DUINSTREEK D&óf fieh iLiumm &,ytmiSTAD De „Goede woning" bouwt in Leidse componistenbuurt Secretaris nam afscheid op jaarvergadering Glelschers in ons land vormden de stenen voor de hunnebedden DE KONINGIN KWAM VOORBIJ DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ST. CHRISTOFFEL. De leden van „St. Christoffel" wor den herinnerd aan de ledenvergade ring van morgenavond. 21 februari, waarop de heer St Menken, wethou der van Sociale Zaken te Leiden, een lezing komt houden over een belang rijk onderwerp. EHBO-wedstrijden. Deelnemers voor de districts EHBO- wedstrijden te Gouda, moeten vrij dag uiterlijk 7.30 uur aan het station aanwezig zijn. Supporters zijn van harte welkom. ZILVEREN JUBILEUM Bij gebr. Van Hoeken's houthan del te Leiden werd vanmorgen het zilveren jubileum gevierd van heer R. v. d. Meer te Leiden, van beroep balkenzager. Met echtgenote werd h\j op de directiekamer ont vangen waar hem een intieme ont vangst intiem op zijn verzoek werd bereid. De heer P. J. van Hoeken ge waagde van de vakbekwaamheid, de betrouwbaarheid en de ijver van de jubilaris, waarna hij hem als blijk van waardering een enveloppe met inhoud overhandigde en het vere rend getuigschrift van de My voor Nijverheid en Handel met de zilve ren medaille. BENOEMINGEN AAN DE LEIDSE UNIVERSITEIT Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen is aan prof. A. de Waart opdracht verleend van 16 septem ber 1957 tot een nader te bepalen datum in de faculteit der genees kunde aan de rijksuniversiteit te Leiden wederom onderwijs te ge ven in de fysiologie. Voorts werden bij beschikking van genoemde mi nister benoemd aan de Leidse Uni versiteit voor het tijdvak van 1 fe bruari 1958 tot en met 31 januari 1959 tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar bij de pathologie, dr C. A. Wagenvoort. Te rekenen van 1 janu ari 1958, tot wetenschappelijk amb tenaar 1ste klasse in vaste dienst bij de kindergeneeskunde mejuf frouw C. L. D. Ch." Bruins, thans tij delijk als zodanig werkzaam; te re kenen van 1 januari 1958, tot weten schappelijk ambtenaar 1ste klasse in vaste dienst bij de zoölogie, P. J. van Muilen, thans tijdelijk als zo danig werkzaam; gerekend van 1 januari 1958, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar-a bij de faculteit der godgeleerdheid, dr F. Sierksma, thans wetenschappelijk hoofdambte naar; voor het jaar 1958 tot weten schappelijk ambtenaar bij de orga nische scheikunde mejuffrouw C. L. Habraken, thans assistente. Agenda Leiden DONDERDAG, 20 FEBRUARI. Abonnementsconcert. Residentie orkest o.l.v. P. de Freitas Branco m.m.v. de pianist Alexander Unins- ky. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Raad v. Maatsch. en Cultureel Overleg. Bijeenkomst. „Central", Breestraat, 8 uur nam. Kath. Werkmeesters, Bijeenkomst, Jacobazaal Den Buri ht, 8 uur nam. K.V.O.B. afd. LTB Leiden. Lezing over bescherming v. pachtërs bij ont eigening. „De Valk", 3 uur nam. ARKA-ledenvergadering. Onder werp „ARKA—KAB—KABO", Royal. Doezastraat, 8 uur nam. R.K. EHBO, Leiden, Vervolgcursus, r.k. lyceum, Mariënpoelstraat. 8 uur nam. VRIJDAG, 21 FEBRUARI. K.V.P. Algemene 1 denvergadering. