Leidse Ineke op bezoek bij Romy Schneider ROSE SISSI-DROMEN WERDEN TASTBAAR Zilver voor de heer W. W. Lagerberg „Het was daar vreselijk leuk" Brugwachter Hoogduin (Lammenbrug) verlaat commando-post DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 40 jaar in dienst Gemeente Leiden De burgemeester speldde van morgen de heer W. W. Lagerberg de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op. De heer Lagerberg, voorman- tuinman, is veertig jaar in dienst van de gemeente en hij werd van morgen om negen uur gehuldigd in de koffiekamer van de raads zaal. Aanwezig waren de wethou ders Menken en Jongeleen, de di recteur van gemeentewerken, de heer D. Y. Lem, de chef van de plantsoenendienst de heer A. Gal- jaard, en enige collega's van de jubilaris, die werd vergezeld door zijn echtgenote en zijn twee oudste kinderen. De burgemeester sprak over de banden, die tussen de jubilaris en het gemeentebestuur gevlochten zijn. Toen de heer Lagerberg veertig jaar geleden in gemeentedienst kwam heeft hij niet kunnen denken, dat zijn leven in een lijn zou lopen van leerling tot voorman. Hij heeft zijn carrière zelf opgebouwd, bescheiden, maar geheel in beslag genomen door het werk, dat hij moest doen. Als er iets moois op het gebied van plantenzorg gedaan moest worden was 't bijna altijd de hr Lagerberg, die er de hand in had. De burgemeester noemde „de vleugels" bij het Van der Werf-standbeeld, tentoonstellin-1 gen, plantsoenen in de buiten wij- ken. Maar niet alleen in zijn dage- 1 lijks werk, ook in zijn vrije tijd heeft, hij de maatschappij gediend en daar- om deed het hem genoegen te kun nen meedelen, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd hem te onder scheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer D. Y. Lem gaf een nauw keurige opsomming van alle antece denten van de heer Lagerberg, een opsomming, die bewees, dat de heer Lagerberg riaam heeft gemaakt, sinds hü in 1918 in dienst van de gemeente trad. Hij heeft de meest prettige her inneringen aan de samenwerking met de heer Lagerberg in het bijzonder in de medezeggenschaps- en dienst commissie. De heer Galjaard tenslot- te zei, dat de heer Lagerberg weet wat „dienen" is, niet in de zin van i onderdanig zijn, maar dienen doori middel van het werk, dat je lief is. De heer Lagerberg sprak tenslotte een dankwoord, waarin hij zich zeer erkentelijk toonde voor de huldiging en de onderscheiding. Hij verklaarde, dat het voor hem niet moeilijk was' het werk goed te doen, omdat dit vak hem lief is. Hij was blij, dat ook zijn vrouw en kinderen van deze huldiging getuige konden zijn. Men bleef nog enige tijd gezellig bijeen. Vandaag ontving de heer Lagerberg nog de gehele dag mensen, die geluk wensen kwamen aanbieden. Ir. P. de Gruyter verlaat „Rijnland" Naar Syrië Naar wij vernemen heeft ir. P. de Gruyter, ingenieur van het Hoog heemraadschap van Rijnland en hoofd van dè Technische Dienst, voor de tijd van twee jaar een be noeming aanvaard bij de FAO., de Voedsel- en Landbouworganisatie der Verenigde Naties, met standplaats Damascus. In verband hiermee zal de heer De Gruyter zijn werkking bij Rijnland beëindigen. Hij hoopt begin maart naar Syrië te vertrekken. Ir. De Gruyter is enige jaren gele den op verzoek van de Perzische regering gedurende een jaar werk zaam geweest als adviseur bij de uit voering van irrigatiewerken. V.6D. Leiden-Alphen vierde 11e lustrum Ben je 55 Gisteravond werd in de Stadsge hoorzaal te Leiden het