DUINSTREEK §L£UT£LGAT Scherp Ned. Kath. Bond van werkmeesters hielden jaarvergadering Pedro de Freitas Branco en het Residentie-orkest ,Hohner' accordeonorkest treedt op met Leidse mannenkoren VRIJDAG 21 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 p ixx\,<k Charlotte Kohier komt naar Leiden De Leidse boekverkopers hebben grote plannen om de 23ste Landelijke boekenweek, die- dit jaar van 1 tot 8 maart gehouden wordt, luister bij te zetten. Ze hebben de bekende Nederlandse actrice, Charlotte Kohier uitgenodigd om tijdens haar huidige tournee door ons land, een van de vijftig voor drachten in die serie te Leiden te houden. De kunstenares heeft aan die uitnodiging gehoor gegeven. Op vrijdag, 7 maart a.s. zal zij in de Leidse Schouwburg een vertolking geven van de novelle „Yvette" van Guy de Maupassant, in de opmerke lijke vertaling door Adriaan Morriën. Het is een luchtig en toch weemoe dig verhaal, dat zich afspeelt in de Parijse demimonde, tijdens de tweede helft van de vorige eeuw. De heldin, Yvette, is de dochter van een demi- mondaine. Zelf is ze echter volkomen onschuldig en onbedorven, en wan neer ze op schokkende wijze geplaatst wordt voor de realiteit van haar moe ders bedrijf, is haar ontsteltenis zo groot, dat ze probeert zelfmoord te plegen. Ze wordt echter gered door een jonge man, die op haar verliefd is, en terwijl de auteur laat voorzien, dat de dochter dezelfde weg zal op gaan als haar moeder, bespeurt men toch ook zijn huiverend heimwee naar de oorspronkelijke zuiverheid. „Yvet te" is een zeer mooi verhaal, en werd door de bekende Hollandse actrice Charlotte Kohier gekozen als het stuk, waarmee ze haar toneeljubileum wil vieren. Charlotte Kohier is trou- Burgerlijke Stand Geboren: Arie zn van M. N. A. van den Berg en C. Stolk; JacquQr line Mariette dr van F. C. de Vos en W. H. Korthals; Willem zn van N. Rensen en N. L. G. Roos; Eduard Alexander zn van A. A. Nijp en A. den Brave; Arie zn van W. Hout man en P. J. Ketel; Henry Aloysius zn van H. Hidding en Q. L. M. van Oosten; Gerrit zn van D. Uithol en A. Kop; Astrid Madsy dr van A. H. C. van Senus en A. M.'van Essen; Tillo Frank zn van D. L. Vogel en J. Gerding; Jacoba Henriëtte dr van O. Dijkstra en C. J. Mooten. Getrouwd: H. J. Grünbauer en M. C. Blonk; P. W. Mark en A. D. Bronmeijer; J. D. Smit en E. M. Swaan; L. H. van der Voet en M. P. Schouten; A. Laterveer en C. Ruij- tenbeek; N. van den Hoed en W. Nap; A. J. M. Duivenvoorden en N. Heemskerk; L. H. M. van den Berg en J. C. Vink; G. van de Pol en L. Develing; C. Woudt en J. M. van den Berg. Overleden: E. van der Henst 81 jr weduwe van L. J. van der Meer; J. Groenhuijzen 82 jr man; S. van der Grift 86 jr weduwe van L. Ro denburg; W. Keijzer 77 jr weduwe van J. Haasnoot; M. C. van Eekelen 85 jr vrouw; A. de Koogel 70 jr vrouw; J. B. Ziegelaar 68 jr man; C. J. M. Rosin 69 jr man. POTLOOD en GEEST wens de enige, die deze vertaling van Maupassant's werk voor het voetlicht mag brengen. Voorverkoop van kaarten voor deze veelbelovende avond vindt plaats op 5, 6 en 7 maart a.s. aan de cassa van de Schouwburg. Wat betreft de boekenweek te Lei den valt nog te vermelden, dat dit jaarlijks weerkerend evenement door de burgemeester, jhr. mr F. H. van Kinschot zal worden ingeluid. Verkeerscontrole. Het is gebleken, dat de naleving van de verkeersregels de laatste tijd weer het een en ander te wensen overlaat. Ter bevordering van de ver keersveiligheid en tot stimulans ten goede van de weggebruikers, heeft de politie te Leiden een scherper con trole ingezet. Gisteren werden 136 processen verbaal opgemaakt wegens verkeersovertredingen en het niet functioneren van rij wiel verlichting. Insluipers