlies tijdens de bouw 34.600.betaald zal moeten worden. WARMOND Stille Omgang. Het genootschap De Stille Omgang afdeling War mond houdt op vrijdag 21 februari a.s. haar jaarvergadering in hotel De Zon. Naast de gewone vergadering zal op deze avond medewerking wor den verleend door het r.-k. Parochieel Zangkoor. Tevens zal pater Nieu- wenhuijzen van de Hartebrugkerk te Leiden spreken over Onze Stille Om gang. 200.000STE BEZOEKER OP R.A.I.-TENTOONSTELLING Vanmorgen heeft het R.AJ.-be- stuur de 200.000ste bezoeker van de 39ste RAI-tentoonstelling begroet. De gelukkige was de heer A. Deys uit Den Haag, die zelf geen auto bezit en daarom dus een gewoon radiotoe stel boven een autoradio als geschenk prefereerde. Met nog bijna drie volle dagen voor de boeg heeft deze expositie reeds het totaal van de vorige ten toonstelling van personenautomobie len in 1956 overtroffen. Toen werd de tentoonstelling namelijk bezocht •door 198.785 personen. Minstens 214 mijnwerkers zijn om het leven gekomen bij een onder grondse explosie en een felle brand in de kolenmijn van Chinakuri in West-Bengalen, India, waar zij werk ten. Slechts zeven man van de nacht ploeg, die in haar geheel door een muur van verstikkende rook en vlam men van de buitenwereld werd afge sneden, hebben zich in veiligheid we ten te brengen. Reddingsploegen ondervinden de grootste moeilijkheden. Zij hebben nog pas enkele lichamen van slacht offers naar boven kunnen brengen De stoffelijke resten van de andere mijnwerkers zijn nog onbereikbaar, In een mijn, die door middel ^an ondergrondse gangen met de ramp- Sinds Remada-incident De spanning in Tunesië is weer ge stegen door verontwaardiging van de Tunesiërs over het aanhouden en ondervragen van elf Tunesiërs naar aanleiding van het op een mijn rfjden van een Franse jeep te Remada in Zuid-Tunesië. Naar in Tunesische kringen verluidt, bevonden zich don derdagavond nog zeven Tunesiërs in Franse handen. Het Franse minis terie van buitenalndse zaken deelde echter mee, dat de betrokkenen, on der wie de sjeik, de vertegenwoor diger van de gouverneur en een lid van de nationale garde, donderdag ochtend al in vrijheid waren ge steld. De Tunesische minister van bui tenlandse zaken, Sadok Mokkadem, noemde het incident een „schending van het volkenrecht" en hij liet de Britse en de Amerikaanse ambassa deurs weten, dat de crisis verergert. Volgens berichten uit Remada wordt daar het verbod inzake Franse troepenbewegingen niet in acht ge nomen. In Tunesische kringen wordt verklaard, dat de mijn ontplofte, toen juist de vertegenwoordiger van de Tunesische gouverneur de Franse miltaire bevelhebber telefonisch liet weten, dat het verbod moest worden mijn in verbinding staat, werd als g- volg van de ontploffing een overstro ming veroorzaakt. De mijn van Chi nakuri wordt als de modernste van Indië beschouwd. Ook in een derde mijn zouden overstromingen zijn voorgekomen, die verband houden met het grote ongeluk. Communistische en socialistische afgevaardigden in het parlement van West-Bengalen hebben de onmiddel lijke sluiting van de mijn in China kuri geëist. De veiliheidsraaatrege- len zouden er volgens hen onvol doende zijn geweest. Het aantal doden tengevolge van een instorting in een steenkoolmijn in Bengalen is tot 220 gestegen. Het ongeluk werd veroorzaakt door een ontploffing. De Sowjet-regering heeft donder dag een verklaring gepubliceerd, waarin er bij de Verenigde Staten op wordt aangedrongen hun strijdkrach ten uit Zuld-Korea terug te trekken, nu de Chinese strijdkrachten In Noord-Korea naar hun land terugke ren. De Russische regering drong aan op een conferentie van alle belang hebbende landen ter bespreking van maatregelen ter bevordering van een toenadering tussen Noord- en Zuid- Korea. De Zuid-Koreaanse regering heeft donderdag meegedeeld, dat zij de Noord-Koreaanse voorstellen tot her eniging van het land alleen in over