vijf-en-vijf- tig-jarig bestaan van Vroom en Drees- mann gevierd. De directie bood het personeel een cabaretavond aan voor afgegaan door een gezellig dansje in de kleine zaal. Deze avond werd een daverend succes daar de leden van de feestcommissie hadden beslag we ten te leggen op ras-artisten als Dick Gabel,, De Stefanis, Sonja van Wee- reniburg, Frans van Dusschoten, Tri ple Sec en het show-orkest „The Top-liners". Na de pauze betrad de directeur, de t heer Kerckhoff niet als „baas" maar als quizmaster het podium. Aan de quiz werd deelgenomen door per soneelsleden uit verschillende afde lingen. Zij werden op een alleraar digste wijze aan „de tand" gevoeld omtrent hun eigen vak. Het geheel slaagde uitstekend en de vjjf deelne mers kwamen van het podium be dacht met prijzen, die de verwachtin gen overtroffen. De heer A. Hoogduin, brugwachter van de Lammenbrug, gaat op 25 fe bruari wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn post verlaten. Hij is 37V» jaar in dienst ge weest van de Prov. Vaterstaat, afde ling Rijn- en Schiekanaal. Zondag a.s. heeft ten huize van de heer Hoogduin een afscheidsbijeen komst plaats met al het betrokken waters taatspersoneel. De heer Hoogduin is in de vele ja ren, dat hij de Lammenbrug bedien de, niet alleen een nauwgezet, maar ook een vriendelijk en behulpzaam man geweest, een bij jong en oud ge ziene en ook duidelijk zichtbare fi guur. Nu bijna alle jonge meisjes plaatjes van Romy Schneider spa- ren, kunnen wij aan het bezoek van een Leids meisje aan dit idool van de vrouwelijke jeugd niet zonder meer voorbijgaan. Iedere maal als wij in de buurt van ons twaalfjarig schoonzusje zijn, rpoeten wij foto's van dit romige filmwezentje bekijken en bijna wekelijks slaagt zij er in haar album met enige nieuwe te verrijken, want er zijn altijd wel bladen ergens ter wereld die weer een reportage over deze beroemde Romy plaatsen. Romy Schneider heeft haar populariteit onder de jongeren op de eerste plaats te danken aan haar rollen in de Sissi-films, kleurige, gezellige films, die niets met de werkelijk heid gemeen hebben, maar die zich kritiekloos laten genieten. Dit ter oriëntatie van de drie of vier mensen, die nog nimmer de naam Romy Schneider gehoord hebben. We richten onze volle aandacht thans op de 15-jarige Ineke v. Beek, Herengracht 122, Leiden, die aan Romy Schneider thuis in Berchtes- gaden, (Beierse Alpen) in huize Ma- riëngrund, de kapitale villa van haar tweede vader, Herbert Bladzheim, een bezoek mocht brengen. Zaterdag middag zaten wij op Ineke te wach ten. Zij moest uit school komen, de vierde klas van de mulo aan de Haar. Ineke van Beek op de fiets gewoon op de Herengracht. Meetkunde, on regelmatige werkwoordjes en stamp pot vragen weer haar aandacht. lemmerstraat. Het duurde lang, haar moeder veronderstelde, dat zij nog even was gaan kijken naar de plaat jes bij de Luxor Bioscoop, want „Mompti" draait. Eindelijk verscheen zij toch, stormachtig, buiten adem, omdat zij haar fantastische belevenis sen aan de meneer van een krant kon vertellen. Zij is een leuk bak visje. Kleine, vriendelijke, snelle oogjes, poging tot permanent in het donkere haar, en een vlug lachje, dat een gebroken voortand laat zien. Het is een aardig meisje, dat ergens mee moet dwepen. Er is een tijd geweest, dat zij plaatjes van de koningin van Engeland spaarde, vertelde haar moe der, nu droomt zij alleen nog rose Sissi-dromen. Het verhaal. En Ineke vertelt: nóu het was vre selijk