dronken. In de nacht van 19 op 20 februari iheeft zich een geval van insluiping voorgedaan in een café aan de Mid delste Gracht. De bezoekers, die ken nelijk meer dorst dan geldgebrek hadden, verdwenen met medeneming van negen gulden en elf flessen bier. EHBO-districtswedstrijden. In tegenstelling iot het bericht, dat ons gisteren bereikte wordt ons thans medegedeeld, dat deelnemers aan de districts EHBO-wedstrijden te Gouda heden, vrijdag, uiterlijk te 6.30 (dus niet te 7.30 uur) aan het station aan wezig moeten zijn. Supporters zijn natuurlijk van har te welkom. VERGADERING VAN „BELANGSTELLENDEN IN DE LAKENHAL" De vereniging van belangstellen den in „De Lakenhal", die al sinds 1951 niet meer had vergaderd, is gistermiddag bijeengeweest in de Papezaal van het stedelijk museum „De Lakenhal" alhier. De vergade ring werd geopend met een woord van welkom aan de leden door de voorzitter, prof. dr. A. W. Byvanck. De penningmeester, mej. F. J. Ie Poole, maakte in haar financieel overzicht gewag van een batig saldo van circa vierduizend gulden. De vereniging telt thans 48 leden. De voornaamste agendapunten wa ren wel plannen ter activering van de vereniging, een daarmee samen gaande ledenwervingsactie en een aanvulling van het bestaande be stuur. Naar aanleiding van het eerste punt, stelde de heer J. van Wessem, directeur van het museum „De La kenhal" voor, een pakkende folder uit te geven, gefinancierd uit eigen middelen. In verband hiermede opperde de heer Van Wessem eveneens een her ziening van de contribuering. Men zou het lidmaatschap voor leden van de ver. „Oud Leiden" aantrekkelijk willen maken en genoemde folder daarom op grote schaal onder hen willen verspreiden. In het kader van de activering van het verenigingsleven van de „belang stellenden in De Lakenhal", stelde de heer Van Wessem nog voor, over te gaan tot aankoop van enkele nieuwe museumstukken. Spr. zag namelijk gelegenheid op enkele pen ningen beslag te leggen, waartoe hij eerst overleg wilde plegen met het penningenkabinet. De voordracht van nieuwe be stuursleden gold niet alleen een uit breiding van het bestaande bestuur: mej. Le Poole wenste evenzeer een nieuwe penningmeester „in het ver schiet", die de functie van haar zou kunnen overnemen. Als leden van de kascommissie werden benoemd de heren Pelinck, oud-directeur van De Lakenhal en R. O. Fock. De laatste deed het bestuur nog de suggestie aan de hand een wer vingsactie van nieuwe leden ook; tot de studentenwereld uit te strekken. Er was na het besluiten van de ver gadering gelegenheid enkele nieuwe aanwinsten te bezichtigen. Bestuur herkozen „De positie van de werkmeester vraagt niet alleen de productie zo hoog mogelijk op te voeren, maar ook een goede geest bij hun mensen aan te kweken en een goede sfeer in hun omgeving te scheppen". Deze woorden welke de geestelijk advi seur, kapelaan G. Lemmers, in de loop van de vergadering sprak, ken merkte deze bijeenkomst. No. 541. Horizontaal: 1. stijf, star, 7. rust, kalmte, 9. voorzetsel, 11. slaap' AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Gedurende de volgende week wordt hier ter stede onder auspiciën van het Comité voor een Autotocht der Ouden van Dagen aller Gezindten wederom een inzameling gehouden, waarvan de opbrengst dient ter dek king van de kosten, verbonden aan de organisatie van deze jarlijkse uit gaansdag. Dit jaar wordt het uit stapje voor de dertigste maal voor bereid, doch het staat nog niet hele maal vast, dat het ook ditmaal weer het karakter zal dragen van een auto tocht. Verschillende factoren dwin gen het Comité ertoe een andere vorm van recreatie te zoeken waar van een der belangrijkste het feit is dat de Rijkspolitie