Voortgezette beschouwingen over „Randstad en Delta" Prov. Staten van Zuid-Holland Resultaat maximumsnelheid is hem tegengevallen Onderzoek noodlottig schot jachtopziener Streven naar een eigen industrieel overlegorgaan F 13.000 verduisterd Rustbehoevende mannen krijgen een verpleeghuis te Zeist nONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 De Rotterdamse reder mr J. J. Dvevaar (WD) heeft gisteren tijdens dè tweede gewone zitting van de Jrovinciale Staten van Zuid-Holland j„ de Ridderzaal te Den Haag zijn tijfel uitgesproken over de juistheid van de conclusies, waartoe het rap port van gedeputeerde staten over de oekomst van Randstad en Delta lomt. Deze twijfel heeft vooral betrek- Nadat zij had betoogd, dat het niet de bedoeling is de akkers en weilan den van polde -landschappen met groepjes bomen en struikgewas te gaan beplanten, doch slechts de ber men van de wegen, die zich daartoe lenen, zette zij uiteen, dat de oever- recreatie langs de rivieren en meren van de provincie nog veel grotere aantallen mensen hetzelfde plezier kan verschaffen als het strand. Deze de wenselijkheid van de oeverrecreatie zal daarom in de toe- ring op voorgestelde differentiatie van het ïeehavengebied naar scheepsgrootte. De heer J. Schippers (PvdA) be pleitte naast een verticale ontwikke- ing in Noord-Zuid richting ook een lorizontale industrieële expansie angs de grote rivieren. Daarom is nellicht uitbreiding van de woonge bieden op het vasteland (bijv. Vianen en Alphen aan den Rijn) gewenst. De recreatie had uitvoerige aan- jacht van de heer J. B. Wesseling (KVP) en mevr. F. T. van der; Tor- xen-Veendorp (WD). De eerste voerde een pleidooi voor uitbreiding van de recreatie-mogelijk- leden door het toegankelijk maken het gehele strand. Uitbreiding ,_i een aantal rijwielpaden is daar voor nodig. Ook achtte hij een betere gccomodatie gewenst in de vorm van ïotels, restaurants, picnic-plaatsen, kampeerterreinen en schuilplaatsen. Mevrouw Van der Torren, ofschoon voorstandster van grootscheepse re creatieverruiming, verzette zich tegen kplanting met bomen en struikge was van het polderland, omdat dit de landbouw ongunstig beïnvloedt. Haar partijgenoot J. Sonneveld wees nog eens op de onvervangbaarheid van het Zuid-Hollandse tuinbouwgebied (de zeewind laat zich nu eenmaal niet verplaatsen). Tijdens de middagzitting verzette de heer J. Hoogkarspel (CPN) zich irachtig tegen de gedachte, een hoog- ovenbedrijf op het eiland Rozenburg ■te vestigen. De eerste gedeputeerde, die inging op de opmerkingen, gemaakt naar aanleiding van het rapport „Rand stad en Delta" en de nota's inzake de landbouw en de recreatie, was mevr. Chr. A. de Ruyter-de Zeeuw. Ten aanzien van veler verzoek om rijwielpadenplan met spoed uit te voeren, zei mevrouw de Ruyter, dat het college van die noodzaak vol komen overtuigd is, met name voor de gebieden in de onmiddellijke na bijheid der grote steden, die dan ook voorrang hebben. komst veel aandacht krijgen. In het algemeen is het streven van gedeputeerde staten er op gericht, de recreatiemogelijkheden in de provin cie daar te verwezenlijken, waar de natuurlijke omstandigheden dat in de hand werken, met zo weinig mogelijk opoffering van landbouwgronden van werkelijke betekenis. Vervolgens beantwoordde mevrouw de Ruyter de kritiek naar aanleiding van het rapport „Randstad en Delta". Het rapport is een voorstudie, die in nauw overleg met Rotterdamse deskundigen en rijkswaterstaat is tot stand gekomen. Ten aanzien van de kritiek, dat het rapport