RAI RIJNSTREEK De ontruiming van Korea Scherp Tunesisch-Frans incident De ondergang van de „Bonitas" Jongetje verdronken DONDERDAG 20 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Churchill heeft longontsteking De 83-jarige Winston Churchill lijdt aan longontsteking en pleuritis, is woensdagavond aan de Franse Riviera waar Churchill 'n villa heeft, bekend gemaakt. Het uitgegeven bulletin spreekt van een „pneumonie aan de onder kant van de long". Churchill's secretaris, Montague- Brown, heeft verslaggevers meege deeld dat Churchill opgewekt is en dat hij de dag heeft doorgebracht met praten met zijn echtgenote en doch ter Sarah, het lezen van dagbladen en het afdoên van zyn corresponden tie. Montague-Brown wilde niet zeg gen of Churchills toestand als ge vaarlijk wordt beschouwd. Deze wei gering betekent niet, dat de toestand gevaarlijk is, voegde hij eraan toe. Dr. Roberts had eerder verklaard dat Churchills toestand niet gevaar lijk is. Het bulletin is pas zo laat ge publiceerd omdat de familie eerst moest worden ingelicht Vanavond zal weer een bulletin worden uitge geven. Churchill en zijn dochter Sarah zijn maandag de gast geweest van de Griekse scheepvaartmagnaat Onassis aan boord van diens jacht „Christina". Men vermoedt, dat hij daar kou gevat heeft. Verboden zone langs Algerijnse grens De Franse regering heeft besloten, langs de gehele Algerijns-Tunesische grens een „verboden zone" in te stel len, waar niemand mag wonen of mag reizen. Men overweegt een commissie van toezicht op de neutrale zone in het leven te roepen. De Navo zou mede actief zijn bij de bewaking van het niemandsland. Een woordvoerder van de Franse regering deelde mee, dat besloten is dat Bizerta een Franse marinehaven zal blijven en dat er geen sprake van is dat het in een basis voor de Navo wordt omgezet. President Bourguiba heeft de terugtrekking van alle Fran sen uit Bizerta geëist. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft woensdag een beroep gedaan op communistisch China na de aangekondigde militaire ontruiming van Noord-Korea ook in te stemmen met het houden van vrije verkiezingen in Korea onder toezicht van de Ver. Naties. In een verklaring van het Ameri kaanse ministerie wordt gezegd, dat de Verenigde Naties zeven jaar gele den de Chinese communisten als aan vallers hadden veroordeeld wegens hun ingrijpen in de Koreaanse oorlog en hun verzocht hadden hun „vrij- willigerstroepen" onmiddellijk terug te trekken. „Zeven jaar lijkt ons een buitengewoon lange tijd voor welk land ook om de druk van de wereld mening te negeren", aldus de verkla- ring. Meer dan 80 procent van de strijd krachten van de Verenigde Naties, die naar Zuid-Korea zijn gezonden om het tegen de inval van het noor den te verdedigen, i.s teruggetrokken sinds de ondertekening van de wa penstilstand in juli 1953, zo wordt ge constateerd. Er zijn volgens de Ame rikaanse verklaring op het ogenblik vijf of zes maal zo veel Chinese troe- POTLOOD en GEEST No. 540. Horizontaal: 1. jongens naam, 7. pers. voornaamwoord, 8. vet te vloeistof, 9. vaartuig, 10. baan voor balspel, 11. welaan, 12. kleefmiddel, 13. stronkje, 14. voorzetsel, 15. me taalsoort, 16. kikkerkuit, 18. vereni ging, 20. gebod, 21. plaats in de schouwburg. Verticaal: 1. lus, 2. algemeen kies recht (afk.), 3. koude N.O.