Gerzon te Leiden, hield show voor a*s. moeder en baby kou gevat Scherp „Johannes Passion" door Madrigaalkoor Scheepsramp op de Oceaan PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN WOENSDAG 19 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Op de traditionele verstelbare positiejapon en de wikkelrok zijn in de laatste jaren verschillende variaties gevonden, zodat tegen woordig de aanstaande moeder niet als haar vroegere sexegenote in de periode waarin zij haar kind ver wacht thuis hoeft te blijven zitten, maar gerust in schouwburg en con certzaal of op recepties kan ver schijnen zonder het gevoel te heb ben dat ze wel heel erg bij de fees telijk geklede andere aanwezigen afsteekt De firma Gerzon hield gistermiddag in het Gulden Vlies een show die geheel aan de kle ding van de a.s. moeder en de baby was gewijd. Gezellige, wijdvallende jasjes, ver vaardigd van linnen, jaquard voor het gekledere genre, en katoen wer den door twee mannequins getoond. De rokken waren soms van dezelfde stof als het jasje, zodat het idee van een pakje werd gegeven, maar ook waren ze wel in een afstekende kleur gekozen. Het accent van al deze mo dellen was gelegd aan de bovenkant van het jasje doormiddel van een garnering, een aparte halsuitsnijding, een wit piqué kraagje of door een knoopgarnering op de (meestal ron de) schouderpas. Er waren modellen mèt en zonder mouwen. De laatste waren meestal uitgevoerd in een lich te zomerstof. Een mooi materiaal voor effen zomerpakjes is het Merita. linnen. Sportief waren de wijdval lende ribfluwelen spencers waaronder een blouse gedragen wordt. Is de spencer van fluweel, dan is hij sa men met een bijpassende rok ook geschikt als uitgaanstoiletje. Een be wonderend applaus kreeg een heel lichtblauw pakje met boothals, ge garneerd met witte angora en laven delblauwe nylon strik. De knoop- sluiting op de rug, die in japonnen zo geliefd was in de herfst, troffen we ook op de rugzijde van sommige jasjes aan. De rokken waren voor zien van verstelbare knoop- of haak- jëssluitingen, maar naast dit oude systeem om de nodige wijdte te ver krijgen wordt thans ook het kangoe roemodel verkocht, dat het eind bete kent van de ongelijke roklengte in de laatste maanden voor de komst van de baby. In veel rokken was dit systeem toegepast. Smaakvol waren de wijde peignoirs met rode schou derpas en driekwart ballonmouwen met manchet, vervaardigd van katoen met een rustig en klein bloemmo- tiefje of een stip. Mooi ook waren de prachtige jacquard cocktailmantels, die ook in gewone omstandigheden gedragen kunnen worden, evenals de wijde zomermantels die werden getoond. Tenslotte nog iets over de baby. We zagen een snoezige doopjurk van nylon met kant en een zogenaamde Rumba-panty dit is een charjneus broekje gevoerd met plastic en ge garneerd met vele r(jen nylon ruches. De baby doet ook aan de mode mee. Op voorbeeld van prinses Gracia van Monaco, die een gele baby-uitzet Burgerlijke Stand Geb.: Gerritje Catharina dr. v. E. G. Imming en G. van Loe; Johanna dr. v. J. Spierenburg en A. G. M. Cornelisse; Johanna Maria dr. v. J. A. van der Hulst en W. A. van der Geest; Irmgard Nikoline Luise Anne dr. v. F. H. A. M. Lauxtermann en A. Jonker; Anna Catharina Maria dr v. P. P. J. van Zijp en M. A. Juffer mans; Matthijs zn v, J. Vermeulen en G. van Rijswijk; Frank Jan zn v. T. C. Waterreus en M. J. Robert. Getr.: C. J. L. Nijssen en J. G. de Vreede. Overl.: G. van Beek, 79 jr, man; J. Piket, 83 jr, man; J. van Gerven, 62 jr. man. kocht, zullen ook de Hollandse baby's in het geel gekleed gaan, want geel is op het ogenblik de modekleur voor babykleding. Er zijn