NeJËnuïro Vaste lonen in het Horeca-bedrijf in middelpunt der belangstelling Sleutelgat Scherp Met de Theeproever op stap door Leiden Opera klas van bet Kon. Conservatorium WOENSDAG 12 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De nachtvergadering van „St. An- tonius", afd. Leiden van de r.k. Bond van hotel-, café-restaurantge- employeerden, nad ditmaal wederom een gering aantal bezoekers getrok ken, wat wellicht mede verklaard wordt door het onstuimige weer van gisteravond. De voorzitter, de heer Fr. Goddon, was door bijzondere omstandigheden verhinderd aanwezig te zijn, zodat de leiding van de vergadering berustte by de heer Joh. v. Asperdt. Na zijn openingswoord, waarin hij de bondsvoorzitter, de heer J. J. v. d. Veer, en de geest, adviseur, kap. J. de Jong, hartelijk welkom heette, werden de notulen van de vorige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd, waarna de heer v, d. Veer onmiddel lijk het woord kreeg, om de meest belangrijke kwesties van het ogen blik onder de loupe te nemen. Allereerst die over de tewerkstel ling van bedrijfsgenoten op de We reldtentoonstelling te Brussel. Velen zullen zich wellicht' afvragen of daar nu wel zoveel animo bestaat, doch het feit, dat er op het bondsbureau van St. Antonius alleen reeds 25 aan vragen zijn binnengekomen om in Brussel te gaan werken, zegt al vol doende. De bondsvoorzitter deelde mede, dat de vakorganisaties als zodanig niet voor die tewerkstelling kunnen of mogen zorgen, omdat deze materie hier te lande zowel als in België in handen is van de arbeidsbureaux. Intussen is men in België een hele stap vooruitgekomen doordat een bestuurder van de vakgroep tijdelijk bij het Arbeidsbureau in Brussel in dienst is genomen. Iemand, die in Brussel wil gaan werken, moet de wens daartoe te kennen geven aan het bondsbureau (Houtmarkt 10, Den Haag). Hij ontvangt dan een formu lier, waarop de nodige gevens inge vuld moeten worden, welke naar de bemiddelaar in Brussel moeten ge zonden worden. Hierop houdt deze rechtstreeks contact met de betrok kene. In „Servio" van deze maand worden verdere mededelingen hier over gedaan. Deze kwestie en het niet minder belangrijke vraagstuk der vaste lo nen vormden de belangrijkste onder werpen van de vergadering der In ternationale Vakgroep, welke op 29 januari te Brussel is gehouden en waar de bondsvoorzitter een uitvoe rige toelichting heeft gegeven op het ontwerp der vaste lonen, zoals hij dit in elkaar heeft gezet. Internationaal zijn die vaste lonen aan nog veel meer moeilijkheden on derhevig dan nationaal. In Frankrijk is de toestand voor de bedrijfsgeno ten nog heel moeilijk. Daar is zelfs Leden van St. Eloy Vergeet toch vooral niet donder dag 13 febr. om 8 uur met uw dames aanwezig te zijn in de Harmonie. Wij willen er met uw hulp een ge zellige avond van maken. Dit heeft u kunnen lezen op de convocaten. Van uw medewerking hangt alles af besef dit allen goed. Komt allen naar deze avond, u zorgt voor de stemming wij voor de rest. Het Bestuur. Bouw van verkoopruimte gegund Voor de bouw van een verkoop ruimte ten behoeve van de firma Van Cleef aan de Haarlemmerstraat alhier werd ingeschreven door de Aanne mers Bik en Breedeveld voor 60 000 gulden en door het aannemersbedrijf M. W. Meyer te Voorschoten voor 59.875. Het werk werd aan de laagste inschrijver gegund. POTLOOD en GEEST No. 533 Horizontaal: 1. steeds, 4. buitenhaven, 7. evenmatig deel van een vlak of lijn, 9. hoepel, 11. heden, 12. badplaats in Duitsland, 13. meisjesnaam, 14. maanstand, 15. oude boomstronk, 16. glooiing, 17. deel van een etmaal, 19. telwoord. Verticaal: 1. slede, 2. schrijf kosten. 