-wind aan de Adriatische zee, 4. ieder, 5. rech ten inbegrepen (afk.), 6. stad en re gentschap in de residentie Pekalon- gan, 9. lichaamsdeel, 10. lipbloemige plant, 11. gem. in N. Brab., 12. water lelie, 13. kern, 15. gem. in Gelderl., 16. maisjesnaam, 17. halsdoek, 19. deel van de bijbel (afk.), 20. voor naamwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 539. Horizontaal: 1. rat, 3. Pan, 5. elk, 7. sla, 9. Israël, 11. pb, 12. pd, 13. Lemmer, 16. Ali, 17. mal, 19. ora, 20. aak. Verticaal: 1. roe, 2. taks, 3. Pisa, 4. naald, 6. libel, 8. lepra, 10. rum, 11. Plato, 14. mica, 15. Emma, 18. lak. De auto waarover O denkt staat op de AM STE R DAM •van 13-23 Februari ALPHEN AAN DEN RIJN Candidaatstelling. Vorige week deelde wij om. mee, dat mevrouw Haus-Kuyf, presidente van de pl.afd. van de K.A.V. zich beschikbaar had gesteld als candidate voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen voor de lijst van de K.V.P. te Alphen aan den Rijn. Zij zou dit hebben ge daan op. aandringen uit kringen van de sociale organisaties en ook van de zijde van de politieke organisatie van de K.V.P. Van de zijde van het bestuur van de pl.afd. van de K.V.P. maakt men ons thans evenwel op attent, dat er geen sprake van kan zijn dat harentwege in deze richting enige aandrang is, noch wordt uit geoefend! Ouderavond, Speeltuinver. „Kin dervreugd". De speeltuinvereni ging Kindervreugd voor het noord westelijk deel der gemeente vanaf de scheidingslijn Alphense brug, heeft woensdagavond in de tot de laatste plaats bezette Nutszaal voor de ouders en donateurs een gezel lige avond gegeven waarop de kin deren van de speeltuin zich op hun best hebben getoond in een bont programma van zang, dans, toneel en muziek. De avond werd o.m. bijgewoond door de heer W. Geerlof, gedelegeer de van het gemeentebestuur en door afvaardiging van andere plaatselijke speeltuinverenigingen. Tijdens deze bijeenkomst werden de oud-voorzitters, de heren C. F. J. van Winkel, die de vereniging in haar eerste levensjaren als voorzit ter heeft geleid en C. J. van Hor zen, die hem opvolgde en wegens verhuizing naar een ander deel in de gemeente het voorzitterschap heeft overgedragen, tot ere-leden benoemd. Zij openen hiermede de rij van ere-leden der vereniging. De huidige voorzitter, de heer B. G. C. Wynand sprak tevoren tot deze he ren een hartelijk dankwoord voor hun aandeel in het eerste moeilijke werk van de opbouw van de ver eniging. Mede namens de heer Van Horzen beantwoordde de heer Van Winkel. In zijn openingswoord uitte de heer Wijnand zijn vreugde over de tot dusver ongekend grote belang stelling voor de contactavond, waarin spr. met genoegen een groeiende in- te-esse zag voor hot speeltuinwerk ^Tr^g^nó^ «n7Sëlük r^. en voor wat de kinderen er leren en presteren. Spr. hoopte echter dat die belangstelling zich ook zal uit strekken tot de wat meer huishou delijke vergaderingen en zich vooral ook zal openbaren in een daadwer kelijk deelnemen. Er wacht nog veel werk te doen, in het bijzonder voor en op de speeltuin. Voor de pauze bestond het pro gramma hoofdzakelijk uit optreden pen in Noord-Korea als V.N.-troepen in Zuid-Korea. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, Lincoln White, heeft in ant woord op vragen gezegd, dat de Ver enigde Staten niet het plan hebben hun huidige troepensterkte in Zuid- Korea verder in te krimpen. En nu de Amerikanen! Volgens radio-Pjong Jang heeft de communistisch Chinese minister van buitenlandse zaken, Tjoe En Lai, in een toespraak tot \et Noord-Koreaan se parlement verklaard, dat, nu de Chinese troepen uit Noord-Korea vertrekken, de Amerikaanse strijd krachten in het zuiden eveneens naar hun land zouden moeten terugkeren. „Het wordt thans tijd, dat de Ver enigde Staten en Zuid-Korea redelijk gaan handelen", aldus Tsjoe En Lai. De Tunesische autoriteiten heb ben donderdag bekendgemaakt, dat Franse troepen in Remada, een dorp in het zuiden van Tunesië, in het gemeentehuis een raadslid en twee leden van de nationale garde gevan gen genomen hebben. De drie Tunesiërs worden in het kamp van de Franse militairen vastgehouden Verdere bijzonderhe den ontbreken nog. De