BRILDRAGERS Kansen voor een topconferentie stijgen Tsjoe En Lai bezuinigt VICTORIA I FEBRUARI 20% KORTING APOTHEKERSASSISTENTE HAVEN-APOTHEEK PRIMA VERKOOPSTER LEIDSCHE SPAARBANK De rente is VERHOOGD tot 3% ervaren timmernian en een lEfRLWG WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BOSKOOP Jaarvergadering E.H.B.O. In zyn openingswoord sprak de voorzit ter van de afd. Boskoop van de Ned. vereniging EHBO, er zijn vreugde over uit, dat deze keer de belang stelling voor de jaarvergadering zo groot was, terwijl hij de aanwezig heid van de beide docenten, dr de Wilde en dr Flim ten zeerste op prijs stelde. Aan dr de Wilde, die reeds zeven jaar de cursussen leidt, werd een fruitmand aangeboden. Uit het verslag van de penning- meesteresse, mevr. van Leeuwen Bloemendaal, bleek, dat nog wel een batig saldo in kas was, doch dat de kasmiddelen in het afgelopen jaar danig waren geslonken. In verband hiermede werd voorgesteld de con tributie te verhogen tot f 3,50 per jaar per lid, waarmede de vergade ring zich met algemene stemmen kon verenigen. Hierbij werd de hoop uit gesproken dat ook de donateurs be grip zouden hebben voor de finan ciële moeilijkheden en in verband aaramede hun donaties zouden willen verhogen tot een minimum van ƒ1,— per jaar. De secretaris, de heer W. Anker, begon zijn jaarverslag met een op wekking tot bijwoning van de oefen avonden door de gediplomeerde le den. Vervolgens memoreerde spreker het aantal cursisten dat in 1957 weer een diploma had behaald. Voor het vele door haar verrichte werk ontving mevr. Binnendijk een doos bonbons, terwijl de heer J. v. d. Meer, die "altijd het materiaal in zo goed mogelijke staat houdt, rook- gerij in ontvangst kreeg te nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Vermeulen en J. G. v. d. Hoek herkozen terwijl in de vaca ture van W. Anker en mevr. Kerver- de Wit, die zich wegens omstandig heden niet herkiesbaar konden stel len, werd voorzien door de verkie zing van H. van Lint en mevr. de RuijterBontenbal. De voorzitter bracht de scheiden de bestuursleden dank voor het vele werk dat door hen voor de vereniging werd verricht. Na afloop zorgde de heer M. Bak- huijzen voor het vertonen van en kele prachtige kleurenfilms uit bin nen- en buitenland. Boom- en plantenbeurs. Voor de jaar vergadering van de Boskoopse vereniging Boom- en Plantenbeurs, welke stond onder leiding van de heer D. van Gelderen, bestond grote belangstelling. Onder de talrijke aan wezigen bevonden zich ook de heren ir Dorsman, rijkstuinbouwconsulent te Boskoop en J. Zwartendijk, oud- phytopatholoog, welke beiden van harte welkom werden geheten. Spre kende over het afgelopen jaar. meen de de heer Van Gelderen dat dit voor de boomkwekerij toch als gun stig kan worden bestempeld, hoewel bet gewas door minder gunstige weersomstandigheden niet zo goed tot zijn recht kwam. De bestedings beperking heeft de handel in boom kwekerijproducten niet kunnen ver storen. Vervolgens wees spr. op de te verwachten grote veranderingen in de economische structuur, met na me de Euromarkt, waardoor het zeer noodzakelijk is dat de kwaliteit wordt opgevoerd teneinde de afzetgebieden te kunnen behouden. Met een klacht over de geringe belangstelling der le den voor de door het bestuur geor ganiseerde excursies, werd dit jaar overzicht besloten. Het bestuur is van mening, dat contributieverhoging noodzakelijk is in verband met de afdrachten aan de Hollandse Maatschappij voor Tuin bouw en de Ned. Boomkwekersfede ratie. In verband hiermede werd be sloten de contributie vast te stellen naar de grootte van het bedrijf. Uit het verslag van de Boskoopse Beurs bleek dat het afgelopen jaar zeer druk is