RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING Opdracht bouw nieuwe kerk Pater Jelsma sprak voor L.T.M. en L.T.J. van kring Gouda-Rijniand VRIJDAG 7 FEBRUARI 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 4LPHEN AAN DEN RIJN De Bisschop van Rotterdam, mgr M. A. Jansen, heeft het architecten bureau Van Oerle en Schrama te Leiden belast met het ontwerpen van en de toezicht op de bouw van een nieuwe R.K. Kerk voor de Pius X-parochie, die opgericht is in Plan West te Alphen aan den Rijn. Bouw pastoor van die parochie is de zeer- eerwaarde heer A. Groen. Hetzelfde architectenbureau bouwt ook reeds de 8-klassige lagere school voor deze parochie, aan het uitzet ten waarvan de Alphense aannemers Oudenes en Turkenburg na onder handse opdracht zijn begonnen. Kath. Nat Bond voor E.H.B.O. Onder grote belangstelling werd donderdagavond in de bestuurska mer van het Sint Josephgebouw on der leiding van de waarnemend voorzitter, de heer C. Slof en in te genwoordigheid van de g. a. deken E. A. M. Paap en van dr M. E. v. d. Steen, docent en medisch adviseur de jaarvergadering gehouden van de pL afd. van de kath. nat. bond voor E.H.B.O. „Sint Martinus". Naar o.m. uit het jaarverslag van de secretaris, de 'heer C. A. de Rijk, bleek, was 19-57 een druk jaar. Er werd een aardig bedrag voor de kas binnengekregen van de verkoop van SUS-loten en er kon met succes een jeugd-afdeling worden opgericht, die met ruim 40 leden aardig draait onder eigen bestuur en vruchtbaar werkt o.l.v. de heer B. A. Alberts, bestuurslid van „Peerke Donders" te Leiden. Binding met het bestuur van de afdeling der ouderen wordt in stand gehouden door de heer Van Zanten. Hoewel men niet in alle wedstrijden even gelukkig weest, is men bij de kring wedstx-y- den toch in geslaagd om de deken Nieuwenhuizenbeker weer mee naar huis te nemen. Woorden van dank werden gewijd aan oud-deken L. H. M. Nieuvvenhuizen, die vier jaar ge leden de afdeling heeft opgericht, maar die het vorig jaar wegens zijn emeritaat, zijn plaats als g. a. moest afstaan aan zijn opvolger deken E. A. M. Paap. Ook werd aandacht ge wijd aan het zilveren priesterfeest van laatstgenoemde. Onvergetelijk voor „Sint Martinus" heeft men ook gemaakt de namen van mevr. A. Grevelink-Söhers, arts, die vanaf de oprichting docente is geweest en van dr J. A. S. Grevelink, die enke le jaren als voorzitter de vereniging heeft geleid, maar Alphen en Martinus" vaarwel heeft gezegd i.v.m. zijn benoeming tot directeur geneesheer van Huize „Sancta Ma ria" te Noordwij kei-hout. Mevr. Gre velink werd als docent opgevolgd door dr M. E. v. d. Steen, de heer Grevelink werd als voorzitter tijde lijk opgevolgd door de heer C. Slof als waarnemend voorzitter, welke functie tijdens deze jaarvergadering is gewijzigd in het definitieve voor zitterschap. In de vacature, ontstaan door het bedanken van dr Grevelink werd de heer K. de Jong gekozen. De heer D. Vriesekoop, penning meester kon een batig saldo over houden, dat echter voor het over groot deel is omgezet in materialen. Nadat een ziuurkoffer tijdens deze bijeenkomst was gedemonstreerd besloot men tot aanschaffing van dit belangrijk instrument voor het ver lenen van E.H.B.O. Mevr. Chr. de Jong-Zutt en de heer A. Haverkamp werden benoemd in de kascontrole- commissie. Op 2 december a.s. bestaat de af deling 5 jaar. Dit feit zal worden herdacht op zondag 3»0 november met een gezongen H.