zich al te eenzijdig tot Rot terdam beperkt, verklaarde mevrouw De Ruyter, dat wat in Rotterdam ge beurt, zijn weerslag op de gehele pro vincie heeft. VOOR EEN SNEL EN GEZOND ONTBIJT! (Advertentie) Auto bleet drijven K nd gered Doordat de auto van de arts Van der H. uit Nieuw-Weerdinge, die gis teravond het Weerdinger kanaal in reed, bleef drijven zijn er geen per soonlijke ongelukken gebeurd en konden omstanders het 10-jarige zoontje van de arts, dat nog in de auto zat bevrijden. Het jongetje, Rudi, bevond zich omstreeks vijf uur met zijn 12-jarig buurmeisje Margriet L. in de wagen, die geparkeerd stond langs het ka naal. Plotseling begon de auto te rij den, recht op het kanaal af. Het meis je wist er nog uit te springen, maar de jongen ging met de auto het ka naal in. Ondanks het geopende portier bleef de wagen drijven naar de overzijde van het kanaal, waar de jongen gered kon worden. Minister Algera verdedigt zijn beleid van de „Renate Leonhardt" Niet al goud wat er blinkt Geen rijbewijs voor bromfietsers Drie en half uur heeft minister Algera nodig gehad om zijn beleid in de Tweede Kamer te verdedigen, voornamelijk tegen de krachtige aan vallen van ir. S. Posthumus (P. v. d. A.) en dé zijnen. De kritiek van socialistische zijde, dat hij te weinig initiatief toonde, ten de bebouwde kom in te voeren op niet auto-wegen. De minister verklaarde voorts, dat de instelling van een parkeerzöne met beperkte parkeertijd in de bin nensteden in studie is. Voorlopig denkt hij er niet over rijbewijs voor bromfietsers in te stel len. Het is zeker niet zijn bedoeling de binnenstad van grote steden af te sluiten voor het auto-verkeer. Het is beter ringwegen en goede uitgangs wegen te maken voor het doorgaand bracht hij terug tot het verschil in I verkeer en men zou bijzonder moei- opvatting. Oe socialisten willen uiter-1 hjke stadsgedeelten voor het heel aard meer binding met de overheid, zware verkeer af moeten sluiten. Men de minister ziet juist niet haar kracht i zou rijwieltunnels moeten maken, in een serie verbodsbepalingen. Gehele viaducten echter zoals De regering zal er niet van af wij ken, zo zei hij onder meer, dat even tuele geschillen met Duitsland over de vrije Rijnvaart aan het Interna tionaal Hof van Justitie worden voorgelegd. Onverzwakt handhaaft zij de rechten, die uit de Acte van Mannheim voortvloeien. De minister wees het verwijt van de hand, dat hij ten aanzien van de verkeersveiligheid niet voldoende Dezer dagen is in Utrecht een ver- initiatieven neemt Inderdaad heeft aa het resultaat van de maximumsnel- fadering gehouden, waartoe ruim 400 heid hem teleurgesteld, aandeelhouders van de coöperatieve! Er is oorspronkelijk een daling van bergingsvereniging „Renate Leon- het aantal ongelukken geweest, maar hardt" waren uitgenodigd. Deze uit- daarna ging het getal weer omhoog. nodiging was verzonden door een voorlopig comité van aandeelhouders, bestaande uit zes personen. Voor het merendeel zijn dit gewe- „voorlopige" bestuursleden, die sinds 18 augustus 1955 contact heb ben onderhouden met de onderne mer-beheerder der vennootschap on der firma,'de heer P. Visser uit Wijde Wormer. Zoals bekend hebben 3300 Nederlanders in totaal circa 450.000 in deze onderneming gestoken. Uitvoerig, zo deelt men ons van de zijde van het comité mede, is van ge dachten gewisseld over de gang van zaken en de mogelijkheden, die men nog ziet tot berging. Binnen enkele '•'■eken zal op verzoek van een aantal aandeelhouders, onder wie de leden \&n bovengenoemde