telefoonver bindingen met Remada zijn na de Franse overval verbroken. De Tu nesische regering neemt het inci dent hoog op, aldus de bekendma king. Remada ligt op 800 km van Tunis. Bij het zoeken naar de vermisten van het Italiaanse vrachtschip „Bo nitas", dat woensdagochtend voor Norfolk is vergaan, zijn in totaal vijf personen gered. Er zijn 20 Lijken ge borgen. Twee personen worden nog vermist. Zoals men zich herinnert zijn de opvarenden van de „Bonitas" in het zicht van de redding verongelukt, doordat hun reddingboot omsloeg bij de poging om de inzittenden te la ten overstappen op het schip, dat te hulp gesneld was. van de hele kleintjes; na de pauze kwamen de groteren aan de beurt. De kleintjes hebben dapper in koor een aantal leuke liedjes gezongen o.l.v. mevr. N. Sampiemong-v. Vliet. Aardig was het fluitnummertje en het zangspel van de dwergjes. Het uitgebreid kinderkoortje bezit zelfs al een aantal „flinke solisten" welke zich kranig hebben doen horen. De jongste was de vierjarige Anneke Elshout die leuk vrijmoedig „hele maal alleen", „Liesje, Liesje" zong. De zangnummers werden aan de piano begeleid door mevr. Van de Vate. Nelly Burgers speelde enkele melodieën op de accordeon en bege leidde ook de boerendans, een num mer dat het altijd heel aardig doet. Leuk was ook het toneelstukje „40", dat natuurlijk ging over de voetbal. De vijf medewerkenden, Cor Kastelein, Martien v. Wageningen, Klaas Bleijenberg, Adrie Elshout en Cor v. Leeuwen hebben het vlot en goed vertolkt. Opmerkelijk goed speelde de eerste zijn rol als schoen makersknecht, die in zijn „particu liere leven" keeper was van 'n voet balelftal, dat bij loting aangewezen, van „Alphia" was. Het ijs- en sneeuw-zangspel van de kleuters werd zo natuurgetrouw ten tonele gebracht, dat de toeschou wers, ondanks de vrij hoge warmte in de zaal, .een koude rilling kregen, vooral vanwege de ijzig-koud uit ziende sneeuwpop en de over en weer vliegende „sneeuwballen". Ook de zang van de oudere meis jes en jongens was heel goed en werd het toneelstukje „De dolle proef" goed vertolkt. Goed geslaagd was de ritmische dans, die o.l.v. mej. M. de Gans werden ingestudeerd en uitgevoeid. De algehele programma leiding berustte in goede handen bij de heer N. A. Windhorst. Jantje Zaal was we. heel erg blij dat hy voor een kwartje een lot nad gekocht om „Kinde vreugd" te steunen. Hij won op nr. 316 een nieuw jongensfietsje waarop hij wel heel erg trots is nu! AARLANDERVEEN L.T.B. Met 'n aantal opgekomen leden, dat wel wat aan de povete kant was heeft gisteravond in het „parochiehuis" de L.T.B. zijn jaar- vergadering gehouden, waarbij uit de verschillende overzichten over het afgelopen jaar bleek, dat de enigszins gewijzigde omstandigheden in aan- taat is bereikt door de verenigint Maar ondanks dat moet men, zoals voorzitter C. v. Veen na zijn wel komstwoord uitgesproken te hebben, het uitdrukte, niet met datgene wat men bereikt heeft zich tevreden stel len, maar daarentegen moet juist nu voet bij stuk gehouden worden wat betreft de eisen die gesteld zijn en waar mén recht op heeft. Enige on derwerpen bracht hij in verband hiermee ter sprake, waarbij hij wees op de verschillende moeilijkheden, waarmee de hedendaagse boer op velerlei gebied te kampen heeft. Nadat de secretaris, de heer G. v. Veen, aan het woord gelaten was om het jaarverslag voor te lezen, dankte de voorzitter deze voor het vele werk, dat hij zoals altijd op zo'n uitstekende wijze voor de vereniging had ver licht. Een dergelijk woord van dank gold ook penningmeester C. Kempen, die vervolgens zijn financieel over. zicht over het afgelopen jaar had laten horen. Enige ingekomen stukken werden hierna in behandeling genomen, waarin o.a. de aandacht