- Mis voor leden en donateurs en gezamenlijk ont bijt. Op 2 december wordt een her denkingsavond gegeven voor leden en donateurs. Op 29 november wordt des middags een jubileum wedstrijd gehouden, waaraan zeven ploegen uit de omgeving zullen deelnemen, onder welke ook „Peerke Donders" uit Leiden. Besloten werd om dit najaar weer met een nieuwe cursus te beginnen. Gegadigden kunnen zich nu reeds opgeven o.a. bij de secretaris, de heer C. A. de Rijk, Hedastraat. Een ploeg E.H.B.O.'ers zal ook dit jaar op 9 maart meegaan met de Alphense deelnemers aan de „Stille Omgang" te Amsterdam. De gehouden collecte voor de Medische Missie Actie (Memisa) heeft 274,65 opgebracht. Met de regeling van de collecte was ter plaatse belast dr M. E. v. d. Steen. De collecte werd door E.H.B.O.'ers gehouden. De heer De Rijk kon tij dens deze jaarvergadering aan dr v. d. Steen een cheque ter waarde van voormeld bedrag aanbieden. De deken wilde deze jaarverga dering zien als een mijlpaal om te rug en vooruit te zien, niet alleen organisatorisch maar vooral geeste lijk. De E.H.B.O. beoefenen bete kent zich tot maat, vriend en hulp te maken van de naaste, hem mede menselijkheid betonen. Een doelbe wust beleefd christendom zoekt steeds het welzijn van een ander. Dit laatste spreekt sterk in de E.H. B.O., zei spr., die met de wens be sloot, dat dit jaar een vruchtbaar jaar moge zijn, gedragen door de in nerlijke geest van naastenliefde. Dr. v. d. Steen verklaarde dat de kennismaking hem goed is bevallen. Met groot genoegen heeft hij een laaiend enthousiasme voor het E.H. B.O.-werk en studie bij de leden ge constateerd en een bewonderens waardige werklust in het bestuur ervaren. Hij zei voorts, gemerkt te hebben dat de lessen zo serieus en vol aandacht worden gevolgd. En dit is ook erg belangrijk, want de the orie is de grondslag van de kennis. Parate kennis is ook goed, maar die steunt op de grondige kennis van de theorie. De dokter besloot met de verklaring, dat hij er zo plezier in heeft om van een goede een beste E.H.B.O. te maken. BOSKOOP HAZERSWOUDE 10 Jaar Winkelweek. In de zaal van de heer J. Timmermans kwam de winkelweek-commissie in vergade ring bijeen. Doordat de vereniging 10 jaar bestaat, werd dit feit feestelijk herdacht. De voorzitter de heer M. L. G. de Boer opende deze vergadering, heette alle aanwezige dames en he ren van de winkelweek hartelijk wel kom, en herdacht in zijn Openings woord wijlen de heer W. v. d. Spek. die 10 jaren geleden het initiatief Uitvoering Excelsior. Gisteravondnam om een winkelweek te organise- gaf de Boskoopse Harmonie Excel- ren. De secretaris, de heer G. Sepers, sior voor een uitverkocht huis haar jaarlijkse win teruitvoering. In zijn openingswoord herdacht de voorzit ter, de heer W. Schouten, het plot seling overlijden van de heer Jac. Chrispijn, in leven voorzitter van Concordia, met een minuut stilte. Hierna werd het concert geopend met de mars Gladiator. Het tweede nummer werd een waagstuk genoemd doch de ouverture „Semiramis" werd na een aarzelend begin toch tot een uitstekend einde gebracht, waar voor de dirigent en het korps een ovatie in ontvangst kreeg te nemen. Ook de uitvoering van de overige nummer stond op hoog peil. De ma jorettes kregen een welverdiend ap plaus voor een nieuw draai- en werpnummer. De drumband ver leende aan dit gevarieerde program ma eveneens zijn medewerking. Voor het vele werk door hem voor Excelsior verricht kreeg de dirigent een kist sigaren aangeboden. Het ver dere gedeelte werd op uitstekende wijze verzorgd door het toneelgezel schap AVIOS uit Bodegraven dat on der leiding van de heer J. Akker mans uit Utrecht, het toneelwerk in drie bedrijven van Hans Nensa „Het Oude IJzer" ten tonele bracht. Een gezellig bal zorgde voor een prettig slot van een uitstekend geslaagde avond. las vervolgens de notulen voor, en gaf een overzicht van het afgelopen jaar. Wat de omzetten betreft, deze stijgen nog steeds. De penningmees ter, de heer A. v. d. Werf Az., bracht verslag uit van zyn gehouden finan- cieël beheer, dit is in alle opzichten gunstig te noemen. Na de pauze kreeg de heer P. van Gorkum het woord, die namens de deelnemers van de