imslmtügat Séjimmtad De „Prins en de showgirl" voor K&O MORGEN Kath. Middenstanders hielden in Burverliike Stand iAntoniusclubhuis Rozenmaandag Scherp Begrafenis slachtoffers van het verkeersongeval aan Maresingel Overweldigende belangstelling |an van Ostade's „Volle Maan' een groot succes DINSDAG 18 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ALS MEN „De p.ins en de show- girl" op muziek had gezet en er een aardig liedje ir had gelast (het begon er in het eerste bedrijf al op te lijken) zou het een operette zijn ge worden. Het „sprookjesachtige blij spel" van Terence Rattigan is een volmaakt operette-verhaal, al is het dan opgebouwd op het omgekeerde sprookje van Doornroosje. Hier is het nl. niet de prinses, die door een scho ne prins uit haar slaap wordt gewekt, maar een prins-regent van Carpathië, die door een revue-girl uit zijn win terslaap wordt gewekt en de eerste beginselen van democratische regeer kunst en doodgewone liefde krijgt in gegoten (tegelijk met de wodka). Dit geval speelt zich af in het jaar 1911 in Londen, waar de prins-regent met zijn tweede vrouw en zijn minder jarige zoon (die de koning is) ver toeft ter gelegenheid van de kroning van Gerorge V van Engeland. De prins denkt een vrolijke avond te kunnen doorbrengen met een Ameri kaanse revue-girl, maar dat loopt heel anders uit. De Amerikaanse is niet op haar mondje gevallen en breekt de hele hofetiquette aan gru zelementen. Het is allemaal erg amu sant en zeer geestig, soms regelrecht kluchtspel, dat het echter in deze Vastenavondstemming buitengewoon goed doet. De toneelgroep „theater" bracht het gisteren in de Schouw burg voor de leden van K. en O. en had er een daverend succes mee. Het leeuwendeel daarvan had het duo Kees Brusse (als Zijne Hoogheid) en Anny de Lange (de showgirl), die het „sprookje" opvoerden en overbrach ten in een meer moderne versie voor grote mensen. Anny de Lange had het lang niet gemakkelijk in haar rol van resolute en toch sentimentele Ameri kaanse. Beiden kregen na afloop een extra applaus. Van de overige rollen viel voornamelijk Elise Hoomans op als de excentrieke gade van de prins- regent, een vermakelijk type, dat uit stekend tot z'n recht kwam. Voorts was Wim Hoddes een ongelukkige Britse diplomaat, toegevoegd aan Z. K. h., wiens voornaamste taak be stond in het maken van blunders. Het geheel werd gecompleteerd door eni ge malle figuren, die blijkbaar, in alle operette-hoven thuis horen en de kluchtige sfeer aanmerkelijk verho gen. De decors waren keurig verzorgd, evenals de operette-kostuums. Het was een avond met een gulle lach. mag U er met Uw neus bovenop staan Ja, want morgen kunt U niet alleen gratis Uw pen (welk merk ook) laten Zie onze advertentie pagina 4 VULPENKLINIEK G. Wolfslag - Breestraat 145 (Advertentie) Nieuwe garnizoens commandant te Leiden De garnizoenscommandant, luite nant-kolonel P. van Goor, wordt met ingang van 1 maart a.s. opgevolgd door de luitenant-kolonel der inten dance, H. G. J. de Leeuw. De huidige garnizoenscommandant is overge- plaats naar Amesterdam waar hij commandant wordt van het regiment intendance-troepen. Uitbundige vastenavondviering Geboren Willem Frederik zn van w. F. H. van Es en M. Kromhout; Johannes Jacobus zn van L. E. van Oostrum en M. C. van den Berg; Veneranda Christina Marina dr van M. de Mooij en C. A. van Vliet; Mattheus Leendert zn van L. Ro vers en A. Kuijt; Jouke zn van J. Sjaardema en A. M. de Bock; Pie- tronella dr van M. Brinks en M. Taverne; Arie zn van A. van Zwa nenburg en B. K. Hus; Pieter zn A. van