in verband met het drukke verkeer het niet langer verantwoord acht een dergelijke on mogelijke lange file auto's langs de verkeerswegen te dirigeren en uit dien hoofde niet langer bereid is door een escorte een veilig verloop min of meer te garanderen. Het spreekt van zelf, dat onder deze omstandigheden het Comité dit grote risico nog veel minder durft te aanvaarden. Het heeft zichzelf de vraag gesteld of het mede in verband met de gewijzigde maatschappelijke toestanden en ver houdingen, nog wel wenselijk is om zijn werkzaamheden voort te zetten, doch het heeft gemeend die vraag, althans voor het jaar 1958, bevesti gend te moeten beantwoorden. Het Comité liet zich daarbij leiden door de gedachte, dat zulk een abrupt ein de van zijn activiteiten voor honder den bejaarde Leidenaars van 70 jaar en ouder een grote teleurstelling zou betekenen. Het stelt thans een onderzoek in Na het gebruikelijk gebed en een welkomstwoord van de voorzitter, de heer H. van Schaik, moest deze tot zijn spijt mededelen, dat de secre taris, de heer F. A. van Hees, we gens ziekte verhinderd was deze avond bij te wonen. Na deze met de nog niet aanwezige penningmeester, de heer Post, als twee onmisbare be stuurders geprezen te hebben, werd de tweede secretaris, de heer Lepe laar, verzocht voor deze avond de functie van de heer Van Hees waar te nemen. Vervolgens gaf hij een kort overzicht 'van de in nov. 1957 ge- QNGEVEER TIEN JAAR geleden dirigeerde de Portugese dirigent Pedro de Fr%itas Branco als gastdi- rigent het Residentie-okrest. Nu heeft hij Holland opnieuw opgezocht en gisteravond was hij de gevierde gast- dirigent te Leiden. Zijn leiding is suggestief en hevig bewogen. Al dadelijk wekte hij span ning met Weber's eigen-melodische ouverture Euryanthe, in gloed van kleur en fel opgevoerde tempi, zo als wij hier deze ouverture eigenlijk niet kennen. De solist was Alexander Uninsky in het 2e pianoconcert in Bes gr. t. van Brahms. Vier compacte delen, volkomen gerijpt en even wichtig. Dit langste van alle piano concerten stelt aan de solist de hoog ste eisen. Het werk in al z'n zwaarte transparant te houden is een eis, waaraan slechts de groten voldoen. Bijzonder kenmerkend zijn de inlei ding en de mineurdelen van het Al legro non troppo. De pianisimo octa- venpassagers zijn onder alle concert pianisten berucht. Brengen wij in herinnering de cello-solo in het An dante, door de cellist Frits Vrijhoff voortreffelijk vertolkt. Hierna de spi rituele zwevende finale in rondo- vorm. Fabelachtig zijn de hoedanig heden van Uninsky's virtuose tech niek; zijn uithoudingsvermogen, zijn klankontlading; terwijl aan de fijne détails in dit machtige opus alle aan dacht was gewijd. Met bewonderens- waard toucher miste men geen en kele passage; het was noot voor noot te volgen. Bewonderd hebben wij de technische interpretatie, maar ont roeren kon deze ons niet. De orkestra le begeleiding was geladen. Uninsky mocht enorm succes boeken, waarin hij terecht de dirigent en 't orkest betrok. JIAET MEESTERSCHAP zijn de Dansen uit Galanta door Zoltan Kodaly geschreven en geïnstrumen teerd. Met ontzaglijke animo werden zij gedirigeerd, aangedreven tot 't meest levendige rhythme, waarin de syncopen in de verschillende orkest- groepen vaardig en juist werden ge- Hierna de zuidelijke stem van de jonge Portugese componist Joly Bra- ga Santos in diens Elegia; een droef geestig gestemde treurzang. Wat lang en herhaald maar welluidend door 't orkest met veel toewijding gespeeld. Tenslotte Roussel's 2e Suite uit het ballet Bacchus et Oriane; sterke mu ziek van een componist, die precies en volledig zegt wat hij zeggen wil in de ontvouwing van zijn denkbeelden en