overgooiers, pakjes, jurkjes in te krijgen en zelfs klassieke glansgaren luiertruitjes. Een nieuw weefsel voor wollen hemdjes is het krimpvrye Rhovyl, dat goed wasbaar is naar men ons verzekerde, en dat vlug droogt. Inplaats van de ouderwetse gestikte deken, die mees tal alleen met watten is gevuld, be staan nu de Isothermyldekens, die gevuld zijn met de synthetische vezel isothermyl. Om irritatie van de ba-l by huid te voorkomen zijn de zgn. i huid beschermers in de handel ge- J bracht, die samen met de luier ge-1 bruikt moeten worden. Een groot aantal babyartikelen werd op deze! show, die van een toelichting werd I voorzien door mevrouw D. Venema, J getoond. Bovendien was niet alleen I aandacht besteed aan de onderkleding van de baby, maar ook aan die van de a.s. moeder. De nieuwe voedings- b.h. bijvoorbeeld, is niet meer voor zien van een voorsluiting, maar heeft cups die als een klepje naar beneden geslagen kunnen worden. Ook wor den onderjurken met ruimtemoge lijkheden gemaakt. We zagen er een van een ondoorschijnend nylon weef sel met rekbare zijpanden van stretchnylon. GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Korte Paradijssteeg met in gang van heden voor de duur der verbouwingswerkzaamheden aldaar is afgesloten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen en met bespannen wagens, in beide richtingen. (Advertentie) De Kiezer heeft zijn rechten Maakt gebruik van Uw recht. Stemt A. v. Dijk No. I Groslijststemming Gemeenteraad Filmstudiekring KGO straks hebt U griep AKKERTJES' helpen direct POTLOOD en GEEST Veertig jaar Selskip „Fryslan" te Leiden Het „Selskip Fryslan to Leiden" of tewel de Friese Vereniging in de Sleutelstad, heeft gistermiddag en -avond zijn 40-jarig jubileum gevierd. Ter herdenking hiervan heeft het be stuur 's middags van half zes tot half zeven in de Jacobazaal van de Burcht gerecipieerd en velen kwamen de be stuursleden de hand schudden. Deze vereniging immers is wel een van de actiefste provinciale gezelschappen in Leiden. Het was een komen en gaan van belangstellenden, woorden van waardering werden gesproken. Aan wezig waren onder meer de burge meester, wethouder Van Schaik, de heer Gerben Plantinga, voorzitter van de bond van Friese verenigingen bui ten Friesland, de heer H. A. Vriend, namens „Ons Grunnigerlaand", de heren P. Magré en G. de Jong, resp. voorzitter en secretaris van het ge zelschap „Libertatis", de heer W. A. Kosten namens de Zeeuwse vereni ging „Luctor et emergo", de heren M. H. Scholten en P. J. Maters, na mens de Overijssels-Gelderst Vereni ging. De voorzitter van het Gezelschap Friesland heeft tenslotte aan allen een dankwoord gesproken, waarin hij zei, „Wij wortelen in Friesland, doch kunnen in Leiden goed aarden". Na een smakelijke koffiemaaltijd, die alle goede Friese tradities deed herleven, genoot men in de grote zaal van De Burcht van een vrolijk en gevarieerd programma, dat werd gebracht door het Cabaretgezelschap „Wip-Wap" uit Franeker. „Het dromenkoffertje" en „Toge ther" waren de titels van de twee films, die gisteravond vertoond wer den tijdens de vijfde voorstelling in dit seizoen voor de filmstudiekring van K. O. in de filmzaal van de Universiteit. Twee sterk uiteenlo pende films, die echter één ding ge meen hadden n.l. dat zij ongetwij feld de aandacht verdienen. „Het dro menkoffertje" werd gemaakt door Luigi Comenchini, de man, die ook de „Pane amore et"-serie fabriceerde. Comenchini is niet alleen een zeer bekwaam regisseur, hij is ook een bezeten filmminnaar en het behoeft dan ook geen verwondering te ba ren, dat juist hij het was, die met deze rolprent een lans brak