Zwanenburg en B. K. Hus; Lida Mariëtte Sylvie dr van J. N. Leupe en M. E. Quint; Elisabeth Johanna dr van L. Groenendijk en C. van Vreeswijk; Brigritte Clasina Johanna dr van J. S. van der Eijk en M. J. Vreeken; Maarten Olaf Marie zn van H. A. L. Vijverberg en E. Lammers; Caroline Sophie Louise dr van J. T. Seme ij ns de Vries van Doesburgh en D. J. C. Wesseling; Catharina dr van J. Keij- zer en C. Hereur; Wilhelmina Cor nelia Maria dr van J. J. van der Berg en M. J. Heuzen; Antonia Cor nelia dr van A. van Iterson en C. Meijers; Adrie zn van N. van den Dop en E. van der Vliet. Getrouwd: J. J. M. Soupart en M. T. A. Gilein; E. B. M. Silvertant en W. C. M. Bik; M. Holleman en E. Labordus; J. Dirkzwager en C. J. Schutte. Overleden: W. Nagtegaal 82 jr man; I. Mioch 66 jr man. OPENLUCHTOPTREDEN VAN ST. ODA-KOOR. De adspiranten van het St. Oda- koor waren j.l. zaterdag door hun di rigent, de heer Ad Hoogenboom thuis uitgenodigd in de Drè de Bruine- straat. Deze uitnodiging hadden ze „Lachen is voordeliger" Ook gisteravond was het Sint An- toniusclubhuis weer het verzamel punt van een opgewekte schare feest vierders. Ditmaal waren het de leden en introducees van de Ned. R.K. Mid denstandsbond, afdeling Leiden, die bijeen waren gekomen om er een groots vastenavondfeest op touw te zetten. De voorzitter van de afdeling, de heer J. C. J. Lambermont, sprak vooraf een woord van welkom in het bijzonder tot de geestelijk adviseur, pater J. H. I. Nieuwenhuijsen, de bondsvoorzitter, de heer F. C. de Hos- son, wethouder S. Menken, en de oud secretaris, de heer C. Lindenhoff. Hij introduceerde tevens het gezelschap van Herman Tholen, dat met een ca baret-programma de stemming erin zou brengen en er ook voor zou zor gen, dat die stemming er in bleef. In verband met ziekte van Herman Tholen trad in diens plaats een ar tist, eveneens van naam: Nol van Dijk, die met een prettige, vlotte con ference de nummers aan elkaar reeg en de mensen in de zaal spoedig op zijn hand had en ze wist mee te krij gen. De molen der vrolijkheid draaide onder het motto: „Lachen is voor deliger" en gelachen is er. Daarvoor zorgde een keur van artisten van uit eenlopend genre. Na de proloog werd de rij geopend door de zangeres Clai re Russell, die enkele liedpes uit zui delijke streken bracht o.a. het beken de chiribiribin. Het volgende pro grammapunt was een clowneske fi guur, genaamd Corthy, aangekondigd te danken aan hun prestaties, en als bewonderend applaus, vastenavondviering. Ze werden har- muzikale man was Jan Vogel telijk ontvangen en getrakteerd op achter de piano, waaraan gekoppeld als „the falling man". Én dat was he- prachtige taak. Heel de dag door lemaal niet overdreven, want hij lag meer op de grond dan hij stond. De manier waarop hij dat deed was niet alleen dwaas, de man was bovendien zeer behendig en hij oogstte menig limonade en oliebollen. een solo vox orgeltje. Hieruit toverde Na afloop van het festijn kwam de j-^jj zoetgevooisde klanken, weemoedig hele schaar naar buiten, stelde zich 0f opgewekt, naar gelang de aard van op voor de dirigent en liet een lied j de muziek. Kitty van Dongen belegde weerklinken. Dit kon natuurlijk niet; jn ^aar eentje een vrouwen-protest- onopgemerkt blijven, overal zag men j vergadering. Ze streed hier voor de lachende gezichten achter de ramen; I rechten van de vrouw en dat daarbij bij zo'n enthousiasme kon men de rdmen niet gesloten houden. Dat dit zingen zeer op prijs werd gesteld bleek wel uit de verschillen de foto's die tijdens deze zang ge nomen werden. Ingezonden