GOLD STAD nu ook in normaal formaat 85 ct. Manchester United versloeg Sheffield Wednesday met 3-0 Weense IJsrevue op tweede lustrum met eclatante Sylvia „Van (oan Haanappel maak ik een wereldkampioene" STERREN STRALEN OVERAL Qe&taten DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Om de Engelse beker Meer dan_60.000 toeschouwers waren speelden de nieuwe aanwinsten Ernie Taylor en Stan Browther die pas een uur voor de wedstrijd zijn contract tekende met de overige voorwaartsen samen alsof zij al maanden voor de zelfde ploeg uitkwamen Het zelfvertrouwen, dat de Mancu nians in zo ruime mate bleken te be zitten, misten de spelers van Sheffield, die eigenlijk geen moment in staat zijn geweest het initiatief te nemen. Steeds weer bleken de league-kampioenen eer der bij de bal. Gedragen door de sym pathie van het publiek, dat met luide kreten de Manchester-spelers aanmoe digde, slaagden deze erin twee maal 3 kwartier de tegenstanders hun wil op te leggen. Voor de wedstrijd werd, ter nagedach. tenis van de slachtoffers van de vlieg ramp, een minuut stilte in acht ge nomen. naar „Old Trafford" getrokken om de bekerwedstrijd tussen Manchester Un., de ploeg die bij de vliegramp van 6 februari zeven van zijn beste spelers verloor, en Sheffield Wednesday te zien. De sterk gehandicapte league kampioenen hebben hun supporters tot grote geestdrift gebracht door met een 30 zege een plaats in de kwart-finales, waarin West Bromwich Albion zal moe ten worden bestreden, te veroveren. Het was de 20-jarige linksbuiten Sea- mus Brennan, een van de debutanten, die zijn ploeg aan een 20 voorsprong hielp. Zes minuten voor het einde van de wedstrijd scoorde de amper 18-jarige middenvoor Alert Dawson het derde doelpunt. Slechts twee spelers van de oude ploeg van Manchester United speelden deze wedstrijd mee, het waren rechts back Bill Foulkes de nieuwe aanvoer der van het team en doelman Harry Gregg. Nauwelijks een uur voor de wedstrijd maakten de bestuurderen van Manches ter bekend, dat een nieuwe speler was aangekocht, namelijk Stan Crowther van Aston Villa, die deze wedstrijd zijn eerste wedstrijd voor Mancunian heeft gespeeld. Niet in eerste instantie de ruime zege van hun favorieten heeft de supporters van Manchester United tot groot en thousiasme gebracht, eerder nog was het de wijze waarop het team waar van de meeste spelers zo weinig rou tine in League-voetbal bezitten, speelde. De spelers hebben een direct en af doend antwoord gegeven aan de velen, die twijfelden of de kampioenen zich van deze verschrikkelijke slag zouden kunnen herstellen. Daarom was de ma nier waarop de zege werd behaald, be langrijker dan de overwinning zelf. Van begin tot einde heeft de ploeg met groot zelfvertrouwen en met veel vak manschap gespeeld, zodat de veel meer geroutineerde tegenstanders tegen deze ploeg kansloos waren. De vier lichtgewonde spelers van Manchester United, die nog in het zie kenhuis worden verpleegd, t.w. Ken Morgans, Albert Scanion, Dennis Viol- let en Ray Wood, hebben een radio verslag van bijna de gehele wedstrijd kunnen horen. Ook kregen ze tal van telefoontjes uit Manchester door bemid deling van mevr. Busby, die telkens opgebeld werd vanuit de perstribune op Old Trafford. Ze waren in de wol ken over het succes van de ploeg. Er heerste ook vreugde bij de familie leden van de spelers, toen zij in hun hotel te München de uitslag vernamen. „Het is buitengewoon, ze moeten als duivels gespeeld hebben", zei mevrouw Blanchflower. Natuurlijk was Seamus Brennan met zijn twee doelpunten de held van de dag, maar toch ia de zege van Man chester ook voor een groot deel te dan ken aan het voortreffelijke werk van Harry Gregg, die zijn jongere collega's het zelfvertrouwen gaf, dat zij zo nodig hadden. Rustig en bekwaam heeft