geweest. In de vacature van wijlen de heer G. Boer Pzn, werd voorzien door de benoeming van de heer Th. Klumper. Het winstsaldo over 1957 bedroeg f 1678,02. terwijl het bezit 7.328,93 bedraagt.. Het jaarverslag van de Rozencommissie sprak over de in 1957 gedane werk zaamheden, teneinde te komen tot aanplanting op het Proefstation van een sortiment Lambertiana rozen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren D. van Soest, J. Heemrood en J. van Tol herkozen. Na afloop van de vergade ring hield de heer J. Zwartendijk een lezing over „Reisindrukken door Europa" waarbij deze aan de hand van lichtbeelden zijn gehoor mee nam voor een vluchtige reis door de landen van West-Europa. HAZERSWOUDE FEESTELIJKE BIJEENKOMST VAN VRIJWILLIGE BRANDWEER Giseravond verzamelden de leden van de vrijwillige brandweer van deze gemeente zich met hun dames in de zaal van „Het Oude Raadhuis" in de Dorpsstraat waar om kwart voor acht precies de commandant van de vrijwillige brandweer de heer M. J. Noordam een openingswoord sprak. Spreker heette burgemeester L. J. den Hollander en zijn echtgenote, de wethouders C. A. van Dam en N. P. Kaptein alsmede de corpsleden van de brandspuiten aan de Rijndijk van harte welkom. Vervolgens gaf spreker een over zicht over het jaar 1957 waarbij hij even stil bleef staan bij de in dat jaar plaats gehad hebbende branden, oefeningen, de excursie op 25 sep tember naar Amsterdam en Schiphol en de grote Kringoefening Bescher ming Bevolking welke op 23 oktober in de Groenendijk werd gehouden. Ook het behalen van een derde prijs tijdens de provinciale brand weerwedstrijden in de gemeente Hen drik Ido Ambacht was nog even een onderwerp van gesprek. Spreker deelde mede dat het col lege van burgemeester en wethou ders hadden besloten met ingang van 1 januari 1958 te benoemen tot onderbrandmeester de heer A. I. van der Werf; tot hoofdbrandwacht de heer J. Dekker en tot brandwacht le klas de heren J. van Leeuwen, J. Raaphorst, J. van Veen en G. A. Kerkvliet. Voorts werd bekend gemaakt, dat de heer J. A. D. Auerbach in ver band met het bereiken van de 60- jarige leeftijd en zijn minder goede lichamelijke conditie op eigen ver zoek de vrijwillige brandweer ging verlaten. In verband hiermede nam burge meester L. J. den Hollander het woord om zijn waardering uit te spreken over hetgeen de brandweer het afgelopen jaar had verricht en wenste de brandweerlieden die wa ren bevorderd hiermede veel geluk. Vervolgens reikte spreker het diplo ma pompbediener uit aan de heren J. van Leeuwen en M. J. Noordam. Tot slot werd aan de heer Auerbach, die sinds 1931 als chauffeur-pompbe- diener en als monteur de brandspuit onder zijn hoede heeft gehad, na mens het gemeentebestuur hartelijk dank gebracht voor alles wat hij in het belang van de brandweer heeft gedaan. De burgemeester liet deze worden vergezeld gaan van een kist sigaren. De commandant van de brand weer bood namens de leden van de eenheid Dorp aan de scheidende pompbediener een boekwerk en aan zijn echtgenote een bos bloemen aan Na de pauze werd de film City Fire vertoond, die over de oorlogs brand in Londen handelde. Na deze filmvertoning werd met spanning de grote verzameling prij zen uitgeloot. Na de verloting werd de film „Houen zo" over de wederopbouw van Rotterdam vertoond. Als toegift werd door Abbott en Castello hun fratsen ten toon gespreid in de film „Geen Indianen alstublieft". Burgemeester den Hollander sloot hierna de bijeenkomst met een woord van dank aan de commandant M. J Noordam voor hetgeen hij voor de brandweer heeft gedaan in het jaar 1957 en wekte de corpsleden op om de goede geest en paraatheid ook in 1958 en volgende jaren te blijven