voor alle filmmusea en filmotheken ter we reld. Hij heeft zich als het ware vereenzelvigd met de hoofdpersoon uit deze film, een oud mannetje, die fanatiek op de filmkerkhoven zoekt naar belangwekkende films uit het grijze verleden. Zijn opzet is om het publiek te over tuigen van de noodzaak om films uit de eerste tijd van de cinematografie te bewaren, ook voor het nageslacht. De drukke bewegingen en de vaak overdreven melodramatiek mogen vandaag de dag op de lachspieren werken, mogelijk zal ook ons nage slacht grinniken bij het zien van de hedendaagse film, iedere tijd heeft zijn eigen uitdrukkingswijze, ook filmisch en het is zaak, dat voor al tijd vast te leggen, opdat men steeds kan leren van de deugden en fouten uit het verleden. Sterk contrasterend met deze beel den uit de filmische oudheid was het produkt van de jonge Italiaanse ci neast Lorenza Mazetti; „Togeher". Ook in deze film is gewerkt met twee amateurs, die als doofstommen samen door het leven gaan. Louter met de camera en een zeer lichtge voelige film kon de maakster het le ven zekerder treffen dan ooit met een wagen instrumenten mogelijk was geweest. Het is nu een bijzonder treffend beeld geworden van deze van geluid verstoken mensen in het Iondense havenkwartier „The East End" met zijn rauwe werkelijkheid, maar toch ook met zijn liefde en vreugden. Het is gedurfd verfilmd, het zal niet ieder een aanspreken, maar niemand zal kunnen ontkennen, dat de realiteit met grote trefzekerheid op de film is vastgelegd. Deze films werden van commentaar voorzien door de heer A. Huizinga van het Nederlands filmmuseum te Amsterdam. QP ZONDAGAVOND 23 februari zal door het Nederlands Madri gaalkoor onder leiding van Willem Mizée de Johannes Passion worden uitgevoerd. Elk jaar wordt in het tijdsbestek, dat onmiddellijk vooraf gaat aan Pasen, de pure muziek ge zongen van de „Speelman Gods" Jo- hann Sebastiaan Baeh, die zijn ge loof in muzikale symbolen heeft uit gedrukt en de muziek aan zijn be- i lijdenis heeft onderworpen. Zyn mu ziek is dan ook doorstroomd van vrome wijsheid en overtogen van mystieke kleur. Bach gebruikte het Evangelieverhaal van Johannes met alle ingevoerde personen. Dit was No. 539 Horizontaal: 1. knaag dier, 3. bosgod, 5. ieder, 7. groente, 9. het rijk der tien stammen na de afscheidir® van Juda, 11. afkorting van plumbum, 12. oud gewicht (afk.), 13. plaats in Friesland, 16. meisjesnaam, 17. patroon, 19. bid (Lat.), 20 vaartuig. Verticaal: 1. stok, 2. vast rantsoen 3. stad in Italië, 4. wijzer van een kompas, 6. insekt, waterjuffer, 8. melaatsheid, 10. geestrijke drank, 11. Atheens wijsgeer, leerling van Socrates, 14. glasachtig mineraal, 15. meisjesnaam, 18. vernis. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538 Horizontaal: I. Polen, 5. Nias, 6. eend, 8. som, 10. ale. 13. Aar, 15. reservaat, 16. dop, 17. ski, 18. sla, 20. nipa, 22. rein, 24. Verticaal: 1. pa, 2. Oss, 3. Eem, 4. Ne, 5. Naarden, 7. dertien, 9. Oeral, II. Leo, 12. esp, 13. aas, 14. aak, 18. sak, 19. ara, 21. P.S., 23. et. Het 5.636 ton metende Italiaanse vrachtschip „Bonitas" bevindt zich in de Atlantische Oceaan, op ongeveer 120 mijl ten oosten van Kaap Look out, in de Amerikaanse staat Noord- Carolina, in zinkende toestand. Het schip wordt omgeven door golven van een zeven meter hoogte. Volgens de laatste berichten heb ben de schepen, die hulp boden, slechts drie van de 27 bemanningsle den kunnen redden. De reddingboot van de „Bonitas", waarin 25 man zaten, sloeg om toen hij langszij kwam van de „President Adams", het eerste schip dat op de plaats van de ramp arriveerde. De „President Adams", een Amerikaans