weging zal nemen, indien de commu- nistisch-Chinese troepen uit Noord- Korea worden teruggetrokken, het Noord-Koreaanse leger worden ont bonden en vrije verkiezingen in Noord-Korea worden gehouden on der toezicht van de Verenigde Naties. De strijdkrachten van de Verenigde Naties moeten als voorzorgsmaatre gel in Zuid-Korea blijven, totdat de verkiezingen zullen zijn gehouden, aldus de desbetreffende mededeling van de Zuid-Koreaanse regering. nageleefd. De Franse commandant liet echter weten, dat hij zich niet aan het verbod zou storen. Intussen heeft Tunesië vijf Franse consuls uitgewezen. De betrokkenen worden onder politiebewaking naar Tunis g-'bracht De Franse regering heeft steeds geweigerd gehoor te ge ven aan de Tunesische eis om de be trokken consulaten te sluiten. In Tunis is men van oordeel, dat er in de huidige spanning op elk ogen blik een nieuw incident kan ont staan. De Tunesiërs zeggen, dat de Fransen troepen concentreren langs de Algerijnse grens. In en rondom Tunis worden de wegversperringen versterkt. DE EXPEDITIE VAN FUCIIS. De expeditie van dr Fuchs in het Zuidpoolgebied vordert goed. Zij Is nog 650 km vande basis Scott verwij derd. In drie dagen is 130 km afge legd. In een bericht van de basis wordt gezegd dat het zicht slecht is. Marktberichten LEIDEN, 21 febr. Vee. Aanvoer 2 stieren, 75 mei' koeien, 21 vette koeien, 93 vare koeien, 62 vette kal veren, 157 nuchtere kalveren, 45 vet te schapen, 20 fokschapen, 1523 vette lammeren, 40 varkens, zeugen, 494 schrammen, 432 biggen, 2 geiten. To taal 3145. Notering voor melkkoeien van 8001000, vette koeien schoon gewicht 2.703.05, vare koeien 600825, vette kalveren lev. gew. 1.802.40, nuchtere kalveren 30 52, vette schappen 7095, fokscha pen 100140, vette lammeren 75 —100, drachtige zeugen 225300, schrammen 6095, biggen 32— 36, extra 3845. Handel voor melkkoeien stil, vette koeien lui, vare koeien matig, vette kalveren traag, nuchtere kalveren vlug, vette schapen en vette lamme ren zeer traag, fokschapen matig, zeugen, schrammen en biggen rede lijk. Kaas. Aangevoerd 10 partijen Goudse kaas, notering Goudse le kw. 2.152.27, Goudse 2e lew. 2.05 2.14, de handel was kalm. LEIDSCHENDAM, 20 febr. Eieren. Aanvoer 53700 kipeieren. Prijzen 5800 eieren no. 0 13.80—14.35; 5100 eieren no. 1 12,80—13.30; 22400 eieren no 2 11.70—12.25; 16400 eieren no. 3 10.90—11.50; 3500 eiren no. 4 10.05—10.60 500 eieren no. 5 9.8010.25. Tevens werden verkocht 40 kippen 2.404.70 p. st. Groente. Sla A 27—29; sla B 21—23; sla C 16—19; stoofsla 1.25— 1.48; prei 20—21; spruiten 34—36. R'VEEN, 20 febr. Bloemen. Ane monen 60—84, Freesia's 55—91, Blau we Druifjes 28—58, Irissen 1.35, Tul pen: E. Eddy 74—1.00, Krelage 53— 68, v. d. Eerden 6789, Rose Copland 73—98, Paris 71—77, Wintergold 60— 84, Corneforis 72—34, W. Pitt 74—87, Elizabeth 85—90, Crown Imperial 61 72, Br. Star 42- -58, Reforma 1.00 1.01, Lustige Withwe 81—1.02, Golden Harvest 73—95, Bruno Walter 90—97, Mirjoran 91—94, Hillegarde 64—72, Purper Copland 74—95, Athleet 90— 1.08 With Sail 73—1.12, Belona 90— 95, Preludium 70—78. Dubb. Tulpen 6098. Narcissen l'Innocence 55—61, Actea 4248, Haveloc 42—53, King Alfred 49—67, Whrestler 48—62, For- tuna 46—58, Cheerfulnes 50—55, Carl ton 51—66, Early Glorie 4468 Rem brand 60—68, Koster 60—63 ct. p. bos. Am. Anjers 1023 ct. per stuk. 2 Chique driezitsbankstel 175. twee moderne club fauteuils met vier stoelen ƒ165. dressoir ƒ45. linnen kast 45. vier clubfauteuils 95. twee armfauteuils m. vier stoelen ƒ55. pracht vloerkleden 25, mooie kinderwagen 25 Nieu- wenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis) 2* Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers. vanaf 19.50:- twee-ners. vanai 26.50 Smits bedden en tapiiten- magaz. Mare 98. Vrouwen, steeg 9. tel. 23913. 2 Motor, en bromfiets onderdelen zoals: bougies condensators, contactpun ten. zuigerveren, kettin gen, olie. banden, enz.. Het vanouds bekende adres: T. Struik, winkels: Groe- nesteeg 3. 