bewaren. Bouw blokpost. De bouw van de blokpost Bescherming Bevolking waarover wij reeds in ons blad van zaterdag j.l. schreven, is zaterdag ge gund aan de fa B. P. Boers te Hazers. woude-Rijndijk. Met de grondwerk zaamheden zal zödra de weersom standigheden dit toelaten, spoedig een aanvang worden gemaakt. Ziekenverpleging. Het bestuur van de ziekenverpleging maakt be kend, dat de verplegingsartikelen zijn overgebracht van het Raalhuis naar de B.W. Kade no. 13. Deze artikelen zijn verkrijgbaar bij zuster Van Leeu wen des namiddags tussen 17.30 en 18 uur. Op dezelfde tijd kunnen ook de artikelen worden teruggebracht. Men gelieve de artikelen niet langer te houden dan nodig is. RIJNSATERWOUDE GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam dinsdagavond in voltallige openbëre vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester B. Kamïnen- ga. Het voornaamste agendapunt, dat de voorzitter mededeelde, is een vas te geldlening van 41000.voor de woningbouw, welk bedrag aan Rijn- saterwoude is toegewezen van de eer ste Nationale Woningbouwlening 1956. Dit bedrag kan worden opgeno men bij de Bank van Nederlandse Gemeenten tegen een rente van 6 per jaar met een looptijd van 25 jaar. Tot 1966 is geen extra aflossing mo gelijk. Als 'compensatie voor dit ho ge rentepercentage zullen voor de ex ploitatievergoeding hogere normen gelden. Ondanks de hoge rentestand was de raad het toch met het voorstel van b. en w. eens en besloot deze vaste geldlening te accepteren. Op voorstel van Ged. Staten ging de Raad ermede akkoord de gemeen schappelijke regeling betreffende de verdeling van de kosten de Techni sche Dienst te wijzigen, zodat deze kosten voortaan worden benekend voor 50 naar het inwonertal en voor 50 naar het aantal bestede arbeidsuren. Op voorstel van b. en w. besloot'de Raad bij de Bank van Nederlandse Gemeenten een overeenkomst aan te gaan tot opneming van een maximum crediet van 270.000.uiterlijk tot 1 maart 1958. Het rentepercentage wordt betekend aan de hand van het begrotingscijfer der gemeente, aldus de voorzitter. Tot heden heeft de ge meente Rijnsaterwoude reeds 260.000 op korte termijn moeten opnemen. Nu de in aanbouw zijnde woningen hun voltooiing naderen, aldus de heer L. Donker, is het wellicht gewenst weer plannen te maken voor 'n nieuw aantal woningen. De voorzitter deelde mede, dat er inderdaad nog gebrek aan woningen is. Hij achtte het evenwel gewenst te wachtten tot ongeveer 3 maanden na voltooiing der in aanbouw zijnde wo ningen. Dan zal er eer nieuw woning bouwplan ter tafel gebracht worden. De heer N. Disseldorp zou graag zien dat ei van gemeentewege een wandelpad zou worden aangelegd langs de haven en de meerkant. Er is momenteel gelegenheid om hiertoe over te gaan. ST0MPWIJK VOORDRACHT PATER HENRI DE GREEVE MET MUZIKALE OMLIJSTING Stompwijk gaat een mooie avond beleven, op 16 februari zullen de schone kunsten van muziek en letté- ren als het ware in een wedstrijd treden om ieder, die daar prijs op stelt, volop te laten genieten. Het Fanfarekorps „Juliana" geeft op die avond een concert met een program ma, zijn eervolle plaats in de muziek wereld waardig. Pater Henry de Greeve brengt die avond „De opzien barende Rechtspraak", een zeer diep gaand spel, waarvan alle rollen door de schrijver worden vertolkt. Alom in den lande is dit werk door de ge vierde redenaar met groot succes opgevoerd. Dit is nu voor de Stomp- w ijkers eens een goede gelegenheid blijk te geven van waardering voor de Fanfare, welker bestuur, deze hoogstaande avond heeft georgani seerd. Voorbereiding langs diplomatieke kanalen Diplomatieke waarnemers in Lon den geloven, dat de vooruitzichten van een