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „St. Christoffel", Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. ZATERDAG, 22 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". De Kinderen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparl: 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). BIOSCOPEN De films in de week van 1421 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Marguerite, het meisje van de nacht", 14 jaar. Lido: „De avonturen van Arsène Lupin", alle leeftijden. Luxor: „Monpti", volwassenen. Trianon: „De trots en de harts tocht", 14 jaar. Bex: „De gele tomahawk", 14 jaar. Mutaties bij belastingdienst. De heer H. J. Devilee, commies-ti tulair van 's Rijks Belastingen ter in spectie der belastingen te Leiden le afdeling is benoemd tot commies van 's Rijks Belastingen en aangewezen als waarnemend chef de bureau en chef van de afdeling Inkomstenbelas ting van de inspectie der belastingen Leiden le afdeling. Geslaagd. Aan de r.k. school voor Maatschap pelijk Werk te Amsterdam slaagde voor de aantekening wijkverpleging mej. M. van Hoorn te Leiden. Mutatie bij „belastingen". Blijkens de Staatscourant van he den is de inspecteur van 's rijks be lastingen G. J. L. v. Willigenburg, toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der registratie en su^ce«sie te Leiden, verplaatst naar de directie van 's rijks belastingen te Utrecht. Voorbij de Churchiillaan aan de 5 Meilaan is door de gemeente Leiden een Nederlandse componistenbuurt gepland, waarin straatnamen zullen voorkomen als Cornelis Scnuytlaan Berdard Zwiersstraat, Valeriusstraat, Obrechtstraat enzovoorts. In deze buurt zal de woningbouwvereniging „De Goede Woning" te Leiden 244 etage-woningen bouwen. Men heeft de uitvoering in twee delen ge splitst om niet in de knel te komen met de financiering. Voor de eerste 134 flatwoningen zijn de palen al in de grond. Gisteren hield de woningbouwver eniging „De Goede Woning" in het „Gulden Vlies" een jaarvergadering, waarop deze nieuwbouw besproken werd. De voorzitter, de heer J. Cos- ter, opende deze vergadering met een woord van welkom, waarin hij ook de ziekte van de oud-voorzitter, dok ter Simons memoreerde. Gelukkig is de toestand van dokter Simons bé terend. De penningmeester, de heer Men- tink, gaf een overzicht van de finan ciële situatie van de Woningbouw vereniging. De complexen 3 en 4 hebben een Voordracht in geologisch museum Gisteravond had in het geolo- we nu nog aan de oppervlakte zien gisch museum te Leiden de derde avondvoordracht plaats, waarin de conservator van de geologie van Nederland, drs. G. Kortenbout van der Sluis een overzicht gaf van de geschiedenis van de grond, waarop wij leven. Spreker zag de geologie als het speurwerk in 'n oud boek, waarin vele bladzijden gehavend zijn of geheel ontbreken, terwijl men toch wil trachten een geheel verhaal samen te stellen. Aan de hand van een statigrafische tabel toonde spr. aan, dat bij de geo grafie niet kan worden gerekend met gewone jaartallen, maar dat hier de getallen millioenen jaren voorstel len, welke ons toch nog weinig zeg gen als we nagaan, dat de aarde reeds 3 of 4 milliard jaren bestaat. Daarom wordt liever gebruik gemaakt van namen, waarmee de verschillende tijdperken worden aangegeven. Van de eerste tijd van het bestaan van de aarde weet men vrijwel niets, terwijl ook over het tijdvak dat „kambrium" wordt genoemd