hij zijn doel verdedigd. Zonder te aarzelen mengde hij zich in de strijd en vooral wanneer Sheffield een hoekschop mocht nemen, viel op hoe zeker Gregg van zichzelf was. Steeds opnieuw „plukte" hij de bal boven de hpofden van de voorwaartsen van Sheffield weg. Rustig was ook Bill Foulkes, die niet slechts verdedigend sterk speelde, maar ook met geplaatste passes zijn voorwaartsen wist te bereiken. En in die voorhoede SCHAKEN KAMPIOENSCHAP L.S.B. Voor het kampioenschap van de Leidse Schaakbond werd voor de le klasse de vierde ronde gespeeld en voor de 2e klasse de derde ronde. De koploper Jerrij Beij was deze avond vrij. De uit slagen waren: Eercte klasse: M. D. EtmansR. D. Westra 01, mr. ir. J. WestraW. Don ker »/ti/ï, W. G. DemmendalW. F. Schuss afgebr. Tweede klasse: J. J. PiketE. J. Kerkhoven 10, M. G. SegaarJ. J. Braggaar afgebr., J. BuisC. C. Berg 1—0. De standen zijn: le klasse: 1. Jerrij Beij 3 uit 3; 2. R. D. Westra 2 uit 3; 3. mr. ir. J. Westra 1«/» uit 3; 4. en 5. W. G. Demmendal en W. F. Schuss 1 uit 2 plus 1 afgebr. partij; 6. W. Donker 1 uit 4; 7. M. D. Etmans uit 3. 2e klasse: 1. M. C. Segaar 2 uit 2 plus 1 afgebr. party2. J. J. Piket 2 uit 3; 3. J. J. Braggaar l«/t uit 2 plus 1 af gebroken partij; 4. E. J. Kerkhoven 1»/» uit 3; 5. J. Buis 1 uit 3; 6. C. C. Berg 0 uit 3. Volgende week woensdagavond wor den voor de le klasse d6 vijfde en voor de 2e klasse de vierde ronde gespeeld in de cantine van de Verenigde Touw- fabrieken te Leiderdorp. BRIDGET BRIDGECLUB „O. St O." De uitslag van de viertallenwedstrijd van gisteravond is als volgt: Team Dieben wint van team Barendse met 34 m.p., team Bernsen van team Lamboo met 29 m.p., team Jeuster van team Van Leeuwen met 27 m.p., team Dolphijn van team Bik met 25 m.p. De replay" uit de vijfde ronde tus sen West Bromwich Albion en Sheffield United, die gisteravond werd gespeeld, is geëindigd in een 41 zege voor West Bromwich. Deze ploeg komt nu op eigen terrein in de kwart-finales op 1 maart uit tegen Manchester United. 10.000 gulden) geschonken aan de na bestaanden van de slachtoffers van de vliegramp, die op 6 februari bij Mün chen plaats vond. John Brockwell en zijn echtgenote, die nog nimmer een voetbalwedstrijd hebben gezien, won nen, zoals gemeld, deze week een re cord-bedrag van 206.028 pond sterling (meer dan 2 miljoen gulden). De beide chèques zowel de heer als mevrouw Brockwell schonk 500 pond waren de eerste uit hun nieuwe chèque-boeks, en de eerste die zij ooit van hun leven hadden getekend. In Amersfoort heeft het Nederlandse jeugdelftal, bestaande uit spelers van 16 tot 18 jaar, tegen het voorlopige Nederlandse militaire elftal gespeeld. De jeugd won geflatteerd met 21. De ruststand was 00. De spelregel- en protestcommissie van de KNVB heeft te Utrecht de beide pro testen. die „Hilversum" op 22 december jL had ingediend n.a.v. gebeurtenissen in de wedstrijd ZFCHilversum, twee de divisie A, behandeld en afgewezen. K.N.V.B.-POOL MET 550 WINNAARS De afgelopen week bracht in totaal niet minder dan 550 winnaars in de KNVB-pool. Twaalf inzenders hadden de uitslagen van alle 14 wedstrijden juist voorspeld, zodat zij het bedrag de eerste prijs moeten delen en ieder dus 5272 ontvangt. Van de tweede prijs was een bedrag van ƒ27.120 beschik baar. Hiervoor kwamen de inzendingen met één punt in aanmerking. Het wa ren er ditmaal 552, ingezonden door 538 inzenders. Ieder ontvangt dus ƒ49.13 per Brockwell, hebben 1000 pond (ruim1 kolom met één fout. Tien jaar lang hebben we thans de voorstellingen van de Weense IJsrevue op Houtrust gezien, elke keer hebben we er volop van genoten. Telkens op nieuw zitten we vol bewondering te kijken naar al die pracht en schoon heid, naar die sierlijkheid en gratie, die uit elke revue weer opstijgt en die mèt ons