leuk, we kwamen bij Mariën. grund, we hebben eerst nog vre selijk gezocht we liepen de tuin door en bij het huis kwam Romy in trui en lange broek naar buiten gesprongen. Ademloos zei ze: „kom maar gauw binnen, alles staat al klaar. Ineke vertelt dan, dat zij door het damesweekblad „De Libelle", die een droomwens-campagne voert, waarin de lezeressen hun grootste hartsge heimen aan de redactie mogen ver tellen, voor deze reis was uitgeno digd. De redaktie maakt dromen zo nu en dan waar: 600 brieven van meisjes zoals Ineke v. Beek, hebben geschreven, dat zij zo graag eens een ontmoeting met Romy Schneider wil den hebben. Vijf werden er uitgeko zen, meisjes in leeftijd om en nabij de zeventien. De oudste was negen tien en derdejaars studente geografie en men vraagt zich, af of zij wellicht niet te oud en te wijs was, om nog Sissi-dromen te koesteren. Vier dagen zijn de vijf meisjes on der leiding van een verslaggever en een fotograaf in Duitsland geweest. Zij werden als prinsessen behandeld, zó heerlijk, dat Ineke moeite had, thuis weer aan stamppot te wennen. Maar haar moeder is verstandig genoeg om haar met de benen op de grond te houden. Maar goed: de dames mochten bin nenkomen en Sissi had al een heer lijke tafel klaargemaakt. Zij schonk zelf thee en papa Bladzheim, eige naar van vele hotels in Duitsland, zei dat de dames vooral alles op moesten eten, anders zouden Magda Romy en hij nog drie weken hetzelfde op het menu hebben staan. Romy was zeer natuurlijk en onbevangen. Haar be zoeksters keken haar vol bewonde ring aan, maar zy trok zich niets van die blikken aan en speelde tussendoor met haar boxer Ajax. De meisjes mochten vragen wat zij wilden. Er werd veel gelachen daar in die tuin kamer van Mariëngrun.d als er niets te zeggen valt, kan men immers het best lachen. Maar toen het ijs gebro ken was, kwamen de vragen los en onze Leidse Ineke vroeg, met wie Romy het liefst speelde. Zij vond het een moeilijke vraag: „Karl Heinz, daar speel ik wel graag mee, ja daar speel ik wel het liefst mee, maar ook wel met Horst Buchholz." Op deze wijze kwamen er nog allerlei interes sante verklaringen. Het bleek, dat Romy Schneider niet mag auto-rij den en niet mag skieën, omdat dat te gevaarlijk is en zij als miljoenen-ob ject teveel betekent. Het huis is geblindeerd met tralies, omdat van 's morgens acht tot 's avonds elf uur mensen vor de deur staan om een glimp van dit meisje op te vangen. Zij roepen ook dik wijls. Zij deelde intussen gebak uit, ter wijl zij dit alles vertelde. Twee uur bleven de meisjes. Er verschenen ook verslaggevers van „Paris Match", die met alle geweld foto's van de meisjes wilde hebben bij de kerst boom. In de kerstboom gloeide een electrische verlichting, maar de fo tograaf wilde dat de meisjes naar de kaarsjes zouden blazen. Zij vonden dat gek; maar Rome blies haar wan gen bol. Zy weet wat illusie is, „Ro my is dat gewend", zei Magda Schnei der„van de film". „Romy is zo gewoon", zegt Ineke nog met een glimlachje en peinzende ogen, „helemaal zoals je verwacht dat ze zijn zal. Een echt gezellig meisje". „Romy is moe", zei Moeder Schnei der. Het is te begrijpen. Nu de papie ren van dit filmsterretje nog hoog staan wordt de ene film na de andere gemaakt Sissi 3 begint nu een zege tocht, begin januari moesten nog de laatste opnamen voor „Scampola" ge maakt worden. En daarna vertrok ken moeder en dochter naar Amerika, om te zien hoeveel Hollywood voor Romy's bakvissen-charme over heeft