door: H. C. Pieëte, Alexanderstraat 32, Leiden. POTLOOD en GEEST de mannen niet al te best uit de verf kwamen viel te verwachten. Maar het eind van het liedje was toch weer, dat het gezag niet verlegd kan wor den. Ook Nol van Dijk beschikte over een uitgebreid repertoire van liedjes en al gauw haakten de vastenavond- vierders in en deinden mee op de maat. Het ging zelfs zo goed, dat Nol van Dijk eigenlijk niet meer te doen had en maar quasi verveeeld ging wachten tot men uitgedeind was. Het programma vóór de pauze werd besloten door de jongleur Joe Andy. Dergelijk werk met ballen, rin gen en balanceerstokken doet het al tijd weer best en nu ook bleef de be wondering voor de prestaties niet uit. Na de pauze sprak de heer J. Com- pier een opwekkend woord voor de Santocollecte, welke even later werd gehouden. Hij bracht dank voor de steun, in de afgelopen jaren reeds gegeven. Laat het ook carnaval voor Santos zijn, aldus de heer Compier. Hierna kwam de klein-kunst weer aan het woord en liet Claire Russell de middenstanders elkaar in de pop petjes van de ogen kijken, waarbij ze zelf een werkzaam aandeel had. Corthy kwam nog eenmaal dwaas de heer Lambermont in zijn dank woord tot de dames en heren van het gezelschap. Hij was blij, dat ze waren gekomen. Het stond evenwel van te voren reeds vast, dat het een pri ma verzorgde avond zou worden. Dat hij in zijn verwachtingen niet beschaamd is geworden bleek uit de luide instemming met zijn woorden van de zijde van de zaal. De heer Lambermont bood de artisten een mand met geestrijke inhoud, opge maakt met bloemen, aan. De nacht begon reeds te wijken toen het carnaval in het clubhuis ten einde was. Voor het zover was, kon den de dames en heren eerst nog de benen strekken tijdens het vasten avondbal, onder leiding van de heer E. Castelein. En bij zoiets let men op geen tijd. ""personeelsvereniging markt- en havendienst leiden. Zaterdagavond hield de Perso neelsvereniging van de Markt- en Havendienst de jaarlijkse feestavond in de recreatiezaal van de H.C.W. De voorzitter de heer F. van Dis sel riep de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toe en sprak zijn dank uit dat het nu ook bij de Markt en Havendienst mogelijk was een avond als deze te organiseren. De directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, nam de gelegenheid te baat om in enkele woorden het personeel te danken voor de goede samenwer king in 1957 betoond. Wij hebben een mooie dienst, aldus spreker, en een gaan wij met mensen om, mensen die ieder een eigen leven leiden en veelal hard moeten werken om hun dage lijks brood te verdienen. Spreker sprak de wens uit dat ook in 1958 wij ons werk met vreugde mogen doen om zo een zinvolle bij drage te leveren aan het welzijn van de gemeente en dienst. Het hoogtepunt van de avond was de opvoering van het toneelstuk in 3 bedrijven: „Zij die gestuurd was", opgevoerd door het toneelgezelschap „Onder Ons" uit Oegstgeest. Al de aanwezigen hebben het grote interesse geluisterd naar hetgeen ten gehore werd gebracht. Het stuk werd zeer goed gespeeld en een woord van lof aan het toneelgezelschap is zeker op zijn plaats. Na een grote tombola sloot de voorzitter om 23.45 de bijeenkomst, waarna allen voldaan huiswaarts keerden. Honderden mensen hebben heden morgen van hun medeleven en be langstelling blijk gegeven bij de be grafenis van mevrouw M. A. Vos- ters en haar zoontje Hans, die donderdag j.l. om het leven kwamen bij het ongeval op de Maresingel. Groot was de opkomst in de paro chiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart en Sint Joseph, waar om half elf een H. Mis van requiem werd opge dragen door de weleerw. heer J. A. M. van Adrichem. Onder leiding van de directeur- organist A. Hogeboom werd een gregoriaanse requiem uitgevoerd, alsmede delen uit de mis Libera Me van Perosi. In de kerk waren o.m. aanwezig majoor-aalmoezenier Gitmans van het Garnizoen Leiden en kapitein Broodkoorn. Tegen twaalf uur, de tijd, waar op de uitvaart aan het R.K. Kerk hof aan de Zijlpoort zou plaatsvin den, hadden zich honderden men sen voor het kerkhofhek opgesteld omdat het kleine kapelletje en de geringe, afmetingen van het kerkhof de belangstelling niet konden ver werken. Tot zelfs aan de overkant van de Zijlsingel stonden mensen, trachtend een glimp op te vangen van de begrafenisplechtigheid. Na een kleine plechtigheid in de rouw kapel werden de stoffelijke over schotten van moeder en zoon naar het graf gedragen, voorafgegaan door een aantal schoolkinderen, die op een baar een schat aan bloemen droegen en door de kinderen van de tweede klas van de lagere school aan de Os- en Paardenlaan, die zich onder leiding van hun juffrouw, mevr. A M. van Eisen met witte seringen in de hand bij het graf op stelden. Het hoofd van de school, de heer Lippits, hielp de jongens bij het dragen van de baar, waarop ze hun kameraadje naar zijn laatste rustplaats droegen. Op de begraafplaats zagen we de Leidse Universiteit Donderdag 20 februari a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr S. A. la Rivière, geboren te Leiden en thans wonende te Rotterdam, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Op 12 februari j.l. zijn geslaagd voor het candidaatsexamen Genees kunde II mej. E. Gösschalk te Voor berg, mej. I. R. van Herwijnen te Rotterdam, en de heren B. F. v. d. Bosch te Wassenaar, E. A. van Dis- hoeck te Amsterdam, J. J. C. M. Komman te Zoetermeer, J. S. Mey- boom te Leiden, E. S. Nieuwendijk te Zwolle en M. S. Shapero (USA); op 13 febr. idem voor het cand. examen Gen. II de heer P. Wildervanck de Blécourt te Ommen; op 14 febr. idem voor het semi-arts examen de heren Lie Ko Lam te Amsterdam en A. W Mante te Voorburg; idem voor het Artsexamen de heren Ph. W. H. Es- kes te Rijswijk, H. W. E. G. G. Hart- kwart^ov?' garnizoenscommandant van Leiden, luitenanat-kolonel der intendance P. van Goor, diens opvolger per 1 maart de overste H. G. L. de Leeuw, majoor-aalmoezenier Git mans en deputaties van officieren, onderofficieren en manschappen na mens het ministerie van oorlog, be nevens talrijke fanvi'eleden, vrien den, buren en kennissen. Nadat ka pelaan H. de Jong van de Herensin gelparochie de Absoute had ver-' richt, legden de deputaties de buurt genoten en de schoolkinderen hun bloemen op het graf. Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Dinsdag 18 Februarij 1858. Uit de Leidse gemeenteraad. Benoeming van een Regent der R.C. armen en weezen. Gelet op de aanbevelingslijst door Mm. Regenten der admi nistratie overlegd, Zijn bij 18 stembiljetten over eenkomende met het getal aan wezige leden, uitgebragt op den heer H. J. H. H van Wensen 14 stemmen; blanco 2 billet ten, terwijl 2 billetten alleen den naam inhielden van van Wensen en alzoo geen bepaalden persoon aanduidden. Is alzoo benoemd tot Regent der R.C. armen en weezen, de lieer Iiendricus Johannes Hermanns Higinus van Wensen. M Belastingdienst. Gevallen. Te grote haast heeft gisteravond de 45-jarige timmerman W. M. van De heer J. W. Virk, commies-titu- Slingerland uit Zoeterwoude partenlair van 's Rijks Belastingen ter in