gehouden winkel week, de commissie dankte vóór al het werk ,dat zij voor het organiseren van een winkelweek hadden gedaan. In het bijzonder werd dank gebracht aan de heer Sepers die ieder jaar weer met wat nieuws op de proppen komt Hem werd een enveloppe met inhoud overhandigd. De heer F. J. Kouwenhoven, voorzitter van de RJC. Middenstandsvereniging „De Hanze" getuigde van een prettige en gezellige samenwerking met de Chr. en RJC. Middenstands-vereniging, en sprak de hoop uit dat, de goede verstand houding tussen beide verenigingen nog lang mogen blijven .De heer D. Hassefras, voorzitter van de Chr. Middenstandsver. dankte eveneens voor de goede en prettige samenwer-1 LANGERAAR K.A.B. Gisteravond werd in het parochiehuis de jaarvergadering van de K.A.B. afdeling Langeraar gehou den onder voorzitterschap van de heer C. Egberts. Deze verwelkomde in het bijzonder de geest. adv. kape laan G. Lagerbex'g en de dames af gevaardigden van de K.A.V. en alle aanwezigen. De voorz. wijdde een korte herdenking aan het overleden lid, de heer G. Versluis. Voor zijn zielerust werd geb^en. Spr. deelde mede, dat de KAB-feestavond gehou den zal worden op donderdag 13 fe bruari a.s. in het parochiehuis om 8 uur. Door de secretaris, de heer C, Borst werd een uitgebreid en uitste kend verzorgd jaarverslag voorgele zen. Voor de afdeling was het afge lopen jaar gunstig te noemen. Het ledental nam toe met 21. Het totaal aantal leden is circa 230. Het verslag van de pennn., de heer W. Touw, was uitvoerig op de agen da vermeld, zodat men een gemak kelijk inzicht kon verkrijgen van de firanciën van de afdeling. De reke ning kon met een batig saldo wórden afgesloten. Namens de controle-commissie deelde de heer C. A. Volgering mede. dat de boekhouding en beheer cor rect in orde waren. In de commissie voor volgend jaar kregen zitting de heren P. v. d. Vlugt, G. Bader en L. Slof. De begroting gaf aan sommige le den aanleiding enkele inlichtingen te vragen over enige daarop voorko mende posten. De heer G. Otto drong o.a. aan op het laten deelnemen van jongeren aan weekends en studieda gen. Hierna volgden de verslagen van van de avond doorgebracht door het| optreden van de heren L. de Bruin en K. Schilperoort uit Schiedam. jaarlijks vastenavondfeest Op geslaagde wijze hebben de le den van de LTM en de LTJ van de Kring GoudaRijnland, am vattende het gehele gebied langs en om de Rijn Gouwe, Aar en IJssel, naar schatting een zevenhonderd vijftig jonge mensen, in het paviljoen van het vogelpark Avifauna te Alphen aan den Rijn, het jaarlijks vasten avondfeest gevierd. De viering werd o.m. bijgewoond door deken E. A. M. Paap en zijn kapelaans M. J. A. Huiberts en C. J. Heijnen, de laatstgenoemde als aal moezenier van de afdelingen LTM en LTJ in de St. Bonifaciusparochie, voorts de districts-aalmoezenier ka pelaan J. Voortwist uit Bodegraven en kapelaan N. v. d. Akker, aalmoe- zener van de Reeuwijkse afdelingen. Verder waren aanwezig de bekende jeugdleider, schrijver en radiospre ker pater S. Jelsma M.S.C., mej. An nie Kortmann, Alphen aan den Rijn, diocesaan voorzitster van de LTM, mej. Jet van Gennip, diocesaan leid ster van de LTM uit Berkel, de heer Ant. van Moorsel, diocesaan voorzit ter van de LTJ uit Warmond, de heer C. H. Pols uit Schiedam, alge meen leider van he cultureel jonge ren werk voor kath. jongens en meisjes, mej. Annie Bakker uit Bo degraven, districts-voorzitter van de LTM en afgevaardigden van omrin gende kringen. De gehele dag stond o.l.v. de heer J. J. v*. Vliet uit Bodegraven, dis tricts voorzitter van de LTJ, kring Gouda-Rijnland. De dag werd ingezet met een ge zongen H. Mis in de dekenale Sint Bonifacius-parochiekerk te Alphen aan den Rijn, opgedragen door kape laan C. J. Heijnen, pl. aalmoezenier van de kath. agrarische