roerselen. Het orkest moet ge roemd worden, omdat de musici, die eerst weer sinds korte tijd concerte ren onder deze dirigent met zijn zui delijk temperament (welke zich uit in zwaar gepassioneerde klankbeel den) zich volledig aan zijn opvattin gen aangepassen. Bij een samenwer ken op langere termijn zal het klank beeld ongetwijfeld helderder wor den, daar de Freitas Branco hier de beschikking heeft over een uitne mend getraind orkest en de dirigent zich met heel zijn persoonlijkheid instelt en geeft. Men heeft de gast- dirigent ovationeel gehuldigd en voor het zich voortreffelijk aanpassend or kest werd het een éclatant succes. J. KORTMANN. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 21 Februarij 1858. Leyden. Openbare vergade ring van de Maatschappij van Fraaije Kunsten en Wetenschap, pen de heer Cremer, bekend schrijver van de „Betuwsche Novellen" hield een voordracht en aan de bespreking daarvan zijn de volgende zinnen ont leend Red. L.C. 1958): En wat heeft er nu wel omge gaan in die zaal? Wij hebben ge- lagchen, dat is zeker, en urij hebben genotenja bovenst genoten, dat is ook zeker; maar dat mannen met een gezochten kunstgreep hun' zakdoek naar het gelaat hebben gébragt, anderen zich ergerden, omdat zij hunne aandoeningen niet langer meester zich bespottelijk aan stelden, en dat grijsaards ge roerd zijn geweest, zoodat zij geen lust hadden om te spreken, „dat is krek zoo zeker". Maar wat heeft er wel in uwe harten omgegaan, bekoorlijke helft on zer vergadering? Slechts hij, die uwe stille aandoeningen zal kunnen wedergeven, zal ook den indruk kunnen beschrijven, door het verhaal des dichters maakt. Op woensdag 26 febr. a.s. zal er in zame en interessante repetities die de Stadsgehoorzaal een merkwaardig concert plaats hebben; dan zal n.l. voor het eerst een uitvoering plaats hebben van een aantal mannenkoren, in samenwerking met 5t Hohner ac cordeonorkest „Neerlandia". De mannenkoren n.l. Kunst na Ar beid, Inter Nos en Onderling Zang genot traden al eerder gezamenlijk op. Dit gezamenlijk optreden met het acèordeonorkest is echter een noviteit voor Leiden; voor de zangers is het musiceren met accordeon-orkest ge heel „nieuw"; gezien echter de leer- houden bondsvergadering in Utrecht. £en oniDoaen Kraanwagen pracnt de bus W€er >-°P het droge". De inzit- KATWIJK Uit het politierapport: Op de Zee weg, ongeveer bij het „Waterloopje" ontstond een botsing toen een be stuurder van een luxe wagen niet in de gaten had, dat een voor hem .rij dende vrachtauto bij het Waterloopje wilde inrijden. Hij trachtte nog een botsing te voorkomen door het rij wielpad op te rijden doch daarvoor was het te laat. Een botsing volgde en beide wagens liepen nogal schade op. Op de Wassenaarse weg, onge veer bij café „Het Vliegveld" geraak te een autobus van de NZHVM bij het passeren van een tankauto in de berm van de weg waardoor de bus wegzakte en in de sloot terecht kwam. Een ontboden kraanwagen bracht de Uit het jaaroverzicht bleek o.a., dat het ledenaantal van de kring Leiden 82 bedraagt en er voor de sociale zondagmorgen grote belang stelling bestaat. Nadat er een brief van de secretaris, de heer v. Heés, was voorgelezen, waarin deze zijn collega's tot ledenwerving opwekte, las de heer Lepelaar de notulen, welke onveranderd werden goedge keurd. Intussen waren de penningmeester en de bondssecretaris, de heer Kee, gearriveerd, waarna kapelaan G. Lemmers het woord voerde. In een gloedvol betoog belichtte hij de apostolische taak van de werk meester; hij drong er op aan deze taak niet alleen passief, maar ook actief als een echt Christenmens te volbrengen. Dit vraagt in het mo derne bedrijfsleven moed en offer zin, de liefde