gespeeld. Komend uit de richting 1 sweetie der belastingen Leiden van Oegstgeest reed hij' omstreeks half twaalf op de Rijnsburgerweg ter hoogte van Posthof een wielrij der achterop. Bij de inhaalmanoeu vre raakte de timmerman met zijn brommer de wielrijder, ten gevolge waarvan hij viel. Met een rechter kniefractuur en een lichte hersen schudding werd de timmerman door de EHD naar het Acad. Ziekenhuis gebracht, van waar hij later op de avond per taxi naar zijn woning kon worden vervoerd. Benoemd. Bij beschikking van het ministe rie van O. K. W. is benoemd aan de Rijksuniversiteit te Leiden, ge rekend van 1 januari 1958, tot we tenschappelijk ambtenaar in vaste dienst bij de experimentele zoölo gie, de heer P. Sevenster, thans in tijdelijke dienst. Namens de Ver. Chr. Nijver heidsonderwijs zal architect J. F. Niepoth maandag 17 maart „In den Vergulden Turk" de bouw van een Chr. Huishoudschool aanbesteden. Agenda Leiden DINSDAG, 18 FEBRUARI. grink te Egmond aan Zee, M. Djalal Muhsin te Oegstgeest en J. Timmers te Rijnsburg; idem vor het cand. examen Westerse Sociologie de heer J. I. Goudsmit te Leiden. bioscopen De films in de week van 1421 febr. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Marguerite, het meisje van de nacht", 14 jaar. Lido: „De avonturen van Arsène Lupin", alle leeftijden. Luxor: „Monpti", volwassenen. Trianon: „De trots en de harts tocht", 14 jaar. Rex: „De gele tomahawk". 14 jaar. OKO-feestavond in den Burcht Gewoontegetrouw was gisteravond het eerste woord aan pastoor Van Schalen, die donateurs en O.K.O.- vrienden een hartelijk welkom toe riep met de woorden: „Personae non numerandae sed pendendae sunt". (Men moet de mensen niet tellen maar wegen). Want het puikje van de zalm, de geestrijke elite van de parochie had aan de oproep voor deze avond gehoor gegeten. Hij vergeleek doen- en demonstreerde, dat ie ookj -g» e-^co^c. welkin ff" °V?f™ {SS* ïKk6" geserveerd, blonder fijn van smaak al een jas aan hebt. Alleen de aesthe- tica heeft wel een weinig te lijden bij dergelijke fratsen. Maar ja, het is maar eenmaal vastenavond. Jan Vo- Het doel en streven van O.K.O. is, om de mensen wat mee te geven, op een hoger cultureel plan te brengen maar eenmaal vastenavond. Jan Vo- en de par0chiegemeenschap te ver gel nam met zijn accordeon dezaal sterken. Na allen een genoeglijke nog even mee naar het rijk der lichte i avond jn voorbereiding op de vasten^ Horizontaal: 1. land in Europa, 5. eiland ten W. van Sumatra, 6. zwem vogel, 8. optelling, 10. biersoort, 13. rivier in Zwitserland, 15. stuk land, waarop beslag gelegd is voor bepaal de doeleinden, 16. deksel, 17. sneeuw- aVW« schaats, 18. groente, 20. indische moe-1 muziek en Nol van Dijk bezong de waar wij nu ze]f het initiatief voor raspa!m, 22. zuiver, 24. zeker kaartspel, fouten en kwaliteiten van de vrouw I nemen> te hebben toegewenst, wenste Verticaal: 1. familielid, 2. gem. in|(en even later ook van de man). De ^jj het gezelschap Jan van Ostade N. Brab.. 3. water in Utrecht, 4. af-meeste mensen bleken het met zijn veej succes. korting van neon, 5. gem. in Het Gooi,[mening wel eens te zijn en aan het Inderdaa is deze avond een dave- 7. telwoord, 9. bergketen op de grens eind van het lied wachtte trouwens rend succes geworden. De thuisblij- van Europa en Azië, 11. jongensnaam, 0ok weer de verzoening. Mèn zag Joe verS) want de zaal had beter gevuld 12. boom, 13. figuur in het kaartspel, Andy weer, thans met een aantal kunnen zijn, hebben heel wat gemist 14. vaartuig, 18. japon der 18e eeuw, j schotels op een tafel. Hoe