slechts weinig bekend is. Het oudste bekende tijdperk, aangeduid met de naam „karboon", is plm. 265 millioen jaren oud. Spreker gaf aan, dat economisch bezien de verschillende tijdperken van belang zijn. Zo ontstond in het „onder-karboon" de ons thans nog bekende blauwe stoepsteen, alsmede de steenkoollagen, die ook voor ons land van belang zijn. Hij ging ver volgens de verschillende tijdperken na en noemde o.a. nog het ontstaan van de zgn. bentheimer zandsteen, zijn gevormd in dit ijs-tijdperk. Niet rustig. Aan de hand van een serie licht beelden liet spr. nog zien, dat de on dergrond van Nederland niet zo rustig is als oppervlakkig lijkt. Ge regeld hebben er aardschuivingen plaats, waardoor vooral in het oosten van het land de oudere grondlagen naar boven komen, die in het westen op veel groter diepte blijven. Dit bemoeilijkt o.m. de steenkoolwinning, waar soms de steenkoollagen plotse ling ophouden om zich enige hon derden meters dieper weer voort te zetten. De lichtbeelden reeks werd afgesloten met enkele afbeeldingen van dieren en mensen, zoals men die aan de hand van gevonden fossielen heeft kunnen reconstrueren. Na beantwoording van een aantal vragen begaf het gezelschap zich naór de museumzaal, waar een en ander neg nader aan de hand van de daar zeer overzichtelijk opgestelde vond sten kon worden toegelicht. voordelig exploitatiesaldo, dit geldt echter niet voor plan 2, het complex aan de MauritsstraatGasstraat, dat een nadelig saldo vertoonde. Nieuwe secretaris. Bij de bestuurverkiezing werd de heer Coster als voorzitter herkozen, de heer A. P. van Bers, secretaris, was niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer M. Geyer. Bovendien achtte het bestuur het noodzakelijk zich met één lid uit te breiden. Gekozen werd de heer P. Brandenburg. Er waren geen tegen- candidaten. Bij de rondvraag werd op de eer ste plaats aan de scheidende secre taris, de heer Van Bers, veel lof toe gezwaaid voor het werk, dat hij voor „De Goede Woning" heeft gedaan en in een slotwoord aan het eind van de vergadering sloot de voorzitter zich hierbij aan. De heer Van Bers heeft zich een toegewijde, een actie ve en een accurate secretaris ge toond. De vereniging is hem hier voor blijvende dank verschuldigd. „Oude dozen". Ter sprake kwam in deze verga dering ook de klacht van de be woners van het complex Sophia- straatAlexanderstraat, die nog steeds geen moderne W.C.'s in hun huizen hebben maar „oude dozen" zonder spoeling, zonder een deug delijke aansluiting op de riolering. Het bestuur heeft de gemeente financieel voor deze zaak trachten te interesseren. De gemeente heeft op haar beurt contact ge zocht met het Rijk, dat misschien een deel van de kosten voor zijn rekening wil nemen. Er is ongeveer 20.000 tot 25.000 gulden gemoeid bij de moderni sering van het sanitair in dit com plex. De heer F. M. Andriessen, secre taris van het katholiek instituut voor volkshuisvesting, hield op deze avond een causerie over de proble men voor de woningbouwverenigin gen. Hij wees op haar moeilijke po sitie, omdat zij een verlengstuk in de overheidsbemoeiingen bij de huisves ting en de zelfstandigheid gevaar loopt, hoewel de woningbouwver enigingen toch voortkomen uit parti culier initiatief. Uit zijn causerie bleek, dat sinds de