De tunnelproblemen rond Amsterdam in Tweede Kamer ,De stemmeni*ov De laatste lootjes van „Wintermanoeovres" Kooiker schoot een steenarend Eerste Kamer toornt over het saiarisbeleid voor ambtenaren beroemde geneesmiddelen in 1 tablet r doen wonderen l Chefarine „4" Hotels zullen toerisme stimuleren Automobilist op hoog niveau M.T.S.-leerling als gijzelaar Nieuw licht op de aanslag IJzendijke WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 By de behandeling van de begro ting van verkeer en waterstaat in de Tweede Kamer is ook de tunnel bij de Hembrug weer ter sprake geko men. In het belang van de verbinding tussen Amsterdam en de Zaanstreek pleitte de heer Joh. G. J. Cornelissen voor het verdwijnen van de brug en het aanleggen van een tunnel. Hij vroeg ook prioriteit voor de Coentunnel. Zoals het nu gaat zal die timnel er wel nooit komen. De over eenkomst tussen de medewerkers van minister Algera en de Amsterdamse instanties zal nog lang op zich laten wachten. De heer Postumus (PvdA) wilde de plannen voor de LJ-tunnel op korte termijn gereed zien. Dan kan alles klaar zijn, als de financiën weer wat ruimer worden. Hij vroeg wat de mi nister bedoelde toen hij zei, dat het technisch overleg met de hoofdstad nog niet klaar is. Heeft hij het tracé van de publieke werken te Amster dam wel of niet aanvaard? Vrije Rijnvaart. In de verdere debatten kwam ook de vrije Rijnvaart ter sprake. De heer Verkerk (AR) en ir Pos thumus (PvdA) hoopten dat de rege ring in de onderhandelingen met Duitsland onverzwakt het standpunt zal handhaven, dat Nederland geen afstand kan doen van het recht van beroep op het internationale gerechts hof met betrekking tot de vrije Rijn vaart op grond van de acte van Mann heim. De heer Verkerk pleitte, sprekend over de verkeersproblemen in de binnensteden, voor het invoeren van parkeertijden van een half uur, één uur en twee uur. Dit is beter, dan het afsluiten van een binnenstad. OPENBAARMAKING ADVIEZEN. Het Tweede Kamerlid de heer Romme heeft aan de minister-pre sident gevraagd: Heeft de minister president reeds uitvoering gegeven aan zijn toezegging van 16 oktober 1957 aan het kabinet voor te leggen de vraag, of men de vaste colleges van advies en bijstand naar hun oordeel over al dan niet openbaarmaking hunner adviezen zal vragen, en ver volgens hoe het oordeel van de rege ring ter zake is/zo ja is de minister dan in staat en bereid het resultaat van het kabinetsberaad mede te de len? Reeds nu kan worden geconstateerd dat de grote loterij van Nationaal Ka tholiek Thuisfrontj „Wintermanoeu vres", uitnemend is geslaagd. Dank zij hei grote enthousiasme van de tal loze medewerkers, de steun van pers, radio en autoriteiten en vooral de of fervaardigheid van Katholiek Neder land zijn reeds méér dan 1 miljoen kwartjesloten verkocht! De trekking is echter pas op 12 maart. Nóg kunnen steeds loten wor den gekocht. Nog steeds kunt U Uw kans op een der prachtige prijzen, tot een gezamenlijke waarde van 30.000 verhogen door nog méér lootjes te ko pen. En al kan reeds gesproken wor den van een groot succes wat zou het schitterend zijn, als de verkoop zó grandioos werd dat men van „uit verkocht" zou kunnen spreken! Laat onze R.K. militairen mérken dat Ka tholiek Nederland juist in hun dienst tijd geheel achter hen staat en méé- helpt, hun geestelijk welzijn te ver zorgen! Koop nbg loten er bij, laat deze actie werkelyk een fenomenaal succes worden, waarop Katholiek Ne derland trots kan zijn! Daartoe hebt u nog de kans! De laatste loodjes en de laatste lootjes! wegen héél zwaar. Zorg vandaag nog dat u er wat te pakken krijgt! Te Batenburg in Gelderland is een steenarend geschoten. Het neerge schoten exemplaat van deze zelden in Nederland waargenomen gast de steenarend hoort thuis in het hoogge bergte had een vlucht van meer dan twee meter. Men had reeds verschillende malen de laatste weken een zeer grote vo gel waargenomen in de polder. De vogel was echter zeer schuw en het lukte niet hem te benaderen. Soms zag men op grote afstand