Andere bijzonderheden van Ineke: Romy dronk rhum in haar thee, zij heeft nog een tackel en drie andere honden, zij kreeg van de Hollandse meisjes een popje van een boertje op klompen, Magda Schneider droeg een suède jasje, papa Bladzheim was een aardige man. Later werden de gasten door de UFA ontvangen, en daar Het werd al donker toen de gasten opstapten. Romy nam aan de deur afscheid. vertelden zij opgetogen over hun be zoek. „Zo", zei er een, „heeft Bladz heim weer eens de liefhebbende va der uitgehangen?" En nu is Ineke al weer bijna twee maanden thuis, het bezoek vond n.l. plaats tussen Kerstmis en Oudjaar. Zij studeert weer op haar onregel matige werkwoordjes, eet weer stamppot en helpt moeder by de af was. De herinneringen zijn al ver bleekt, zoals Romy's ster eens zal ver bleken. „Zij wil graag étaleuse worden", zegt haar moeder en dat pleit voor onze Ineke. Zij wil geen tweede Romy worden, ze kiest een ideaal dat bin nen haar bereik ligt. En hier zitten de meisjes dan aan tafel bij Romy. Ineke van Beek zit l tweede van rechts. Romy zet hand tekeningen op haar foto's. En zij schreef lieve opdrachten. Ineke was haar dagboek vergeten, maar Romy schreef toen iets op een papiertje, dat Ineke zorgvuldig in haar boekje heeft ingeplakt. Gezellige Carnaval van „C'.ub de Limetz" Ter afwisseling op de ernst, waar mee de Club de Limetz doorgaans zich toelegt op de behandeling van strikt afgebakende onderwerpen, wa ren de clubleden gisteren bijeen voor de viering van de Carnavalsavond. De noordelijke ernst had aanvanke lijk de club nog wat in de ban en niet minder de Prins Carnaval, die op een bot mes van extravagante afmetingen uit Keulen was komen rijden. Maar al gauw werd die ban gebroken. Er was een aantal nieuwe leden aanwezig, dat aanstonds in de oudere kern werd opgenomen toen Prins Carnaval iedereen gelastte, zijn part ner te gaan opzoeken aan de hand van een te vernuftig systeem van briefjes. De vorst der zotheid had echter nog meer noten op zijn zang: Hij wenste klompen, bloemen, be schuit met muisjes en meer licht en belastte de clubleden met de vervul ling van zijn wensen. Er was een ver kleed-estafette, waarin het winnende paar niet zonder strafpunten eindigde en behalve de prijs 'n worst derhalve ook een penitentie kreeg toebedacht. Een van Ce beide dames moest ge blinddoekt een potje wurmen leeg- eten. Het slachtoffer was afschuw en wanhoop ten prooi en deed het me rendeel van de glibberbeesten in ha ren en boordjes van de omstanders belanden. Drie dames-als-non zongen vervolgens, niet vrij van alle heim wee, een loflied op het kloosterleven, dat ook door niet-regulieren volmon dig beaaimd werd. Men danste niet alleen als een prins in de Zevensprong maar ook als op wolken op aardige gramofoonmuziek. In een pantominewedstrijd, waar mee de avond besloten werd, waren de clubleden getuigen van een wrede operatie, 'n drieoktober-huldiging bij Van der Werff en van het sprookje van Sneeuwwitje. Maar Meester Van Raay die geen orde kon houden in zijn klas behaalde het hoogste aantal punten, ook al was het enthousiasme van de leerlingen soms niet geheel geluidloos. Prins Carnaval overhan digde de winnaar als blijk van waar dering twee paartjes witte mpizen. Nadat enkele interne mededelingen waren gedaan benoeming kascom- missie en „middeleeuws weekend" op Vijverduin werd de avond op de gebruikelijke wijze met „Ce n'est qu'un aurevoir" besloten.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7