der leden werd gevraagd voor een reis naar Lourdes en voor een plan om, indien er voldoende belangstellenden voor zijn, een vliegtuig naar Amerika te Charteren en daardoor hen in staat te stellen, die daar geëmigreerde familieleden hebben, om deze een bezoek te brengen. Bij de bestuursverkiezing, werden de aftredenden, H N. Pennings en G. J. v. Veen. met algemene stem men in hun functie herkozen. Tijdens de rondvraag werden enige interne kwesties naar voren gebracht. Ook de aalmoezenier J. Kragtwijk, die later op de avond de bijeenkomst met zijn bezoek was komen vereren, maakte ervan gebruik om de leden het een en ander mede te delen. Tenslotte sloot de voorzitter de voorzitter de vergadering met een dankwoord aan alle aanwezigen. BOSKOOP Dinsdagmorgen ongeveer half 12 viel het één van de werklieden, die aan de nieuwbouw aan de Wilhel- minalaan werken op dat het drie- wielig fietsje van de 10-jarige inva lide Hans van Helden, wonende aan de Emmakade, dicht by de water kant stond. Het vermoeden, dat de knaap, die regelmatig by de werk lieden komt kijken, op een of andeie wijze in het water was gevallen, werd helaas bewaarheid. In de onmiddel lijke nabijheid van het fietsje werd het kind opgehaald, waarna dr Blom, die intussen was gearriveerd, moest constateren, dat de levensgeesten waren geweken. BOSKOOP NAM (NODE) AFSCHEID VAN Dr HAMBURGER. Hoe groot de aanhankelijkheid tus sen een zeer groot percentage van de Boskoopse ingezetenen en dr J. Ham burger, die in verband met zijn hoge leeftijd zijn praktijk in handen van dr. P. J. Bom heeft gegeven, werd dinsdagmiddag in de grote, met bloe men versierde zaal van hotel „Neuf" wel overduidelijk aangetoond. Dr. Hamburger, die v.a. 23 september 1912 tot 20 januari 1958 in Boskoop werk zaam is geweest en zich intussen in Amsterdam heeft gevestigd, was op verzoek van een commissie, samen gesteld uit nu voor hem voormalige patiënten, met zijn echtgenote en kin deren naar Boskoop gekomen om al wilde hij dit zo onopvallend mogelijk doen, afscheid te nemen van hen, die hij in bijna alle gevallen van zeer na bij kende. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.a. wethouder dr mr J. F. Taat, de gemeente secretaris, de heer W. Trapman, dr Bom, dr Jonge- neel, dr de Wilde (dr Flim was door praktijkwerkzaamheden verhinderd) en dr A. J. Zwartendijk, voormalig arts te Boskoop. Namens de patiënten-commissie sprak de heer K. Kooy woorden van welkom en merkte daarna op, dat het afscheid van dr Hamburger niet ge paard ging met fanfareklanken, doch de indruk van velen, die aan de stille trom dachten werd gelogenstraft. Vervolgens verkreeg dr mr Taat het woord, die aanving met te zeggen, dat de relatie tussen het gemeente bestuur en dr Hamburger steeds zeer nauw is geweest. Uw werk heeft zich niet beperkt tot de grote kring van uw patiënten, ook buiten deze kring hebt u zeer veel verdienstelijk werk verricht. Voor dit alles is het gemeen tebestuur u bijzonder erkentelijk Hierna spraken de artsen Zwarten dijk, Jongeneel en Bom, die dr Ham burger schetsten als een lichtend voorbeeld, een man die naast arts ook vader voor zijn patiënten kon zijn. De laatste spreker was weer de heer Kooij, die o.m. zeide, dat dr Hamburger in de ruim 45 jaren door hem in Boskoop doorgebracht, dui zenden „werkgevers" heeft gehad. In de middagspreek-uren, zijn meer dan 150.000 namen van patiënten geno teerd. Dr. Hamburger heeft in deze periode meer dan 2000 nieuwe we reldburgers 't „licht" zien aanschou wen. Hij heeft, veilig geschat 400.000 k.m. middels auto, bromfiets, rijwiel of te voet moeten afleggen om een eveneens veilig geschat aantal van 500.000 mensen te bezoeken. Er zijn in deze jaren on verbreek bare banden gesmeed en deze hebben