3. vluchtheuvel. 5. gem. in Gronin gen, 6. provincie van Nederland, 8. munt in Eng. Indië, 10. meisjesnaam, 13. de hoofdstroom van W. Voor-In- dië, 15. gril. 18. rijkstelefoon (afk.) Oplossing morgenavond. Oplossing No. 532 Horizontaal: 1. age, 4. spaan, 9. meer, 11. arme, 12. Onrust, 13. i.e., 14. rode, 15. s.L, 17. te, 18. o.l., 21 ra, 23. leek, 25. Ee, 27. Loënga, 28. tred, 30. sein, 31. atlas, 32. not. Verticaal: 1. Amor, 2. genot, 3. eer der, 5. pats, 6. ar, 7. ami, 8. Neer, 10. rue, 16. Loenen. 19. legio, 20. Oeta, 22. Alda 23. les, 24. kant, 26 ert, 29. el. nog geen sprake van bedieningsgeld, maar is men nog op fooien aangewe zen. De bondsvoorzitter gaf vervolgens verschillende reacties weer op het ontwerp, dat reeds een merkbare ac tiviteit in de bond teweeg heeft ge bracht, zodat het ledenaantal weer stijgende is. Spr. wees daarbij nog maals op de verschillende voordelen van de vaste loonregeling, waarbij ook de belastingdienst en arbeids inspectie ten zeerste gebaat zijn. Vanzelfsprekend kwam men van dit punt ook tot de arbeidstijd in het bedrijf, de verplichte vrije zondagen, enz. De beroepsmoraal zal hierbij een belangrijke rol gaan spelen. Hierover ontspon zich een inten sievere gedachtenwisseling, waarbij zelfs de vijf-dagen werkweek en de vrye tijdsbesteding een langdurig onderwerp van bespreking vormden, zodat het een levendige en vrucht bare gedachtenwisseling werd. De geest, adviseur, kap. De Jong, wees in zijn vijf-minuten-preek je op de bijzondere Maria-verering, die thans begonnen was. Het wonder heeft in het leven steeds grote in vloed gehad en wonderen gebeuren er ook in onze tijd nog. Wanneer dit tot resultaat heeft, dat de mens zich daaraan weer wat kan omhoog trek ken, dan is reeds weer veel bereikt. Het was alweer kwart voor vier eef het einde daar was. (Advertentie) De Goden beloonden een gelofte Thee, heilzame en gezonde drank Een eenzaam Buddhistisch monnik trok naar een ver bedevaartsoord. Om te boeten voor wat hij had mis daan, had hij de gelofte afgelegd, zijn ogen niet te sluiten, vóór hij het heiligaom had bereikt. Zijn geloite was echter wat voorbarig geweest want op de kale en zonnige hoog vlakten van Tibet kreeg hem de ver moeidheid te pakken. Steeds weer dreigden zijn ogen dicht te vallen. Ten einde raad greep hij zijn mes en sneed zijn oogleden af, die hij ach teloos over zijn schouder gooide. Hongerig en treurig knielde hij in het stof, bang dat vermoeidheid hem zou verhinderen, zijn doel te berei ken. Toen hij tegen het aanbreken van de dag zijn reis zou vervolgen, bemerkte hij dat daar, waar hij zijn oogleden had neergeworpen, de go den een plant deden groeien, die 'nij nog niet kende. Hij noemde haar Thee. Diezelfde monnik ontdekte, toen hij verder reisde de weldadige kracht, die van de groene theeloten uitging, die hij als ontbijt had opgekauwd. De mare ging hem vooruit en spoe dig kende iedereen zijn geheim. Dat stoorde zich aan geen grenzen en zo belandde het ook in Europa, waar de thee een gewild handelsobject werd, ja zelfs een mode-artikel. In de grote mode van het theedrin ken heeft Engeland de toon aange geven. Dronk men ten tijde van de