comité, een bui- Het moment is zeker niet geschikt om nu ook maximumsnelheden bui- Generaal Norstad in Delft ontvangen Generaal Lauris Norstad, de opper bevelhebber der-NAVO, die gister avond voor het Delftse studenten dispuut gezelschap „Vrije Studie" te Delft een voordracht zou houden, is gistermiddag met groot officieel ver toon in de stad ontvangen. Hij was per vliegtuig uit Parijs op „Valkenburg" gearriveerd en be reikte tegen 17.00 uur per auto de grens van Delft, waar hij werd opge- j wacht door het bestuur van het dis- ij j j i wacni auui net uwiuur van nev uis- bilederivt'rSaderln8 wordenpuut. Generaal Norstad was in ge- bijeengeroepen. Hiertoe is statute ire medewerking gevraagd en zullen binnenkorc con vocaties aan de leden-aandeelhou ders worden toegezonden. In deze bijeenkomst zal de heer Visser gelegenheid worden gegeven zich te verantwoorden. zeischap van zijn adjudant-kolonel Lammurian. Op de markt in Delft had zich inmiddels een erewacht opgesteld, bestaande uit de studenten weerbaar heden uit Delft, Leiden en Amster dam en het fanfarekorps der Lim burgse Jagers onder leiding van de kapelmeester, sergeant-majoor Graaf- mans, allen in gala-uniform. De ere wacht stond onder commando van de reserve le luitenant G. B. Cromme- ftrnQTifl miQhanrlp (1 li", president van de Delftse studen Cl IIMiy III lOliclllUOIU tenweerbaarheid. Nadat de generaal j op het marktplein, waar zich veel Een 43-jarige vrouw, wonende in belangstellenden hadden verzameld, HiUegom, gehuwd en moeder van was begroet met 4 ereroffels en de vier kinderen, is het einde van de eerste 8 maten van „De Jonge Prins vorige week in de trein van Zaandam van Friesland", inspecteerde hij de naar Amsterdam zodanig mishandeld erewacht, Vrouw in trein mishandeld door een 30 jarige Amsterdammer, dat zij met een shock en bloedende wonden in het gezicht opgenomen moest worden in het Binnengasthuis te Amsterdam. De man is gisteren voor de officier van justitie geleid op beschuldiging van ernstige aanran ding. De vrouw bad alleen in een eerste klas coupé gezeten toen de man even buiten Zaandam zich bij haar had ge voegd en een gesprek trachtte aan te knopen. Toer. de vrouw hier riet van gediend b'eek en de coupé wilde verlaten had hij haar neergeslagen. Dp het Certraal Station aangeko men duurde het verscheidene minu ten alvorens het om hulp roepen van de vrouw werd gehoord. Ook tijdens de korte reis heeft niemand iets van het voocgevallene bemerkt. De aanrander werd door spoorweg personeel gepakt en aan de politie overgeleverd. Hij beweert nu, zich van het voorval niets meer te herin nen omdat hij toen dronken was Geweest. Vervolgens werd de generaal ten stadhuize door het gemeentebestuur van Delft ontvangen. Tijdens deze ontvangst waren onder andere aan wezig de minister voor defensie, ir. C. Staf en de president-curator der technische hogeschool te Delft, dr. C H. van der Leeuw. In antwoord op het welkomstwoord van de burge meester de heer D. de Loor, zei ge neraal Norstad dat hij gedurende zijn 7-jarige dienst bij de NATO reeds in vele landen en voor vele groepen heeft gesproken. Het geeft hem echter veel voldoening te mogen spreken voor studenten, omdat zij in het bijzonder in grote mate de ver antwoordelijkheid voor de toekomst dragen. Na de ontvangst werd in een calè che geëscorteerd door ruiters van de studenten caroussel-vereniging te Delft een korte rijtoer door de stad gemaakt naar de sociëteit Phoenix, waar de studenten als trossen aan het gebouw hingen en de generaal een