jeugd. De ge zangen werden in Gregariaans uit gevoerd door een LTJ-koor uit de Meije te Bodegraven. Tijdens de H. Mis werd gecollecteerd voor de no den van de wereldkerk, in het kader van het actie-programma van de LTM en LTJ. Kapelaan N. v. d. Ak ker, aalmoezenier van de Reeuwijkse afdelingen van LTM en LTJ hield tijdens de H. Mis 'n korte toespraak. Hij schetste deze eeuw als de tijd van zoeken, aftasten en een poging tot ontsluiting van nieuwe mogelijk heden. Het is een gejaagde tijd vol problemen. Maar de oplossing van alle moeilijkheden vinden wy alleen bij God. De middagbijeenkomst in Avifau na werd geopend met het zingen van het bondsbestuur van de LTJ. In zijn kort inleidend woord ad viseerde de districts-voorzitter, de heer, J. J. v. Vliet de jonge boeren om ervoor te zorgen dat ze met de vakkennis bijblijven en het tempo van de technische ontwikkeling in de agrarische sector bijhouden. Ook in cultureel opzicht mag de agrariër niet achter raken, evenmin als in het politiek vlak. Hij sprak over inkrim ping van het aureaal landbouwgron den en over de komende Euromarkt, twee belangrijke zaken waarbij de boer zorgen moet het zijne te zeg gen. Pater S. Jelsma m.s.c. hield een langdurige toespraak waarin hij 'n reeks van problemen en vragen, die deze tijd kenmerken, de jeugd bezig houden en welke alle toch ergens n samenhang met elkaar hebben, sa menbundelde en zijn visie er op gaf. In deze tijd werden veel oude din gen door nieuwe vervangen, op aller lei vlak. Ook de mens zelf ondergaat verandering, in tegenstelling tot 10 a 20 jaar geleden. Nu leven wij in de tijd van atomen en raketten. De mens zoekt de ruimte in materiële maar ook in geestelijk opzicht om te kunnen leven. Hij heeft op concrete en bewuste wijze ontdekt dat er ruimte is waarin hij nog niet zijn eigen invloed kan doen gelden. Dat ring besloten. wil hij toch bereiken. Wij kennen geen dorpseconomie meer, maar het is uitgegroeid tot streek-economie, het werd nationale, internationale economie; heel de wereld kwam open te liggen. Ons technisch kun nen groeide mee of was oorzaak van de groei over de vroeger bestaan hebbende grenzen De mensen zijn in de wereld dichter tot elkaar ge bracht. Die eenwording heeft niet na gelaten haar stempel te drukken op de geest, het hart en het geweten van de mens in deze wereld. Er is verwarring gekomen, mede omdat die ontwikkeling zó snel is gekomen, dat men het onmo gelijk heeft kunnen bijhouden» on telbare mogelijkheden doen zich voor waarbij de jonge mens, loskomend uit zijn „veiligheid" wordt aange sproken door allerlei afwijkende fei ten en leringen; hij wordt plotseling geconfronteer met 'n heel andere we reld. dan hij gewend was. Hele war winkels van ideeën stormen op de jonge mens af, die niet beschikt Over voldoende weerbaarheid in moge lijkheden om terug te wijken naar het verleden. Deze situatie kan wel degelijk leiden tot onkerkelijkheid. Volgens de laatste volkstelling be hoort 17% van de Nederlandse be volking niet tot een kerkgenootschap In werkelijkheid is dit pencentage veel en veel hoger omdat er zeer veel mensen geen duidelijke binding meer hebben met een kerk. Oppervlakkigheid en materialii hebben de onkerkelijkheid sterk in de hand gewerkt. Dit wil niet zeg gen, dat de jongere generatie van nu oppervlakkiger en materialistischer is dan de Jeugd van vroeger. Deze fac toren worden evenzeer aangetroffen in de kerkgemeenschappen als kringen van onkerkelijken. Voor beelden van niet te prijzen verdra gingen van katholieken mag men evenwel niet verwarren met het ka tholieke geloof zelf. Maar ergens is het toch een diep tragisch antwoord als wij christenen moeten zeggen, wij zelf deugen niet meer kek maar naar het geloof. Een doelbewust beleefd christendom zegt meer dan woorden kunnen