topconferentie met de Sov jet-Unie beter zijn geworden door een verklaring van de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Foster Dulles, dat een topconferentie niet noodzakelijkerwijs behoeft te worden voorbereid door een conferentie van ministers van buitenlandse zaken. De westelijke geallieerden trekken nu weer één lijn ten aanzien van een voorbereiding van een topconferen tie, en hun standpunt maakt een kans door de Sevje-Unie aanvaard te wor den. Sedert het denkbeeld van een con ferentie op het hoogste niveau onder werp van bespreking werd, hebben de westelijke mogendheden steeds de nadruk gelegd op de noodzaak van goede voorbereiding. De Russen hebben zich echter van het begin af aan verzet tegen een voorbereidende conferentie van mi nisters van buitenlandse zaken. Zij gaven te kennen, dat voorbereidend werk via de normale diplomatieke kanalen kon geschieden. De nieuwe Sovjet-ambassadeur in de V. S. Mensjikof, heeft dinsdag avond na een onderhoud op het Ame rikaanse ministerie van buitenlandse zaken verklaard te geloven, dat er inderdaad een topconferentie zal worden gehouden. LEIDSCHENDAM Carnavalviering De katholieke middenstanders hebben het carnaval op vrolijke wijze gevierd in „De Zwaan". De heer A. Gerritsen was daarbij druk in de weer om het ge zelschap in de beste stemming te brengen waarin hij door zijn zang en muziek, maar vooral door zijn gedachtenlezen zeer goed geslaagd is. Het katholieke Vrouwengilde was bijeengekomen in de grote patro naatszaal, waarbij ook vele genodig den aanwezig waren. De carnavals viering begon met een pleidooi tot deelneming aan de te verwachten po litieke verkiezingen. Daarna gaf de weleerw. heer Frans Hofland, kape laan in Zuid-Frankrijk, een over zicht van zijn priesterlijke arbeid in Frankrijk waar hij de geestelijke zorg heeft over vier parochies. Het gezelschap Nelly en Dick Rector heeft de aanwezigen daarna door zang en muziek maar vooral door telepatische kunststukjes een echt gezellige avond bezorgd. ZOETERMEER St. Willibrord. De r.k. bond van werknemers in de industriële bedrij ven St. Willibrord hield een algeme ne ledenvergadering in De Jonge Prins, waarvoor flinke belangstelling bestond. Voorzitter M. van Tartwijk sprak zijn tevredenheid uit over de opkomst doch vroeg naar middelen om het vergaderingsbezoek nog aan trekkelijker te maken. Een bezwaar blijft altijd, dat door continuarbeid een gedeelte van de leden niet aan wezig kan zijn. Hierna werd Je te houden feestavond besproken. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze gehouden worden op zondag 20 april a.s. Tevens zal op deze avond het 12'/2-jarig bestaan der afdeling ge vierd worden. Het merendeel van de vergadering voelde veel voor de op voering van een toneelstuk. De districtsbestuurder J. Schoof gaf daarna een uiteenzetting over het verloop van de algemene vergadering en gaf een overzicht van de te be handelen voorstellen. Als afgevaar digde werd gekozen de heer M. J. v. d. Bulk. Ook werd de nodige aan dacht besteed aan een Vaandelfonds, waarvoor een commissie werd be noemd bestaande uit de heren: J. v. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, heeft dinsdag op zijn wekelijkse perscon ferentie o.m. gezegd, dat het bij na niet mogelijk is met de Russen te onderhandelen. Hij twijfelde er sterk aan, of onderhandelingen met de Russen een vlot verloop zullen heb ben zolang als het niet gaat om Rus sische belangen. Premier Tsjoe En Lai van commu nistisch China, na het staatshoofd Mao Tse Toeng de belangrijkste fi guur in het land, heeft dinsdag af stand gedaan van zijn functie van mi nister van buitenlandse zaken, die hij bekleedde sedert de communisten in 