bestedingsbeperking de bouw kosten voor huizen met 8 tot 9 pro cent verlaagd zijn. De financiering van de woningbouw door de regering achtte hij verzekerd. Om half twaalf sloot de voorzit ter deze bijeenkomst. KATWIJK Jubiléum. De detaillisten ijn melk- en melkprodukten of te wel de melkboeren van Katwijk a. d. Rijn en Katwijk aan Zee vierden het 40- jarig bestaan hunner vereniging door het houden van een feestelijke mid dag en avond. Begrijpelijk dat thans ook de dames van de partij waren. In twee grote bussen ging de tocht naar de Residentie alwaar het Vre- hei Se StadCsweS despele* werd bezichtigd. Men was gebouwd, de tufsteen in Zuid-Lim burg, die tot cement wordt verwerkt. Ook behandelde hij nog de invloed van de temperatuur-wisselingen in de verschillende tijdperken, die af wisselend de plantengroei bevorder, den of teniet doen gaan. In het IJs-tijdperk, strekten de Scandinavische gletschers zich uit tot in ons land. Zij deden de heuvel ruggen van de Veluwe en Overijssel ontstaan, en lieten in een later tijd perk de grote stenen achter, welke wij nog terugvinden in de hunne bedden. De grint- en zandlagen, die ook vol bewondering voor alles wat daar te zien was. Vervolgens ging de tr-cht oostwaarts naar het, we zou den haast zeggen wereldberoemde restaurant met entourage „Avifauna" waar de inwendige mens op koste lijke wijze werd tegoed gedaan om dan weer naar het startpunt terug te keren waar in de UNI-zaal de rest van de avond, ja zelfs tot na midder nacht op feestelijke wijze werd door gebracht. Een toneelgezelschap bracht er, zo mogelijk, nog meer ge zelligheid in. Een geslaagde jutoilé- viering. KATWIJK AAN DEN RIJN K.V.P. Met een aanwezigheid van 8 procent der leden, inclusief het bestuur, vergaderde de afdeling Katwijk a. d. Rijn van de K.V.P. onder leiding van de waarn. voorzit ter de heer G. A. van Schooten, die de aanwezigen in de eerste verga dering in 1958 welkom heette en vervolgens enkele plannen ontvouw de voor de toekomst om vervolgens het woord te geven aan de secre taris voor het lezen der notulen. Deze deelde mede dat het bestuur naar aanleiding van het besprokene in de vorige vergadering, contact op genomen had met de staatssecretaris van marine, de heer Moorman, om middelen te bespreken de marine mensen lid te doen worden van de K.V.P. Dit is temeer nodig, omdat bij velen de onjuiste mening heerst, dat militairen geen lid mogen zijn van een politieke vereniging. Voor dit doel is dan ook reeds een com missie benoemd, maar het bestuur wacht nog op een desbetreffend rap port. De voorzitter deelde mede, dut in dien huismoeders in de onmogelijk heid verkeren de vergadering van de K.V.P. te bezoeken, het bestuur voor een babysitter zal zorgdragen. De verkiezing van een voorzitter uit het voltallig bestuur wegens ver trek van de heer F. C. Meijer, had tot uitslag dat met bijna algemene stemmen werd gekozen de heer G. A. van Schooten, tot heden waarnemend voorzitter. De heer J. Fennes, de afgevaar digde naar de Kringvergadering te Leiden, deed van deze vergadering verslag. De heer H. J. Grimbergen, het r.k. raadslid, gaf verslag over wat in de gemeentelijke huishouding in 1957 alzo gepasseerd is. Hij wees hierbij op de financiële moeilijkhe den, waarvoor ook Katwijk geplaatst is, als gevolg van de