zeer luidruchtige ontvangst bereid den. Brussel zijn te duur. Binnenkort is een ministeriële be slissing te verwachten over de lonen van het spoorwegpersoneel, zo be toogde hij voorts. De begroting van verkeer en wa terstaat werd tenslotte zonder hoof delijke stemming aangenomen. De communisten waren tegen, KINDERDOOP NIET UITSTELLEN. De Congregatie van het H. Officie he.eft een nota samengesteld, welke de Paus heeft goedgekeurd en door de Osservatore Romano is gepubli ceerd, waarin de gelovigen worden gewaarschuwd nieuwgeboren kinde-j ren zo spoedig mogelijk te laten do pen, volgens de voorschriften van Canon 770 Ook de pastoors en predikanten worden aangespoord, eraan mee te werken, dat de gelovigen deze plich ten nakomen. PRINSES WILHELMINA BEZOCHT GEREPATRIEERDE KINDEREN. Prinses Wilhelmina heeft woensdag het internationaal jeugdhotel te Sche- veningen, tijdelijk opvangcentrum voor gerepatrieerde Nederlandse kin deren uit Indonesië, bezocht. De prin ses, toonde een warme belangstelling in de toekomstplannen van de, net gearriveerde jeugdige gerepatrieer den. De Prinses liet zich door de direc teur van het jeugdhotel, de heer W. Ruys, uitvoerig inlichten over de ver zorging van de kinderen. Het bezoek heeft ruim een uur geduurd. Nog geen publikatie van resultaten In antwoord op vragen van de missionering van onbezoldigd amb Stijve nek Wrijven met de verwarmende. Ienigmakende Kloosterbalsem heeft een weldadige werking. Kloosterbalsem wrijft de pijn weg J (Advertentie) 24 KOEIEN NAAR „EXPO '58". Woensdagmiddag is in de Deventer schouwburg een districtsvergadering gehouden van het NRS (Nederlands Rundvee Stamboek). De heer E. J. Aider kamp deelde mede dat' de Ne derlandse inzending levend vee op de wereltendtoonstelling te Brussel zal worden gevormd door 8 stuks Fries stamboekvee, 8 zwartbonte en 6 rood bonte exemplaren en twee blaarkop pen. Be eerste groep zal 3 maanden in Brussel blijven en daarna vervangen worden door andere dieren. Mr van Thicl voor Katb. Werkgevers: Tweede Kamerleden Berkhouwer, Vrolijk en Van Rijckevorsel over het neerschieten van een persoon in de buurtschap Slangenburg bij Doetinchem door een jachtopziener, heeft prof. dr I. Samkalden, minis ter van justitie medegedeeld zich, in afwachting van de afloop van dit onderzoek en eventueel van rechterlijke beslissingen voorhands te moeten onthouden van het doen van mededelingen over concrete re sultaten van het onderzoek. Hij geeft de verzekering, dat hij met oplettendheid de voortgang van het onderzoek zal volgen en voor zover dit nog nodig zou zijn zal bevorderen, dat het onderzoek spoe dig wordt voltooid. Hij is gaarne be reid te gelegener tijd nadere mede delingen te doen over de in de vra gen bedoelde punten, welke op het onderzoek in concreto betrekking hebben. Voorts merkt hij op dat de jacht opziener in dienst stond van particu lieren en als zodanig had te maken voor de instandhouding van de wild stand en van de bebossing op de terreinen, waarop die particulieren de jacht mogen uitoefenen. Daarbij was hij onbezoldigd ambtenaar van het korps Rijkspolitie. Hij was. evenals alle niet tot de rijks- of ge meentepolitie behorende personen, die op 31 december 1957 een com missie van onbezoldigd rijksveld wachter bezaten, bij een op grond van de politiewet gegeven algeme ne overgangsbeschikking van de on dergetekende voor de tijd van ten hoogste twee jaren aangesteld in evenbedoelde hoedanigheid. De vraag, volgens welke instruc ties de jachtopziener zijn taak uit oefende