de vogel in het weiland in het gras zitten, dan leek het dier veel op een bruine hond. Bij het minste gerucht echter nam de vogel de wieken, en met een ge weldige vleugelslag verdween het dier snel. Men giste wat het voor een dier zou zyn totdat bleek, dat er veel eenden uit de eendenkooien en kippen ver dwenen. Toen de kooiker, de heer Jonkers te Batenburg met zijn geweer bij zich de kooi naderde zag hij plotseling op zeer korte afstand de geweldige vo gel voor zich hij legde aan en De onderhandelingen over het sala- gemeentebestuur al geweigerd heeft risbeleid voor het overheidsperso- de salarissen van de topfunctionis- neel zijn nog steeds niet tot een goed sen te verhogen, omdat men de mid- einde gebracht en daarover heerste delbare en lagere ambtenaren niet gisteren in de Eerste Kamer grote voor het hoofd wil stoten, ontstemming. De heer Weyters (KV Antwoord van de minister vandaag. P) heeft een motie ingediend, waar men nu op wacht, maar nog steeds heeft de regering niets gedaan; de toestand is nog precies als een jaar geleden toen het overleg over sala ris-verhoging voor lagere en mid delbare ambtenaren begon. PROF. MR. DE GROOTH NIET MEER IN DE EERSTE KAMER. De argumenten tegen Dr. O. versterkt „Bekentenis" afgedwongen? Bij pijn, griep ot „landerig gevoel zorgt i In het onderzoek naar de achter grond van het vergiftigingsgeval in de Leeuwarder Strafgevangenis helt men thans steeds meer over naar de mening, dat dr. O. zijn medegevan gene, Lodder, eerst heeft gedwongen enige brieven voor hem te schrijven, om hem daarna te vermoorden. Men meent hiertoe een aanleiding enkel te hebben in het feit, dat geen van met plezier Uw werk kunt doenl (Advertentie) de gevonden brieven was gedateerd. Lodder was er niet de man naar om zijn brieven niet van een datum te voorzien. Bovendien heeft de overledene geen enkel woord nagelaten voor die hem dierbaar waren. De verhouding van Gisteravond zijn in de mond van de ettlfn Waalhaven te Rotterdam twee tank- e>l vooral het spntóet met zyn van het Gerechtshof een telegram ontvangen te hebben uit IJ zend ij ke, waarin wordt medegedeeld dat daar een pistool gevonden is van hetzelfde kaliber als waarmede de moordaan slag moet zijn gepleegd. Het hof acht het nodig te worden ingelicht om trent de plaats en omstandigheden waaronder het pistool is gevonden en omtrent de herkomst van het wapen. Het hof heropent daarom het on derzoek en verzoekt de procureur- generaal over het resultaat daarvan op de zitting van 11 april a.s. medede ling te,willen doen. Wethouder C. Doens was op de betreffende avond laat naar zijn schu ren gegaan voor een controle. Toen hij de buitenlichten en het licht in de schuur opstak werd hij plotseling beschenen door een fel licht. „Nu ga ik met je afrekenen" riep een stem en onmiddellijk daarop viel een schot. Een kogel trof de wethouder in de buik. De gewonde man liep naar het voorste deel van de schuur vv ddiiidvwi ie nuueiudni iwee iciiih.- ep j I wnuiu cii schepen met elkaar in botsing geko- if™ genoemd greep daar zijn aanvaller beet. Tij- man T-io+ Kmtrrvf hion v.o> "nto^ot-1o«^co I worden. Hij schreef haar geregeld. I dens deze worsteling, zo beweert men. Het betrof hier het Nederlandse motorschip Esso Nederland 59, groot 547 brt, geladen met stookolie en het lege Duitse motorschip Essen 834. Laatstgenoemd schip, dat van Duits land kwam, wilde de waalhaven in draaien, maar botste op de Esso Ne derland, die van Pernis kwam. Het Duitse schip liep aan stuurboordzijde gat op van ongeveer 60 cm2. Het Prof. mr. G. de Grooth (WD) heeft oI ___oWÊ bedankt voor het lidmaatschap vandreigde te zinken, maar is door een de Eerste Kamer per 1 maart. Hij pompboot aan pier zeven omhoog ge- De heer Van Wingerden (P. v. d. za* n-*- deel gaan maken van de zet. Van het Nederlandse schip werd A.) was ook boos. Hij had zelfs met commissie, die een nieuw burgerlijk I de steven ingedeukt, een tweede motie willen komen, maar wetboek samenstelt. Prof. de Grooth dat is wat gek, als er al een over