1949 aan de macht kwamen. Hij blijft premier, doch op zijn ver zoek is de 57-jarige maarschalk Tsjen Ji, een oud-strijder die indertijd in Frankrijk heeft gestudeerd, benoemd tot minister van buitenlandse zaken. Deze wijziging is dinsdag goedge keurd op de slotzitting van het Na tionale Volkscongres (parlement) in Peking, als onderdeel van een alge mene reorganisatie, waarbij een aan tal ministeries is afgeschaft. Tsjoe deelde het Volkscongres dins dag mede, dat-de reorganisatie het bestuur zal versterken en de doelma tigheid van de plannen op lange ter mijn zal verhogen. De reorganisatie is nodig om het beginsel „meer, beter, sneller en goedkoper" in de praktijk te brengen. drinkt geregeld WATER echt bronwater heerlijk van smaak waarmee ander water niet is te vergelijken denk aan uw gezondheid (Advertentie). Velzen, R. Nieuwets en W. Bierman. Na een rondvraag werd de bijeen komst gesloten. Vrouwengilde Het Gilde hield zoals elk jaar gebruikelijk is een vastenavondviering, die gehouden werd in De Jonge Prins. Voor deze avond van pret en leut bestond veel belangstelling. Men had er kennelijk veel zin in eens een avond alle da gelijkse zorgen aan de kant te zet ten. Er werd gemusiceerd, gezongen, gedeclameerd en toneelgespeeld en zelfs de nodige spelletjes ontbraken niet op het bonte programma. Ria Duinisveld en Ina Domburg gaven enkele pianosolo's, die zeer gewaar deerd werden. Bijzonder attractief was het nummertje vreemdsoortige gymnastiek, dat ten beste werd gege ven. De geestige pantomine Ameri kaans scheren vond veel bijval. Het blijspelletje van Ben Heuer, Hazen peper, vond een goede vertolking en veroorzaakte veel hilariteit onder de aanwezigen. Ook enkele leuke de clamaties werden opgezegd. Enkele spelletjes en de hersengymnastiek gingen er in als koek. Op de haar bekende slagvaardige wijze verbond de voorzitster mevr. A. D. v. Velzen Peterse de verschillende onderde len aan elkaar. Het was twaalf uur voor men er erg in had. Voor de sluiting werd medegedeeld, dat de jaarvergadering zal gehouden wor den op dinsdag 11 maart. Op deze avond zal gesproken worden door mej. C. Herr. Een zeer geslaagde avond waarbij Je wens geuit werd, dat volgend jaar ook de heren uitge nodigd zullen worden. Jemen sluit zich aan Na de volksstemming van 21 fe bruari over de aaneensluiting van Syrië en Egypte in een Verenigde Arabische Republiek zal met Jemen een akkoord worden getekend over aansluiting van dat land bij de re publiek. De Egyptische minister Ali Sabri maakte dit dinsdag bekend na een vergadering van Egyptische, Syri sche en Jemenitische afgevaardigden. Hij voegde hieraan toe, dat dins dag over de economische kanten van de fedartie overeenstemming is be reikt. In politieke kringen te Cairo wordt verklaard, dat de aansluiting van Je men de militaire positie van dit land zou versterken en de monarchale re- geringsvom ongewijzigd zou laten. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH, 12 februari. Vee. Op de markt van heden wer den aangevoerd 7135 stuks vee, zijn de 2319 runderen, 297 graskalveren, 757 vette kalveren, 842 nuchtere kalveren, 224 schapen, 9 geiten, 41 fokzeugen, 543 slachtvarkens, 32 lo pers, 2071 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzonderingen voor die ren van buitengewone kwaliteit als volgt: melk- m kalf koeien van 730 12.50, guiste koeien 660900, kalf- vaarzen 7401180, klamvaarzen 675925, guiste vaarzen 630840, pinken f 425675, graskalveren ƒ275 390, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 50205, weideschapen 4575, lammeren 5085, drach tige zeugen f 235330, lopers 55—65, biggen 3452, alles per stuk slachtrunderen aanvoer 677 stuks. Extra kwaliteit van ƒ3.20—3.40, le kwal. ƒ3—3.15, 2e kwal. 2.70. 