tot Christus moet dit tot werkelijkheid maken. De bondssecretaris belichtte de po sitie van de werkmeester, die hij meesterlijk vergeleek met een goede huisvrouw, die alles moeten weten, alles moet kunnen doen, leiding ge- I ven en daarenboven liefhebben. De j heer Post gaf vervolgens het finan- i cieel overzicht, waaruit bleek, dat de kas een batig saldo aangaf; voor zijn kundig beheer werd een woord van dank gegeven. j Voor de verkiezing van drie af-/ „Litteris Sacrum". De Kinderen tredende bestuursleden waren geen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. nieuwe candidaten gesteld; bij accla- J matie werden de heren Van Schaik, Dienst der apotheken. Leiden: Post en Ouwerkerk herkozen. Apotheek Tot hulp der Mensheid, De bondssecretaris deelde nog me- Hooigracht 48, tel. 21060. tenden kwamen er met de schrik af. Door een hagelbui verblind reed een bromfietser bij de Karei Door manlaan tegen een autobus van Je NZHVM. Door de ontstane val liep de bromfietser enige ontvellingen op aan handen en gezicht. Bovendien werd de bromfiets flink beschadigd. Bij reparatiewerkzaamheden aan het dak van een woning op de Sluis- weg verloor een werkman, de tach tigjarige C. Vooys, het evenwicht en viel met het hoofd naar beneden opt een cementen vloer. Levensgevaar-'We zagen in garage Roskam de lijk gewond werd de man naar het HUKASCH-commissie druk aan het 10 en 11 jaar gebruik om ook eens te bromfietsen. Maar de politie had de racers spoedig te pakken. Uitvoering. Het tambour- Pijperkorps DVS gaf voor een geheel volle zaal een uitvoering in de zaal Voorstraat. Het eerste gedeelte van de avond was de beurt aan genoemd korps, dat met dit muzikale gedeelte veel succes oogststen. Het verdere gedeelte van deze avond voerden de amateurs van genoemde vereniging hel blijspel op „De gescheurde broek" waarmede, het applaus bewees dit na ieder bedrijf, ook veel succes werd behaald. Medische dienst. Voor de pa tiënten van de doktoren H. M. Heu- ting, C. J. Hagen, J. Bergman en E. E. van der Laan wordt de zondagse dienst voor Katwijk, Valkenburg en Rijnsburg waargenomen door dokter C. J. Hagen, Koningin Julianalaan 5, tel. 3222. Medische dienst. Voor Katwijk aan Zee zal de zondagse dienst wor den waargenomen door dokter K. J. E. Slagmolen, Zeeweg 23, tel. 2336, N00RDWIJK HUKASCH-bloemententoonstelling. Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een dame die een bezoek bracht aan de Katwijkse Huishoud- en In dustrieschool zette haar bromfiets daar neer zonder op slot te zetten. Daarvan maakten twee knapen van Agenda Leiden VRIJDAG, 21 FEBRUARI. K.V.P. Algemene 1 ienvergadering. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „St. Christoffel", Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. ZATERDAG, 22 FEBRUARI. ziekte, 12. viu2» 14. S^in vai} de da- naar de terzake bestaande mogelijk- geraad, 15. zeehond, 16. dorpje in de Dr. gem. Vries, 18. hogepriester te Si lo, 20. lekkernij, 22. geluid van een ezel, 23. scheidingslijn, 25. lang, plat stuk hout. Verticaal: 2. tangens (afk.), 3. kip penloop, 4. microscopisch een-cellig slijmdiertje, 5. bootje, 6. teertouw of geteerd draad, om de kabels gewon den, 8. medelijden, als uitroep (Mal.), 10. familielid, 13. rivier in O.-Pruisen, 17. tegenstelling van stad, 19. munt in China, 21. van elk evenveel (op re- repten), 24. scheikundig teken voor tin. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 540. Horizontaal: 1. Lambert, 7. ik, 8. olie, 9. ark, 10. tra, 11. sa, 12. lijm, 13. pol, 14. om, 15. tin, 16. rit, 18. unie, 20. ga, 21. stalles. Verticaal: 1. lis, 2. A.K., 3. box-a, 4. elk, 5. r.i., 6. Tegal, 9. arcn, 10. tijm, 11. Son, 12. lotus, 13. pit, 15. Tiel, 16. Ria, 17. das, 19. N.T.. 20. ge. heden en zal t.z.t. van zijn bevindin gen mededeling doen. Inmiddels heeft het Gemeentebe stuur de volgende week als collecte dag aan het Comité toegewezen. In ieder geval staat dus vast, dat er ook dit jaar iets voor onze hoogbejaarde stadgenoten zal worden gedaan. Wat dat zal zijn, is op het ogenblik nog niet bekend, maar in ieder geval zal het geld kosten en zal dus de collecte moeten doorgaan terwijl evenzeer vast staat, dat het Comité over geen andere geldbronnen be schikt dan die welke voorspruiten uit de goedgeefsheid van de Lefdse burgerij. Moge de sympathie, welke velen nu al 30 jaar lang jegens de doelstel lingen van het Comité koesteren, ook ditmaal in de opbrengst dezer collec te tot uitdrukking komen. de, dat er ruim 8000 werkmeesters bij de bond zijn aangesloten wat ca. 70 procent van het aantal in Ne derland is. Hij deed een hartstochte lijk beroep op de leden om hun aan tal nog hoger op te voeren, waarvoor door het hoofdbestuur fraaie zilve ren gebruiksvoorwerpen beschikbaar zijn gesteld. Daarna kreeg hij nog talrijke vra gen te beantwoorden, waarbij hij uitvoerig en intensief op die der be- drijfsraden inging. Het was al laat eer deze nuttige en aangename vergadering werd ge sloten. Men besloot echter toch nog de gezellige bijeenkomst met het leg gen van een kaartje te verlengen. LEIDEN 21 febr. Groente. An dijvie 5662; Kroten 67; Boeren kool 825; Rode kool 811; Gele kool 69; Groene kool 14; Postelein 27; Prei 10—22; Rabarber 40—91; Spi nazie 1.111.14; Spruiten A 40—©0; Spruiten B 1855; Uien 216; Was- peen 1341; Witlof 2560 p. 100 kg. Knolselderij 510; Sla A 2931; Sla B 22—23 p. 100 st.; Peterselie 21 29; Selderij 514 p. 100 bos. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparl: 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). BIOSCOPEN. De films in de week van 2128 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Terwijl de stad slaapt", volwassenen. Lido: „Hard tegen hard", 14 jaar. Luxor: „Monpti", volwassenen. Trianon: „De liefdesroman van een koningin", alle leeftijden. Rex: „De tijger valt aan", 14 jaar. i werk aan de opbouw van haar bloe mententoonstelling. Het zal er weer spannen, wie de diverse wisselbekers zullen bemachtigen. Ook zagen we aan het werk de overal in het bin nenland, maar vooral in het buiten land meest bekende bloemsierkunste- naar, de heer Kriest uit Leiden, die de bezoekers bal laten zie.n met hoe weinig bloemen men toch een prach tig bloemen in de kamer zelf kan maken. Onze indruk is, dat een bezoek aan de HUKASCH zaterdag na 3 uur en zondag na v.m. 11 uur ten zeerste is aan te bevelen. Het zal een lust voor het oog zijn, al dat moois. Men kan er genieten van bloemen en vogels, alsof men de lente reeds was inge gaan. N00RDWIJKERH0UT KVP-VOORZITTER NAAR NOORDWIJKERHOUT Mot medewerking van het Staten- kringbestuur zal de afdeling Noord- wijkerhout der KVP op donderdag 20 maart a.s. in de zaal van hotel Van der Geest de gastvrouwe zijn van de partijvoorzitter mr H. W. van Doorn, die zal komen spreken over „De Statenverkiezingen en de ka tholiek". De heer Van Doorn 2al o.m. worden ingeleid door de candidaat voor de provinciale staten, de Leid se wethouder St. Menken. ST0MPWIJK Verbouwing meisjesschool. Het kerk- en schoolbestuur heeft aan de gemeente gevraagd een bedrag ad 126.049.28 beschikbaar te willen stellen voor de verbouwing van de katholieke meisjesschool aan de dr. Van Noortstraat. De inspecteur van het lager onderwijs adviseert echter 119.513.42 beschikbaar te stellen om dat een bedrag van ƒ5243.60 voor meubilair en 1292.26 voor inrichting van was- stryklokaal en keuken z.i. niet noodzakelijk is. B. en