er toe bijgedragen, dat de patiënten borg waren voor een blijvende her innering, zijnde een grootbeeld tele visietoestel, hetwelk namens de oud patiënten door mevr. N. Jacobs- Schaafsma en de heer C. J. v. Vliet werd overhandigd, waarbij mevr. Hamburger alsmede de dochter en de schoondochter van het echtpaar, rij kelijk in de bloemen werden gezet. Als altijd volstond dr Hamburger met weinig woorden toen hy zijn dank betuigde en besloot met te zeggen dat hy Boskoop nooit zou kunnen ver geten. Na afloop hiervan kreeg de fa milie Hamburger, honderden handen te drukken en dit was het beste be wijs, hoe groot de aanhankelijkheid yvas. „Dik" Tijsterman gehuldigd. Het feit dat de in Boskoop algemeen bekende taxi-chauffeur, Dik Tijster- man, gedurende 12VS jaar in dienst van de heer A. van Helden werk zaam was, was voor deze aanleiding zijn chauffeur-monteur te huldigen. Woensdagmorgen werd de jubilaris en zijn echtgenote nu eens zelf ge reden van zijn woning naar die van zijn werkgever. Deze heette zijn trouwe chauffeur, de voorzitter van de Federatie Personenvervoer, bur gemeester Verkerk alsmede de secre taris, de heer A. de Jong, mr. Taat en het voltallige personeel, van har te welkom. Dik bleek de juiste man op de juiste plaats. Spr. bood de jubilaris een geschenk onder couvert aan. Vervolgens sprak de heer A. de Jong, die zeide dat een goede ver standhouding in het vervoerbedrijf heel wat wil zeggen. „Het bestuur van de F.N.O.P. heeft in verband met uw grote plichtsbetrachting gemeend dat dit jubileum niet onopgemerkt mocht voorbijgaan en het is met het grootste genoegen, dat ik u namens de F.N.O.P. het insigne voor 12'/i- jarige trouwe dienst opspeldt". Hier na sprak burgemeester Verkerk, als voorzitter van de F.N.O.P., die de heer Tij sterman als een bijzonder voorzichtig chauffeur kenmerkte, wat op zichzelf in de tegenwoordige hek senketel op de weg, alreeds een groot compliment waard is. Tenslotte sprak mr. Taat, als klant en vriend. Hij liet zyn woorden vergezeld gaan van ,een geschenk onder couvert. De jubilaris dankte met enkele woorden voor de hem en zijn echt genote gebrachte hulde. Wat lezers schrijven Zevenhoven, 19 febr. '58 BINNENKORT TWEE SOORTEN MELK? Weldra hettwee-pry zenstelsel voor de consumptie-melk! Sinds jaar en dag wordt door diverse instanties bij de minister aangedrongen op één garantieprijs voor alle melk. Wat heeft dat al een strijd ontwikkeld. Wat kunnen wij verwachten van 'n twee-prijzenstelsel voor de consump- tiemelk? Strijd, strijd, en nog eens strijd! Moeten wij hier weer denken, aan een gezegde van ouds: Verdeel en heers? Leven wij in een gelei de economie of niet? De overheid is verplicht om de maatschappelijke samenleving te regelen en wel zo. dat alles leidt tot vrede en rust. Maar is dit geschikt voor 'n juist begrip? Laten wij hopen dat de „volksverte genwoordiging" de „koppen bij elkaar steekt en pleit voor" één vetgehalte en één prijs voor 't allernoodzake lijkste volksvoedsel: melk. P. v. d. H. OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de r.k. school voor Maatschappelijk Werk te Am sterdam slaagde voor de aantekening Wijkverpleging mej. Q. de Groot te Oegstgeest. VOORSCHOTEN KONINGIN W1LHELMINA VERENIGING BESPRAK DE FEESTPLANNEN In Het Wapen van Voorschoten kwam de Kon. Wilh. Vereniging bij een voor de jaarlijkse ledenvergade ring, waarop het bestuur zijn feest- plannen bekend maakt en waar ook de leden de gelegenheid hebben sug gesties en ideeën aangaande de ko mende Koninginnedag naar voren te brengen. Voorzitter de heer B. Hoog- werfï Kroon had het genoegen oe erevoorzitter, burgemeester C. J. v. d. Hoeven welkom te kunnen heten en ongeveer 25 xeden. De heer G. Nasveld, secretaris gaf de notulen