hij het! en kunnen er erg veel spijt van heb- vogel, 21. naschrift (afk. Lat.), 23. voegwoord (Fr.). Oplossing morgenavond, Oplossing No. 537. Horizontaal: 1. Newark, 5. ami, 6. Sloten, 8. al, 9. rob, 10. oma, 13. es, 14. edelen, 17. roe, 18. kaffer. Verticaal: 2. wal, 3. Amor, 4. rit, ben, niet aan dit parochiefeest te heb ben deelgenomen. Het gezelschap van Ostade was bij zonder goed op dreef; met het entrée- lapte snapte niemand, maar op een gegeven moment draaiden ze alle te gelijk op hun kant. Het trainen voor deze bezigheid lijkt ons een aardige vorm van vrije-tijdsbesteding. Het gezelschap besloot zijn optre den met een gezamenlijk gezongen en gespeelde selectie uit de operette Henny de Klerk hoorden wij gevoel- i. „m, „lm weissen Rössl", een klinkend'vol een kinderlied zingen Ook met slöjd, 7. Emmen' 8. ar, 11.' as, 12. besluit van een optreden, dat klonk Chante chant* encore vond een dank- sJof 15! era, 16. Eef. I als een klok. Hiervan getuigde ook 4 baar gehoor. nummer „Volle Maan" wisten zij di rect het gehoor te trekken. De charmante radio-chansonnière „De schrijver" schets van Jan van Ostade, gespeeld door Pierre van Os tade, J. van Loenhout en Jan van Os tade, was geestig, goed gespeeld en gaf een daverend lachsucces. Jan Hombergen, die wij als een voortreffelijk accompagnateur reeds hoorden, speelde operette-verzoek- melodieën, op de piano, welke met een ovatie werden beloond. Pierre van Ostade kwam er met zijn Vlaamse humor en leut steeds meer in en toonde zich een olijke, welsprekende conferencier. Als laatste nummer voor de pauze „Pietje de schooljongen", een Bra bantse creatie van en gebracht door Jan van Ostade, was een knap staal tje van kunstige voordracht, waarbij de lachsalvo's niet van de lucht wa ren. Na de pauze bracht het gezelschap nog Keeske Verheije en Henny de Klerk met gevraagde chansons. De schets „De honderdjarige", ge speeld door het gehele gezelschap, was een eclatant succes. Evenals bij het 2e optreden van Jan van Hom bergen aan de piano, dreunde het ge bouw van het applaus. Artistiek was de finale „Dalvers" muziek zang en voordracht, waar mede het kunstzinnig gezelschap zijn avond vol sprankelende humor be sloot. Onder leiding van Evert Castelein werd deze uitzonderlijke O.K.O.- avond nog tot 2 uur in de nacht met een dansje voortgezet. K. O.-filmstudiekring. Filmzaal Universiteit, 8 uur nam. K. O.-Toneelgroep „Theater", De prins en de showgirl. Schouwburg, 8 uur nam. „Selskip Fryslan", 40-jarig bestaan. Receptie V1 Den Burcht, half zes- Feestavond, Den Burcht, 8 uur nam. Baby-modeshow Gerzon. 't Gulden Vlies, 3 uur nam. WOENSDAG, 19 FEBRUARI. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. Geologische Lezingen. G. Korten- bout over „De geologie van Neder land" Rijsmuseum. Geologie en Mine ralogie, 8 uur nam. K. O.-Toneelgroep „Theater" De Prins en de Showgirl. Schouwburg. 8 uur nam. K. O.-rondleiding „Volk van Su riname", Rijksmuseum v. Volken kunde, Steenstraat 8 uur nam. DONDERDAG, 20 FEBRUARI. Abonnementsconcert. Residentie orkest o.l.v. P de Freitas Branco m.m.v. de pianist Alexander Unins- ky. Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Raad v. Maatsch. en Cultureel Overleg. Bijeenkomst. „Central", Breestraat, 8 uur nam. Kath. Werkmeesters, Bijeenkomst, Jacobazaal Den Bun ht, 8 uur nam. K.V.O.B. afd. LTB Leiden. Lezing over bescherming v. pachters bij ont eigening. „De Valk", 3 uur nam. ARKA-ledenvergadering. Onder werp „ARKA—KAB—KABO", Royal. Doezastraat, 8 uur nam. R.K. EHBO, Leiden, Vervolgcursus, r.k. lyceum, Mariënpoelstraat. 