tearaces daar te lande de thee groen, het vasteland deed niet voor de Britten onder. Nauwelijks ging men gefermenteerde thee drinken of ook de „rest" van Europa volgde. We herinneren ons nog de tijd van het „lepeltje suiker wolkje melk": Is het u al eens opgevallen, dat er sinds de oorlog bijna geen melk meer in de thee gebruikt wordt? Bijna alle huismoeders zetten de thee anders. Er zijn vele wegen, die naar Rome leiden maar één weg is de juiste. „Men neme VA gram thee per kop ie (ca. een afgestreken theelepeltje) VERGADERING LEIDSE ASSURANTIE CLUB Op de gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden vergadering van de „Leidse Assurantie Club" vervolgde de heer B. de Boer, redacteur van „Het Financieel Dagblad", zijn cause rie over de „Begrippen en termen, verband houdende met de effecten beurs". De voorzitter, de heer Harteloh, opende de avond en leidde de heer De Boer met enige waarderende woorden in. Hij deelde nog mede, dat de secretaris, de heer De Koning, de Assurantie Club gaat verlaten we gens een benoeming elders en dank te hem reeds thans voor zijn werk zaamheden als bestuurslid. De heer De Boer sprak onder meer over de verschillende factoren, wel ke bepaalde stemmingen ter beurze beïnvloeden en gaf voorbeelden aan de hand van de gang van zaken in de Amerikaanse automobiel-indus trie, alsmede van de invloed van be paalde besluiten van de centrale overheid op het economisch leven. Hij besprak ook de wijze van be ïnvloeding van de koersen, welke kan geschieden door het versprei den van onjuiste berichten, maar ook op meer verantwoorde wijze, waarbij hij tevens wees op de noodzaak ook voor kleinere beleggers mogelijkhe den te openen. Hierop aansluitend behandelde spr. het geven van advies tot het kopen van effecten, werk advies zeer verschillend zal liggen al naar ge lang van de aard van de belegger en van het doel, dat deze met de be legging heeft. Hierbij moet rekening worden gehouden met de inflatie- verschijnselen, waar spr. nog even op inging, om dan de raad te geven steeds een betrouwbaar raadsman te kiezen en speculatieve aankopen te vermijden. Spr. sloot zijn met aandacht ge volgde inleiding met aan de hand van een uitspraak van de bekende Amerikaanse bankier Morgan nog aan te geven, dat de schommelingen van de beurs geheel afhangen van allerlei, veelal politieke factoren, die wij niet in de hand hebben en die het economisch leven beïnvloeden. Dit is altijd zo geweest, alleen met dat verschil, dat de ontwikkeling thans sneller gaat, wat tevens be tekent een geringere zekerheid. Na de pauze gaf de heer De Boer nog gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan verschillende aan wezigen gebruik maakten en die alle door de inleider op zakelijke en be vredigende wijze werden beant woord. en gebruike vooral steeds vers en ko kend water. Alvorens in te schenken late men de thee vijf a zeven minu ten trekken. Men vergete vooral niet, voor het opschenken, de theepot met warm water om te spoelen". Wij hebben dat alles eerst dezer dagen vernomen van de heer Friema, reizend theeproever van het Natio naal Theebureau voor Nederland, die op zijn zwerftochten ook de Sleutel stad heeft aangedaan. Op theevisite De weldadige invloed en de verster kende kracht van de thee indachtig, die de monnik aan de thee toekende, hebben we onszelf uitgenodigd op de thee, bij twee instellingen, die dage lijks in hoge mate die