de duizenden toeschouwers bekoren en gespannen houden. Het is natuurlijk niet mogelijk elke revue anders te doen zijn, want in het grondmotief zijn maar heel weinig wijzigingen aan te brengen: schaatsenrijden is schaatsenrijden, ook het kunstrijden. En er mogen dan al eens wat nieuwigheden gelanceerd wor den, een gewaagdere sprong, een nog snellere pirouette, een salto achterover zelfs in vliegende vaart, de revue blijft toch in haar geheel dezelfde aanblik bieden. En toch is zij iedere keer weer opnieuw anders, aantrekkelijk, bekoor lijk, meeslepend soms, zowel in opzet als uitvoering. Het zijn telkens opnieuw die verschillende ineengrijpende bestand delen voor een noodzakelijk geheel, die aan een uitvoering glans bijzetten: de ballet-choreografie, de costuums in al haar nieuwe vondsten van vorm en schittering, de toneelbelichting, de soms fascinerende muzikale begeleiding, alles werkt mee om ook van deze nieuwe revue „Sylvia" iets aantrekkelijks te maken. Vorig jaar trad de Weense IJsrevue gedurende 27 dagen in Den Haag op en trok meer dan 75.000 bezoekers. Dit jaar belooft de revue het zeker niet minder te zullen doen. Deze revue we wezen daarop reeds in een voorbeschouwing brengt de geschiedenis in beeld van een danse resje, Sylvia genaamd, op bijna onna volgbare wijze weer uitgebeeld door Emmy Puzinger, maar haar persoontje schittert niet altijd alleen, want het koor van sterren is zo groot, dat ieder zich een geëigende plaats ln het geheel heeft weten te veroveren. In ieder ge val mogen we Hanna Elgel weer een uitstekende aanwinst noemen. We twijfelen er niet aan of ook deze revue zal het wel weer „doen", hetgeen een voldoening zal zijn voor regisseur Een groepje solisten uit de Weense IJsrevue: v.l.n.r. André Calamé, Han na Eigel, Fernand Leemans en Susi Glebisch. voor zijn vrouw Edith Petter, die de ballet-choreografie verzorgde en verder voor alle grotere en kleine medewer kenden. (Advertentie). PAARDENSPORT BLOEI DER LANDELIJKE RIJVERENIGINGEN „Met vreugde kunnen we constateren dat, ten spijt van alle moeilijkheden, de landelijke ruitersport niet alleen bloeit als rozen in het zomergetij, maar ook een gezonde groei vertoont". Met deze woorden opende de voorzitter van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rij-verenigingen, de heer P. H. Kiste- maker, de algemene ledenvergadering, welke te Utrecht werd gehouden en die druk bezocht was. „Op 7 januari jl. was het ledental groter dan ooit, waar bij de jeugd een grote plaats is gaan innemen en talloos zijn de bewijzen, dat de landelijke ruitersport ook in het afgelopen jaar weer een grote bijdrage heeft geleverd tot de culturele opbouw van het platteland. En", zo riep de heer Kistemaker uit, „als dat kan bijdragen tot verheffing en beschaving van de menselijke geest op het platteland, dan is het waard er voor te strijden". De aftredende bestuursleden, de heren E. C. van Beek (gewest Gelderland), H. Buiten (gewest Drente) en P. W. de Jongh de Leeuw (gewest Zuid-Holland/ Noord-Brabant), werden herkozen. Wat het werkplan voor 1958 betreft, zullen weer jeugdwerkkampen worden georganiseerd. Aan een goede instructie zal veel aandacht worden gesteed. Met 748 stemmen vóór en 277 tegen werd het bestuursvoorstel aangenomen over de contributieverhoging. Voor de nlet-rijdende leden bleef dit 6 gulden, voor de rijdende leden werd ze ver hoogd van zes tot tien gulden per jaar. Een voorstel van de gewesten Noord- Holland en Zeeland om de contributie voor alle leden op acht gulden te bren gen, kon om organisatorische redenen niet meer in behandeling worden ge nomen, maar zal op de agenda voor de jaarvergadering 1959 worden ge plaatst. Aan twee personen, bij wie de onder voorzitter van de federatie, de heer D. J. Mellema, werd het insigne instruc