bereiken. Hieraan te voldoen is nu meer dan ooit en vooral taak van de jongeren, zo besloot pa ter Jelsma. De middagbijeenkomst werd hoofd zakelijk benut voor een cultureel programma door 26 groepen en indi viduele deelnemers en deelneemsters. Opvallend groot was de deelname van de meisjes. De deelnemers en deelneemsters kwamen uit Nieuw koop, Bodegraven, Noorden, Aarlan- derveen, Woerden, Reeuwijk en Al phen aan den Rijn. De prijzen wer den als volgt behaald: le. pr. Mond orgelclub Reeuwijkse LTJ-boys, 80 p.; 2e pr. Bep en Annie de Jong, Reeuwijk, zang, 78 p.; 3e pr. Bep de Jong, idem 77 en 75 p.; 4e pr. Jan van Diemen en Gerard Arkesteyn, pan tomime 68 p.; 5e pr. Annie Bakker, Bodegraven, declamatie 66 p.; 6e pr. Piet de Jong en Rie v. Veen, Reeu wijk, pantomime 64X p.; 7e pr. Ber tha de Jong, Reeuwijk, declamatie 64 p.; 8e pr. Aart Zuij der vliet, Noorden, declamatie, 61 y p.; 9e pr. Wim Bak ker, Bodegraven, declamatie 61 p. De jury, die gevormd was door Annie Kortman, Antoon van Moorsel en Cees Pols, zag zich door de enorm groot aantal deelnemers en vele goe de prestaties genoodzaakt het aantal prijzen uit te breiden. Frank van Gestel uit Utrecht heeft op geslaagde wijze een aantal liede ren uit eigen repertoire gezongen bij de guitaar, die hij zelf bespeelde. Annie Bakker, distr. voorzitster van de LTM, sprak tot slot van de culturele dag een dankwoord tot al le medewerkenden. Daarna volgde 'n carnavalsbal oJ.v. Evert Cartelein m.m.w. van het dansorkest van Cor Vincourt, beiden uit Leiden. Met Wilhelmus werd de vastenavondvie- De heer G. Otto deed dit voor de Landarbeidersbond St. Deus Dedit. Hij had lof over de organisatie, maar vele leden gingen verloren door overschrijving naar een andere vak- afdeling. De heer Th. Zevenhoven bracht \-erslag uit van de bouwvakarbei dersbond St. Jozef. Deze afdeling telt 63 leden. Van de fabrieksarbeidersbond meld de de heer J. Hoogervorst een leden tal van 50. De heer C. van Emmerik was de rapporteur voor de metaal- bewerkersbond St. Eloy. Deze afde ling telt 31 leden. De voorz. dankte al deze verslag gevers voor de inlichtingen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren C. Egberts en W. Touw bij enkele candidaatstelling herkozen. De heer C. Egberts werd bij acclamatie herkozen als voorzit ter. De g. a. sprak de vergadering toe en haakte daarbij*in op de diverse \erslagen waaruit wel en wee had geklonken. Spr. bracht dit wel en wee ook in toepassing op het gees telijk leven. De heren P. Egberts en J. Pieterse werden aangewezen om de boekhou ding van de kolenspaarkas te contro leren. De rondvraag leverde enkele be sprekingen op o.a. over een adres in zake de Hoekse Aarkade over de ge zinszorg en over het georganiseerd zijn in een vakafdeling waarin men niet thuis hoort. Op 17 april staat er r.og een bijeenkomst op het pro gramma van de gezamenlijke stands. erganisaties. NIEUWnOP WONINGWETWONINGEN IN HET UITBREIDINGSPLAN TE NIEUWKOOP. Met de plannen voor de bouw van 25 woningen te Noorden loopt het nog steeds niet n« ar wens. Zijn het tegenwoordig meest bezwaren van fi nanciële aard, die de uitvoering van bouwplannen in de weg staan, deze zijn hier niet aanwezig. Het geld is beschikbaar, maar inzake bouwen langs de Prolkade op terrein van de heer Boon, is de gemeente met Ge deputeerde Staten nog steeds niet tot een overeenstemming gekomen. In afwachting van een oplossing in het geschil met G,S. stelt het ge meentebestuur thans pogingen in het werk te Noorden ander terrein te ko pen. Toch achten b. en w. het, gezien het grote aantal woningzoekenden in de gemeente, niet langer verant woord verder bouwen maar steeds te blijven uitstellen. Daarom zal aan de Raad worden voorgesteld 30 wo ningwetwoningen te doen bouwen in het uitbreidingsplan te Nieuwkoop Deze zullen