hoogleraar te Leiden. Hij wordt opgevolgd door de voor zitter van de Kamer van Koophandel van Amsterdam, mr. D. A. Delprat. hetzelfde onderwerp gedeponeerd is. Hij zei, dat de ambtenarenorganisa- ties een telegram hebben gestuurd, dat nog duidelijker taal spreekt. Het particuliere bedrijf zou allang ge staakt hebben. De ambtenaren-or ganisaties hebben voldoende tact ge toond om hun leden in discipline te houden, zei de heer Matser (KVP). Zij bezitten ongetwijfeld verantwoor delijkheidsgevoel. Daarom is het des te meer noodzakelijk hun stem te beluisteren en de onderhandelingen spoedig tot een goed einde te voe ren. Er werd in de Kamer nog op ge wezen, dat in acht gemeenten het Plannen vorderen Het is reeds oud nieuws, dat het Een (on)fortuinlijke automobilist heeft gisteren vanaf de omhoog ge draaide Barendrechtse brug een on vergetelijk uitzicht gehad over de Oude Maas. Hij voer namelijk met auto en al een eindweegs ten hemel. Het wegdek van de brugoprit was HUISDIEREN VAN REPATRIëRENDE NEDERLANDERS Tussen het „Dierenrampenfonds", de „Sophiavereniging" en het „Natio naal Dierenpark voor zwerfdieren de Hazenberg" te Amerongen is een nauwe samenwerking tot stand geko men, met het doel onbemiddelde Ne derlanders die uit Indonesië repatrië ren, te helpen met de vervoerskosten voor hun huisdieren. Deze drie organisaties zijn begon nen met het storten van gelden uit eigen middelen, om de Nederlanders die onmogelijk de vervoerskosten kunnen betalen en voor de keuze staan hun dieren achter te laten of te doen af maken, te helpen. Terwijl de zeer glad en er vond een botsing Sophiavereniging ook nog heeft aan- het waarbij enkele auto's waren i geboden voor betrokken. Een ervan kwam door de botsing gedeeltelijk op het hefgedeel- te van de brug terecht. De andere chauffeurs zagen kans hun wagen weer in beweging te krijgen maar juist die éne was niet meer te ver wikken of te verwegen. Even later ging de sirene loeien, de bruj vervoer van de ten teken dat ug moest worden touristenbezoek aan Nederland groot ontruimd. De afsluitbomen sloegen gevaar loopt, een beperkter omvang dicht en de brug ging tot halverwege aan te nemen omdat er in ons land een gebrek is aan goede hotels. Voor al Amerikaanse reisorganisaties ra den hun cliënten dikwijls een bezoek aan Nederland af. Amsterdam heeft hiervan wel in het bijzonder te lijden. Men is evenwel nu zover gekomen, dat in Amsterdam en Rotterdam be- omhoog. De brugwachter was wel genoodzaakt om zo kortaf op te tre den omdat hij aan aanvaring moest ontkomen met een snelvarend schip, dat tussen de bedrijven al (te) dicht genaderd was. Het schip kon precies door de deels vrijgekomen doorvaart en ijzig langzaam maar vederlicht sprekingen zijn gehouden, waarbij zette de brugwachter de onthutste het zich laat aanzien, dat meft- zal i chauffeur met diens wagentje weer kunnen komen tot het stichten van j aan de grond. Toen slaagde men er twee grote hotels. Een hiervan zal gebouwd worden op het Allebéplein in Amsterdam-Zuid en de ander aan het Weena in Rotterdam. Onder lei ding van de voorzitters van de Kamer van Koophandel in beide steden zul len hotelcommissies zorg moeten dra gen voor het verwezenlijken van de plannen, Reeds is het risicodragende kapitaal van acht miljoen gulden bij een. De totale kosten voor de bouw zullen 24 miljoen gulden bedragen. Hoewel de KLM aanvankelijk niet van plan was in de kosten bij te dra gen, heeft de president,directeur van deze maatschappij gisteren medege deeld, dat de KLM zich thans zal sdharen aan de zijde van het Neder landse bedrijfsleven, dat zich finan cieel voor de plannen interesseert. De hotels, beide met een capaciteit van minstens 300 bedden, zouden ge ëxploiteerd worden door het Hilton- concern, een groot Amerikaans be- vry spoedig in, het voertuig te ver wijderen. Gisteravond tegen zessen is een auto van het expeditiebedrijf „De Snelle Visser" tussen Maartensdijk en Utrecht met grote snelheid van de weg geraakt en tegen twee huizen gereden, zonder dat er persoonlijke