van de vorige vergadering en bracht in zijn jaarverslag de viering van Ko ninginnedag 1957 in herinnering. De heer J. G. van Gent, penningmeester gaf tekst en uitleg van de financiën. De vereniging heeft momenteel een batig saldo van 1185,60. Het aantal leden bedraagt 903. Tot leden van de kascommissie werden herkozen de heren Verhoogt en Lekkerkerker en gekozen werd in de plaats van de heer Bolle, die aftredend was de heer D. Anker. In het bestuur kwam geen wijgiging; aftredend waren de heren J. de Bres, J. van Gent en P. Kraayeveld. Tegencandidaten waren niet gesteld en de aftredenden wer den herkozen. Na de pauze werd het programma voor het a.s. Koningin- nefeest in grote lijnen bekend maakt. De taptoe, die vorig jaar een succes was, zal op de vooravond op nieuw in het programma worden op genomen. Tevens zal er op de voor avond een soort Bonte Avond zijn in het Cultureel Centrum, die ver zorgd zal worden door amateurs uit de bestaande plaatselijke verenigin gen, die hiertoe haar medewerking hebben aangeboden. Voorts komen weer de bekende puzzleritten voor auto's, bromfietsen en wielrijders. Een gecostumeerde kinderoptocht met na afloop kindertractaties er voorstellingen in het Cultureel Cen trum en het M.O.C. Geprobeerd zal worden het bekende Kindercircus uit Haarlem naar Voorschoten te krij gen. Voorts komen er weer kinder spelen en Volksspelen. Een voetbal wedstrijd SVLVRouwkoop en even als vorig jaar een singelloop. Aan de winkeliersvereniging te Voorschoten zal worden verzocht tijdens konin ginnedag een soort etalagewedstrijd cf iets derg. te organiseren. Als nieuwe attractie werd bespro-j ken een grote rolschaatsenshow, die gegeven zal worden op Koninginne dag. Een gezelschap van ongeveer 70 personen zal dan op een grote baan van 20x40 meter een unieke show ten beste geven. De kosten aan deze show zijn aan de hoge kant en daar om werd gedacht aan een heffing van entreegelden ook voor de leden voor deze mooie gelegenheid. De be groting opgesteld voor het komende verenigingsjaar sluit niet geheel en daarom zal ook nog een ledenwerf actie worden ingezet. Koninginnedag wordt op Voorschoten steeds flink gevierd en alle ingezetenen stellen de viering op hoge prijs. De kinderen worden op deze dag steeds behoorlijk on'haald. f 1500.— spandeert de ver eniging aan de kinderfestiviteiten en daarom moet het toch mogelijk zijn, dat er van de ruim 12.000 ingezete nen van Voorschoten zich meer als lid van de Kon. Wilh. Ver. melden. Met een gratis verloting van enkele prijzen onder de aanwezige leden werd de vergadering gesloten. Spreekuur burgemeester. A.s. vrijdag zal de burgemeester van Voorschoten verhinderd zijn spreek uur te houden voor het publiek. De gelegenheid wordt echter mi gege ven op maandag 24 febr. a.s. van 2 tot 3.30 uur. Nieuwe Brandalarminstallatie. De bedieningsinstallatie van het hui dige in gebruik zijnde alarmerings systeem van de brandweer bevindt zich in het politiebureau en het zal binnenkort overgeplaatst moeten worden naar het nieuwe politiebu reau aan de Leidseweg. Het sys teem, dat nu in gebruik is dateert van 1940. Doch niet alle brandweer mannen kunnen nu met de brand schel gewaarschuwd worden. Slechts zij, die hun stroom via een en het zelfde transformatorstation ontvan gen. Om alle brandweerlieden te kun nen alarmeren met het huidige sys teem moeten diverse technische voor zieningen worden getroffen, die een zeer grote uitgave vorderen. Ook is gedacht aan een nieuw systeem het z.g. toonfrequentsysteem. Ook dit sys teem heeft zijn bezwaren. Bij aan vaarding van dit systeem kan de gemeente zelf geen alarm geven. Een voordelige oplossing kan echter ge vonden worden bij overschakeling op een branda'arinsignaalinstallalie van de P.T.T. De ervaringen in an dere gemeenten opgedaan met dit systeem zyn gunstig De leden van het brandweerkorps kunnen in groe pen van 10 worden aangesloten en er bestaat dus de mogelijkheid deze groepen ook afzonderlijk te alarme ren. Hiervoor zijn benodigd: 24 brand- bellen kosten f3.879,Daarnaast een maandelijkse vergoeding voor huur en onderhoud aan de PTT van ƒ48.20. Graaf en breekwerk vergen nog een extra bedrag van ƒ500,. B. en w. stellen voor dit nieuwe sys teem te aanvaarden. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 20 February 1858. Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. De behandeling van het wets-ontwerp tot herziening der wet op het personeel is voortgezet, en wel door over te gaan tot de artikelen. Op art. 1 hadden de heeren Van Deinse en Reinders ieder eene wijziging voorgedragen. De eerste strekte om onder de grondslagen op te nemen dien der haardsteden; de tweede om daaruit weg te laten de grond slagen voor de dienstboden en de rijtuigen, en van den vijfden grondslag de belasting op de ezels te doen vervallen. Eert dagelijkse puzzle: GEBAKKEN KAASPLAKKEN Per persoon: 75 gram belegen kaas. De belegen kaas in plakken van een 'A cm dikte snijden. Deze door een vrij dik papje van bloem en water halen, daarna door paneermeel wentelen en in de koekepan vlug aan weerszijden bruin bakken. Op een verwarmde schotel schikken en zo warm mogelijk opdienen. Doe nóg meer met kaas Binnenbrand te Amsterdam TWEE GEWONDEN Een flinke binnenbrand heeft van ochtend omstreeks half twaalf op de eerste étage van een woning in de Jacob van Lennepstraat te Amster dam ernstige schade aangericht. Twee personen, de 29-jarige mevrouw J. Blankenzee en haar drie-jarig doch tertje Marga liepen brandwonden op. De brand ontstond toen een petro leumkacheltje in de keuken omviel doordat de poot van een kinderstoel er achter bleef steken. Mevrouw Blankenzee bracht onmiddellijk haar jongste dochtertje, Ingrid, die in de kinderstoel zat, in veiligheid en ging toen haar oudste dochtertje halen. Het meisje is met brandwonden naar het Wilhelmina gasthuis overge bracht. De keuken aan de achterzijde van het huis brandde uit. De aangrenzen de kamers en het trappenhuis liepen lichte schade op door de hitte. De brandweer, die twee stralen gebruik te, had het vuur in kort tijd bedwon gen. VERORDENING ARBEIDS- EN RUSTTIJDEN LANDBOUW AANVAARD. Ondanks uitvoerige debatten bij de voorlopige vaststelling van de ver ordening regeling arbeids- en rust tijden in de landbouw, is thans bij vaststelling dezer verordening in het landbouwschap opnieuw uitvoerig gesproken, waarbij de vertegenwoor digers van de Algemene Nederland se Agrarische Bedrijfsbond (ANAB) zich wederom hevig geweerd hebben. Zij brachten opnieuw negen amen dementen op tafel, die echter alle bij zitten en opstaan verworpen wer den. De voorzitter, de heer H. D. Louwes, liet voor- en tegenstanders per amendement beurtelings opstaan, teneinde vermoeidheid van de ver gaderden zoveel mogelijk te voorko men. OPLICHTER GEARRESTEERD De politie te Den Haag heeft we gens oplichting en valsheid in ge schrifte tot een bedrag van 11.500, aangehouden een 34-jarige timmer man-uitvoerder aldaar. De timmer man was in betrekking bij een bouw maatschappij. Hij knoeide in Je administratie en gaf op dat er meer arbeiders in dienst waren dan in werkelijkheid het geval was. De in houd van de loonzakjes der gefin geerde arbeiders stak hij dan in eigen zak. Bovendien heeft hij zich de koffiekas, waarin zich 300— be vond, toegeëigend. De gearresteerde, die op te grote voet leefde, heeft deze praktijken ongeveer een jaar toege past. U nadert een oversteekplaats voor voetgangers.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2