dan komen in het uiterst westelijke gedeelte daarvan, links van de Elzenstraat Voor Noorden ongetwijfeld weer een teleurstelling. Voor gegadigden te Nieuwkoop weer een vleugje hoop, dat zij straks tot de gelukkigen zul len mogen behoren. PARTICULIERE BOUW. Het heeft er de schijn van, dat particuliere bouwondernemingen nog al perspectief zien in het bouwen te Nieuwkoop. Reeds vorig jaar zijn de heren Rooth en Struik uit Hilversum begonnen met de bouw van 4<2 premiewonin gen, welke inmiddels hun voltooiing naderen, terwijl zij volgens de plan nen nog 88 woningen zullen bouwen, alsmede enige winkelpanden. Nu wil ook de N.V. Stroken-bouw uit Loosdrecht, die aan de Zuider pias ook al bezig is met 18 bungalo's, van de gemeente een perceel bouw terrein kopen ter grootte van onge veer 10.000 ca. Hierop kunnen 56 wo ningen gebouwd worden. Deze ko men, evenals de 30 premiewoningen, ook westelijk van de Elzenstraat, waar men al geruime tijd var ge meentewege doende is, met het aan leggen van wegen, dicht gooien van sloten en ophogen van terreinen. Afgezien van percelen voor scho lenbouw en gymnastieklokaal zal dit hele westelijke gedeelte van het uit breidingsplan dan straks zijn volge bouwd. B. en W. stellen aan de Raad voor de gevraagde grond te verkopen voor 8,— per ca. Het ware te hopen, dat de Rdad aan het uiterlijk van deze te bouwen woningen in zoverre eisen gaat stellen, dat het in geen geval weer huizen met platte daken mogen worden. Al krijgt het uitbreidings plan straks ongetwijfeld, zij het dan op bescheiden wijze, zekere stads- allures, men moet niet vergeten, dat Nieuwkoop altijd nog een aorp is, en dit ongetwijfeld ook in de toekomst wenst te blijven. Huizen met een kap zijn niet alleen practischer, men den- ke aan een onmisbare vliering, maar passen ook beter in het karakter van een plattelandsgemeente. ROELOFAREfOSVEEN TREFFERS 1BATS WINGERS 2 Zondagmiddag wordt te Roelof- arendsveen de belangrijke wedstrijd tegen Batswingers 2 gespeeld. Het gaat hier om de voorlopige leiding tussen de Batswingers en het op 1 punt volgende Treffers. We zijn zeer benieuwd naar het verloop. Elke par tij kan zeer spannend zijn, daar de Hagenaars met de bekende jonge spelers Goedbloed en Emil v. Veen en de nog niet bekende derde speler een wei zeer sterk team vormen. Treffers met de in prima vorm spe lende W. Heemskerk en de meer wisselvallige W. v. d. Zwet vormen met de op 70 staande Jos v. d. Meer eveneens een team, dat in staat geacht moet worden kampioen te worden. Aanvang 2.45 uur. Het programma van de junioren biedt het a.s. weekeinde weer enkele interessante wedstrijden. Speciaal doelen we hierbij op het eerse junio renteam, dat aansluiting bij de kop groep moet zien te houden in de zware wedstrijd tegen Wilhelmus. Treffers II gaat tegen het Leidse Do- cos proberen in de middenmoot te komen. Treffers III zal haar onge slagen record in Noord wijk nog wel niet in gevaar gebracht zien, terwijl de wedstrijd van het vierde team te gen Steeds Vooruit een open vraag is Zaterdag is er voor de junioren geen training omdat de zaal niet be schikbaar is. Zolang er nog senioren- wedstrijden op maandag gespeeld zullen worden is het niet mogelijk gebleken voor de junioren training te geven tot acht uur. Dit is dus tot nader order afgelast. De junioren, die nog willen deelnemen aan de af delingskampioenschappen, moeten inschrijfformulier inleveren bij de Juniorenleider. ZEVENHOVEN L.T.B. De dag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk te Zevenhoven, waarna de leden bij eenkwamen voor een gezamenlyk ontbijt in café Bader. Om half tien opende de voorz de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk wel kom op deze jaarvergadering in het biizonder de geest, adviseur, pastoor Tabink. In zijn openingswoord sprak de