geldschaarste, hoe het onderwijs hierdoor moest achterblijven. Spr. wees op de le ning die door 't schoolbestuur aan de gemeente verstrekt was, waardoor de kleuterschool de meeste kans heeft van slagen. Over het recreatie-oord „De Pan" sprekende, dat veel geld kost, wees spr. op de moeilijkheden die de ge meente heelt met de directie der Leidse Duinwater Mij., waardoor deze instelling de nachtmerrie van de gemeente is. Hoe hierdoor grote terreinen in „Overduin" nog onbezet moeten blij ven wegens tegenwerking van de L.D.M. Spr. noemde de noodzaak, cultuurgronden in bouwgrond te moeten herschapen, zo b.v. de „Hor nespolder", die nu aan de beurt is Naar aanleiding hiervan werden uit de vergadering enige vragen ge steld om over de politiewagen die de gehele dag door het dorp kruist, hetgeen voor velen een ergernis is, omdat het veel lijkt op een „Donnen- jacht"; over het gebrek aan zaal- ruimte en de vele verzoeken van de heer Kornet om hierin door eigen bouw verbetering te brengen, welke verzoeken steeds getorpedeerd wor den. Deze problemen werden door de heer Grimbergen naar genoegen van de vragenstellers beantwoord. Aan de orde was daarna de can- didaatstelling voor leden van de ge meenteraad. Een langdurige bespre king had tot uitslag, dat candidaten zullen zijn de heren H. J. Grimber gen, J. J. Verhart, J. A. Slootbeek, G. A. van Schooten, J. Evers en P. C. Schaerlaekens. De stemming voor de volgorde zal later plaats hebben. Er volgde nog een geanimeerde rondvraag, waarbij de voorzitter en de heer Evers hun afkeuring uit spraken over de woorden gesproken aan het adres der politie, aangezien de politie niet meer doet dan haar plicht, ter bestrijding van ongerech tigheden, baldadigheid enz., alles ter beveiliging der inwoners, wat toch tot de taak van de politie behoort. Hierna sluiting. H.M. de Koningin onderhoudt zich met de bejaarde mejuffrouw Stroomer, die een werkzaam aandeel heeft gehad in het geschenk, dat de koningin werd overhandigd, doch die niet bij de aanbieding van het present aanwezig kon zijn. N00RDWIJK GOED BADSEIZOEN 1957 Uit het verslag van de Villa- en Huizenverhuurders kwam overduide lijk naar voren, dat het afgelopen badseizoen in Noordwijk goed is ge weest. Het aantal gasten uit eigen land nam af, doch dit werd ruim schoots gecompenseerd door toename van buitenlandse en wel voorname lijk uit Duitsland. Uit de gegevens waarover men nu beschikt laat het aanzien dat ook het komende badsei zoen goed zal worden. De z.g.n. over nachtingen beginnen in Noordwijk een voorname rol te spelen, hetwelk vooral in het voor- en na-seizoen oen welkome bron van inkomsten ople vert. De geregistreerde overnachtin gen bedroegen 10766 waarvan wer den ondergebracht 83 bij de le den, 4 bij de Horeca en 13 V- bij niet-leden. De nationaliteit van de gasten die in 1957 hun vakantie in Noordwijk doorbrachten is in procenten als volgt: (tussen haakjes 1956) Neder land 25,5 (28,2), Geallieerde militai ren 1,6 (0), België en Luxemburg 1,5 (2,6), Canada en Amerika 0,2 (1,9>, Duitsland 53,4 (47,7). Engeland 3 (3,2), Frankrijk 3,9 (4,2), Scandinavië 6,7 (8), Zwitserland 2,6 (3,1), overige landen 1,6 (1,1). De kamerlijst zal zeer binnenkort verschijnen en op het fleurige om slag zal onze mooie vuurtoren wor den afgedrukt, waarmede