ongelukken zijn gebeurd, hoewel de huizen zwaar beschadigd zijn. Komende uit Hilversum heeft de chauffeur van de wagen op de ko ningin Wilhelminaweg te Groenekan in een ogenblik van onoplettendheid, doordat hij iemand goedendag zwaai de, de macht over het stuur verloren. Hij ontweek op het laatste ogen blik nog de langs de weg staande wa gen van een daar gevestigde kolen- drijf, dat ook elders ter wereld reeds handel, al schaafde hij er langs. Over grote hotels heeft. Tijdelijke uitbreiding naar Ugchelen. Het aartsbisschoppelijk klein-semi- narie te Apeldoorn is door het jaar lijks groeiend aantal leerlingen over belast. Om alle geschikte candidaten te kunnen aannemen heeft het Aarts- schoot de grote roofvogel naar bene-bisdom uitgezien naar een tijdelijke den. Het was een enorm groot dier met stevige klauwen en een vervaar lijke scherpe snavel. Het dier heeft een goudbruine kop en nek. De staart heeft aan de basis voorziening in afwachting hoe de verdere groei zich zal ontwikkelen. Als tijdelijke dépendance heeft het aartsbisschoppelijk seminarie Huize „Cesarea" te Ugchelen, voorheen een aantal grijze dwarsbanden. Het kinder-sanatorium, in huur ter be loopbeen is tot op de tenen bevederd, schikking gekregen. Het zal deze Om tijn teer zeldzaam verschijnen 2omer worden' hier te landen behoort de steenarend tot de beschermde vogels. Wij vragen ons af of de kooiker van Batenburg zich daarvan wel voldoende bewust geweest is, toen hij schoot. 73-JARIGE TOT 12 JAAR VEROORDEELD De rechtbank te Leeuwarden heeft vanmorgen de 73-jarige W. K. van der M. uit Weidum wegens po ging tot moord op de 60-jarige S. Starkenburg veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 12 jaar met af trek van voorarrest. Verdachte had in de periode van 4 juni tot 8 juli 1957 verscheidene keren rattekruid op het twaalfuurtje van de heer Starkenburg gesmeerd. Naar hij zei om te onderzoeken of dit vergif een pijnlijke uitwerking had. De recht bank verwierp echter dit verweer van verdachte en veroordeelde hem wegens poging tot moord. De offi cier eiste destijds 12 jaar gevange nisstraf met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering. Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juli wordt in het kader van het eeuwfeest der Verschijningen te Lourdes een nationaal Maria-congres in Nijmegen gehouden, waaraan de bisschoppen van Nederland en ver tegenwoordigers van het katholiek leven in ons land zullen deelnemen. Afgevaardigden van omdrachten en processies uit Amsterdam, Maas tricht, Den Bosch, Tilburg en andere steden worden uitgenodigd om ter afsluiting van het congres deel te nemen aan de Nationale Maria Om- dracht in Nijmegen. Het historische Mariabeeld van de Nijmeegse St. Petrus Canisiuskerk zal van deze om- dracht het middelpunt vormen. Het is de bedoeling, dat zaterdag 12 juli het openluchtspel „Herwon nen Paradijs" van Jan Naaykens op gevoerd wordt in het Goffertstadion. Achthonderd ainateurspelers verle nen hieraan hun medewerking on der leiding van Anton Sweers. het rijwielpad vloog de auto recht op de daarachter gelegen huizen af, waarvan hij er met een harde klap twee ramde en zwaar beschadigde. Bij één van de huizen is de ravage van een dergelijke omvang, dat de luiken van de voorgevel in de bedstee van de kamer liggen. De bestuurder van de wagen en de bewoners van het huis kwamen er ongedeerd af. huisdieren te zorgen zodra zij in Ne derland aankomen en zich verder be reid heeft verklaard voor het eten der dieren te zullen zorgen, heeft het nationaal dierenpark voor zwerfdie-, - ren ,de Hazenberg" in haar asiel te de ziekenfondspremies had moeten Kort voor zijn dood ontving de vrouw nog een brief, waarin niets op zelf moordplannen duidde. De secure Lod der acht men niet de man, die in een impuls zichzelf het leven zou bene men. Het wordt voor onmogelijk ge houden, dat de brief, waarin L. be weert, onder de valse naam Piet Ber ger de doktersvrouw te hebben bena derd, noch de aankondiging van zijn zelfmoord, enige uren vóór Lodders dood