2.85, 3e kwal. 2.552.65. Vette stie ren 2.753,worstkoeien 2.45 2.55 per kg. gesl. gewicht. Vette kalveren le kwal. 2.452.75. 2e kwal. 2.052.25, 3e kwal. 1.70 1.95, nuchtere slachtkalveren ƒ1.10 1.25. Slachtvarkens 1.541.63. Slachtzeugen le kwal. ƒ1.901.96, slachtzeugen 2e kwal. 1.321.37 per kg. levend gewicht. Vette schapen 75 105, vette lammeren 6595, nuch tere slachtkalveren ƒ3047.50 per stuk. Melk en kalfkoeien, aanvoer gro ter, handel slepend, prijzen gerust; guiste koeien aanvoer ruimer handel prijsh.; jongvee minder, aanvoer jongvee minder, handel redelijk, prij zen bleven gehandhaafd, aanvoer vet te kalveren groter, handel matig, prij zen moeilijk te handhaven; aanvoer nuchtere kalveren ruimer, handel stug, prijzen minder; schapen en lammeren, aanvoer groter, handel stil, weinig verandering in'prijzen; aanvoer fokzeugen normaal, handel rustig, prijzen op gelijk niveau; lopers en biggen, aanvoer groter, handel redelijk, prijzen bleven gehandhaafd; aanvoer slachtvee normaal, handel rustig, prijzen stabiel; slachtzeugen, aanvoer groot, handel redelyk, prij zen onveranderd. WOERDEN, 12 febr., Kaas Aan voer 7 partijen. Notering ƒ2.10—2.20. Handel matig. LEIDSCHENDAM, Groente Sla B 2120—2450; sla C 1380—1460; stoof- sla 8387; prei 25—27; witlof 4344 winterpeen 1011. RIJNSBURG, 11 febr. Bloemen Hyacinthen: Anne Marie 2029; Pink Pari 18—28; Delftsblauw 20—26 Ostara 17—26; L. Innocence 16—24; L. Victoria 1623 per stuk. Crocus- sen: blauw 300—420; geel 160—180. per 100. Narcissen: Carlton 7586; King Alfred 6876; Golden Harvest 70—83; Poetas L. 70—75: Helios 56— 66; Laur. Koster 6570. Tulpen: Lustige Witwe 120—140; Superbe 110—140; Prienus 120—135; Cordell Huil 115135; Golden Harvest 100 125; Copland 105—130; Albino 100 115; Edith Eddy 90105; Krelage 75 —90; Yellow Gem. 100—115; White Sail 80100; Pac 90105; Hillegarda 70—80; Athleet 100—110; Zenober 75 90; Picant 95100; Goudvink 80 85; Gen. de Wett 105—125; v. d Eer den 85—105: Wintergold 90—125; AI- Berio 90—100; Campfire 100—130; Beatrix 100110, alles per bos. Als gevolg van een nieuwe regeling met de plaatselijke ziekenfondsen wordt vanaf aan alle ZIEKENFONDSLEDEN verleend op brillen. Met de normale ziekenfondsvergoedingen geniet U nu een bijzonde.r hoge REDUCTIE. DE GEZAMELIJKE LEIDSE OPTICIENS 2 Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 pers All risk- verzekering. De zaak met de grootst moaeliike ser vice. billlike tarieven Werkhoven's luxe auto verhuur Van 't Hoffstraat 11. Leiden, tel 22300. 2 Nette meisjes gevraagd bij fa. H. J. Dieben. Stoom- en Chemische was serij „De Zon", Zoeter- woudsesingel 23. Op ge- zinswas belangrijke kor- ting. 3? Heel goed thuis gezocht voor lieve, witte poes. Te lefoon 24295. 2 Austin A 70 1954; Ford Taunus 1950; Ooel 1950: Ford Customline 1954. In ruilen. financieren. Auto rijschool. Oosterstraat 2c. tel. 31493. 2 Kinderrijwielen f 25.— goedkoper. Door aankoop van enorme partii kinder- rfiwielen voor jongens en meisjes, met remnaaf in 5 kleuren. Volle garantie Thans 56.alleen con tant. Fa. Dusoswa. Turf markt 2. Leiden: Kerkstr. 48, Noordwijk; Zeeweg 1 Katwiik/Zee. 2 Te koop gevraagd: 2e hands scooter. Moet be slist in prima staat verke ren. Brieven met vraag prijs. merk, aantal afge legde km. enz. te richten onder no. 7642 bur. v. d. blad. 2 Kamers met vrije keu ken en w.c. aangeboden voor 2 dames of 2 heren, b.b.h.h. Br. onder no. 260 Adv.bur. „Rijnland" Lei den. J. de Wittstr. 35. 