de reclame voor het komende seizoen zal wor- den ingezet. j De bouw van het nieuwe comfor tabele informatiebureau vordert goed De V.V.V. zal voortaan de beschik- 1 king hebben over een goede huisves ting, onze badplaats waardig. WASSENAAR BEKEND PARIJS CUïSINiF.R VERZORGT GALA-DINER Monsieur René Ayral, eigenaar van het vermaarde Parijse restaurant „Au Cochon d'Or", zal de volgende week één dag de scepter zwaaien in de keukens van Kasteel Oud-Was senaar; hij komt op zaterdag 1 maart het gala-diner verzorgen, dat des avonds gegeven wordt ter gelegen heid van een modeshow van het Pa rijse modehuis van Madame Grès. „Au Cochon d'Or" is een even ex quis als merkwaardig restaurant in het noordelijk deel van Parijs, tegen over de Marche de la Vilette, waar enkele dagen van de week een vee markt gehouden wordt. Op markt dagen vindt men overdag In het res taurant de veeboeren en de vee kooplui op klompen en in blauwe kielen, die zich de bijzondere menu's van monsieur Ayral voortreffelijk laten smaken. Voor de avond valt ondergaat het restaurant wat de je- zoekers betreft een metamo-fose en in de avonduren treft men er de meest verwende toeristen en allerlei groten der aarde, van wie er weini gen Parijs bezoeken zonder een keer in „Au Cochon d'Or" gegeten te hebben. Verffabriek aan het Tuinpad aan besteed. Architect J. W. v. Nie- kerk alhier heeft namens de heer C. A. 'Voorham alhier onderhands aanbesteed het bouwen van een verf fabriek aan het Tuinpad. De in schrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: Erven Van Beek, Was- I senaar, 37.500; fa. Remmerswaal en Looyenstein, Wassenaar, ƒ28.969; Gebroeders Van Keppel, Wassenaar, 27.187; Fa. Vogels en Zonen, Was senaar, ƒ26.465; D. Nell, Oostdorper- weg 138, Wassenaar, 25.150. De gunning is nog aangehouden. DE KWAKEL GOUDEN BRUIDSPAAR Wederom is er een gouden bruids paar aan de Boterdijk. Vierde enige dagen geleden het echtpaar v. Zaal deze heugelijke gebeurtenis, thans is het de familie Klijn die deze grote eer te beurt valt. Donderdag 27 febr. a.s. is het voor het echtpaar A. Klijn- R. Klijn-Burm (Boterdijk 110) de dag waarop zij 50 jaar geleden in de parochiekerk van de H. Johannes Geboorte alhier, in de echt werden verbonden. Zowel de bruid (73) als de bruidegom (74) werden in De Kwakel geboren en genieten nog een goede gezondheid. Als boerenzoon bleef de bruidegom na het huwelijk enige jaren op vaders bedrijf werk zaam, om daarna zijn geluk bij an dere veehouders te gaan beproeven. Na ongeveer 20 jaar begon de brui degom aan de Boterdijk een zelf standig bedrijf. Deze bloemisterij, waar hoofdzakelijk de chrysanten de boventoon voerden is, mede door het opnemen van zijn drie zoons in de firma uitgegroeid tot een bloeiend en bekend bedrijf; zowel in binnen- als buitenland heeft de naam Fa. A. Klijn en Zn. een goede naam. Uit het huwelijk werden vier kinderen geboren, waaruit weer 12 kleinkin deren ontsproten. De viering wordt begonnen met een H. Mis van dank baarheid, in de parochiekerk alhier, om half tien, de verdere dag wordt in „Ons Huis" doorgebracht. Ook dit echtpaar zal het zeker niet aan be langstelling ontbreken. Scheepsberichten GANYMEDES 19 febr. te Amsterdam; RADJA 19 febr. v. Amsterdam n. Mar seille; WESTERDOK 19 febr. v. Am sterdam