kan, aldus de minister, in dit stadium niet worden beantwoord. De minister zal, voor zover nog no dig, bevorderen, dat ook dit punt in het onderzoek wordt betrokken. De onbezoldigd ambtenaar van het korps rijkspolitie is opsporings ambtenaar, als bedoeld in het wet boek van strafvordering. De „in structie voor de onbezoldigde rijks veldwachters" bepaalt, voor zover van belang, dat hij verplicht is in tenaar van het korps rijkspolitie hebben ontvangen. Een nieuwe in structie voor die ambtenaren is in voorbereiding. Daarbij zullen, aan de hand van de voor de bezoldigde ambtenaren van rijks- en gemeen tepolitie kort geleden tot stand ge komen instructies, inzake het ge bruik van wapenen nadere voor schriften worden gegeven. De minister zal zoveel mogelijk bevorderen, dat de districtscomman danten ervoor zorgen, dat bij de scholing van de onbezoldigde amb tenaren de vereiste aandacht wordt besteed aan de geboden voorzichtig heid bij het gebruik van wapens in het algemeen en van vuurwapeni in het bijzonder. Na het bekend worden van de ge beurtenis heeft de politie ter plaat se, op 12 februari 1958, desnachts, een voorlopig onderzoek ingesteld, dat op dezelfde dag onder leiding van de Officier van Justitie te Arn hem is voortgezet. Daarbij is met in schakeling van het gerechtelijk la boratorium van het departement van justitie zo spoedig mogelijk ge zocht naar een reconstructie der feiten. De betrokken jachtopziener is, na te zyn gearresteerd en in ver zekering te zijn gesteld op 14 febru ari 1958 in bewaring gesteld. Onder leiding van de rechter-commissarig in strafzaken bij de arrondissements rechtbank te Arnhem is thans een gerechtelijk vooronderzoek gaande. Voor de verandering De Apeldoornse politie heeft de 29- jarige tuinder M. B. aangehouden, omdat hij ervan wordt verdacht een bedrag van ongeveer 13.000 te heb ben verduisterd uit de nalatenschap van zijn grootvader ten nadele van de andere erfgenamen. Toen de4iotaris op de dag van over lijden van B's grootvader verscheen om de nalatenschap vast te stellen bleken de drie geldkistjes slechts en kele tientallen guldens te bevatten, de regel zijn bemoeiingen op poli- tot verwondering van de erfgenamen tiooöKiorl to Konoi-lrnn tr.t hot hü_ 7,ii vertrouwdpn dp zaak niet omdal Op de buitengewone algemene ledenvergadering van het Algemeen Katholiek Werkgevers Verbond en het katholiek verbond van werkge vers-vakverenigingen. die vanmid dag in hotel „De Wittebrug" gehou den werd, heeft de nieuwe voorzit ter van beide verenigingen, mr F. J. F. M. van Thiel, in zijn openings toespraak gewag gemaakt van de instelling van een eigen industriëel overlegorgaan, waarin werkgevers en werknemers over sociale en eco nomische aangelegenheden van ge dachten kunnen wisselen. „Onzer zijds zal er naar worden gestreefd", zeide hij, „de instelling van dit or gaan, dat op de duur de publiek rechtelijke status zal moeten verkrij gen, zo spoedig mogelijk te doen geschieden." Tevoren had de heer Van Thiel de ontwikkeling geschetst van het Ne derlandse maatschappelijke leven sinds de tweede wereldoorlog, een ontwikkeling die onder meer een ge zamenlijk gedragen verantwoorde lijkheid, zowel van werkgevers- als van werknemerszijde, tot resultaat had, zodat, aldus mr Van Thiel, in het als geheel niet zo gemakkelijke jaar 1957, van een volledige arbeids- vrede gesproken kon worden. Het cijfer der door werkstaking verlo ren gegane arbeidstijd bereikte een recordlaagte in dit jaar Reeds, zeide hij, werd volledige werkgelegenheid als een