2 Accu service Groenen. Nieuwe Rijn 106. tel 2314C Leiden Het aar. gewezen adres vooi aankoop van Uw batterij. Tevens revi sie. reparatie, laden en verhuren van batterijen Gratis leenbatterii Han del en industrie korting 2 Wasmachines 395. met sneldroger. merk Al- ba Lien, onverwoestbaar gaat een mensenleven me de. Enkele beschadigde machines belangrijk goed koper. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaar den. Firma Dusoswa Turf markt 2 te Leiden: Kerk straat 48. Noordwiik: Zee weg 1 Katwiik/Zee. 2 Jongeman 26 jaar in bezit rijbewijs B-E. biedt zich aan als chauffeur. Br. onder no. 7648 bur. v. d. bl. GEVRAAGD: per 1 maart of later. J. E. M. TEN DIJK APOTHEKER HAVEN 18 LEIDEN Op ons kantoor is een plaats vacant voor een JONGSTE BEDIENDE Schriftelijke sollicitaties worden gaarne inge wacht bij: I.E.M.C.Ó. N.V. Nieuwe Rijn 32 Leiden In zaak voor Baby- en Kléuterkleding kan geplaatst worden. Brieven met referenties aan het bu reau van dit blad onder no. 6697. Gebr. Paes V Breestraat 58 naast Stadsgehoorzaal verkoop verhuur 2* Gevraagd: r.k. meisje. J. Alkemade. Nieuwe Zee weg 53, Noordwijk, telef. K 1719—2469. 2 1958 de nieuwe Solex, direct leverbaar. Nog mooier, noe solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman Hogewoerd 66-68. Eigen financiering. TeL 31292. <2 Aangeb. mooie Fon- gersfiets 85.-; Gazelle 85.-; Raleigh sportrijwiel 3 versnelling 135.-: Fon- gers sportfiets 3 versnel ling. als nieuw 145.-: mooie supersportfiets hand- of kabelremmen 125.-. Volle garantie. Rij wielhandel Sjouke. Hoge woerd 9. 2 Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op smaakt goed. Flr.con ƒ2.- bij elke drogist. LEIDEN Oude Rijn 56 OEGSTGEEST Geversstraat 46 HORLOGES v. d. WATER Haarlemmerstr. 207 WASMACHINES 176,395.— met en zonder centrifuge, enige beschadigde, zeer goedkoop. Fa. DUSOSWA, Turfmarkt 2 2 Bremmer vraagt te koop; antieke meubels blauwe en gekleurde bor den. Saksisch porselein goud en zilver. Verder alle soorten antiauiteiten. Bremmer. Goegerritsteeg 1. tel. 22791. 2 Vlet en roeiboten te koop. 1 gebruikte. 1 nieu-' we ijzeren roeiboot. 1 vlet 7 ton. Op de werf te zien. Groot woonschip met 4 slaapkamers. Scheeps werf Gebr. Tiissen. Utr. Jaagpad t.o. 48, Leiden. 2 Roovackers en naaima chines één begrip Wilt U verzekerd ziin van prima kwaliteit ervaren vak- manschap en vlotte ser- t vice? dan uw adres: Naai machinehandel Roovackers Leemanitraat 31. Le:den tel 31324. 2 Gevraagd een nette jongen 1518 jaar. B. Maurits. Leidseweg 7. Voorschoten. Timmer-. Metsel- en Aan- nemersbedr. M. W. Mever, Rijndijk 68. Voorschoten. 2 Gevr. een 2-pers. kano. Brieven naar Heereweg 318, Lisse. 2 Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers. vanaf 19.50: twee-oers. vanaf 26.50 Smits bedden en tapiiten- magaz. Mare 98. Vrouwen, steeg 9. tel. 23913. 2 Ze zijn er weer. De kwaliteits EWE Anker Horloges. 21 st. Anker waterdicht, schokvrij an ti-magnetic. onbr. veer Geen f 69.50 Maar slechts f 47.50. „De Goedkopere Zaak". S. v. d. Water en Zn. Haarl .straat 207. 2 Aangeboden: bloemis- teriiverg A en B„ koude o.' warme kas koop of buur J Elstgeest Zuid einde 99A Roelofarends- veen. Tel. K 1713—291. In- of extern. Fa. TH. W. v. NIEKERK Dorpsstraat 60 Warmond Tel. 357 2 Een rijbewijs halen is nu geen bezwaar. Rijschool „Lowi" speelt het met weinig kosten zo voor U klaar. Gedipl. rijks-burr,er- instructeur 5.- p. uur. Coornhertstraat 63. telef. 23113. 2 Rooijackers en naaima chines een begrip: prima Kwaliteit, voordelig, vlnt'e >erviep' vrHWHvr" d bezoek aan huis en ook U zult overtuigd ziin. Naai machinehandel Rooiiackers Leemansstraat 31. Leiden, tel. 31324. 2 Stipdonk's autoverhuur Het nieuwste materiaal met radio Ford Consul. Opel Record. Morris Mi nor Billijk tarief. Hoog landse Kerkgracht 30. tel. 31608.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3