vrachtschip, streek ién van zijn red dingsboten, maar de hoge zee en het slechte weer maakten het redding- werk gevaarlijk. De „President Adams" meldde, dat de 22 overige bemanningsleden, na het omslaan van de reddingboot van de „Bonitas" in de ijskoude zee zijn weggedreven. Er bestaat maar weinig hoop dat men de 22 man nog kan red den. Bachs eerste grote kerkmuziek voor de Goede Vrijdag; (waartoe de com- •ponist de opdracht kreeg van zijn Kerkbestuur) toch zeker een dag van diepe ingetogenheid. Bij het organiseren van een con cert heeft men met zoveel verschil lende personen en instanties reke ning te houden, dat deze keer de omstandigheden ertoe hebben geleid, dat de Johannes Passion op zondag vertolkt zal worden. Daar men mo menteel te Leiden niet in 't bezit is van een geschikt kerkgebouw, waar in het gewijde werk gegeven kan worden, zal de Passiemuziek in de Gehoorzaal worden uitgevoerd. De sfeer van een Passion is overal dus ook in de concertzaal te be reiken en waar zoals hierboven is gezegd de muziek bedoeld is voor de Goede Vrijdag, zal de le zondag van de Besloten Tijd, voor niemand een bezwaar behoeven te zijn. De be langstelling voor de Johannes Pas sion is steeds groeiende, vooral bij de jonge mensen. Daarom wenden wij ons tot dezen, die mogelijk nog nooit het hoogverheven werk heb ben gehoord. De uitvoering is zo prima bezet, als men maar bij mogelijkheid wen sen kan. Een prima koor, onder hoogstaande leiding van Willem Mi zée, een kamerorkest, saamgesteld uit eerste kunstenaars van het Re sidentie-orkest, een zestal vocaal solisten, begaafd met alle kwalitei ten, die een mooie wedergave garan deren. Dan instrumentaal solisten, zoals Bach heeft voorgeschreven. Koren, choralen, aria's, recitatie ven, zijn de bindende bestanddelen. De recitatiefvorm is voor het Bijbel verhaal gereserveerd; dan de aria's, arioso's en choralen als persoonlijke emoties en reflexen wegens het Bij belverhaal, en de Christus-taferelen met het tragisch gebeuren. Moge deze korte inleiding een aansporing zijn om in de ware sfeer de gewijde mu ziek te komen beluisteren. J. KORTMANN NED. R.K. HUISVESTINGSCOMITé Vacantietransport Oostenrijkse kinderen. Zoals alle pleegouders reeds uit een circulaire van het R.K. Huisvestings comité weten, is er wederom gele genheid, de Oostenrijkse kinderen, die verleden jaar in Leiden en omge ving waren, van juli-sept. a.s. te laten terugkomen. Omdat het gemakkelij ker is, de kinderen uit deze buurt bij elkaar te hebben, vroeg men mij, voor het opnemen der namen te zor gen. Kosten zijn er ni^t aan verbon den. Wilt u, dus zo spoedig mogelijk, even uw adres opgeven, en de naam, leeftijd en adres van het kind in Oostenrijk, dat u graag terug heeft. Gaarne schriftelijk en duidelijk. Het spijt mij. te moeten mededelen, dat de Nederlandse regering géén toe stemming geeft van het doen over komen van Hongaarse kinderen die na november 1956 in Oostenrijk kwamen. Dit om teleurstelling te voorkomen. G. v. WELYv. DEENE, Breestraat 12, Leiden. SLEUTELGAT LEIDSE PROFESSOR IN COMMISSIE BENOEMD. De minister van O., K. en W. heeft ingesteld de „Commissie wetenschap pelijk personeel medische facultei ten", die de opdracht heeft te onder zoeken of het noodzakelijk is bijzon dere financiële en eventueel andere voorwaarden te scheppen, waardoor het wetenschappelijk onderzoek en het behouden en aantrekken van we tenschappelijke werkers in de facul teiten der geneeskunde worden be vorderd. In deze commissit is be noemd: tot lid en voorzitter; prof. dr. A. Querido uit Leiden en tot lid o.m. prof. dr. Th. G. van Rijssel, Leiden. Secretaris van de commissie is: mr. A. Gast, referendaris bij de faculteit der geneeskunde aan de Leidse uni versiteit. De kaartavond van R.K. V.NX. donderdag a.s. in de „Kleine Burcht'" gaat wegens omstandigheden niet door. Agenda Leiden DONDERDAG, 20 FEBRUARI. Abonnementsconcert. Residentie orkest o.l.v. P de Freitas Branco m.m.v. de pianist Alexander Unins- ky. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Raad v. Maatsch. en Cultureel Overleg. Bijeenkomst. „Central", Breestraat, 8 uur nam. Kath. Werkmeesters, Bijeenkomst, Jacobazaal Den Bun ht, 8 uur nam. K.V.O.B. afd. LTB Leiden. Lezing over bescherming v. pachters bij ont eigening. „De Valk", 3 uur nam. ARKA-Iedenvergadering. Onder werp „ARKAKABKABO", Royal Doezastraat, 8 uur nam. R.K. EHBO, Leiden, Vervolgcursus, r.k. lyceum, Mariënpoelstraat. 8 uur nam. VRIJDAG, 21 FEBRUARI. K.V.P. Algemene ienveigadering. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „St. Christoffel", Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. ZATERDAG, 22 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". De Kinderen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. VOORSCHOTEN R.K. Instuif vierde carnaval. „La Place Saint Laurent", de vasten avondbenaming voor het bondsge- bouw te Voorschoten, ontving gister avond gasten uit alle landen. Pari- siennes, Napolitanen, elfjes, Corsi- caanse struikrovers, Jacoba van Beieren, de burgemeester van Parijs en nog vele anderen. Allen hosten, dansten en zongen door elkaar en waren echt een avondje „uit". Dat alles ging onder het wakende oog van aalmoezenier Groenendijk, voor deze avond getooid met een rode vrijgezellenstrik, en onder leiding van de burggraaf van Forescate. Prins Carnaval was zelve aan zijn ziekbed gekluisterd door een griep aanval. De Instuivers, want dat wa- GEVESTIGD: H. Fehse en fam., leraar N.O., Bos- huizerlaan; J. Weber en fam., physicus, Burggravenlaan 50; M. J. Bakkers geb. Stiklfellnan en fam., v. d. Waalsstraat 34; H. F. A. Kluts en fam., ass. ver koopchef, Oppenheimstraat 55; L. J. v. Leeuwen en fam., rijksambt. M. van O., Wiardi Beckmanstraat 20; P. van Nor- de en fam., kistenmaker, Maredijk 159; G. de Vos en fam., sloper, Transvaal- hof 2; J. Lingbeek en fam., militair, Veilingkade 36; P. Kampen en fam., ambtenaar N.S., Morslaan 41; J. M. J. Post en fam., journalist, Boshuizerlaan 29; J. P. van der Maden en fam., huis houdster, Minnebroersgracht 3: B. Ba- velaar en fam., kleermaker, Seringen straat 39a; L. de Jager en fam., maga zijnmeester, Morslaan 50; A. J. Kemp en fam., kantoorbediende, Boshuizerlaan 24; A. C. P. N. Elmensdorp en familie, militair, Wiardi Beckmanstraat 22; L. Truijers en fam., stoffeerder, Hoefstraat 62; C. W. Speekhoudt en fam., typiste, v. d. Brandelerkade 22; J. Hoogstraten en fam., huishoudster, Haarlemmerstr. 101; H. van Rijn en fam., boekhouder, Noordeinde 34; W. J. van den Akker en fam., onderwijzer B.L.O., Zwarte Pad 26; L. Holshuijsen en fam., wijnhande laar, Levendaal 166b; A. H. Kraaij en fam., onderwijzer, Hoogl. Kerkgracht 20; L. Lürsen, verpleegster, Rijnsbur- gerweg 10; J. ten Kampe, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. C. E. Kok, Noordeinde 50; P. P. M. de Kroon, He rengracht 22; J. Spaargaren, militair, Lijsterstraat 4; R. Hakhoff, Roemer Vis- scherstraat 37; A. Korbee geb. v. Delft, Beschuitsteeg 1; G. D. M. de Zwaan, onderwijzer, Schelpenkade 20; H. J. A." Coret, kantoorbediende, Warmonder straat 8; W. H. Winkelman, correspon- ient, Boshuizerlaan 25; C. A. Stam, mi litair, Groenhazengracht 12; J-. W. Wurf- bain, Hogewoerd 156; F. L. Bouwman, Breestraat 177; P. A. Bartels, hulp in de huishouding, Breestraat 