6 en 8. telef. 22026. 2* Zaterdagmarkt. Mooie katoenen dames onderjur ken met 20 cm broderie- strook tot 50, van 8.98 nu 3.98. Leuke dames hemd jes met kant van ƒ2.25 nu 1.59 Koren brugsteeg t/o muziekhandel Servaas. Japie. 2" Kantoormeubelen aan gekocht: bureaus, schrijf tafels. stalen loketkasten. boekenkast, cyl. bureau, an tieke ladenkast, stalen en eiken slaapkamer, kloos tertafels. Mechels buffet en tafel, kantelbedden. divan bedden. matrassen, spira len. ledikanten, gordijn rails. Pluym. Hogewoerd. Tel. 21266. 2 3 Closetrollen samen 29 ct. Fijne kwaliteit rose crêpe closetpapier met bin nenrol. Nu met inlevering van deze advertentie 3 rol len voor 29 ct. Geldig tot 1 maart. I.V.A., Haarlem- merstr. 48. Nova, Noordein de 43. Leiden. kunnende werken en ko ken. Mevr. Lagas. Haar lemmerstraat 92. SL Bijverd? asten voor iedereen. Postbus 61. Sit- tard. U ontvangt p.o. ant woord! 2 Grote partij bloempot ten aangekomen. Prachtig glazuur in diverse fraaie kleuren /anaf 29 ct. Por seleinen theepotten flinke maat 159. Grote maat porseleinen koffiekannen 1.69 enz. enz. I.V.A Haarlemmerstr. 48. Nova Noordeinde 43 Leiden 2 Bestedingsbeperking voor en in uw vervoer? Komt met ons praten; wij weten waarschijnlijk een oplossing voor uw proble men, op 't gebied van bromfietsen, motoren, scoo ters en scootmobiel. Valk a. d. H. Schouw. Voorscho ten. 2 Klein slaapkamertje gevraagd door r.k. juf frouw: spoed. Brieven on der no. 7731 bur. v. d. blad VOOR 2 Handnaaimachine. schrijfmachine. spiralen, rundclubs, gevser. bad. se cretaire zware getorste en leeuwenkoptafels, dito dressoir, kasten, commode, prima brandkast, hr. cos- tuum. stofzuiger, gasradia- tors. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9 t/o V. D. Let op tel. 23261. 2 Te koop: solide. 2 d. mahonie ledikapt met spi raal- en kapokmatras i. z. g. st. Te zien: Hoge Rijn dijk 198 2 Een kinderwagen ge vraagd, moet in goede staat zijn. G. van der Meer, Westeinde 14 Roelofarends- veen. 2 Aangekocht 150 stoelen (ronde rug), prima voor keuken en grote gezinnen slaapbank ameublementen, dressoirs, schuiftafels, thee meubels, 4 fauteuils, was- kasten, 6 stoelen, lederen fauteuil. BES-kachel. bu reaustoel. Jan Pluym Hooigracht 51. Tel 25955 2 Bon. Aluminium sui kerautomaat 1.49. met drukknopsvsteem, zeer ste vige kwaliteit, mooi gepo lijst aluminium, normale prijs 2.25. Uitsluitend met inlevering van deze bon f 1.49. Victorie-Bazar, Ho gewoerd 31 en 73. 2 Twee-pers. kapok bed- stellen 35 één-pers. ƒ19. moderne wasmachine 75. dames- en herensportrij wiel als nieuw, compleet 65. wringers 12 50. rij wielen ƒ25. autopeds, ta fels. stoelen, schrijfbureau babvledikanten. opk.'ap- bedden. ledikanten, dekens Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis:. 2 Een nieuwe zeem. ia maar dan van de zemen- specialist* iedere lap met garantie. Prijzen van 2.95 tot 5.95; genaaide zeem '48 ct. De Kleine Bazar, Jan- vossensteeg 56. 2 R.K. Meisje gevraagd. J. Alkemade. Nieuwe Zee weg 53. Noordwijk. telef. K 1719—2469. 2 Een nette werkster ge vraagd voor een ochtend in de week. Zandvliet. Kanaalweg 12. Leiden. 2 Bon. Met inlevering van deze bon 6 crème koo en schotels, mooi model, voor 2.95: diepe borden. 6 voor 2 25: dasservies 30 delig ƒ3.95 in De Kleine Bazar. Janvosscnstceg 56. 2 Accordeon liefhebbers. Laat U of uw kind testen op mi' kaliteit. Drie maanden gratis een accor deon in uw huis. Heden in schrijving: Muziekhandel Gé Hofenk. Haarlemmer straat 66 telef. 21980 of 24081. 2 Net zelfstandig meisje gevraagd voor winkel en huishouding. G. J. Schou ten. Noordeinde 77a. Roe- lofarendsveen. 2 U.V.S.-vrienden. Heden avond grote kaart- en sjoelavond, in de Kleine Burcht. Niet-leden ziin ook van harte welkom. PLAATST EEN 2 TELEFOONTJE! 2

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3