centrale doelstelling genoemd en dit werd in de afgelopen jaren ook bereikt. Zelfs nu de vooruitzichten minder ernstig schynen, mag er op worden vertrouwd dat in het overleg thans voldoende basis aanwezig is, om ge zamenlijk tot een juist beleid te ko men. Met betrekking tot het grote bouwwerk der sociale zekerheid, dat nagenoeg zal zijn voltooid, als, wellicht nog dit jaar, aan de S.E.R. advies zal worden gevraagd over een voorontwerp van wet op het ziekenfondswezen, vreesde mr Van Thiel niet dat, aoor een eventueel te grote meegaandheid, de principes van zijn organisaties aangaande ieders eigen verantwoordelijkheid in verdrukking zouden zijn geko men. Nu de wetgever met onze ge organiseerde bijstand bijna gereed is met het bouwwerk der sociale ze kerheid, blijft voor de werkgevers de taak om met begrip de nieuwe periode tegemoet te treden, aldus mr Van Thiel, die meende dat in deze periode teleurstellingen wel niet zullen uitblijven. De resultaten liggen echter in onze eigen hand, waarschuwde hij. Ook besprak de nieuwe voorzitter resultaten van de samenwerking tussen ondernemers en werknemers binnen de grenzen van het bedrijf, zoals de ondernemingsraden en de bedrijfsbesprekingen die de werker opheffen naar het niveau van me dewerker. „Voor alles blijft het onze taak", besloot de heer Van Thiel "om door middel van de secundaire bindingen die onze organisaties geven, de pri maire bindingen tussen de ene in dividuele mens en de andere, tus sen de ene werkgever en de andere, tiegebied te beperken tot het bij zondere doel, waarvoor hem de aan stelling is verleend. In die instructie is met betrekking tot 't gebruik van wapens bepaald: „De onbezoldigde rijksveldwach ter, gewapend zijnde, kunnen ge bruik maken van hun wapenen tot noodzakelijke zelfverdediging, tot bescherming van personen en tot het keren van geweld. Bij het keren van geweld maken zij, tenzij dit voor lijfsbehoud on middellijk noodzakelijk is, van hun wapenen geen gebruik dan na over luide, vruchteloos gebleven waar schuwing. Zij gaan daarbij steeds met zoveel verschoning, als moge lijk is, tewerk. Wanneer zij zich van hun wapenen hebben bediend, maken zij daarvan ten spoedigste rapport aan de offi cier van justitie, in wiens arrondis sement dit geschiedde." Het stelsel van de op 1 januari 1958 in werking getreden politiewet brengt mede, dat de districtscom mandanten der rijkspolitie belast Zij vertrouwden de zaak niet omdat zij meenden, dat de grootvader die bij B. woonde veel meer geld had. Men nam de politie in de arm en B. bekende al spoedig het geld te heb ben weggenomen. Een derde deel er van zou hy hebben opgemaakt, ter wijl hij beweerde de rest in de kachel te hebben verbrand omdat hij zich bezwaard voelde. Het onderzoek woi'dt nog voortgezet. Gestommel in de gang Jongetje belde zijn ouders op De heer en mevr. P. van de Linde singel te Rotterdam waren dinsdag avond de deur uitgegaan om een be zoek af te leggen bij hun buren. Hun 10-jarig zoontje bleef alleen in het huis achter. Om kwart voor twaalf werd de jongen wakker door opval lende geluiden in de gang. Zijn ouders konden het niet zijn, want die waren heus de kamer wel binnengekomen. tussen de werkgever en werknemer worden met de zorg voor periodieke TT.. goed en zuiver te doen. Daarop zal scholing van de in hun district daarom het "en* op en draai- ons beleid gericht zijn." I werkzame personen, die een com- Herwonnen Levenskracht koopt Baldershage Ernstige behoefte Nabij de Witte Duinen op het ter rein Huis ter Heide