87; P. M. W. van Loe, militair, Roemer Visscher- straat 34; G. T. Huisman, militair. Lage Morsweg 7; G. J. van Harteveldt, He rengracht 53; L. de Kier, kinderverzorg ster, Nieuwe Rijn 45a; W. P. Bergers geb. Verbij. Pieter de la Courtstraat 24; A. Declemy, Kaarsenmakersstraat 7; T. C. Jansen, logopediste, Johan de Witt- straat 52; A. M. C. van der Wilk, Boer- haavelaan 2; J. R. Swart, leraar, Fruin- lhan 9; E. M. Emmens, med. analiste, Fagelstraat 30; G. Nievaart, wasknecht, Hogewoerd 154; F. H. G. Tan, arts, Boerhaavelaan 23; M. C. Kohier, De L. de Kanterstraat 32; N. A. Onderwater, verkoper, Herengracht 52; J. de Geele, militair, Noordeinde 2a; C. van Putten, militair, Morsstraat 62; J. B. Kooij, tuinder, Levendaal 37a; J. H. Prinsen, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. H. Tjio geb. Schweizer, Morslaan 21; G. Lardee geb. Van Winkel, a.b. woonschip tegenover A. Schotkade no. 3; A. J. van der Scheer geb. Schreur, kantoor bediende, Steenschuur 11; T. J. Schoo- nenberg geb. Van der Horst, serveer ster, Poelgeeststraat 10; C. J. v. Meij- gaarden geb. Turk, Coornhertstraat 49; G. S. Anema, arts, Paviljoenshof 23; A. H. Dekhuyzen, Leeuwerikstraat 12; T. A. van 'Stempvoort, Cronesteinkade 8a; "H. W. van Schooten geb. Rogge veen, atelier-naaister, Sumatrastr. 62; J. S. Devilee geb. Van Kesteren, P. Kru- gerstraat 19; B. W. L. Weller, hulpvak arbeider, Dr. Lelylaan 45; A. A. Wiers- ma geb. Buriks, Zoeterwoudsesingel 86; P. van der Gust, drogistbediende, Tes- selschadestraat 30a; J. Westhoek, on derhoudsmonteur, Meidoornstraat 48; G. J. Riethorst, auto-monteur, Driftstraat 48a; J. H. Bastiaans, chauffeur, Da Cos- tastraat 41; A. C. van Dorp, kraamver zorgster, Rijn- en Schiekade 38; T. M. Vlugman, huishoudster, Rijn- en Schie kade 54; M. A. Grimbergen, huishoud ster, Haarlemmerstraat 86; T. P. van Buitenen geb. Van Lonkhuizen, Breestr. 15a; H. J. Meijer, hulp in de huishou ding, Rijnsburgerweg 26; S. Brussee, steno-typist, Vliet 41; C. Kersbergen, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. P. Neuteboom geb. De Haas, Zonneveld straat 5; F. J. Werre, Steenstraat 25; A. M. van der Waals, Groenhovenstr. 13. VERTROKKEN: dam, Middelharnisstraat 104a; C. de Rid der en fam., van Pres. Steinstraat 20 naar Voorschoten, Schoolstraat 118; A. H. Ammerlaan geb. Van Lanthen en fam., van Noordeinde 49 naar Zoeter- woude, Hoge Rijndijk 24; J. P. van San ten en fam., van Noordeinde 49 naar Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 24; K. H. Roessingh en fam., van Boshuizerlaan 18 naar Rockanje, Middelweg 56; M. C. Zuijerveld geb. Oudwater en familie, van Plantsoen 57 naar Deii Haag, Ba- zarlaan 73; P. J. de Doelder en fam., van Rijnsburgerweg 139 naar Waalre, A. Poirterslaan 10; E. Warners en fam., van Jan van Houtkade 40 naar Ubach over Worms, Brunssummerweg no. 158; M. Utrecht geb. Keijer en fam., van Grevenstraat 12 naar Zeist, Korte Berg weg 64; M. Christiaanse en fam., van Oostdwarsgracht 15a naar Oegstgeest, Utenwaerdelaan 7; A. J. E. Ravesteijn en fam., van Morslaan 41 naar Utrecht, Min. Talmastraat 71 I; H. A. v. Ingen Schenau en fam., van v. d. Brandeler kade 26 naar Heerlen, Akerstraat Noord 27; J. H. Teeuwen en fam., van Was- straat 27 naar Oegstgeest, Schouten burgstraat 14; J. T. de Groot, van Bees tenmarkt 3 naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika; J. A. Letteboer, van Haagweg 52 naar Hengelo (O.), En- schedesestraat 123; C« Mes, van Noord einde 2a naar Den Helder, Buitenhaven 5; F. R. van Paasschen, van a.b. Mors singel naar Den Haag, Arabislaan 101; A. Vogel, van Zoeterw.singel 97 naar Dordrecht. Singel 478; J. Remmelts, van Franchimontlaan 18 naar Delft, Voorstr. 