teur eerste klasse uitgereikt. Tien per sonen ontvingen het diploma van fede ratie-instructeur, vier daarvan slaagden met lof, zes ontvingen de federatie- ruiterster. Aan leden van de „Water- poorters" (Sneek), Winterswijkse Rui- terclub, de „Lekruiters" (Lekkerkerk), Hamel'andse Ruiters (Geesteren) en Venneper Ruiters (Nieuw-Vennep) wer den diploma's veelzfjdigheidsproeven Edi Scholdan: om kunstrijders en kunstrijdsters tot de topklasse te brengén", vertelde de be kende trainer uit Colorado Springs, Edi Scholdan ons toen hij één dag van zijn korte vakantie in Den Haag doorbracht. „Van Alan Hayes Jenkins, zijn broer David en Carol en Peter Kennedy heb ik wereldkampioenen gemaakt en daar was beslist geen geheime training voor nodig. Voor mij is het karakter van de leerling belangrijk. Ken ik dat, dan kan ik mijn kennis op haar of hem overbrengen. Twaalf maanden zonder onderbreking trainen is een tweede ver eiste. En dan elke dag 4 uur", zo ver volgde de kleine Amerikaan, die een groot aantal leerlingen heeft. Ina Bauer, Tommy Moore en Tim Brown (tweede bij het wereldkampioenschap) behoren onder anderen tot zijn pupil len. Zijn ogen glinsterden toen wij hem vroegen hoe hij over de prestaties van Joan Haanappel, die op dat moment met grote nieuwsgierigheid de Fan Mail uit Bratislava doorlas, dacht. „Ik vind het bijzonder jammer, dat zij niet on der mijn leiding staat", zei hij zonder een zweem van arrogantie. „Zij heeft beslist talent, maar traint veel te kort. Mocht zij ooit naar onze schaatsschool Will Petter, die deze „Sylvia" creëerde, in Colorado Springs komen, dan kan „Het is niet zo'n verschrikkelijke toer ik u verzekeren, dat ik haar binnen overhandigd. Met algemene stemmen werd de heer P. H. Kistemaker, periodiek aftredend, weer voor drie jaar tot algemeen voor zitter herkozen. BOKSEN EEN DUUR VERSLAG Over vette en horizontale lummels De Daily Mail zal een bedrag van 7500 pond sterling (bijna 80.000 gulden) schadeloosstelling moeten betalen aan Don Cockell, de vroegere Britse kam pioen zwaargewicht, die een aanklacht wegens smaad had ingediend na een in het blad verschenen verslag van een wedstrijd die hij had verloren. De jury veroordeelde het-blad bovendien tot de kosten van het geding. In het bewuste verslag werd van Cockell en van een andere bokser o.m. gezegd: „Zij worden kampioenen van de ring geheten, maar op dinsdag versche nen zij als twee vette en horizontale lummelsgeen van beiden had de moeite genomen te trainen, zoals hij had behoren te doen. Bijgevolg werden zij alle twee schandelijk overbetaald voor een karwei, dat zij niet behoorlijk opknapten. En als het publiek dom ge noeg is om het zich te laten welge vallen, dan zullen ze alle twee (waar voor de hemel ons beware) andermaal overbetaald worden om voor de Britse titel te boksen". De uitgevers van de Daily Mail ont kennen, dat het verslag een karakter van smaad had en stelden, dat het een waar en eerlijk commentaar had ge geven op een zaak van publiek belang. TAFELTENNIS DE WEDSTRIJD NED.—LUXEMBURG (HEREN) Voor de tafeltenniswedstrijd tussen de herenteams van Nederland en Lu- zemburg, die zaterdag 1 maart te Assen wordt gehouden, zijn de ploegen als volgt samengesteld: Nederland: Jan Hoogendoorn (Den Haag), Bert Onnes (Amsterdam) en Frans Schoofs (Amsterdam). Reserve: Jan Scheffer (Ede). De heer P. Schef- fer zal niet als niet-spelend aanvoerder optreden. Luxemburg: Carlo Jaminet, Felix Fei ten en Jacq Krece. Reserve: Paul Oos- ter. Niet-spelend aanvoerder: de heer Molitor. twee jaar, misschien al' na een jaar, tot de topklasse heb gebracht. Zij heeft een goede techniek, er zit vaart in haar rijden, maar mist nog de juiste controle. Om die te verbeteren is on getwijfeld een langdurige en ift de eer ste plaats een regelmatige