invloeden er varen. Ons eerste bezoek betrof het Stad huis, waar iedere dag het theeuurtje een lichtpunt is in het Stad'huisleven. We „betrapten" er mevrouw J. van VarikEnseling bij het wagentje, waarmee ze sinds een maand de thee rondbrengt. Wel enigszins verwon derd maar direct bereid, schonk ze ons op verzoek een kopje in. Ze ver7 telde en passant, dat ze dagelijks ,.per ronde" zo'n 140 koppen thee in het gebouw aflevert. Het zetten van grote hoeveelheden thee beïnvloedt de nauwkeurigheid, waarmede deze ceremonie dient te geschieden, doorgaans niet ten goe de. Niettemin smaakte het midaag- kopje de theeproever zo goed, dat we een kijkje zijn gaan nemen in de stadhuiskeuken waar mej. J. W. van Tongeren de scepter zwaait. Ze had een geheel eigen manier van theezetten ontwikkeld, aange past aan de minder gunstige omstan digheden, die hoewel niet geheel volgens de spelregels, die het Thee bureau volgt zeer de instemming van de Theeproever kon verkrijgen. De beide dames kregen een thee schepje als aandenken aan het on verwachte bezoek. Wanneer ergens de versterkende werking van de thee tot zijn recht komt, dan is dat wel in het zieken huis. In de keuken van de Zepheri- nusafdeling van het St. Elisabethzie- kenhuis aan de Hooigracht, waar we vervolgens een kijkje gingen nemen, I zet men dagelijk acht potten van het kostelijke vocht: des morgens vijf en 's middags drie. Er liggen een en dertig personen op de afdeling, waarvan Zuster Regi- na hoofd is. Ze had, juist voor onze komst, het bevel gegeven de after- r.oontea te schenken en we troffen de zusters Th. de Best en J. v. d. Tuin druk bezig met de uitvoering van die order. We twijfelen er niet aan ,of de heilzame invloed van de „Godendrank" is mede te danken aan de zorgvuldige en liefdevolle manier, waarop ze de patiënten wordt opge diend. Vol aandacht aanhoorden de zus ters enkele waardevolle „theetips" die de Theeproever hen gaf, na een „examen", dat alleszins bevredigend was verlopen. Tot hun grote verras sing bood deze hen als blijk van waardering voor hun kennis van de thee een serviesje aan, waaruit Zus ter Regina en har negen helpsters in het vervolg hun „eigen" thee kun nen genieten. dat de operaklas van 't Konink lijk Conservatorium voor muziek de reis naar Leiden ondernam, om al hier een concert te geven want een warm onthaal werd hier gevonden in de Grote Pers van de Lakenhal, de mooie museumzaal, die voor dit doel een aanmerkelijke metamortphore had ondergaan. Zestien jonge artisten van de muziek-dramatische afdeling van het Conservatorium hebben ge zongen en gespeeld onder leiding van hun artistieke mentor. Wim Quispel. Hij is een uitmuntend docent, die zijn gehoor bitwijs maakte omtrent aard en karakter van de opera, waarin ^iets reëel is, doch aller sfeer, zoals zingende ruziën, drinken, strijden, (lkander 't hof maken, zingende ster- en; het reële in een spiegel gezien, ldus de inleider. Vanaf de ouverture die omstreeks 1600 niet bestond begonnen, verklaar- fle hij de proloog, dan de opkomst, het verisme. De heer Quispel deed dit bijzonder leerzaam en aardig, zo- kaal werd vastgehouden door de so praan. Dan een jonge sopvaan, die in „La Sonnambule" van Bellini hoe langer hoe beter werd, zodat zij de belangrijkheid van de slotscène heel knap demonstreerde. Heel goed slaag den Suzanne en Marzellina in Mo zart's blijspel „La Nozza di Figaro" en de on geloof lij'-: geestige scène uit Mozert's „Die Entführung aus dem Serail". Quispel weet z'n personen goed te kiezen, zowel de keuze van Pedrillo als van Osmin getuigden van inzicht. Dan was er gebed uit „Mose" van Rossini, goed gezongen ensemble door de componist ingelast en leidend tot z'n succes. Tot besluit het wereldvermaarde en werkelijk prachtige sextet van de romanticus Donizetti uit „Lucia di Lammermoor", geladen en fraai van toon. Na zo'n avond met van elk wat wils constateert men, dat er al veel is bereikt. Wij willen niet over dreven zijn in loftuiging en nog eens dat ieder er wat van meenam. Dat|zeggen, dat alles nog meer geperfec- zijn leerlingen hem op de handen dragen is evident. Wat dezen lieten horen en zien of zonder costumering, getuigde van serieuse voorbereiding en voorlichting met lonend resultaat. Jonge mensen met mouie stemmen, werkelijk nog wel eens falende, maar 0ok pretentieloos en dapper. Afwisse lend kreeg nu eens het vocale, dan weer het dramatische de overhand. Het laatste is het geval in de Proloog uit „Pagliacci" van Leon Cavallo, waarin de dramatiek zó gerealiseerd wordt, dat het spel tot afschuwelijke ernst geworden is. Puccini was vertegenwaoordigd met introduce (Scarupia motief), aria en liefdesduet uit Tosca. Een mooie te nor en dito sopraan, vermeiden zich in de Puccini cantilene; en van de ge legenheid tot uitspelen werd behoor lijk gebruik gemaakt. achter de coulissen zingt, zich al dus aanmeldend, hoorden wij in „Der Rosenkavalier" van Rich. Strauss. Wij maakten de opkomst van Octa- vien mee (een travestirol) die evenals de dramatische sopraan, de buffo elementen met invloed van Mo zart en Cherubini .geslaagd heeft be licht. De gecultiveerde smaak van Gounod vond in diens „Romeo et Ju- liëette (vooral in de sopraan) een stel warme pleitbezorgers, Mozart werd goed gepresenteerd in een scène tussen de genieter Don Giovanni en de primitieve Zerlina. Dan was er Massenets „Manon", waarvan de te nor-aria leidde tot welverdiend suc ces.'De „Berceuse" heeft in de opera maar een heel bescheiden plaats, maar wij hoorde er één van Alban Berg uit de opera Worrzeck, waarin aan het exotische toonpatroon muzi- REVALIDATIE DER MINDER- VALID EN Op zaterdag 15 februari a.s. heb ben de Invalidenbonden St. Liduina en de Alg. Ned. Invalidenbond afd. Leiden vergunning gekregen van B. en W. der gemeente Leiden een col lecte te houden, ten behoeve van de revalidatie van de mindervaliden van alle gezindten. Op zaterdag 15 februari a.s. kun nen collectanten (trices) zich hier voor melden aan het gebouw „Ons Centrum", Hooigracht 84, vanaf 's morgens 9 uur om collectebussen en speldjes in ontvangst te nemen. Indien men niet in de gelegenheid is een gehele dag zijn medewerking te geven, geef u dan op voor een hal ve dag, daar het slagen van de col lecte hiervan afhangt. Voor de a.s. collectanten (trices) wordt op vrijdag 14 februari in ge bouw de Prediker, Janvossensteeg 17 te Leiden een feestavond belegd met belangloze medewerking van de To neelgroep „De Gastspelers". Toekom stige collectanten (trices) kunnen die avond 7 uur gratis kaarten afha len aan de zaal, terwijl de feestavond 8 uur zal beginnen. De gezamenlijke besturen vertrouwen dat vele aan deze oproep gehoor zullen geven. Helpt allen mede om deze collecte tot een succes te maken. tioneerd kan worden, nog vrijer kan zijn, muzikaal en als beweging. Er is Veel succes behaald. Mogen allen volhouden en moge het behaalde suc ces een prikkel hiertoe zijn, want er zijn nog veel liefhebbers die se rieus en artistiek uitgevoerde opera's weten te waarderen. De mentor, de heer Quispel, heeft met zijn inleiding en zijn draagkrach tige klavier-begeleiding niet weinig bij gedragen tot het succes van zijn leer ingen en tot juister begrip van in houd en betekenis van de opera. Eén bezwaar! Het programma is te over laden. Laat hij hiermede rekening houden. 