werden geschreven. Het is zelfs heel goed mogelijk dat zij reeds da gen en weken tevoren werden opge steld. Men helt daarom over tot de mening, dat dr. O. tijdens besprekin gen over beider revisiekansen, aan L. heeft voorgesteld in de huid te kruipen van een onbekende grootheid (Berger) die (met de woorden van Lodder) het door dr. O. verzonnen misdrijf jegens O. en de zijnen wilde boeten. De dokter zou dan deze brie ven zorgvuldig hebben bewaard om ze te gelegener tijd uit te spelen. Die tijd kwam na Lodders dood. Kashouder verduisterde 'n ton Gistermiddag heeft zich bij de Rot terdamse politie gemeld de 60-jarige kashouder van de Nutsspaarbank in Ammerstol. Volgens zijn verklaring moet hij in enige jaren tijds onge veer 100.000,hebben zoekge maakt. Hiervan moeten niet alleen kleine spaarders van die bank de dupe zijn, maar ook een Haagse levensver zekeringsmaatschappij, waarvoor hij Amerongen een aantal plaatsen voor de huisdieren uit Indonesië gereser veerd. Het dierenrampenfonds heeft nog meer daadwerkelijke steun toe gezegd. Door deze samenwerking tussen de drie organisaties zal het nu mogelijk zijn, dat uit Indonesië repatriërende Nederlanders die hun trouwe huis vrienden niet in de steek kónden la ten en ook geen geld hebben om de vervoerskosten te voldoen, geholpen worden. Het bestuur van de Hazenberg is met de uitvoering der hulpverlening belast. Dit geschiedt echter iri nauwe samenwerking met de twee andere organisaties. Een leerling van de M.T.S. te Am sterdam, de 18-jarige Pieter Sint is door de directeur van school gestuurd om klem bij te zetten aan zijn eis tot schadevergoeding. Pieter had namelijk tijdens een stoeipartijtje een epidiascoop ter waarde van 300 gulden over de grond gestoten en de directeur wenste schadevergoeding. Dé vader van de leerling is verzekerd tegen wettelijke aansprakelijkheid. De verzekerings maatschappij onderzoekt thans of zij al dan niet tot schadevergoeding zal overgaan. In het laatste geval draait natuurlijk Piete^s vader voor het grapje op. Het schoolreglement be paalt namelijk, dat schade aan de eigendommen van de school die door leerlingen is toegebracht, ook door de leerlingen moet worden vergoed. Pieter is nu de dupe omdat de directeur van de M.T.S. meent, dat er wat haast gemaakt moet worden met de betaling. Anders blijft die kwestie maar slepen, zegt hij. innen. Het geld moet voor het grootste deel zijn opgegaan aan reizen naar het buitenland. De kashouder is op transport gesteld naar Lekkerkerk, waar de rijkspolitie zetelt, die Am merstol onder haar ressort heeft De oplichter was lid van de ge meenteraad van Ammerstol voor de partij, Gemeentebelangen". Reeds een half jaar geleden deden in het. dorp geruchten de ronde over het goede leven dat hij zich kon veroorloven. Over de aard van de gepleegde verduisteringen is nog niets bekend, doch de politie heeft medegedeeld, dat zij dermate omvangrijk zijn, dat het onderzoek wel enige weken in beslag zal nemen. De kashouder is vroeger in Am merstol onderwijzer geweest. Daarna heeft hij er zich als accountant geves tigd. Hij is gehuwd en heeft twee vol wassen kinderen. In zijn zitting van hedenmorgen had het Gerechtshof te 's-Gravenhage uitspraak moeten doen in de zaak tegen de 26-jarige Belg Ainee L. Cop- pejans uit IJzendijke, die ervan wordt beschuldigd op 13 januari van het vorige jaar een wethouder van IJzendijke, de 41-jarige landbouwer C. Doens te hebben willen vermoor den. De procureur-generaal van het Gerechtshof had tijdens de behande ling van deze zaak op 5 februari j.l. bevestiging gevraagd van het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij verdachte was veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Bij de aanvang van de zitting van hedenmorgen verklaarde de president (HO) MmmmPiiiiKRÏHO- uny.vie eimikktbooh mBcmcH Nu sn wam mme mer natst onze miotmn m om mm mammmmmrt- moiïxaw. Ismoebikoe, ik wü zonder tovermiddelen reteren)_ eneihenkudeüimzn müedtimitm- J denken! t Doens, heeft hij Coppejans herkend. Het motk