training nodig". Edi Scholdan heeft geen sportstudie achter de rug. Toen hij 21 jaar was kwam hij in een internationale junioren competitie uit. Hij zegevierde en spoe dig werd hij gecontracteerd door een show. Veel ervaring heeft hij in tal rijke revue's opgedaan en aangezien hij de gave bezit om een ander wat bij te brengen, verliet hij de ijsrevue en ging over tot het trainen. Eva Pawlik, die nu in de Weense ijsrevue een grote rol speelt, heeft enkele maanden by De bovenste foto van deze combinatie hem in Londen geoefend. In 1938 ver- laat zien, hoe de 15-jarige Jon Konrads, een nieuw Australisch zwemwonder, danig werd gezoend, nadat hij tijdens de Australische zwemkampioenschappen in Melbourne het wereldrecord op de 440 yards en de 400 meter vr(Je slag had gebroken met een tijd van 4.21,8. Het zwemstertje links is de 20-jarige Dawn Fraser, die tijdens dezelfde wedstrijden juist het wereldrecord op de 110 yards trok Scholdan naar Amerika en hier heeft hij zijn grote carrière opgebouwd. Uit dMe delen van de wereld komen zijn leerlingen. Hij heeft onder anderen een 12-jarig Japans meisje onder zijn hoede. Vandaag ging de in Oostenrijk geboren Amerikaan naar huis om ver der te gaan bouwen aan zijn grote levensdoel. en de 100 meter vrije slag had gebroken door een tijd van 1.1,5 te maken. Het meisje links is Ilsa Konrads, het dertien jarige zusje van Jon, dat in het water eveneens bijzonder snel is. De onder ste foto toont Johi> Monckton, de blonde reus uit Sydney, die zeer verheugd kykt na een nieuw wereldrecord te hebben gevestigd op de 220 yards en de 200 meter rugslag met een tijd van 2.18,4, (Radiografisch overgebrachte foto). goed I Uit het Amerikaans vertaald door H. de Graaff 44) „De ingewanden der aarde," zei Sherry bij zichzelf en ze kon geen weerstand bieden aan de drang eens op onderzoek uit tc gaan. Terwijl ze de trap afdaalde, hoorde ze het gestamp van machines en na enkele ogenblikken kwam zij terecht te midden van een gewirwar van gly- goten en transportbanden, waar langs zich een onophoudelijke stroom van grotere en kleinere pakjes voortspoedde. De moeste transportbanden voerden pakken aan van beneden naar boven, be stemd om per post of trein of be stelwagen verder geëxpedieerd te worden. Maar links was er een bre de en tamelyk steile band, die al lerlei kisten en balen omhoogstuw- de. Het was allemaal ontzettend in gewikkeld en ontzagwekkend. Heel deze onderaardse ruimte werd in beslag genomen door machi nerieën, motoren, pijpleidingen, door lage galerijen waar je met gebukt hoofd onderdoor moest lopen en het rook er sterk naar olie. En dit alles, dat de kelderruimte van een grootscheepse fabriek deed vermoe den, was in werkelijkheid niets an ders dan het ondergrondse mekaniek van een warenhuis. Sherry gichelde Allemaal nodig, dacht ze, voor een oude dame die een kaartje stopwol kwam kopen om maar een voor beeld te noemen .Ze kreeg heel wat meer respect voor Prothero, omdat ze nu eenmaal van nature een zeker ontzag had voor alles wat met ma chines te maken had Wat een ideale plek om verstop pertje te pelen! dacht ze. En toen gaf zij een meer practische wending aan die gedachte. Wat een ideale plek om je te verschuilen! Ze be sefte ineens dat ze volkomen ver dwaald was en haar hart begon een beetje sneller te kloppen, maar voordat ze tijd had om werkelijk bang te worden, kwam er een man met grote voeten om een hoek heen. Hij bleef slaan en keek haar met open mond aan. „Hallo" zei Sherry. „Wat loop jij hier rond te neu zen?" informeerde hij. „O, gewoon uit nieuwsgierigheid" zei ze. „Wat je gewoon noemt," zei de man. „Als u mij kende zou u het ook gewoon vinden," antwoordde Sher ry. „Alleen ken ik je niet," zei de man. „Het is verdacht. Ik ben je gevolgd Ik snap niet wat je hier zoekt. Kom