19; M. A. J. G. de Liagre Böhl, van Groenhovenstraat 18 naar Duitsland J. C. van Berkel, van Lange Mare 65 naar Den Haag, Assendelftstraat 49; E. Hol. geb. Van der Kooij, van v. Sande Bakhuyzenlaan 10 naar Den Haag, woonwagen bij Marktweg 159; S. Kühn, van Rijnsburgerweg 86 naar Haarlem, Voorhelmstraat 33; A. van Weeghel van Rijnsburgerweg 86 naar Haarlem, Voor helmstraat 33; W. Peet, van Koningstr. 21 naar Heemstede. Herenweg 126! J. C. Peet, van Rijnsburgerweg 86 naar Hillegom, 2e Loosterweg 10; S. A. van Dijk geb. De Jong. van Oosterkerkstr. 4 naar Leiderdorp, M. P. Splinterlaan 59; C. J. Meertse, van Rijnsburgerweg 86 naar Middelburg, Middelburgs Wegje 8; J. Miedema geb. Wierd. van Hoge Rijndijk 59 naar Nieuwkoop, Koekoek straat 1; G. T. Reichgelt, van Zoeterw.- weg 124 naar Nijmegen, Hatertseweg 95; C. E. Frederiksz, van W. de Zwij gerlaan 5a naar Hilversum, Noodweg 37; C. J. van Steijn geb. Koning, van Lammeschansweg 120 naar Z.-Afrika; J. M. Casparie geb. Van Alphen, vari Breestraat 25 naar Wassenaar, Hof- campweg 26; A. W. Knijf, van Merel straat 36 naar Rijswijk (Z.-H.), Bras serskade 227a; E. Thompson, van Zoe terwoudsesingel 97 naar Rotterdam 's-Gravendijkwal 44b; F. Korthals Altes van Rapenburg 4 naar Rotterdam, Vij- verweg 46; H. van den Brink, v. Rijns burgerweg 10 naar Oegstgeest, Juffer- mansstraat 18; A. S. Burgerjon geboren Zirkzee. van Levendaal 106 naar Leider dorp, Steenbakkerslaan 32; J. D. Vun- derink, van Roemer Visscherstraat 13 naar Leiderdorp. M. P. Splinterlaan 11; H. J. van Leeuwen, van Anna Paulow- nastraat 7 naar Hilversum, Noodweg 37; M. Kramer, van Balistraat 72 naar Hil versum. Noodweg 37; J. A. Koelemeijer van A. van Burenhof 5 naar Hilversum. Noodweg 37; M. F. J. Wisse geb. Van Lith, van Turfmarkt 7a naar Amster dam, Comeniusstraat 189 III; E. B. Gor- ner. van Rijnsburgerweg 86 naar Am sterdam, v. Eeghenstraat 49 boven; A Walbeek, van Rijnsburgerweg 86 naar Haarlem, Gen. Joubertstraat 25 rood; E. Hufferman, van Rijnsburgerweg 86 naar Bussum, Huizerweg 198; M. J. A. Drent geb. Van Schijndel, van Rijns burgerweg 107 naar Berlicum. Kerk wijk 40; W. W. Mulder, van Morsweg 102a naar Amsterdam, Bonairestr. 73 m A. M. Molkenboer geb. Goddijn, van Lammenschansweg 44 naar Schijndel Hoofdstraat 157; H. H. C. Meiman. van Kaïserstraat 3 naar Heerlen. Keizerstr. 11; C. G. de Groot geb. Bergers, van Brederodestraat 14 naar Oegstgeest. v. Cuycklaan 14; R. van Praag, van v. d Brandelerkade 26 naar Heerlen, Aker straat Noord 27; A. C. M. Speet, van Thorbeckestraat 43 naar Beverwijk. Relweg 51; E. de Viet, van Noordeinde 2a naar Doorn, Mariniersweg 7. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 19 Februarij 1858. Italië. Op den spoorweg tus- schen Rome en Frascati hebben roovers door het vertoonen eener roode vlag, als teeken van ge vaar, den trein doen ophouden en de reizigers op hun gemak uitgeplunderd. Turkije. In een brief uit Kon- stantinopel leest men, dat eene maand van wind, koude en sneeuw de bevolking in een toe stand heeft gebragt als die ener belegerde vesting. Tegelijk heeft men onderscheidene aanvallen van wolven te verduren gehad. In den omtrek der stad heeft men de overblijfselen gevonden van een aantal personen door hen verscheurd. De stoutheid dezer dieren was zoo groot, dat zij bij de artillerie-kaserne, voor een koffijhuis, een paard hebben verslonden. ren al die grappenmakers, treurden niet erg om hem, in het besef, dat het Zijne Majesteits wens was, dat er volop leut zou zijn. De muziek werd verzorgd door het „huisorkest" van de Instuivers, de „Cor