voor de moordaanslag zou liggen in een geschil over de pacht van een stuk grond. De stiefva der Coppejans voerde een procedure tegen de heer Doens over de?e grond. De heer Doens zou eens hebben ver klaard, dat hij de grond niet wilde verpachten aan Aimee C. omdat deze een flink strafblad zou hebben. De Belg zou hierover erg kwaad zijn ge worden. De verdediger van Coppejans ver klaarde hedenmorgen tijdens de zit ting van het gerechtshof, dat de ver. miste pistool in de richting van Bier vliet in de berm van de weg is ge worpen. Hij wees op het belang van een nieuw onderzoek, aangezien het wapen werd gevonden in een heel andere richting dan waar tot nu toe was gezocht. Het vinden van dit pis tool is van groot belang, zo zeide hij, en slechts een nauwkeurig onderzoek kan aangeven of er een andere ver dachte is. Deurgrendel treft landbouwer dodelijk In de buurtschap Dijkerhoek in de gemeente Holten is maandagmiddag een 38 jaar oude landbouwer dodelijk getroffen door een ijzeren grendel van een schuurdeur, die bij een plot selinge windstoot dichtsloeg. De on gelukkige kreeg de grendel tegen de buik. Hij laat een vrouw en vier kin deren achter. Maatnormalisatie helpt dames uit de last Geen verwarring met maten meer In de kringen van de japonnen- fabrikanten leeft de hoop, dat binnen niet al te lange tijd een einde zal zijn gemaakt aan wat men noemt de maat- verwarring op het gebied van de con- fectiekleding. Iedere dame, die confec. tiekleding draagt, weet wat dit begrip betekent: het snoezige japonnetje in een winkel is juist niet voorradig in maat 42; en is een geslaagd model letje elders wel aanwezig, dan moet er nog wat worden ingenomen op de heup, of nog wat worden uitgelegd in de taille met alle kosten van dien. Ook bemerkt zij dikwijls tot haar schrik, dat een haar passende japon in de ene winkel een grotere maat draagt dan in een andere winkel. Er is jaren gedokterd aan het pro bleem van de maatnormalisatie. Thans meent men „de juiste maat" (D.J.M.) te hebben gevonden. De vereniging van japonnenfabrikanten hebben dit D.J.M.-systeem aanvaard en haar bestuur heeft de leden ge adviseerd tot invoering, ervan. Enkele grote fabrikanten zijn hier toe reeds overgaan. Hier en daar zal de dame in de confectiedetailzaken weldra japonnen met de D.J.M.-label ontdekken. Op basis van uitvoerige metingen, die door de detailhandel in 1947 zijn verricht op 4000 vrouwen en aan de hand van later gehouden pasproeven met proefseries van enige duizenden japonnen is 'n maatlabel voor D.J.M.. japonnen vastgesteld en aan de con- fectieindustrie ter beschikking ge- Het resultaat van het onderzoek is het nieuwe systeem met 14 maten voor 90% der Nederlandse vrouwen. Ook voor herenconfectiekleding kan over enige tijd een soortgelijke maatnormalisatie worden verwacht. KIKVORSMANNEN ZOEKEN NAAR VERDRONKEN JONGEN. Na drie dagen zoeken is men er nog niet in geslaagd het stoffelijk overschot te vinden van de17-jarige Olaf Aalfs, die zondagmorgen bij het zwemmen op de Loosdrechtse plas sen verdronken is. De waterpolitie heeft de eerste plas, die de grootste is en op vele plaatsen 2Vj meter diep, grotendeels afgespeurd, maar tot nu toe vruchteloos. Op verzoek der fa milie zijn dinsdag kikvorsmannen van dé marine bij het opsporingswerk ko men assisteren. Het dreggen zal ook in de komende dagen worden voort gezet. gewichtsgrfns van bacon varkens verlaagd Het bestuur van het produktschap voor vee en vlees heeft in zijn van daag te Utrecht gehouden vergade ring besloten, de gewichtsgrens voor de baconvarkens te verlagen van 69 tot 68 kilogram. Het nam deze maatregel in verband met de grotere aanvoer van baconvarkens als gevolg van de mindere belang stelling voor de export van vers varkensvlees Met het verlagen van de gewichts grens voor baconvarkens hoopt het produktschap een kleiner aanbod te bereiken. Dit is noodzakelijk om dat het produktschap zich niet kan permitteren op meer dan 500 ton per week toeslag te verlenen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6