n. Hamburg-Bremen; ALBLAS- SERDIJK 19 febr. te Antwerpen; AMERSKERK 18 febr. v. Aden n. Suez; AMSTELSLUIS pass. 19 febr. The Bro- ters (Rode Zee) n. Bombay; BENKALIS 20 febr. te Tandjong Priok; BINTANG 19 febr. v. Tandjong Priok en 20 febr te Semarang verw BLITAR 20 febr v. Balik Papan te Makassar; CALTEX PERNISS pass. 19 febr. Gebraltar naar Pemis; DRENTE 19 febr. v. Singapore n. Aden; FRIESLAND (krl.) 19 ieor. v. Cagayan de Oro en 20 febr. te Cebu: GORDIAX 19 febr. v. Bremen n. Ant werpen; GRAVELAND pass. 17 febr. Finisterre n. Amsterdam; KABYLIA (t.) 19 febr. v. Stanlow n. Bandar Mashur; KENIA (t.) pass. 19 febr. San dy Cape n. Singapore; LANGKOEAS 20 febr. te Calcutta; MAASKERK 19 febr. te Antwerpen; NIEUW HOLLAND 19 febr. v. Tandjong Priok n. Singa pore; OLDEKERK 19 febr. v. Aden n. Suez; ONDINA (t.) 19 febr. v. Singa pore n. Yokohama; PERNA (t.) 19 fe bruari v. Chittagong n. Abadan; POE- LAU LAUT 20 febr. v. Tandjong Priok te Singapore; SCHIE 20 febr. te Tunis; SOMMELSDIJK 18 febr. v. Bremen n. Rotterdam; TAWALI pass. 19 februari Kaap Bon n. Antwerpen; TEIRESIAS 19 febr. v. Singapore en 20 februari te Belawan; TEUCER 19 febr. v. Sema rang en 20 febr. te Tandjong Priok: Marktberichten GOUDA. 20 febr. Kaas. Aange voerd 15 partijen, le kwaliteit oer kg. 2.10—2.23; 2e kwaliteit 2.05—2.09. Handel kalm. RIJNSBURG. 19 febr Bloemen. Tulpen: Yellow gem. 125135, Kre- lage 6075, Hillegarde 6595, Su perbe 8595, Golden Harvest 80 120, Wintergold 75—90, White Sael 85—110, Pax 115—140, Athlcet 120— 130, Cordell Huil 90—125, Camfire 100-130, Beatrix 80105, v. d. Eerde 70—90, Brillant Star 3550, Copland 85135, Ossie v.Walde 120—145, Mont- gomimery 125140, Alberio 8090, Edith Eddy 6075, Orient Expres 7590, Prins van Oostenrijk 70—80, Prins Carnaval 8085, Den bol. 70 85, Goudvink, 65—70, Ibis 70—75, Narcissen: Helios ó8—44, Carlton 50 60, Golden Harvest 5264, Poetaz L 6070, Laur. Koster 5054, Actea 4047, Blauwe druifjes 3038, alles per bos. Hyacinthen: Pink Pari 20 24, L'Innocence 1621, Delftsblauw 1722, Ostara 1620, Hindenburg 20 25 per stuk. TER AAR. 19 febr. Groente. - Wit lof 1. 0.43—0.52. idem B. 0.26—0.44, idem stek 0.020.25, glasandijvie 0.68, spruiten 0.460.49, idem B. 0.27 0.39, uien 0.040.09, spinazie 0.97, kroten 0.07, prei 0.2.alles per kg. knolselderij 0.0^ \13 per stuk. Bos- selderij 0.13 per bos. Boerenkool 100 i.20 per kist. ROELOFARENDSVEEN, 19 febr. Bloemen. Irissen1.30—1.35, free- sia's 4393, anemonen 51—83, blau we druifjes 32—58, tulpen Delict' 61 —62, Albino 74—77, Athleet 80—1.01, Preludum 7078, Mirjoran 8790, Rose Copland 72—1.02, Br. Star 37— 54, Golden Harvest 60—95, Wintergold 5480. W. W. Pitt 71—81, v. d. Eer den 6085, Krelage 45—68, Paris 77 —80, Reforma 75—80, E. Eddy 68—85, Elisabeth 75—79, Zenober 5264, Crown Imperial 57—63, Apeldoorn 1.25, Hoangho 70—74, Purper Cop land 77—92, Bruno Walter 88—90, Korniforus 6030, Weber 61—64, Parkiettulpen 1.10—1.20, Lustige Wit- we 76—95, Dubbele tulpen 60—78, Narcissen Covent Garden 48—54, Am. Glorie 45—47, King Alfred 45—68, Fortuna 39—54, Carlton 61—63, l'In- nocence 3547, Early glorie 42 64, Buxton 44—50, Whestler 48—56, Am. Anjers 9—21. Groentenveiling. 19 febr. Wit lof I 4252, idem H 3147, per 100 kg.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3