voorz. over de moeilijkheden op de bedrijven, maar hij hoopte, dat daardoor onder onze leden nog geen armlastigen zouden zijn. Ook besprak hij even de houding ten opzichte van DE KWAKEL Qogstdankdag. Woensdag is al hier de jaarlijkse oogstdankdag der leden van de L.T.B. gevierd. In te genstelling met andere Jaren, werd oc plechtige H. Mis uit dankbaarheid des avonds te 6 uur door pastoor Versteeg opgedragen. Onder de H. Mis werd een predikatie gehouden. Na de H. Mis begaf men zich naar Leenders voor een gezamenlijk ont bijt. Pastoor Versteeg was ook hier bij aanwezig. Na het ontbijt werd de klucht in 3 bedrijven, genaamd „Een huis vol gekken", door de leden van de L.T.J. en L.T.M. op vlotte wijze ten tonele gebracht, nadat eerst een korte uiteenzetting was gegeven door de regisseur, de heer J. v. d. Meer. Er werd genoten van het goe de spel, terwij! de lachspieren aardig op de proef werden gesteld. Na af loop dankte voorzitter F. Lek de spe lers. Hierna bleef men nog enkele uren gezellig onder elkaar, terwijl de liefhebbers van een dansje, hun hart op konden halen, onder muzi kale leiding van de twee Gebr. De Jong, alhier. het Landbouwschap, waarna de se cretaris de notulen las, welke, be houdens een kleine opmerking van het nieuwe bestuurslid, onder dank werden goedgekeurd 'en getekend. Vervolgens bracht hij het jaarverslag ender de aandacht, waarin hy aan tekening had gemaakt van de moei lijke omstandigheden in het afgelo pen jaar; op de eerste plaats de weers omstandigheden, welke de boer zon der meer heeft te aanvaarden; ook de wisselvallige marktprijs van vele producten en de ongehoorde situatie over de nabetaling van de melkprijs; dit laatste maakt in vele gevallen de inkomsten uit voor het onderhoud van het gezin. Hij vraagt zich af: met v/elke groep van onze bevolking kun nen en durven ze zulke kunsten uit te halen? Met dit al komt deze be volkingsgroep in grote financiële moeilijkheden met alle gevolgen van dien. Maar de boer: „hij ploegt voort", moet ook wel! De secretaris eindigde niet, alvo rens Gods zegen te hebben gevraagd over onze arbeid en dat wij allen ge spaard mogen blijven van ziekten en rampen. Uit het verslag van de penning meester werd vernomen, dat er geen grote onkosten zijn gemaakt, zodat er een voordelig saldo is voor de kas. Daarna waren er enkele medede lingen, alsook de verkiezing. Het af tredende bestuurslid werd bij accla matie herkozen. Hierna was er ge legenheid voor de rondvraag, waar van een dankbaar gebruik werd ge maakt. Het voornaamste punt was een bespreking over de mogelijkheid van een reis naar Lourdes van een van onze leden. Zonder tegenbericht is hierover op 24 februari een be spreking en zo mogelijk een verlo ting. De geest. advLeur bracht een woord van St. Paulus in herinnering, wat ook geldt voor onze tijd en van groot nut kan zijn voor een goede verstandhouding tussen werkgevers en werknemers en dat leidt tot in nerlijke rust en vrede. N00RDWIJK BROMFIETSER GEWOND. Op een nieuw aangelegde weg van het ruilverkavelingsobject in 't Lan- geveld te Noordwijk vond een onge val plaats, waarbij een bromfietser, de heer J. de Vreede uit Lisse vrij ernstig werd gewond. Een 30-jarige bloemistknecht uit Noordwijk haalde op zijn motor de bromfietser in en bukte zich om de shoke dicht te zetten. Daarbij ver minderde hij snelheid en werd weer ingehaald door de bromfietser. Blijk baar merkte hij deze niet op, want toen de motorrijder zich oprichtte haakte hij met de mouw van zijn jas aan het stuur van de bromfiets met het gevolg dat de heer De Vreede kwam te vallen. Deze kreeg een bloe dende hoofdwonde en een hersen schudding en moest op advies van dr Van Praag, die geneeskundige hulp verleende naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overge bracht. Aanrijding. Onverlichte