W. houden zich aan 't advies van de inspecteur en stellep de raad voor ƒ119.513.42 voor de verbouwing beschikbaar te stellen. dit concert vooraf gingen, ziet men de avond met groot vertrouwen tegemoet en verwacht men grote be langstelling voor deze avond. Het programma is met zorg en ernst samengesteld: o.a. wordt het concert ingeleid door het accordeonorkest met een compositie van Rud. Würthner en de Balletmuziek uit Schubert's Rosa- rr.unde; het koor hoort men in comp. van Bruckner en Hongeger; Bruck ner's Mitternacht wordt uitgevoerd door koor en orkest; voor de pauze woi'dt gezamenlijk besloten met Sul livan's Lost Chord. Na de pauze een wat lichter pi'o- gramma o.a R. Würthner, Curt Mahr. Suppé en ten slotte gezamenlijk El- gar's Land of Hope and Glory. DODELIJK ONGELUK BIJ WERKSPOOR Gisteravond half acht is bij Werk spoor te Utrecht een 39-jarige kraan drijver V. uit Utrecht, vader van twee' kinderen, bij het kantelen van een werkstuk doodgedrukt. Twee ijzeren bovenranden, ieder van 3000 kg. en bestemd voor een brug bij Mook, werden omhoog ge hesen. Een van deze werkstukken is gaan glijden naar de kant waar het slachtoffer stond. Hij kon niet snel genoeg wegkomen, doordat hij zich voor een wagon bevond. Hij werd tussen het kantelende brugdeel en de wagon doodgedrukt. Pas na het met twee kranen verwijderen van de brugdelen, kon het slachtoffer worden bereikt. Als oorzaak van dat ongeval wordt aangenomen, dat ver zuimd zou zijn tussen de bovenran den zgn. stophouten te plaatsen, waartoe opdracht was gegeven. WASSENAAR Plannen voor moderner dorpscen trum. De commissie voor de bouwactie Hervormd Wassenaar in de wijkgemeente Het Dorp heeft de plannen bekendgemaakt voor een modernisering en vergroting van het wijkcentrum „Dorpscentrum" in de Schoolstraat. Volgens deze plannen zal de zgn. achterzaal met het hoofd gebouw verbonden worden. De in gang zal komen te liggen aan de Achtex-weg, terwijl de huidige ingang aan de Schoolstraat als dienstingang gebruikt zal kunnen worden. De te genwoordige achterzaal zal gewijzigd worden in een grote koffiekamer, de grote zaal zal tot deze achterzaal worden uitgebreid. Er zal in deze grote zaal een ruim toneel worden aangebracht. De vertrekken, die nu naast de ingang aan de Schoolstraat gelegen zijn, zullen na de verbouwing dienst kunnen doen als kleedkamers. Het is de bedoeling, dat het gebouw na de uitbreiding ook beschikbaar zal komen voor het verenigingsleven buiten de hervormde gemeente. Een wijkcomité gaat nu actie voeren om het benodigde geld bijeen te bren gen. Tegen boom gebotst Op de Groot Haesebroekseweg botste gis termiddag de 55-jarige mevr. E. M. F.-S. uit Wassenaar door nog onop gehelderde oorzaak met haar auto tegen een boom. Mevr. F. liep "?rn- stige snijwonden op aan het gezicht en vennoedelijk een hersenschudding en een tienjarige zoon, die bij haar in de auto zat een lichte hersen schudding. Beiden werden per am bulance-auto naar de St. Ursula- kliniek vervoerd. De auto werd to taal vernield. Verkenners vieren koperen jubi leum. De r.k. verkennersgroep St. Willibrordus zal gedurende het a.s. weekend het 12,/s-jarig bestaan vieren. Zaterdagmiddag wordt er in het verenigingsgebouw in de Kerk straat een padvinderstentoonstelling geopend, die ook 's avonds en 's zon dags voor iedere belangstellende toe gankelijk zal zijn. Zondag wonen de leden van de groep een H. Mis bij in de St. Willibrordkerk, waarna er een feestontbyt is in het verenigings gebouw. Het feest wordt 's avonds besloten, eveneens in het vereni gingsgebouw, met een filmavond, waarvoor oök andere padvinders- groepen zullen worden uitgenodigd.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2