te Zeist, heeft „Herwonnen Levenskracht" (de stich ting van de Katholieke Arbeiders Be weging voor de bestrijding van volks ziekten) een landgoed gekocht met het doel dat in te richten voor de ver pleging van mannen die rust nodig hebben. Het landgoed is genaamd „Baldershage", wat uit het Zweeds vertaald „Lentetuin" betekend. Het zal plaats kunnen bieden aan ongeveer dertig mannen, die over spannen zijn of op andere wijze rust nodig hebben. Het is gebleken, dat er dringende behoefte aan een dergelijk tehuis bestaat. Deze zomer zal het landgoed geopend worden; dit zal ge paard gaan met het negende lustrum van „Herwonnen Levenskracht". Het tehuis vormt een aansluiting op het reeds bestaande rustoord voor huis moeders „Sonnehaert". De K.A.B.-stichting zoekt voor de verpleging een verpleegster die te vens maatschappelijk werkster ls. Een pater heeft Baldershage ook al; de rector van het missiehuis St. Jan te Soesterberg heeft toegezegd, zich als geestelijk verzorger van de rustbe- hoevenden beschikbaar te stellen. Men wil de garage van Baldershage ombouwen tot kapel. Het huis zal de beschikking hebben over zeven man personeel. Vervanging voor Nieuweruord. In 1952 had de K.A.B. te Baarn al een tehuis beschikbaar gehad voor rustbehoevende mannen. Dit tehuis „Nieuweroord" had echter het grote bezwaar, dat het tijdens de zomer maanden afgestaan moest worden voor vacantiedoeleinden. Sinds 1948 had men al ervaring met Sonnehaert, het rusthuis voor vermoeide moeders, en ook Nieuweroord bleek in een ern stige behoefte voorzien. Desondanks moest Herwonnen Levenskracht het ln 1955 verkopen, waarna de patiën ten onderdak kregen in het Mgr. Mut- saertsoord te Venlo en De Kluis in HouthemSt. Gerlach. Bij de algemene vergadering van Herwonnen Levenskracht in decem ber 1958 werd besloten een eigen herstellingsoord aan te schaffen. Men besloot het beschikbaar te stellen voor mannen van 2165 jaar die na ziekte of door overspanning rust zoe ken om weer op krachten te komen, buiten de huiselijke beslommeringen en zorgen. Gasten worden niet op genomen dan na het overleggen van een medisch attest. Personen leiden de aan chronische ziekten komen niet in aanmerking. de het nummer van de buren op de telefoon welke naast zijn bed stond. Vader was spoedig ter plaatse, maar net te laat om de inbreker te snappen die zich toegang had weten te ver schaffen door de geforceerde buiten deur. Er werd overigens niets ver mist. E.V.C. CONTRA C.P.N. Het conflict tussen de leiding van de C.P.N. en die van de E.V.C. is in een nieuw stadium gekomen, door een rondschrijven van laatstgenoem de, onder hel opschrift: Geen legen de-vorming a.u.b. De C.P.N. wordt verweten de E.V.C. te ondergraven. Letterlijk wordt gezegd, dat sommi gen deze vakorganisatie op „het kerk hof willen hebben". De indruk wordt gewekt dat men van de zijde van de C.P.N. de E.V.C.-leden tegen de lei ding van dit vakverbond wil opzetten, aldus het rondschrijven. De E.V.C. wenst bij alle onderhandelingen vol waardig erkend te worden. Het be treft hier overwegend een verdedi ging tegen de aanvallen, die op de he ren Reuter en Brandsen zijn gedaan. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Yapeyu", 27 febr Australië: via Engeland, i mrt.; Cana da: m.s. „Seven Seas", 27 febr.; Chi- 1.": via New York, 27 febr.; Indonesië: m.s. „Oranje", 26 febr.; Nieuw Zee land: via Engeland, 1 mrt,; Suriname: m.s. „Willemstad" 26 febr.; Brits- Oost-Afrika: s.s. „Europa", 27 febr. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5