bakfiet sen en karren vormen 's avonds op de weg hoogst gevaarlijke obstakels. Gisteravond liep een iongen op de Huis ter Duinstraat naast een bak fiets die niet verlicht was. Achter hem kwam een autobus van de NZH VM. De chauffeur bemerkte de jon gen eerst op het laatste moment en moest toen krachtig remmen voor een tegenligger. Hierbij slipte de bus op het natte wegdek en raakte een per sonenauto, bestuurd door dc heer J. de Mooij uit Noordwijk. De zijwand van deze wagen werd ingedrukt. „STEEDS SNELLER" VIERDE FEEST. Op feestelijke wijze vierde Noordwijkse Vereniging van Post- duivenhouders „Steeds Sneller" in hotel „De Zeeleeuw" haar 35-jarig bestaan. De zaal was voor deze gele genheid rijk versierd met bloemen en bloemstukken van verschillende ver enigingen en belangstellenden, die in deze vorm aan „Steeds Sneller" hun gelukwensen overbrachten. Colpa's gezelschap uit Leiden ver zorgde het feestelijk deel van deze avond. Geestig kondigde conferencier Eddie Thoen de verschillende spre kers aan, die „Steeds Sneller" kwa men feliciteren. De heer Vis uit Vooi-burg, afge vaardigde van de afd. C. (Zuid Hol land), noemde De Noordwijkse ver eniging een der beste uit afdeling C. Aan zijn felicitatie verbond spreker de wens, dat de voortreffelijke sa menwerking en de goede verstand houding in de toekomst bestendigd zou blijven. Andere afgevaardigden brachten eveneens hun gelukwensen over. The Reilly's, één dame en twee he ren bleken virtuosen op de mondac- cordeon, Wil Groos imiteerde uitste kend, onder anderen op het Ham mond-orgel, Jan Schut als de Hol landse Napolitaan bracht zangnum mers, Eddie Thoen zorgde voor kol der aan de lopende band en samen met Dora Streur vermaakte hy de feestgangers met dolkomische sket ches. Verder werd er uitstekend ge goocheld, terwyl ook het optreden van een clown met zyn mimiek en gebarenspel erg in de smaak viel. The Blue White Rytme's of wel de mo derne muziekmakers zorgden voor de muzikale omlijsting. Feest in „De Beurs". In café-rest. „De Beurs" vond de jaarlijkse gecom bineerde feestavond plaats van de Biljartvereniging „De Beurs" en de Klaverjasvereniging „Tot Ons Genoe gen". In zijn openingswoord sprak de voorzitter van de biljartvereniging, de heer Th. Smit, zijn voldoening uit, dat de leden van beide verenigingen in zo groten getale waren opgekomen. De heer Kees Verhulst uit Delft, bekend als de verpersoonlijking van conferencier, parodist, declamator, goochelaar en clown in één man, ver zorgde de avond. Het populaire en semble The Spitfires onder leiding van Kees van der Togt zorgde voor vrolijke muziek, waaraan mej. Rita Wassenaar uit Lisse met zang mede werkte. Voorzitter A. Wijnands van TOG reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit van de klaverjascompeti- tie. De verenigingsnaam „Tot Ons Ge noegen" drukte volkomen de sfeer uit waarin de wedstrijden waren ge speeld. De wisselbeker werd dit jaar ge wonnen door de heer P. Weijers. die 76088 punten op zijn naam bracht. De heren L. v. d. Berg met 75407 pnt en T. Vink met 75090 pnt. veroverden eveneens een beker. 4. L. Hermans 74688 pnt. 5. P. Borst 74381 pnt. (vo rig jaar winnaar van de wisselbeker) 6. P. Koelewyn 73819 pnt. 7. A. Morn- hout 73238 pnt. 8. P. Romijn 72789 pnt. 9. D. Wynands 72595 pnt. 10. K. Groe- newoud 72472 pnt. De zes hoogste ge plaatsten kregen een stoffelyk blijk van waardering. WASSENAAR Geslaagd. Aan de technische hogeschool te Delft is geslaagd voor het candidaats-examen electrotech. nisch ingenieur de heer E. H. Furnee te Wassenaar. Toen mej. Riet S. uit Wassenaar zioh vanmorgen naar haar werk wil de begeven, kwam zy door de glad heid van de weg te vallen en brak haar enkel. Zy is in de Ursula kli niek opgenomen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5