25 Februari wordt de reis door opera-land vervolgd. J. KORTMANN. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand.-ex. A wis- en natuurkunde de heren M. H. C. Paardekooper te Leiden en H. H. van Oosten te Leiden. Geslaagd voor het doct.-ex. farmacie de heer J. I. M. de Jong te Katwijk a. d. Rijn. Geslaagd voor het doct.-ex. biologie de heer J. K. Smelik te Leiden. Ge slaagd voor het doct.-ex. scheikunde de heren D. P. M. Rietdijk te Leiden en H. L. Jalink te Oegstgeest. Geslaagd voor het doct.-ex. schei kunde de heer H. L. Doppert te Den Haag. Donderdag 13 februari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat mr. W. F. K. Cost Budde, geboren te Deventer en thans wonende te Den Haag, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrika Christina dr van J. H. Moonen en H. P. Jordens; Aernout Cornelis Willem zn van A. C. Borstlap en S. I. de Jong; Willem zn van A. Veerman en K. C. M. Ma- rijt; Rudy zn van A. A. Witte en E. Kulk; Jacoba dr van H. Riethoven en F. Guleij. Overleden: A. D. Oberstadt 83 jr weduwe van G. van Enst; E. J. Meerburg 77 jr weduwe van N. van der Sman; M. Aukes 69 jr weduwe van I. Tegelaar; W. van der Stoel 80 jr man; C. van Delft 84 jr man; M. Boelee 91 jr man. Agenda Leiden WOENSDAG, 12 FEBRUARI Rozenkranskruistocht. St. Petrus, kerk, 7 uur nam. L.T.J. en L.T.M.-Leiden. Vasten avondviering. Na H. Mis in St. Lode- wijkskerk te 11 uur v.m., bijeenkomst in Stadsgehoorzaal. K.A.Vi-Herensingel. Carnavalsvie ring. Opvoering „Henkie". Avond met muziek, dans en spel. Maria Gijzen- steeg, 8 uur nam. Pers.-ver. Lichtfabrieken. „De Cro- nyck van het Licht". Schouwburg, 8 uur nam. VEGLO „De positie der Indische Nederlanders in Ned. Indië tot 1940" Vóór honderd jaar Uit de Leidsche Courant van Woensdag 12 February 1858. Berlijn. Bij de toebereidselen voor de plegtige ontvangst van prins Frederik Wilhelm met zijne jeugdige gemalin (prinses Victoria van Engeland), waar aan al de gilden zullen deelne men, was een verschil ontstaan tusschen de stedelijke regering en de bakkers. Deze laatsten vermeenden regt te hebben om bij die gelegen heid degens te dragen, waarme de het stadsbestuur geen genoe gen kon nemen. Dientengevolge hebben de bak kers zich tot den Prins van Pruissen gewend en deze heeft op hun verzoekschrift gesteld: „De bakkers mogen sabels heb ben en kanonnen erbij, indien zij het verlangen Jachtopziener schoot voorbijganger dood Vanmorgen omstreeks half drie is de 27-jarige R. Heitink, in de Slan genburg bij Doetinchem door de jacht opziener uit Westendorp doodge schoten. De jachtopziener stond uit te kij ken naar stropers. Toen H. op zijn bromfiets over de binnenweg nader de, sommeerde de boswachter hem te stoppen. H. verkeerde blijkbaar in de veronderstelling, dat hij werd I overvallen en reed door. De jachtop- ziener greep zijn geweer, en loste een schot, dat de jongeman in de nek trof. Deze zakte in elkaar en overleed