8 uur nam. VRIJDAG, 21 FEBRUARI. K.V.P. Algemene denvergadering. Zaal Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. „St. Christoffel", Ledenvergadering De Harmonie, 8 uur nam. ZATERDAG, 22 FEBRUARI. „Litteris Sacrum". De Kinderen van Eduard. Schouwburg. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfparl: 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. afdeling is met ingang van 1 juli 1957 bevorderd tot commies van 's Rijks Belastingen. MOET DE HARING PLAATS MAKEN VOOR PATATES-FRITES? Zal de haring, onze bekende Hol landse nieuwe, het veld moeten rui men voor de patates-frites? Dit zou de wethouder voor de levensmidde len van Amsterdam, de heer B. Ram, die vanochtend de derde vakbeurs na de oorlog voor ijsbereiding en pata- tes-fritesbakkerij in gebouw Mar- canti te Amsterdam opende, zeer be treuren, vooral met het oog op de volksgezondheid. De wethouder ziet menige handelaar overstappen naar een andere branche, omdat hij in de haring „geen brood meer ziet". De jongere generatie is misschien niet meer zo op de haring verzot als wij in onze jaren veronderstelde de wet houder. Hij sprak evenwel de hoop uit dat ook de patates-frites gedu rende een lange reeks van jaren een gewenst „artikel" bij de jongeren zal blijven. De vakbeurs is ingericht door de unie van ijsbereiders en patates-fri- tesbakkers. De nieuwste machines voor ijsbereiding zijn er tentoonge steld Met een uit Italië geïmpor teerd apparaat is het mogelijk binnen vijf minuten ijs te produceren. Ge woonlijk vergt dat een tijdsduur van 24 uur, voorts ziet men er o.m. auto maten, bordenwassers, slaigroomap- paraten, grondstoffen voor ijs (nieu we smaken: gember en reine-claude) en elektrische ovens. VROUW DOOR TRAM OVERREDEN. De 68-jarige mej. H. J. Oppel, die gistermiddag op de Ceintuurbaan te Amsterdam door onvoorzichtig over steken onder een tramstel van lijn 24 kwam, is in de loop van dezelfde middag in het Wilhelmina-gasthuis aan haar verwondingen overleden. AUTODIEF GEGREPEN. De 18-jarige slager B, M. M. uit Rotterdam had dubbel pech toen hij vannacht in de Van Vollenhoven- straat probeerde een personenauto te stelen. Twee surveillerende politie agenten zagen hem in de auto weg rijden en vertrouwden het niet, en bovendien sloeg de motor af toen hij een goede honderd meter op weg was. De jongen vluchtte uit de wagen, maar de agenten slaasden erin hem op het Westplein te grijpen. De woordvoerder van de Neder landse diplomatieke vertegenwoor diging in Djakarta heeft dinsdag plaatselijke persberichten bevestigd over de aanhouding in de hoofd stad van drie Nederlanders. Het zijn de heren J. J. Bos, direc teur van de handelmaatschappij Po lak en Schwarz er. J. M. Muller en H. D. M. Musper employé's van de ze firma. Zij werdén gearresteerd op beschuldiging van overtreding der deviezenbepalingen. SPORT WEDEROM TWEE WERELD RECORDS VOOR JOHN MONCKTON De Australiërs John Monckton, die zaterdag j.l. te Melbourne tijdens de Australische kampioenschappen de wereldrecords op de 110 yards en de 100 meter rugslag op zijn naam bracht,, verbeterde in de finale van de 220 yards rugslag met 0.4 secon de het wereldrecord op deze af stand, dat sedert 16 januari met 2 min. 18.8 sec. op zijn naam stond. Zijn tijd, 2 min. 18,4 sec., waarmede hij de Australische titel won, bete kende eveneens een nieuw wereldre cord op de 200 meter rugslag. Ook dit record had hij op 16 januari 1958 in het zwembad te Sydney (2.18.8) op de recordlij st laten schrijven.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2