Vineourts Dix Starsband". Een bijzonder woord van lof voor de zaalhervormers is zeer zeker verdiend. De zaal werd verdeeld in twee gedeelten. Het ach terste gedeelte was omgetoverd in een rasechte Franse bistro met luifel en het voorste gedeelte herschapen in een Parijse straat, alwaar volop gelegenheid was om te dansen. Al met al een bijzonder geslaagde avond. RECHTZAKEN LEIDS KANTONGERECHT Zonnescherm afgereden Een autobuschauffeur uit Amster dam is op 1 oktober, rijdende met zijn autobus op de Hogewoerd bij het passeren op het trottoir terecht gekomen en reed daarbij tegen het zonnescherm van de winkelier Rooij- akkers, dat geheel vernield werd. Hij stond hiervoor gisteren terecht voor de Leidse kantonrechter. De of icier van justitie eiste 25 en 40 boete of 10 en 20 dagen. De raadsman mr J. van Vliet wees er op dat het rijden met autobussen op de smalle Hogewoerd zeer moei lijk is, en verzocht clementie. De plv kantonrechter mr Ruyter de Wildt veroordeelde verdachte tenslotte tot 15 en 30 boete of 5 en 10 dagen hechtenis. Tegen een lichtmast gereden Een slager uit Leiden was op 5 no vember 's avonds met zijn auto tegen de lichtmast op de Wilhelminabrug gereden die gedeeltelijk vernield werd. De officier van justitie mr v. d. Scham eiste 75 boete of 20 da gen. De uitspraak was conform de eis. 80 Graden speling in de stuurinrichting H. v. Tongeren, koopman uit Lei den, had op 5 nov. te Voorschoten gereden met een auto, met 80 gra- den speling in de stuurinrichting. De officier van justitie eiste 50 boete of 25 dagen. Uitspraak 15 boete of 5 dagen. Laatste Berichten Het Amerikaanse militaire vlieg tuig dat sedert zaterdag met 16 man aan boord wordt vermist, is terugge vonden op de Vesuvius. Het toestel, een tweemotorige Da kota, was op weg van Landstuhl in Westduitsland naar Istanbul. Het werd vermist kort nadat het van Na pels was opgestegen. Het wrak is uit de lucht waargeno men. Men zag geen tekenen van over levenden. Dokters en politie zijn nu op weg naar het wrak. i Marktberichten LEIDEN, 19 febr. Groente. An dijvie 6877, Kroten 618, Kroten, gekookt 1325, Boerenkool 1735, I Rode kool 710, Gele kool 89, Groene kool 11, Postelein 1525, Prei 1632, Rabarber 4457, Stoofsla 1.26, Spruiten A 36—70, id. B. 29— 70, Uien 518, Waspeen 927, Wit- lof 1364 per 100 kg. Knolselderij 6 —26, Sla A 27—29, id. B 22—34 per 1100 stuks. Peterselie 2033, Radijs 5, Selderij 17—20 per 100 bos. WOERDEN 19 febr. Kaas. Aan voer drie partijen, geen notering. s'-HERTOGENBOSCH. 19 febr. Vee. Aangevoerd 4392 stuks vee: 2197 runderen, 265 graskalveren, 739 vet te kalveren, 983 nuchtere kalveren, 225 schapen, 10 geiten, 51 fokzeugen, 433 slachtvarkens, 37 lopers, 1452 biggen. Prijzen: behoudens uitzonde ringen voor dieren van buitenge wone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van 775 tot 1265, guis- te koeien 59C885, kalfvaarzen ƒ7301175, klam vaarzen f 675 910, guiste vaarzen 635830, pin ken 425675, graskalveren f 260 380, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij ƒ50—210, weideschapen 5075, lammeren 5553, slacht- runderen: aanvoer 664 stuks. Extra kwaliteit 3.20--3.40, le kw. ƒ3.05 —3.15, 2e kw. ƒ2.70—2.90, 3e kw. 2.552.70, vette stieren f 2.75 —3.05, worstkoeien ƒ2.40—2.55, alles per kg. gesl. gew., vette kalveren le kw. ƒ2.35—2.70, 2e kw. 2.—2.20, 3e kw. 1.701.90, nuchtere slachtkalve- ren ƒ1.101.25, slachtvarkens 1.55 1.65, slachtzeugen le kw. 1.41— 1.47, slachtzeugen 2e kw. 1.331.38, alles per kg. levend gewicht; vette schapen 75105, vette lammeren 65—98, nuchtere slachtkalveren f 30 47.50 per stuk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2