maar eens mee om tekst en uitleg te geven." „Waar?" vroeg zij. „Pat Evans zal er het zijne wel van moeten hebben." „O, bent u een van Pat's mensen. Tk moet zeggen dat hij hier over één nacht ijs gaat." „Vooruit, kom mee", zei hij, niet onvriendelijk. „We zullen wel zien wat Pat ervan zegt." Sherry vond het erg amusant, maar tegelijkertijd leerzaam. Hieruit bleek dat op de onmogelijkste plaat sen van het warenhuis een oogje in het zeil gehouden werd. De afde ling recherche zat niet stil. De man met de grote voeten nam haar mee naar boven, naar het kan toor van Pat Evans. Pat's secreta resse keek op en knikte. Pat zat achter zijn bureau. „Wat ia er, Nixon?" vroeg hij. „Ik heb dit meisje in de kelder aangetroffen", zei Nixon, „Ze kon geen voldoende verklaring geven voor haar aanwezigheid en daarom heb ik haar hier heen gebracht." Pat wierp Sherry een donkere blik toe. „Wees maar blij dat ze geen ver klaring gegeven heeft, Nixon. Het zou je geduizeld hebbenAllee, dreumes, wat deed je daar in de kelder?" Hij wendde zich tot Nixon ,,'t Is in orde", zei Pat. „Ga maar terug." - „Ik was op de koopjes-afdeling", zei Sherry. „Ik zag een deur en een trap en ik dacht kom, ik ga een kijkje nemen." „Vandaag of morgen stoot je nog eens lelijk je neus", zei hij knorrig. „Newsome is bij me geweest. Ik wil de je juist laten roepen. Wat was dat met die kidnappers?" „Maakt hy zich ongerust?" infor meerde Sherry hoopvol. „Ik geloof dat je 'm aan de haak hebt", zei Pat grijnzend. „Ben je al iets te weten gekomen over mijnheer Spee?" vroeg zij. „Ik stel hier de vragen" zei Pat, maar hij gaf haar toch antwoord. „In de linnenhandel is Spee een onbekende. Dat linnengoed kwam van een zolder, die door een zekere Mixi en Clem gehuurd was." Sherry knikte. „Dacht ik wel," zei ze. „En heb je verstand van reis- cheques?" „Wat is daarmee?" „Je kunt er je geld in steken, is het niet? Ik bedoel, in tegenstelling tot een bankrekening, die altijd te controleren is, terwijl je reischeques overal ter wereld verzilveren kunt." „Ik wil meer weten over die ont voeringspoging van gisteravond. Als het tenminste waar is." „Waar ik het over heb, is belang rijker. 't Is immers niet gelukt. Kunt u iets te weten komen over reischeques en hoeveel hij er ge kocht heeft? Want als het een boel geld is, meer dan hij van zijn sala ris heeft kunnen sparen, dan is het verdacht." „Mynheer Portman". „Hoe weet je dat?" „Heeft hij me verteld toen hij me vroeg mee naar Europa te gaan. En misschien hebben madame de Spain en Clem me daarom willen ontvoe ren. Want mijnheer Mixis had het gehoord. Hij kwam juist mijnheer Portman's kantoor binnen. Hij had bij de deur staan luisteren. Mis schien hebben ze er iets op tegen dat ik met mynheer Portman trouw en meega naar Europa." „Reischeques!" zei Pat. Hij scheen de hele ontvoeringspoging vergeten te zijn. „Maak dat je wegkomt!" zei hij. „En kom niet meer in de kelder Newsome zal zorgen dat je veilig thuiskomt." Hij wendde zich van haar af en nam de hoorn van de te lefoon op. ,,'t Kantoor van mijnheer Wente," zei hij. „Met mijnheer Wente? Pat Evans. Ik zou graag iets met u bespreken. Een van onze af delingschefs is er by betrokken." Sherry bleef niet wachten, doch haastte zich terug naar haar eigen afdeling. Voor haar was het belang rijkste dat Roger Newsome zou wor gen dat ze veilig thuiskwam. HOOFDSTUK XVIII „Kijk", zei Sherry en ze wees. Ze had juist Prothero in gezelschap van Roger Newsome verlaten. Zij gin gen linksaf en het was Sherry, die mijnheer Portman een meter of vijf tien voor hen uit zag lopen, lang zaam en met gebogen hoofd, als in gedachten verzonken. „Niet inhalen", zei ze, „Hij staat boven aan mijn lijst van mensen met wie ik niet graag praat." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8