ter plaatse. De jachtopziener had al geruime tijd staan wachten. Omstreeks half een was er ook iemand langs geko men, die hij aangehouden had, doch deze gaf aan de -ommatie gevolg. De jachtopziener heeft niet de bedoeling gehad het slachtoffer neer te schieten. Hij schoot in de lucht, doch het nood lottig toeval wilde dat hij het geweer te laag hield. De jorgeman was ongehuwd, doch zou binnenkort gaan huwen. Hij was landbouwer van beroep en stond gun stig bekend. De jachtopziener staat bekend als iemand die graag met stropers vecht. Het incident gebeurde op ongeveer 500 meter afstand van de ouderlijke woning van het slachtoffer. Het par ket van de officier van justitie te Arnhem is vanmiddag in Doetinchem gearriveerd. De Theeproever ten stadhuize. Aandachtig geniet hij van het kopje thee, dat mevr. Van VarikEnseling hem zojuist heeft ingeschonken. Zuster José v. d. Tuin en zuster Thea de Best verzorgen de middag thee voor de patiënten van de Zephe- rinusafdeling in het Elisabethzieken. huis. TUSSEN LIFT EN VLOER. Vanmorgen te elf uur is de 40-ja- rige J. van R. te Eindhoven, em ployé van Vroom en Dreesman, tij dens werwzaamheden in de liftkoker van het warenhuis door de neerda lende lift verrast en tussen de lift en de vloer verpletterd. De man, die de ruiten van de liftkoker zeemde, zou geweten hebben dat de lift in ge bruik was. Zijn gezin bestond uit een vrouw en zes kinderen. Spr. J. A. Mulder. Snouck Hurgronje- huis. Rapenburg 61, 8 uur nam. Techn. School „Don Bosco". Toneel avond: „Wie kust de Mummie?" Schoolgebouw, Boerhaavelaan, 8 uur nam. Professorenwijk. Feestavond. De Burcht, 8 uur nam. DONDERDAG, 13 FEBRUARI In de Vrolijcke Arke. Filmvoor stelling: „In de voetstappen van de Rode Pimpernel". Toegang voor alle leden boven 16 jaar. „Verbum Dei": Lezing voor katho lieken en niet-katholieken. „Doet Maria wonderen in Lourdes?" Spr. pater P. Neefs s.j. Plantage 16, 8 uur nam. P. V. Lichtfabrieken. Herdenkings- spel: 50 jaar electriciteit. Galavoor stelling, 8 uur Schouwburg. K.A.V.-Herensingel. Voorlichting Handwerken. 115 uur nam. Leven daal 1. Toneelgroep „Euripides": „Gas licht". St. Ant. Clubhuis, 8 uur nam. Kath. Vrouwengilde. Carnaval door eigen leden 8 uur nam. „In de Ver gulden Turk." VERON. Bijeenkomst, 8 uur nam. Rehoboth. St. Eloy. Jaarvergadering. Harmo nie, 8 uur nam. Dienst der apotheken. Leiden: Apotheek Nieuwe Rijn 18, tel. ?Ti23. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhehninapark 8, Oegstgeest, tel. VRIJDAG, 14 FEBRUARI OKO. Debatingavond over: „Het Humanisme" pastoor J. A. G. van Schalen o.f.m. spreekt. 8 uur St. Leo- nardushuis. O. Filmlezing over „India nen Foyer Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie en Minera logie Van der Werffpark 1. Tentoon- stelling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur. Zon- en feestdagen 2i uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Volk van Suriname" (tot 1 maart). Academ. Historisch Museum. Ten toonstelling 75 jaar studententoneel. Werkdagen 10 uur voorm. 5 uur nam. (6 tot 14 februari). BIOSCOPEN j De films in de week van 714 februari djn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De 41ste" 14 jaar. Lido: „De vloek vrn Franken stein", volwassenen. Luxor: „Mompti", strikt volwasse nen. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Vrijgevochten", 18 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2